Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas továbbtanulás/képzések


  • Please log in to reply
1069 válasz a témához

#1001 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 14:06

[ Hogy egy lovasturázással foglalkozonak mi a francnak kell pl egyes helyeket 100-110es pályát végigmennie - [/quote] - Nem kell,- illetve nem tudom, hogy kell-e. :cool: A különbözõ oktatási formákat nem ismerem,minõsíteni nem tudom, nem is akarom. Azt sem, hogy milyen tevékenységhez mi van elõírva - nem tudás, hanem papír. Azt hiszem, éppen a fentiek miatt (is) vezette be a Magyar Lovas /SPORT / Szövetség, hogy a saját területén /lovasSPORT/ csak a saját követelményeinek megfelelõ páciens tevékenykedhet, mint SPORTÁGI edzõ. Nyilván illetheti kritika a Lovasszövetséget, de éppen nem az edzõi regisztráció követelményrendszere miatt! :)

#1002 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 14:19

Hogy egy lovasturázással foglalkozonak mi a francnak kell pl egyes helyeket 100-110es pályát végigmennie -

- Nem kell,- illetve nem tudom, hogy kell-e. :cool:


Két éve, amikor én vizsgáztam, a túravezetõ gyakorlati vizsgának nem volt kötött programja, minden képzési hely saját maga választhatta meg, milyen vizsgának veti alá a jelölteket. Nálunk is felmerült az ugratás, de aztán szerencsére jobb belátásra tértek a szervezõk, és beérték egy (egyébként annyira nem is könnyû) alap díjlovas programmal meg némi istállómunkával. De ahány hely, annyi féle vizsga. Csak az elméleti tételsor ugyanaz.
De most õsztõl lesznek valami jogszabályi változások a túravezetõ képzés körül, lehet, hogy a gyakorlati követelményt is egységesítik...

#1003 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 14:23

maradjunk annyiban, hogy idehaza kevés kivételtõl eltekintve csak hobbylovaglás van, és ez még alighanem jó sokáig így lesz.

Szerencsére nincs igazad, mert különben sokunknak nem lenne munkája :D

#1004 Árpád

Árpád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 15:57

[
Hogy egy lovasturázással foglalkozonak mi a francnak kell pl egyes helyeket 100-110es pályát végigmennie -

- Nem kell,- illetve nem tudom, hogy kell-e. :cool:
A különbözõ oktatási formákat nem ismerem,minõsíteni nem tudom, nem is akarom. Azt sem, hogy milyen tevékenységhez mi van elõírva - nem tudás, hanem papír.

Azt hiszem, éppen a fentiek miatt (is) vezette be a Magyar Lovas /SPORT / Szövetség, hogy a saját területén /lovasSPORT/ csak a saját követelményeinek megfelelõ páciens tevékenykedhet, mint SPORTÁGI edzõ.

Nyilván illetheti kritika a Lovasszövetséget, de éppen nem az edzõi regisztráció követelményrendszere miatt! :)



#1005 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 15:57

Szerencsére nincs igazad, mert különben sokunknak nem lenne munkája :D


Én éppen "sokatok munkáját" minõsítettem a fentiekkel, ha nem tûnt volna fel. :P

#1006 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 15:59

Mert neked akkora rálátásod van minderre, ugye? :D

#1007 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 17:03

Mert neked akkora rálátásod van minderre, ugye? :D


Én mátyás királyként, álruhában járok a tömegben. Nem is sejted, hogy a lelátón ott ülök én is elmaszkírozva, és megítéllek. :P

#1008 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 17:08

:kir: :kir: :kir: Nem erre gondoltam amúgy, hanem arra, hogy mennyi embernek mennyiféle munkát ad a tény, hogy létezik Magyarországon lovas versenysport, milyen létesítmények tudnak folyamatosan fejlődni ezáltal, stb stb stb.

Edited by Saby, 2013 április 25. - 17:08.


#1009 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 17:26

Most igazat kell adjak Kocának.A versenysport - a libakergetõk,a PK kivételével - többnyire rétegsport,s mint ilyet,jóval kevesebben szolgálják ki,mint a szabadidõsportot,hobbyt.sajnos,ahol az elmosódó határ van,a komolyan versenyezni vágyó 'nem profik',tehetséges gyerekek,ott is eljön az az idõ,mikor a szülõ vagy a lelkes lovas anyagilag már nem bír lépést tartani,pár (jó esetben pár szezon) részvétel után rájön,nincs mit keresnie.jó esetben hobbista lesz,rosszabb esetben végleg hátat fordít a lovaglásnak. Sajnos (? mondom jómagam,aki kiutálkoztam kellõképp a versenysportból,s csendes hobbistaként ölöndülök erdõn-mezõn) az igényes szabadidõlovaglás fizetõképes kereslete is szûkül,nem csoda,hogy még kevesebb a versenyzõ,az igazi,nemzetközi mércével mérhetõ versenyzõ és lovas meg még inkább... Még az a jó,hogy mindenki megtalálja a maga helyét :-)

#1010 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 17:32

A díjugratás pl igencsak jól áll jelenleg és sokminden kapcsolódik hozzá, és ami a legfontosabb: fejlődőképes. Pont amiatt, mert elég szép pénzek forgatódnak bele.

Edited by Saby, 2013 április 25. - 17:37.


#1011 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 18:33

eljön az az idõ,mikor a szülõ vagy a lelkes lovas anyagilag már nem bír lépést tartani,


Hát bizony, rengeteg pénz is kellene, meg rengeteg szabadidõ is kellene, és ez a kettõ a legritkább esetben jár együtt. Ha egy huszonéves korában elõször lóra kapó könyvelõ elhatározza, hogy márpedig õ díjugrató versenyzõ lesz, az egy szép álom, ámde maximálisan nélkülözi a realitásokat.
No meg ott vannak sportszerûtlen egyedek is, akiknek így vagy úgy, de megadatott a sportmúlt, van pénzük, és idejük is, felkészülnek, és elindítanak egy-egy pénzdíjas versenyen három lovat, mindhármat ugyanõk lovagolva, és elviszik az elsõ-második-harmadik díjat, a többiek meg mehetnek Kukutyinba zabot hegyezni.
Szóval vannak itt variációk a témára jócskán.
De amiben én is probléma gyökerét látom: utánpótlás korban (tinédzserként) nem igazán elérhetõ a lósport. Nem csak a lovat meg az edzõt kéne piaci áron kifizetni az amúgy is túlterhelt, nem ritkán egy keresõs családoknak, de a lovas telepek többsége is csak automobillal megközelíthetõ. Azt pedig 17 éves kor alatt nem vezethet senki.

#1012 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 6:53

Hát bizony, rengeteg pénz is kellene, meg rengeteg szabadidő is kellene, és ez a kettő a legritkább esetben jár együtt. Ha egy huszonéves korában először lóra kapó könyvelő elhatározza, hogy márpedig ő díjugrató versenyző lesz, az egy szép álom, ámde maximálisan nélkülözi a realitásokat.
No meg ott vannak sportszerűtlen egyedek is, akiknek így vagy úgy, de megadatott a sportmúlt, van pénzük, és idejük is, felkészülnek, és elindítanak egy-egy pénzdíjas versenyen három lovat, mindhármat ugyanők lovagolva, és elviszik az első-második-harmadik díjat, a többiek meg mehetnek Kukutyinba zabot hegyezni.
Szóval vannak itt variációk a témára jócskán.
De amiben én is probléma gyökerét látom: utánpótlás korban (tinédzserként) nem igazán elérhető a lósport. Nem csak a lovat meg az edzőt kéne piaci áron kifizetni az amúgy is túlterhelt, nem ritkán egy keresős családoknak, de a lovas telepek többsége is csak automobillal megközelíthető. Azt pedig 17 éves kor alatt nem vezethet senki.

Azért Mátyás királyként biztos látod, hogy elég sok szerencsés gyerkőc szülei engedhetik meg, hogy akár több, nem éppen filléres lovat is fenntartva finanszírozzák a gyermek sportját. Szerény számításaim szerint ez lovak számától függően havi több százezer forint költséget is kitehet. Sajnos én ezzel szemben szinte szó szerint a te könyvelő példád voltam annyi különbséggel, hogy 30 voltam mikor az első saját lovamat megvette. Nekem 11 és fél évre tellett. :)

Edited by furiosojr., 2013 április 26. - 6:54.


#1013 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 21:20

Azért Mátyás királyként biztos látod, hogy elég sok szerencsés gyerkõc szülei engedhetik meg, hogy akár több, nem éppen filléres lovat is fenntartva finanszírozzák a gyermek sportját.


Olyan nagyon sokat nemismerek. Konkrétan egyet ismerek, akinek a segge alá tették a lovat, a kocsit soffõrrel és lószállítóval, és jár is versenyezni. Nyilván lehet még pár ilyet találni, de szerintem ez a magyar lovaséletre azért annyira nem jellemzõ. A legtöbb ismerõs tulaj bérbõl és fizetésbõl élõ hobbysta, akik az utolsó keservesen megkeresett fillérjeiket költik a lóra, és munka után, este hatkor veszõdnek alap-idomítási feladatokkal, amelyeken soha sem tudnak túllépni. (Mert a ló okos állat, tudja, hogy csak rövid ideig tart a piszkálása, utána újra békin hagyják egy-két napig, és csak röhög az egész próbálkozáson.)

Szerény számításaim szerint ez lovak számától függõen havi több százezer forint költséget is kitehet.


Pár éve egy ismerõs gazdánál volt két ló, amelyekre akkor már egy éve rá sem nézett a gazdájuk. Megvette õket, kicsit játszott velük, aztán fokozatosan elmaradt. De azért a 2x40.000 Ft bértartás minden 6-án ott volt a gazda számláján. A lovakat még csak nem is árulták. (Nem is nagyon lehetett volna, hiszen elszoktak a munkától.) Egészen egyszerûen a tulajdonosuknak nem fájt tartani õket, olyan jövedelme volt, hogy holmi havi 80.000 Ft-okkal nem kellett foglalkoznia. Ilyen is van. De azért nem sok.

Sajnos én ezzel szemben szinte szó szerint a te könyvelõ példád voltam annyi különbséggel, hogy 30 voltam mikor az elsõ saját lovamat megvette. Nekem 11 és fél évre tellett. :)


Én is 30 voltam, amikor elõször lóra ültem, de tudom is, hogy hol vannak a képességeim határai. Elzötyögök, jól érzem magam, de eszembe sincs versenyre kelni olyanokkal, akik 12 éves koruk óta napi szinten edzenek, mert szolgál az én életem elég kudarcélménnyel e nélkül is, hehehe.

#1014 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 22:09

Olyan nagyon sokat nemismerek. Konkrétan egyet ismerek, akinek a segge alá tették a lovat, a kocsit soffőrrel és lószállítóval, és jár is versenyezni. Nyilván lehet még pár ilyet találni, de szerintem ez a magyar lovaséletre azért annyira nem jellemző. A legtöbb ismerős tulaj bérből és fizetésből élő hobbysta, akik az utolsó keservesen megkeresett fillérjeiket költik a lóra

Pedig rengeteg van, megint csak azt tudom mondani: meg kell nézni egy kicsit nívósabb díjugrató versenyen a felhozatalt. Díjlovasok között meg amennyire látom, méginkább így megy. És ezt most nem negatívumként mondom, csak tény: ez nem egy olcsó sport. Ezt lehet szeretni, nem szeretni, de attól még tény.

Edited by Saby, 2013 április 26. - 22:16.


#1015 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 5:22

Pedig rengeteg van, megint csak azt tudom mondani: meg kell nézni egy kicsit nívósabb díjugrató versenyen a felhozatalt.


A fölnõtt az más. Utánpótlás korosztályról beszélek, vagyis tinikrõl.

#1016 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 6:54

A fölnőtt az más. Utánpótlás korosztályról beszélek, vagyis tinikről.

Én is.
Nem is véletlen, hogy a magyar díjugrató utánpótlás egyre jobban áll az utóbbi években, nemzetközi szinten is. Nyilván nem kizárólag emiatt, de óriási segítség, ha van anyagi erőforrás lovakra és a megfelelő színvonalú (akár nemzetközi) versenyekre való eljutásra.

Edited by Saby, 2013 április 27. - 7:02.


#1017 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 8:28

Utánpótlás korosztályról beszélek, vagyis tinikrõl.


A mi környékünkön szinte csak ez van. ;)
(5-6 évente cserélõdik is a mezõny nagy része, mikor elérik a 18-22 éves kort)

#1018 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 8:23

Bevallom nem olvastam végig szóval ha volt róla szó linkeljetek oda. Úgy tûnik nekem is el kell végeznem a lovastúra vezetõi sulit ha 1rõl a 2re szeretnék jutni.de mivel én nem szeretnék oktatni meg lovardát vezetni (tudom oktatni nem is lehet vele) csak egyszerüen sétáltatni szeretnék rendezvényeken, így nem szeretném a legdrágább sulit elvégezni. A kérdésem az lenne h ki ismer Pesten v ahhoz nagyon közel sulit ami olcsóbb? És mik a vélemények róla?

#1019 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 21:15

(tudom oktatni nem is lehet vele)


Már miért ne lehetne? Azért, mert a szövetség "futószáras oktató" tanfolyamokból pénzel? A lõtéri kutyát sem érdekli. A szövetség nem hatóság, hogy bármit is elõírjon. Az õ tanfolyamuk nem egy államilag elfogadott szakképzés, a túravezetõ viszont igen.

Egyébként szerintem a rendezvényeken sétáltatáshoz nem kell ilyet végezned. Szabadon csinálhatod, mint "adószámos magánszemély" akár számlát is írhatsz róla.

De hogy a kérdésedre válaszoljak:

http://www.lovasturavezeto.hu/
elmélet Bp., gyakorlati helyek: Sóskút vagy Fót (választható)

Olcsónak éppen nem nevezném, de ez a képzés sehol sem lesz túl olcsó, tekintettel arra, hogy a lovaglást is és a kocsihajtást is be kell gyakoroltatni a delikvenssel a vizsgára.

#1020 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 23:42

csak egyszerüen sétáltatni szeretnék rendezvényeken,

Lovardatulajdonosoknak 3907

#1021 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 6:58

Kocalovas, az lenne a legjobb ha nem kellene... Egyenlõre nem állok úgy h lovardám lehessen így ha nem muszáj nem áldoznék rá 100ezreket.. Hol tudok utána kérdezni h akkor pontsan mi kell? Persze legálisan akarom csinálni tehát ha vki tudja milyen számmal kell bevenni a vállalkozásba azt megköszönném... Robi én nem vagyok lovardatulajdonos...

#1022 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 7:35

:-) nem is azért biggyesztette ide Robi a másik topic nevét, mert lovardás lennél, hanem mert,ha jól emlékszem,egyszer ott is járt valaki hasonló cipõben,hogy 'csak' sétáltatni akart rendezvényen,kukkants bele,hátha találsz hasznosat

#1023 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 11:45

Meglestem, és általa elkerültem a rendelet oldalára. Ha jól vettem ki akkor több iskolát is elfogadnak, többek között a lovasedzõit. Már csak az a kérdés melyiket éri meg jobban megcsinálni... Mi a véleményetek? Vagy az edzõihez kell vmi elõképzettség?

#1024 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 15:21

Szerintem "Máshova nem sorolt, egyéb sportszolgáltatás" (ide tartoznak a lovasiskolák, az elkülönült szabadidõs sportlovagoltatás, a versenyló trenírozása és egyéb sport- és sportjáték-iskolák szolgáltatásai)

És hogy akarod legálisan csinálni? Három példányos számlatömböt fogsz töltögetni, vagy a NAV-hoz bekötött pénztárgépet akasztasz a nyakadba? Vagy egy külön ember egy kis bódében árulja majd a jegyeket, és a vendégnek csak át kell majd adnia lóra szállás elõtt?

De ha megcsinálod, elég nehéz lenne rá a lovardatörvény elõírásait értelmezni, mely szerint fûtött budi meg öltõzõ meg minden kellene, nyilván ilyet a rendezvényen te nem fogsz építeni, az meg, hogy otthon (többtucat kilóméterre onnen) van-e ilyened, teljesen irreveláns... Szóval szerintem leghelyesebb, ha "elfelejted" bejelenteni a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnak, hogy te lovasszolgáltatsz. Ha oda is téved egy agent provokatõr a vursliba, az úgyis max a számlatömbre lesz kíváncsi, márpedig a lovas szolgáltató tevékenység megkezdése és gyakorlása nincs külön engedélyhez kötve, tehát olyanod lehet túravezetõi bizonyítvány nélkül is. Én még csak vállalkozást se csinálnék rá, csak egy adószámot kérnék.

Megjegyzem az MKEH honlapján van egy lista a bejelentett lovardákról: összes kb. 200 lovarda van bejelentve nekik. Az összes többi, melyek száma becslésem szerint ezres nagyságrend, részben vagy teljesen illegálisan mûködik. Köztük nem egy 10-20 box-szal, lovaspályával, vendégszobákkal. És a hajuk szála sem görbül emiatt évek óta. Csodálnám, ha pont veled kezdenének példát statuálni, és vérben forgó szemekkel követelnék tõled a rendezvényen, hogy azonnal mutasd föl a lovastúravezetõi bizonyítványodat.

Szóval nyugalom, nyugalom, ne parázz rá erre. A NAV-nak az adó számít, nem a bizonyítvány, nem is a brüsszelbõl importált lovardatörvény meg a bizonyítvány. Amíg nyugtát adsz, adót fizetsz, és nem érkezik ellened nevesített feljelentés, addig békiben fognak hagyni lovagoltatni a falunapon.

#1025 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 17:57

Szerintem "Máshova nem sorolt, egyéb sportszolgáltatás" (ide tartoznak a lovasiskolák, az elkülönült szabadidõs sportlovagoltatás, a versenyló trenírozása és egyéb sport- és sportjáték-iskolák szolgáltatásai)

És hogy akarod legálisan csinálni? Három példányos számlatömböt fogsz töltögetni, vagy a NAV-hoz bekötött pénztárgépet akasztasz a nyakadba? Vagy egy külön ember egy kis bódében árulja majd a jegyeket, és a vendégnek csak át kell majd adnia lóra szállás elõtt?

De ha megcsinálod, elég nehéz lenne rá a lovardatörvény elõírásait értelmezni, mely szerint fûtött budi meg öltõzõ meg minden kellene, nyilván ilyet a rendezvényen te nem fogsz építeni, az meg, hogy otthon (többtucat kilóméterre onnen) van-e ilyened, teljesen irreveláns... Szóval szerintem leghelyesebb, ha "elfelejted" bejelenteni a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnak, hogy te lovasszolgáltatsz. Ha oda is téved egy agent provokatõr a vursliba, az úgyis max a számlatömbre lesz kíváncsi, márpedig a lovas szolgáltató tevékenység megkezdése és gyakorlása nincs külön engedélyhez kötve, tehát olyanod lehet túravezetõi bizonyítvány nélkül is. Én még csak vállalkozást se csinálnék rá, csak egy adószámot kérnék.

Megjegyzem az MKEH honlapján van egy lista a bejelentett lovardákról: összes kb. 200 lovarda van bejelentve nekik. Az összes többi, melyek száma becslésem szerint ezres nagyságrend, részben vagy teljesen illegálisan mûködik. Köztük nem egy 10-20 box-szal, lovaspályával, vendégszobákkal. És a hajuk szála sem görbül emiatt évek óta. Csodálnám, ha pont veled kezdenének példát statuálni, és vérben forgó szemekkel követelnék tõled a rendezvényen, hogy azonnal mutasd föl a lovastúravezetõi bizonyítványodat.

Szóval nyugalom, nyugalom, ne parázz rá erre. A NAV-nak az adó számít, nem a bizonyítvány, nem is a brüsszelbõl importált lovardatörvény meg a bizonyítvány. Amíg nyugtát adsz, adót fizetsz, és nem érkezik ellened nevesített feljelentés, addig békiben fognak hagyni lovagoltatni a falunapon.


vállalkozás van :) azzal nincs gond csak bõvíteni kell mert nem lovas irányú :) ez tényleg ilyen macerás mint ahogy írod? :S én eddig egyszerû nyugtát adtam ha dolgoztam rendezvényen azt hittem ennyi az egész :D
ha ennyire macera lehet hagyni kéne a csudába az egészet... :(
az utolsó mondatodban van amit szeretnék :D csak egyszerûen egy falunapon sétálgatni :D

#1026 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 18:23

Nyugtatömb, számlatömb, mindegy, lényeg az, hogy a ló seggire rakott indigós tömbbe lehet írogatni, hát ez fasza. :-( A lovardatörvény egy kva nagy macera. 1000nm-es pihentetõ karám, meg anyám kínja. Igazándiból nem is erre vonatkozik. Esetleg kérj írásbeli állásfoglalást az MKEH-tõl, de persze lehetõleg valamelyik gyanún felül álló (panellakó) ismerõs nevében, és feltételes módban, nehogy késõbb aztán egy felesleges hatósági ellenõrzés legyen a dologból...

#1027 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 19:10

Nyugtatömb, számlatömb, mindegy, lényeg az, hogy a ló seggire rakott indigós tömbbe lehet írogatni, hát ez fasza. :-(

A lovardatörvény egy kva nagy macera. 1000nm-es pihentetõ karám, meg anyám kínja. Igazándiból nem is erre vonatkozik.
Esetleg kérj írásbeli állásfoglalást az MKEH-tõl, de persze lehetõleg valamelyik gyanún felül álló (panellakó) ismerõs nevében, és feltételes módban, nehogy késõbb aztán egy felesleges hatósági ellenõrzés legyen a dologból...



ez a sok macera csak azért van h el lehetetlenítsék az embereket... lehet el kellene gondolkodni mért csinálja annyi ember illegálisan...
köszönöm a segítséget :)

#1028 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 20:34

Nem kell ezen sokat gondolkozni, Marx 150 éve leírta már a Tõkében:

"A modern adórendszer, amelynek tengelyét a legszükségesebb létfenntartási eszközökre kivetett adók (tehát ezek megdrágítása) alkotják, ezért magában hordja az automatikus fokozódás csíráját. A túladóztatás nem rendkívüli jelenség, hanem ellenkezõleg, alapelv. Ezért Hollandiában, ahol ez a rendszer elõször honosodott meg, de Witt, a nagy hazafi Maximáiban úgy ünnepelte, mint a legjobb rendszert arra, hogy a bérmunkásokat alázatossá, mértékletessé, szorgalmassá és... munkával túlterheltté tegyék. Az a romboló hatás, amelyet ez a rendszer a bérmunkások helyzetére gyakorol, itt mégis kevésbé érdekel bennünket, mint a parasztoknak, a kézmûveseknek, röviden a kis középosztály valamennyi alkotórészének általa elõidézett erõszakos kisajátítása. Errõl a vélemények még a polgári közgazdászok körében sem térnek el. Kisajátító hatékonyságát még erõsíti a protekcionizmus rendszere, amely a modern adórendszernek lényeges alkotórésze.
A protekcionizmus rendszere mesterséges eszköz volt arra, hogy gyárosokat gyártsanak, független munkásokat kisajátítsanak, a nemzet termelési és létfenn¬tartási eszközeit tõkésítsék, a hagyományos termelési módból a modern termelési módba való átmenetet erõszakosan lerövidítsék. Az európai államok tülekedtek e találmány szabadalmáért, és ha már egyszer a többletcsinálók szolgálatába állottak, e célból nemcsak saját népüket sarcolták meg közvetett módon védõvámokkal, közvetlenül kiviteli prémiumokkal stb. A függõ helyzetben levõ szomszéd országokban minden ipart erõszakkal kiirtottak, mint például Anglia az ír gyapjú-manufaktúrát. Az európai szárazföldön Colbert eljárása alapján a folyamatot még jobban leegyszerûsítették. A gyáros eredeti tõkéje itt részben közvetlenül az államkincstárból folyik. „Miért keressük - kiált fel Mirabeau - oly messze az okot, hogy miért virágoztak Szászország manufaktúrái a hétéves háború elõtt? 180 millió államadósság!"


#1029 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 20:59

Jasmine, neked szamarad van, nem? Arra vonatkozik egyáltalán a LOVAS szolgáltatások szabályozása?... :dev:

#1030 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 3:47

igen szamaram van. most az egyszer nagyon örülnék ha nem vennék ló(féle) számba :gm:

#1031 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 5:23

igen szamaram van. most az egyszer nagyon örülnék ha nem vennék ló(féle) számba :gm:


Akkor joghézagra bukkantál, mert a jogszabály egyértelmûen lóról és lovas szolgáltatásról beszél, s nem pedig equidákról. A szamár pedig nem ló.

#1032 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 14:03

ez a sok macera csak azért van h el lehetetlenítsék az embereket... lehet el kellene gondolkodni mért csinálja annyi ember illegálisan...
köszönöm a segítséget :)



Jogosan vagyunk sokan felháborodva a rendszerre, de valahol mélyen megértem, az egyik oldalát hogy miért kell szabályozni,c sak az a baj, h aki normálisan csinálja azt mindig megbuntetik vmi miatt, aki meg nem azt ugysem.... lsd hány lo milyen körülmények között nem kaja pia nélkül.... sztem nem kell megnezevnem 1 helyet sem... csak mi szivunk akik mondjuk nézik az állatok érdekét, de oktatni nem tudunk ..... no comment...

#1033 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 18:24

Jogosan vagyunk sokan felháborodva a rendszerre, de valahol mélyen megértem, az egyik oldalát hogy miért kell szabályozni,c sak az a baj, h aki normálisan csinálja azt mindig megbuntetik vmi miatt, aki meg nem azt ugysem.... lsd hány lo milyen körülmények között nem kaja pia nélkül.... sztem nem kell megnezevnem 1 helyet sem... csak mi szivunk akik mondjuk nézik az állatok érdekét, de oktatni nem tudunk ..... no comment...


sajnos igazad van :( és azokat szivatják akik kicsiben ûzik és padlóra vágja õket a bünti :( de sajna csak igazodni lehet ehhez...

#1034 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 18:32

sajnos igazad van :( és azokat szivatják akik kicsiben ûzik és padlóra vágja õket a bünti :( de sajna csak igazodni lehet ehhez...


De hát ez a kapitalizmus! Nem élünk a feudalizmusban, hogy mindenki csak úgy csinálja a mesterségét a saját munkaeszközeivel, és az egész haszon az övé legyen. A kapitalizmus nem így mûködik, hanem úgy, hogy a szegény emberektõl elvesznek minden lehetõséget, amivel a szegénységbõl kitörhetnének, így arra kényszerítve õket, hogy menjenek el éhbérért bérmunkásnak, és talicskázzák csak össze szépen a hatodik habcsókvillát meg a negyedik tengeri jahtot meg a fasztudja még mit valamelyik rohadt oligarchának.
Ezt tessék szépen tudomásul venni, vagy ha nem tetszik, akkor tessék szépen fellázadni, és rendszerváltást csinálni. Mert a kapitalista rendszer így mûködik. Ahogy a kockák mondják: "Ez nem bug, hanem feature" (Csak éppen kend a fasznak rossz végére került... de ott is fog maradni, errõl a rendszer gondoskodik.)

#1035 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 18:52

És most mindenki ezerrel lecseréli a lovait szamárra. Az én szerény véleményem, hogy ilyen sétáltatásfélét, mivel se nem oktatsz, se nem lovagoltatsz, egyszerû számlaképes vállalkozó vagy õstermelõ címen is csinálhatnál. Nem hiszem hogy ezért valaki belekötne a végzettségedbe. De ez csak az én szerény véleményem.

#1036 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 19:00

És most mindenki ezerrel lecseréli a lovait szamárra.
Az én szerény véleményem, hogy ilyen sétáltatásfélét, mivel se nem oktatsz, se nem lovagoltatsz, egyszerû számlaképes vállalkozó vagy õstermelõ címen is csinálhatnál. Nem hiszem hogy ezért valaki belekötne a végzettségedbe. De ez csak az én szerény véleményem.


én is ezt gondolnám természetesnek pont amiatt te is írsz, de hogy ott bent a számítógép mögött a "hozzáértõ" emberek h gondolják...
az a legegyszerûbb ha felhívom õket és megkérdezem nem?
régen dolgoztam a Budakeszi vadasparkban és ott 4 oldalról zárható(!) istállót kellett építeni a szarvasnak, h fent tarthassák a mûködési engedélyüket... ezt csak a hozzáértõ emberek kapcsán írtam -_-"

#1037 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 19:13

Épp most volt kinn egy lovardás csaj két lóval itt a gyermeknapon, igaz nem pénzes hanem ingyé volt, de semmi extra nem kellett a lovaknak. Csak köröztek(bocs ez lemaradt) teljesen nyitott területen a park végében. Ők kötötték ki hogy ugrálóvár nem lehet, csak akkor jönnek. A szarvas az azért más. Az nem háziállat.

Edited by zsebi0202, 2013 május 25. - 19:14.


#1038 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 19:24

És most mindenki ezerrel lecseréli a lovait szamárra.


Pfú, ne is mondd, van egy barátom, egyszer elhívtam lovagolni, és azt mondta, hogy az ő népe csak szamáron szokott. :D

Az én szerény véleményem, hogy ilyen sétáltatásfélét, mivel se nem oktatsz, se nem lovagoltatsz, egyszerű számlaképes vállalkozó vagy őstermelő címen is csinálhatnál.


Definitive ez lovas szolgáltatás, hiszem a vendég lóra ül. De gyakorlatilag egy ilyen alkalmi jelleggel, változó helyszínen, ráadásul hétvégén nyújtott lovas szolgáltatás esetében igazán nem lehet MKEH ellenőrzésre számítani. Annál is inkább, mert mint mondtam, egyelőre igazi lovardákba is csak nevesített feljelentésre szállnak ki razziázni. Szerintem a lelkük mélyén ők is érzik, hogy

régen dolgoztam a Budakeszi vadasparkban és ott 4 oldalról zárható(!) istállót kellett építeni a szarvasnak,


És belülről kizárva vagy kívülről bezárva? :)

Épp most volt kinn egy lovardás csaj két lóval itt a gyermeknapon, igaz nem pénzes hanem ingyé volt


Ha ja, csak ez innentől már nem üzleti, hanem szabadidős tevékenység, egész más eset.

Edited by Kocalovas, 2013 május 25. - 20:08.


#1039 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 19:29

Jázmin is barterozzon. Mondjuk kérjen egy kiló zabot. Amit persze õ árul a jobb szélen. :D De sztem meg nem tartozik a végzettséghez kötött szolgáltatásokhoz. Mondjuk a lovasbemutatózáshoz nem kell semmilyen végzettség vagy engedély úgy emlékszem. Ez valahol a kettõ között billeg. Viccet csinálunk belõle, de inkább siralmas. Drága szép hazám.

#1040 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 20:11

Viccet csinálunk belõle, de inkább siralmas. Drága szép hazám.


Egykoron ilyen volt... nem is régen... hát bizony, nem keveset esett a színvonal, az már biztos. :-(