Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas továbbtanulás/képzések


  • Please log in to reply
1069 válasz a témához

#961 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 18:18

Nem az a baj, hogy változtattak, hanem hogy a korábbi dolgokat nem fogadják el.
Az én 601-es elektronikai mûszerész bizonyítványom is egy nem létezõ végzettség ma már, mégis bármikor kivehetem rá az ipart, ha olyanom van. Akkor a régebbi lovas végzettségeket miért kellett egy tollvonással kinullázni? És a visszatérõ kérdés: mi a búsfasznak kell érettségi egy lovasgazdának? A bútorasztalosnak nem kell, a péknek sem kell, a kõmûvesnek sem kell, a taxisofõrnek sem kell, a tehenészlánynak sem kell, a kutyakiképzõnek sem kell, de lovastúrázni eszibe ne jusson senkinek a nélkül... miért? Okos állat a ló, igaz, de azért annyira nem okos, hogy Ady költészetérõl, az atompályák telítõdési sorrendjérõl, vagy éppen a függvényanalízisrõl kellene vele beszélgetni az istállóban. :)



Mosolygossá tetted a napomat XD fél órája röhögök :D

#962 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 11:10

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Sikerült azóta beszélni végre egy illetékessel és sajnos attól, hogy a listán fent van jelöltként, nem elég megcsinálnia a regisztrációs vizsgát. Kell hozzá egy sportoktatói, vagy edzõi, mert amivel minket versenyeztetett anno, az nem edzõi, vagy oktatói papír volt, hanem akkor elég volt egyszer egy hétvégi képzésre elmennie, aminek a végén kitöltöttek egy tesztet és vihetett is versenyezni minket, de ez már nem érvényes sajnos...

#963 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 12:25

Most olvastam fb-n: "Ferencváros, okmányiroda, ügyfélkapu-ablak. - Mire szeretne vállalkozni? - Írásra. - Mit írásra? - Versek, cikkek, könyv, ilyesmi. - Képesítése megvan? - Már hogy micsoda? Nincs szakirányú diplomám. - Márpedig képesítés az kell. Könyvhöz például kell. - Nekem van már könyvem, és senki nem kért hozzá diplomát. - Mi, magának már van könyve, de képesítés nélkül? - Igen. - Na szép. Hát akkor örüljön, hogy nem tudta meg senki. De a következõhöz már kell a képesítés. (NEM színeztem, akkor durvább lett volna.) (A dologhoz hozzátartozik, hogy a hölgy helyettesített valakit.)"

#964 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 4. - 16:03

Segitsetek,legyetek szivesek.Pesten vagy a közeleben indítanak-e okj-s állatorvos asszisztens képzést?

#965 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 4. - 19:53

Szekszardon indult most ahol en is vegeztem.Tudom nem Pest kozeleben van,de tavoktatas osszesen 4alkalom Szekszard es 4-5 Kaposvar.Neten kuldik az anyagot elegge mukodokepes;-)

#966 GyBetti

GyBetti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 11:15

Segitsetek,legyetek szivesek.Pesten vagy a közeleben indítanak-e okj-s állatorvos asszisztens képzést?


Szia!
http://magisztermenedzser.hu/
A férjem most csinálja, Budapesten van.
Kedvesek, rendesek, jó a tananyag, jók az oktatók (gyakorló állatorvosok, Állatkert állatorvosa, stb.).
Hétvégén Üllõre mennek gyakorlatra, szóval elég alaposak gyakorlat terén is.
Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, de a fent megadott oldalon van egy mobilszám is, ha felhívod, a hölgy nagyon alaposan és készségesen elmagyaráz mindent.
Üdv, Betti

#967 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 14:51

Nekem csak olyan kérdésem lenne, hogy ez milyen idõbeosztásban van? (heti 1 nap vagy hogy? )

#968 GyBetti

GyBetti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 15:27

Nekem csak olyan kérdésem lenne, hogy ez milyen idõbeosztásban van? (heti 1 nap vagy hogy? )

Szia!
Szombaton és vasárnap kell menni, 8 szombati nap gyakorlat, és 12 vasárnap az elmélet.
Általában 9-15-ig vannak, de a kisállatrendelõs gyakorlati napokon a csoportok ketté vannak osztva, 9-12-ig, illetve 11-15-ig.
Egyéni állatorvos melletti gyakorlatok pedig úgy vannak, ahogy Neked jó, illetve a választott állatorvosnak.

#969 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 15:51

Köszi az ötleteket mindenkinek. Kérdeném, mi a különbség azon kétfajta képzés között,ami két éves nappalos vagy pár hónapos hétvégés? (És miért kell fizetni , ha ingyenes?)

#970 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 17:25

Szia!
Szombaton és vasárnap kell menni, 8 szombati nap gyakorlat, és 12 vasárnap az elmélet.
Általában 9-15-ig vannak, de a kisállatrendelõs gyakorlati napokon a csoportok ketté vannak osztva, 9-12-ig, illetve 11-15-ig.
Egyéni állatorvos melletti gyakorlatok pedig úgy vannak, ahogy Neked jó, illetve a választott állatorvosnak.


Köszönöm!
Nekem nem aktuális, mivel egyelõre nálunk még ez a papír senkit sem érdekel. Jó dolognak tartom, hogy van ilyen képzés, de elhelyezkedést nem fog túlzottan segíteni.

#971 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 17:25

én megkérdeztem,a hölgy azt mondta,mindenképp ki kell fizetni,hogy aztán jogosultság alapján visszaigényelt.de a jogosultság (sajna) mezõgazdasági ágazatban való tevékenységhez -akár alkalmazottként vagy vállalkozóként-kötött. Felsorolta a hölgy a négy jogosultsági csoportot,de a híg agyammal csak az õstermelõt jegyeztem meg.

#972 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 17:32

Köszi az ötleteket mindenkinek. Kérdeném, mi a különbség azon kétfajta képzés között,ami két éves nappalos vagy pár hónapos hétvégés?
(És miért kell fizetni , ha ingyenes?)


A ket eves kepzes az allategeszsegugyi technikus.Itt 3modul van ott 7 vagy 8.Raepulo kepzes de mas a bemeneti kovetelmeny. (itt mar van inszeminalas is stb...tobb a gyakorlat).
Meg egy fontos dolog bar itt a lovas forumon felkeszultebben ilyan szempontbol az emberek...A gyakorlat nagyobb reszehez sajat dokit kell keresni aki mellett le lehet tolteni.A mi csoportunkbol egy srac es en voltunk lovas(tehat nagyallatos) doki mellett viszont a vizsga kizarolag haszonallatos.Kaposvaron felkeszitenek de senki ne arra gondoljon hogy pici cicakat kutyakat kell simogatni.Nalunk a holgyek nagyon kiakadtak mikor a marhakat a terdig saros szarbol kellett kiterelni...Kettonknel volt gumicsizma,holott elmondtak csak senki nem vette komolyan...

#973 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 18:26

Kicsit olyan érzésem van, mint az EU kötelezõ/finanszírozot akadálymentesítéssel kapcsolatban. Arra töméntelen pénzt lehet(ett) bepályázni, annak farvizén átalakítottak, beruháznak és születnek agyament "akadálymentes" megoldások. Miközben 2 évente 1-2 invalídus ha arra vetõdik nem is sejti, hogy minden méter amit gurul a bringájával 10 milliókban mérhetõ... Nem azzal van a baj, hogy akadálytalanítsunk. Hanem a barom mód, tetejébe még legtöbbször ellentétes hatású, mert hát "akadálymentes" és mellékesen leszoknak az amúgy szívesen tett tényleges segítésgrõl! Lovazásnál meg a sok-sok határozat, oktatási alternatíva, mindre rászervezve még valami haszontalanság megélhetési oktatókkal, szervezõkkel, neves és nevenincs haszonlesõkkel... káosz, de most ebben van? pénz. :D szerencsétlen lovak, lovasok

#974 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 11:15

Kicsit olyan érzésem van, mint az EU kötelezõ/finanszírozot akadálymentesítéssel kapcsolatban.


(Off: ez bizony csakugyan nagyon vicces, ami pénzt erre elherdáltak, abból simán felvehettek volna egy-egy zongorabrigádot minden roki mellé, akik gyaloghintón fölvitték volna a középületekbe. :) De végtére is ezt úgyis a német adófizetõk állták, az õ pénzüket meg eb, aki sajnálja! Legalább pár kõmûves meg liftszerelõ jól élt belõle pár évig.)

#975 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 16:09

Kedves Fórumozók! A tavalyi elvégeztem a középszintû lovas edzõi vizsgát, mert a jövõben szeretnék fiatal lovasokat versenyre illetve rajtengedélyvizsgára felkészíteni. A sikeres vizsga után felhívtam a szövetséget a regisztráció miatt. Akkor derült ki, hogy kell hozzá egy regisztrációs vizsga. Megkerestem a szövetség oldalán a feltételeket. A vizsga 4 részbõl áll ami csak egy napos. Az I. szintû az alap, ami 100 cm-es ugrópálya ami stílusra megy, A kategóriás díjlovagló feladat, edzés vezetés, elméleti vizsga. A felkészüléshez kevés volt az idõm, ezért elmentem meglesni a vizsgát szemlélõként. A vizsga elõtt több szemlélõvel beszéltem akik teljesen ki voltak akadva. Azt hiszem tavaly kezdõdött ez az egész. Pontosan nem emlékszem, de azt hiszem, hogy Kaposváron volt az elsõ ahol 42 vizsgázóból 4 lovasnak sikerült, a következõ Mezõhegyesen ahol már csak 12-en voltak amibõl 3-nak sikerült. Igazából a legnehezebb az edzésvezetés és az elmélet. A szövetség oldalán meg van adva az elméleti kérdéssor, de az semmi. Ha valaki fel akar normálisan készülni az olvassa el párszor a teljes lovasakadémia sorozatot. Nagyon szigorúak. Azt ajánlom, hogy aki jelentkezik a vizsgára az baromira készüljön fel, mert ez tényleg komoly vizsga. A II. és a III.-as szintrõl nem is beszélek. Úgy hallottam, hogy a jelenleg regisztrált edzõknek is meg kell ezt csinálni, mert sokan csak a papírhoz a versenyzõi múltjuk miatt kaptak regisztrációt. Kíváncsi leszek azért, arra, hogy a 50-60 évesek vagy azokon felettiek, hogyan fogják megcsinálni ezt a vizsgát. Én örülök annak, hogy szigorították ezt az edzõi dolgot, mert ugye régebben szinte mindenki megkapta ezt és ugye sokszor szörnyülködünk a versenyeken egy-egy lovas stílusán lovaglásán. Azért kíváncsi leszek, ha tényleg elveszik a régebben regisztráltak papírját és ezt a vizsgát mindenkinek le kell újra tenni akkor hány regisztrált edzõ lesz aki felkészíthet REV-re vagy indíthat versenyen fiatal tanítványt. Ugye most már csak úgy indulhat fiatal lovas, ha jelen van a regisztrált edzõje vagy van vele másik regisztrált edzõ. Nem akartam senkit sem rémisztgetni ezzel, hogy mindenkinek újra kell majd regisztrációs vizsgáznia, de ezt már több (nem hivatalos forrásból) hallottam. De a fórumot olvasgatva nem lennék meglepve ha ezt bevezetnék. u.i.: ha a négy vizsgából 1 vagy 2 nem sikerül akkor a következõ regisztrációs vizsgán azokat kell csak megismételni. üdv.

#976 Szisz

Szisz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 237 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 18:53

Szia!
http://magisztermenedzser.hu/
A férjem most csinálja, Budapesten van.
Kedvesek, rendesek, jó a tananyag, jók az oktatók (gyakorló állatorvosok, Állatkert állatorvosa, stb.).
Hétvégén Üllõre mennek gyakorlatra, szóval elég alaposak gyakorlat terén is.
Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, de a fent megadott oldalon van egy mobilszám is, ha felhívod, a hölgy nagyon alaposan és készségesen elmagyaráz mindent.
Üdv, Betti



Szia!

Egy kérdés, ha már a férjed oda jár, talán tud nekem információt adni az alábbiakról:
állatkínzás és 100 milliós veszteségek a SZIE-n
Mert ha ez igaz, akkor olyan nagyon nem óhajtanék hanyatt esni a gyakorlati oktatástól...
Amúgy ez az eredeti cikknek csak egy kivonata, nekem megvan az újság is, a teljes cikk sokkal sokkolóbb, mint ami ezen a linken elérhetõ...

Edited by Szisz, 2013 április 7. - 18:57.


#977 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 19:14

Szia!

Egy kérdés, ha már a férjed oda jár, talán tud nekem információt adni az alábbiakról:
állatkínzás és 100 milliós veszteségek a SZIE-n
Mert ha ez igaz, akkor olyan nagyon nem óhajtanék hanyatt esni a gyakorlati oktatástól...
Amúgy ez az eredeti cikknek csak egy kivonata, nekem megvan az újság is, a teljes cikk sokkal sokkolóbb, mint ami ezen a linken elérhetõ...


Pár hónapja már volt téma, és akkor is tárgyalva lett, hogy ez nem igaz.

#978 Szisz

Szisz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 237 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 8. - 18:37

Pár hónapja már volt téma, és akkor is tárgyalva lett, hogy ez nem igaz.


Szívesen visszaolvasnám az akkor elhangzottakat. Nem tudsz segíteni, hogy kb.mikor és melyik témában beszéltetek errõl?

#979 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 9. - 10:58

Szívesen látnék itt hazánkból is fiatalokat:
Lótenyésztõk Versenye

#980 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 9. - 18:52

Hidd el, szívesen foglalkozna ezzel nagyon sok magyar fiatal... de a lótenyésztéshez felvevõ piac is kellene. :-( (Nem az olasz vágóhidakra gondolok. :))

#981 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 7:11

Most olvastam fb-n:

"Ferencváros, okmányiroda, ügyfélkapu-ablak.
- Mire szeretne vállalkozni?
- Írásra.
- Mit írásra?
- Versek, cikkek, könyv, ilyesmi.
- Képesítése megvan?
- Már hogy micsoda? Nincs szakirányú diplomám.
- Márpedig képesítés az kell. Könyvhöz például kell.
- Nekem van már könyvem, és senki nem kért hozzá diplomát.
- Mi, magának már van könyve, de képesítés nélkül?
- Igen.
- Na szép. Hát akkor örüljön, hogy nem tudta meg senki. De a következõhöz már kell a képesítés.

(NEM színeztem, akkor durvább lett volna.)
(A dologhoz hozzátartozik, hogy a hölgy helyettesített valakit.)"


ugyanebben a cipöben járok... és azon röhögök, h ha a nagymamám 80évesen jokedvéböl nekiáll otthon himezgetni, mert az anyjátol megtanultam az 50es években és pl legálisan akarja nyomni, akkor a kézi gépi himzö (asszem 2 éves) okj-s képzésre biza be kell iratkoznia.... én is néztem teáorokat csodára találtam is vagy 8at amibe beleférnék és közölte a nöci az okmányirodába, h akkor szeretné kérni a bizonyitványom sorszámát.... monodm mihez?!?!?!?!?!? uh ez MO.... fizesss azt esetleg kapsz vmit, de az jövöre már ugysem lesz érvényes XDXDXDXDXDXDXDXD



Kedves Fórumozók!
A tavalyi elvégeztem a középszintû lovas edzõi vizsgát, mert a jövõben szeretnék fiatal lovasokat versenyre illetve rajtengedélyvizsgára felkészíteni. A sikeres vizsga után felhívtam a szövetséget a regisztráció miatt. Akkor derült ki, hogy kell hozzá egy regisztrációs vizsga. Megkerestem a szövetség oldalán a feltételeket. A vizsga 4 részbõl áll ami csak egy napos. Az I. szintû az alap, ami 100 cm-es ugrópálya ami stílusra megy, A kategóriás díjlovagló feladat, edzés vezetés, elméleti vizsga. A felkészüléshez kevés volt az idõm, ezért elmentem meglesni a vizsgát szemlélõként. A vizsga elõtt több szemlélõvel beszéltem akik teljesen ki voltak akadva. Azt hiszem tavaly kezdõdött ez az egész. Pontosan nem emlékszem, de azt hiszem, hogy Kaposváron volt az elsõ ahol 42 vizsgázóból 4 lovasnak sikerült, a következõ Mezõhegyesen ahol már csak 12-en voltak amibõl 3-nak sikerült. Igazából a legnehezebb az edzésvezetés és az elmélet. A szövetség oldalán meg van adva az elméleti kérdéssor, de az semmi. Ha valaki fel akar normálisan készülni az olvassa el párszor a teljes lovasakadémia sorozatot. Nagyon szigorúak. Azt ajánlom, hogy aki jelentkezik a vizsgára az baromira készüljön fel, mert ez tényleg komoly vizsga. A II. és a III.-as szintrõl nem is beszélek. Úgy hallottam, hogy a jelenleg regisztrált edzõknek is meg kell ezt csinálni, mert sokan csak a papírhoz a versenyzõi múltjuk miatt kaptak regisztrációt. Kíváncsi leszek azért, arra, hogy a 50-60 évesek vagy azokon felettiek, hogyan fogják megcsinálni ezt a vizsgát. Én örülök annak, hogy szigorították ezt az edzõi dolgot, mert ugye régebben szinte mindenki megkapta ezt és ugye sokszor szörnyülködünk a versenyeken egy-egy lovas stílusán lovaglásán. Azért kíváncsi leszek, ha tényleg elveszik a régebben regisztráltak papírját és ezt a vizsgát mindenkinek le kell újra tenni akkor hány regisztrált edzõ lesz aki felkészíthet REV-re vagy indíthat versenyen fiatal tanítványt. Ugye most már csak úgy indulhat fiatal lovas, ha jelen van a regisztrált edzõje vagy van vele másik regisztrált edzõ. Nem akartam senkit sem rémisztgetni ezzel, hogy mindenkinek újra kell majd regisztrációs vizsgáznia, de ezt már több (nem hivatalos forrásból) hallottam. De a fórumot olvasgatva nem lennék meglepve ha ezt bevezetnék.
u.i.: ha a négy vizsgából 1 vagy 2 nem sikerül akkor a következõ regisztrációs vizsgán azokat kell csak megismételni.
üdv.


ennél a szitunál csak az viccesebb, h ha te nemakarsz versenyeztetni, meg REV-re küldeni csak oktatni, otthon, másodállásban akár, de legálisan, és mondjuk nem a lovasakadémia szerint képzed a lovad (NH) vagy western(????) akkorisrohaggyál meg azon a vizsgán :D
Annak mondjuk örülök, h nem higul fel annyira a létszám, és talán tényleg azok kapnak papirt akik tudnak is , vagy egy valag pénzért tudnak tanulni olyanoktol és tudnak venni olyan lovat XD

isten az atyám, elfogok menni egy vizsgára a nyomi ponimmal, zablanélkül fasza bör cuccban a fejin és alázni fogok...jo majd egyszer XDXDXDXDXDXD

#982 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 8:17

Ha megcsinálod,esküszöm,csatlakozom! Tán azért van,hogy a 'csendesen lovazóktól' is követelik a papírt,s ráerõltetik az angolos-poroszos rendszert,mert sose tudni,mikor hozza úgy az élet,hogy akár kényszerbõl,akár jókedvbõl,emberünk túrát vezetni,netán futószárazni,vagy oktatni kezdjen... S ha baj történik,sokak szemében másképp veszi ki magát,ha az embernek 'papírja van',még ha,lehet,nem is sokminden van mögötte,a szülõ,vendég,lovas inkább felszólalhat,ha meggörbül a kisujja :-) míg,ha 'a barátném néha tanítgat a lován' helyzetben töröd a nyakad,ott a saját felelõsség-a felülõé nagyobb-szerintem.a papírnak,a lecsekkolt szolgáltatásnak valamiféle garanciának kéne lennie-ám sok 'szomszéd,barátnõ,felestárs' emberségesebben oktat,mint sok 'papíros'... de ha nem esszük meg,amit fõztek,a díjugratással és az angollovaglással az élen,esélyünk sincs a 'papírra',a legalitásra... S mivel sajnos az újonnan csatlakozók,kezdõlovasok esetében még a westernlovaglás is kevésbé választott-az angol javára,mivel a lovasiskolák többsége angolban 'nyomja', a NH meg a lovas 'nagyüzemek' húsdarálóiban felejtõs (hacsak nem egyenest erre áll rá valaki,mint MGY)... A lovastanulók nagy részénél a kéj tetõpontja,a tudás legjava az ugratás... Nem értem,min csodálkozunk :-)

#983 Brigitte

Brigitte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 20. - 18:25

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egy igényesebb sportoktatói okj-s képzést elvégezni, hogy utána jelentkezhessek az I. és II. futószáras, majd késõbb edzõi vizsgára, de nem tudom, hol találnék megfelelõ en igényes képzést. Tudnátok segíteni? Ahova nem kell mondjuk versenyzõi múlt :) Elõre is köszi!

#984 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 20. - 19:45

sibu, börni, nem nagyon értem, hogy mire a hisztike most a regisztrációs vizsgával kapcsolatban.... a díjlovas edzõ megy díjlovas vizsgára, az ugrós díjugratóra, a westernes meg westernesre, baromira egyszerû.

#985 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 20. - 21:01

a díjlovas edzõ megy díjlovas vizsgára, az ugrós díjugratóra, a westernes meg westernesre, baromira egyszerû.

- Annyi átfedés azért van: a díjlovas megy egy kilencven centis pályát, az ugró egy alapfokú díjlovagló feladatot, - és jól megy, vagy újra jön...
(Namármost, hogy a westernes megy-e pl. reininget, azt mondjuk nem tudom.)

http://www.lovasszov...dex.php?menu=22

Edited by N.C., 2013 április 20. - 21:06.


#986 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 21. - 17:01

törölhető

Edited by Saby, 2013 április 21. - 17:01.


#987 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 7:04

sibu, börni,
nem nagyon értem, hogy mire a hisztike most a regisztrációs vizsgával kapcsolatban.... a díjlovas edzõ megy díjlovas vizsgára, az ugrós díjugratóra, a westernes meg westernesre, baromira egyszerû.



- Annyi átfedés azért van: a díjlovas megy egy kilencven centis pályát, az ugró egy alapfokú díjlovagló feladatot, - és jól megy, vagy újra jön...
(Namármost, hogy a westernes megy-e pl. reininget, azt mondjuk nem tudom.)

http://www.lovasszov...dex.php?menu=22


a westernest leszámitva mindenki megy arra az egyetlen egy regesre ami van :D és speciel, ha mondjuk dujlovaglás mellett voksolok, csakazért is a 100cm-s pályát végig kell nyomni.... juhuuuu :) jah és ez az I. szint, és anno mikor az edzöi a világon sem volt csak az oktatoi, amit én is csináltam... ugy gondolják, h én ezzel CSAK az I. szintut célozhatom be.... namár bocsi ez mi?!?!?!? megint a pénzlehuzás... beállhatnak a sorba, de huzzanak sorszámot, mert hosszu a sor.... no comment...

#988 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 7:24

Értetlenül ülök és olvasok! :hu:

Nem akartam belefolyni, ebbe a beszélgetésbe, de azért az csak kikívánkozik belõlem, hogy szerintem az egy méteres pálya, inkább idomítottsági kérdés, mint díjugratói. Az alapszintû díjlovas program meg nem jelenthet problémát egy díjugrató edzõnek sem, sõt ettõl jóval magasabb fokú idomítottságra van szükség egy ugró ló esetében.
Itt nem hobbi lovacskázásról beszélünk, hanem lovasedzõkrõl!

Persze ez csak az én véleményem.

Csupán egy kérdés merült fel bennem; Vajh hányan hördülnének fel, ha a pénztakarékosság szellemében azt mondaná a Szövetség, hogy nincs szükség különbözõ szintekre egy gyakorlati vizsgára van szükség, ami egy közép osztályú díjlovas programból és egy A3-as szintû ugró pályából áll. Amely elvárások egy lovasedzõtõl szerintem nem számítanak földtõl elrugaszkodott elvárásnak.

#989 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 7:34

ppr :yeah: :yeah: maximálisan egyetértek! sibu! most nem értem, hogy ez neked miért fáj? Magad írtad, hogy nem akarsz rajtengedélyre küldeni tanítványokat és nem is versenyezteted õket. akkor??

#990 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 8:06

Ha az edzõ történetesen elméletben ott van a szeren,de pl idõközben felszedett kilói,netán sérülés,betegség miatt nem kompatibilis példul ugrani,akkor mi van? Merthogy nekem is volt olyan edzõm,aki ötvenen túl piknikus alkat,lovon már nem nagyon képzelném el,edzõként,bíróként azonban minél több olyat kívánok,mint õ... Sõt,még tovább megyek,külföldön sérült lovasok is letehették a szakedzõit,pedig lábak nélkül nem mindegyikük tudott volna ugrani. Gyerekkoromban' a sportoktatóin az ugrók voltak többségben,pár voltizsos s egy idomítólovas volt még a csapatban.az idomítólovaglás nem szerepelt a vizsgán - akkoriban a többség megszavazta,merthogy minek az,ám a kisebbségnek végig kellett gyötrõdni magát a méteres pályán... Akkor a kisebbség azt mondta,ugyan,álljon má' föl egy-két ugró a futószár végén a ló hátára... Naja,tényleg igaz,egy minõsített edzõ egy szintig legyen univerzális,annál is inkább,mert a ló munkája se lehet egyoldalúan sík, sem csak ugrás...

#991 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 8:26

Ha az edzõ történetesen elméletben ott van a szeren,de pl idõközben felszedett kilói,netán sérülés,betegség miatt nem kompatibilis példul ugrani,akkor mi van?

Miért kell mindig egybõl a kifogást keresni?
Szakági ajánlás alapján egyébként sok minden lehetséges, hiszen aktívan tevékenykednek manapság is versenyen olyan edzõk, akik már egyébként nem ülnek lóra..... és õk amúgy igen kevesen vannak, a többiek meg igenis karistoljanak már körbe.....

#992 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 10:36

a szakági ajánlást saját eredmény,vagy a kinevelt lovasok eredménye alapján adnak?

#993 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 11:05

Ha az edzõ történetesen elméletben ott van a szeren,de pl idõközben felszedett kilói,netán sérülés,betegség miatt nem kompatibilis példul ugrani,akkor mi van?


Na ja, elméletben én is nagyon jól tudok lovagolni. :)

Nyilván akinek van sportmúltja, méltányolható esetben (pl. lábak amputálása, idült bulémia stb.) hadd kaphasson mentességet, ez ellen szerintem senki se tiltakozna. Akinek viszont sem sportmúltja nincs, sem demonstrálni nem tudja a tudását, az inkább legyen futószáras oktató, ne sportedzõ!

#994 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 11:07

a szakági ajánlást saját eredmény,vagy a kinevelt lovasok eredménye alapján adnak?

Nem ismerem betûre pontosan az ide vonatkozó szabályzatot, de ha ennyire érdekel, akkor nyugodtan vedd fel a kapcsolatot valamelyik illetékessel, pl Stróbl Dorottyával.

#995 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 12:56

- Csak hogy oldjam a feszültséget,'OFF'olok kicsit :) :

Nyilván akinek van sportmúltja, méltányolható esetben (pl. lábak amputálása, idült bulémia stb.) hadd kaphasson mentességet, ez ellen szerintem senki se tiltakozna.

Ez régebben volt, sportoktatói tanfolyam záróvizsgája.
A páciens térde egy szerencsétlen lóról lelépés miatt kifordult, sínekbe rakott lábbal botorkál.
A társaság az ugrópálya szélén sajnálgatja, hogy nem baj, majd legközelebb...
Prutkay volt a vizsgabiztos, egy darabig hallgatja majd megszólal:
- Elmentek a fenébe, együtt mentünk 1,30on! :)

#996 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 16:00

ppr :yeah: :yeah: maximálisan egyetértek!

sibu!
most nem értem, hogy ez neked miért fáj? Magad írtad, hogy nem akarsz rajtengedélyre küldeni tanítványokat és nem is versenyezteted őket. akkor??



Jah csak már mérgemben dühöngök :D mert lassan ott tartunk, hogy egy ember, aki az alapokat tanitaná meg a népeknek (és itt nem arra gondolok, hogy 5ora után már mehetsz szabadon, de kb lovagolni nem tudsz nembaj hozd a lovét) hanem aki tényleg csak az alapokra szeretne koncentrálni - jelen esetben pl én- már lassan annak is meg kell felelnie meg meg kell csinálnia minden "szart". van egy biztos lovas tudásom, igaz egyre jobban érzem azt h egyre régebb ota lovazok és egyre kevesebbet tudok :) (bezzeg az elején énvoltam az istencsászár :yeah: :yeah: :yeah: ) szóval végig tudok menni egy 80 centis pályán (most senki ne jöjjön azzal h 20centi nem oszt nem szoroz, az én lelkemben igenis oszt :D) nem azzal van a baj, csak h minek verjem magam felesleges költségekbe, ha futószáraznék és osztályban lovagolgattatnék pl hobbisokat. CSak azért mérgelödtem, mert egyelöre még nem tartunk ott h nekem igy kellene regisztrácios vizsgát csinálnom, ha nem versenyeztetek stb, de kb 2 év mulva ahogy változtatnak itt havonta mindent, már mindenhez minden szar kell...(azt meg ugye nem is emlitve, h tényleg idösebb társaink korába nem volt divat az érettségi... nemhiszem h vki befog ülni adyt meg mikszáthot tanulgatni 40-50 évesen az iskolapadba, ami nélkül sajnibajni baszhatja a lovas végzettséget!!!)

fele ennyi lovas végzettség elég lenne, csak mondjuk jo helyre kéne tenni a mércét, h melyik vizsga milyen erösségű... mert a pofátlanság netovábbja volt h györben a LOVASEDZŐK 2012ben az ÉN 2008as LOVASOKTATÓI tételeimböl vizsgáztak..... nekem kellett osztálylovagolnom ugranom stb. nekik meg csak futoszárazás volt. és semmi hiszti h jaj mért nem fehérgatyazakoban vagy?!?!?!

Engem igazábol ez a szinvonaltalanság és a felesleges pénzlehuzkodás fáj.
Hogy egy lovasturázással foglalkozonak mi a francnak kell pl egyes helyeket 100-110es pályát végigmennie -_- nevetséges :D sztem. Nemakartam senkinek beszolni, Nehari Saby ha bunko lettem volna, csak már hülyét kapok aa MO-i rendszerböl, nem csak lovas téren :)

ÁMMMMEN

Edited by sibu, 2013 április 24. - 16:12.


#997 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 16:10

mert egyelöre még nem tartunk ott h nekem igy kellene regisztrácios vizsgát csinálnom, ha nem versenyeztetek stb,

Az elkövetkezõ min. 25 évben szerintem nem is fogunk ott tartani :gm:

Engem igazábol ez a szinvonaltalanság és a felesleges pénzlehuzkodás fáj.

Igen, egyébként ez tök igaz amit írsz, csak pont a regisztrációs vizsgára nem..... Erre óriási szükség volt már szerintem, pont emiatt mert boldog-boldogtalan szerezhet mindenféle papírokat.

#998 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 24. - 19:56


Csupán egy kérdés merült fel bennem; Vajh hányan hördülnének fel, ha a pénztakarékosság szellemében azt mondaná a Szövetség, hogy nincs szükség különbözõ szintekre egy gyakorlati vizsgára van szükség, ami egy közép osztályú díjlovas programból és egy A3-as szintû ugró pályából áll. Amely elvárások egy lovasedzõtõl szerintem nem számítanak földtõl elrugaszkodott elvárásnak.


:yeah: :yeah: :yeah:

Elôbb kihullana a "fírgese". Ès fogadni mernék, hogy a díjlovas program jelentene nagyobb nehézséget, nem is az A3-as pálya. ;) :gm:

#999 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 5:16

a szervezõknek fõleg,hogy odaállítsanak egy tucat,középosztályig képzett lovat a vizsgára :-

#1000 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 25. - 12:13

a szervezõknek fõleg,hogy odaállítsanak egy tucat,középosztályig képzett lovat a vizsgára :-


+1 :D

Nem kéne ezt a magyar lovaséletet ennyire erõltetni... maradjunk annyiban, hogy idehaza kevés kivételtõl eltekintve csak hobbylovaglás van, és ez még alighanem jó sokáig így lesz.