Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jász-Nagykun-Szolnok megye


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
228 válasz a témához

#161 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 30. - 15:22

???

Tudom, ez aztán az égvilágon bármit takarhat. Ezt a töméntelen információt hallottam, nem is nagyon foglalkoztam vele, nem volt rá túl sok okom, azthiszem. Õszintén megmondom, nem tudom. Egy biztos, nem szamár az apja, mert akkor hosszabb lenne a füle. :dev: Sõt, valószínûleg nem is póni. Ha kiderül, közlöm, addig meg legyen rejtély.

Különben nemcsak a fülemérete különbözteti meg a csacsitól, mert gyönyörû csikó. :ang:

Edited by Barackvirág, 2007 május 2. - 13:19.


#162 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 2. - 5:32

Már megint nem értek valamit. Egy lovarda nem abból él, hogy egész évben nyitva van és csábítja az érdeklõdõket ? Egy ménes nem abból él, hogy lovakat ad el és ezt csak úgy lehet ha az érdeklõdõk megnézik a lovakat, lovaglást, kedvet kapnak hozzá és .....? Miért kell feltalálni a spanyol viaszt? Nállam nyitva áll az ajtó, a kapu és bárki bármikor bejöhet megnézni a lovakat az ott folyó munkát mindíg szívesen mesélünk a lovas dolgokról. A nyitott lovardák keretében nem mélyrehatóbb ismeretterjesztõ bemutatásokat, ló szerszám - lovas eszköz kiállításokat, lovas rendezvényeket - amatõr ügyességi versenyt, kézmûves bemutatót, körmölést, patkolást, és a lóval való szakszerû bánásmódot al lótartás felelõségteljeas munkáját kellene bemutatni ? Vagy éppen tradícionális lófajtáinkat népszerûsíteni?

#163 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 5:31

Megérkeztek a lovasrendõrök Tiszafüredre. Tegnap este találkoztam néhánnyal. A közelgõ vihar elõl vágtában igyekeztek a Gulyás tanyán lévõ szállásukra.

#164 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 6:54

Hát, én nem megyek, legfeljebb tömegközlekedéssel...Zengõnek fáj a lába.

#165 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 21. - 12:21

Sziasztok! Tudja valki közületek, hogy hol épül Szolnokon vagy nagyon közelében egy 60 férõhelyes lvarda, konferenciateremmel és egyéb extrákkal? köszi kikinda

#166 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 22. - 11:59

ori! És voltál?

#167 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 23. - 12:20

Nem, de a cimborák elmentek 2 lóval, és elhozták a kupát....Azt mondták, ha elviszem Zengõt, meglegeltetem a pályán és kihozom, enyém a 3. hely :D . Ha mentem volna, természetesen megkerestelek volna. A lovasrendõrök kicsit megrõkönyödtek a fanyeregben érkezõ kunok láttán, õk meg akkor döbbentek meg, amikor elkezdõdött a felvonulás, és a mérföldes léptekkel ügetõ rendõrlovakkal csak vágtában tudták tartani a lépést.

#168 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 23. - 14:58

Én csak néhány percre néztem ki. A párom szavaló versenyre vitte bp.re egy tanítványát igy más dolgom nem lévén nyeregbe pattantam és Mylton lovam hátán nézelõdtem. A felvonulás kivonulásának végét kaptam el és csak messzirõl láttam, hogy az egyenruhások mögött ( szürkéken ? ) két pólós is van.( Õk voltak a kunok?) A pályát szerintem azért építették ilyenre mert a részvétel és nem a gyõzelem volt a fontos, ráadásul a túlméretezett pálya lehet hogy vett volna a kedvbõl is el. Elsõre nem is volt olyan rossz. Majd legközelebb. A szervezõk is tapasztaltabbak lettek.

#169 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 21:41

Tudja valki közületek, hogy hol épül Szolnokon vagy nagyon közelében egy 60 férõhelyes lvarda, konferenciateremmel és egyéb extrákkal?


:hu: :hu: hol hallottad? :hu: :hu:

#170 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 5. - 8:39

:hu: :hu: hol hallottad? :hu: :hu:

Csak nyitva tartottama fülem. A meglévõ lovardáknak biztos konkurencia, a helybélieknek esetleg fejlõdés a lovaséletben.

#171 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 5. - 22:08

Csak nyitva tartottama fülem. A meglévõ lovardáknak biztos konkurencia, a helybélieknek esetleg fejlõdés a lovaséletben.


Szolnokon csak egy lovarda van...a többi helyen ugyanis (elméletileg) nem engedélyeznek lótartást.

Mikor? Hol? Kik? Miért?

#172 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 18:54

Szolnokon csak egy lovarda van...a többi helyen ugyanis (elméletileg) nem engedélyeznek lótartást.

Mikor? Hol? Kik? Miért?


Szerintem õ úgy a környéket is beleértette. ;)

Amúgy ha nem lovarda szinten, hanem a kertjében akar valaki lovat tartani, azt is el lehet intézni mindenféle engedélyekkel, igaz? Mert én már láttam ilyet is itt. Gondolom ahhoz a környék lakóinak is kell a beleegyezése, meg bizonyos dolgoktól megfelelõ távolságra kell lennie...( Nem mintha lovat akarnék tartani a kertben. :D

#173 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 20:52

Szerintem õ úgy a környéket is beleértette. ;)

Amúgy ha nem lovarda szinten, hanem a kertjében akar valaki lovat tartani, azt is el lehet intézni mindenféle engedélyekkel, igaz? Mert én már láttam ilyet is itt. Gondolom ahhoz a környék lakóinak is kell a beleegyezése, meg bizonyos dolgoktól megfelelõ távolságra kell lennie...( Nem mintha lovat akarnék tartani a kertben. :D


elméletileg nem... de amíg a szomszéd fel nem jelenti addig sztem nem derül ki, amúgy ezt nem sokan tartják be :D

#174 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 12:24

Szolnokon csak egy lovarda van...a többi helyen ugyanis (elméletileg) nem engedélyeznek lótartást.

Mikor? Hol? Kik? Miért?


Szerintem nem csak egy lovarda van Szolnokon

#175 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 12. - 21:47

Szerintem nem csak egy lovarda van Szolnokon


Lovarda csak egy van. (Hivatalosan Szolnoki LK) Természetesen nem csak itt tartanak lovat.

#176 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 13. - 6:43

Mitõl lesz lovarda egy lovarda? Mi kell hozzá, h egy lovas hely, létesítmény lovardának nevezhesse magát? (kíváncsi, ha már ennyit beszélünk róla :rolleyes: )

#177 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 23:01

Szerintem nem lovarda az, ahol a kertben tartják a lovakat és lovagoltatnak, és az sem h a tulaj vagy bárki rámondja. Kell valami hivatalos. Szerinted? Ja... amúgy hivatalos lótartásról beszélünk, ezért kell a hivatalos hely.

Edited by Brigi.horse, 2007 június 14. - 23:03.


#178 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 8:04

Szerintem nem lovarda az, ahol a kertben tartják a lovakat és lovagoltatnak, és az sem h a tulaj vagy bárki rámondja. Kell valami hivatalos. Szerinted?

Ja... amúgy hivatalos lótartásról beszélünk, ezért kell a hivatalos hely.


Szerintem sem nevezhetõ lovardának, ha a kertben van a ló, de szerintem azok, akik otthon tartják a lovukat, nem is nevezik annak, nem is akarják valószínûleg. ;)
Bizonyosan kell valamilyen hivatalos irat, h ez itten egy lovarda, mert valamilyen konkrétum kell ahhoz, h az legyen. Viszont hivatalosan máshol is lehet biztosan lovat tartani. Engedéllyel, elfogadottan, bejegyzetten, mivel a ló az nem kutya, cica. Szolnokon több helyen is tartanak lovakat, ez biztos, és szerintem nekik is van valamilyen engedélyük. Nem kell feltétlen olyan, ami azt mondja, h ez itt lovarda, de engedély a lótartásra.

Különben pedig, ha csak a Széchenyin található lovarda lenne egyedül olyan hely, ahol szabad lovakat tartani és ezt oroszlánként védelmezi, h márpedig csak õ, akkor most hogy is van ez? Mert ugye többször volt róla szó, hogy ott nem vállalnak oktatást. Ez még most is így van? (nem nagyon érdeklõdöm mi a helyzet ott éppen, ez az utolsó információm) Mert ha igen, akkor elég fura, h valaki, aki az egyedüli a városban (állítólag..), nem vállal oktatást. Nem neki kéne, mint hivatalosnak, kezébe venni az oktatást, hamár õ a nagy lovarda? Aki lovagolni akar tanulni, az bizony tényleg nem oda megy, mivel nem tanítják, az ember meg jobb esetben szeretne megtanulni lovagolni mielõtt lovat venne, vagy egyszerûen csak szeretne lovagolni. És sokan nem engedhetik meg maguknak, h másik városba, faluba menjenek, a saját kis környezetükben keresik a lehetõséget. Az emberek ilyenek, próbálnak nem messzire menni, spórolni, mert nem csak a nagyon pénzesek akarhatnak lovazni. Én is elsõre oda akartam menni, mert mégis, az ott egy lovarda, gondoltuk a szüleimmel együtt. Aztán jött a kopp, h bocsi, de ilyesmivel nem nagyon foglalkozunk. (kissé elképesztõ volt :hu: ) Akkor most tegyek le az egészrõl, mert a lovarda nem foglalkozik ezzel? Annál azért jobban akarjuk ezt a dolgot, hát keresünk mást. Vajon hányan jutottak így, a Széchenyin található lovardától Szandára, vagy bárhova máshova?

Brigi, te merre kezdtél tanulni, hogy jutottál el arra a szintre, ahol most vagy? (mert sejtem, h bizony, te már eléggé jó vagy, megnéztem a képeket is, amiket feltettél az IC Ranch nyílt napjáról, nagyon jók)

Közben találtam egy ilyet is:Pata csapat (Szolnok). Õk nem a Széchenyin található lovarda, ha jól olvasom, meg a képek is másról árulkodnak.

Edited by Barackvirág, 2007 június 15. - 11:32.


#179 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 22:35

Oké, én ezt mind elhiszem. Sõtt, lehet, hogy egyet is értek, de ez idáig nem derült ki mivel én nem saját véleményt írtam. Ezt a rendeletet, hogy Szolnokon csak a Széchenyin lehet lovat tartani, a volt polgármesterasszony hozta. Az már más kérdés, hogy ezt sokan lesz@rják. Lehet, hogy jól teszik. Nem tudom. Nem is nagyon érdekel, mivel sajnos én Szolnokon és a környéken egy olyan helyet sem találtam ahol jó a lónak és nekem is. A szolnoki lovardában pedig csak akkor vállalnak lovasoktatást, ha modell alkatod van és nagy melled. :dev: Komolyan, mindenkit elküldenek, hogy nincs idõ...stb. De az az igazság, hogy egy olyan ló sincs ott, ami alkalmas lenne erre a célra. Na meg az emberek felfogása. Néha kivételt tesznek, ha pl egy verseny elõtt kell a pénz, akkor vállalnak kb. két órát, aztán hiába beszéled meg az idõpontot, nem lesz ott senki. Hányszor volt már ez...és hányszor mentek már el ezért. Belegondolva, abban a lovardában senki sem bírta 4 évnél tovább. Én 3 évig voltam ott, és ha megtehetem, akkor soha többet nem megyek oda lóval. Már egyébként is annyira le van pusztulva...a fedeles (szerûség) össze van dõlve...stb. És nem érdekel ez senkit. ööööö, én elõször angol stílusban lovagoltam, aztán találkoztam egy versenyen Kastély Attilával. Még akkor fel is ültem az akkori lovára (Abdul), akkor tudtam, hogy nekem ez kell. De egy ideig nem történt semmi. Aztán megint találkoztam Attilával, ezután jártam hozzá lovagolni. (Arabokon, néha CDn) Aztán versenyeken felfigyeltem pár lovasra, akik feltünõen jók voltak. Kiderült, hogy X tanítványok. Nemsokkal késõbb felvettem vele a kapcsolatot, és azóta is hozzá járok. (Kb. 1,5 éve) Röviden ennyi a történet. :ang:

#180 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 16. - 7:47

Hát, akkor ez eléggé elkeserítõ...sõt, valahol már kicsit szégyenteljes is... :( :mad: Hogy ezt így meg lehet tenni, becsapni embereket, lovasokat "elüldözni". Pedig az a cucc olyan jó helyen van, még a lovaglóutat is megcsinálták az erdõben meg minden. A Széchenyirõl vajon hány gyerek, felnõtt járna ki oda...Ez az egész olyan, mintha maguk alatt vágnák a fát, nem? :confused: Én még sosem ültem western nyeregben, élõben nem is láttam lovasokat, akik így lovagolnak, de a képekbõl, beszámolókból, amiket itt a pacin olvasgatok, nagyon elvarázsoló, magávalragadó lehet az egész. :ang:

#181 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 16. - 9:59

Sziasztok! Ha megengeditek hozzászólnék ehhez a lovarda dologhoz. Szerintem, a lovarda az a hely ahol a lovak életvitelének megfelelõ körülmények között lovakat tartanak,és ez nem feltétlenül kell hogy bérlovagoltatásban nyílvánuljon meg. /Ha ezt a definíciót elfogadjuk akkor nekem van egy lovardám./ A magyar lovas élet rapszódikus és ez a rapszódikusság szoros összefüggésben van a gazdaság állapotával. Mindez erõsen meghatározza egy lovarda hétköznapjait is. Nállunk a megyében aki lovat tart, vagy bérlovagol már jómódú és jómódjában már nem tudja mit csináljon. Egyszóval kinézik!! Ez a kinézik és más jelzõ miatt a legtöbb szülõ meg sem próbálja a gyerekének megadni ezt az élményt. A lovardákban azokat akik mégis megpróbálják a kicsiket megismertetni a lovas élettel lábatlankodóknak tartják hiszen pénzt nem hoz csak viszi az idõt, hiszen foglalkozni kell velük hamár beengedtük õket. Biztosan eretnekségnek vélitek amit most írok, DE!! A vadasparkokban, állatkertekben belépõt szednek azért, hogy az ott dolgozókat eltartsák. Ha valaki ilyen módon kérne belépõt egy lovardában nézelõdõtõl ?????????????? A lovaglás tanulása, tanítása. A gyerek jön a ló legyen tiszta, nyugodt, jólképzett stb. Azt hiszem az ezzel kapcsolatos munka nem ismeretlen számotokra. A lovaglás oktatásáért kapott összeget vessétek össze a munkával. Mivel a fórumon olvastam írásaitokat úgy gondolom ti azok a lovasok vagytok akik rendszerességgel élitek, élnétek a lovas életet. Vajon a kezdõkben mennyi kitartás szorul? A megkezdett munka mennyire tartós mennyi a siker - kudarc. Ha mellé még nehéz anyagi helyzet is párosul akkor az általatok leírt állapotok alakulnak ki. Az elmúlt öt évben kb. 60 gyerek lovasoktatását kezdtem el ma ingyen sem járnak ki rendszeresen, mert én a rendzserességhes az ingyenesség mellett ragaszkogok. Megkapni megtisztítva, felnyergelten lovagolni, megizzasztani, leszálni otthagyni majd visszapihenteti a gazda ha akarja. fizetni és kész. Vagy nem ez a jellemtzõ??????????? a legfõbb oka az ilyen sikertelen lovarda életnek a lovardába járók összetartozásának egyáltalán a lovasok összetartásának hiánya. és

#182 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 16. - 10:49

Sajnos tényleg sokan vannak így vele...h kimegyek, felülök a kipucevált lóra aztán go haza. Nálunk szoktunk mi, már rendszeres lovasok is puceválni, nyergelni másoknak...nekünk ez is örömet okoz, viszont akiknek csináljuk, csak lesnek ált. h mifenét mívelünk már a lóval, hüledeznek, h ilyet is lehet, meg mi h tudjuk, de ügyik vagyunk stb...pedig nekik is meg van mutatva, mit hogyan kell, nem is egyszer, el van magyarázva, h most ez a nyereg, kantár, ló melyik része és minek és miért kell azt csinálni vele amit kell, mégis inkább hozzászoknak ehhez a "majd a lovaslányok megcsinálják, õk úgyis hamarabb kész vannak vele" dologhoz. Mi tudjuk, h ez nem jó dolog, de mégis, most én szóljak rá a szüleivel õgyelgõ gyerekre, h mégis, próbáld már meg te is? Ezek a felülök-leszállok lovasok pedig már inkább idõsebbek, 16-20on évesek, pont õk, akik már elég idõsek ahhoz, h megpróbálják...a kicsik, akik még a pónit is alig érik fel, azok meg versenyeznek, h ki pucolja melyik felét, ki hozza a kantárt, izzasztót, (nyerget nem, mert el sem bírnák), de mindenben segítenek, próbálkoznak, kérdeznek. Persze köztük is vannak, akik csak messzirõl figyelik az elõkészületeket, mert nekik az nem tartozik hozzá a dologhoz. :( Akik elõször kijönnek, mind azzal kezdik, h nem rúg-harap-é a ló. Az én apum is így kezdte, ma meg úgy babratol a lovakkal, fel sem merül benne, h a ló alattomosan felrúgná stb., csak figyel arra, h a lovak megilyedhetnek, egymással lehetnek elfoglalva, de nem fél tõlük. Nálunk már összeverõdött egy kisebb csapat (mind lányok...ez is érdekes, h fiú csak kettõ van általában lovas, mindenki más lány...), akik tényleg összetartanak, segítik egymást, nem beszélik ki a másik lovast a háta mögött, h de béna (mert ilyenek is vannak sajnos), hanem megpróbálnak mindent megmutatni, segíteni. Ezek a lányok már fülig szerelmesek ebbe az egészbe, még akkor is itt vannak, ha nem is ülhetnek lóra, elég nekik, ha pucolhatják, figyelhetik a lovakat, másokra figyelhetnek munka közben, elleshetnek mindent, amit csak lehet. Õk már nem a felülök-leszállok-fizetek emberek, valószínûleg mert eleve nem így indult a lovas életük. De akik így kezdik, azok vajon mennyien tudnak átfejlõdni ebbõl az állapotból? Nekem is volt egy barátnõm, aki ugyanez a módszer volt, én pucoltam, nyergeltem neki, mert nem mert bemenni a lovak boxába, akárhogy könyörögtünk neki. Aztán egyszer le is esett, még párszor jött, aztán mikor rájött, h ez nem az a hely, ahol mindenkit visznek terepelni, ha úgy szottyan kedve és van pénze, akkor nem is jött többé. Õ úgy képzelte ezt az egészet, h kijön és azt csinál, amit akar. Csakhát nem volt semmi tudása, és felelõtlenség lett volna terepelni, de még pályán is olyasmit csinálni vele, amihez nincs meg az alapja. A futószáras munka meg nem volt ínyére, így inkább fogta magát, és elhúzott teniszezni. Ennyi volt nála a dolog. A lovakat útálta azthiszem, a munkát is...a pénzzel nálunk pont nem ment semmire (néhányszor utalt nálam arra, h majd ad egy csomó pénzt a tulajnak, h õt vigyék ki terepelni, de azóta se találkoztam vele nálunk <szerencsére>). Hát, sajnos vannak ilyenek is, minket odakint kiráz tõlük a hideg, de reménykedünk, h a nálunk lovaglókból minnél több olyanná lehet, mint mi. Persze ehhez nagyon sok idõ is kellhet, sokan meg nem várnak, mindent azonnal akarnak, aztán ha nincs azonnal, akkor inkább hagyjuk a fenébe szisztéma érvényesül.

#183 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 14. - 5:53

Mai nap Szolnokra kell menem. Létezik-e Szolnokon lovasbolt, ha igen akkor hol található?

#184 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 28. - 17:32

senki nem válaszol ...

#185 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 31. - 16:57

höhö majd én na mond? :D

#186 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 13:07

1. Anivet 2. Unikornis lovasbolt

#187 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 7:33

Köszi az infót. Nem mondom, van forgalom ezen az oldalon! Egyébként az ANIVET-tet megtaláltam. A másik hol található?

#188 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 2. - 12:52

Ságvári krt... asszem.

#189 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 14:31

2008. február 21-én reggelre ellopták Lóska János, a legnagyobb kisbéri-tenyésztõ egyik legjobb tenyészkancáját a vanyarci ménesbõl (Nógrád megye). Ha bárki bármilyen módon összetalálkozik egy nagy sötétpej, magasvemhes kancával, amely majdnem jegytelen (csak a homloka tûzött), kérem, olvassa le a bélyegzését! Az eltûnt ló bélyegzése: nyeregtáj bal oldal: KB, alatta 241, jobb oldal: 95 Bármilyen hasznos információt köszönettel veszünk, János telefonszáma: 06-20-455-7251, ill. értesíthetõ: Janászik Andrea, andilovas@t-online.hu, Várkonyi Andi, (30)365-0342, info@zakuszkatanya.hu

#190 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 1. - 0:53

A másik hol található?


Bezárt...

#191 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 11:58

Segitséget szeretnék kérni: Szolnok környékén keresek olyan lovardát, ahol foglalkoznak gyerekek terápiás lovagoltatásával. Hozzáértõ szakemberekkel, megbizható lovakkal. Nem tudom, milyen probléma kezelésére, mivel engem is telefonon kerestek meg (mármint apumat). Nem mondtak konkrétumot. Csak hogy tudok-e segiteni.

Mielõtt még kapnám a részt, nincs hosszú i-m. Igen, pont az nincs.

#192 Tánczos Anikó

Tánczos Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 846 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 9. - 10:04

Kedves Szolnok megyeiek!
Már több topikba felraktam, de bemásolom ide is hátha tudtok segíteni! Elõre is köszönöm!

Kedves Fórumosok!
Sajnos nekem is van egy szomorú történetem. Tavaly tavasszal eladtunk egy fiatal, szép, ígéretes kancát. Azt hittük jó helyre, jó kezekbe kerül, de a dolgok nem igazán így alakultak...
Minden eladott lovunkra az adásvételi szerzõdés szerint elõvásárlási jogunk van, hogy ha eladásra kerülne értesüljünk róla, nyomonkövethessük a sorsát, ill. ha rossz kezekbe kerülne tehessünk ellene.
Már õsszel megkerestek minket, hogy a lovat eladnák, nekünk azon az áron adnák vissza, ahogy eladtuk (500.000 Ft). Akkor egy napon belül összekaptuk rá a pénzt mentünk volna érte, de végül azt mondták a ló nem eladó. (???!!!)

Másfél hete újra felkersetek, hogy a ló sûrgõsen eladó élünk-e elõvásárlási jogunkkal, egy állítólagos olasz vevõ lenne rá hatszázezerért, nekünk ötszázért visszaadnák. Én kértem egy kis haladékot, kb. 1 hetet kaptam, megígértem segítek vevõt találni. De a mai piaci árak mellett, egy azóta képzésben nem részesült lóra ilyen áron Ti is tudjátok nem lehet vevõt találni, fõleg ennyi idõ alatt. Az állítólagos olasz vevõvel szembesíteni, vagy a konkrét vételi ajánlatot megmutatni nem voltak hajlandóak (ez a vevõ létzezését számomra megkérdõjelezi, lehet a múltkoriak után biztosak voltak benne, ha így felkeresnek mi azonnal fizetünk megyünk a lóért..., de nem tudhatom...). Mivel most a mi helyzetünk is olyan, hogy a föld alól sem tudnék ennyit elõkaparni, kénytelen voltam lemondani az elõvásárlási jogról.
Ezután azt mondták mivel egyszerûbb és gyorsabb a lovat nem az olasznak, hanem inkább kupeckézre adják, aki vagy két fogatolható lovat, vagy egyet+200 ezer Ft-ot fizet érte. Nekik fontosabb hogy legyen két "akármilyen" lovuk, amivel jópénzért fuvarozzák a jónépet a ranch-ukon.

Ezért kérlek Titeket, ha a jövõben bárhol kupecnél, vagy bárkinél felbukkanni láttok egy világospej, 2003-as születésû, jegytelen furioso kancát szóljatok!
Mindenképp szeretném sorsát nyomon követni, ha lehet segíteni neki! Mi nagyon szerettük, csupán azért adtuk el, mert Furfangnak, fiatal fedménünknek féltestvére így nem tudnánk vele fedeztetni és a határt a lólétszámban meg kell húzni valahol
Rá is igaz nem kéne veszni hagyni, gyönyörû mozgású, küllemû, nagyon jó és tiszta származással:
Apja: Furioso XIV tm. Párás II
Anyai nagyapja: Furioso XIII

Törzskönyvi neve: Furioso XIV-115 Szende, lóútlevele van.

Sütése: nyeregtájon j . o.: 03 ; b. o. F alatta 115

A ló jelenleg Kõtelken van Szolnok mellett, ezért gondolom elsõsorban a Szolnok környéki kupeceket kell figyelni, ezért aki ott lakik, annak külön segítségét kérném! Akár telefonszámok felkutatásával, körbejárással stb.!!!
Elõre is köszönöm segítségeteket! Tel számom: 06 20 331 62 15, e-mail: tanczosaniko@gmail.com
Képek Róla:
Posted Image

Szende 2

Szende 3

#193 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 17. - 13:42

Sziasztok!
Ebbe a topikba is irok egy gyönyörû kedves 17 éves kancáról, akinek az életét próbáljuk megmenteni. Ha sikerül hozzátok , ebbe a megyébe kerülne Túrkevére. Neve Orosháza Nórika, fajtája Furioso North Star. Anyja annak a North nevû heréltnek, amellyel jelenleg Orosz Milán aratja sikereit nemzetközi pályán díjugratásban. Egy kupechez került aki vágóba küldi ha záros határidõn belül nem tudunk fizetni, eddig a kiváltásához kevés pénz gyült össze a részére nyitott számlán, kérlek benneteket ha csak egy ezressel is segitsetek megmenteni az életét. Egészséges , életvidám kanca, aki még adhat néhány jó csikót a magyar lovassportnak.
számlaszám: Lukácsi Vera

10700086-52409974-53200008
Nórika megjelöléssel.

Köszönünk minden támogatást!

http://cavalier.extr...?g2_itemId=1508

és Õ itt Nórika

#194 Tánczos Anikó

Tánczos Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 846 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 8. - 23:11

Kedves Jász-Nagykun-Szolnok Megyeiek!
Hoztam Nektek egy kis programajánlót! Várunk Benneteket! :)


MEGHÍVÓ

Kedves érdeklõdõ lovas barátaink! Szeretettel meghívunk Benneteket

A FURIOSO – NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELÕINEK
II. TALÁLKOZÓJÁRA


Elõadások:

dr. Bodó Imre professzor, egyetemi tanár, egyesületi elnök:
Emlékeim a mezõhegyesi félvér (furioso) fajtáról


Sallai R. Benedek, a Nimfea Természetvédelmi Egyesület ügyvezetõje:
A lótartás szerepe a Túrkevei Tájrehabilitációs Térségfejlesztési Programban

Sallai R. Benedek, a Nimfea Természetvédelmi Egyesület ügyvezetõje:
A Furioso-North-Star lófajta tenyésztési elképzelései a Nagykunságban

Gyarmati Zsolt, agrármérnök, túrkevei magántenyésztõ:
A Furioso–North Star lófajta értékelése a fontosabb méretek alapján

Czuczi István, agrármérnök, díjugrató:
Sportlovas szemmel a furioso – north star fajtáról


Idõpont: 2008. augusztus 3.
Beérkezés: de. 9.00 órától – 9.30 óráig

Helyszín:
Nimfea Természetvédelmi Egyesület
Fekete István Oktatóközpont
Túrkeve, Erdõszél u.1.

A belépés díjtalan!

(büfé a helyszínen)

Köszönet a házigazdáknak Szántóné Simon Editnek és Kiss Gergõnek, az Alsó-Berettyó-melléki Tájgazdálkodási és Vidékfejlesztési Kft. munkatársainak!


A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a Furioso-North Star Lófajta Kedvelõinek Találkozója. A rendezvény célja a furioso - north star lófajtát tenyésztõ, a fajta egyedein sportoló, a fajtát valamilyen módon használó lovasok, valamint a többi tradicionális magyar lófajtát kedvelõk számára kötetlen és közvetlen kapcsolatteremtési lehetõség biztosítása, miközben lovas ismereteinket különbözõ hasznos elõadásokból gyarapíthatjuk.

A Nimfea Természetvédelmi Egyesület (www.nimfea.hu) 2008 augusztus 2-ára elõprogramokat szervez, így a messzebbrõl érkezõket, akik esetleg már az elõzõ nap a helyszínre érkeznének, illetve Túrkeve és környéke természeti értékei iránt érdeklõdõket szálláslehetõséggel és a Körös-Maros Nemzeti Parkba lovaglással, lovaskocsizással összekötött kirándulással várja! Az elõprogramokról bõvebb információt kaphatnak az alábbi telefonszámon:Szántóné Simon Edit: 06 70 2925677.

A házigazdák lehetõséget biztosítanak a környékbeli lótartóknak, furioso tenyésztõknek lovaik bemutatására, felvezetésére, elõlovaglására. Kérem aki élni kíván ezen lehetõséggel és lovainak bemutatásával színesítené a rendezvényt jelezze elõre a lentebb megadott telefonszámon, vagy e-mail címeken!

A találkozó elõadásaival kapcsolatban várjuk kérdéseiteket és felvetéseiteket. A hozzászólásaitokat elõzetesen írásban (a rivanics@yahoo.com ; illetve a tanczosaniko@gmail.com e-mail címre), majd a helyszínen szóban is megtehetitek.
Bõvebb információt a 06/20- 331 62 15 telefonszámon, valamint a tanczosaniko@gmail.com e-mail címen kaphattok!

Minden kedves érdeklõdõt szeretettel várunk!

Köszönettel a szervezõk: Plutzerné Tánczos Anikó, Ivanics Réka és Lázi Andrea.

A helyszín Megközelíthetõsége: http://www.nimfea.hu...thetosegunk.htm

#195 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 14:29

Sziasztok, van valaki, aki ismerõs Szarvason, ill. utána tudna nézni ott egy potenciális ló-örökbefogadónak? A segítséget elõre is köszönöm.

#196 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 16:46

Sziasztok! Akit érdekel, látogasson el a versenyre: "Kettes Fogathajtó Országos Bajnokság Döntõ a szirmabesenyõi Balogh Liget Lovardában 2009. március 07-én (szombaton) 10 órától. Az ország szinte minden részérõl érkeznek majd fogatok. A verseny ideje alatt büfé folyamatosan üzemel. Belépõjegyek: Felnõtt: 600 ft Gyermek/diák: 400 ft Mindenkit szeretettel vár a Balogh Liget!" Bõvebb infó: magánüziben vagy a damalovas@baloghliget.hu-n :)

#197 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 9:47

Sziasztok Szeretnék tavasszal egy lovas napot tartani Kocséron, falun belül a pontos helyszín még kérdéses. A lényeg, hogy egy játékos, ismerkedős, versenyzős napot szeretnék. Nem hivatalos versenyek lennének, inkább ilyen háziverseny jellege lenne. Összemérnék a környékbeli vagy akár távolabbi lovasok tudásukat, mindezt anélkül, hogy megkérdezné bárki is, hogy van-e valakinek rajtengedély vizsgája. Lehetne lószépségverseny, ügyességi játékok, ugró számok, egyéni bemutatók. Díjazás és valamilyen maradandó irat - iromány természetesen lenne. Egy játékos nap lenne kicsiknek és nagyoknak, fiataloknak és idősebbeknek, fiúknak és lányoknak. Azért lenne pár feltétel, de ezek csakis a problémamentes lebonyolítás érdekében vannak. Feltételek: - a lovaknak rendelkezniük kell a szükséges oltásokkal. - bármilyen apró jel, ami a lovak betegségére utal kizáró ok a rendezvényen valórészvételből, pl. sántaság, fertőző betegség, a ló látható rosszulléte. - nem megfelelő viselkedés mind az állatokkal,mind az emberekkel. Tippeket, tanácsokat szívesen fogadok. Ez egy előfelmérés, ezért szeretném ha minél többen jeleznék, hogy eljönnének-e, vagy szándékukban áll-e részt venni rajta. Természetesen amint körvonalazódik a helyzet fogok küldeni ismertetőt a környező lovardákba, és megpróbálom minél több lovashoz eljuttatni. Válaszokat és hasznos tanácsokat írhattok ide is, magánban is, vagy a jancso.maria@gmail.com e-mail címre is. Bármilyen kérdés merülne fel, ne habozzatok feltenni. :)

Edited by Pajkos, 2009 december 1. - 9:47.


#198 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 16. - 7:02

Szia Pajkos! Ha ez megvalósulna,akkor érdekelnének a részletek :) Üdv

#199 Nyafipaci

Nyafipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 20. - 11:34

Sziasztok! Lovaglási és versenyzési lehetõség a Tiszazugi Lovas Sportegyesületnél Nagyrév külterületén továbbra is. Martfû-Cserkeszõlõ vonalon elegendõ lovasjelölt esetén(min. 4 fõ), házhoz is megyünk, lovastul! Belovaglást, átlovaglást is vállalunk kiszállással, vagy bértartással egybekötve is. Érd.: 70/59 77 319

#200 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 20. - 19:32

LOVASOKTATÁS! LOVAGLÁSOKTATÁS FUTÓSZÁRON,OSZTÁLYBAN, TEREPEN, EGYEDI IGÉNY SZERINT SZAKKÉPZETT LOVASOKTATÓ SEGÍTSÉGÉVEL, KORHATÁR NÉLKÜL KIVILÁGÍTOTT,FEDETT PÁLYÁN IS! GYEREKEKNEK PÓNILOVAGLÁSI LEHETÕSÉG, ÁLLATSIMOGATÓ, LOVASKOCSIZÁS. GYÓGYÍTÓ HATÁSÚ LOVAGLÁS. AMATÕR LOVASVERSENYEZTETÉS, PÓNIKLUBOS VIZSGÁZTATÁS.CSOPORTOKAT, OSZTÁLYOKAT IS FOGADUNK, AKÁR EGÉSZ NAPOS PROGRAMRA! ÉRDEKLÕDNI ÉS IDÕPONTOT EGYEZTETNI: KATAMESE@FREEMAIL.HU 06-20-5546773 RÁKÓCZIFALVA, SZOLNOK MEGYE MINDEN ÉRDEKLÕDÕT SZERETETTEL VÁRUNK!