Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák nevelése


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
290 válasz a témához

#281 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 26. - 14:13

Valóban nem láttam mi történt, egy pillanat mûve volt. Egy pillanatra a tûzhelyre néztem , kutya ugat, gyerek sír és a földön fekszik. Addig se tartott az egész míg elolvasod. De sokszor láttam, amint a tacsi zaklatja Black-et, egy darabig tûri aztán odavakkant a tacsinak, gondolom ugyan ez történt most is a kisgyerekkel. Valamelyik nap rám is morgott egyet, amit aztán keményen megtoroltam. Nem értem a kutyámat.

Így már értem! :rolleyes: Akkor szerencse volt, hogy csak morgott-figyelmeztetett, mert akár a kezét is elkaphatta volna, vagy a tiédet! :( És hogyan figyelmeztetted? Azt elfogadta Tõled, nem szólt vissza? Ha tüzel, akkor oké, ha más kutyákra rászól, de egy rangsorban felette állóval szemben kezesnek kell lennie, sõt behízelgõnek, ebben az idõben fõleg.
Mennyire szófogadó egy sétán, szabadon? Kerültél vele olyan helyzetbe, ahol a Te szavad számított, és meg sem kérdõjelezett, engedelmeskedett? Ha idegen kutya jelenik meg, mennyire tudsz rá hatni? Sok olyan helyzet van, ahol ki kell derülni annak, hogy teljes mértékben alád rendeli magát, nem kérdez vissza! Eza tuti. Ha flegma, visszabeszél, meggondolja a parancsodat, akkor a rangsorban nem álltok messze egymástól, és ez nem jó! Ekkor még azt hiheted, hogy rendben van a kapcsolat, pedig nem.
Egy példa: ha szembe kerülsz a kutyáddal egy hídon, amin ketten nem fértek el, akkor neki vissza kell fordulni, vagy úgy tenni, mintha nem is akart volna átmenni.

#282 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 26. - 21:42

Nem értem a kutyámat.

Kezd felnõtt lenni, és próbál elõrébb jutni a rangsorban. Németjuhász ilyet nem nagyon csinál, mert teljesen másmilyenek voltak a szelekciós szempontjai a fajta története során. Az orosz fekete nem németjuhász!! Ha nem vagy teljesen biztos benne, hogy meg tudod oldani egyedül; kérd a fajtához értõ szakember segítségét. Most van itt az ideje.

#283 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 26. - 22:24

Köszönöm a hozzászólásaitokat, mert mindenki más más szemszögbõl közelíti meg a kérdést és így több dolog is eszembe jut és elgondolkodtat. Mackó, látod rávilágítottál a lényegre. Ezt most jól esett végig gondolnom. Black ugyanis maximálisan szót fogad. Nyitva a kapu én messze állok , kutyát sétáltatnak és póráz nélkül és a kutya bejön hozzánk, kölyök kutya. Black már indul hogy megegye, rászólok és csak szagolja feszülten, aztán odaérek és a helyére parancsolom Black-et és szó nélkül megy. A vizslát meg kitessékelem a kapun. Ha megyek az udvaron bármerre és Black az utamban van ugrik félre. A rám morgás, nem biztos hogy nekem szólt , de én is ott voltam. Húskonzervet öntöttem ki a kutyáknak, tacsi +Black egy tálba. Ha otthagyom Black nem engedi enni a tacsit, ezért ott állok amíg esznek és belenyúltam a tálba és kettéosztottam a húst, tudjátok jobbra-balra, hogy mindkettõnek legyen meg az adagja. Na ekkor morgott Black, erre olyan dühös lettem hogy le kellett ülnie és csak késõbb engedtem enni, kapott egy sallert is.Egyébként abszolút engedelmes. Nem csak akkor fogad szót ha mellette vagyok, hanem akkor is ha 50 m-errõl ordítok neki. Látszik hogy meg akar felelni az elvárásaimnak. Ezért csodálkoztam azon hogy a gyerekre mert ugatni. De igen, a fajta klub tenyésztõivel mindenképp fel fogom venni a kapcsolatot, azért is mert szeretnék még ilyen kutyát , tehát szükségem van azok tanácsaira akik már régebben foglalkoznak a fajtával.

#284 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 9:15

"Black már indul hogy megegye, rászólok és csak szagolja feszülten, aztán odaérek és a helyére parancsolom Black-et és szó nélkül megy"
Ezt ne tedd! A kutya menjen hozzád, Te egy centit se felé!
A másik az egy tálból etetés... Örök feszültség alakulhat ki a kutyákban, ha rá vannak kényszerítve a közös tálra. Mindig ott vagy, amikor esznek? Lehet, ha magukra lennének hagyva, a tacsi nem sok ételt látna, és ez lenne a jobbik eset! :rolleyes: Add meg Blacknek a tiszteletet (és a tacsinak is), hogy nyugodtan ehessenek. Valószínû, sõt biztos, hogy a tacsi rangsorban alul van, ez azt jelenti, hogy Black normál esetben SOHA nem enne vele egyszerre. Tedd le Black elé a tálat, majd ezután a tacsi elé is. Nem szabad, és nem is lehet igazságosnak lenni két kutyával, mert feszültséget szül. Természetükbõl adódóan õk soha nem lesznek egyenlõek (egy kutya sem), és erre a megoldára nem is alkalmasak.

#285 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 9:31

Black-et úgy neveltem, hogy nem jöhet ki az udvarból. Akkor sem ha tárva nyitva a kapu. Én el is mehetek onnan, a kapu vonalától nem megy arrébb , még ha hívom akkor is csak odáig jön. Én általában a kertben vagyok a lovaknál , Õ nem jöhet ki, ha valami nem tetszik onnan kiabálok, oda kell mennem, mert a kutya nem fog kijönni, csak pórázon velem együtt. Tehát nem hívhatom oda. Enni száraz tápot kapnak általában, egész nap elõttük van a tacsi csak a Black után evett, most azért maradtam ott mert húst kaptak és abból ha elmegyek nem kapott volna a tacsi

#286 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 9:46

Értem a kapus nevelést! Jó dolog. Ez esetben a legjobb ötlet tényleg az, ha tenyésztõkkel veszed fel a kapcsolatot, mert lehet, hogy a kutya alaptermészete olyan amilyenre tenyésztve lett. Lehet, hogy soha nem lesz "gyereklovagoltatós" kutya, de ezt csak az tudná megmondani, akinek a kezeközött már jópár megfordult. :yeah:

#287 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 10:02

Nézd én arra gondoltam, hogy a foglalkozás hiányzik Blacknek. Az hogy ami fontos volt pl. hogy nem csavarog.azt belevertem, de különben rá se nézek, csak rohanok mindig. Reggel kiteszem a kaját és rohanok, nem foglalkozom vele.Õ pedig nõtt-nõtt felnõtt lett és a kis kutyából ráébredt hogy õ lett a falkavezér szép lassan, szóval hogy elkanászodott. Ezért szeretnék a tenyésztõkkel beszélni, akik ismerik a fajtát, olvastam róla sok mindent, de az nem ugyan az mint ha egy adott problémára rávilágítunk. Aki jól ismeri a fajta alaptermészetét,nyilván tud róla többet mondani. Amikor idehoztam Black volt az utolsó a rangsorban, érdekes de a két nagytestû keverék kutyám csak a tacsi után következett, a tacsi dirigált, pedig ha játék közben kapott egy erõsebb harapást sírt. A keverékek valahogy sose bántották, eltûrték hogy fegyelmezze õket, pl. ha tüzel a Black a tacsi nem engedi a keverékeket a Black közelébe. Fiú kutyák.Érdekes nem?Pedig játszva megehetnék a tacsit, mégis inkább arrébb ,mennek. Szóval szerintem a foglalkozás hiányzik Blacknek. Tanuljon illemet. Ezt persze abból is következtetem amiket ide leírtatok.

#288 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 10:52

Az nem is kérdéses, hogy foglalkozás kell neki! Lehet, hogy udvaron belül tökéletesen mûködnek a belenevelt dolgok, de kint (mivel a kutya nem tud álltalánosítani) nagy valószínûséggel nem értené a parancsot. Ezért megy csõdbe a kinti behívás, pedig bent jól mûködött, de még az ül parancsot sem biztos, hogy végrehajtja! (nem konkrétan Blackre gondolok) Minél több, változatosabb környezetben, más-más ingerek között tanul a kutya, annál biztosabb lesz, hogy szót fogad. A foglalkozásokkal lehet tudatosítani a kutyában a rangsort is. Megkapja az esélyt arra, hogy visszaszólhasson, amire aztán kap egy választ, így helyreáll a rend. De ezt csak tényleg foglalkozással lehet. Szombat, vasárnap nincs egy órád, hogy suliba tudj vele menni? Nagyon sok családos anyuka volt velünk egy csoportba (igaz, nem rengeteg állattal otthon), de biztosan megoldható valahogy. :rolleyes:

#289 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 12:25

Sziasztok! Szerintetek reális a 29.000 Ft-os ár kutyaiskolában, 6 hetes tanfolyamra, ami hetente két alkalmat foglal magában??? :rolleyes:

#290 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 12:46

Igen, reális! Van, ahol 47.000-et is elkérnek, de ott már komoly vizsgával zárul a tanfolyam.

Ezt ajánlom mindenki figyelmébe:
Neveletlenek
Népszigeti kutyasuli oktatója, Korom Gábor segédkzik a gazdiknak!
Érdemes átbogarászni, hátha saját probléma is fellelhetõ! :yeah:

#291 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 12:52

Köszönöm! :)