Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagypapagájok, kakaduk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
70 válasz a témához

#1 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:01

Sziasztok!Van egy papagájom. Imádom :) Már lassan 3 éve boldogít (családot már kevésbé :gm: ) Egy bácsitól vettük fióka korában (kb 1,5 hónapos volt), fecskendõvel neveltem fel, eléggé hozzám nõtt. Már teljes két szót tud mondani :D : a nevét (Leó), meg hogy mi van. Olyan jó érzés nézegetni a fióka kori képeit :D , alig volt rajta toll... aztán napról napra zöldebb lett. Most meg egy gyönyörûszép érett hím, vörös tarkószalaggal :ang: Még repülni is én tanítottam :cool: Ha nektek is volt hasonlóban részetek, írjátok ide :) Meg minden érdekességet a beszélõ szárnyasokról!Üdv, LlPár kép róla:szárnypróbálgatásfürdés utánkunyerálós dög:)büszkénfigyel

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:05

A fajtáját tudod?

#3 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:07

Nagy Sándor :)

#4 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:07

Sziasztok!Van egy papagájom. Imádom :)  Már lassan 3 éve boldogít (családot már kevésbé :gm: )  Egy bácsitól vettük fióka korában (kb 1,5 hónapos volt), fecskendõvel neveltem fel, eléggé hozzám nõtt. Már teljes két szót tud mondani :D : a nevét (Leó), meg hogy mi van. Olyan jó érzés nézegetni a fióka kori képeit :D , alig volt rajta toll... aztán napról napra zöldebb lett. Most meg egy gyönyörûszép érett hím, vörös tarkószalaggal :ang:  Még repülni is én  tanítottam :cool: Ha nektek is volt hasonlóban részetek, írjátok ide :)  Meg minden érdekességet a beszélõ szárnyasokról!Üdv, LlPár kép róla:szárnypróbálgatásfürdés utánkunyerálós dög:)büszkénfigyel

Hozzászólás megtekintése

Szép madárka!Hogy híjják a fajtáját? Szelíd?Nekem nagy vágyam egy jákó, de asszem az is marad ameddig kicsik a gyerkõcök.

#5 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:10

Nagyon szelíd, de általában minden kézzel nevelt madár az :) Sosem csípett meg.Egyszer befürödtünk egy kereskedésben vásárolt papagájjal, hogy ilyen fiatal meg olyan kézhez szokott... aztán aszittem leharapja az ujjam.A jákó télleg szép. Én is olyat szerettem volna mindig, de elég drága.

#6 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:15

Nagyon szelíd, de általában minden kézzel nevelt madár az :)  Sosem csípett meg.Egyszer befürödtünk egy kereskedésben vásárolt papagájjal, hogy ilyen fiatal meg olyan kézhez szokott... aztán aszittem leharapja az ujjam.A jákó télleg szép. Én is olyat szerettem volna mindig, de elég drága.

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a jákó nem szép.Kis szürke "eminenciás". Egy kakadu, vagy egy amazon sokkal szebb nála.Viszont állítólag az egyik legokosabb papi és a legjobb hangutánzó....

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:20

Köszi. Arra tippeltem.Egyszer akartam venni Jákót egy kiállításon, de 250.000.-volt...abból inkább vennék még egy lovat.. :dev:

#8 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:20

Egyszínû szürke, ez igaz, nekem mégis bejön. Állítólag az sem mindegy, hogy vörösfarkú- e vagy sem. Ha színes, akkor értelmesebb, ezt hallottam :confused: A nemespapagáj is elég bejövõs darab! Az egyik nem (talán a hím) piros árnyalatú, a másik zöld. Nagyon szépek! De elérhetetlen árban vannak :(

#9 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 19:22

Egyszer akartam venni Jákót egy kiállításon, de 250.000.-volt...abból inkább vennék még egy lovat.. :dev:

Hozzászólás megtekintése

Ja, ez engem is elgondolkodtatott már :D A legolcsóbb 130 ezer volt, tenyésztõtõl, fióka (ez 3 éves info).

#10 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 22:41

Innen lehet csemegézni: http://www.parrotland.hu/

#11 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 21:34

Unokaöcséméknek van egy jákójuk. Már többször volt nálunk is, miközben a gazdijai valamelyik tenger mellett sütteték a hasukat :cool: Tényleg hihetelenül értelemes. "Jó éjszakát" kíván, ha a sötétben felmegyünk a lépcsõn (pont mellette van/volt a kalitja náluk is és nálunk is), reggelente "Jó reggelt"tel fogad (bár így télen elõfodul, hogy a sötétség miatt reggel is "jó éjszakát"tal köszön :D ), és ha leülünk az asztalhoz, "jóétvágyat, Joeyka"-t kíván. Azt is tudja, hogy "kukucs", sõt el is bújik hozzá valamelyik játéka mögé. :)Ezenfelül még egy rakás szót és egyéb hangot tud. Még mondatokat is tud alkotni, olyanokat, hogy " Beteg vagy, Joey?" vagy "Joey madár szép madár".

#12 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 21:47

Nem haragudott meg a jákó, hogy kiadták megõrzésre nyaralás alatt???Nekem volt egy kézbõl nevelt kecske papagájom.Elsõ alkalommal. amikor elmentünk nyaralni, nagyon megsértõdött, amikor visszajöttünk, pedig addig együtt reggeliztünk, stb.Második évben a nyaralás után egyenesen gyûlölködött. Többször megtámadott, nekirepült az arcomnak, csípett, karmolt. Pedig anyámékkal is jól kijött, hamar megbarátkozott velük, nem értettem miért volt ez az egész.

#13 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 14:15

Arodoet! Jó lehet, hogy már beszél :) Hány éves? És nem szokott elviselhetetlen hangon kiabálni? :D Nálunk ott a gond, hogy délelõtt tök egyedül van, és eltanulta a varjúk remek károgását... ilyenkor tépem a hajam :cool: Sajna nekem nincs annyi idõm foglalkozni vele, mint amennyit kéne, pedig elég értelmes madárka, csak kicsit kunyerálós :) Mikor eszem vmit elõtte addig mászkál meg kiabál, míg megszánom. Ezért kb már mindent megkóstolt, amit lehet, hogy nem kellett volna :rolleyes:

#14 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 14:21

Kedd!Nekem pont ellentétes tapasztalataim vannak. Rajtam kívül senkit sem fogad el. Mikor elutazunk, a szomszéd jön át etetni, éshát nem nagyon csípi. Egyszer beraktam neki egy játékot, hogy ne unja szét magát a két hét alatt, de okos fejemmel egy mûanyag karikás vackot vettem, amit sikerült szétrágnia. Az egyik eleme beakadt a csõrébe és vhogy ki kellett szednie a néninek. Szegényt szarrá csípte... :( mondta, hogy be volt kötve az egész keze, meg vérzett mindenhol. Pedig engem még soha sem csípett meg :ang: Ja, és utálja a pasikat! A tesómat meg apámat nem viseli el, anyut még megtûri maga mellett :ang:

#15 Málna

Málna

    Csikó

  • Fórumtag
  • 571 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 20:08

Nagyon szép madár Ll! :ang: Olyan jó neked h van egy ilyen ,,példányod"! :) Tök jó lehet h tanulsz és õ odamegy hozzád és nézi mit csinálsz. Az ilyen madarak olyan viccesek! :D Egyszer anyukámmal elmentünk ven dégségbe és volt ott egy nem tudom milyen madár de nagy volt és zöld meg még sok színe a nyakán és a farkán. :kir: (ezt jó megaszontam! :D) És nagyon okos volt jó sok szót tudott,de õ is kunyerálós volt és egy csészébõl ivott a csjjal kv-t :kv: . Meg volt sok játéka és ha elgurítottam neki akkor olyan édesen totyogott utána. :) De lehet h olyan volt mint a tiéd Ll!

#16 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 9:56

lovaslány!Szép a madarad! Nekem is van egy Nagysanyim, csak õ 1,5-2 éves koráig tenyésztõnél volt, és nem szokott emberhez, de már szelidül :) (2 éve van nálam, már 10 cm-re tõle odarakhatom a kezem, régen be sem nyúlhattam a kalitkába). Kíváncsisága még a félelmét is legyõzi :D

#17 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 18:18

Luigi tök jó :) Nekem õ harmadik papagájom, de az elõzõ kettõvel befürödtem nagyon. Õket állatkereskedésben vásároltuk (egy nimfa és egy kissanyi :D ), és azt mondták fiatalok, meg kézzel neveltek... hát ahha :rolleyes: A nimfa gyûlölt és amikor nem kajált, akkor ordított, ahogy a tudott. A kissanyi szétcsípett, mint állat, pedig elszántan minden nap foglalkoztam vele.És ki szoktad engedni repülni? Kalitkán keresztül elveszi a kaját a kezedbõl? Tudsz fotót feltenni róla? :) Málna! Tanulni nem lehet vele :D Ha írok, rágja a toll végét, ha lemegy az asztalra, akkor megeszi a füzetemet. Ez tökjó kifogás, hogy mért nem írok soha házit :D :gm: Nézni, azt nem nagyon szokott csak úgy minden hátsó szándék nélkül :D

Edited by lovaslány, 2005 november 22. - 18:18.


#18 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 8:52

MIóta nálam van, azóta, demokráciában él. Ez azt jelenti, hogy ki van nyitva a kalitka ajtaja egésznap (igaz, most kicsit lekorlátoztuk, mióta leszedte az új helyén a tapétát a kalitka teteje mögül, ahol a kedvenc helye van), és röpködhet kedvére. Régebben úgy gondoltuk, hogy nem röpköd, de miután egy párszor körberöppent a lakásban a jelenlétünkben úgy, hogy látszott rajta, nagyon jól tudja, hogy mi merre meddig, onnantól megnyugodtunk, hogy azért sportolt õ napközben :D Volt, bent vasaltam a szobában, csipogott, mert tudta, hogy otthonvagyok, hogy menjek ki hozzá. Nem mentem, berepült, leszállt a függönyre, és onnan nézett. Kaját mindenhogy elveszi :D Fotót megnézemFotó:http://kep.tar.hu/kljr/27666422#2 (bár vannak közte lovasképek is meglepõmód :gm: )

Edited by Luigi, 2005 november 23. - 10:13.


#19 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 21:23

Dejófej madarak. :) Joey most úgy 3-4 éves lehet, nem tudom pontosan. Általában õ is jól megsértõdik, mikor a gazdijai hazaérnek. Csak bámul rájuk nagy szemekkel, és egy mukkot nem szól. Viszont amint hazaér, rögtön rájön a dumálhatnék. Tudom, mert áthallatszik a falon :D (ikerházban élünk).Elméletileg õ egy kézzel nevelt madár, de nem lehet csak úgy benyúlni hozzá, mert rögtön támad. Kis agresszív :D De ha egyedül van, és eleget szuggerálom, akkor megengedi, hogy egy picit simogassam. Egyedül az apuka nyúlhat be hozzá bármikor, õt imádja :) És nagyon aranyosak, mert mikor nálunk van, állandóan féltékenyek egymásra a nimfámmal. :D

#20 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 21:41

Én is szeretnék eccer 1 jákót, piszokul tetszik! Voltam egyszer HMVásárhelyen 1 tenyésztõnél, aki arákat, jákókat, kakdukat, és még iszonyat sokféle papgájt tenyészt. Na ott aztán volt ámulás-bámulás! :hu:

#21 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 20:37

Joey milyen fajta? Ez az agresszivitás nálunk is elõfordul. A bácsi, akitõl vettük, mondta hogy az ilyen kézzel nevelt madarak csak egy személyt fogadnak el igazán. A többiektõl sem feltétlenül fél, de a gazdi csak egy van számukra :) Luigi! Nem féltek, hogy megeszi a vezetékeket vagy kábeleket? Az enyém mindent szétrág, ezért nem nagyon merem kiengedni felügyelet nélkül. Régebben azzal szórakoztam, hogy egy cipõsdobozt adtam neki játszani :D :gm: Imád rágni, így hamar cafatokban volt a karton. És már megevett egy fülhallgatómat és a discmanem töltõjét :( Szóval mostmár vigyázok, nehogy baj legyen...Ja, a tapétát õ is leszedte persze, ezért van egy remek falfédõm :)

#22 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 20:50

Joey jákó. De ezt már írtam az elsõ üzimben ;)

#23 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 21:08

Bocsi, hihagy az agyam :)

#24 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 9:49

SZedett tapétát kábeltálcát, ezért van napközben zárva, csak mikor hazamegyek nyitom ki az ajtót. Régen, mikor a szobámban lakott azért nem okozott károkat, mert ott nem ért el semmit a kalitkáról :)

#25 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 17:39

Én szoktam a nagysanyinak betenni, hogy ne a tapétát legelje, és a vezetékeket, papírjátékokat, pezsgõs dugót. De elõtte játszani kell a tárggyal, hogy felkeltse a figyelmét, és akarjon vele játszani. Tegnap elõtt vettünk Pumpedlit, ez régen pille cukorka volt. Otthon adtam neki 1 db, de nem igazán tudta mit kell vele csinálni. Erre én is 1-t a kezembe vettem, és beleharaptam. Reakciója: Ja ezt enni kell? Kivette a csõrébõl, lábával fogta, és el kezdte enni. Nagyon jó fej, de idõnként idegísítõ is tud lenni, mikor nem óhajtja abba hagyni az ordítozást, mert éppen a fürdõszobában vagy, és õ a helyérõl nem lát téged...

#26 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 27. - 16:32

Segítsetek nagypapagájosok!Nem vagyok teljesen kezdõ papagájtartó, jelenleg is van két nimfám (az egyik már õsöreg, 19 éves a másik a gyereke, a mama már sajnos nem él), de nagypapagájokkal még nincs tapasztalatom.Viszont néhány napon belül az autószerelõm jóvoltából érkezik hozzám egy sanyarú sorsú sándorpapagáj. A sógoráék vették két éve, aztán ráuntak és azóta letakarva ücsörög az elõszobában, mert úgy nem rikácsol. Ebbõl kifolyólag gyanítom, hogy nem túl szelíd a jószág. Ennyi idõsen van rá némi esély, hogy megszelidüljön szerintetek? (Legalább csak annyira, hogy ne szedje szét a kezem.)És egyáltalán igényel valamiben más tartási technikát, mint a nimfák? Nem a kaja összetételre meg ilyenekre gondolok, hanem spéci fortélyokra...Elõre is köszi!

#27 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 27. - 18:35

A papagónak lehet adni pillecukrot? Nem árt neki?Én ma egy nagyon jó fej kecskepapagájba szerettem bele. Imádnivaló! Ismeri valaki a fajtát?

#28 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 15:44

Lombardo!Nekem is nagysándorom van :) Semmi extra nem kell, csak mindenbõl 10szer olyan erõs, mint a nimfáknak: kalitka meg etetõ-itató. Minden fát szétszed, szóval nem tanácsos fa bútorokhoz közel tenni, mert unalmában rág. Én úgy jártam meg, hogy falnál volt és megette a tapétát :ang: Vigyázz minden belógó zsinórra, kábelre meg ilyesmire... egyszer úgy tettem le a discmanem, hogy belógott a fülhallgatózsinór és hát :( .. elfogyott.Õ elõtte egy kissanyim volt, pár évesen vettük, vele nem tudtam semmit sem kezdeni, annyi volt a max, hogy kézbõl evett kalitkán keresztül.Szerintem próbálkozz finomságokkal belopni magad a szívébe, nálam bevált. Gyümölcsöket (akár gyümölcsleveket) imádják minden mennyiségben! Elég értelmesek, szóval szerintem ha megszokott téged, belátja hogy nem kell utálnia. De kezdetben vigyázz, mert komolyan támadnak...Remélem tudtam segíteni :)

#29 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 15:49

A papagónak lehet adni pillecukrot? Nem árt neki?Én ma egy nagyon jó fej kecskepapagájba szerettem bele. Imádnivaló! Ismeri valaki a fajtát?

Hozzászólás megtekintése

Minden hülyeséget megesznek a madarak :D De én sem hallottam még ilyenrõl...Kismadaram mindenbõl kunyerál, ha látja, hogy eszem. Csokit, chipset, tejet...Ismerem a kecskepapagájokat, jófejek nagyon :)

#30 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 4. - 0:07

Lombardo!Megérkezett már a sándorpapagájod? Hogy viselkedik,

#31 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 11:05

Hali!Még nincs nálam. Technikai akadályok léptek fel, de szerintem a héten esedékes a költözése. :)

#32 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 12:55

http://www.boroslajo...3&nyelv=&katt=N

#33 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 13. - 19:53

Ágimam hogy találtál erre a honlapra? :D Pillecukorka... szerintem egy papagájnál minden édes dolog bejön! Gyümölcs, csoki, puding, túrórudi...ha sütök valamilyen sütit, abból is kap, és tömi magába a kis fajankó :D A nagysanyink mikor a szobában röpül, mindig lecsüccsen a videokazetták tetejére. HA 2-3 percnél tovább hagyom ücsörögni, biztos hogy megnézi a kazi borítójának az anyagminõségét.... :gm: Mostanában úgy látom mintha csitult volna a szerelõs, szétszedõs kedve, de nem akarom elkiabálni. Lombardo valami szörnyû helye lehetett a jövendõbeli madaradnak!!!! :eek: Csoda hogy nem golyózott be, vagy nem tépdeste magát kopaszra búskomorságában! Egyébként megdöbbentõ hogy milyen sok madártulajdonos nem tudja, hogy ezek az élõlények, pláne ha egyedül vannak nagyon igénylik a napi törõdést. Ja a koptatófa az enyémnél akácból van, így tartósnak bizonyult. De egész vastag fém drótokat görbít el pillanatok alatt.

#34 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 17:44

Köki egyetértek veled :) Bármit megesznek, amit a "gazdájuknál" látnak. De azért vigyázni kell, mert állítólag a krémállagú kajáktól pl joghurt, puding ha rosszul nyelik le vagy ilyesmi megfulladhatnak tõle. Szóval az a biztos, ha száraz kajákkal tömjük õket (pl chips :gm: ) Habár nála a túró a nyerõ :D Ez a rágósdi ismerõs ;) a füzeteimet mindig megeszi a drága...de nem tudok rá haragudni.Ém vmi nagyon tuti ülõfát vettem, extra kemény anyagból (persze méregdrága volt), ilyen vitaminos, meszes akármi... ez elég tartós.Lombik van már nagysanyid?

#35 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 18:39

Az ismeretlen, semmire nem hasonlító kajákat kézbõl nem fogadja el általában a madaram, inkább elmenekül... :) Ebben nem teljesen logikus a viselkedése, mert pl. biztos vagyok hogy nyers ananászt elõttem senki nem adott neki, de azért már mikor vittem feléje teljesen oda volt, kukorékolt stb... mikor fehér csokival kínáltuk, ami ananászos volt szintén, inkább elhúzodott. Viszont mikor betettük az etetõjébe, akkor ott megszemlélte, és azonnali fogyasztásra alkalmasnak ítélte. A rendes csokit ha csak távolról észleli már kiül az ajtóba és jelzi, hogy õ is kér! :D Keksz szintén jöhet bármikor. A keksz dobozát felismeri és már arra reagál, hé itt vagyok...Számára a hûtõajtó nyitása is valami kajajelzés, megyek nyitom, és rendszerint elõjön, és várja mit kap...Nem butuska, csak néha. :) Imádom mikor valami számára nagyon finomat kap, és szinte csicsereg a boldogságtól. :)Visszaolvastam egy kicsit, Lovaslány nagyon klassz lehet olyan papagájjal együtt élni, akit te neveltél fióka kora óta. Nagy különbség, mert a madárröpdében felnõtt madarak általában nehezen szelídülnek. Engem is csípett már meg, sõt egyenesen kikel magából ha megsimogatom.

Edited by Köki, 2006 március 14. - 18:44.


#36 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 9:04

Hali!Megérkezett Õnagysága. Szegénynek még nevet sem adtak. És tényleg elég szar dolga volt, mikor érte mentem egy elõszoba folyosó legutolsó sarkában volt a kalikájában, letakarva, hogy csendben legyen. És így is töltötte eddigi élete nagy részét.Nem csodálom, hogy ölni akar. Merthogy egyetlen feltett szándéka, hogy kinyírja a kezem. De látszik, hogy retteg, azért támad.Amitõl féltem, hogy ordítani fog egész nap, ha végre fény is éri, nem jött be. Elprüntyög magába, de csak akkor hangoskodik, ha valami szokatlan zajt hall vagy a nimfák is kiabálnak.Kíváncsi vagyok, hogy szelidül-e idõvel, egyenlõre úgy tûnik akkor érzi magát a legjobban, ha nem vagyok túl közel hozzá.

#37 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 9:37

Ne aggódj, ez tuti változni fog ;)

#38 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 9:42

LombardoEzek szerint kislány? A finom gyümölcsöket biztos szeretni fogja.

#39 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 13:25

Igen leányzó. Legalábbis ezt mondták, én meg elhittem. :) Szegény olyan mintha egy csomó dolgot nem ismerne. Adtam neki egy fél almát amit fél órán át csak szemrevételezett minden oldalról mire rájött, hogy ehetõ. Akkor viszont benyomta estére az egészet. :D

#40 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 14:46

Aranyos lehet ahogy nézi-nézi, aztán szép óvatosan neki lát... :) Ha a tarkóján nincs örv: (szép színes fekete-rózsaszín) akkor kislány. Lehet, hogy nála is segít, ha elõeszed a kajákat. Akkor látja hogy te eszed, tehát ehetõ, nem bánt stb.. Én a múltkor hangot adtam annak hogy milyen finommmmm, és már jött is le az ajtóba, hogy neki is adjak, ha már olyan jó. :D