Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hullámos papagájok


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
101 válasz a témához

#41 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 12. - 17:03

Hát, én öntapadósat használok, és kerekre vágom a végét. Az elsõt mondjuk õ is megrágcsálta, mikor friss volt, de aztán alábbhagyott az érdeklõdése :rolleyes:

#42 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 9:27

Dirkém a napokban megmutatta zenei tehetségét. Két Linkin Park számot úgy "ad elõ", hogy félrefordított fejjel figyeli, mikor jön a refrén, majd ritmusra ordítani kezd. Majd megint hallgat, figyel, refrén jön, ordít. Ezt olyan szabályosan, hogy videóra kéne venni! :D (A papagájoknak van kedvenc számuk? :rolleyes: )

#43 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 14:07

Dirkém a napokban megmutatta zenei tehetségét. Két Linkin Park számot úgy "ad elõ", hogy félrefordított fejjel figyeli, mikor jön a refrén, majd ritmusra ordítani kezd. Majd megint hallgat, figyel, refrén jön, ordít. Ezt olyan szabályosan, hogy videóra kéne venni! :D (A papagájoknak van kedvenc számuk? :rolleyes: )

Szerintem igen. Nálam Papaja Greendayre és Queenre indul be, de a legnagyobb kedvenc a Ska-P. Ha Ska-P megy, akkor ezerrel üvölt, csipog, táncol és teljes az extázis.

#44 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 26. - 6:07

Ma azt álmodtam, hogy Dirké a kezemre jött, vakarózott az ujjamba. Sajna csak álmomban van így, amúgy tartja a távolságot. :D De álmomban olyan jó volt...

#45 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 8:28

Szia Repülõrajt! Hogy van Dirké?Képzeld, Papaja már megint elképesztett minket! Mongol futóegereket tenyésztek, akik imádják a mókuskereket. Viszont az régi és ezért nagyon nyikorog, így csak akkor kapják meg, amikor nem vagyunk itthon (van olyan nap, amikor egész nap). És képzeld: az én idióta madárkám megtanult nyikorogni!!!! Nagyon durván nyomja, még a ritmust is kihallani. :D Találtam róla képeket :) "Te már megint miben sántikálsz?"Posted Image"Gyertek srácok, majd én kiszabadítalak benneteket!"Posted Image

#46 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 11:12

Nagyon jó fej ez a Papaja! :D Dirké hozza a szolíd, csendes formáját. Bár ma reggel 9 után õ ébresztett. Biztos aggódott, mert este már 18.45-kor lefeküdtem, és még mindig nem keltem fel - kegyetlen fejfájásom volt ugyanis. Azért rendes tõle. :DJav.: Próbáltam képet belinkelni, de nem engedi... A fotótáramban van róla, meg a többi néhai madárkámról is.

Edited by Repülõrajt, 2006 november 11. - 11:20.


#47 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:17

Hali! Rég jártam erre. :rolleyes: Pedig sok minden történt ám: Kiderült ugyanis, hogy Papaja tojó. :D Szal inkább Mamajának kéne hívni, s nem kell csodálkoznom, hogy 1 év alatt csak 2 szót tanult meg - ez is nagy teljesítménynek számít. Szal úgy gondoltam, hogy nem erõltetem tovább, s kapott egy pasit. Az elején nagyon nem bírták egymást Csipogóval (teljes nevén: dr. Csipogó Curracao Junior...), de lassú víz partot mos. Papaja még tartózkodó a pasikával, de már 1-2 csók idõnként elcsattant... :gm: Amúgy Csipogónak be nem áll a szája, állandóan beszél. Nagyon barátságos, nem fél, de nagyon lúzerül röpül - simán nekimegy a falnak is... :D Viszont akár marokra is lehet fogni, az se nagyon zavarja... :DSzal így éldegélnek kettecsként mostanság.Csipogó, a megérkezése napján, még egyedül.Posted ImagePapaja épp tanítja neki a rosszaságot. Csipogó tehetséges tanulónak bizonyult...Posted Image

#48 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:46

Gratulálok az új papagóhoz! Nagyon szép õ is. :) És kész csoda, hogy hagyja magát megfogni! És jó, mert könnyû lesz vágni a körmét, stb stb.Nálunk semmi változás (hála Istennek), Dirké megvan, elvan, ahogy eddig. :) Napról napra erõsebb a meggyõzõdésem, hogy a világ legjobb madara az enyém. Imádom!

#49 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 17:25

Sajnos máris új hírem van. :( Dirkének ma nagyon vérzik az orra. Folyik belõle. Ha valaki tudja, mit lehet ilyenkor csinálni... Úgy tudom, hogy nem ismert betegsége van. Illetve azzal is megijesztettek, hogy talán agydaganat... De mivel régebb óta fennáll nála az idõszakos orrvérzés (de még ilyen nagyon soha nem volt!), azt gondoltam, nem lehet az, mert már nem élne. Akármi is, nagyon rossz tehetetlenül nézni. :hupp:Egyébként meg úgy viselkedik, mint aki észre se veszi, eszik, játszik, mozog, csipkedi a rágcsákat lelkesen.

Edited by Repülõrajt, 2007 március 26. - 17:45.


#50 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 1. - 3:29

Sajnos máris új hírem van. :( Dirkének ma nagyon vérzik az orra. Folyik belõle. Ha valaki tudja, mit lehet ilyenkor csinálni... Úgy tudom, hogy nem ismert betegsége van. Illetve azzal is megijesztettek, hogy talán agydaganat... De mivel régebb óta fennáll nála az idõszakos orrvérzés (de még ilyen nagyon soha nem volt!), azt gondoltam, nem lehet az, mert már nem élne. Akármi is, nagyon rossz tehetetlenül nézni. :hupp:Egyébként meg úgy viselkedik, mint aki észre se veszi, eszik, játszik, mozog, csipkedi a rágcsákat lelkesen.

Jaj szegénykém. :eek: :( :( Hogy van? Azóta elmúlt?Hát, Csipogót meglátni s megszeretni egy pillanat mûve volt. Terveztem a párt, de akkor még nem akartam megvenni. De hát megláttam, kiderül hogy fiú, s nem hagyhattam ott. :ang: Bár már akkor is feltûnhetett volna, hogy állandóan magyaráz, be nem áll a szája. :dev: De a szerelem elvakított... :rolleyes:

#51 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 6. - 12:41

Az orrvérzés elmúlt másnapra, csak kicsit piros volt az orrluka. Azóta nem volt ilyen, de most eléggé gubbaszt. Remélem, csak azért, mert vedlik! Egész nap alszik.

#52 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 10. - 18:21

Az orrvérzés elmúlt másnapra, csak kicsit piros volt az orrluka. Azóta nem volt ilyen, de most eléggé gubbaszt. Remélem, csak azért, mert vedlik! Egész nap alszik.

Remélem nem lesz vele több baj. :SAzért tényleg irigyellek. Nállatok legalább csönd van. De nálunk. Állandóan szövegel Csipogó. Már ott tartok, hogy néha egyszerûen kirakom a szobából... Nem csodálom, hogyha Papaja is besokkal néha, s megrángatja a kisfiút... :dev:

#53 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 10. - 18:30

Tudom, mirõl beszélsz! Dirké nem az elsõ papagájom. :) A többiek nem voltak ilyen jólneveltek... Vicces lehet, mikor Papaja rendre utasítja a "kis taknyost" a szövegelésért. :D (Megfigyeltem, hogy a hím papagájok a szövegládák... :rolleyes: )Dirké jól van. A gubbasztós idõszakában is (tutira a vedlés miatt volt) felébredt, rendezett egy fél órás csengõrázós-csipogós-mindent megrágós bulit, aztán visszaaludt. :)

#54 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 10:03

Egy sztori a papagájok zenei érzékérõl: egy zenész ismerõsömnek van egy Lipót nevû madara. A lányzó trombitál. Elmesélte és bemutatta a következõt, mikor nála voltam: elõvette a trombitáját, elkezdett játszani. A madár vadul csiripelni kezdett, majd ráült a trombitára, egészen közel mászott az ismerõsöm arcához, és a csõrét az orrához nyomta, közben magában csicsergett. Épp nálam volt a hangszerem, elõvettem, és én is fújni kezdtem. Lipi teljesen extatikus állapotban röpködött, majd ráült a hangszerem végére, és addig mászkált rajta, amíg elhelyezkedett a kezemen. Közben mindvégig be nem állt a csõre. :D Nagyon édes volt. :ang:

#55 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 15. - 12:25

Hali, papagájosok, Pepszin! Mi újság a kis kedvencekkel? A hõségre való tekintettel Dirkének minden nap teszek a kalitkájára madárfürdetõt (olyan ajtóhoz akaszthatósat). Régebben imádott fürdeni, míg többen voltak, folyton összevesztek, hogy melyikük pancsol éppen az egyszemélyes medencében. :) Mostanában csak egyszer vizezte meg magát, és rögtön ki is jött belõle. Lehet, hogy kedvcsináló társaság nélkül nem is olyan buli a fürdés? :rolleyes: Ti hogy gondoskodtok a lehûtésükrõl?

#56 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 15. - 13:20

Árnyékos helyen van a kalitka?

#57 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 15. - 17:39

A kalitka optimális helyen van, se huzat, se nap nem éri. :) Délután már lelkesen fürdött is, úgy tûnt, egy kis sárga kacsám van :D Széttárt szárnyakkal totyogott a vízben, és locsolta magát. Nagyon édes! :ang:

#58 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 15. - 21:15

Ilyen dögmelegben biztos nem fog megfázni.

#59 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 11. - 6:41

Helló! Én sajna nem tudok ennyire jó hírrel szolgálni: már csak egy papeszom van. :( Papaja "kiesett" az ablakon. Épp etettem õket, õ meg hirtelen felmászott a karomon, hogy röpködjön a szobában. De a kis lüke betévedt a másik szobába - ahová soha nem szokott bemenni - s pont a függönyre szállt le pihenni. Ami mögött nyitva volt az ablak. A függöny persze kifelé lendült, õ meg megijedt, s elröppent. Többet nem láttam, hiába kerestem mindenhol. :( Pedig soha nem volt az a kalitkából kiszökõs. Én meg soha nem engedtem ki úgy õket, hogy nyitva van a szobámban az ajtó. :( Még mindig nehéz elhinni, pedig már 2 hónapja. Szal csak Csipi maradt. De annyira durva. Amióta nincs Papaja, még többet beszél. S ami a legdurvább: Papaja megtanította õt beszélni... Most is azt hallgatom, hogy Papaja, Papaja... Amúgy Csipi nem fürdik. Pedig a régi papeszom imádott. Õ csak belesétál és iszik, de ennyi. S repülni se nagyon tud - egyszerûen nem tudja koordinálni a mozgását. Olyan kis béna. :rolleyes: Most majd megyünk nyaralni, úgyhogy ha hazajöttünk, akkor szeptemberben nézek neki új párt. Addig meg szelidül folyamatosan. De Papaját senki sem pótolhatja...

#60 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 24. - 20:42

:( Nagyon sajnálom.

#61 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 4. - 16:12

Ötleteket szeretnék kérni egy elkódorgott papagáj befogásához. Hetek óta a házunk körül lebzsel, egészségesnek látszik, csak sajna nem tudtam elkapni (a pulóveremet próbáltam rádobni, hajszál híján megvolt...). Lehet, hogy sikerült ráadásul ráijeszteni. Most a hagyományos kitámasztott ajtajú doboz csapdát használom eleséggel, de nem érek rá egész nap ott állni az esõben. Felesleges kalitkám sajnos nincs. Tekintettel az idõjárásra sürgõs lenne már befogni! Ha valakinek van ötlete, tippje, ne fogja vissza magát!

#62 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 6. - 18:08

Ötleteket szeretnék kérni egy elkódorgott papagáj befogásához. Hetek óta a házunk körül lebzsel, egészségesnek látszik, csak sajna nem tudtam elkapni (a pulóveremet próbáltam rádobni, hajszál híján megvolt...). Lehet, hogy sikerült ráadásul ráijeszteni. Most a hagyományos kitámasztott ajtajú doboz csapdát használom eleséggel, de nem érek rá egész nap ott állni az esõben. Felesleges kalitkám sajnos nincs. Tekintettel az idõjárásra sürgõs lenne már befogni! Ha valakinek van ötlete, tippje, ne fogja vissza magát!


Ha kiteszed Dirkét csalinak nem jön közelebb? S utána pulcsit rá?

#63 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 6. - 19:59

Dirkét nem tenném ki ilyen idõben a hidegbe, esetenként esõbe. Még a szobában is féltem. Egyébként sem egy interaktív alkat, õ ugyan nem strapálja magát kiabálással vagy bármivel. Meg aztán a másodikig még nem repült fel a madárka, nem hiszem, hogy erre járna. Egyébként ezt a zord idõjárást túlélte, ma délután még láttam, pedig azt hittem, a tegnap betett neki. Vígan röpködött.

#64 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 8. - 12:40

Újabb probléma merült fel a kóbor papagájjal. Egy macska észrevette, hogy egzotikus ebédre van kilátás, és lesben áll a fák alatt, ahol enni szokott a madár. :( Talán valami macskariasztó szagot kéne elhinteni a helyen, mondjuk valami citromosat, vagy nem tudom. De tisztítószeren kívül nincs más citromos szag itthon, azzal meg környezetszennyezést követnék el, és lehet, hogy a papagájnak se tenne jót, ha ott csipeget.

#65 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 9. - 19:28

Oh jaj. :( Remélem végül sikerül elkapni. Én ma hazahoztam az új kislányt. Csipi marhára érdeklõdik, a kiscsaj meg szétszedi a kalitot... :D De egyelõre külön laknak, amíg nem lesz ujjraülõs a hölgyemény, nem pasizhat... :gm:

#66 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 9. - 20:31

Ma megint elbénáztam :hupp: Egy tuja alatt ücsörgött, mikor jöttem hazafelé, gyorsan eldobtam mindent, lekaptam a pulóverem és megpróbáltam újfent rádobni. De kicselezett ismét... :( Remélem, a macskával is ilyen ügyes lesz mindig. Örülök, hogy van új madár! Hogy hívják a kislányt? Az jót jelent, ha már messzirõl tetszenek egymásnak. :) Remélem, jól ki fognak jönni. Csak bírják ki addig. :gm: Sok sikert az ujjra szoktatáshoz!

#67 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 10. - 15:51

Ma megint elbénáztam :hupp: Egy tuja alatt ücsörgött, mikor jöttem hazafelé, gyorsan eldobtam mindent, lekaptam a pulóverem és megpróbáltam újfent rádobni. De kicselezett ismét... :( Remélem, a macskával is ilyen ügyes lesz mindig.
Örülök, hogy van új madár! Hogy hívják a kislányt? Az jót jelent, ha már messzirõl tetszenek egymásnak. :) Remélem, jól ki fognak jönni. Csak bírják ki addig. :gm: Sok sikert az ujjra szoktatáshoz!


Sebaj, majd legközlebb. Amúgy tud valamit enni a kis kóbor?
Még nincs neve a lánykának, ez nem olyan egyszerû... :D Egyelõre külön lakik pár hétig, amolyan karanténféleként egy másik kalitban, s csak 2-3 hét múlva költözhetnek Csipivel össze. De vicces, mert nem fél, olyan kis közvetlen, rengeteget dumál - Papaja tartózkodó nõi mivoltához képest ez nagyon furcsa.

#68 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 15. - 20:26

Volt mit ennie, bár alighanem a verebek is azon híztak, amit hordtunk neki többen is a házból. Sajnos ma már nem láttam, nem hallottam õt, lehet, hogy eddig bírta. :( Pedig mikor utoljára láttam, még teljesen egészségesnek tûnt, és igencsak eleven volt. Rendszeresen hangosan kiabált egyébként, azért tûnt fel a mai csend...

#69 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 16. - 11:27



#70 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 16. - 13:57

:D :ang:

#71 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 20:02

Még mindig megvan a hullámos kint a fák között! Tuják vannak a ház elõtt, amik télen is sûrûek maradnak. Szerintetek van esélye túlélni a telet, ha rendszeresen etetjük? Egyébként most még etetés nélkül is ellenne, mindenféle fûmagot meg nem tudom miket szedeget.

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 20:28

nincs. :(

#73 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 20:38

:( Az baj. Mert befogni nem sikerült senkinek. Egyébként most már meggondolnám, hogy egyáltalán befogadnám-e, mert valamilyen betegséget összeszedhetett a verebektõl, galamboktól stb-tõl, azt meg végképp nem akarom, hogy az én elkényeztetett zsenge immunrendszerû kis madárkám elkapjon valamit tõle. Vagy irreális veszélytõl tartok? Mindenesetre nagyon örülnék, ha sikerülne elkapni, és biztonságba helyezni!

#74 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 6. - 7:33

Az a baj, hogy annyira megszokják a szabadságot, hogy nem akarnának kalitkába maradni, szenvednének, még, ha ki is engeded a szobába. Én anno fogtam be így hullámos papagájt, egyszerûen õ elfáradt, még nem lehetett túl régen kint. Az erkélyre repült be, majd ablaknyitás, köles kitevés után berepült a szobába. Voltak akkor kacagó gerléim, õket szerette, de mivel azoknak elég széles volt a kalitka drótjuk, ki-be bújt, sõt kiengedte az ajtó kinyitásával õket is. Ez a madár egész nyáron röpködött a szabadban, verébcsapattal vándorolt a környéken, majd este mindig visszatért a gerlékhez, akik nyáron a 6. emelet erkélyén laktak. Sokan próbálták megfogni a kalitkás módszerrel, nem sikerült. Míg valaki le nem slagozta. Kis pénz után visszaadta. De késõ õsszel eltûnt, mikor jöttek a fagyok. Szerintem nem élte túl. Csak remélni tudom, hogy mégis befogta valaki. Beteg nem volt a verebektõl.

#75 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 10:29

Nem hullámos, de tündéri! :)


#76 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 16:50

Ez viszont hullámos, és nagyon jó! :D

#77 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 9:46

Tényleg nagyon klassz! :D Hogy van Dirké?

#78 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 17:32

Dirkére mindig a szabadnapjaim hajnalán jön rá a csicsergõfrász :huh: Egyébként pedig nagyon csendes, általában meg se nyikkan, napközben sem, sötétben meg pláne. Nem tudom, miért nem szeretné, ha egyszer tovább aludhatnék! Az elkóborolt papagáj viszont valószínûleg nincs már meg. :( Egy ideje nem hallani a hangját, és nem is láttam. Van már neve az új madárnak? Hogy vannak?

Edited by Repülõrajt, 2007 október 30. - 17:33.


#79 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 31. - 1:03

Dirkére mindig a szabadnapjaim hajnalán jön rá a csicsergõfrász :huh: Egyébként pedig nagyon csendes, általában meg se nyikkan, napközben sem, sötétben meg pláne. Nem tudom, miért nem szeretné, ha egyszer tovább aludhatnék!
Az elkóborolt papagáj viszont valószínûleg nincs már meg. :( Egy ideje nem hallani a hangját, és nem is láttam.

Van már neve az új madárnak? Hogy vannak?


Hehe, nálunk is midnig akkor van hangzavar, amikor nem kéne... :)
Jaj, szegénykém. Úgy sajnálom. :S Fõleg, hogy eszembe jut Papaja... :( :hupp:

A kislányt Szöszinek hívják, s tiszta beszari... :rolleyes: Ráadásul hiába a 2 hetes karanténnak, sikeresen hazahozott egy kis nyavalyát, szal most antibiotikumos vizet isznak és 3 hetente kezelem õket külsõ-belsõ élõsködõk ellen... Csipi nagyon rosszul volt, de klassz dokink van, akitõl én is sokat tanulok, meg aki tudja, mit kell tenni egy papesszal. Mondjuk azt mondta, ha nem javul megröntgenezzük - olyan kiváncsi lettem volna a saját papeszom RTGjére.... :D De szerencsére nem volt rá szükség.

#80 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 16:04

Lehet, hogy Papaját befogta valaki! Én is fogtam be kóbor papagájokat, az elsõ madaram is úgy lett. (Kár, hogy ezt a mostanit nem tudtam elkapni.) Tényleg nem tudom, mi lelte Dirkémet. :rolleyes: Estétõl reggelig (magyarul éjjel) be nem állt a csõre, kiabált, csiripelt. Mindezt úgy, hogy semmit sem lehetett tõle aludni! Néha elhallgatott, de mire elaludtam volna, újult erõvel kezdte elölrõl. Soha nem volt hangoskodó, mindig dícsértem, hogy papagáj létére milyen szerény, csendes. Vajon mi ütött belé most? Pedig már nem mai kelés... Csak remélni merem, hogy nem lesz rendszeres, mert totál kivagyok a kialvatlanságtól. Hogy lett Szöszi az új papagáj? Csak nem "szõkenõ"? :D Jó, hogy szerencsésen megúszták a betegséget. Az orvossal is szerencséd van, sok állatorvos nem foglalkozik olyan apróságokkal, mint a hullámos papagáj. Hála az égnek vannak ilyen erõs kivételek. :ang:

Edited by Repülõrajt, 2007 november 1. - 16:05.