Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák - verni, vagy nem verni...?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
125 válasz a témához

#1 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 0:37

Valamelyik nap jöttem hazafelé a suliból,és megláttam egy embert,aki éppen a pórázzal verte a kutyáját,mert az nem akart szót fogadni.Odamentem hozzá,és megkérdeztem,hogy mért veri a kutyáját,mire õ azt mondta,hogy a gyereket is megverik,ha nem fogad szót. :mad: Most mondjátok meg õszintén:normális dolog megverni az ebet azért,mert nem csinál meg valamit?? :confused: [ Április 08, 2003, 22:53: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 kichy

kichy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 11:35

Sziamia!Néha vannak speciális esetk, mikor igenis meg kell verni egy kutyát, de nem azért, mert valamit nem csinál meg és fõleg nem pórázzal. A legtöbb normális szakkönyv ki is emeli, hogy ne a pórázzal üssünk rá.Legtöbb esetben elég az összetekert újságpapír. Viszont megesik, hogy rendesebben el kell kalapálni egy ebet. Ne értsetek félre, nem szoktam baseball ütõvel ok nélkül verni a kutyáimat!!!De ha a kutya a gazdára morog, át akarja venni a hatalmat, olyankor igen nyomatékosan a tudtára kell adni, hogy ez tilos. Én ilyenkor egy pálcávar verek a fenekére, aztán mikkor behódolt, megfogom a nyakbõrét és megrázom, míg el nem fekszik (teljes megadás). Szerencsére ezt eddig 3 kutyámnál kellett alkalmaznom. (tacsi, tibeti masztiff és mikor a kan spanim "nagyfiús" lett.)A másik, hogy ha lehet, ne kézzel üssünk és ne a fejére. Max oldalról adjuk egy pofont, de a fejtetõre soha, mert a kutya "kézfélõ" lesz.Ha van még kérdésetek, írjátok meg!Üdv: Ildi

#3 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 12:31

Kichy: teljes mértéken egyet értek! Bagettnál is néha alkalmazni kell, mivel megharapja az embereket, hogy vele foglalkozzanak, játszanak, és nem éppen kellemes ... (nekem egyszer be is lilult a lábam)

#4 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 16:00

Én egyszer ,mikor a kutyám a 3. pórázát rágta el (Most rágta el a 4.-et :D ) Nagyon mérges lettem rá,és olyat rávágtam az orrára,hogy csak úgy csattant.A kutyám (a sértõdõs fajtából való) 2 hétig be volt rám sértõdve!!Nem volt hajlandó enni amikor én is ott voltam,de néha még akkor sem,ha én etettem meg õket.Amikor meg akartam simogatni,hátat fordított,és elment.Nem menekült,hanem szépen lassan távozott.Aztán nagy fáradtság után sikerült "bocsánatot" kérnem tõle.Szerintem kihasználta az alkalmat.mert addig annyit kányeztettem... :D Van 1 mondás: Soha ne üsd meg a kutyádat azzal a kézzel,amelyikkel simogatod.Szerintem ez tök igaz! Posted Image Viszont amikor megugat egy kutyát,vagy neki akar menni,akkor adok egy pofont a kutyimnak,és utána megjegyzi,hogy ezt nem szabad. :D

#5 kichy

kichy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 16:07

Ez tényleg olyan, mint a gyereknevelés, mindig az arany középutat kell választani. Az sem jó, ha folyton fenyítik, de az sem, ha mindent ráhagynak.

#6 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 18:40

ja-ja.Mingyá megyek,oszt félholtra verem a kutyámat,mert nem akart leülni. :D IMHO azért néha jót tesz a kutyának egy KIS(!) verés.No nem ám a vaslapáttal :D ,hanem mondjuk egy kevésbé kemény tárggyal.Az én kutyámnak pl.semmit nem használ a verés.Olyan hülye,hogy az csak na!Vagyis inkább szeleburdi.Ma is hazafelé a hajógyári szigetrõl gyakoroltam vele a láb mellett menetelt,mindig visszarántottam a lábamhoz,de mindez semmit nem használt.Csak azért is az elõttünk menõ nénikéjéhez akart menni.Áruljáto el nekem,mi a fenét csináljak én ezzel az ebbel?? :confused:

#7 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 19:09

Hsználj folytónyakörvet (mi is azt használunk, egyáltalán nem brutális, csak paraktikus, ha az ember tudja kezelni ...), és tényleg erõvel rántsd, de semmiképpen sem húzd, mert akkor elkezd ellen-húzni. Nah, most kb. ennyi jutott eszembe, mint tanács. Egyébként ha vmi rosszat csinál a kutyám, inkább rántok egy kisebbet a pórázon, nem ütöm meg, igaz, lehet csak azért, mert kicsit sokáig tart hozzá lehajolni. Posted Image

#8 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 19:22

Hát én má mindent kioróbáltam.Végig folytó nyakörv volt raja,de így is nagyon húzott.Állandóan visszarántottam a lábamhoz,és mondtam neki,hogy "lábhoz",de csak nem akart szót fogadni.Mintha a falnak beszélnék.Amikor csak mondtam neki,és nem rántottam vissza,akkor még a fülét se mozdította meg.Nem tisztel engem?Vagy tényleg ennyire hülye???Szerintem ez a kutya kóstolgat engem. :D De tényleg.Kipróbálja meddig mehet el.Már a szöges nyakörvvel is próbálkoztam,de inkább megfullad,minthogy rám hallgasson!Képzelhetitek,hogy néz ki most a kezem... :rolleyes: :D

#9 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 20:01

Kiwidrága! Kérlek mellõzd ezt az IMHOzást. 1000 köszi! Franki

#10 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 22:26

Kutyaiskola, legalábbis szerintem egy jó kiképzõ meg tudná mutatni, hogyan szoktasd tiszteletre. Lehet kicsit átbillent vele a mérleg. Vagy séta közben jobb kezedben tartsd a pórázt, bal kezedben valami kaját, és azzal motíváld. Ha labdamániás, akkor a labda is megteszi. Látatlanba kb. ennyi tippem van. Posted Image

#11 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 23:18

Húha, itt nagyon sok tévhit terjeng!! :mad: A kutyának NEM tesz jót a verés! Se kicsi, se nagy, semmilyen, és soha.Elõször is tök mindegy, mennyire vered meg! Ha elég nagy darab (30 kiló fölött), teljes erõvel rávághatsz, ha nem célzottan sérülést akarsz okozni neki, ugyan annyit ér, mint egy hozzáérés! A kutya max. attól hódol be, hogy a testbeszédedbõl látja hogy dühös vagy, és nem az ütés erejétõl.Utólag büntetni kutyát soha nem szabad. Csakis és kizárólag rajtakapás esetén, és ekkor is elég egy dühös föléállás, még hozzá sem kell érni. Ha látod a kutyán, hogy behódol, már sikeres voltál. Ha elég határozott vagy, a kuty SOHA nem akarja átvenni a hatalmat. Ez csak akkor fordulhat elõ, ha a kutya vezér alkat, Te meg nagyon nem vagy vezér. Ilyenkor mindig magadban keresd a hibát. Egyébként ha sokat játszol vadul a kutyával (harapdálás, fellökés kell hogy legyen benne), folyamatosan erõsíted a vezér pozíciódat.Ha valami miatt mégis fizikai fenyítés lenne szükséges, nyugodtan használd a kezedet! Ha nem ok nélkül (értsd a kutya szemszögébõl!!!) fenyíted, semmi esetre sem fog félni a kezedtõl. Gondolj bele, a kutyák egymást nem pálcával vagy újságpapírral rendszabályozzák meg... Az a pórázelrágásos fenyítés erõsen ok nélkül volt. Akkor szólj rá, amikor rágja a pórázt, és ne akkor, amikor elszakad.
idézet:
Az en kutyamnak pl.semmit nem hasznal a veres.Olyan hulye,hogy az csak na!Vagyis inkabb szeleburdi.Ma is hazafele a hajogyari szigetrol gyakoroltam vele a lab mellett menetelt,mindig visszarantottam a labamhoz,de mindez semmit nem hasznalt.Csak azert is az elottunk meno nenikejehez akart menni.Aruljato el nekem,mi a fenet csinaljak en ezzel az ebbel?? [/QUOTE]Egyszerû:Ne rángasd!Ha elõremegy, húz, vedd rövidebbre a pórázt oly módon, hogy amig mellé nem érsz, egy helyben kelljen állnia (a rántás MINDIG ront a dolgon). Majd megint lazítasz a pórázon. Ha elõrerohan és megint húz, újra visszafejed. Elég kimerítõ gyakorlat nagyobb kutya esetén, de nagyon hatásos! Egy-két séta után megtanulja.A kutyától mindig azt kapod vissza, amit adsz neki. Vagyis ha visszarántod, akkor õ meg elõreránt! A póráznak KÉT vége van!A kutya nem kóstolgat, nem keresi, hogy hol nõhet a fejedre. Egyszerûen csak valami érdekli, és megy az után.
idézet:
Kutyaiskola, legalabbis szerintem egy jo kikepzo meg tudna mutatni, hogyan szoktasd tiszteletre. Lehet kicsit atbillent vele a merleg. [/QUOTE]Hát, Kiwi leírása alapján nem tisztelet hiányról van szó...

#12 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 18:06

idézet:
Eredeti szerzõ: vau: (a rántás MINDIG ront a dolgon). Majd megint lazítasz a pórázon. Ha elõrerohan és megint húz, újra visszafejed. Elég kimerítõ gyakorlat nagyobb kutya esetén, de nagyon hatásos! Egy-két séta után megtanulja.A kutyától mindig azt kapod vissza, amit adsz neki. Vagyis ha visszarántod, akkor õ meg elõreránt! A póráznak KÉT vége van!A kutya nem kóstolgat, nem keresi, hogy hol nõhet a fejedre. Egyszerûen csak valami érdekli, és megy az után. [/QUOTE]A rántás mindig ront a dolgon? Miért is? nekem csak használ, a kutyám erre hallgat. És az embereké is, akiket ismerek. Márpedig nekem egy kiképzõ mutatta (és igenis, jó kiképzõ, nagyon bízom a tudásában, név szerint: Fodor Lili - kutyái: Mansour és Alwa, hátha valaki ismeri), hogy ha a kutya nem jön láb mellett, akkor nehogy húzzam, hanem RÁNTSAM. Egy jól irányzott, lendületes rántás csodákat mûvel. Olyan szépen jön láb mellett a kutyám utána, és úgy figyel rám, hogy el sem hiszem. Az ütéssel pedig nem voltam tévhitben (nem tudom, nekem szólt-e), lehet, hogy úgy jött ki, de nem így van. A fizikális fegyelmezés "jelképes" dolog, szerintem. Pl. ha a kutyát rajtakapod, hogy mondjuk bepisil (és rajtakapás, nem utólag), akkor mit csinálsz? Rácsapsz a farára. Játék közben mit csinálsz a kutyával (legalábbis én, imádja a kis kéjenc)? Paskolod a hátsóját. Van, hogy ez a paskolás erõsebb annál az egyetlen ütésnél, mégis kéjes pofát vág hozzá Kifli, viszon mikor még régebben bepisilt, és rácsaptam egy nem túl erõset a fenekére, rögtön ment be az asztal alá. Szóval egyet értek veled ebben, de a rántásos dologban nem, csak tisztázni akartam. Posted Image

#13 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 18:45

Hát igen, lehet többféleképpen nevelni...Az, hogy egy vagy sok kiváló kiképzõnek ez a módszere, az egy dolog. Ettõl még nem lesz a legjobb módszer a rántás. És ezt írom úgy, hogy nem vagyok kutyakiképzõ, de még kutyaiskolában sem voltam soha.Hogy miért nem?-A nyak kényes testrész, még akkor is, ha a kutya maga erõs és masszív. Azt tanácsoltad, hogy erõbõl kell rántani. Hát azért ez nem tesz jót, se a kutyának, se a Te ízületeidnek (váll, csukló, könyök, de akár derékproblémát is okozhat)-A rántással tüneti kezelést adsz. A kutya nem érti meg, hogy mit akarsz, egyszerûen csak hirtelen hátrébb találja magát. Ha egyébként figyel rád, az a jobbik eset, mert keresni fogja, mi a bajod, és talán megérti. Ha érdekesebb, ami miatt húz, akkor rángathatod ezerrel, SEMMI hatása nem lesz. És mivel a húzó kutya esetében általában a kutya nem figyel a gazdára, ezért az esetek negyrészében a rántás felesleges.-A rántással gyakorlatilag agressziót közvetítesz a kutyád felé. Még akkor is, ha egyébként nyugodt vagy, a kutya félelembõl fog engedelmeskedni. Félni fog a rántástól, a hátrarepüléstõl, és fõleg, a Te agressziódtól. -Ha finoman húzod vissza (úgy, hogy meg kelljen állnia, de csak addig, amíg melléérsz), nagyon hamar megtanulja, mit akarsz. Nekem 15 perc séta alatt sikerült megtanítanom a láb mellett jövetelt, és azóta is mûködik, akár póráz NÉLKÜL. És egyszer sem kellett rántani.-Hogy ne legyen az én kutyám az egyedüli példa, Huxley séta közben totálisan szeleburdi kutyájával is bevált a módszer.-És a legfontosabb érv: ismétlem, a póráznak két vége van. Mindig és mindenkor azt kapod vissza, amit adtál. Lehet, hogy rövid távon nem, de hosszú távon biztos. Hányszor kell visszarántanod a kutyát egy séta alatt? Az ütésrõl sok általánosat írtam, nem célzottan.

#14 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 18:52

Vau!Próbálnád meg a kiwi kutyáit vissza HÚZNI. Hát nemsok sikerrel járnál az tuti! :D

#15 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 19:02

Kipróbáljuk? Egyébként ha húzni nem megy, hogy rántod?

#16 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 19:16

Hát nemtudok valami ésszerû magyarázattal szolgálni egyszerûen csak visszarántod. Posted Image A kutyasuliba is azt mondták hogy amint rohanna a kutya rántsunk bele minden egyes rohanásnál, és egy idõ után már megtanulja. :D [ Március 17, 2003, 18:16: Az üzenetet átszerkesztette: Frankie ]

#17 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 19:19

Azt hiszem félreértettél Posted Image Vagyis:Ha a kutya olyan erõvel húz, hogy nem tudod visszahúzni (mint ahogy szerinted Kiwi kutyái), akkor hogy lesz erõd megrántani? A rántáshoz sokkal nagyobb erõ kell.

#18 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 20:03

Én valamelyik ismeretterjesztõ csatornán láttam egy mûsort, ami pont ezzel foglalkozott. Ott azt csinálta az emberke, hogy kiment egy nagyobb rétre, és ahányszor megindult a kutya elõre, õ elfordult jobbra, és maga mellé húzta a kutyát, így az ismét mellé került. Ezt csinálta addig, míg a kutya rá nem jött a lényegre, szintén kb. 15 perc, és ment a dolog.Nekem nincs kutyám, így nem tudom, mennyire lehet hatásos, de meggyõzõnek tûnt. Régen sétáltattam két spánielt, az egyik nemigen járt kutyaiskolába, és nem is foglalkoztak vele túl sokat, így lemenetelkor mindig erõsen húzott, és késõbb sem jött mindig rendesen láb mellett. Hát õt is hiába rángattam, sosem tanulta meg úgy, mint az anyja, aki járt kutyaiskolába. Hogy õt hogy tanították, azt nem tudom.

#19 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 20:15

Vau: nem írtam, hogy erõbõl rántom. Csak azt, hogy jól irányzott rántás. Azt hiszem, a kutyám már nem élne, ha a 12 kg-s csoffadt kis testét erõbõl rángatnám. Egyébként ha én gyorsítok, hogy utolérjem, õ is gyorsít. Tapasztalat. És NEM akarlak meggyõzni, hisz nem is érdemes, és nem is tudlak; ahány ház, annyi szokás, mindenki másra "esküszik".

#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 21:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Én valamelyik ismeretterjesztõ csatornán láttam egy mûsort, ami pont ezzel foglalkozott. Ott azt csinálta az emberke, hogy kiment egy nagyobb rétre, és ahányszor megindult a kutya elõre, õ elfordult jobbra, és maga mellé húzta a kutyát, így az ismét mellé került.[/QUOTE]Nos, ez csak olyan kutya esetén tudod megcsinálni amelyik 50 kg-nál könnyebb! :D Az én kutyám most kb. 60 kg és fojtóval a nyakán, ha elkezd húzni, váratlanul berántok egyet-kettõt.Ilyenkor általában meglepõdik és abbahagyja a húzást, viszont ilyenkor a fojtónyakörv kilazul és idõvel rájön, hogy jobb nem húzni mert akkor "szorul a hurok". Posted Image Közben persze mondani kell neki, hogy nem! Lábhoz! aztán, ha épp lábnál van, szóban! megdicsérni.De ezt akár a kutyasuli topicba is írhattam volna... Posted Image Különben ezt a húzást úgy is meg lehet elõzni, hogy mondjuk virslidarabkákat mutogatsz magad mellett neki, biztos nem fog elõrerohanni. Pláne, ha elõtte kicsit kiéhezteted...(1 napig) [ Március 17, 2003, 20:11: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#21 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 22:13

Most vittük sétálni a kiwi kutyáit. Az egyik szöges folytóval ment, és még ígyis húzott. Nemtudom mi lenne erre a megoldás. Amúgy a kutyái németjuhászok, és min. 70kg-k.

#22 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 22:27

Hát, szerintem azért ott gond van, ha egy NJ 70 kg ... Posted Image

#23 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 22:31

Csak az egyik! De a többi se kicsi.Dehát az IZOM! Posted Image

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 10:39

Valamit nem jól csináltok!Megnézném azt a kutyát amelyik szöges fojtóval elhúzna engem...vagy gyengék vagytok! :D Elõször is a pórázt rövidre kell fogni, és erõset berántani, nem folyamatosan húzni, az semmit sem ér!Ha röviden fogod, akár fel is lehet emelni, nem tud elõre menni....jobb kézben fogva, kutya a bal oldalon.Lódítani meg nem kell...vagy tudni kéne saccolni.Egy németjuhász sincs 70 kg...hacsak nem gurul... [ Március 18, 2003, 09:42: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#25 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 10:48

idézet:
nem írtam, hogy erõbõl rántom. Csak azt, hogy jól irányzott rántás. Azt hiszem, a kutyám már nem élne, ha a 12 kg-s csoffadt kis testét erõbõl rángatnám. Egyébként ha én gyorsítok, hogy utolérjem, õ is gyorsít. [/QUOTE]Nem vagyok egyértelmû...Nem gyorsítani kell, hogy a kutya mellé érj. Természetes, hogy ekkor õ is rágyorsít.Húz, megállítod húzással (akár Te is megállsz), majd szép lassan elindulsz a kutya felé, közben fejed vissza a pórázt, hogy a kutyának egy helyben kelljen állnia. Közben kommunikálni is kell vele. A lényeg, hogy megértse, minél jobban húz, annál lassabban halad.12 kg-s kuty megrántása kimeríti az erõvel való visszaélés fogalmát. Mi az, hogy jól irányzott, de nem erõs? :eek: Az én fogalmaim szerint ilyen nincs.Ha már mindenképpen rángatni akarsz, egy tanács: Ha visszarántod, a kutya egy pillanatra rádnéz. Ekkor vedd föl vele a (szem)kontaktust, és ekkor lehet vele megértetni, mit akarsz. Ha így teszel, lényegében ugyan azt csinálod mint én, egy adag rángatással kiegészítve.
idézet:
Az én kutyám most kb. 60 kg és fojtóval a nyakán, ha elkezd húzni, váratlanul berántok egyet-kettõt. [/QUOTE]Azt továbbra is megkérdezném: ez egy bodybuilder fórum??? Ha egy 60 kg-os kutya húz, ahhoz, hogy a rántást észrevegye, vagy kb. 100-120 kg-al kell megrántanod (fojtó ide vagy oda, nem számít)!! Vagy a kutya nem 60 kg, vagy nem akkor rántod, amikorra írod. Nálad mûködhet, mert a kutya már megtanulta, így jóval kisebbet kell rántanod (de ez akkor is kb. 70 kg hirtelen terhelés a vállízületedre...). Viszont egy kezdõ egy nagy kutyával reménytelen helyzetben van.70 kg-os németjuhász, aki csupa izom, olyan NINCS! Rakd rá egy mérlegre, és meg fogsz lepõdni, hogy max. 50 kg.A kutyák súlyukhoz mérten meglepõen nagyot húznak. Egy 10 kg-os spániel lazán elhúz egy könnyebb, 60 kg-os embert, ha az nem figyel.Még egy jótanács:Ne vigyél sok kutyát egyszerre sétálni, ha az egyiket nem tudod kezelni (mármint húz). A tanításhoz nyugalom és teljes odafigyelés szükséges, amit csak akkor érsz el, ha a kutya RÁD figyel.

#26 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 10:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Elõször is a pórázt rövidre kell fogni, és erõset berántani, nem folyamatosan húzni, az semmit sem ér!Ha röviden fogod, akár fel is lehet emelni, nem tud elõre menni....jobb kézben fogva, kutya a bal oldalon.[/QUOTE]Már kezdem érteni... Húzd meg, ereszd meg. Vagyis lazán tartod, és ha érzed hogy húzni akar, hirtelen visszafogod. Ugyan ezt csinálom, csak kevesebb hirtelen mozdulattal.A lényeg:Csak akkor mûködik, ha a kutya MINDEN rezdülését figyeled, és a kutya is figyel rád!A felemeléses dolog igaz :D Ez a legegyszerûbb megállítás módszer nagy kutyáknál.

#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 11:24

Na látod, nem kell bady-snak lenni... :D Egy 100 kg-os kutyának is fel lehet így emelni az elejét.. :D És, ha csak 12 kg-os az eb, repüljön inkább visszafelé és ne induljon meg mint egy minitank.. :D

#28 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 11:28

idézet:
Eredeti szerzõ: vau:A lényeg:Csak akkor mûködik, ha a kutya MINDEN rezdülését figyeled, és a kutya is figyel rád![/QUOTE]Ez a kiképzés lényege! Folyamatosan figyelni a kutyát, hogy rögtön korrigálni tudj.A kutya figyelmét könnyen magadra irányíthatod, egy jutalomfalattal a kezedben, vagy kedvenc játékával! Máris nem akar elõrerohanni!De az a játék, ne egy 1 méteres plüssmackó legyen! :D

#29 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 14:20

A jól irányzott az én fogalomtáramban: jó pillanatban, jó mozdulattal, hirtelen megrántani. Ha a kutya láb mellett jön AZONNAL jó lazára engedni a pórázt.

#30 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 18. - 22:13

Pontosan!

#31 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 22:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee: Hát, szerintem azért ott gond van, ha egy NJ 70 kg ... Posted Image [/QUOTE]Tévedés!!!Az én kutyáim nem 70 kilósak!!!A frenki vmit félreértett!!Max.35 kg,csak naon erõs...A kutyát nem szabad folyamatosan húzni,hanem meg kell rántani a pórázt,hogy észrevegye magát.De végül is mind1. :D

#32 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 22:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Valamit nem jól csináltok!Megnézném azt a kutyát amelyik szöges fojtóval elhúzna engem...vagy gyengék vagytok! :D Elõször is a pórázt rövidre kell fogni, és erõset berántani, nem folyamatosan húzni, az semmit sem ér!Ha röviden fogod, akár fel is lehet emelni, nem tud elõre menni....jobb kézben fogva, kutya a bal oldalon. [/QUOTE]Nekem elhiheted,hogy inkább megfulladna!! :D Egyébként fel tudom emelni,csak úgy meg az én kezem megy szét Posted Image :D

#33 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 22:31

idézet:
Eredeti szerzõ: vau:Még egy jótanács:Ne vigyél sok kutyát egyszerre sétálni, ha az egyiket nem tudod kezelni (mármint húz). A tanításhoz nyugalom és teljes odafigyelés szükséges, amit csak akkor érsz el, ha a kutya RÁD figyel. [/QUOTE]Nekem nem kell mondanod!14 éve van kutyám,és szinte mindegyik NJ volt!Az elsõt akkor kaptam,amikor még járni sem tudtam.Egyébként nálam nem a módszerrel van a baj,hanem a kutyával.Mint már mondtam,nem lehet vele bírni.Bocsi,h most írok ennyit,de csak ma jöttem föl! :D

#34 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 14:00

A baj a kutyával? Semmiképpen sem, vagy csak nagyon ritkán. Azt sem mondom, hogy veled. Csak kérdezek:- Mióta tanítod? Ha csak 1-2 heet, vagy 1-2 hónapja, akkor nem is csinálhatja profin, bár tudom, ezt nem kell magyarázni. Ha meg már régebb óta, akkor nem tudom, mi lehet a "baj". Motíválod valamivel? Nem? Akkor egészen érthetõ, miért is nem csinálja meg a feladatot. Ha meg motíválod, és mégsem figyel oda, akkor próbálj ki minden féle játékot, kaját, ne félj, a sonkaszalámi-csíkocskákra biztosan felkapja a fejét. Posted Image Közben, ha már jól megcsinálja, dícsérd, simogasd, és adj neki egy kis jutalmat, lehet az játék, kaja, vagy bármi, amit szeret. Tudom, tudom, ehhez minimum 3 kéz kellene, de meg lehet oldani. Posted Image Üdv, JennaUi.: Nem kioktatni akarlak, csak próbálok segíteni!!!

#35 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 21:32

Valóban olyan nincs, hogy egy kutyával idõvel, ha jól csinálod, nem lehet bírni.Ott már akkor, azzal is problémák vannak, hogy ki a fõnök!De az irányító szerepet, csak akkor tudod átvenni, ha a kutyádtól ez ELSÕ(!!) szóra megköveteled az engedelmességet!Ülj! parancsszónál, nem játszunk, hogy 8x elmondom a vezényszót, aztán majd, csak leül!Elsõ szó után erõteljesen vagy lenyomom a fenekét. Ha ehhez gyenge vagyok, akkor felrántom fojtóval a fejét, hogy szinte lógjon az eleje a levegõben és úgy nyomom le a fenekét!Lábhoz! parancsnál, igenis úgy visszarántom, hogy repül! Ha kell két kézzel! Te megállsz, a kutya még elõre akar menni, kiadod a parancsszót és azonnal egy jó nagyot, de tényleg nagyot rántasz!Ha kell, mert eleinte kell, kitámasztasz félig oldalra a jobb lábaddal. Így nem tud elhúzni.Lehet, hogy eleinte kiszakad a karod, de utána megdícséred és lazul a póráz. Ezt hetente 3x akár fél órán keresztûl is lehet "játszani". Nem igaz, hogy akkor sincs hatása. Olyan nincs!Akkor tényleg rossz amit csinálsz!Kutyasuliban voltál vele?Ott tökéletesen megmutatják, hogyan csináld és a többiekkel együtt kell gyakorolni...Nagyon sokan vannak ezzel a problémával "megáldva". [ Március 22, 2003, 20:34: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#36 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 22:58

Voltam kutyasuliban,és ott ment is,de sztem ti félreértitek a gondomat!Amikor egyedül megyünk,tök normálisan jön,de amikor valamelyik másik kutyámmal,AKKOR nem lehet vele bírni.Olyankor húz,rángat,meg minden,és akkor TÉNYLEG nem lehet bírni vele!

#37 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 23:09

Mármint a te kezedben van mindkét kutty? Akkor én nem is próbálkozom, ha 2 kutya van nálam ... Az általános "egészségügyi :D " sétákon, ahova 3 kuttyal megyek, lehetetlen. Ilyenkor nem szoktam lábhoz parancsolni õket.

#38 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 23:13

Neeeeeeeem.A másik kutty (Alíz) a Frenki kezében volt.Azé én se vok hüle,hogy 2 kutyát vigyek 1szerre!! :D Max,ha föl akarom törölni a földet Posted Image

#39 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 23:21

OFF:Képzeljétek el,hogy az Elza ( a diszpláziás,õ a kedvencem,és a legtöbbet vele foglalkoztam) veri a többi kutyámat.A Kírának (a lánya)csupa seb az orra,tegnap meg az Alízt (a testvére) verte meg úgy...Megharapta a nyakát,úgy,hogy állatorvoshoz kellett vinni,és a füle is felrepedt.Tudom,hogy kicsit morbid a dolog,és azt gondoljátok,hogy az ilyen kutyát el kell altatni,de én tudom,hogy ez csak azért van,mert féltékeny rájuk.Ugyanis eddig mindig õt vittem sétállni,most meg a betegsége miatt a többieket viszem,és õt nem tudom.Tudtok vmi tanácsot adni,hogy leszoktassam az Elzát errõl a viselkedésrõl?? :confused:

#40 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 23. - 14:06

Na,látom senkise ír.Kár.Pedig jó lenne,ha vki tudna segíteni.Most szomorú vagyok Posted Image