Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vadászgörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
347 válasz a témához

#41 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 13:46

A chat:http://www.gorke.hu/irc/chat.phpBár mi a Görke honlapról szoktunk fellépni:www.gorke.huTöbbnyire este szoktunk fent lenni,én Lorinc,a párom Cica nickkel.Várom a filmet Posted Image

#42 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 17:31

Jó megjeggyzem:))megpróbálok valamikor fölkukkantani.A filmet meg megpróbálom át küldeni megint.

#43 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 8. - 0:12

Vadászgörény kölykökre elõjegyzést felveszünk!Vadas,sziámi vadas,narancs és világos pasztell szinekben. :D

#44 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 23:34

Februárban ismét kiállítás és börze a PeCsában!MI ott leszünk!És Ti? Posted Image Posted Image

#45 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 12. - 15:20

Oké.oké igazad van.A dátumot nem láttam.Csak jót akartam,de sajna lekéstem róla Posted Image Én mivel kedvellek és sokat segítettél ezért akartam neked jót,csak kár,hogy nem mostani topic volt.Avideót meg próbálgatom át küldeni de nem meyg lehet hogy csinálok egy újjat.Ja!Amúgy Manócskánk épp most tüzel :(

#46 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 9:59

Hasufel: Most tüzel???Akkor sürgõsen döntenetek kéne a további sorsáról!Ismeritek a kislány szüleit?Mert ha nem,akkor inkább sürgõsen ivartalanítani kellene,az egészsége érdekében.Ha a tüzelése átvált túltüzelésbe,akkor már ivartalanítani sem lehet veszélytelenül és akár az életébe is kerülhet a dolog.Mióta tüzel?Pároztatni a tüzelés 2-3. hetében érdemes(persze ismert felmenõkkel).Mint azt már írtam,a nõsténynek nem szükséges a párzás,vemhesség,kölyöknevelés.Csak akkor vállaljátok,ha van elég idõtök,energiátok az alom felneveléséhez(nem egyszerû dolog) és tudtok a kölyköknek megfelelõ gazdikat találni.Szóval a lényeg,hogy sürgõsen találjátok ki,hogyan tovább Manóval,mert akár a tüzelés 4. hetében már átválthat túltüzelésbe egy lakásban tartott görényke.

#47 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 10:00

Azért köszi mégegyszer,hogy így gondoltál rám! Posted Image

#48 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 14:49

Lassan két hónapja!De eddig nem volt semmi vele.Sokat játszunk vele álítólag az jó.Amúgy a sajttól hányhat?Mert,ha igen akkor többet nem kap.Tegnap hányt tõle.Amúgy nincs mit.A másk,hogy lehet,hogy valakinek odadja a barátom,mert néha elege van belõle,mikor este 11-or "rázza " a ketrecet.Én rád gondoltam Posted Image Posted Image

#49 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:59

Szia Hasufel!Ha két hónapja tüzel akkor sürgõsen orvoshoz kell vinni, mert bele is pusztulhat.Az, hogy játszotok vele nem változtat a tényen.Nem biztos, hogy a sajttól hányt, de elõfordulhat.Ilyen esetekben érdemes diétáztatni egy kicsit (fõtt csirkemell).Hogy gondoltátok ezt az "odaadjátok" dolgot?

#50 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 20:55

Nemtudom pontosan,hogy két hónapja-e barátom szerint csak 3 hete.Õ biztos jobban tudja.Egybaj van nincs pénz,pénz nélkül meg az orvos nem vállalja,mondjuk ahova én viszem a kutyámat,oda vinnénk õt is.Õt már régóta ismerjük és az elõzõ gazdija is odavitte,õ általában ha nincs kéznél annyi,mondja hogy máskor vigyük be a pénzt.Hogy valakinek eladjav odaadja.de azt mondta nemhiszi hogy megválna tõle,csak néha tényleg "idegesítõ". Posted Image

#51 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 21:41

Nem minden doki ért a görényekhez és a 3 hét is lehet már probléma!Komolyan és sürgõsen lépnetek kellene,ha fontos számotokra az egészsége!Kell hozzájuk türelem,nem is kevés!

#52 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 21:46

Megoldjuk mert nem szeretnénk ha elpusztulna!Nagyon szeretjük.

#53 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 13:54

A Petõfi Csarnoki kisállat és növény kiállítás-börze 12-13-án lesz.Ott leszünk,várunk mindenkit szeretettel!

#54 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 14:13

Vállal valaki patkányozást görénnyel + kutyával?Ha valaki tudna ,akkor magánba irjon kösz. [ Január 27, 2005, 13:15: Az üzenetet átszerkesztette: PozitívFeri ]

#55 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 9:41

PF: Ha minden igaz,az állatvédelmi törvény némileg tiltja ezt mostanában.A pontos feltételeknek kell utánajárni.Ettõl függetlenül sokan csinálják :D Mi csak itthon vadásztatjuk õket,de a vadászfesztiválokon,ahová hivatalosak vagyunk Posted Image ,rendszeresen mondják a patkányozást,sõt a pézsmázást is.

#56 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 10:19

Most vasárnap,február 6-án,vadászgörény találkozó a Normafánál.Délelõtt 10-tõl 12-ig vagyunk a parkoló mögötti réten.Várunk mindenkit! Posted Image

#57 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 15. - 20:45

Nézzétek meg a honlapjainkat: [url="http://"http://www.ferrets.gportal.hu"]www.ferrets.gportal.hu[/url][url="http://"http://www.fonix-hegyikennel.gportal.hu"]www.fonix-hegyikennel.gportal.hu[/url] :D

#58 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 23. - 21:15

Üdv Mindenkinek!Már két rendszeres havi találkozót tartunk a görényeseknek és érdeklõdõknek:Minden hónap ELSÕ vasárnapján Normafán a parkoló mögötti réten gyûlünk össze délelõtt 10-tõl.Minden hónap HARMADIK vasárnapján a Margit szigeten találkozunk 12-kor a kolostor-romoknál.Várunk mindenkit! :D

#59 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 22. - 16:21

Sziasztok!Mewgrendezzük a II Országos Vadászgörény Találkozót és Szépségversenyt!Részleteket a rendezvényrõl itt találtok: http://cynosure.dyn.hu/gorke/?mns=179Szeretettel várunk minden állatbarátot!

#60 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 8:34

Jó nektek!Biztos élvezik a görények.Sajnos Mano eltávozott közölünk :(Ki esett az erkélyen és nemtaláltuk már lent pedug két napig csak keredtük de hiába :(

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 11:58

Mint kiderült itt a lovardában is volt görény, de megszökött. Most szabadon él a környéken. Legalábbis remélem.

#62 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 15:56

Sziasztok,Örülök hogy van ilyen topik is, mivel a lovak mellett imádott állataim (gyerekeim) a görények.Áltolánosságban 2vel élek együtt, ill. jelenleg ideiglenesen 3-al. Nálatok gyakori h. ellopják a mobilt?A dugdosás oké, de ez?

#63 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 10:33

Barátom vadászgörénye -ki mintm ármondtam nincs már velünk-õ mindent elloptt amit talált.Viszont nem a mobilt vitte el hanem ha bekapcsoltál bármilyen csengõhangot rajta azonnal mászptt rád és szét kaparta a karodat v nyagadat.Nemtudjuk h mi baja volt és már nem is derül ki :(De érdekes volt.

Edited by Hasufel, 2005 augusztus 25. - 10:34.


#64 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 17:07

Hasufel: pár napja egy barátunk görénykéje ugyanígy megszökött, és másnapra sikerült megtalálnunk, természetesen összefogással. Ha a GÖRKÉN jelezted volna nekünk, lehet, hogy megtaláltuk volna. Még így sincs minden veszve. Mikor, hol történt? Hátha megtalálták, sok infó fut be hozzám ilyen ügyben, valamint több talált, örökbefogadható állatka is.A lopásról: Mindent ellopnak, amit csak tudnak.Ez az egyik legédesebb tulajdonságuk. A saját súlyuknál nagyobbat is képesek elvonszolni,eldugni. Érdemes megkeresni a rejtekhelyét, de kiüríteni nem érdemes, csak a nélkülözhetetlen dolgokat (mint pl a mobil) vegyétek ki, mert ha üresnek érzi, úgyis újra megtölti :dev: Nálunk most több, mint 40 görényke van, ebbõl 20 a miénk.Nem a lakásban vannak, így csak azt tudják ellopni, amit kint hagyunk köztük, de így is keresünk sokszor egy-egy tárgyat,aztán pár hét után elõkerül valamelyik járatukból.

#65 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 18:26

3 éve vannak görényeim, a legtöbb 13 volt egyszerre. Végül is kár volt kiakadnom a mobil miatt, volt már ennél érdekesebb is.Samugyerek egyszer ellopta az asztalról egy ismerõsünk pénzét. A baj ott kezdõdött hogy 20 000 forintot...De persze meglett, a bûnössel együtt. :D Amúgy igaz, nemigen okoz gondot nekik a kilós kenyérrel való rohangászás sem, de éppen a 6kilós iskolatáska sem, plána ha némi szendvics maradék van benne.De a legjobban azt imádom, ha tiltok valamit (pl. kenyér meghurcolását) :) , annál jobban csinálják. Rendesen lesben állnak...

#66 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 18:30

bocsi: pláneJóhír: barátnõm vadászgörénye is megszökött, de ott maradt a környéken, nagyon sokáig nem volt meg (2hét?) egyszercsak meglett. Benn aludt a pajtában.Nincs a környéketeken olyan hely (tyúkól, pajta, istálló...) ami szive vágya egy görinek? Hátha meglesz...

#67 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 27. - 21:39

Valóban többnyire a közvetlen környéken maradnak, kivéve párzási idõben, mert olyankor hatalmas területeket képesek bejárni párt keresve.Kata görénykéje is pár háznyival odébb tanyázott.

#68 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 9:44

Psziho!Köszi,de valahogy akkor nem is gondoltam rá.Esõs idõ volt azonnal ahogy leesett gondolom el is tûnt.Ennek már lassan 2 hónapja.Senki nem látta,senki nem hallott róla.Itt a városban nem tudom h hol bújhatna el.És titeket sem kértelek volna meg h emiatt jöjjetek el Kecskemétre.

#69 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 22:12

Hasufel: Kecskeméten is van több görényes. Nállunk a fórumon (GÖRKE) van regionális topicjuk is. Megkérdezzem õket. Hátha tud valamelyikük róla valamit.

#70 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:08

Psziho!Köszi,rendes vagy,de az esély h megtalálják szerintem eléggé csekélyke.Viszont ha megtalálták akkor jobb lenne ha ott is maradna náluk...Nem kéne h mégegy ilyen történjen és tudod amúgyis elakarták ajándékozni.

#71 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 22:03

Most hétvégén a SzeptEmber-Feszten leszünk kiállítóként az állatainkkal. Gyertek el, Részletek: http://cynosure.dyn.hu/gorke/?mns=185 http://www.bp18.hu/k...newswf2_action= :yeah:

#72 neder

neder

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 20:01

Sziasztok ha vkinek esetleg van fiatal vadászgörénye ismerõsöm szívesen örökbe fogadná!!

#73 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 20:26

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 13:27.


#74 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 18:46

[COLOR=blue]dumdum: Gerényt csak szõrén szokás megülni, ezt sem tudtad? :dev: Neder: Szoktak örökbefogfadható görénykéink lenni, bár fiatal ritkábban. Meg kéne beszélni a barátoddal, milyet is szeretne és még pár dolgot. Add meg neki a számomat: 06-70-362-7201

#75 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 20:24

Halihó!Keresek egy ismerõsnek fiatal hím vadászgörényt, lehetõleg vadas színben. ja és prémgörény (vagy prémgörény õsökkel rendelkezõ göri), kizárva. Maximum egy éves kéne ha tudtok ilyet, egy gyönyörû albínó görilány várja!mail-ben, vagy p.ü.ben írhattok!Üdv: Calypsoocalypsoo@citromail.hu

#76 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 19:27

Eladó egy kisállatketrec 100 cm magas, alapterülete 70x83 cm. 3 emeletes, szénarács, házikó van benne, szóval full extrás. Jó lehet degunak, csincsillának, görénynek is.irányára 18 ezer Ft.érdeklõdni egyelõre nálam, bár nem az enyém, Pesten van...

#77 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 25. - 18:09

Sziasztok!Sajnos egy arab rendelõm átvert, így megmaradt egy vadas nõstény görénykölyköm. Chipezett, féreghatott, minden otását megkapta.Eladó.Érdeklõdni: 06-70-362-7201Budapest.

#78 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 21. - 10:20

Nekem is van két görcsöm, oltáriak, immáron négy éve tartok görényeket, a legtöbb eddig 13 volt..... :gm: ebbõl a "kis" alomból tartottam meg Maffiát magamnak, ill. van egy örökbefogadott görim is az õ neve Szotyi. (otthon pedig öcsém kiválóan beidomított amúgy kezes kis szobaõrzõje az albínó Samu...)Szóval volt az úgy amikor még nem döcögött a szekér, hogy házrúl házra járva értékesítgettem egy sok kettesbõl álló szolgáltató szolgáltatását, inkább kevesebb mint több sikerrel.... egyszercsak kijön a házból egy ürge kezében a a tündér vérgörccsel, mire is mondókám félbe szakadt és némi vérveszteség keretében megszottyongattam az állatkát.... másnap pedig a családfõ kérésére hazaszállítottam a nem túl kedves pajtást...... így boldog családi életem egy idõre komolyabb vérfürdõ helyszínévé vált, de szerencsére mostanra sikerült teljesen szocializálni a zsebpiszkot...... :D Szotyi a vérgörényMaffia a mindig tettrekész rosszcsontEgyütt szép az élet

#79 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 23. - 0:51

Sziasztok!"Némi" kihagyás után ismét itt garázdálkodok... :dev: Tele vagyok örökbefogadható görcikkel, szörnyû állapotban kerül hozzám némelyikük. :mad: Szerencsére többnyire sikerül rendberakni õket.

#80 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 23. - 15:19

Pszihopata!Én szívesen örökbe fogadnék egy görit, csak járatlan vagyok a témában. A topicot végigolvasva nekem úgy jött le, hogy õk nem csak nevükben vadászok. Nekem komolyan meggyûlt a gondom az egerekkel, sõt az utóbbi idõben a patkányok is megjelentek az abrakosban. Véleményed szerint össze lehet-e kötni a kellemeset a hasznossal? (Tehát: rájuk lehet-e erszteni egy házikedvencet?)Másik kérdésem: két felnõtt és egy kölyök kutyám van. (Komondorok és puli) Vajon meg lehet-e õket gyõzni, hogy a göri nem kaja? Van-e valakinek ezirányban személyes tapasztalata?Üdv: B1