Jump to content


Photo

Szabolcsi és Szabolcs környéki lovardák


  • Please log in to reply
5472 replies to this topic

#41 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 19:02

Suttogo!Akkor ezek szerint egy kicsit félreismertem a fedeleslovardásokat...bocsánat érte...Te lehetsz az élõ példa hogy járnak oda rendes emberek is...Tudjátok egy kicsit irigy is vagyok,ugyanis én naggyábol mindent magamtól tanultam meg, mert a fõnök ügetésig "oktatott"(mondta h "lábam", meg h nem jól csinálom), és azt se ugy ahogy kellett volna....futószáron mentem egy kis ideig..aztán meg mehettem a pályára és nagyívbe tettek a fejemre..néha odajött hozzám h nem jó, meg hogy menjek egy kicsit kengyel nélkül...ami nekem nemteszett(mármint h dirigált)...Aztán felkarolt a lovász, és dugiban(mivel nem lett volna szabad velünk foglalkoznia..volt neki elég munkája, aki végülis egy nagyon nagytudásu ember volt, csak összetûzésbe került a fõnökkel és elküldte...nagyon meggyászoltuk.... Posted Image A fõnök mostanság csak kinéz ha lovagolunk, és hozzászól hogy hamis a vágta, meg hogy üljek le tanvágtába...amit nem teljesítettem és eléggé mérges lettem...mert nem tanitotta meg a vágtát, soha egy darab szava nem volt h mit hogy csináljak...sebaj...megtanultam..nagynehezen..mostmár a tanvágta is szépen megy.... Posted Image (mivel én elõbb a könnyített vágtát tanultam meg,és valahogy nem akart menni a tanvágta...de mostmár ráéreztem a dologra... Posted Image ) Esetleg egyszer talizhatnánk, és bemutathatnánk egymásnak a lovardáinkat... :D Mellesleg kedves lovasbarátnõmmel, Vedith-tel, azaz a topicnyitóval lovagolunk együtt...nagyon rendes kedves lányka...egy igazi Posted Image

#42 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 19:18

Velem pedig az a baj hogy elmagyarázzák de én sajnos hallás után nehezem tanulok inkább vizuális vagyok, és nem teljesen igaz hogy félre ismerted a fedeleseket kisbambee vannak ott néha igen furcsa és beképzelt emberek

#43 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 19:19

Amúgy hol tanúlsz?

#44 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 19:23

A Kossuth Lajos Evangélikus( nem látszik az ott tanulókon Posted Image ) Gimnázium...És te?Amugy a fedelesben melyik lovon lovagolsz?

#45 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 19:30

Én a Krudy Gyula gimnáziumban tanulok (biosz szakon) Amúgy sok lovon szoktam lovagolni(Merci,Karesz,Felhõ,Rudi,Roszkó,Mókus,Vanda,Csipke,Virágon,Csillagon is néha) te amikor ott voltál utoljára ott volt még 1 Kincs nevezetü ló, Amúgy te hova jársz lovagolni?

#46 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 19:37

Én uh...nemistudom már melyik lovon ültem...vlmi kezdõ lovon...nemtudom már a nevét...Én a Bihari-tanyán lovagolok..mikor melyik lovon...mikor melyikhez van kedvem és bátorságom..(az nagyon kell mert nem mindegyik ló együttmûködõ... Posted Image ) Általában egy Milord nevü lovon lovagolok, akivel már nagyon összeszoktunk, rendes kis ló, és határozott lovast igényel mert ha érzi hogy kezdõk ülnek rajta(vagy nem én Posted Image ) akkor bizony keményen ellenál, és nem igen csinálja meg a tõle kért feladatokat...sõt el se indul... Posted Image ,aranyos kis ló... :D Amugy Vedith is Krúdy-s...

#47 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 19:41

Igen,hanyadikos,milyen tagozat?

#48 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 19:43

Amugy ha megnézed a honlapomat akkor láthatssz képeket a tanyáról, lovakról, rólunk(Vedith, én) és persze Milordról is Posted Image És még van egy [url="http://"http://kep.tar.hu/kisbambee"]képtáram is[/url]

#49 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 19:45

Huh..szégyen de nemtudom milyen tagozat...És ha jól informáltak akkor 1sõs

#50 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 19:55

Megnéztem nagyon jó képek Szóval hanyadikos és milyen tagozatos Vedith?

#51 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:10

Elsõs és nemtudom a tagozatot...annyit eltudok mindani hogy Évi fedõnéven( Posted Image ) mozog a suliban...

#52 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:15

mondjuk az elsõsöket nem nagyon ismerem de majd utánna nézek. Láttam Milordról a képeket hát nem csoda hogy benne van a nevéban az hogy úr, uraság fenséges ló az biztos.

#53 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:21

Igen...õfelsége tényleg szép...és ugy is viselkedik mint egy herceg... kicsit lusta de nekem mostanság minden megtenne...múlt nyáron kezdtem el lovagolni, és bizony sokat változott azóta..és jó irányba...Nem tud olyan sokat, csak egy egyszerû hobbiló, de mindent megcsinál, törekszik arra hogy tanuljon és törekszik arra hogy a kedvemben járjon...de tényleg ilyen... és végtelenül tud szeretni...Egy igazi Posted Image ... nemtudom hogy neked volt e már ilyen kapcsolatod egy lóval, de csak ajánlani tudom hogy megismerj egy ilyen lovat... [ Március 10, 2005, 19:23: Az üzenetet átszerkesztette: kisbambee ]

#54 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:26

volt is és van is ilyen kapcsolatom lóval Kincs volt az eggyik most meg Merci? szerintem nagyon jó ez a kapcsolat hiszen A LOVAKAT SZERETHETED,DE A LOVAT CSAK AKKOR TUDOD HA A SZÍVED ADOD NEKI. NEM?

#55 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 20:27

Gyertek hozzánk is, mi is a Tvasvárin lakunk!!!!!!!!!! [ Március 10, 2005, 20:12: Az üzenetet átszerkesztette: Lótuszvirág ]

#56 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:28

Kirõl van szó Lótuszvirág?

#57 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 20:31

Elõször is arról, hogyha elmentek megnézni a Bihari tanyát, meg a fedelest, akkor gyertek el hozzánk is. Nekünk is van pici istállónk meg pályánk tök közel és tavasztól fog indulni lovassuli nálunk.Amúgy magán

#58 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:32

Eggyetértek veled Suttogó...Mercit láttam sokszor, szép és aranyos lovacska...bár én nem igen bírnám ki ha a kedvenc lovamat látnám más alatt is..bár ezen én már túl tettem magam... Azt halottam egy ottlovagl embertöl hogy mostanság mindenki(kezdõk meg haladók) felülhet rá...(amúgy nekem jó mert csak én lovagolom Milordot, ritka odakint a tapasztalt lovas aki felülne rá, de ha mégis ülne rajta vlki, az csak kezdõ lenne...)Lótuszvirág! Bocsánat de én nemtudom hol lehettek...nemigen tudok más lovardát a Tiszavasvári úton...ha esetleg elmagyaráznád nagyon megköszönném és majd meglátogatnánk esetleg titeket vlmikor Vedithel...

#59 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:35

Most mit csináljak majd a saját lovamon csak én ülök és azzal még jobb kapcsolatot alakítok mi és lehet nem sokára lasz lovam is megvettük pont a fedeles mögötti telket és ott lovakat akarunk tartani tényleg neked van lovad?

#60 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 20:39

Hogyne-hogyne!!!Elindultok a városból és a Vay laktanyával szemben van egy fakereskedés, na ott lakunk mi és az a mögötti telken van az istállónk, meg egy pálya. Most hat lovunk van. Tavasztól (majd ha végre engedi a talaj) pedig megnyitjuk a lovassulit. Dzsentri Lovas Klub néven.

#61 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:40

Nekem nincs még saját lovam...csak majd lesz valamikor....

#62 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:42

Köszönöm szépen az útba igazítást...majd ha megnyílik a lovasiskolátok elnézünk oda... :D

#63 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:44

én is erre várok,sokszor az a baj a lovardai lovakkal hogy túlságosan szétlovagolják az agyukat az egyik igy húzza a száját a mássik úgy rugja stb

#64 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 20:45

Ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Egy sima nézelõdésre is szivesen látunk mindenkit!!!Oszttársam, Dana tartotta a lovát Biharin. Ismered?

#65 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:48

Én az ilyen megnyílvánulásokért ölni is tudnék...mivel a tanyán mi már igen csak rangos címnek örvendhetünk leszidhatjuk a lovasokat... Posted Image És én nem hagyom szõ nélkül az ilyet...meghát mivel nálunk nincsen olyan sok lovas, ezért nemigen tudják szétlovagolni õket...bár Laci száját a kezdõk(õ az általános kezdõ ló) igencsak tönkrevágták..vagy hogy is mondjam...lassan olyan kemény a szája mint a beton...és mire végez Vedith a lovaglásával izomláz lesz a kezében... :confused: most átáltunk a pálcás zablára hátha az segit egy kicsit, és mostmár sokkal jobban irányítható...

#66 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:51

Személy szerint nem ismerem Danát, viszont halottam hírét és ismerem néhány tanítványát...akiket nagyon jól megtanított lovagolni...Majd esetleg egyeztethetnénk idõpontot mert egyedül nem merek elmenni(félénk vagyok nagyon:D) Vedith meg most 39fokos láznak örvend... :eek:

#67 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 10. - 20:53

hát igen de minden lovasnak más a stílusa csak ez nem jó a lónak fõleg mert egymás után ülnek rá a lovasok és igy ez nem túl jó

#68 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 20:56

Esetleg kedden ha addigra meggyógyul Vedith szivesen benéznénk...miután kilovagoltuk magunkat a tanyán....már nagyon szeretném látni azt a helyet...érdekelnek az új lovardák Nyíregyen...keresnénk vlmi olyan helyet ahol van oktatás, és esetleg western is megtalálható nyomokban...végülis ilyen helyet már találtunk(Vándorló Lovastanya)...csak nem mindig tudjuk összehozni a dolgot az oktatóval...merthát dolgozó ember...

#69 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 20:58

Ok! Influenza? Most mindenki beteg úgy látszik.

#70 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 21:02

Nemtudom mi baja lehet...elképzelhetõ hogy influenza...csak msn-en érintkeztünk 2 órával ezelõtt de akkoris visszazavarták az ágyba...

#71 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 21:11

Ok! Gyertek, csak elõtte beszéljük meg mikor!De hétfõtõl vasárnapig itthon leszek midennap suli után. Mert még én is tanulok ám!!!

#72 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 posts

Posted 2005 March 10. - 21:13

Utólagos engedelmetekkel elteszem magam holnapra, és majd holnap folytathatjuk..Szivesen olvasnék esetleg élménybeszámolókat, képeket..de persze majd én is irok... :D

#73 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2005 March 10. - 21:16

Hello mindenki! Alszok én is

#74 Maszatka

Maszatka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 posts

Posted 2005 March 11. - 9:53

Hello all!Igaz,meg uj vaok,de kisbambeenak teljesen igaza van!Cerintem a fedles "csak"arra jo,hogy az alapokat(nagyon az alapokat)nem megtanitsa,hanem megszerettesse az emberkeknek.A biharival se vagyok oda meg vissza,de 1000x kulonb!Multkor voltam a fedeles "dijlovaglasan". Az ROHEJ volt.Csak egy kis sikerelmeny a gyerekeknek,megmutatni anyucinak,h. lo van alattam, es the end...Nem kivanom senkinek...De hat ez van. Meg lehetne nezni a bihari lovait, es a fedeleset! Kis kulonbseg...

#75 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 11. - 15:31

Én is voltam már már mind a két helyen Maszatka és 4 éva lovagolok a fedelesbe és szerintem nincs akkora különbség!!!

#76 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 11. - 15:33

és ne mondjátok hogy csak az alapokat lehet megtanúlni én szinte ott tanúltam meg normálisan lovagolni!!

#77 Vedith

Vedith

    Csikó

  • Fórumtag
  • 25 posts

Posted 2005 March 11. - 21:35

Hali! Fültõl fülig vigyorgok, hogy ekkora élet lett itt hirtelen. Alig gyõzöm kapkodni a fejem Posted Image Nah, asszem pontokba kellene szedni Posted Image - A Fedeles Lovardáról elég sokat beszéltetek, és bár még nem lovagoltam ott, csak lovas cuccot zsákmányoltunk Gabi bá'tól, nem igazán lopta be magát a szívembe -a hely mármint-, talán azért, mert néhány arrogáns lovas - "nagyobb a füstjük, mint a lángjuk" típusúak- eltorzítja a képet, amit "szegény kívülállók" - (konkrteice én) levesznek. Gabi "bácsi" viszont elsõ látásra szimpatikus volt, aztán a másodikra már csak majdnem -jajj, csak lenne inkább lovas- mint üzletember... -Bihari tanya: képtelenül elfogult vagyok vele szemben -csakúgy Bamee Jr. mint az agyoncibáltszájú, lestrapált, Óperenciás tengernyi szívû LájszLó miatt-, ezért róla talán csak annyit, hogy szeretettel várunk titeket.Apropó vendégek! Lótuszvirág: nagyon szépen köszönjük / köszönöm/ a meghívást, csatlakozom Bambee-hoz, amint lehetõségünk nyílik rá, szólunk neked, és kilátogatunk.Kedves A Suttogó! Assz'em ismerõs az érzés, amikor meglátod, hogy a hõn ajnározott lóállat hátán más ül és majd leszédülsz a kettõ lábadról, hogy "miccsinálolmá'ottteamatõr?!" Posted Image ) /valami ilyesféle nem szokott a fejedben futkározni?/ Én 6/3 -as vagyok -fsz.-en a fény iránt-. Téged hanyadikból ismerhetlek?Üdvözlet mindenkinek hidegrázásos, influjenzás irhámból, VedithP.s.: jaja! alkalmaznám a bevett Bambi-formulát: ha bárkit bármivel megsértettem, lelkébe tiporam, az csaka tájékozatlanságom iatt van, és szépen kérem, vegye meg sem történtnek az esetet Posted Image )

#78 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 12. - 15:39

Engem a 10/b-bõl ismerhetsz bár nem hinném hogy ismerjük egymást max látásból. És nem értettem milyen gondolatokra céloztál a fejemben?

#79 A suttogó

A suttogó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 posts

Posted 2005 March 12. - 15:41

és van neked egy olyan osztálytársad hogy Nádasi Máté?

#80 Vedith

Vedith

    Csikó

  • Fórumtag
  • 25 posts

Posted 2005 March 12. - 15:54

Gondolatok a fejedben.. Hajjjh, meg jajj... Van, tök jó, hogy õ rendezi az osztály PR-t Posted Image