Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#481 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 10:40

Ez érdekes, a klinikán kb egy éve még nem voltak hajlandóak ekkor sem felvilágosítani. Pedig úgy gondoltam jogom van tudni, mi történt pontosan a lovammal pár évvel azelõtt, hiszen most az enyém. Ki is akartam menni személyesen, de azt mondták, akkor sem adnak infót.

Amúgy nagyon kedves, segítõkész asszisztens volt akivel beszéltem, visszahívott, megkérdezte Bodó tanár urat is (õ mûtötte), de õ is elzárkózott ez elõl, pedig elküldtem a lóútlevél tulajdonlásra vonatkozó oldalait is faxon, de hiába. Viszont szerencsém volt, az évekkel ezelõtt mûttetõ tulajt sikerült elõkeríteni és néhány kérés után elküldte a zárójelentést (ezúton is köszönet!), amit nem biztos, hogy mindenki meg tud oldani.

Szerencsére másik orvost sikerült telefonon kikérdezni, aki, ha jól tudom jelen volt a mûtétnél is, így kaptam pár infót pluszban, köszönöm neki! A számát persze nem a klinika, hanem az õ nem-klinikai kollégája - én ismerõsöm adta meg, szóval nem volt egyszerû információkat szerezni, de megnyugtató volt, amit hallottam, mégha a ló nem is 100%-os, csak 99. :-)



...kaptam felvilágosítást...

ennyi: a ló sebe kitisztítva

semmi több, még az sem, hogy milyen sebet tisztítottak, hogyan...semmi...

részemrõl nem ezt vártam:(

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#482 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 11:42

Én arra gondoltam, hogy azért nem adnak ki ki infót új tulajnak, hogy ne a dokikkal veszekedjen, pereljen, amiért az elõzõ esetleg átvágta a ló egészségével kapcsolatban... de ez csak elmélet, fogalmam sincs. Remélem most nincs egy kedvencetek sem a klinikán! Betegségmentes idõket kívánok mindenkinek!

#483 Mietta

Mietta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 27. - 21:05

Én tudom hogy nem az üllõieket kell okolnom de hát akkor is mégiscsak az egyik orvos aki a Mamit próbálta gyógyítani azt mondta , hogy na meny még UTOLJÁRA sétáltasd meg a lovacskádat és hát másnapra el hunyt Mami!!!!! :( :( :( :( :( :hupp: :hupp: :mad: :mad: :( :( :( :( :( :(

#484 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 28. - 3:38

Szegény :( :( Sajnálom :( :( :(

#485 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 28. - 8:11

... :(

#486 Csibészke<3

Csibészke<3

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 60 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 28. - 19:25

Csüd- és szárcsont közötti porcleválás mûtétérõl érdeklõdnék.. valakinek a lovának volt már itt ilyen?

#487 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 1. - 5:33

Eléggé leült ez a topic, szerencsére. Viszont nem éppen szerencse, hogy nekem kell ide írnom... :( Hétfõn délután kezdett kólikás tüneteket mutatni az egyik lovunk (nem saját, de én lovagolom, szinte olyan, mintha saját lenne). Este jött a doki, aki amúgy is jött volna aznap ultrahangozni, hogy van-e benne csikó, mert be lett rakva 16 nappal azelõtt. Bár már sejtettem, hogy nem lesz csikó, elsõ berakásra is visszasárlott, így meg a kólika úgyis elvitte volna. Csikó helyett viszont lett egy lépvese okozta remesebél-csavarodás. Gyomormosás, görcsoldó, paraffin. Semmi bélmozgás. Karámba kellett rakni. Aztán 10 körül kezdett javulni, szaladgált néha, megmozgatta a beleit, negyed 12-re egyet sikerült trágyáznia. De még nem mertem ott hagyni, inkább virrasztok vele, hát jól is tettem. Éjjel 1-kor megint görcsölt nagyon, majd leizzadt teljesen. Sürgõs esetre volt készenlétben lószállítós, így mentünk rögtön Üllõre. Sokkot kapott a ló, rögtön begyógyszerezték. 3-tól 5-ig vizsgálták, de nem tudták megmondani, hogy mi a baja, mert a lép és vese közötti szalagról már lejött a remesebél. A tulajdonos szerencsére jött oda Üllõre, rábólintott, hogy vágják fel, és majd meglátjuk, hogy lehet-e segíteni rajta. És még nagyobb szerencsénkre "csak" a tág remesebél csavarodott meg maga körül 360 fokban, valószínûleg ahogy lecsúszott a lépvese szalagról. 5-8-ig mûtötték, 9-kor már ácsorgott a gumiszobában. Egyelõre a helyzethez képest jól van. Csak az egész történet nagyon szomorú, mert jövõre szerettünk volna kiscsikót neki, ez így elmarad biztos, és 2 hét múlva kezdtünk volna versenyezni. Aki jár Üllõn bármikor, puszilgassa meg a kólikásban a 14. boxban lévõ Tekla nevû óriáslovat :) Bár naponta kétszer én is látogatója leszek.

#488 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 3. - 11:22

Gyors gyógyulást kívánok Teklának! Ne szomorkodj, ami késik, az nem múlik. Lehet még csikója a jövõben. Most viszont az a fontos, hogy meggyógyuljon mihamarabb és mehessen haza. :)

Én pedig hoztam nektek megint kis felvidító képet fiacskámról, Noix-ról. Júni 10.-én múlt 2 éves a nagyfiú! Tegnap hozták fel elõször a versenypályára, hogy megismerje. Hatalmas nagyot nõtt és gyönyörû lett!!
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#489 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 3. - 11:47

Noix sokakat lenyûgöz a gyógyulásával. Sok sikeres versenyt kívánok nektek vele.

#490 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 3. - 12:19

Noix sokakat lenyûgöz a gyógyulásával. Sok sikeres versenyt kívánok nektek vele.

Bezony! Nagy túlélõ. Mikor még bent volt Üllõn, nem mertünk ezekrõl a napokról álmodni sem. :)

#491 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 3. - 12:26

Már két éves Noix? Hogy szalad az idõ! Örülök, hogy jól van! (Képeket csak otthon tudom meglesni, éljen a multicéges tiltás... :( )

#492 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 3. - 22:49

Üdv! Ma vittek egy Csalogány nevû pej kancát, a szemével van baj, ha valaki látja, elmondaná, h hogy van, vagy ha van valami infó róla? :ang:

#493 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 4. - 11:49

Majd ma megnézem Csalogányt! Tekla pedig már a 10-es boxban van. Eszeget szép lassan, bár a paraffinos maccsért nem ugrál. Viszont valószínûleg bélgyulladása is van, azt mondták, hogy ez sokszor elõfordul kólika után, de reméljük, hogy csak ez, és nem nagyobb baja van.

#494 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 16. - 16:30

Csacsi már egy ideje itthon van, nem kell keresni.

#495 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 14:51

Ugy hallottam, hogy itt kezelik a lovam apját Kalimeris d'Arielt. Tud róla valaki valamit? nagyon izgulok érte, drukkolok neki.

#496 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 18:57


Én pedig hoztam nektek megint kis felvidító képet fiacskámról, Noix-ról. Júni 10.-én múlt 2 éves a nagyfiú! Tegnap hozták fel elõször a versenypályára, hogy megismerje. Hatalmas nagyot nõtt és gyönyörû lett!!

Nahát, nahát, ez valahogy elkerülte a figyelmemet. Pedig mennyit babáztam vele! :ang:

#497 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 13:50

Sziasztok! Jó múltkor írtam, hogy a fiatalabbik lovam orrán van egy dudor (dudorok a ló testén topicban). Azóta kiderült, hogy ez nem rajta van, hanem benne. Egy daganat. Azt mondták valószínûleg jóindulatú. Jövõ kedden lesz a mûtétje. Nagyon izgulok. A csikó 2 éves, még csak 1x volt futóban, de akkor nem egyedül, hanem az anyja mellett. Most viszont egyedül megy majd Üllõre. Ha valakinek van tapasztalata, hogyan lehet biztonságban szállítani egy ilyen nyers csikót, az kérem jelezze. Természetesen majd a mûtétrõl is beszámolok. Üdv, Léda

#498 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 18:47

Ma Mezõhegyesi versenyrõl vittek be kb. 30 lovat üllõre, így értesültem (a lovak száma nem biztos) Iszonyatos baleset volt, leszakadt az ég, a szél borogatta a mobilboxokat... Pár lovat el kellett altatni, nagyon sok került be üllõre. Tudna valaki információkkal szolgálni a lovak hogy létérõl? Nagyon sok kitartást a gazdiknak és sok erõt a lovaknak a gyógyuláshoz!!

#499 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 19:38

Jesszus ... :(

#500 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 8:02

Valaki tudja hogy vannak a mezõhegyesen megsérült lovak ? :(

#501 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 8:13

http://www.lovasok.h...dex.php?i=45355

ennyit találtam :(

#502 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 15:32

nem volt 30 pacc, mi vittünk kettõt, amikor odaértünk akkor már 7 volt, meg még hoztak vagy 4et. 1 et még elõttünk elaltattak, páart mûtöttek, elég jól sikerültek a mûtétek, azokl nem sokat tudook amik utánunk jöttek.

#503 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 15:45

Lehet tudni , miért kellett elaltatni? :(

#504 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 15:50

artériás vérzése volt, vagyis elvérzett. :S

#505 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 16:18

:( Nagyon sajnálom Õket.

#506 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 20. - 9:02

Olyan szörnyû...és bele se merek gondolni hogy milyen érzés lenne ha ez velünk történne meg :(

#507 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 20. - 19:33

Ha valaki Üllõn jár és van ideje, legyenszives adjon Bokros Boncának frissen vágott füvet. Neki a felsó ajka szakadt fel, Izing Simon doktor ur nagyon szépen megvarrta, mar javul, de nehezen eszik. nekem sajnos egy temetés miatt 160 km-re kell lennem tõle. Ma megkértem Göttler Viliné Évát, õ vitt neki füvet, nagyon kedves volt, megnyugtatott, hogy jól van. Nagyon rossz érzés, hogy nem tudok vele lenni. Mindenkinek, aki segitett a bajban, nagyon köszönöm.

#508 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 20. - 20:07

Én nem tudok üllõre menni de minden sérült pacinak drukkolok :(

#509 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 21. - 20:47

A mi lovardánkból is sokakat megrázott a hír..nagyon sajnáljuk a lovakat..és gazdáikat..bõgtünk néhányan. Gyógyuljanak meg mielõbb a sérültek!

#510 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 22. - 11:00

Ha valaki megy Üllõre pl Donqi akkor egy nagy simit adj át légyszíves Shakanának,már nagyon várjuk haza :) Õ az kibe egy vascsõ szúrodott bele,eltörtek abordái,egy öklömnyi darab letört a csípõ csontjából és még sorolhatnám.Egyébként jól van,azt mondták ha nem kap fertõzést minden rendben lesz :)

#511 seabiscuit

seabiscuit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 22. - 19:06

Tegnap este 11 órakor indultunk el Kecskemétrõl Üllõre a kólikás lovammal. Akkorára fújódott mint egy utolsó pár napjában lévõ vemhes kanca. Nem lehet pontosan tudni, hogy mitõl ( több mint valószínû, hogy frontérzékeny), de nagyon hirtelen fújódott fel. Negyed 4 fele vitték be a mûtõbe. Aki esetleg arra jár(bár pár nap múlva én is megyek) simizze meg helyettem is légyszíves. (neve Cassandra és pej)

#512 sirokkó

sirokkó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 22. - 21:42

Ha valaki megy Üllõre pl Donqi akkor egy nagy simit adj át légyszíves Shakanának,már nagyon várjuk haza :)

Õ az kibe egy vascsõ szúrodott bele,eltörtek abordái,egy öklömnyi darab letört a csípõ csontjából és még sorolhatnám.Egyébként jól van,azt mondták ha nem kap fertõzést minden rendben lesz :)



te jó ég! ez rettenetes! sok simit neki!!!!!! a többi "viharvert" paci hogy van?

#513 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 22. - 22:35

úgy tudom mindenki gyógyulófélben ! láttam Shakana mûtétét borzasztó volt, nagyon erõs pacc!

#514 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 23. - 9:39

Tényleg minden paci gyógyulgat, most már én is tudok menni hozzájuk. Tegnap is végigsimogattam mindet, Shakira a nagy sérüléséhez képest kimondottan jól van, eszik is. Szerencsére volt ott még két gimnazista lány, akik mást sem csinálnak, csak szeretgetik a lovakat. ez jó érzés. nekem is segitettek megsétáltatni Boncát, az orra mé dagadt, de amugy jól van. Mindenkinek további gyógyulást!!! Bocsi, Shakana a pontos neve.

#515 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 23. - 11:13

Köszi,h rá néztetek :) Erõs az biztos,van akarat ereje is,mostmár reméljük minden rendben lesz vele,és haza jöhetminél hamarabb :) Mondta Kormi h mikor megnézte akkor szét akarta szedni a boxot :D pedig egyébként elég jámbor :gm: Sztem ez jó jel! :) A többi pacinak is sok erõt meg gyógyulást,no meg persze a gazdáiknak és lovasaiknak! :ang:

#516 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 23. - 13:03

Tegnap este 11 órakor indultunk el Kecskemétrõl Üllõre a kólikás lovammal. Akkorára fújódott mint egy utolsó pár napjában lévõ vemhes kanca. Nem lehet pontosan tudni, hogy mitõl ( több mint valószínû, hogy frontérzékeny), de nagyon hirtelen fújódott fel. Negyed 4 fele vitték be a mûtõbe. Aki esetleg arra jár(bár pár nap múlva én is megyek) simizze meg helyettem is légyszíves. (neve Cassandra és pej)

Az enyém is így járt, kb 2 órán belül óriásira fújódott, hátrafelé ment és a végén csak verte magát a földhöz - bélelzáródás lett a késõbbi diagnózis. Mire leértünk Dunaföldvárra, már az orrán folyt a takarmány, alig fért be a kalodába a nagy hasával. Ott orrszondán keresztül azonnal lecsapolták, akkor kezdett könnyebbülni szegény. Több vödörnyi trutyi jött ki, utána még szintén orron keresztül mosogatták a gyomrát, majd paraffin... Mi megúsztuk mûtét nélkül, 1,5 napi paraffinra/trágyára várakozással és összesen 4 nap kórházzal, hála istennek és Túri fõorvos úrnak!
Drukkolok, hogy Cassandra is mielõbb meggyógyuljon!

#517 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 26. - 8:11

Sziasztok, mi tegnap hazamehettünk Boncával. Elõtte még bóditásban ki kellett szedni a szájsebébõl az "ételmaradékokat", azóta megint jobban eszik. Karellel együtt jöttek haza, innen is köszi a gazdájának, hogy minket is hazavitt. A többi paci is jól van, vittem nekik is füvet, Scakana eleinte félt még a fûtõl is, de tegnap már odajött és a kezembõl ette. Mihamarabbi gyógyulást mindenkinek, remélem kiheverik a lovak is, és mi is...

#518 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 2. - 19:11

Tegnap este 11 órakor indultunk el Kecskemétrõl Üllõre a kólikás lovammal. Akkorára fújódott mint egy utolsó pár napjában lévõ vemhes kanca. Nem lehet pontosan tudni, hogy mitõl ( több mint valószínû, hogy frontérzékeny), de nagyon hirtelen fújódott fel. Negyed 4 fele vitték be a mûtõbe. Aki esetleg arra jár(bár pár nap múlva én is megyek) simizze meg helyettem is légyszíves. (neve Cassandra és pej)



Hogy van Cassandra? Ugye jobban?

#519 seabiscuit

seabiscuit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 7. - 19:48

Már jól van, mintha ez az egész meg sem történt volna vele :) . Múlthét csütörtökön hazajöhetett, bár csak 6 hónap múlva dolgozhatok vele rendesen.

#520 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 19. - 19:54

Már jól van, mintha ez az egész meg sem történt volna vele :) . Múlthét csütörtökön hazajöhetett, bár csak 6 hónap múlva dolgozhatok vele rendesen.


Örülök neki hogy jobban van! :-))