Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Akvárium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
885 válasz a témához

#801 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 16. - 19:56

A sziámik saját tenyésztés? Vagy, ha vettétek hogyan nem láttátok, hogy mind hím? Kivéve, ha kicsik voltak..(A hímeknek a felsõ úszójuk nem lekerekített, hanem hegyes végû) A nõstények is néha kifeszített kopoltyúval mennek egymásnak..az úszókat nézd! Az ivarérett nõstény viszont becsíkozódik, ha van benne érett ikra.

#802 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 7:05

Hát ez mind hegyes. Az eladó is nõsténynek hitte õket, mert kicsik voltak még. Ha õ nem ért hozzá a díszhalasnál, hát mi se tudjuk jobban. :) Most növögetnek. Nekem még sosem volt akváriumom, fogalmam sincs róluk, páromnak meg csak nagy sziámija volt még. Szóval simán elhoztuk õket abban a tudatban, hogy egy hím, két nõstény. :)

#803 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 8:32

Tedd külön nagyobb befõttesüvegbe õket 1-1 szál növénnyel, közéjük papírt, aztán naponta párszor húzd ki, hogy egymásnak rohanjanak. Ez a harciasság, hím nemi hormont termel és talán nagy úszóik lesznek (ha olyantól származnak), akkor eladhatod õket a halasnak. Én szaporítottam így bettákat és gyönyörû hímek lettek. :)

#804 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 18:41

Külön lettek téve befõttesüvegbe, fõleg azért, mert az egyikük már jól meg van tépve. El kell ajándékoznunk õket, mert ez a befõttnek elrakás nem egy ideális megoldás hosszú távra. Egyébként ha egymás mellé tesszük az üvegeket, akkor nem gyõznek pózolni.

#805 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 19:11

én vállalom õket! :D csak akvárium kéne akkor nekik. mekkorák a befõttes üvegek amúgy?

#806 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 27. - 18:59

Na, hogy vannak a fiúk, Timsi? Remélem, Mici nem bontogatja a befõtteket. :gm: Találtatok a nagyra fedõt? Kerestek megunt akváriumot? (Nem mintha tudnék, csak hát jobb lenne idõvel nagyobb helyre költözniük.) Addig nem ártana egy kis kavicsot tenni alájuk egy szál zölddel. Sajnos azt elfelejtettünk adni. :(

#807 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 28. - 10:59

A Vatera 1 Ft-os aukciói között rengeteg akvárium van a környéketeken, duzzogok is emiatt :) mert az útiköltség miatt meg már nem éri meg.Viszont sok kiegészítõ,és halak is beszerezhetõk nagggyon olcsón :yeah:

#808 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 28. - 13:42

Közben megtudtam, hogy már csak egy van, sajnálom! :( Arra adjon már tippet valaki, hogy hogyan ne legyen pár napon belül zavaros zöld az akvárium vize? Van vízszûrõ készülék, meg algaevõ harcsák. Nagyon szép a víz pár napig a teljes vízcsere után, de azután csúnya, zavaros, méregzöld lesz. Algatablettát szoktunk pár naponta bedobni (egyet) az algaevõk miatt (akik inkább a vizinövényeket részesítik elõnyben élelmiszerként), attól lenne?

#809 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 28. - 16:51

Kemény víz,és sok fény.Aktívszén szûrõvel,és vagy megfelelõ fénycsõ beiktatásával kiszûrhetõ.Meg is eszik a növényeket,vagy csak nyalogatják az algát róla? Miért kell a teljes víz csere?Mert egy normál tisztításhoz kb a negyede,egy alaposabbhoz a fele víz fogy el.Így a már beállt víz könnyebben marad a normál értékeken,és a halakat sem stresszeled agyon.

Edited by Fõnix, 2012 január 28. - 16:54.


#810 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 28. - 18:48

Vas megyében nincs ócsó akvárium? :ang:

Nekem meg elszaporodtak az algaevõim. Most van 30-40 növendékem...

Közben megtudtam, hogy már csak egy van, sajnálom! :(
Arra adjon már tippet valaki, hogy hogyan ne legyen pár napon belül zavaros zöld az akvárium vize? Van vízszûrõ készülék, meg algaevõ harcsák. Nagyon szép a víz pár napig a teljes vízcsere után, de azután csúnya, zavaros, méregzöld lesz. Algatablettát szoktunk pár naponta bedobni (egyet) az algaevõk miatt (akik inkább a vizinövényeket részesítik elõnyben élelmiszerként), attól lenne?



Fõnixnek igaza van. A SERA cuccok exra jók ezekbõl! :yeah:

#811 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 4. - 23:31

Helló! Van itt esetleg valakinek axolotlja? Tervezem, hogy veszek párat, természetesen új akváriumban, de lenne pár kérdésem. Jó pár! :) Elõre is köszi!

#812 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 5. - 16:23

Helló!
Van itt esetleg valakinek axolotlja? Tervezem, hogy veszek párat, természetesen új akváriumban, de lenne pár kérdésem. Jó pár! :)

Elõre is köszi!


Azt tudod,hogy idõvel kimászik? :)
Itt egy angol nyelvû viszonylag jó ismertetõ.
http://www.axolotl.org/

#813 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 5. - 17:39

Nekem van egy axolotlos ismerõsöm, ha gondolod, öszehozlak vele e-mailben, szerintem szívesen segít.

#814 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 6. - 12:16

Nem mászik ki, mert tudtommal csak akkor alakul ki a tüdeje, ha szorul a vízbõl, ha van víz, akkor nem növeszt tüdõt és így tovább is él. Köszönöm a segítséget, közben felvettem a kapcsolatot egy axolotl tulajdonossal, aki eladná az egész szettet, 300 literes akváriumot, 3 állatkát, szûrõt, halakat, mindent. Még azért fontolgatom és szerintem vasárnap elnézek a Terrapláza kiállításra, ott is biztos lesz axolotl és akkor jól kifaggathatok valami tenyésztõt. A legnagyobb félelmem egyébként, hogy a viszonylag hideg vizet szeretik (18-22), és nyáron... elég szívás végig hûteni, akkora szaki meg nem vagyok, hogy külön hûtõberendezést építsek mindenféle autókból kikukázott ventillátorokból. :) A guppi-xifó-platti akváriumom elég jól bírta a nyarat, csak párszor kellett bedobnom flakon jeget. De azt hiszem minden akvárium tulajdonos tudja, hogy ezek a legnagyobb túlélõk. (azért ha mégis beszerzek pár axolotlt, feltétlen teszek fel képet!)

#815 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 7. - 16:09

Az egyik black molly napok óta "ehagyja magát", és egyre jobban. Eleinte csak srégan úszott, most már leginkább fekszik, az oldalára dõlve. Hetekkel ezelõtt szült, a többi halnak semmi baja. Van valakinek ötlete, mi lehet vele? :(

#816 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 7. - 19:23

Ha nincs rajta külsõ elváltozás, nincs puffadt has, akkor megfázott. Az úszóhólyag összefüggésben van a labirintszervvel, megfázásnál a hólyag telítõdik váladékkal, befolyásolja az egyensúlyozószervet (innen a rossz helyzetfelismerés, dülöngél, ferdén úszik)súlyosabb esetben a fenékre süllyed, ott „hintázik”. Amennyiben nem elég a vízben oldott oxigén, légköri levegõvel pótolja, „pipál” ha nincs fedõüveg, hideg levegõt szippanthat. Ez egyenlõ a megfázással. Fûtõcsövet nem szabad a medence aljára rakni, ha ráfekszik, megfázik. Megelõzése: 24-26 fok a minimum hõmérséklet,(érzékenyek a hõingadozásokra) a fûtés megfelelõ elhelyezésével, a víz forgatásával a medence hõmérséklete egyenlõ legyen mindenhol, vízben oldott oxigén szint megfelelõ legyen,(pipálással jelzi) mivel brakkvizi hal, a sótartalom 0,1-1% legyen. (10 literenként egy kávékanálnyi tengeri sót kell a vízhez keverni) Gyógyítása -ha még nem késõ- különrakni,27-28 fok, bõséges levegõ porlasztás, fertõtlenítésként Malachitzöld fürdõ és ima.

#817 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 7. - 21:16

Köszönöm a választ, és a tanácsot! Szerencsére a többi hal nincs megfázva, pedig sziámi harcoshalak is vannak. A fûtõtest elég jó, állandó 25-26 fokos a víz. Biztos nem a levegõrõl fázott meg, mert fedett a medence, a sziámiak miatt nem is nagyon nyitogatjuk, csak etetéskor. Én eddig igénytelennek gondoltam a mollyt, mindent megesznek, mindenhol elvannak. Az ivadékokat fûtetlen, "üres" akváriumban tartjuk, kb. 2 hetesek, semmi bajuk. Most a hím is oda került, mert nem hagyja megfialni a másik nõstényt. Egyébként jön enni, van étvágya, kínlódik a szerencsétlen a féloldalas úszásával. Sajnálom szegényt, de harmadik akváriumot, még egy fûtõtestet nem engedhetünk meg magunknak. Az akváriumot nem fûtenénk fel jobban, hogy a többi halnak ne kelljen alkalmazkodnia hozzá, meg aztán a késõbbi hõmérséklet visszavételkor újabb megfázások jelentkeznének. Eszembe jutott, lehet, hogy az utolsó akvárium takarításkor fázott meg, amikor ki lettek szedve a vízbõl? Meleg vízbe, fedõvel, de akkor is ki lettek mozgatva. Másra nem tudok gondolni.

#818 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 20:31

Sajnálom ezt a szerencsétlen beteg mollyt. :( Annyira rossz nézni a kínlódását. Már nem tud enni, mert nem bírja koordinálni magát. Csak lebeg a felszínen, éppcsak piheg. Etetéskor mozdul meg, próbálna elkapni valami kaját, de nem tudja magát odairányítani, ezért veszettül forog körbe-körbe, szinte érzem, hogy meg akar bolondulni éhesen, látva a kaját, de el nem érve saját ferdesége miatt. Nem jön rendbe, hiába lett egy fokkal felvéve a fûtés, hiába imádkozunk. Van valakinek ötlete kíméletes és gyors likvidálásra? Meg akarom szüntetni a szenvedését, de agyon nem ütöm, a wc-be lehúzás pedig számomra nem megnyugtató megoldás, a csatornában csak még jobban szenvedne a haláláig. Hogy lehet egy kis halat átsegíteni?

#819 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 21:45

macska?

#820 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 22:11

Tégy egy pohárba néhány jégkockát, és rakd rájuk a kihalászott halacskát. Pár másodperc és vége.

#821 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 22:38

Hat éves korom óta akvarizálok,de ilyen problémám még nem volt. Kiveszed,a hüvelyk és a mutató ujjad közé helyezed a fejét,és nyomsz egyet rajta.Azonnal és szenvedés nélkül vége. Eddig lényegesen többet szenvedett a fûtetlen medencében betegen,mire éhségében legyengült.A leírt tünetek alapján is simán megfázott,az egy fokos hõmérséklet emelés semmire nem elég. A Mollyk tartási hõmérséklete eleve 26-28 fok,hiába mondják a kereskedõk újabban,hogy fûtetlen medencében is tarthatók.Illetve igen,csak sok csodát nem kell várni tõlük.

#822 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 21. - 9:57

A többi mollynak semmi baja, nagyon is jól érzik magukat, ahogy jól érezték a 26 fokos vízben is. Az ivadékok meg a teljesen fûtetlen pótakváriumban érzik jól magukat. A sziámikat tudtam érzékenyebbnek a hõmérsékletre, de õk is jól vannak, ahogy a mexikói kardfarkúak és a pandák meg az algaevõk is. Ennek az egynek lett baja a sok közül, nem is értjük, miért. Szülés után volt, azt hittük, az viselte meg, vagy attól lett valami baja. (Azóta az egyik mexikói is szült. Fogalmam sincs, mit kezdünk ennyi halllal, nem kell senkinek...) A kivégzést majd a páromra bízom, bár õ sem akarja, inkább megvárja, míg lassan kiszenved, de én meg nem bírom ezt nézni. A jégkockára szavazok, hogy ne kézzel kelljen megölni. Köszönöm az ötletet, remélem, gyors lesz! :(

#823 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 9:10

Sziasztok, tudnatok nekem infot adni a mocsari teknosrol? A Google eleg vegyes infokkal szolgal, illegalis tartani, aztan alatta meg 5 cikk a know-how az otthoni tartasrol...?!

#824 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:25

Sziasztok, tudnatok nekem infot adni a mocsari teknosrol?
A Google eleg vegyes infokkal szolgal, illegalis tartani, aztan alatta meg 5 cikk a know-how az otthoni tartasrol...?!


Eze az oldalon vannak hasznos infók: http://khvsz.mme.hu/...c...=90&lang=hu
Védett, tehát engedély nélkül tilos tartani (nyilván sokan megteszik, azoknak készültek a tartásos oldalak, pl mosómacival is ez van). Természetvédelmi hatóság adhat engedélyt a tartásra (4éves intervallumra).

#825 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:50

Remek, koszonom!

#826 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 20:27

Az akvárium vize (160 liter) 31 fokos. Természetesen fûtés nélkül. Nincs most lehetõség teljes vízcserére, öntöm hozzá a hideget, de nem segít ennyi víznél. Nem lesz bajuk a halaknak? Vitorlás, sziámi harcoshal, pandaharcsa, algaevõ, black molly, szifó. Érdemes valamelyiket elkülöníteni kisebb helyre, ahol lehet a víz felét cserélni? Sajnos ilyen hõség ellen nem tudunk mit tenni, az akváriumra is hatással van, mint mindenre a lakásban.

#827 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 20:51

Amennyire emlékszem, rájuk 24 fok az ideális. Hát hûtsed... Képet lehetne kérni? A vitorlások nagyon szépek tudnak lenni.

#828 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 21:11

Mindegyik szép. :) Bár a sziámi hím nagyon el van szottyanva. Nem láttam feszíteni hetek óta. Képet majd töltök fel valahová, és mutatom.

#829 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 22:28

Ezek a halak ennél melegebb vizet is elviselnek gond nélkül.A növények viszont már nem annyira. Hûtésnek a hideg víznél jobb a jégkocka nejlon zacsiba csomagolva,a szûrõbõl beáramló víz elé lógatva.

#830 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 6:12

Köszi, majd szerzünk jégkockatartót, és leteszteljük!

#831 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 6:34

Sõt a vitorlás ilyen melegben ha már megfelelõ korú is is ívik :) , jégkocka j ötlet...vagy kivenni a növényeket, bár az meg ugye milyen.

#832 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 6:54

Öhm... ésmi az alsó értékhatár? Még a történelem elõtti idõkben volt akim, néha gondolok rá, hogy újrakezdem, de nem tudom.. Itt egy fatüzelésû vaskályha van, csak ezzel fûtök télen. A hõmérsékletingadozást milyen hamar veszi át a víztömeg?

#833 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 9:09

Hmm hát az ilyen édes-meleg vizûeknél a 18-20 fok már megfázáshoz, a betegségek elszaporodásához vezet. Az ideáli 22-28 ig, de 30 felett is vígan elvannak, csak a növények döglenek bele. Az ingadozást a víz mennyiségétõl függ, de ez kiküszöbölhetõ egy hõérzékelõs melegítõ csõvel - nekem ilyen volt. Napközben ugyanis nem voltam otthon így a konvektor le volt véve, este viszont csumira nyomtam, de a halaknak soha nem volt ettõl baja.

#834 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 11:34

Vitorlás, sziámi harcoshal, pandaharcsa, algaevõ, black molly, szifó.


Ezek a fajok íg jól elvannak egymás mellett? (egyáltalán nem vagyok egy akváriumozós típus, de örököltünk egyet és fel kéne turbózni, szifó meg algaevõ úszkál csak benne) Vitorlások nagyon tetszetõsek.

#835 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 19:43

A sziáminak kéne egy kis izgalom....2-3 lány (persze megfelelő búvóhellyel, különben halálra üldözi őket.), vagy tükör. És ne zabáljon túl sokat. :)

#836 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 20:36

Ezek a fajok íg jól elvannak egymás mellett? (egyáltalán nem vagyok egy akváriumozós típus, de örököltünk egyet és fel kéne turbózni, szifó meg algaevõ úszkál csak benne) Vitorlások nagyon tetszetõsek.


Mekkora az akvárium? A vitorlásoknak kell egy akvárium-méret, kicsi nem jó nekik. Mi a 160 literesbe raktunk elõször. A szifó ivadékait meg fogják enni, így az nem szaporodik túl. Egyébként tényleg szépek a vitorlások. Nagyon jó nézni az akváriumot, amikor nem tépik egymást. :D (Már megszabadultunk a fõ-agresszorainktól, a sügérektõl, így nincs több elhullott hal, sajna kiirtották a fél állományt, mire vissza lettek víve a boltba összeférhetetlenség miatt. Sajnos a szép sziámi hímet is úgy megtépték, hogy nem biztos, hogy megmarad... :( Az algaevõ szemét kiszedték, néhány halat megöltek, köztük egy sziámi nõstényt, meg valószínûleg egy algaevõt is, mert teljesen nyoma veszett.)
Nálunk ezek az elevenszülõk folyton szültek, míg nem lettek vitorlások és sügérek. Egy darab szifó ivadékot sikerült kimenekítenem a sok közül, azt nevelgetem külön. Annyira sajnálom a molly és szifó ivadékokat, sokan voltak, nem tudtuk, mit csináljunk velük, de akkor sem ezt a sorsot szántam nekik, hogy felazbálják õket más halak.

#837 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 14. - 19:07

Elpusztult a nagy algaevõ is. :( A sziámi hím sincs jó színben. Teljes vízcserét és akváriumtisztítást kellett csinálni, a sziámi külön lett rakva. Már vandálok (sügérek) sincsenek, a víz is tiszta, remélem, megáll végre ez az õrületes halpusztulás.

Edited by Repülõrajt, 2012 július 14. - 19:07.


#838 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 12:50

Sziasztok! :) hátha valakit érdekel: eladó egy 80cm hosszú 35cm széles és 30cm magas akvárium.Mi halakat,aztán teknõst tartottunk benne.Adok hozzá egy fémrácsból készült tetõt is :)
Az irányára 10.000ft. Budapestre szállítást meg tudjuk oldani :) érdeklõdni privátban vagy e-mailen: biborlevel@citromail.hu (van egy terráriumom is kisebb hibákkal 90x50x50-es ugyanennyiért)

akvárium

Edited by pacifan96, 2012 augusztus 30. - 12:50.


#839 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 15:47

Sziasztok! Van egy morgó harcsa vagy mi a halboltban. Szép nagy dög, azt mondja nem veszi meg senki, mert csak egyedül lehet az akváriumban, felzabál minden halat. Nekem ideális lenne, tök üres az akváriumom, csak növények vannak benne. Van valakinek tapasztalata ezzel a hallal? Nekem csak igénytelen hal jó. Most is azért üres már egy éve az akvárium, mert kipusztítottam a halakat. Rengeteget úgy folyamatában 2 év alatt. Szeretnék halat, de nagy macerát, hõfok, szûrõ macera nem. Fûtõcsövem van, szûrõ elromlott, beáldozok egy újra a hal miatt, ha nem igényes. Tetszene, és pont mivel gyönyörû, meg egy, már most kedvenc, nem szeretném megpusztuljon nálam, inkább nem veszem meg. A boltosban nem bízok. Máskor is rámsózott olyan halakat, már reggelre felfele hassal úsztak, vagy annyira igényeset, mondván nem igényes, aztán utána olvastam már nem is csodálkoztam mikor kampeca lett.

#840 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 16:15

Szûrõ minden aksiba kell...anélkül bármilyen igénytelen hal megpusztul egy idõ után.
ITT van róla egy kis leírás.
20 cm felettire is megnõ és min.100-130 literes aksi kell 1 példánynak...búvóhellyel, félénk természetû. :)