Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fogathajtás


  • Please log in to reply
1139 válasz a témához

#1041 sanya

sanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 16. - 10:50

www.fogathirek.hu Új honlap. Szerintem jól sikerült!!

#1042 kriszti999

kriszti999

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 17. - 15:39

fúú tényleg jó oldal!!! :D igazából még mindig nem biztos hogy nem mennek Kentuckyba mert Lázár Zoli és Dobró nevezett.. az már más dolog hogy indulnak is :( az meg hogy a Hippoeventrõl és a Hoefnetrõl tudjuk meg hogy nem mennek magyarok azon megint az látszik hogy Kovács Zoli csak azt rakja fel gyorsan a fogatsport.hu-ra ugymond ami neki tetszik!!!!! ..... azért ez kicsit szégyen...... ( én nem akartam senki kritizálni de így van!!!!!) :(

#1043 bozsikj

bozsikj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 4:33

Sziasztok!

Akiket erint:

Mostantol az irasaimat a www.lovasok.hu -n olvashatjatok :)


www.lovasok.hu Fogathajto cikk

www.lovasok.hu Fabiansebestyen

#1044 hudina

hudina

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 9. - 14:38

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol lesz Budapest környékén (vagy talán egy kicsit messzebb is) egyes fogathajtó verseny?

#1045 bozsikj

bozsikj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 17. - 1:02

Vecsés 2010 CAIO

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol lesz Budapest környékén (vagy talán egy kicsit messzebb is) egyes fogathajtó verseny?


Szia!

Sajnos az idei évben nem sokat tartozkodom otthon, igy szégyen nem szégyen nem tudom mikor lesz a következö egyes verseny. :confused: Mult hétvégén a magyarok a franciaországi Saumur-ben versenyeztek, ezen a héten pedig az osztrák Altenfeldenben áll rajthoz az egyesfogathajto válogatott néhány tagja.

#1046 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 5. - 13:40

II. László-napi fogathajtó verseny, Pécel 2010. julius 10.
Egyes-kettes, pónifogat, kezdõ, haladó.
Bemutatók, kirakodóvásár, stb.

#1047 bozsikj

bozsikj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 17. - 3:40

Lázár Zoltán megnyerte Aachen-ben az akadályhajtást és a JUMP and Drive ugròlovas-fogathajtò versenyszámot...
Posted Image

bövebben késöbb: www.lovasok.hu

#1048 kriszti999

kriszti999

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 19. - 11:18

akkor mikor fogják bejelenteni hogy megy e a magyar csapat Kentuckyba vagy sem??? mert azt mondták Aachen eredmény dönti majd el..... viszont Aachenben meg nem szerepelt kimagaslóan a magyar csapat.. Dorbrovitz sem... Lázárra meg nem lehet épiteni a csapatot..... amugy Zoli nagyon jól ment.... viszont itt bejött az hogy a hazai bírók jól felpontozták díjhajtásban a hazai versenyeken a magyarokat.... 40 valahány pontosakat mentek(!) (nem kritizalaskent de arcra pontoztak)... külföldön meg a hajtást pontozták pl. az amerikai bíró az sztem teljesen független volt mindentõl mert sztem az még nem sokat találkozott a magyarokkal!!! ugyhogy õ sztem annyit adott amennyit ért a hajtásuk! megintcsak itt van az is hogy ugye dobrovitz az istenített és kiváló(és tényleg nem lehet leírni õket,de nem is a legjobbak) KWPN lovakat hajtja ami nem is lenne olyan óriási gond de õ véleményem szerint.. túl gyorsan várja az eredményeket és sokszor cserélgeti a lovait hogy minnél jobbak legyenek... de hátha egyszer összejön majd egy jó fogata!!! :) van sok olyan hajtó aki már 4-5 éve ugyanazt a fogatot hajtja és õ általában ott van az elsõ 6ban....... ja még egy dolog!!!!!! SOK SIKERT A MAGYAROKNAK PRATONI DEL VIVARO-ban!!!!!! megyünk szurkolni a magyaroknak!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! remélem ha egyéni nem is de a csapatban ott leszünk az elsõk között!!!!!!! :yeah: :guny: :kir:

#1049 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 10:37

A szövetség honlapjáról: A magyar négyesfogathajtók nem indulnak az idei világbajnokságon „A nemzetközi fogathajtó sportban Magyarország mindig úttörõ szerepet vállalt. … hajtóik az 1969-ben kidolgozott versenyszabályok életbe lépése óta mindmáig sikeresen szerepelnek. Mindannyian örömteli, baráti emlékeket õrzünk a magyarországi versenyekrõl.” (H.R.H. Prince Philip Szilvásvárad, 1984.) A Nemzetközi Lovas Szövetség egykori elnökének, fogathajtó világbajnok elismerõ szavait erõsíti, hogy Magyarország eddig közmegelégedésre hat fogathajtó világbajnokságot rendezett és kezdeményezõ házigazdája volt a budapesti elsõ Európa Bajnokságnak (1971.); hét egyéni – kettes- és négyes – világbajnokot adtunk a sportágnak; versenyzõink a kezdetektõl (1972., Münster, SUI) eddig mind a tizenkilenc négyesfogathajtó világbajnokságon csapattal vettek részt; Magyarország mindmáig a legeredményesebb fogathajtó nemzet: az Európa és világbajnokságokon négyes- és kettesfogathajtóink 65 érmet – köztük 31 aranyat – nyertek. Idõközben a Fülöp herceg elnöksége idején, 1969-ben megalkotott fogathajtó szabályok – a sportág fejlõdése érdekében – sorra-rendre változtak. További elõrelépést jelentene, ha az objektív alapokon nyugvó díjhajtó-program bírálatakor a szubjektív megítélést a lehetõ legkisebbre lehetne csökkenteni. Mostanra a díjhajtás túlzott hangsúlyozása a maraton- és az akadályhajtás utáni összetett eredményeket (a végeredményt) döntõ módon befolyásolja! Az utóbbi idõben több esetben – de különösen a június 15-18.-i Aacheni Lovasjátékok díjhajtó versenyén – független szakértõk egybehangzó véleménye szerint a magyar hajtók indokolatlanul hátrányos helyzetbe kerültek. A világ legjobbjait starthoz szólító versenyen fogathajtóink a maraton- és az akadályhajtásban mutatott világszínvonalú teljesítmény ellenére is behozhatatlan díjhajtás-beli hátránnyal indultak. Mindezek és a felmerülõ magas költségek figyelembevételével a magyar négyesfogathajtók – a világbajnokságok fennállása óta elsõ alkalommal – az Amerikai Egyesül Államokban Kentuckyban a Lovas Világjátékok keretében, október elsõ hetében rendezett világbajnokságon nem vesznek részt! A világ egyetemes sportja – természetesen a sportérték elsõdlegessége mellett – a közönség-szórakoztató látvány irányába is fejlõdik. A díjhajtás üres lelátói hangsúlyosan arra hívják fel a figyelmet, hogy ez a szám kizárólag a szakmai közönség részére fontos és vonzó. A nagyközönség elsõsorban a – díjhajtáshoz hasonlóan a lovak idomítottságát is messze megkövetelõ – maratonhajtást és az akadályhajtást látogatja és nézi szívesen. A tapasztalatok szerint az anyagi hátteret erõsítõ rangos szponzor, befektetõ kizárólag a közönséget vonzó, a televíziók képernyõjére való, látványos sportokhoz – esetünkben a maraton- és az akadályhajtáshoz – remélhetõ. A magyar lovassport és a fogathajtósport vezetése a fogathajtósport iránti felelõsséggel javasolja, hogy – nemzetközi egyeztetés után, avatott szakértõk bevonásával – közösen gondoljuk át – és tegyünk javaslatot a Nemzetközi Lovas Szövetség Fogathajtó Szakbizottságának – a hajtósport szabályainak elõremutató fejlesztésére. A cél: a díjhajtó szám értékével és jelentõségével arányos módosítása, valamint a nagyközönség látványos kiszolgálása; a bíráskodás és a bírókijelölés rendszerének korszerûsítése annak érdekében, hogy a szubjektivitás minél jobban csökkenjen. MONDOK József s.k. a Magyar Lovassport Szövetség alelnöke a Fogathajtó Szakbizottság elnöke LÁZÁR Vilmos a Magyar Lovassport Szövetség elnöke

#1050 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 3. - 12:14

http://www.fogathire...?page=hir&n=269

Itt is látszik, hogy akit favorizálnak a díjhajtásban, azt már nem lehet letaszítani a dobogó legfelsõ fokáról... (a gyõztes maraton és akadályhajtó eredményét figyelembe véve).

#1051 kriszti999

kriszti999

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 9. - 10:35

azért én láttam élőbe hogy mit csinált a győztes és az nem volt kérédses hogy 40 pont alatti es az sem hogy nyer ;) azért a pontozólapokra kíváncsi lettem volna hogy milyen pontokat kapott!! :-) amúgy Boyd Exell is Aachenben a díjhajtásával nyert.... a maratonban is 2 lett de szerintem ő is azal nyert!!!! ugye most nem mennek a magyarok Kentuckyba... de szerintem ez nem a világ vége... 2 év múlva Riesenbeckben majd szerepelhetnek jól!!!! :)

#1052 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 7:44

-Ez elég régi igazság, hogy a négyszögben nyerni nem ,veszíteni lehet! Az ott elhagyott pontokat visszaszerezni nem lehet, csak új hibapontokat szerezni vagy nem szerezni.

#1053 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 10:02

Amikor belinkeltem a nyilatkozatot, reméltem, hogy valaki majd õszintét és jót ír arról, hogy hogyan is van ez... Annyira nagyon jók voltunk minden másban, hogy megváltoztatták a szabályokat a kárunkra, és most ezért tiltakozunk? Régen a díjhajtásban is jók voltunk, de ma már nem vagyunk azok, és emiatt szeretnénk, ha ezután kisebb súlya lenne, mint harminc év óta?

#1054 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 10:48

-Azt gondolom, igazad van. Ha valakinek több pontot adnak az idõnként esetleg valóban véleményezhetõ bírók, az utána már nem borul föl? Mondjuk ez régebbi akadályhajtás a TV-n keresztül, de az eleje méterrel arrébb jár, berángatva a bóják közé. Sikerül, nagyon jó!

#1055 zsu--zsi

zsu--zsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 7. - 17:00

Remélem berakhatom ide :ang: :
meghívó külseje:Posted Image
meghívó belseje:Posted Image

#1056 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 20. - 19:39

Sziasztok! Izsákon Most hétvégén: www.izsak.hu Nálunk van még szálláslehetõség, 10 km-re vagyonk onnan.

#1057 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 9:51

Tudja valaki, hol lehet megtekinteni a Világkupa összes fogathajtó számának az eredményét? Se a fogatsporton nem találtam, se a világkupa honlapján, csak a "nagyversenyszámot". Leginkább a szombati egyes érdekelne.

#1058 bozsikj

bozsikj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 23:11

Tudja valaki, hol lehet megtekinteni a Világkupa összes fogathajtó számának az eredményét? Se a fogatsporton nem találtam, se a világkupa honlapján, csak a "nagyversenyszámot". Leginkább a szombati egyes érdekelne.



Valami ilyesmi volt... (az egyeseket is próbálom megszerezni)

Kettesek:

1. forduló:

Gergely -Margitai 36,64 - 23,31
Nyul - Kakonyi 24,45 - 30,56
Papp - Kovács 23,96 - 30,12
Szilagyi - Nagy T. 32,16 - 23,16

2. fordulo

Margitai - Nyul 23,17 - 23,27
Nagy T. - Papp 22,02 - 28,15

Döntõ:

ifj. Nagy Tibor - Margitai 28,09 (1 verõ) - 22,45

#1059 bozsikj

bozsikj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 18:10

Tudja valaki, hol lehet megtekinteni a Világkupa összes fogathajtó számának az eredményét? Se a fogatsporton nem találtam, se a világkupa honlapján, csak a "nagyversenyszámot". Leginkább a szombati egyes érdekelne.


Lovas Világkupa Szimultán Fogathajtóverseny Egyesek:

Nyúl Katalin 25,47 - Demkó Zsolt 32,59

Gáspár Szilvia 31,64 - Lantos Gábor 25,94

Döntõ:

Lantos G. 25,69 + 5mp - 30,69
Nyúl K. 25,3 + 5mp - 30,30

#1060 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 9. - 8:03

Nem semmi!

#1061 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 6. - 12:21

Aug 12-15. Magyarok Országos Gyûlése Bösztörpuszta

Benne 13-án Országos Egyes Fogathajtó Verseny.

#1062 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 13:16

Sziasztok! Van még olcsó szálláshelyünk a szept.30-okt.2-i hétvégére, mikor Izsákon fogathajtó verseny lesz, és az EL Broncon Dallos Gyula kurzus lesz! A programról több infó: www.izsak.hu

#1063 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 5. - 15:35

Sziasztok Fogatosok, Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tapasztalaitok vannak a küllõs gumiköpenyes (terep) hintókerékkel kapcsolatban. (itt inkább a gumira vagyok kíváncsi) Hobbi célra ugyan de sokat erdõben és homokon. Elég vastag-e homokon? milyen gyakori a defekt? mennyire javítható otthon? köszönöm L.A

#1064 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 8:58

???

#1065 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 9:36

???


Ha a motorbicikli kerékbõl fabrikált cuccra gondolsz, egy ismerõsömnek van olyan járatókocsija, emberemlékezet óta nem volt defektje. De ha netán lenne: bármelyik autógumi szervízben megjavítják.
Én a magam részérõl hintón csak a hagyományos kereket tudom elképzelni tömörgumi ráfnival. De nem a praktikum, hanem az esztétikum okán.

#1066 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:08

Ez az másik kérdésem. Mennyire állja meg a helyét nagy homokban a rádis kerék? nem jobb a felfekvés miatt a szélesebb, tömlõs (80/100 átmérõvel)? Nem akarom autógumival felszerelni a hintót, ezért érdeklõdöm a tapasztalatokról. Pl. Gemencen egy vadász bácsi esküszik a rádlisra, mert a sárba belevág, de ki is jön. Viszont az alföldön már hallottam ellenérvet, hogy a homok nagyon fogja a kereket. Én eddig csak erdei úton hajtottam lovaskocsival , aminek autógumija volt. Az felfeküdt a homokon, de fogta is rendesen. Ezzel a 3 féle kerékkel lehet szerelni.

#1067 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:18

Pl. Gemencen egy vadász bácsi esküszik a rádlisra, mert a sárba belevág, de ki is jön.


Így van. A keskeny kerék "kivágja magát". Nem véletlenül volt a kerék 4000 évig keskeny. A ballon kerék szilárd útburkolatra való. Arra asszem még a kresz szerint sem lehet rámenni gumírozatlan kerékkel... de minden esetre nem sok értelme van, mert szétmegy az egyenetlenségeken.

#1068 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:27

Most melyik megy szét? a rádlis vagy a ballonos

#1069 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:32

Így van. A keskeny kerék "kivágja magát". Nem véletlenül volt a kerék 4000 évig keskeny. A ballon kerék szilárd útburkolatra való. Arra asszem még a kresz szerint sem lehet rámenni gumírozatlan kerékkel... de minden esetre nem sok értelme van, mert szétmegy az egyenetlenségeken.

Tényleg nem véletlenül, ugyanis nem ismerték a "gumis" kereket. :)
Szóval én már közlekedtem erdei homokutakon gumirádlis és és gumis kerekû kocsival is, ég és föld a különbség a gumis javára. Sõt voltunk sétakocsizáson amikor egy amatõr versenyeken rendszeresen induló lipp párost "beszaratott" a hintójuk 5 fõvel, miközben az enyémek épp, hogy megizzadtak a gumis kerekû kocsi elõtt.

#1070 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:45

Most melyik megy szét? a rádlis vagy a ballonos


Amelyiken nincs gumi. Valószínû a tömör gumisnak sem esik túl jól.

Tényleg nem véletlenül, ugyanis nem ismerték a "gumis" kereket. :)


Azt nem, de széles fakereket tudtak volna csinálni. Néha csináltak is nehéz kocsikhoz, ágyútalpakhoz. De közhasználatban nem volt ilyen, mert nem volt praktikus.

#1071 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 11:54

Azt hiszem megkülönböztethetünk szikes és homokos talajokra való hintókat. (jártató hintóról beszélek) A szikes nyáron kemény télen csuszmák. A homok télen jó nyáron viszont 20 cm mély (hála az erdei kamionoknak 20 kerékkel full gázzal. Én ezért (mivel nálunk homok van) a ballonosra szavazok, egyébként nekem esztétikailag is jobban tetszik, de most nem ez volt a kérdés. Van aki az autókerékre esküszik, de az aztán már nincs messze a lovaskocsitól és a házi tákolmánytól.

#1072 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 12:27

Azt hiszem megkülönböztethetünk szikes és homokos talajokra való hintókat.
(jártató hintóról beszélek)
A szikes nyáron kemény télen csuszmák.
A homok télen jó nyáron viszont 20 cm mély (hála az erdei kamionoknak 20 kerékkel full gázzal.
Én ezért (mivel nálunk homok van) a ballonosra szavazok, egyébként nekem esztétikailag is jobban tetszik, de most nem ez volt a kérdés.
Van aki az autókerékre esküszik, de az aztán már nincs messze a lovaskocsitól és a házi tákolmánytól.

Amikor gumisról beszélek az autókerékre gondolok. Egyébként más a jártatókocsi és más a hintó. Egy elegáns hintó tényleg gáz autókerékkel, de nem is földutakon való grasszálásra való. Egy jártatókocsi autókerékkel viszont jó aszfalton is és homokon is. Nem jó viszont parádézni. :)

#1073 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 21:50

http://sportgeza.hu/...eny_eredmenyei/

#1074 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 3. - 21:06

http://sportgeza.hu/...a_vecses_kupat/

#1075 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 6:57

- Vecsési eredmények:
http://www.hoefnet.n...20603/A B C.htm

#1076 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 11:46

http://index.hu/vide...thajto_verseny/

#1077 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 22:44

http://sportgeza.hu/...apat_aachenben/

#1078 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 7:48

http://www.lovasszov...ex.php?page=537

#1079 sanya

sanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 7. - 19:32

http://www.fogatvers...magyarorszagon/

Edited by sanya, 2012 augusztus 7. - 19:37.


#1080 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 7:25

http://sportgeza.hu/...lso_napja_utan/