Jump to content


Photo

Gidránok - azonos hõfokon a tûzzel


  • Please log in to reply
5286 replies to this topic

#5201 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,321 posts

Posted 2014 June 30. - 12:41

Biankó!

 

Gratulálok a bábolnai A3 hatodik helyéhez!

( Egy, azaz 1 Magyarországon született ló volt előttük. :) )

http://www.dijugrata...ompetitionId=39

 



#5202 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 July 1. - 6:24

Köszönjük !

 

Ez volt a harmadik egy fás A3 ja zsinórban, remélem most már jön a nullás is.

Az előtte lévők között is csak egy Mo-n született volt de annak sem sok köze van már a magyarhoz.

 

Ha már itt vagyok megosztom veletek!

Megérkezett a Muskétás utódok első csoprtja, az első fele, a juniusi csoport, öt kanca és két méncsikó.

Hozták a formát van közöttük néhány igen figyelemreméltó.

A származásuk is külön csemege, hiszen van Andor Gidrán után, Siglavy Bagdady után, és Gidrán Razbeg valamint Gidrán XI után született kancátói is.

Szóval megérkeztek a jövő díjugrató reménységei.

Sajnos nem nagyon van időm fotózni, de nem marad el.

Megérkezett Muskétás is.

 

Ha valaki kiváncsi rájuk - szivesen látom


Edited by bianko, 2014 July 1. - 6:27.

  • melodia91 likes this

#5203 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,303 posts

Posted 2014 July 2. - 8:15

Gratulálok, Bianko!



#5204 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,535 posts

Posted 2014 July 2. - 17:33

gratula


Edited by Qkesz, 2014 July 2. - 17:33.


#5205 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 July 20. - 7:30

Sziasztok!

Erdélyi Balázs és Gidrán Razbeg Szende és Szladek Máté és Széptevő is megérkeztek az A3 ba !

Gratulálok nekik!

Jó úton járunk hogy,a felnőtt bajnokság döntőjében egyszerre akár három gidrán is szepeljen.

Ez iz bizonyítja hogy a díjugratás nem fajtafüggő és a millitary túlhangsúlyozása a gidrán esetében nem helyes.

 


  • fafaragó likes this

#5206 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,303 posts

Posted 2014 July 20. - 12:44

Húha, ez nagyon klassz!



#5207 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 July 22. - 9:36

...a militarys gidránok is jól szaladnak :D


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5208 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 August 4. - 14:05


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5209 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,535 posts

Posted 2014 August 4. - 20:51

Gratula! :) 



#5210 agynenõj

agynenõj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 posts

Posted 2014 August 4. - 23:32

Örülök, hogy nem veszett el a fórum, mert már két hónapja nem tudtam  egyik gépemről sem elérni, és örülök, hogy ilyen jól szaladgálnak a milytarisok, és ilyen szépen ugrabugrálnak a díjugrató Gidránok.

 

Gratulálok minden tenyésztőnek és tulajdonosnak aki érintett a szép eredményekben. Köszönet Mercedes91-nek a videóért. Sokat változott Sármos, talán a jó lovaglástól a nyaka a legtöbbet, és remek vágtája van azt meg kell hagyni. Valószínű ezt a már az örökvadászmezőkön legelésző Kegyúr xx-tól hozta mert az anyja Razbeg gidran I-3 Sulyom nem a legjobb mozgású kanca Marócon.  A teljesség igényével azért a említsük meg a Nagykanizsai  AO további két Gidrán indulóját G XXVIII-4 Idunát Keszeggel, és Gidran Nimródot is Nagy Mónikával. Utóbbi páros nyerte is a versenyszámot.

 

Isten őrizzen továbbá, hogy szembe menjek Bianko azon állításával miszerint ...

 

„Ez is (mármint a felsorolt eredmény) bizonyítja hogy a díjugratás nem fajtafüggő és a millitary túlhangsúlyozása a gidrán esetében nem helyes.”

 

 Azért szabadjon megjegyeznem. A Gidrán fajta tenyésztési koncepciója az előző 40-50 évben nem az ugró szelekcióról szólt, hanem a túlélésről.

Gidran XI volt a fajta egyetlen ménje, aki egy népies kancacsaládból származ kancából 150-160-as pályákon járt. Rá építve és a szorgalmas, de szerény mozgású Déva xx kancákból aztán kiváló Milytari lovak jöttek ki, amiben már talán volt némi koncepció, de sem Gidran XXIV, sem Gidran Razbeg I. nem tudott Gidran XI eredményeit megközelítő utódokat adni.

Nem vagyok elfogult, örülök bármilyen sport eredménynek amit Gidránok érnek el, de azokat a „fajták” amik az előző évtizedekben nem a túlélésért küzdöttek, csak Milytariban tudjuk beérni, sem díjugratásban, sem díjlovaglásban nem lehet behozni évtizedek szisztematikus szelekcióját. Pláne nem egy párszázas kancalétszámmal rendelkező fajtának. Hogy vannak egyedek amik jól teljesítenek? Örülünk, és szurkolunk nekik!!!

 

Tudom, hogy durva hasonlat, és ne tűnjek ezért rasszistának, de biztosan vannak színes bőrű sakkozók, és a 100 méteres síkfutás olimpiai döntőjében is van néha fehérbőrű vágtázó, de nem ez a jellemző!

 

...ja Gidran XVI-111 Sármány, és Gidran XIX- 61 Ige a hétvégén ifi lovasukkal díjlovagló négyszögben versenyeztek, nem mentem már vissza vasárnapi, a versenyre így sajna nem láttam őket.

 

 

 



#5211 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 August 5. - 4:33

Talán korai kimondani, hogy a Gidran XI eredményeinek nincs folytatója a Gidrán Razbeg vagy a Gidrán XXIV utódok között hiszen Mytoc és Szende is csak kilenc évesek és 12 éves korukig még sokat fejlődhetnek mind ők mid lovasaik és a Gidrán XI sem ebben a korában volt a csúcson. Nem kell más csak az utóbbi idők eredményeit figyelembe venni.

A military és katona ló jól hangzó párosítás azonban egyáltalán nem biztos hogy ha a kipróbálás ( nem szelekció mert az ma sincs csak kiválsztás!!!!)a díjugratás irányába indul el, akkor nem tudtunk volna legalább ekkora eredményt feelmutatni. Pénz szűke miatt ez tűnt akkor a legcélravezetőbbnek új piacok megnyitására, de ez azt hiszem fordítva sült el, és ha nem változtatunk még megihatjuk a levét.

A fajta története során mindíg voltak kiemelkedő képességű ugró lovak és ez most is így van, természetesen nem várható el hogy az évenkénti 120-140 csikóból széleskörű kipróbálás nélkül a jelenleginél több a felszínre kerüljön.

 

A Gidrán XI eredményeit nem kissebbítve!

A Gidrán XI  nek kb 130 csikója, Gidrán Razbeg vonalból  Kb 25 -30 csikó, a XXIV nek cirka 140 csikója született az összhasonlítás ezek alapján az utódok vonatkozásában nem is lehet mérvadó. A Gidrán XI utódai ha varsenyeztek is már befejezték versenykarierjüket vagy pénzhiány vagy kiöregedés miatt.

A Gidrán Razbegek legöregebbjei most 12 évesek, a Gidrán XXIV utódok közül még vannak 7  évesek is tehát korai olyat mondani hogy.......

 

 



#5212 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,878 posts

Posted 2014 August 5. - 20:09

 

és remek vágtája van azt meg kell hagyni. Valószínű ezt a már az örökvadászmezőkön legelésző Kegyúr xx-tól hozta.

 

Nocsak, nocsak!

Ha melléteszed, hogy igazából idén lett munka beléfektetve...

A négyszögekben még nagyon saját üteme felett mozog. Lehet sokkal jobb is.

Az okos munkakészség, amit élmény viszontlátni. Ha "csak" ilyen lovak alkotnák a K-G-t nem lenne anyagi gond. Vinnék mint a cukrot.

 

És igen. Meg kell látni, be kell bizonyítani. Mint Merdzsó teszi. :)

 


  • mercedes79 likes this

#5213 agynenõj

agynenõj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 posts

Posted 2014 August 6. - 17:06

Kedves Béláim, azért álljunk meg egy szóra!

 

Nem is tudom hogyan fogalmazzak finoman, nekem és valószínű még  másoknak is kicsit eltérő Sármos küllemétől a KB, és Gidrán ló ideálja. Ha ez a lovacska 100 évvel előbb születik,  két  évesen kiherélik, és egy kedves jó mozgású és munkakészségű gyereklovacska lett volna.

Érzelmi alapon is hozzá lehet állni a lótenyésztéshez, sőt csak is így lehet, de azért ne homályosuljon teljesen a szem, és olvasgassuk a fajta standardot, esetleg járjunk nyitott szemmel, nézzünk meg sok Gidránt, és kisbéri lovat! Egyébként sem tudom, hogy a piac melyik szegmense  az, aki fantáziát látna a hasonló típusú és küllemű lovakban.

 

Lehet, hogy rosszul látom, de akár a KB akár a Gidrán, egy jó kezdő ló lehet a fiatal lovasnak lovassportokban, aztán, ha lesz pénze apunak, és a gyereknek is megmarad a kedve, akkor kap egy olyan lovat amivel nagyobb sikerek reményében versenyezhet. Lehet még a hobbilovasokat célozni, aki örömmel veszik a jó mozgású, jól kezelhető, mutatós hátasokat. Fogatlovakról sajnos nem beszélhetünk, mert olyan heterogén az állomány külleme, hogy lehetetlen egyöntetű fogatot csinálni.  Kitartó és szisztematikus munkával persze lehetne, lásd a Bujáki Gábor munkássága, és KB négyes fogata, de ez Gidránban ez szinte lehetetlen!

 

Meg aztán úgy veszem észre, ha már piac, és Gidrán, senki nem próféta a saját hazájában. Mi kell a magyarnak, természetesen ami külföldi, mert biztos az a jó, vagy jobb, meg aztán olyan nincs a szomszédnak. Vannak divatfajták, ha a sport lovaktól eltekintünk, Haflingi, Quarter, Fríz. Most épp a Fríz nyomul nagyon. Pedig ha a „rajongók” tudnák, hogy vágóló minőségű Frízekkel árasztják el az országot, de van PR, Fríz show, csillivilli, meg miegymás. Nem tudom milyen szponzort talált a Magyar Frízlótenyésztő Szövetség, de nem gyengén tolják. Az idei shown fajtabemutató is lesz állítólag egy Gidránt is előlovagolnak. A legdurvább amit ebben a témakörben láttam, egy újsütetű vadászlap borítója volt. Kedves, valamikor Miss…akármi szépségversenyt nyert hölgy, aki azóta vendéglátós karriert futott be, és mára Afrika vadásszá avanzsált elő, ül egy Fríz paripán, western nyeregben, terepmintás  ruhában a hátán egy távcsöves vadászpuskával, mert lovagolni, és vadászni csak így lehet igazán. Hát ehhez tessék felnőni , és űberelni.  Aztán majd tényleg viszik a Gidránokat  meg a Kisbérit mint a cukrot! Persze mint a szlovák cukrot, mert a magyar cukor az már nem nagyon van!

...jaj de elkalandoztam, de sok sikert és kitartást Sármos versenyeztetéséhez, és mielőbbi csillagos pályákat, de ne tessék akarni, hogy rá hasonlítson a fajta!



#5214 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,894 posts

Posted 2014 August 11. - 13:44

Meg tudná valaki mondani,hogy Kegyúr milyen betegségben halt meg?Lovis fórumon annyit írtak,ha időben foglalkoznak a betegségével és kezelik ma is élne.

#5215 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 August 14. - 19:43

Meg tudná valaki mondani,hogy Kegyúr milyen betegségben halt meg?Lovis fórumon annyit írtak,ha időben foglalkoznak a betegségével és kezelik ma is élne.

 Kehesség...és elaltatták :(


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5216 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,894 posts

Posted 2014 August 15. - 18:26

Ó szegény :(
Telivérben is jobbnál jobb csikói jönnek pályára.Azt nem tudnád megmondani,hogy az apja,Noble Law miben halt meg?Évekig a férjem lovagolta munkában.Vagy 15 év után lejutottunk egyszer Diósra,és a ló megismerte.
Telivéresek nem hajlandók infót adni.Utána tudnál nézni?Nagyon megköszönnénk.

#5217 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 August 18. - 14:17

Huhh, én azt sem tudtam, h N.L sincs már. Mikor utoljára ott jrtam, még élt :(...de ugye én ottani barinőm már nincs ott, így a hírek nem nagyon jönnek....de majd rákérdezek, hátha valaki tudja....


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5218 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 August 24. - 16:41

Erdélyi Balázs és Gidrán Razbeg Szende a korosztályos Championátus - Utánpótlás kategóriájában az előkelő II. helyet ( ezüst érmet) szerezte meg.

Gratulálok a sikeres szerepléshez.

 


  • melodia91 likes this

#5219 Mókus77

Mókus77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,303 posts

Posted 2014 August 26. - 9:58

Óriási, gratulálok!!!



#5220 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 August 31. - 19:43

Ismét volt gidrán részvevője a Díjugrató OB döntőjének.

A  140 cm es elő-, és a 145 cm es középdöntőben indult 38 páros közül 20 jutott a döntőbe. A 150 cm en megépített  pálya két fordulóban való teljesítése és az elődöntőben szerzett pontok alapján  Gidrán Razbeg 44 Mytoc és Szotyori Nagy Kristóf a 15. helyen végzett.

 


Edited by bianko, 2014 August 31. - 19:43.

  • N.C. likes this

#5221 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 1. - 10:20

Nos! Ha már ilyen sok hozzászóló akadt.

 

Szeretnék emlékeztetni arra, hogy ennek a fórumnak a címe " Azonos hőfokon a tűzzel, beszéljünk objektíven a gidránról"

 

 

Most szeretnék véleményt hallani azoktól akik az elmúlt években oly sok kritikával szólltak, esetleg a díjugrató sportra alkalmatlannak ítélték ezt a lovat.

Most had ne idézzem hogy kik voltak azok a fórumosok!

 

 

Az előbbi eredményt kiegészítve: 38 páros indult az OB elő és középdöntőjében, ebből 21 ló német tenyésztésű, egy holland, egy svájci 14 ló magyar sportló

( aminek nincs vajmi sok köze a magyar lótenyésztéshez hiszen csak a negyedik ötödik sorban fedezhetők fel tisztán magyar tenyésztésű lovak) és egyetlen magyar fajta ló.

Az elő és középdöntő 1 + 2 pályája után 20 páros jutott a döntőbe, ebből 10 német 9 magyar sport ló és egy gidrán.

A döntőben a pályára belépő párost a konferanszié így köszöntötte: " Hölgyeim és Uraim ! Jól nézzék meg ezt a párost, mert 1994 ben azaz húsz éve volt, hogy utoljára Gidrán ló vett részt a díjugrató OB döntőjében."

 

 

 

 


  • N.C. likes this

#5222 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 posts

Posted 2014 September 1. - 11:42

Hála Istennek én a lovat sose kritizáltam... :)  sőt! És nagyon nagy örömmel tölt el, ha sikeres, mert én már csak ilyen elfogult "magyar ló párti " vagyok.



#5223 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 1. - 17:19


  • ancsapancsa and Backnight like this

#5224 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,052 posts

Posted 2014 September 1. - 18:05

Bianko tiszta szívből örülök, és gratulálok nektek!

 

Gratulálok a teljesítményhez, és még inkább ahhoz, hogy te egyedül, szinte egy személyben felvállaltad a "harcot" a sportló trenddel szemben, és bebizonyítottad, hogy igenis nem vagyunk sem mi, sem a lovaink rosszabbak a nyugat-európai sporttársainktól, ha a munkát és az időt nem spóroljuk meg. Az hogy ebben még azok sem nagyon támogattak, akikkel egy csónakban evezel, hát ez nálunk nem egyedi eset, de ne ezzel törődj.

 

Az én véleményem továbbra is az, hogy példát állítottál mások elé (már évekkel ez előtt, mikor nem a legelőnek tenyésztettél), annyi különbséggel, hogy olyan példát amilyet húsz éve nem tett senki.

 

Továbbra is kitartást kívánok és hasonló eredményeket!



#5225 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 1. - 19:55

ppr ! Köszönöm !

 

Tudod ez az első lépés volt csupán, hiszen most már azzal kell szembenézni, hogy jó - jó van ez a két jó ló Mytoc és Szende.( Mert semmi kétségem afelől, hogy Balázsék jövőre ott lesznek az élvonalban) - és akkor mi van?

Ebből még nem következik, hogy a gidrán lovak tenyésztésével eredményesen részt lehet venni a különböző lovassportok igényeinek kiszolgálásában.

A többség még most is azt mondja

" Ez egyedi eset"

 

Most kell csak igazán bizonyítani.

Ez csak a munka kezdete volt.

Most már figyelnek és ha mellé fogunk máris ugranak.

Valójában nem is a sportlovasokkal van a baj, inkább a tipikus magyar purgatórium. Vagyis azok akik veled együtt a veremben vannak ...........!

 

Meg kell teremteni az árualapot mégpedig minőségi árualapot.

Nos itt kezdődnek majd az újabb gondok, mert ehhez már nem elég egy két jó szemmel kiválasztott mén itt már kipróbált mének és kancák kellenek, ehhez meg mégtöbb pénz és mégtöbb előítélet nélküli sportlovas kell, természetesen legelébb pedig

kiválóan felnevelt és válogatásra alkalmas létszámú csikók eszközök és hozzáértő tenyésztők.

 

 


Edited by bianko, 2014 September 1. - 20:03.


#5226 agynenõj

agynenõj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 posts

Posted 2014 September 1. - 20:09

Biankó!

 

Mindenképen dicséret illet a kitartásodért, ezt többször írtam már, a Mytok- Sz N K párost pedig az eddig elért eredményekért.

 

Talán nem végzem rögtönítélő bíróság, és azonnali sortűz által, de bíz én is illettem kritikával a lovat, és a lovast is. Csak remélni tudom, hogy az objektív szemek által kritizált ugróstílusát nem fogja örökíteni Mytok, mert nem biztos, hogy a csikóinak is ekkora szíve, és rugója lesz. A magam részéről nagyon kíváncsian várom Mytok tenyészműködését, és sok jó képességű csikót kívánok utána!



#5227 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 1. - 20:27

Kedves agymenőj !

A lovat és lovast kritizálni lehet, de csak akkor ha a kritikus tud legalább annyit letenni az asztara mint az akit kritizál.

Különben számomra hiteltelen a kritika.

Az objektív szemek igencsak tágra nyíltak amikor ez az eredmény megszületett. Annál is  inkább mert ezek az objektív szemek jól tudják hogy ez csak egy út kezdete de ez már nem a kezdők útjának kezdete, hanem az éllovasok útja és ebben a világban sok minden megtörténhet, még az is hogy versenyt nyernek.

 

Szerintem egyetlen díjugrató lovas sem a stílusáért veszi meg a lovat, hanem az ugrósportban való alkalmasságáért.

Különben meg tudhatnád, hogy a mén legfeljebb csak 50% át adja az utódok tulajdonságainak a kanca meg legalább 50 % ban meghatározója a csikó tulajdonságainak.

 

Az előbb említettem a magyar purgatóriumot, ugye hogy nincs szükség őrzőre a pereménél.

 

Mégcsak megsem kezdte tenyészműködését, máris micsoda bizalom van iránta.

Hát nem kell vele fedeztetnie annak aki fitymálja vagy kételkedik benne kedves agymenőj !


Edited by bianko, 2014 September 1. - 20:34.


#5228 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 2. - 20:28

Kedves agymenőj!

itt van két 4 éves korából való fotó Mytocról.

 

http://gallery.site....G_1343.JPG.html

http://gallery.site....G_1114.JPG.html

 

Amit a képen látunk szerintem bármelyik " objektív " hozzáértő egészen jó ugróstílusnak nevezné.

 

 

 



#5229 agynenõj

agynenõj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 posts

Posted 2014 September 2. - 20:31

Kedves Bianko!

 

Olvasd el légy szíves még egyszer azt amit én írtam, és azt amit te. Lehet nem ugyanazt a nyelvet beszéljük?
Isten ments, hogy én világosítsalak fel az ugróstílus fontosságáról, pláne egy potenciális fedező ménnel kapcsolatban, mert hát ki vagyok én ugye? Azért olvasgasd légy szíves ezt az értekezést Jónás Sanyi tollából, mivel a net-en találtam talán nem haragszik meg érte, ha közzé teszem, és talán mások is találnak benne érdekes dolgokat!

 

http://phd.ke.hu/faj...nas_disszer.pdf

 

Bár én seholsem láttam, hogy ezen fórum címe, az lenne amit te írtál, nevezetesen " Azonos hőfokon a tűzzel, beszéljünk objektíven a gidránról", de ha te ezen címet veszed irányadónak, akkor talán az értelmező kéziszótárban utánanézhetnél az „objektív” szó jelentésének.

 

Aztán, ha már objektivitás! Kedves ppr!

 

Mint ahogy a  KB topikban itt sem árt egy kis kiigazítás! Nagyon díjazom az elkötelezettségedet e magyar fajták iránt, de úgy érzem itt is elhomályosítják az érzelmek a szemet.

 

Bianko egyáltalán nem evez egy csónakban más, a fajtát tenyésztő, és szerető emberrel. Külön utat választott. Egy saját maga által tenyésztett lovat menedzselt a díjugrató szakágban, egészen idáig, sőt ahogy írta, ez még csak az út eleje. Ez igen becsülendő és talán még nem is fordult elő, tenyésztővel. Azt hogy ezzel az OB 15. helyezéssel mit mutatott meg és kinek, azt nem tudom, de  mindenképpen reklámértékkel bír, és talán Bianko is ebből a megfontolásból versenyezteti Mytokot.

Utószor még egy apró megjegyzés, talán az is feltűnt, hogy az utobbi 20 évben, nem a díjugrató sport volt a Gidrán tenyésztés fő iránya (bár versenyeztek Gidránok díjugratásban), hanem a military ahol Gidrán ló kvalifikálódott olimpiára is! Tavaly Military OB is nyert egy Gidrán kanca, csak úgy mellesleg, de ezen kanca tenyésztője, nem beszélt mindenféle purgatóriumról, és fel sem merült senkiben, hogy ezzel az eredménnyel, mekkora csapást mértünk, az „imperialisták” lótenyésztésére.


  • Franke likes this

#5230 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2014 September 2. - 21:30

kedves agymenőj!

Az ugróstílusra azt hiszem a két fotó talán elég lehetne, már ha valaki ért hozzá.

Azt hogy ezt az ugróstílust ami egy ménesi nevelésben lévő csikó vagy fiatal ló genetikai és anatómiai adottságábó adódóan tud, mutat, a lovas hogyan rontja el a terhelés hatására nem megfelelően fejlesztett sőt fejlődésben visszatartott testtartással szintén csak hozzáértő tudja.

 

 A gidránban az elmúlt 20 évben semilyen tenyésztői fő irány nem volt, csak az állami ménes 1994- 2008 közötti  vezetése gondolta úgy ez a szegmens

lehet egy piaci lehetőség - ehhez jött az Agrokomplex támogatása és kész a millitari - gidrán koncepció.

Persze azóta mióta az Agrokomplex nincs már military - gidrán koncepció sincs.

 

A gidrán történetét pedig olvasd el jobban, mert ha figyelmesen olvasol találhatsz jónéhány a díjugratásban kimagasló képességű és eredményeket elérő Gidránt, míg a militaryban legfeljebb az utóbbi tíz évben kipróbált lovak neve szerepel.

 

 

Ha még egy kicsit figyelmesebb lennél akkor nem azt írtad volna hogy egy magam által tenyésztett lovat menedzselek, hanem azt hogy az általam tenyésztett lovak közül van néhány a díjugrató sportban kipróbálás alatt lévő ló amelyek több kevesebb sikerrek bizonyítják a díjugrató sportra való alkalmasságukat.

Ha nem tudnád akkor kérdezz utánna Objektív szakértőknél!

 

Ha egy ló amelyik első OB döntőjén A3 egy - kettő és háromcsillagos versenyszámokban 38 ló közül a 15 helyet éri el

akkor az nem reklám, hanem teljesítmény!!!!

 

A fórum valódi címét meg lehet kérdezni az elindítójáról aki történetesen a Jónás Sanyi,

 

Az általad is kiváló tenyészértékűnek tartott Gidrán XI nem militaryban minősült az olimpiára, és ő volt az aki 20 évvel ezelőtt utoljára szerepelt a díjugrató OB döntőjében.

Nem mellesleg Mytoc anyai dédnagyapja.

 

A tenyésztett lovak tenyésztői által sportban való menedzselésével kapcsolatosan egy két hazai példa.

Magyar sportló fajtában PM előtaggal szerplő lovak - Pataki Ménes Kecskemét - Timpex - Nyíregyháza, Agdopoint - Debrecen, de mondhatnám Rádiházát és azt hiszem van még egy kettő.

A magyar fajták nem büszkélkednek sajnos egy ilyennel sem.

 

A magyar fajta tenyésztők csak azt mondják " Miért nem magyar fajta lovakat vesznek jó áron a lovasok" hát azért kedves agymenőj, mert szertnék tudni mit is vesznek a pénzükért, nekünk tenyésztőknek meg azt kell megmutatnunk, hogy amit kínálunk az jó és értékes.

 

Én ezt az utat járom és büszke vagyok hogy maqyar fajta lovat tenyésztek és arra is amit lovaim, lovaink elértek.

 

 

 


Edited by bianko, 2014 September 2. - 21:35.

  • mercedes79 and egyember like this

#5231 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 October 2. - 21:27


  • Backnight likes this

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5232 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,556 posts

Posted 2014 October 27. - 12:47

Olvastátok? Nagyon sajnálom,nyugodjék békében!

 

http://www.dijugrato...yt-herczog-emil



#5233 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2014 November 21. - 14:09


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5234 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,169 posts

Posted 2015 January 7. - 8:17

Beteszem ide is:

Borota-1.jpg

2581 Borota (V. Öttusa VB, Örkénytábor 1954)


  • melodia91 and egyember like this

#5235 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,894 posts

Posted 2015 March 3. - 13:05

Valaki meg tudná mondani,mi a címe annak a számnak,ami a videón hallható?

#5236 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,052 posts

Posted 2015 March 3. - 19:33

Nem menekülök el!  :smile2:

Az előadó(k): Children of Distance



#5237 vki8

vki8

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 posts

Posted 2015 April 10. - 7:05

Sziasztok!

 

Tegnapi nap meglátogattam Csákváron a gidrán ménest. Kilenc csikó született idén,  egytől egyig nagyon jó csikók. Láttam a Balu xx angol telivért, aki nagyon jó kondicióban van.

 

Ja május 16-án (szombaton) tenyészszemlét rendeznek, ha valaki akar kancát (gidran, kisbéri, magyar félvér) bíráltatni jelentkezzen 06-30/322-0647 telefonszámon.

Úgy gondolom hogy a tavalyihoz hasonlóan egy nagyon jó szemle van készülőben.

 

E

 


  • N.C. likes this

#5238 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,321 posts

Posted 2015 April 13. - 20:57

http://www.lovasok.hu/



#5239 alfie_91

alfie_91

    Új vendég

  • Új tag
  • 5 posts

Posted 2015 April 19. - 15:38

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a gidrán tenyésztési szabályzata elég szigorú, hogy csak a bizonyos fajták megfelelő ménjeit engedi keresztezési partnernek. Azt szeretném kérdezni, hogy ezeken kívűl másik fajtából való ménnel egyáltalán nem lehet kivételt tenni? Gondolok itt olyan francia, holland, német ménekre, amik sárgák, megfelelő angol/arab vérhányaddal rendelkeznek és emellett van sajátteljesítményük és utódaikban is bizonyítanak. Például Sárarany származásában is megtalálható Ramzes Junior, ezért gondoltam, hogy más esetben is tehet kivételt a tenyésztő egyesület.



#5240 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,572 posts

Posted 2015 April 20. - 7:04

Szia alfie_91 !

 

A gidránban tenyésztési szabályzata igazából nem szigorú, hanem tradícionális.

Ez elsősorban azt jelenti, hogy a tenyésztési elv taradícionális, ettől más, ettől nem szintetikus  ló fajta a gidrán.

A lófajtákat elsősorban származásuk, tenyésztési elvük különbözteti meg egymástól így a gidrán csak akkor lesz más,

ha az eredeti tenyésztési elveket megtartva tenyésztünk.

A Sárarany származásában lévő Ramzes egy kísérlet volt abban az időben amikor még nem volt akkora különbség

a mai sportló fajták és a gidrán között, és voltak akik pl a sárga magyar sportlovat akarták kitenyészteni úgy hogy közben

majdnem elveszítettük a gidránt.

Igazából érdekes kérdés ez a sport ló és gidran kérdés, hiszen a lovat már sznite kizárólag sport célra használjuk. így más tenyésztési cél nincs is csak szabadidő

hobbi és élsportra alkalmas gidránok tenyésztése.

Abban az esetben ha össze vissza kereszteznénk mindenfajta sárga lóval aminek a pedigréjében található angol vagy arab telivér esetleg mindkettő, a fajta

egyik különlegességét ami a származásában van dobnánk el, és tulajdonképpen nem kapnánk helyette semmit. Egy két mén nem változtatná meg lényegesen

az állományt, ráadásul jelenleg azt sem tudjuk kellene vagy sem ez a változtatás, hiszen a kipróbálás szintje nagyon alacsony.

Azt látjuk, hogy ott ahol a kipróbálásra való kiválasztás körültekintő volt  ott vannak eredmények.

Lásd, Riadó,Szépevő, Mytoc, Szende, Ikon hogy a legutóbbiakat mondjam és ott vannak a többiek, Regölő, Sóhaj, Ima, Nimfa, Kis Mitok, és még sorolhatnánk a többi nagy öreget.

Véleményem szerint a gidránban nincs szükség ezekre a kisérletezgetésekre az idegen sárga ménekket, inkább esélyt kellene adni a mostani egyedeknek a bizonyításra és ezeket a tapasztalatokat felhasználva tenyészteni.

 

 

 


Edited by bianko, 2015 April 20. - 7:06.

  • ppr, melodia91 and Kaiser like this