Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#6081 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 10. - 12:34

Ssssssssssssssss



#6082 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 10. - 21:12

 

a lehetetlen megtanulható. a mérhetetlen tudás mérhető. a megtaníthatatlan megtanítható..... mindez röpke pár nap esetleg hét alatt. és kiderül a kideríthetetlen....viszont kiderül, hogy elgebaszkodjuk a lovunkat...de sosem késő semmihez...viszont a mérhetetlen tudást nagy valószínűséggel mérhetően sok? pézér átaggyák :D ( irígy vagyok :D

egy idézet  az egyik  legnépszerűbb hazai suttogótol.

 

" Az élet úgy hozta, hogy egy hónapig nem láthattam, de most végre újra találkoztunk. Megesik az emberrel, hogy a legjobbat szeretné a lovának, de mégsem azt adja. Én is tartozom még a sajátomnak az igazi kapcsolat kialakításával, amire végre – közös életünkben most először – sor kerülhet. Képzését és a kapcsolatunkat új alapokra helyezem, mert az eddig próbálkozásaim sorra hibásak voltak és ezért kudarcra voltak ítélve. Sőt, még új nevet is kap tőlem. Megérdemli… Hol az alkalmazott módszer, hol a hely és a környezet volt nem megfelelő és volt, hogy olyasmire használtam, amire nem lett volna szabad, de az utóbbi időben – ebben az évben - szinte minden téren elrontottam a lovammal való hatékony munka és kapcsolat építésének, folytatásának lehetőségét, ami a saját munkámra is rossz hatással volt. De sosem késő a hitelesség útjára lépni! Ami eddig volt, nem volt a sajátunk: a szándék persze megvolt, de a körülmények eddig valamiért sosem engedték, hogy önállóan, a saját szívemmel és lelkemmel forduljak a lovamhoz, azt nyújtsam neki, ami belőlem ered, tőlem származik. Sokat tanulhatok még tőle, s most végre itt a lehetőség! "

 

 

Hát én már csak hátra dőlők és kérek egy teát..... :)



#6083 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 20:36

én már ittam egyet :D lesz valakinél bemutató, kurzus? szivesen lennék vip meghívott :)



#6084 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 21:30

én már ittam egyet :D lesz valakinél bemutató, kurzus? szivesen lennék vip meghívott :)

 

A legközelebbire a vendégem vagy. :)



#6085 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 12. - 15:12

oké, szavadon foglak  és elfogadom :)



#6086 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 21:19

Csak suttogva kérdezem: sehol semmi összefoglaló a lezajlott Monty Roberts kurzusról? 



#6087 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 23:48

1: senki se kíváncsi már MR-re. 

2: olyan szintre léptek, hogy már nemhogy nem suttognak, de már írni se lehet róla. :D



#6088 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 14. - 6:43

Bezzeg ha én ilyen negatív lennék, rám szólna az admin. Vagy Örni. :D


  • Ernest kedvelte

#6089 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 14. - 9:10

Állítólag szuper volt, fórumos is volt ott, igaz, már régen járt erre... Nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott....


  • Spanishereit és Ernest kedveli

#6090 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 14. - 12:17

Bezzeg ha én ilyen negatív lennék, rám szólna az admin. Vagy Örni. :D

 

Áh, csak irigykedem, mentem volna én is nézelődni. :D 



#6091 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 14. - 14:11

:sad: 170.000 volt a két napos részvétel, így nem nagyon 'fertőz'...


Edited by börni, 2015 április 14. - 14:11.


#6092 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 22:38

Egy kicsit át vágták az embereket, mert ez nem kurzus volt hanem bemutató.... Ahhoz meg egy kicsit drága... :unsure:


Edited by moli, 2015 április 21. - 22:39.


#6093 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 22:42

Állítólag szuper volt, fórumos is volt ott, igaz, már régen járt erre... Nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott....

 

No, ki volt az? :)
 



#6094 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 22:43

Annyira titkos volt, hogy még engem sem engedtek be..... :P



#6095 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 25. - 19:15

Sziasztok!

 

Én csípem az Öreget a 3M ragasztójával, de ki a fene tud és hajlandó manapság 170 rugót odatolni egy demóra?

 

Aki olvasta a könyveit, meg néhány kurzuson már részt vett, az  tudja, hogy egy ilyen bemutatón nem lehet túl nagy okosságokra szert tenni.

Aki meg nem - az vélhetően nem ekkora összeggel fog belevágni a lóval való ismerkedésbe.

 

Nyilván ott voltak a hivatalos MR-emberek, meg a legelkötelezetteb rajongók, de azért tényleg nem lehetett egy tömegrendezvény. :wacko:

 

(Off: Amit a TV riportban láttam, abból sokkal inkább megfogott a "Lajos" drótköteles íjászata. Azt hittem a Zen íjászat csak afféle idea, szimbolikus jelentésekkel, de le a kalappal. Még MR is megsüvegelte.)


  • Monda kedvelte

#6096 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 13:42

Annyira titkos volt, hogy még engem sem engedtek be..... :P

 

Hehe!

 

Moli Én bármikor szívesen látlak a saját körkarámomban. :gm:  Még Örni is jöhet fotókat csinálni, ahogy a módszeredet népszerűsíted. :biggrin:

 

Úúúriember nem megy oda, ahol nem látják szívesen. :cheers:



#6097 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 19:11

Köszönöm! Szavadon foglak. :) Pumakéz Kata tart tőlem mint a tüztől.... :P



#6098 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 8:22

Köszönöm! Szavadon foglak. :) Pumakéz Kata tart tőlem mint a tüztől.... :P

 

:dev:



#6099 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 9:25

Pedig aki biztos magában és a tudásában, az nem fél.



#6100 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 21:18

Pedig aki biztos magában és a tudásában, az nem fél.

 

Az nem, így van.. De aki valótlanságokat állít magáról az fél... de nagyon... És azért hogy fenttudja tartani a "hírnevét", még többet fog lódítani...



#6101 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 13:15

http://www.lovasok.h...ex.php?i=94537 :gm:  :gm:  :gm:  no comment



#6102 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 13:41

szép erőszakmentes kötözöttsonka az a ló egyik-másik képen....

 

2 dologra azért kíváncsi lennék: 1: mi volt az a fene nagy probléma, amit csak MR személyesen tudott megoldani, 2: mennyit kellett ezért fizetni (igen, tudom, az irigység beszél belőlem)


  • Rontó kedvelte

#6103 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 13:43

Az első kérdésedre a válasz a videóban meg a képeken: Alika csillagvizsgálónak érezte magát :) Hogy ehhez kellett-e maga Monty....


Edited by Monda, 2015 május 14. - 13:43.


#6104 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 13:45

2. másfél milcsi :cool:



#6105 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 13:58

2. másfél milcsi :cool:

 

túlzottan úrinő vagyok, hogy leírjam az első gondolatom :D


  • N.C. kedvelte

#6106 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:07

én nem vagyok úrinő és leírom az enyémet - a magunkfajta (tisztelet a szerencsének és a józanságnak)  sokszor alkati és karakterbeli problémás lovakat, mentvényeket, tenyésztési selejteket dajkálókat ugye kutyába se' vett volna a Mester?  vagy a demo-lovakat összeválogató csapat... szívesen beállítottam volna a 'suttogós' vakondacimban a Ramszesszel :-) de jó lenne nekem is egy ilyen nebuló:-) egy ilyenből az egész fogyicsapatomat tudnám vigyorogva gurítani

Jól eladták lelküket a Mammonnak, pénz, pénz és kirakat... 

Kár érte...


  • N.C. és Diamondka01 kedveli

#6107 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:08

Ja, ne mondjátok,tudom hogy egy irigy deg' vagyok :-)



#6108 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:09

Gyerekek, mi a probléma? Volt ennyi pénze, volt rá lehetősége, mi a baj ezzel? Neki ez a megoldás tetszett, igénybe vette, kifizette, boldog tőle. Miért akarja mindenki, hogy mások is úgy gondolkodjanak, ahogy ő maga? Kinek ártott ez a kicsit naiv, szöszi milliomos csaj? Reméljük, el tudja lovagolni majd az arabját, és szép, hosszú, boldog életük lesz, ámen :ang:



#6109 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:23

Nekem egyvalami fáj nagyon, ezzel kapcsolatban is meg jó pár hasonlóval. Ugyanaz mint a természetgyógyászatnál, alternatív módszereknél humán vonalon. Hogy reklámozzuk, mondjuk, milyen jó, de kevés kivétellel megfizethetetlen áron mérjük. Ha igazán jót akarnánk a lovainknak, ezek a módszerek nem lehetnének aranyárban. Kevés természetes lókiképzővel találkoztam (tisztelet persze a kivételnek) , akinél egy foglalkozás nem vagy alig kerül többe mint egy átlag lovaglólecke, urambocsá' egy színvonalas edzés (és itt nem pl. puccos díjlovira gondolok). A segédeszközök alkalmazása - a lekötésre és a segédszárra gondolok - hiteltelenné teszi számomra a természetes lovazásról gondoltakat. Főleg így, amatőr/hobbi lovas alatt...

Azért még fotókon is más képet mutat a ló az öreg mesterrel a nyergében...

Egy szóval - nem ez a valóság, ez így nem segítség a lovaknak

puff' puff' puff'


  • Monda és Diamondka01 kedveli

#6110 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:25

Fifikusz, túl azon, hogy nyilvánvalóan az irigység beszél belőlünk, szerintem több sebből is vérzik a történet:

1. Az a ló úgy össze-vissza volt kötözve zablába csatolt kikötőkkel, hogy nem győzött égnek állni a hajam

2. Bevallom, nem volt idegrendszerem végigolvasni a sztorit szórol-szóra, de ennek a lónak szerintem nem viselkedésbeli problémái voltak,  hanem a lovasa nem tudta ellovagolni. Ide jöttt MR, csiszolt rajta valamit, majd elment. Nem hiszem, hogy ez a hosszútávú megoldás. Ennyi pénzből keríthetett volna egy belovaglót vagy edzőt, aki hosszú távon rendezi a problémájukat.

 

 


  • Monda és Diamondka01 kedveli

#6111 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 15:45

Juice, maximálisan egyetértek veled. A lovat Amerikában idegenek lovagolták be (a vérző szájszöglet elárulja, hogyan), ide is nemzetközi suttogó kellett hozzá, de ez legyen az ő gondja. Majd rájön, hogy hosszútávon csak a sok közös munka és egy hozzáértő edző segít. De ezt az utat neki kell megjárnia, ha lóhoz értő valakiről lenne szó, nem vett volna két hónap lovastapasztalattal félnyers arabot. De így döntött, szórja a pénzét, ám tegye. A fontos, hogy a ló a végén ne menjen a levesbe. Nem az a baj, hogy Monty sok pénzért megsuttogta. Ha ez lesz a motiváció a türelmes munkához, akkor mindenki jól járt. Monty keresett pénzt, a leányzó boldog, a ló nem lesz agyonverve. Ha lesz baj, az nem most lesz, hanem, ha mostantól csodavárás van kitartó munka helyett..... És ha ennyi pénze van, talán meg fog fizetni valaki hozzáértőt a környezetében, merthogy Monty nem tud évekig maradni, hogy folyamatosan segítsen :)



#6112 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 16:06

Majd Pataky segít neki ;) Egy kérdés: kiről lett mintázva a Suttogó c. Film? Nem Montyról úgy emlékszem..

#6113 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 18:47

Majd Pataky segít neki ;) Egy kérdés: kiről lett mintázva a Suttogó c. Film? Nem Montyról úgy emlékszem..

 

Pataky "pumakéz" Kata a sját lovát sem tudta rendbe hozni.... A Suttogó c. film Tom Dorrance, Ray Hunt, és Buck Brannaman személyéről lett mintázva. Buck volt a film szakmai tanácsadója és a filmben is szerepelt Redford dublőrjeként.



#6114 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 19:04

ÁÁh köszi  :happy:



#6115 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 19:27

Általában nem a lovaknak vannak problémáik, hanem az embereknek.

Ha valaki keresi az útját hogy megoldja a problémáját, az jó.Ha csodát vár egy kék inges "öregembertől", az az ő baja.

Ha Ali többet nem kap kis orrszíjat és kikötőszárakat, már megérte :-D

Az meg hogy ki mire költ, miben hisz, minek örül - magánügy.

( persze én elfogult vagyok :unsure:


  • N.C. kedvelte

#6116 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 19:33

Nem értitek a lényeget, pedig rögtön az első mondatban elhangzik.

 

Hogy asszongya;

Csíkokra vágott műanyag zacskóval simogat egy lovat az amerikai Monty Roberts.

 

Na!


  • Monda kedvelte

#6117 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 20:06

Nem értitek a lényeget, pedig rögtön az első mondatban elhangzik.

 

Hogy asszongya;

Csíkokra vágott műanyag zacskóval simogat egy lovat az amerikai Monty Roberts.

 

Na!

 

Ezt akkor bebuktam, ha eleget tartalékoltam volna a kiürült zacsikat, amikor még létezett a zacskós tej, most milliomos lehetnék a Dzojnáppos lósimogató nájlonból. :D 



#6118 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 20:41

Most komolyan irigykedtek?

Ha nekem ennyi pénzem lenne a lovam képzésére, egészen másképp használnám föl, és cseppet sem irigylem a csajtól Montyt.


  • N.C. kedvelte

#6119 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 21:02

No ez is egy szép mondat: "Úgy vélem, vitathatatlanul ő az erőszakmentes lókiképzés legtiszteletreméltóbb élő legendája és úttörője."  Meg a fenéket...

 

Aki agyon lövi a lovát dühében az nem hiszem hogy tiszteletre méltó.......



#6120 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 21:23

Most komolyan irigykedtek?

Ha nekem ennyi pénzem lenne a lovam képzésére, egészen másképp használnám föl, és cseppet sem irigylem a csajtól Montyt.

 

Én sem MR-et irigylem a csajtól, hanem a 1,5 millió Ft-ot, amit ki tudott fizetni egy ilyen személyes tanácsadásért. Ha lenne ennyi pénzem egyben lovazásra, én is másra költeném.