Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

El vagyok keseredve...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
265 válasz a témához

#241 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 13:19

Hát, póninak a sima gyeptõl is híznia kellene, szóval inkább a nemhízás okát keresném (és szüntetném) meg lucernáztatás helyett. :rolleyes:

#242 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 13:32

Én is ezt mondtam elsõre. És így is van. ;)

#243 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 13:42

Akkor bocs. Még az jutott eszembe, hogy mindenhol rémítgeti biz. forgalmazó a népeket a galanddal, és hogy vegyük meg a kombinált hajtószert, mert 10 lóból 8 fertõzött. Szóval amennyiben nem olyannal hajtottál, nem lehet, hogy ezekben tényleg van?

#244 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 17:06

Én a féregre gyanakszom, májmétely okozhat ilyet. Pl mifelénk fertõzött a terület, tehát évente többször hajtok ilyen szerrel is, de a gandféreg sem kizárt!

#245 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 19:37

Legeltetni nem tudok, nincs mit:( Lucernát kapnak, de azt csak ésszel merek, mert annyit nem mozognak, hogy merjek nekik sokat adni.... ötlet, hogy mi bajuk lehet???

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#246 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 19:48

Rák? :D

#247 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 20:24

Rák? :D



viccnek is rossz :(

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#248 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 20:36

Csak azért vicceltem vele, mert dokival kéne beszélned, ha tényleg aggaszt a pónik állapota!

#249 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 20:46

Csak azért vicceltem vele, mert dokival kéne beszélned, ha tényleg aggaszt a pónik állapota!



Beszélte, õ mondta a lenmagolaj +vitamint...és hogy várjak 1 hót...ha addig nincs változás, akkor jön a vérvétel...csak gondoltam hátha látott valaki olyat, hogy ahol együtt lakik 8 ló, ott 2 kirívóan gázos, és az a kettõ ráadásul a póni, míg a többi nagy ló

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#250 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 7. - 7:47

Mercedes, egy parazitológiát lehetne csináltatni, nem drága. Jó a vitamin, de azért ha hasonlóan táplált nagylovak mellett pont a két póni fogy, ott valami lyuk van a hordón, azt kellene megtalálni és bedugni. Jól teszed, hogy szélesebb körben érdeklõdsz. :ang:

#251 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 7. - 19:51

3-4 havonta váltott hatásspektrumú a féreghajtó...nem elõször csinálom, tizen-huszon éve vannak lovaim, de így még nem jártam...ideges vok, de már csak 3,5 hét, és új konzultáció dokival...egyenlõre nem látnám a hízást...de ki tudja...lehet 2 hét múlva... ...legalábbis remélem... ...de azért várom az ötleteket, ami nem féreghajtó téma.... ...sokat tudok a májmételyrõl, de én ott ahol vannak kizártnak tartom...illetve miért csak a két póni? a nagyok miért nem???

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#252 MályvaBaba

MályvaBaba

    Csikó

  • Fórumtag
  • 732 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 19:50

Mostmár nincs más reményem csak hátha valaki is küzdött ilyesmi problémával és tud tanácsot adni. Körülbelül 2 hónapja vettem észre,hogy köhög a lovam.Hívtam állatorvost,kehességet kizártuk. 10 napig antibiotikumot oltottunk. Nem javult semmit. Kipróbáltam a gyógynövényeket.Akkor talán egy keveset javult de nem sokat.Jobb közérzet kevesebbet köhög. Vannak periódusok amikor teljesen jól van,olyankor hatalmas kedvvel dolgozik,élvezi. Viszont utána elkezd ömleni a takony az orrából(csak a jobb oldali orrlyukból).Talán mintha kissé habos állagú lenne.Nincs most már ötletem mit tudnék kezdeni vele,hogy legalább jobban legyen és ne köhögjön ilyen csúnyán..Takarmányt locsoltuk,köptetõt is vettem neki,nem hatott..:(

#253 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 20:42

Itt a mostani lovardában van egy hasonlóan kezelt, öregecske kanca. Ugyan ezek a tünetek, néhai taknyolás, de inkább száraz köhögés. Na mi kitapasztaltuk (mert én lovagoltam egy porallergiás lovat anno, de az boxban köhögött csak, kapta a Secreta Pro-t és lovagoltuk is aktívan...), hogy ha kint van karámban és mozgatva van nem köhög annyira! Tehát most segítünk rajta azzal, hogy mivel a lába miatt már nem lovagolható, hogy futószárazzuk néha néha és éjjel nappal karámban van a növendék csikóval. Csináltunk nekik beállót és most tünetmentesnek tûnik! Mellé kap a reggelijébe Secreta Pro-t. Ez ilyen csupa gyógynövényekbõl álló por, tüdõ és légzõszervi megbetegedések, meg mindenféle hasonló dologra ajánlották. És hozzáteszem járt nála 4 különbözõ állatorvos is, amikor tartósan taknyolt azt kezelték neki is antibiotikummal, el is múlt de a köhögés megmaradt. Boxnyugalmat is ajánlottak neki, az se vált be. Egyenlõre így a legtünetmentesebb... Remélem segítettem ezzel az esettel vmit! :) JA! És locsoljátok továbbra is a takarmányt. Ne csak a szemeset, hanem a szénát is tegyétek minél pormentesebbé. Persze, ha megtudod oldani, hogy éjjel nappal legelõn legyen az lenne a legjobb.

Edited by Merénylõ, 2011 június 10. - 20:44.


#254 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 21:52

Mályvababa, szerintem endoszkóppal nézzétek meg illetve vegyetek mintát! Elmondom miért irom. A több néha kevesebb. Nem olcsó kihivni, megnézni, labor stb. de nekem fél évig nem akart elmúlni Atis köhögése. Tavaly augusztusban mindkét lovon átvonult egy köhögéses baci, persze azonnal állatorvos, antibigyó, köptetõ stb. elmúlt, majd Atisnál visszatért 1 hónapon belül, kapott megint köptetõt erõsebbet, utána megint rendben volt egy kis ideig és újra kezdtek erõsödni a tünetek. Másik doki, másik antibiotikum, más hatóanyag, köptetõ. Akkor megint rendben volt egy darabig. Aztán újra kezdõdött decemberben, akkor latolgattuk, kap egy igen húzós árú antibiotikum kúrát megint, ami megint egy harmadik tipusú, de nagyon jó vagy endoszkópos vizsgálat (ilyen nálunk nincs a környékbeli dokiknak), de nem volt pénzem csak 1re. Endoszkóp ugye nem kezelés, attól nem lesz jobb, a harmadik antibiotikumban sok remény, hát próbáljuk meg azt. Itt már kb. 120 e ftnál jártam (mert ugye ezek mellett gyógynövény, inhalálás, szurik, dokik stb.) de megint ideiglenes volt a javulás. Végül összeszedtem amit lehetett, kihivtam Dénest, aki megvizsgálta és kórelõzmény alapján kehesség, allergia. A vizsgálat kb ezt igazolta (ne felejtsük fél éve akkor már kisebb-nagyobb megszakitásokkal de köhögött) de egy utolsó csavar, a laboreredmény egy olyan baktériumot mutatott ki ami vagy rezisztens (ellenálló) volt a korábbi antibiotikumokkal szemben vagy csak gyengén hatott, végül a 4. antibiotikumos kezelés ami célzott volt (és nem is volt maga a szer az elõzõhöz képest drága) plusz kapta a Secrolint és láss csodát kopp-kopp-kopp a lovam rendbejött. Február óta nem kap semmit, az abrakot eddig is, de tavaly óta a szénát is vizezve kapja, mert biztosan nem tett jót a folyamatos köhögés, de a legutolsó kontrollon már normális volt a légzése. A történet vége olyan 180 e ft, amit kevesebbõl mint a felébõl meg lehetett volna úszni, ha már az elején az elsõ antibiotikumos kezelés sikertelensége után megnézetem endoszkóppal. És ami lemaradt, Atisom a régi, február óta ha 2x hallottam köhhenteni, szóval szerintem érdemesebb megnézetni, ne a saját bõrödön tapasztald meg ezt.

Edited by chyki, 2011 június 10. - 21:55.


#255 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 11. - 20:57

Képzeljétek, úgy néz ki, javulnak a pónik:)))....a téli bundát 70 %ban ledobták (bár az fura, hogy úgy hogy szó szerint van csilli villi nyáribundás rész, és a faruknál meg a télibunda)...és talán a kondi is javulgat, az mondjuk 1 hét után nem annyira szembetûnõ:)))))) :ang: :D :ang: :D :ang: :D

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#256 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 12. - 13:03

Mondjuk egy kis lucernától híznának, ha nem allergiásak rá és nem rögtön történik a váltás.

Épp akartam írni Mercedesznek, hogy a legtöbb póni fehérjeallergiás. Tavaly az egyik pónim így járt, annyira, hogy már a rétiszéna fehérjétõl is puffadt, ment a hasa, fogyott. Abrak helyett egy fandli korpát kapott, marék kukoricával és egy doboz yoghurttal, na meg sárgarépát nyersen az egyszerû rétiszéna mellé.
Idén egész télen tömtük a bagázst sárgarépával, nem is volt probléma, a pónik már olyanok, mint a malacok, pedig csak fûszéna van elõttük.

Lehet kapni fehérjementes pónitápot, erre az esetre.

#257 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 12. - 20:20

Télen kapnak lucernát:)----és ezek szerencsére semmire sem allergiások, sõt:))), annyira belesek, ezért nem értjük mi a soványság oka...de talán a javulás mezejére lépett a bagázs:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#258 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 13. - 12:20

A fehérjeallergia jele lehet az, hogy fogy a póni, nem hízik... :rolleyes:

#259 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 13. - 20:31

A fehérjeallergia jele lehet az, hogy fogy a póni, nem hízik... :rolleyes:



....akkor még jól néztek kii, mikor kaptak...most passzoltak le az elmúlt 2 hóban:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#260 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 6:05

Krónikus fehérjehiány! :D

#261 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 9:59

Mercedes, akkor a szõrváltás viselte meg õket? Erre nem gondoltam, mert nálunk már régen ledobták a télikabátot. Olyankor szoktam adni az enyémnek lenolajat. A másik ló, aki bérben van nálunk nem kapott, és õ is lefogyott abban az idõszakban, pedig amúgy kis dömper.

#262 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:49

...sajna ez idáig el sem kezdtek vedleni....a doki szerint valami vitamin hiány...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#263 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 17:21

A vedlés hiánya - szelén, d, a - vitamin hiány! Mindenképpen adj nekik naponta fél élesztõt( legalább egy héten át) , meg lenmagot kifõzve és nem ártana szelén koncentrátum, ami van a Purinának oldat formájában! Meg fogsz lepõdni milyen gyorsan kiugranak a téli bundából!

#264 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 19:42

lenmagot heti 1-2szer kapnak mindig... a vitamint most kapják, abba van d vitamin, se, stb. de én most equiminset vettem...azt hiszem jó a cucc (ill. végre van idei széna, ami szintén jó,...mert sajna tavaly nemcsakhogy kevés, de jó széna se termett... de köszönöm mindenkinek:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#265 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 15. - 18:34

A magyar legelõk, ezért a széna, eleve szelénben szegény. Én szelénes nyalósót szoktam venni. Vedléskor ahogy a többiek is írták, a lenmag olaj, fõzött lenmag, vagy 1-2 maréknyi (én hántoltan adtam) napraforgómag sokat segíthet.

#266 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 20:24

Köszi Ilusta, én is tanultam a Se témát takarmányozásból:), illetve legelõ -és gyepgazdálkodásból is:) Se-s nyalósót már rég nem láttam semerre, de a lenmagot eddig is kapták, most jött be az olaj, de én azt hiszem a vitamin segít rajtuk

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu