Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#201 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 23:02

Azt hiszem még nem írtam ebbe a topicba, pedig én is öreg ló boldog tulajdonosa vagyok.Lovacskám egy atv kanca. Február 2-án lesz 22 éves. Március 15-én lesz 5 éve h az enyém.Életében nagyon sok mindent csinált: ment galoppon, volt iskolaló, ugróló, és még díjlovaglásba is belekóstolt. Õ tanított meg lovagolni. Korábbi tulajai érdekes storikkal állnak róla elõ. Állítólag vadállat volt, nem lehetett terepre kivinni, mert jött a galoppszellem.Aztán hozzánk került, és egészen kikupálódott: ugróversenyeken ment, egészen tavalyig, amikor õsszel az utolsó versenyt megnyerte, ezzel az ugrókarierrét befejeztük. Díjlovaglásban ügyeskedtem vele, ugyan csak otthoni szinten, de a traverzálásig.Majd most novemberben elvittem ménesbe Pusztaberénybe, ahol mindene megvan, ami kell, 100 Ha legelõ, futóistállók, elkülönítve õk, mint idõs csapat (5-en vannak, rajtauk kívül még 6 adag ló, de ott kb 20-asával, mert csikók). Szóval akit érdekelnek képek: Hubertus ménesAz állatorvos szerint matuzsálemi kort fog megélni, mert még mindig olyan mint egy rossz csikó. Úgy legyen! :yeah:

#202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 8:19

Jaj, Köksit majdnem kihagytam a sorból, tessék... :ang: (Bárcsak Apiról is lenne még mit mondani.)Vessy, gratula Trudihoz, és neki is jó egészséget! Igen szép "nyugdíjasotthonba" került (a szó pozitív értelmében kéretik az otthon szóról asszociálni ;)), gondolom, nem is panaszkodik.[elírás]

Edited by Dé, 2007 január 10. - 8:19.


#203 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 11:34

Látom Galesznak és Trudinak is jól megy a sora!Szelcsi is lassan nagykorú :) .Örülök, hogy ennyi jó állapotban lévõ idõsebb lóállat van :) továbbra is jó egészséget nekik!Zsuzska, hát nem tudom, végülis ez is benne van a pakliban, de így elõre senki sem tudhatja, melyik lóból mi lesz....az biztos, hogy a két meglévõ lólányt szeretnénk életük végéig (vagyis még nagyon-nagyon sokáig) jó körülmények között tartani....majd meglátjuk mellette mi fér bele.Nem fogok belerokkanni, ha nem lesz soha életemben díjlovam, sokkal fontosabb, hogy a meglévõknek mindent megadjunk....meg ugye nem mellékesen ott van a családom is :) .

#204 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 12:02

Köszönöm :) hát nem panaszkodik. mióta odavittem a sörényében új rétegek nõnek, és már sokkal dúsabb. imád a legelõn lenni. talált egy bartátot: egy szintén idõsféle telivér heréltet. egész nap egymás mellett látni õket.de sajnos így elég messze van tõlem, mert én pesti vagyok, és ez meg balatonfenyvestõl néhány percre van. azaz 170 km itthonról... ez az egy hátránya van. de amikor tehetem, meglátogatom.

#205 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 31. - 20:39

Valahogy elkerültem ezt a topicot,pedig idõsebb lovat lovagolok :rolleyes: Egyik pacink sem fiatal már.Tájfun 18 éves,Eron meg 17. De nem nagyon látni egyiken sem,hogy idõsebb.Eronról még lovasok sem állapították meg a korát,annyira fiatalos :D .Herélés elõtt mindkettõ vadállat volt,most sem angyalok,kell hozzájuk erõs idegrendszer is,türelem is... :D Tájfunnak nem volt könnyû élete,elõzõ tulajdonosa félelme mögé bújva bántotta.Most már jól megy a sora,megvan mindene.Rajta picit nyomot is hagyott a kora,itt-ott kifullad,meg a lábaira érzékeny picit,de mindkettõt megtanultuk kezelni.Egyébként fél éve úgy megharapott (zószerint nekem rohant,megtámadott,majd eltûnt),hogy azt hittem,az egész kezemet leoperálta.Nem szereti az idegeneket,bizalmatlan,picit harapós (észrevettem,hogy ha ideges,vagy valamitõl megijed,akkor harap a legjobban.Neki ez olyan,mint a nyugtató :D ).Szóval vannak rossz szokásai,amik már nem fognak javulni,de így kell elfogadni.Az energia nem hiányzik belõle,ha pár napig nem fut,ugyanúgy hülyéskedik mint más lovak.Mikor elkezdtem lovagolni,engem is probára tett.Mivel régen Barrel race-ben versenyzett,fantasztikusan tud fordulni,ezeket bevágta+megdobta bakolásokkal,és lent is voltam. :D Eron meg ,hát õ aztán nagyon fiatalos tényleg.Szívós egy fajta,yan,akin semmi nem hagy nyomot,amióta ismerem,Tájfunnak volt már mindenféle baja,viszont Eronnak soha még egy kólika sem.Ha pár napig nem fut,brutális dolgokat csinál,tapasztaltabb lovasok is repülnek róla.Nyereg nélkül csak az merészkedik rá,akinek hiányzik egy kéztörés.Mindkét lovunk fogatozik is.Egyébként Eron valami csehországból származó félvér ,nem tudom pontosan,Tájfun meg szlovák sport pony (ezt a welsh pony és arab kersztezésébõl hozták létre)Szóval nem kell elírni az idõsebb lovakat sem,némelyik sokkkal energikusabb,mint a "fiatalság" :)

#206 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 1. - 8:41

Dia,nem is gondoltam volna h Tájfun ennyi idõs :) Tényleg nem látszik meg rajta így képrõl.Eddig én sem írtam ide,pedig már akartam.Nálunk a lovardában is van egy nagyon idõs ló,Lenke.Õ ebben az évben lesz 25 éves.Bérben tartott,de ez is érdekes.Egy srácé,aki már nem nagyon járki lovagolni így úgy gondolták akkor ameddig csak lehet,finoman,nyugodtan hagy lovagolják a gyerkõcök.Hozzáteszem õt sem kell lebecsülni,iszonyat prögõs ló,néha még én is meglepõdök h mennyire.Csikós ló volt valaha, a nyáron szoktak rajta csikóskodni a fiuk,lányok.Imád mozogni,egyszerûen nagyon szeret menni,és az ég világon eddig semmilyen baja nemvolt.Szerintem jó géneket örökölhetett.A kor amúgy nem látszik meg rajta,külsõleg sem.Nahjó néhol már õszül :D de nem vészes.Nemkell megijedni,nincs agyon hajtva,v mozgatva h az megártson neki.Végülis már nyugdíjas :) A gyerekek nagyon szeretik,és a ló is õket.Szerintem ez nagyon jó, Õ ami antik lovunk.Remélem sokáig fog még élni.Mutatok róla pár képet: LenkeLenke fejItt is :)

#207 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 1. - 20:29

Jaj, ha minden 25 éves ló/póni így nézne ki, mint Lenke! :ang: Éljen egészségben még jó sokáig.Nálam is van egy 19 éves póni aki Ridermané volt, és õ is Lenke névre hallgatott. Nálam már Lili.és a napokban ellik. :yeah:

#208 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 1. - 22:15

Nagyon örülök e topicnak, mivel most készülök volt lovam visszavásárlására(feltéve ha megtalálom hol van) aki 14 éves, s nagyon megnyugtató látni hogy tul.képp nem is olyan öreg, s micsoda jó formában vannak még akár 20 éves pacik is. Egyben szeretnék gratulálni minden ilyen szép kort megélõ lovaknak és gazdáiknak, öröm látni írásaikat s a sok szép képet! :guny: Eredetileg úgy terveztem, hogy ha megtalálom én biztosítom számára boldog nyugdíjaséveit munka nélkül akár, de mint látom azért nem kell még lemondani errõl teljesen, bár egyenlõre nagyon kis esélyt látok, hogy megtalálom egyáltalán õt. :(

#209 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 13:59

Kóserka! Ne add fel, én Vessy Trudiját kerestem, éveken át, már amikor lemondtam róla hogy valaha látom még életében akkor akadtunk itt össze a fórumon...:DValaha, nagyon sok évvel ezelõtt, õ volt az kedvencem egy lovardában, ahol munkáért cserében lovagoltam.Hát tény, hogy nem volt akkoriban az az "iskolaló típus" , de a haladók nagyon szerették, mert lehetett tõle tanulni.Vessy, mégegyszer köszönöm a képeket, és hogy vigyázol rá, szép kort élt meg már most, és tényleg nagyon fiatalosan néz ki a mai napig.

#210 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 20:22

KwszeEdit! Jó hallani a bíztatást, és irígyellek hogy ilyen jó kezekben tudhatod legalább a számodra kedves lovat, Vessyéknél mint a képekrõl látható nagyon jól érezheti magát. :) Bárcsak már én is kapnék hírt! :confused:

#211 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 21:40

Komoly meglepetés ért ma. Van egy pónim, akire 15-16 évet gondoltam, nem tudtuk kivenni a sütését. Jött ma lótenyésztési felügyelõnk, hogy kiderítse, ki-mi, hány éves is valóban Tara a póni. Én 91-esnek gondoltam, a kondija, fogai alapján, dolgozik a gyerekekkel minden nap.Ok, nem egy kapkodó idegbeteg. :dev: Most ért a meglepetés. Tara 81-es, tehát 26 évas... :rolleyes: . Gondoltam, hogy nem mai gyerek, no de ennyre, Nagyon jól néz ki, kicsit sovány, de nem is tudom meghízlalni. Ezek tudatában aztán pláne nem.. Szóval én is belépek a 20-asok klubbjába! :dev: Jövõre már 3 lóval, ha minden jól megy! :yeah:

#212 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 21:57

Nekem a drága Blankám most 23-án töltötte a 24-et, és hát most voltunk szombaton a lányom osztályát meglovagoltatni Domonyvölgyben a korelnõk 25 éves (decemberben tölti) Dolly-val együtt. Iszonytató meleg volt, azóta hámlik a bõröm, úgy leégtem...6 órás volt az út oda-vissza, de egy kis szûrõdéstõl eltekintve nem történt semmi...Pedig nagyon aggódtam, mert Blanóm ínszalagszakadt lába mostanában elég sokat rosszalkodott. A gyerekek élvezték, és hát ez volt a lényeg!

#213 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 22:08

Almelita! Nézesd meg a fogait, nem kell-e reszelni. Lehet, utána mégiscsak hízna egy kicsit. Blanka, gratula az "öreglányokhoz"! :yeah:

Edited by Ágimam, 2007 június 1. - 22:09.


#214 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 2. - 8:17

Aktuális hátterem: http://zsuzska.valod...ya/DSCF9964.JPG :)

#215 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 2. - 15:13

Almelita! Nézesd meg a fogait, nem kell-e reszelni. Lehet, utána mégiscsak hízna egy kicsit.


Azzal kezdtük, hozzá sem kellett nyúlni! :) Pónikat más fából faragták! :dev: De a 19 éves pónim, ma úgy viháncolt terepen, hogy attól féltem, elhagyja a Kislányt! :dev: Addig jó, míg a kedvük jó!
Azt vettem észre, hogyí az öreg lovakban inkább több a kanca, nem?

#216 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 3. - 5:54

Ez lehet, hogy paralell jelenség az emberekkel? Bár az emberek viszonylatában azt mondják, azért élnek tovább a nõk, mert nincs feleségük ( :D ), ezt (a sommás és igaz megállapítást) nem tudom miként vetítsem a lovakra ;) :confused: :confused: :confused:

#217 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 3. - 6:09

Kedves barátom! ;) A stressz az oka, no meg a hormonok. ;)

#218 Cody

Cody

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 3. - 6:14


Azt vettem észre, hogyí az öreg lovakban inkább több a kanca, nem?

mint a csõdör? :D na ja azoknak idõ közben kiveszik azt ami odaszületett :D :nem:

#219 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 15:37

Mikor Pécsett az Állatkertben lovasszakköröztünk, akkor hoztak a medvéknek vágóra egy idõs herélt szürke pacit, akinek meghalt a gazdája. A paci kicsit sovány volt, de vígan ropogtatta a lucit, amit kapott tõlünk. A koráról annyit tudtunk meg, hogy 40 évig szolgálta, segítette a gazdáját. Nagyon sajnáltuk, hogy az örökösök ilyen véget szántak neki...

#220 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 22:48

Volt ma egy háziverseny itthon gyerekeknek. A 26 éves pónim most indult elõször nálam "versenyen" és olyan szívvel-lélekkel dolgozott, hogy le a kalappal elõtte! Ügyességiben 8 mp-et rávert a második helyezettre, aki a legjobb ügyességizõ pónimmal ment... :yeah: Remélem élvezte az Öreglány a dolgot! :dev:

#221 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 24. - 11:09

Sziasztok! Én most hétvégén látogattam meg egy nagyon régi kedvenc lovamat. A wiwen talált meg egy régi, lovas barátnõm a múlt héten, akinek nemrég szóltak, hogy tudnak még errõl a kancáról, a régi lovasiskolánkból vették meg, mikor azt felszámolták. Azonnal meglátogattuk. A kancát Széplánynak hívják, illetve csak hívták, most Böbe néven van a gazdájánál. A fajtáját passzolom (nekem KB-nek tûnik), mert nyakonsütött ott csak a SY látszik meg egy egyes, sárga, hókás, lábain jegytelen. Merengõ az egyik felmenõje. Szóval Széplány 27 éves az idén és 3 éve ellett még csikót. Pici gyerkõcök alatt dolgozik néhanap, amúgy éli világát. A gazdája egy kedves hölgy, nagyon jó helyen tartja a lovat, ideális körülmények között. A lónak fényes a szõre, jó étvággyal evett és annak idején a vágó elõl menekült meg. Én 15 évvel ezelõtt láttam utoljára és nagyon jó volt újra látni és tudni, hogy bizony még van pár éve ezen a világon. :-) Ahol a mostani lovacskám lakik, ott van egy 21 éves KB herélt ló és egy 20-21 éves póni. A herélt már nem dolgozik, néha-néha felül rá a gazdája, de nyugdíjas, nagyon jó állapotban van, a pónin pedig gyerekek ülnek, elég vagány kanca. :-) Jó belegondolni, hogy megfelelõ körülmények között (és persze szerencsével is, ha nem jön súlyos betegség), meddig eltartható egy ló! Amikor gyerekként lovagoltam, akkor 15-16 éves ló már öregnek számított és ment a vágóra... (Persze a lovasiskolába eleve nem csúcslovakat vettek, így nem csoda, ha leharcolta õket a vendégsereg.) :(

#222 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 30. - 20:20

A 19,5 éves Ridermantól vásárolt pónimamó Lili benyerte a regionális bajnokság elsõ 3 helyét toronymagasan. Lett még 10. és 12. is. Olyan szép lett, kerek, megy mint a doxaóra. Amikor megvettem, nem tudtam, hogy valaha ez lesz a Mamóból! Tavasszal elpusztult ellés közben a csikója, azt hittem rámegy Õ is. Hát, hála nem így történt! Köszönöm Neki! :ang:

#223 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 31. - 22:05

Nekem is volt öreg pacitársam,itt a helye,megérdemli!Babus 34évesen ment a szivárványon túlra legelni,õ Lipicai volt,mindenki mamija :) 32évesen még õzet kergettünk a nagy hóban(igen,akkor még volt hó....),olyanokat ugrott,öröm volt nézni(kiülni).Mellette nõttem fel.Kvül öregecske volt,de belül mint egy csikó,kis ördög!Nagyon szerettem!

#224 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 31. - 23:21

Jaaj, dejó ilyesmit olvasni tõletek! Nagyon remélem, hogy Mulattunk is ilyen sokáig boldogít bennünket, egészségben, jókedvûen. :) :ang:

#225 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 15:15

Én is ezt kívánom Nektek!!

#226 Dáliácska

Dáliácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 19:34

Ahol én lovagolok ott is van egy 33 éves kanca aki most is vemhes :) ,meg egy 27-28 éves póni.Elég rosszacskák a lábai de fénykorában biztos kis menõs lovacska volt.Neki a gazdája azért hozta ide,hogy legelõn élhessen élete végéig. :)

#227 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 2. - 7:53

A múlt hétvégén vidéken jártam. Rokonok megkérdezték, hogy hogy van a lovam. Nagy büszkén mondtam, hogy 19 éves lesz hamarosan. Mire Ó hát a ló elél 40 ig is. És elmondták, hogy annak idején a Baba lovuk 34 évesen még csikózott. Szóval azért jó volt ilyet hallani. :)

#228 Chronos

Chronos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 3. - 9:53

Egy hónapja érkezett hozzánk a Honvédba egy 26 éves francia ügetõ kanca. Díjlónak használja a gazdája, persze nagyon kíméletesen dolgozik vele. Az "öregasszony" passage-ban jön ki a boxból és körökön keresztül csak a jólneveltség okán nem ugrál. A szõre fényes, a patái makk egészségesek, az inai szárazak, kemények. 19 éve van a lánynál, azért választotta ezt a fajtát, mert hatalmas szíve és lelke van.

#229 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 3. - 10:12

Én "sem" tudom mikortól illik leöregezni egy lovat :) mivel rengeteg változatot láttam. Volt aki 20éve felett még csikójával rohangált, mint a puskagolyó a legelõn és láttam már megviselt, korosabbnak mondható példányt is. De egy valamibe biztos vagyok, amiben egykori párom megerõsített, mivel kijelentése elég ellentmondásos volt számomra, ami "itt van a lovam, 12éves, öreg, azthiszem elpasszolom, nekem már nem kell így, veszek egy fiatalabbat!" :-/ háát, ekkor döntöttem úgy, hogyha nekem egyszer megadatik, hogy lovam legyen, megkeresem rá az értékét, ellátom, mellette vagyok, ha baj van, összeszokunk stb. Akármennyi ideig is él, felõlem még 30éves is lehet, de meg sem fordul a fejemben, hogy eladom! Õ az enyém, én dolgoztam meg érte, hogy elnyerjem a bizalmát, hogy jó "barátok" legyünk és ha odaérünk nálam is fog kihunyni!...nem másnál, nem egy idegennél! Hát, csak így ennyi lenne a mondandóm, remélem van aki azért együttérez ezzel!

#230 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 3. - 13:12

Hát,Chino se megy sehova nélkülem,az biztos :ang:

#231 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 3. - 13:50

:) ez jó volt...aranyos! Aszondom' úgy van! :ang: (persze vannak kivételek, mikor különbözõ okok, családi stbstb. miatt meg kell, hogy váljunk tõle...de, hogy mert nyugdíjas korosztályba lépett? Semmi szín alatt!) :)

#232 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 3. - 22:05

Ez így van. Aki szolgált minket ereje teljében, ránk áldozta fiatalságának minden energiáját, õket meg kell becsülni. Alma telivérem 16 éve, 3 évesen került hozzám a galoppról. Sok munka árán nagyon jó militayló(ugrott+díjlovagoltam is vele közben) lett. Már 5 éve használhatatlan nyereg alatt, most nyáron majdnem "beadta a kulcsot" egy bélcsavar kíséretében. De Õ addig fog nálam élni, míg minden reggel az ajtónyitásra nyerít, hogy hol késik már a reggeli :D . Pontosan déli 12-kor rázendít, hogy idõ van, menni kell "pályát karbantartani", tehát a karámból ki kell vinni Õnagyságát a pályára füvet nyírni. Ha mindez már nem okoz neki örömet, vagy nagy fájdalmai lesznek, szépen elalszik. Nálam. És nagyon jó, hogy egyre több ló nem a vágón/olasz kamionon végzi, hanem megbecsülve, legelõn/gazdájánal tölti megérdemelt nyugdíjas éveit.

#233 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 3. - 23:53

Nelli 21 éves. Õ tanított meg szántani, ekekapázni. Szeretném gyakrabban látni, de azt hiszem nem tudok ott lenni, amikor el kellene köszönnünk. Hát... õk is megöregszenek, de nyomot hagynak bennünk és úgy gondolom többet tudnak, mint mi.

#234 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 4. - 0:47

elsõ lovam 1984 ben született. három évesen került hozzám. felforgatta, átrendezte, megváltoztatta, de el is simította az életemet. az imént fent voltam valamiért a lovaknál. szépen eszegetett. mostanában gyakran említem neki, hogy tavasszal fedeznie kell. remélem fejben tartja.

#235 Guest_melonni_*

Guest_melonni_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 4. - 16:20

mostanában gyakran említem neki, hogy tavasszal fedeznie kell.
remélem fejben tartja.


és mit mondott? belefér még? :)

ennyi idõsen is teljesen rizikómentes a fedezés? Ismerek olyant akinek 25éves lovának csikója lett...ez mennyivel veszélyesebb, mint az, hogy mondjuk 7-8évesen ellik?? :confused:

#236 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 4. - 16:33

kanca esetében ez mindig kondíció és egészségi állapot kérdése csak. mondjuk lippeknél a 26 éves korban ellés teljesen megaszoktt dolog lehet. más kérdés a fedezés. az nem gond. láttam egyszer Bilbaót fedezni. szegény alig tudott már menni, de mikor odaért a kancához nyerítve ugrott, csak lassan, komótosan. :) arra kell csak még jobban vigyázni, hogy baj ne érje, meg ne rúgja a kanca esetleg.

#237 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 4. - 21:20

Egy hónapja érkezett hozzánk a Honvédba egy 26 éves francia ügetõ kanca. Díjlónak használja a gazdája, persze nagyon kíméletesen dolgozik vele. Az "öregasszony" passage-ban jön ki a boxból és körökön keresztül csak a jólneveltség okán nem ugrál. A szõre fényes, a patái makk egészségesek, az inai szárazak, kemények. 19 éve van a lánynál, azért választotta ezt a fajtát, mert hatalmas szíve és lelke van.


Mi a neve a lónak?

#238 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 5. - 9:46

Az idén 20 éves lovunkat úgy látom, eléggé megviselte a szõrnövesztés. Elõtte kimondottan dagi volt, most kissé lejjebb ment a pocakja, bár még mindig jól néz ki, a munkakedve viszont jelentõsen leromlott. Van, aki azt mondja, lusta, de ez így nem igaz, mert készségesen végrehajtja a feladatokat, csak a lendület, "menõkedv" hiányzik belõle, két kör vágta után inkább megáll, stb. Igen, tudom, hogy egy 20 éves lótól nem lehet "lerúgom a csillagokat" kedvet várni, de jelenleg önmagához és kortársaihoz képest is "kedvetlen". Egyelõre visszavettem a terhelését (eddig is csak hetente 2-3 órát ment), bár teljesen leállítani nem merem, mert a karámban magától semmit nem mozog, de arra gondoltam, valami vitaminkészítmény, táplálékkiegészítõ jó ötlet lenne. Van ötletetek, tapasztaltotok? A lovardában egyébként szemes takarmányt kapnak naponta 2x és széna ad libitum, úgyhogy biztos nem éhezik.

#239 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 5. - 9:53

Pl. Chevinal Plus... :) Milyen abrakot kapnak?

#240 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 5. - 9:58

Az idén 20 éves lovunkat úgy látom, eléggé megviselte a szõrnövesztés. Elõtte kimondottan dagi volt, most kissé lejjebb ment a pocakja,

öregedõ lónak figyelni kell a fogát, hogy tud-e rendesen rágni, valamint könnyebben emészthetõ, puhább szerkezetû kaját kell adni neki. szénából sem baj, ha nem nagyon erõs szálút fogyaszt, mert a korosabb lónak a bélfalai is megvékonyodnak.