Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lófotózás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
247 válasz a témához

#41 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 16. - 15:16

Örülök,hogy mindketten eljutottatok a tanfolyamra:)Irhatnátok pár sor beszámolót nekem:)A keddin már ottleszek én is(ti szegények:)Sajnos elõtte nem tudunk most talizni,mert nekem 1 órával korábban kell mennem.Várom az élménybeszámolókat:)Köszi:)

#42 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 17. - 18:24

Valaki?

#43 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 11:48

Király ez a fotóstanfolyam! Rengeteg új kreatív módját ismertem meg, hogyan ronthatom el a fotóimat. :D [url="http://"http://www.paci.hu/forumpic/ajjaj.jpg"]http://www.paci.hu/forumpic/ajjaj.jpg[/url]Féretéve a tréfát, tényleg nagyon klassz, és a társaság is jó (ezt visszavonom, ha fel merik tenni a képeket, amiken rajta vagyok ;) ).Az elsõ pár foglalkozáson átvettük az alap elméleti dolgokat, most kezdjük gyakorlatban is alkalmazni õket. Múlt alkalommal mûteremben ill. a Margitszigeten fotóztunk, legközelebb a Mátyás templomba megyünk. Lesz majd egy lófotózás is, még nem tudjuk hol, azt már nagyon várom. A társaság fele lovas, úgyhogy nincs menekvés a nem lovasoknak. Posted Image

#44 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 12:21

:D :D :D ez aranyos lett!

#45 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 7. - 20:36

Hux:Azt kihagyta a szecskád,hogy "ne égesd ki a lábaimat kérlek":)Na jó ez megint a szokásos kedvességem volt:)Én is gyakorlok ám,majd meglátjuk hogy alakul.A társaságról hasonló véleménnyel vagyok,amig nem teszik fel a képeimet(addig okés:)Sajnálhatjátok,hogy nem jöttetek,poén:)

#46 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 8:11

Így utólag mi a véleménye a résztvevõknek?

#47 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 18:42

Vajon ki emlékszik már arra, czirka 7 év távlatából ? :D

#48 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 19:27

Így utólag mi a véleménye a résztvevõknek?

Miért, lesz megint tanfolyam? :D

#49 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 19:38

Eztet nem értem, a tanfolyam, mint fogalom, az olyan furcsa jelenség, vagy nevetséges dolog? :) Vagy csak akkor, ha fotós? :) LeO, az is egy vélemény, ha kiesett...

#50 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 19:47

Örni honnan kukáztad elõ ezt a topikot? :D

#51 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 21:38

Az úgy volt, hogy ellentmondásosnak találtatott egy helyütt a tanfolyamot tartó megítélése, és a googleban kerestem további véleményeket róla, s meglepetésemre paci.hu jött fel...

#52 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 23:45

Csodálkoztam én is, hogy jött elõ ez az õsrégi topic. Nekem így visszanézve még mindig kellemes élmény a tanfolyam, jobb fotós lennék, ha emlékeznék mindarra, amit ott tanultam. :D Az elméleti, és a gyakorlati részek is érdekesek voltak, és jó volt a hangulat is. A résztvevõk közül láttam egy-két emberkét a neten, aki késõbb profi fotós lett (nyilván nem egyedül ennek a tanfolyamnak köszönhetõen, de ennek is része volt benne). A kutyát Dömpernek hívták annál a háznál, ahol a mûtermi fotózást gyakoroltuk. Más hasznos infó nem jut eszembe. :D

#53 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 17. - 6:15

És nem szervez valaki megint egy ilyet? :rolleyes:

#54 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 17. - 8:13

Mindig mindehol van fotóstanfolyam. :) Különbözõ idõtartamokkal és árakkal. Tán az Index fotós fórumai között is van ilyen topic: http://forum.index.h...mp;la=109390194

#55 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 17. - 18:56

Hogy õszinte legyek, nekem gyakorlatilag hát khmmm nem sok minden jött át ezen a tanfolyamon... azzal pedig, amire most járok, összehasonlítani sem lehet. Ez biztos az én hibám is, de azt gondolom így utólag, hogy Imre nem igazán tudta átadni a tudását. Most viszont több olyan oktatóm is van, aki nem csak jó fotós, de ízig-vérig tanár is.

Chilly, én nagyon tudom javasolni a www.fotooktatas.hu -t, nekem is Fakó adta a tippet, õ is már a második tanfolyást végzi ott, és én is, sõt már a harmadikra is jelentkeztem. :D Más árkategória és sokkal több elfoglaltság, de a minõség is ég és föld. Én keresgéltem a neten, el is mentem egy olcsóbb suli nyílt napjára, és hát az olyan is volt. Utána jöttek a több százezres sulik, amit meg kissé túlzásnak éreztem ugyan, de ismerõs ajánlására már majdnem kezdtem megbékélni vele, mikor felfedeztem Fakó képeit az fb-n, és megkérdeztem, hova jár. Nagyon nem bántam meg, hogy ezt választottam, sõt. A természetfotós kurzus eléggé egyedülálló szerintem a piacon, szuper tanárokkal, rengeteget lehet kapni és tanulni.

#56 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 6:12

Hát azért ezek nagy nevek.

#57 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 6:19

Szervezzünk már egy kötetlen fotózgatást a csikóneveldébe... :)

#58 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 7:14

LeO, király ötlet! De júniusig nem nagyon érek rá. Melyikre gondolsz egyébként?

#59 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 8:42

Bábolnán találkoznánk egy olyan szombaton/vasárnap amikor még nincs nagyon nyár, de már nincs rossz idõ, és lehetõleg korai idõpontban, picivel nyolc óra elõtt, hogy a kivágtázó csikókat le tudjuk nyomni, aztán meg egyenként portékra állnánk rá, közben meg beszélgetnénk. Esetleg intézek addigra valami dekoratívabb hölgyet is, hogy a holtidõk egy része ki legyen töltve, esetleg ha sok lesz a csaj akkor egy csávót is, hogy legyen min gyakorolni.

#60 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 9:01

Hû, király lenne!! Bábolna amúgy is tervben volt nálam. :) De április nálam már betelt, május is gyakorlatilag, június viszonylag szabad.

#61 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 15:45

Pediglen május második vagy negyedik hétvégéjére gondoltam. :) 5/1/2011 nekem tököl, 5/15/2011 meg tapolcafõ. 8 v 22 lehetne jó.

#62 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 16:02

Minden páratlan napon van ott a "lovászbácsim", õ ha szépen megkérem kirakja nekünk az Ölbõi karámba egyenként azokat a méneket amelyikrõl szeretnénk fotókat lövöldözni :) Le kell zsírozni, és jó lesz ez nagyon, megyek én is.

#63 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 16:42

Akkor 7 v. 21. Akkor addig megfûzöm Danikát meg Csillát. :]

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 16:51

Nekem egyik se jó. :(

#65 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 16:54

Nekem júni-júlitól már borul az életem és a tervezhetõség megy a sunyiba... :)

#66

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 17:46

Én is mennék veletek szívesen, nekem is már régóta tervben van Bábolna, csak nem jön össze sose... :kv: De ezen dátumok egyike sem jó nekem sem, sajnos!.. :( (Mondjuk én eleve abban a helyzetben vagyok, hogy hétközben jobban tudok mozogni valamivel, mint hétvégén, de a májusi hétvégéim meg különösen zsufik, dolgozom...) Júniusra még jobban tudnék tervezni én is, akkorra még nincs beosztásom, tudnám ehhez alakítani... :rolleyes:

#67 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 18:35

Ez esetben egyezkedjetek Zsófival valamelyik páratlan dátumú hétvégi napra.

#68

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 19:33

Ha semmiképp sem megy "testületileg" (még jó, h ez volna a terv :cool:)... :( tötõci, mi már 1X ennek úgyis nekifogtunk elméletben, ha jól csalódom... :rolleyes:

#69 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 19:57

Na, akkor nézzünk ki hárman valami júniusi páratlan hétvégét. :) Pl. júni 11? LeO, az neked már tuti borulós? Még alig június. :ang:

#70 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 20:15

Az a "meglátjuk" kategória. :))

#71

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 23:02

Én cerkával fel is véstem a naptárkámba. :kocc:

#72 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 5:50

Olyat lehet, hogy mondjuk én csak elmegyek, mint púp tötõ hátán, és nem csinálok semmit, csak nézegetem a lovakat? :rolleyes: Ti szakmaiztok én meg csak gyönyörködöm?

#73 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 7:21

Én cerkával fel is véstem a naptárkámba. :kocc:


Én is. :)

Chilly, szerintem bármit lehet. Én se tudok ám "szakmaizni" :D

#74 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 9:59

No, aki jönne vésse fel magát fb-n. :)

Kösz.

http://www.facebook....159634017431086

Itt pedig egy kis képsor arról milyen lehetõségek vannak a helyben

#75 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 13:44

Az sem baj ha az ember fejben már elõre rákészül egy ilyen alkalomra (ami persze lehet hogy nem lesz olyan kiemelkedõen jó, de azért nem árt ha az embernek pár kép már ott van a fejében). Ehhez pár nyugis pillanat nem árt, mikor a külvilág nem tolakszik az aurádba. Pici alkalomhoz illõ, vagy neked tetszõ zene is segíthet. Elõveszed a korábbi képeidet, vagy azokat a fejben levõ emlékeket, amiket nem sikerült lefotóznod, de de jó lett volna, megjegyzed a kompozíciót, elgondolkozol a vágáson, színvilágon, elraktározod ezt is. Szétnézel fotós oldalakon, megnézegeted a képeket, sorban, ahogy jönnek, tetszõleges témában, legyen az makró, portré, lovas, táj, akármi, amelyik megfog, az úgyis megfog és rögzül. Próbálj minél több érdekes momentumot megnézni, és megjegyezni, egy mosolyt, egy napszak fényeit a fa törzsének természetes textúráján, egy víztükörben tükrözõdõ eget felhõkkel, az õsz hulló leveleinek színét, minél többet. Ennek semmi egyéb oka nincsen, hogy életed legjobb képének pillanata már felkészülten érjen és már rutinból úgy fordítsd a gépet, hogy a kezedben levõ technika azt a képed rögzítse ami a fejedben összeáll. :)) Elsõ leczke vége. :D

#76

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 14:46

Igen, Mester! :D (Olvasmányos gondolatok, köszönjük szépen! :))

#77 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 18:35

Olyat lehet, hogy mondjuk én csak elmegyek, mint púp tötõ hátán, és nem csinálok semmit, csak nézegetem a lovakat? :rolleyes:
Ti szakmaiztok én meg csak gyönyörködöm?


Lehet há' :)
Úgy szervezzük akkor, hogy jössz hétvégére hozzám.

Addig én meg elugrom egy szintén páratlan napon Ölbõre és leszervezem a 'látogatást', ha már ott vagyunk bemegyünk a Ménesbirtokra, Bábolnára is, esetleg bekéreckedünk egy edzésre ha lesz éppen :ang:

Ha javasolhatom, jó lenne kora reggel odaérni ahogy LeO írta, jól lefotózni õket délelõtt kint, megnézni mi újság bent, akár a ménesbirtokot is lesétafikálni, esetleg a Bábolna másik végén lévõ karámokat/arborétumot megkukkantani, aztán ha már ily szépen összejövünk páran, elmehetnénk ebédelni ott a környéken, hogy délután még tegyünk egy kört, mert bár tényleg gyönyörû minden reggel, de a délutáni fények is kemény összhatást adnak* a békésen legelészõ lovakkal együtt. LeOval többször tapasztaltuk a témát :D

*
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by tötõ Zsó, 2011 április 19. - 18:46.


#78 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 18:44

Ez annyira jól hangzik, de sokkal messzebbre nem is tervezhetnétek..

#79 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 19:24

Én csak azt a sárgát meg azt a feketét szeretném majd megnézni, akiket legutóbb is. :ang:

#80 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 19:37

Én is mennék, szigorúan kibicnek. Ígérem nem beszélek sokat! :)