Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#41 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 12:11

A bull masztiffokat meg kell hogy védjem! :) Velünk is él egy ifjú hölgy, gyönyörûszép. A tenyésztõ az elhozatal pillanatában már fájlalta az eladást, a környék nagykutya-kedvelõitõl az állatorvosig mindenki a csodájára jár. (Nem kiemelkedõen nagy termetû, lévén leányzó, viszont dúsan és jól izmolt.)Egészségügyi problémánk eddig egy "nõgyógyászati" jellegû volt, amit öröklött sajnos, de semmi más. Nagyon ügyeltünk a növekedési szakaszban a vitaminokra, megfelelõ kajára, és ez meg is látszik rajta, állandóan fiúnak nézik a vagány kiállása miatt.A hozzá közel állókal játékos, nagyszívû, egy nagy bohóc, de ha idegen próbálkozik, igen fenyegetõen tud fellépni. Kiváló házõrzõ, az iskolában az õrzõ-védõ szakaszokon is jól teljesített.Mint minden kutyának, neki is leginkább törõdésre, szeretetre van szüksége a megfelelõ táplálék mellett. Nagyon meghálálja.És igen, én bizony elfogult vagyok, mintállád. :D

#42 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 13:16

A bullmasztiff egyébként sokkal jobb fajta több szempontból is. Itthon vannak jó tenyésztők is, akik úgy adnak el kölyköket, hogy igazoltan DP mentes szülőktől. Ha valaki akar, kérhet friss rtg-t is a szülőkről, max. neki kell fizetnie.Ha már masztiff, akkor inkább a bull, vagy a tibeti, esetleg pireneusi hegyi)De a hosszú szőrnek is van hátúlütője. Vedléskor majd mindennap át kell a bőrig kefélni-fésülni, különben nagyon hamar összetapad és loncsos lesz. Belegondoltatok, hogy a nápolyi majd, a félméterre lejjebb lógó ajkaival, iszik aztán méterekre szétfröcsög (házra, emberekre, mindenhova) mindent? Meg a sima nyálát is? Nyáron, a hőségben, ott fog tespedni, liheg és csak a nyála folyik a földig. :dev:

#43 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 13:29

Egyébként, ha most nekem kéne választanom óriás kutyát, az vagy ír farkas lenne, vagy orosz fekete terrier, esetleg tarka közép-ázsiai juhász. :)

#44 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 13:31

Amióta találkoztam élőben egy írfarkaskutyával :) , azóta erős a kísértés, hogy két kutyám legyen... :rolleyes: De a bullról nem mondanék le semmiképp. :nem: (Ha izgatott, az ő nyála is cipőfűzős lesz, oszt csak úgy csattan, ha betalál... :dev: )

Edited by maugly, 2007 január 4. - 13:32.


#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 14:03

A mixünk, csak ivás után nyálzik, fõképp nyáron. De akkor sem vészes mértékben.Hmmm ír farkasról azóta álmodozok, amióta itthon megjelentek, elõszõr Agárdon láttam egy tenyészpárt és nem hazudok, egyszínû kékek(!) voltak! Azóta sem látok ilyen színben!Aztán egy Cacib-on találkoztam egy hosszabbszõrû, vajszínûvel, na attól el volt mindenki ájulva, velem együtt,a nézõk megrohamozták a fickót, hogy tõle akarnak kölyköket. Mármint a kutyájától! :D A külföldi bíró is nézegette a szõrét hosszú ideig, tapogatta, csipegette, de végül õ lett a gyõztes.

#46 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 14:39

Egyébként, ha most nekem kéne választanom óriás kutyát, az vagy ír farkas lenne, vagy orosz fekete terrier, esetleg tarka közép-ázsiai juhász. :)

Az ír farkas és az orosz fekete terrier, fõleg ez utóbbi, nekem is nagyon bejön :) Kár, hogy ezek a nagy testû kutyák nem élnek valami sokáig :(

(Ha izgatott, az õ nyála is cipõfûzõs lesz, oszt csak úgy csattan, ha betalál... :dev: )

Ilyet a moszkvai õr is tud :D

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 15:18

Orosz feketéket láttam munka közben. Nem csak gyönyörûek, hanem igen meggyõzõek is! :D :yeah:

#48 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 17:48

Én két nagytestûvel osztom meg az életem, Õ a nyálcsorgatós:http://gallery.site....p3_013.jpg.htmlés Õ pedig Ír farkas keverék:http://gallery.site....p3_012.jpg.html.Majd keresek róla mindjárt jobb képet.És mindjárt meg is cáfolnám a rövid életet, az elsõ dogomat 2 éve temettük, 14 éves korában! :ang:

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 18:52

Jó génjei lehettek annak a dognak! :yeah: Tényleg ritka, mint a fehér holló!

#50 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 19:27

Nem tudom, a gének e, vagy mi történt vele.Egy mentett kutya volt, mikor hozzám került 7 hónaposan ( minden állatom mentett :) ), aztán kupálódott, felnõtt, és leélte velem az életét,bevallom,a nagy részét egy városi lakásban.10 éves volt, mikor falura költöztünk, és saját kertje lett, szerintem az utolsó négy évet ajándékba kaptuk, ezért.

#51 Guest_Igazi Tsunami_*

Guest_Igazi Tsunami_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 10. - 23:15

Egy dog, 14 évesen....hmm...nem semmi. De nem csak a gének. Egy dognak a gazdi közelsége megkétszerezi az életkorát. Ideális szoba-kutyi. :D

#52 chimera

chimera

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 15:55

Ha hozzászólhatok.Orosz fekete terriere van a gyerekem apjának, de annál butább kutyát még életemben nem láttam. Sokan mondják, hogy a nagy kutya buta.Most egy 9 hónapos ír farkasom van, mely idaig jól halad a fajta gyõztes cím felé, s az sem nagyon okos, de az emgedelmességi gyakorlatokat jól csinálja.Szürke és a maga 75cm-ével maga a megtestesült szeretet. A cicát imádja, s a környékbelieket is inkább a termete és a hangja riasztaja (elég mélyen tud ugatni).A mozgásigénye nagy, de ez inkább mostanában van így, mert idáig csak lihegett és melege volt, de mióta minuszok vannak sokat fut és játszik. Kíváncsi leszek mire megyek vele a lovaglásnál, mert elsõre az én lovam felrúgta, másodikra a pónikat kergette, s azóta csak pórázon vittem ki ló közelbe (fõleg versenyre).Enni sokat eszik kb 2,5-3 kg naponta és fõtt kaját, eme mennyiség meg sem látszik rajta, s még tudna enni ha kapna.Csodálatos kuty. Imádom.Az életkor.. A kuvaszom 14 évesen lett elaltatva, mert már nem látott és a mûtétet nem vállalták az állatorvosok. Hogy Connor meddig él, Remélem jó sokáig

#53 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 27. - 21:35

Nekem egy Kaukázusim van.Szoktam ugrattatni.Tudom h nem tesz neki jót ,de annyira szereti. :) Ezért kérem a segítségeteket h tudtok-e vmi mozgalmas "versenyszémot" egy ilyen nagytestû kutyámak.(nagyon sportos fickó)

#54 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 10. - 23:24

Chimera! Az interneten nézz utána a Fekete Orosz Terriernek, ha ismernéd a fajtát, nem tennél olyan kijelentést, hogy "buta". Olvass egy kicsit róluk a tenyésztõk által irt irodalomból.Amúgy nekem is van egy 6 hónapos Fekete Orosz Terrier kislányom./60 cm magas és 30 kg.Rendkvûl okos kutya! Gyorsan megérti mit akarok tõle, pedig nincs sok idõm foglalkozni vele, 9 hetesen vettem és 1 hét mulva már különbséget tett köztem és más emberek között, ha odament a vendégekhez és hizelgett nekik, ha rászóltam, hogy nem szabad, rám nézett, leült és várta mit akarok tõle.Soha egy cipöt se tépett széjjel, a tyukot is csak egyszer fogta meg, akkor _verés nélkül_rászoltam, megszidtam és soha többé nem bántotta õket.Azt hogy a nyitott kapun nem szabad kimenni, nem tanulta meg gyorsan, de azért 2-3 hét alatt megtanulta, itt be kell vallanom, hogy az elején csak kértem , késõbb kétszer megvertem ill. rácsaptam a fejére kézzel. És igen mérges voltam. Soha többet nem ment ki, órákig nyitva hagyhatom a kapukat. Bármit szeretnék tõle, pl. pórázon vezetni, pár perc után megtanulta, a mindennapi kefélésnek, amikor a bundáját teszem rendbe, nem nagyon örül, de tudomásul veszi, idõnként megfogja a kezem, de ennyi, tûri. Szerintem nagyon okos kutyák.

#55 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 9:37

Az ír farkasok nekem is nagyon tetszenek,mondjuk amúgyis odavagyok a nagytestû kutyákért.AZ orosz fekete tényleg nem buta,én is ismertem egy szukát,Maja névre hallgatott,bevallom tekintélyt parancsoló állat õ is.Elgondolkodtam,h úgyis nemsokára kertes házba költözünk,és ha már az én kutyám nem lesz meg(bár ettõl isten ments,még sokáig fog élni tudom :) ) akkor egy nagytestû eb kellene.Apának mutattam is a képet egy ír farkasról,de azt mondta h ne is álmodjak nagytestû kutyáról a gyerekek miatt. :( Úgyhogy szerintem akkor vagy keverékünk lesz legközelebb v dalmata.Hiába belevagyok szerelmesedve a fajtába :DPedig én azt is eldöntöttem ha tehetem nagytestû kutyim lesz,mondjuk a német dogokért csorog a nyálam :D fõleg kék színben szépek.Jah és az orosz agarak is nagyon tetszenek,szerintem csodás kutyák :)De jöhet a többi nagytestû jószág is,szinte az összes fajta.Errõl jut eszembe,ha már nagytestû kutya,kutyatámadások...tegnap volt egy riport az rtl-n pont errõl,h ált a nagytestû kutyák azok amelyek veszélyesebbek,de olyan fajtákat is felsoroltak amelyekrõl én nemgondoltam volna h ilyen agresszívak.pl a malamut és a husky :eek: Nektek errõl a mi a véleményetek?Tudom h mindig a gazda a hibás...csak tényleg meglepõ h pl ez a két fajta megtámadja az embert :rolleyes:

Edited by Hasufel, 2007 március 11. - 9:43.


#56 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 11. - 10:40

Ez tényleg igaz Hasufel!!!!Egy-két éve láttam a tévébe,hogy felmérést készíttetek a kutya fajták agresziójuk közöttt és csodák csodálára a Malamut meg a Husky és a többi szánhuzó fajta vezette a sort!!! :eek: :hu: És a nagytestû kutyák jóval hátul maradtak!! :huh:

#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 18:45

Miért is nem lehet gyerek és nagytestû kutya? :rolleyes:

#58 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 18:52

Ezt én sem igazán értem. Sokkal "kompatibilisebb" egy kisgyerekkel egy nagytestû kutya mint pl újfundlandi vagy akár ír farkas (aminél kevés békésebb kutyafajta van a világon), mint valami kistestû méregzsák. :confused: A dogok is tök jámborak. Többségében a masztiffok is. Nyilván nem kifejezetten õrkutyának tenyésztett fajtát kell választani gyerek mellé; de az hogy a nagytestû veszélyesebb mint más, hülyeség.

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 19:06

Ahogy mondod! :cool:

#60 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 19:23

Én ezt tudom,azért is javasoltam a nagytestût,de apu nem megy bele. :( A kistestû kutyák hamarabb felkapják a vizet és gyorsan begurulnak,ezt én is tudom.Addigra mondjuk biztos meggyõzöm mire felépül a ház-jó soká lesz úgy érzem :D .Talán a kutyatámadások miatt mondta ezt vagy egyszerûen csak nem akar kutyát...Az én apámon sajnos nem mindig lehet eligazodni :rolleyes:

#61 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 11. - 20:41

Az ujfundandi kifejezetten gyerekszeretõ kutya. Talán már van 20 éve is annak, hogy Balatonkenesén nyaralt egy család ujfundlandi kutyájukkal és 2 gyerekükkel. a kutya állandóan kihozta a gyerekeket a vizbõl, mert atól félt hogy megfulladnak. a gyerekek a hátán kutyagoltak és mesélték, hogy télen huzza a szánkót. És ha gyerekeket lát azonnal oda akar rohanni hozzájuk játszani. De hasonló a bernáthegyi és a fekete orosz is.

#62 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 13:07

hello!Bazi nagy kutyát szeretnék szerezni a közeljövőben.Fajta elsősorban komondor, kaukázusi, vagy ezekhez hasonló őrkutya-típus.Nem feltétlenül kellene fajtatiszta (de azért leginkább olyat választanék szívem szerint), nem szükséges törzskönyv sem. sokkal fontosabb, hogy egészséges legyen, ne legyen x lábú, csökött, diszpláziás, stb.Ja, és ne legyen fullpedigrés marhadrága, mert pénzem nemigen lesz sok.Ha valaki tud tenyésztőt, akinél olcsó jó kutyák vannak, akkor szóljon!Kb. 3 hónap múlva lenne esedékes, akkor már menhelyes kutya is szóba jöhet, mert akkor már tudom hova rakni őt is.Magamnak-magunknak keresem, jó helyen lesz, lánc nem lesz a portán :)köszönöm.

Edited by agrobe, 2007 április 16. - 13:08.


#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 15:05

Agrobe!Tele vannak a menhelyek és az ideiglenes befogadók ilyen óriás kutyákkal. Sokan a kicsiket, miniket keresik. Egy ilyen nagy behemót igen meg fogja hálálni, ha befogadod.A www.zoldmagazin.com-on is vannak menhelyek és kutyáik fényképekkel, valamint a netboard.hu-n a Kutyaszövetség címszó alatt (itt ha regisztrálsz, kicsit várni kell, míg beengednek) tele van nagytestû kutya gazdikeresõvel.De az apronet.hu-n és más ilyenen vannak kölykök is, akár ingyen. De szerintem a felnõtt kutyával, ha jól szocializált stb. kevesebb a gond.

#64 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 16. - 15:17

hello!Bazi nagy kutyát szeretnék szerezni a közeljövõben.Fajta elsõsorban komondor, kaukázusi, vagy ezekhez hasonló õrkutya-típus.Nem feltétlenül kellene fajtatiszta (de azért leginkább olyat választanék szívem szerint), nem szükséges törzskönyv sem. sokkal fontosabb, hogy egészséges legyen, ne legyen x lábú, csökött, diszpláziás, stb.Ja, és ne legyen fullpedigrés marhadrága, mert pénzem nemigen lesz sok.Ha valaki tud tenyésztõt, akinél olcsó jó kutyák vannak, akkor szóljon!Kb. 3 hónap múlva lenne esedékes, akkor már menhelyes kutya is szóba jöhet, mert akkor már tudom hova rakni õt is.Magamnak-magunknak keresem, jó helyen lesz, lánc nem lesz a portán :)köszönöm.

Egy ismerõsömnek 2 éves németjuhásza van gyönyörû és igen nagy termetû!Külföldre költözik és a kutyát sajna nem tudja magával vinni.Hosszúszörû, rozsda barna és fajtiszta, ritka egyed a n. juhászok társulatában.Imádnivaló kutya!Ha érdekel írj magánt.

#65 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 15:49

Agrobe!Szerintem is jobban jársz menhelyi kutyával.Nemtudom mekkora távolság az amit megtudsz tenni érte,de akkor nézz szét itt is: www.mentsvar.hu ;) Sok sikert az újdonsült kutyushoz :)

#66 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 17. - 8:48

hello!Bazi nagy kutyát szeretnék szerezni a közeljövõben.Fajta elsõsorban komondor, kaukázusi, vagy ezekhez hasonló õrkutya-típus.Nem feltétlenül kellene fajtatiszta (de azért leginkább olyat választanék szívem szerint), nem szükséges törzskönyv sem. sokkal fontosabb, hogy egészséges legyen, ne legyen x lábú, csökött, diszpláziás, stb.Ja, és ne legyen fullpedigrés marhadrága, mert pénzem nemigen lesz sok.Ha valaki tud tenyésztõt, akinél olcsó jó kutyák vannak, akkor szóljon!Kb. 3 hónap múlva lenne esedékes, akkor már menhelyes kutya is szóba jöhet, mert akkor már tudom hova rakni õt is.Magamnak-magunknak keresem, jó helyen lesz, lánc nem lesz a portán :)köszönöm.

Moszkvai õrkutya. :) Pontosan nem tudom megmondani mennyibe került, mert a párom apja vette, de remek eb. Most fél éves, de hatalmas nagy. Magánban mesélek még ha érdekel.

#67 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 9:34

köszi mindenkinek az infókat, a menhelyes kutyát csak július, augusztus körül tudnám befogadni, addig nem is igazán nézelõdnék, mert megszakadna a szívem, hogy addig nem tudom hovatenni azt, ami megtetszik.A kölyök fajtatiszta azért lehet érdekes most, mert ott talán tudják addig "tartani" nekem.érdekel a moszkvai is.

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 9:56

Mivel szegény menhelyes nagytestűekért nem kapkodnak, lesz neked akkor is.De nekik szerintem az is öröm, ha már most kiválasztod, és tudják, hogy akkor elviszed. Szerintem a menhelyek könnyebben várnak 2-3 hónapot (főképp, hogy vannak kutyák melyek több éve a menhelyeken élnek :( ), mint egy tenyésztő.

#69 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 10:02

ez meglehet, majd körülnézek, itt is van menhely, Miskolcon.Mielőtt valaki félreértené, nem azért keresek menhelyes kutyát (is), mert az ingyen van! Ott ami mellette szól az az, hogy legalább egy jószágnak jobb lehet.Az is igaz, hogy 40-50 ezrem sem lesz egy kutyára, nemhogy több, mint amibe a pedigrések kerülnek.

Edited by agrobe, 2007 április 17. - 10:04.


#70 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 10:07

Én mindenkit megbecsülök, aki menhelyes kutyát vesz magához.De egy a lényeg, olyat válassz, melyrõl tudják, hogy gyermekkompatibilis.

#71 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 17. - 11:08

Kiskoromban sok kutyát vittem haza úgy, hogy a menhelyig el sem jutott! :D

#72 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 11:14

gyerekkompatibilis :D :D :D nem is gyerekszeretõ, hanem kompatibilis :D

#73 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 11:18

de azt gondolom elmondják a menhelyen.a másik, hogy kennelt úgyis kell csinálni neki, mert azt szeretném, hogy õrizze a házat, hozzánk meg elég sokan járkálnak és nem akarom, hogy haverkodjon.Legfeljebb a gyerektõl is el lesz zárva. Vagy a gyereket tesszük kennelbe :D

#74 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 14:49

gyerekkompatibilis :D :D :D nem is gyerekszerető, hanem kompatibilis :D

A menhelyesek szokták így kifejezni magukat. :D Vagy elmondják, vagy nem. Egyszerűbb, ha konkrétan rákérdezel, ha megtetszik egyikük, vagy másikuk.Nálunk is van kennel, de azért jobb neki kint. Csak odafigyelés az egész és a gyereket nem szabad egyedülhagyni a kutyával, vagy fordítva :D ennyi.Ha megszokja a helyét és jó őrkutya típus, az nem fog haverkodni, max. veletek.

#75 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 15:03

de azt gondolom elmondják a menhelyen.a másik, hogy kennelt úgyis kell csinálni neki, mert azt szeretném, hogy õrizze a házat, hozzánk meg elég sokan járkálnak és nem akarom, hogy haverkodjon.Legfeljebb a gyerektõl is el lesz zárva. Vagy a gyereket tesszük kennelbe :D

Szijja :) Barátnõmnek van egy Kaukázusi kanja, kb. 9-10 hónapos, sajnos nem bír vele / barinõm mindössze 45 kg. vasággyal együtt :D / nagyon aranyos a kutyus, csak keveset van foglalkozva vele / reggel elmennek otthonról, este késõn jönnek haza/ , így megoldja a saját magának foglalkoztatását / bûn rossz :D /. Barátnõm most ott tart, hogy valszeg elajándékozza Igort. Ha gondolod, megkérdezem tõle, nálad biztosan jó helye lenne :ang:

#76 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 9:05

a Bûn rossz, mit jelent? :D(kb. augusztusban lesz esedékes!!! Nehogy emiatt valahol is gondot okozzak, azért írom)Kép van róla?Vevõ vagyok a rossz kutyákra, Dorka is rossz, bár õ méretébõl adódóan könnyebben kezelhetõ.

#77 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 10:36

a Bûn rossz, mit jelent? :D(kb. augusztusban lesz esedékes!!! Nehogy emiatt valahol is gondot okozzak, azért írom)Kép van róla?Vevõ vagyok a rossz kutyákra, Dorka is rossz, bár õ méretébõl adódóan könnyebben kezelhetõ.

Hogy Igorka miket rosszalkodik ? pl.: szeret mászni / kerítésen felfelé :D / szereti a fákat / rágni :D / sõt a múltkor még a bejárati ajtót is jócskán megkóstolta :kir: , szegénykém be akart menni a gazdi után a házba :D , és a halastóban is szeret úszkálni :D . Egyébként nagyon aranyos igazi cica-mica a gazdival, és a családtagokkal / no meg velünk mert mindenféle fincsi dolgot szoktunk neki adni :D , késõbbi problémák elkerülése miatt /. Szóval nem agresszív, nagyon stabil idegrendszere van, inkább a foglalkozás hiány miatt gonoszkodik :ang: .Képet nem tudok róla küldeni, de nagyon szép, törzskönyves, anyuja és apuja kiállítási kutyus, barátnõmék 80.000 ft.-ért vették.

#78 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 12:41

Kérdezz rá lécci, hogy most hogy áll a kutyához. Hátha neki fényképe is van.Mondjuk, ha lebontja a házat, akkor ágyelõt csinálok belõle :D

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 12:54

Azért egy kaunak, pláne kannak, idõben meg kell mutatni ki a fõnök,különben bajok lehetnek. :cool:

#80 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 18. - 13:10

igen, ez bennem is fölmerült, mint rizikótényezõ, de augusztusig még van idõm gondolkodni, keresgélni és nem szeretnék semmilyen lehetõséget elutasítani.Szívem szerint a leginkább a komondor felé hajlok, de abból menhelyeset találni igen nehéz, amit találtam tenyésztõnél és tetszett is, az 60-150 ezres árakat írt. Na annyiért nem lesz kutya.Fõleg, hogy a komondor mellé szeretnék majd egy csíkos magyar agarat, de azügyben majd Holdfényt fogom zargatni, már egyszer megkerestem anno az ilyen irányú szándékommal. (párom még nem sejti, hogy nem nyugszom, amíg nem lesz meg ez a 3 kutyánk /Dorka a 3./ :D )Oda vagyok a magyar fajtákért.Ehhez képest Dorka Jagd terrier, elõtte skót juhászom volt, de mindkettõ csak úgy lett, CSibészt kaptam ajándékba, Dorka, a jagd meg nálunk maradt és már semmi pénzért nem adnánk másnak, annak ellenére, hogy néha a nyakát megtekerném jó erõsen.