Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#1 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 6:29

Most hogy végig nézegettem a kutyás témákat felmerült bennem ez a témaindító ötlet. Na nem csak azért mert milyen jó is témát indítani, hanem mert úgy tapasztalom a nagy test sajátos jellemzõket és gazdi tapasztalatokat von maga után, pl. nagy élvezet és sok kutyakaki és kevés fû az udvaron stb. És bár az én kuvaszkáim már igen csak fejlett példányok testileg lelkükben még nem érték el a felnõttkort, ami sokszor okoz bonyodalmakat, pl. nem tudja miért félnek tõle és morognak rá a kis pulik, õ csak játszani akart. Várom a hozzászólástokat!

#2 deny

deny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 23:32

Milyen jellegû hozzászólást szeretnél?Szerintem a nagytestû kutya jó, mert mégha nem is örzõ védõ fajta, akkor is nagyívben elkerülnek, fõleg, ha bizonyos szóra kétlábra áll és ugat, buffog vagy hörög stb. Székesfehérváron azon a környéken lakom, ahol pár évvel ezelõtt az elhíresült Rádió ll (cigányok) volt, és bizony soha nem volt konfliktusom velük. Nekem lakásban van és például a teljes elõszoba szélességét elfoglalja egy kicsit préselõdik is, igy az ajtó réseit teljesen eltömíti, szigetel. (Tudom, erre nem a legmegfelelõbb a kutya mert idõnként arrébb megy.)Mivel én nem vagyok egy Góliát ezért kutya fejet is könnyebb simogatni nem lehajolva.Kössetek belém. Posted Image Deny[ 04 December 2001: Az üzenetet átszerkesztette: deny ]



#3 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 8:48

Deny!Pont ilyen jellegû hozzászólást vártam, Posted Image . A nagykutya számomra azért "fogalom", mert gyerekkoromban mindig csak kistermetû ebekkel hozott össze a sors. Ezenkívül most tanulom õket és elbûvöl gyermeki lelkületük és óriás testük ellentéte. A kan kutyám egy igazi bohóc, a nõstény pedig a "kisebbel" egy igazi terrorista ha kajáról van szó. Nálunk is beváltak a fekete népesség elriasztásában, ha nyitva a kapu megállnak két házzal arréb, amíg állunk be, vagy nagy ívben kerülnek a túl oldalra.

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 15:15

Mi minõsül nagy kutyának? Nekem a dog, ír farkas, komondor, kaukázusi, meg ilyenek. Még soha nem volt nagy kutyám, szerintem nem is lesz. Elsõsorban azért, mert jóval kevesebb ideig élnek, mint a kisebb testû kutyák, és valahogy nagyon fájna hamar elveszteni.

#5 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 18:59

nekem is kuvaszkám van. de csak félig az. és csak félig normális.... ;) Most 2 éves fejjel rájött, hogy mi hülyék miért hajigáljuk a labdákat. :D Bátyám leonbergije meg több idõt tölt a vállunkon mint a talajon...Filly! az ír farkason rögtön megakadt a szemem! az gyönyörû!de ha lesz saját házam akkor Beagle-eim lesznek.vagy 20 Posted Image

#6 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 21:49

Filly!Miért gondolod, hogy rövidebb ideig élnek? Ezt nem értem teljesen.

#7 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 22:24

Ezt nem gondolom, ez tény, hogy minél nagyobb testû egy kutya, annál rövidebb ideig él. Pl. egy 8 éves dog már nagyon öregnek számít, míg terrieréknél a 18 év sem ritka.

#8 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 5. - 22:36

A családi tapasztalat szerint a kuvaszok szép kort megélnek, 10-12 évet is, hacsak nem éri õket baleset.

#9 deny

deny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 0:56

Fillynek részben igaza van, a nagy testû kutyák tényleg ilyenek, bár szerintem az átlagos megitélés szerint 50 cm marmagasság felett már nagy kutyáról beszélnek. Az enyém 56 cm (mar+ rájön a szõr hossza) és bár mindig mondják, hogy milyen nagy kutya, természetesen kijavítom, hogy ez csak egy középtermetû.Viszont szerintem sem igaz az, hogy a méret alapján dõl el az életkor. Nem tudom jól kifejezni magam, de inkább a habitus, túltenyésztés meg ilyenek a döntõek ebben. Mert egy 8 éves dobermann az tényleg elég idõs, de szerintem az ennyi idõs bernáthegyi az nem. És mivel szeretek példálózni az északi fajtákkal, ezért például a malamut kb. 6 éves korára éri el a teljes méretét. Itt persze nem a magasságát kell gondolni, hanem addig szélesedik a feje, a mellkasa. Ez az én kanomnál is így van, illetve volt mert már 7 éves.Viszont inkább a méretekbõl adódó betegségek azok, amik inkább mások mint a kis termetûeknél. De természetesen kategórikusan ez sem igaz. Mert azért izületi betegségek a kisebbeknél is van.Gyerekkoromban amikor még csak álmodoztam, természetesen nekem a kutya szintén a közép méretûeknél kezdõdtek. EZ NEKEM! Nem jelenti azt, hogy a kicsiket nem nézem kutyának, csak nekem nem kéne. Egyenlõre. Ha már elég rozoga leszek, természetesen nem örülnék, ha egy 60 kg-os eb ráncigálna.Deny[ 05 December 2001: Az üzenetet átszerkesztette: deny ]



#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 11:07

Sziasztok!Na akkor hadd kötekedjek én is Posted Image Szóval Fillynek tökéletesen igaza van ami a nagy termet rövidebb életkor összefüggést illeti. Valóban nem élnek a dogok 8 évnél öregebb kort, az ír farkasok sem sokkal többet. Személyes tapasztalat! Amúgy nekem is az ír farkas a kedvencem, egyszer egy CACIB-on (még régebben) láttam egy fehéret, kicsit hosszabb szõrrel, hát az valami gyönyörûséges volt! A többi nagytestû, megér valóban 10-12 éves kort is. Van itt egy 6 éves dog, már menni alig bír az izületei és a hátfájdalmai miatt. Szóval a hosszú csontok, hosszú hát nem sok évvel kecsegtet, sajnos!De azért én is maradok nagytestû kutyarajongó Posted Image

#11 Pocahontas

Pocahontas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 7. - 3:54

Sziasztok!Hozzátok hasonlóan én is világéletemben nagytestû blökit szerettem volna. A sors úgy hozta, hogy golden retriever szukám lett. De már kölyökkorában a kutyakönyveket bújva reménykedtem h legalább a szukastandard felsõ határáig megnõljön. Nem így lett... De mit se nekem, amikor kölykei születtek kiválasztottam egy elefántbébi kant. így végül kiéltem vágyaimat. (Igaz, a Howavartok közé sem nevezhetném kiállításon a picikét :D )Az Ír farkasok nekem is nagyon tetszenek, de olyan élettelennek tûnnek nekem. Van vkinek saját tapasztalata velük kapcsolatban?Üdv.:Pocahontas

#12 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 7. - 6:25

Pocahontas>Egy barátnõm mamája tenyésztett volt írfarkast, akkor amikor még nem volt ilyen ismert és"elterjedt". Én is voltam ott néhány napra. Rettenetes mozgásigényük vna a méreteikbõl adódóan is, szépek amikor futnak, de nagy terület kell hozzájuk. Ja igen és minden pocsolyába, mocsárba imádnak belemászni és a hidegre fordultával érzik igazán jól magukat. A tenyésztésük sem túl könnyû és elég költséges is lévén nagytestû kutya sokat ellik és a kölykök sokat esznek. Na és a bélcsavarodás sem ritka náluk, emiatt fokozott figyelmet igényelnek. De van bennük valami rejtélyes és titokzatos és szerintem kissé szedett-vedett bundájuk mellett valami méltóságos.

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 11:56

Azt a múltkor elfelejtettem megírni, hogy a kuvasz nálam sem számít nagykutyának Posted Image tehát vele semmi bajom. Az ír farkasnak meg azért akkora a mozgásigénye, mert agár! A X. fajtacsoportba tartozik. Láttatok már deerhoundot, vagyis skót szarvasagarat? Hasonló, mint az ír farkas, de vékonyabb, kecsesebb a feje. [url="http://"http://www.extra.hu/gaboreszter/e_coursing.html"]Itt meg lehet nézni néhány remek példányt.[/url]

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 18:55

Szia Filly!Igen én ismerem a deerhundot (majdnem minden kutyafajtát ismerek Posted Image ), de nekem pont az tetszik jobban az ír farkasban, hogy jóval tömegesebb. De azért szerintem a kuvasz az már "nagykutya", ha nem a túltenyésztett kisebb fajta kuvaszról, hanem az igazi régi magyar kuvaszról beszélünk! Posted Image

#15 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 19:28

Szerintem a mi kuvaszaink elég nagyok. A Soma kifejezetten magas és vastagcsontozatú. Sajnos Dorka csak étvágyra volt igazán nagy, de azért õ sem kicsi a nõstények között és nem is vékony csontozatú. Most nem tudok fejbõl marmagasságokat írni, de azért majd valami képet produkálok legközelebbre. Egyébként azzal egyetértek, hogy fõleg néhány éve a karcsú és sovány vékony testû és inkább hosszú fejû kuvaszok voltak divatban, még most is lehet ennek a nyomait látni a kiállításokon. A mi kanunk sajnos nem szerepelt jól a kiállításon, de nem a méretei vagy lazaság miatt, sõtt kifejezetten tettszett a bíróknak az imponzáns külseje, erõs szép tartása, csak szegény füle nem tökéletes.

#16 nagyKutya

nagyKutya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 28. - 21:20

Halihó!Mindenkinek boldog új évet kívánok!Egyébként a kutyók is üdvözölnek minden kedves sorstársat!

#17 komondoros

komondoros

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 13. - 20:31

Sziasztok,Én új tag vagyok.Nekem két komondorom van.Egy kicsit megkésve,de mindekinek boldog új évet kívánok!Üdvözlettel,"Szabadka kincse"YU komondor kennelHonlap:www.geocities.com/avarbundikomondor/szabadkakincsekomkennel.html

#18 kichy

kichy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 0:59

Sziasztok!En egy tibeti masztiff szukaval garazdalkodok.Imadnivalo nocske!Legutobb 63cm volt kb 7 honaposan...mondjuk nem lesznek akkorak, mint amit sok konyv ir.A szuka 61 cm folotti, szoval nem is kicsi.Amint megjon a joido, me4gyunk suliba, mert meg akarja enni az ujsagost.Mar kikezdte a konyoket ;) Macika mellett van egy nemet juhasz/husky keverekem is. O sajnos epilepszias...Fillynek igaza van az eletkorral, hogy atlag rovidebb ideig elnek.Persze van itt is kivetel.Pussssy>kichy Posted Image

#19 Nayah

Nayah

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 3:43

Pocahontas:"Az Ír farkasok nekem is nagyon tetszenek, de olyan élettelennek tûnnek nekem. Van vkinek saját tapasztalata velük kapcsolatban?"Szia!Van egy 4 hónapos ír farkas kan kutyánk, tehát egy ideje személyes tapasztalataim vannak. Posted Image (Foglalkoztam korábban más fajtákkal is.)Az egyik legfontosabb ír farkas tulajdonság, a rendkívül magas intelligencia. Kutyusunk még három hónapos sem volt, amikor történt az eset. Egy barátommal kint pakolgattunk a kertben, a kiskutya mellettünk feküdt egy takarón. Észrevettem, hogy elfogyott a száraztáp, de mivel túlzottan sáros volt a kezem, megkértem az ismerõsömet, hozzon ki neki egy újabb adagot. Õ a tálka nélkül ment be a házba. Már éppen utána akartam szólni, hogy nem fogja tudni kihozni a 20 kilós zacskót, amikor a kutya a szájába vette a tálkát, bement, és letette a lábai elé.Nyugodt, tanulékony, és nagyon hamar észreveszi a "kiskaput", a következetlenséget. Nagyon jól tudja kifejezni magát, az igényeit, a nemtetszését. Makacsságára nagyon fontos odafigyelni, mindig közölni akar vele valamit. Ha ezt észrevesszük, sokszor rájövünk, hogy õ tudja 'jobban' a dolgot. Ha azonban mégis úgy döntünk, hogy tartjuk magunkat az eredeti álláspontunkhoz, rögtön teljesíti a kérést. Erõs az akarata, nem lehetne neki parancsolgatni. Amit megtesz, azt azért teszi, mert megértette, és meg akarja tenni. Rendkívül tapintatos, bár még kölyök, és minden érdekli, képes elfoglalni magát egyedül is, ha õ úgy értékeli, hogy zavarna. Sokszor már ébren van, mire mi felébredünk, de mindig csendesen eljátszogat, nem ébreszt fel. Persze amikor "megõrül", akkor nehéz leállítani. Még nem mindig van tisztában a méreteivel. Kölyökként viselkedik, de egy kisebbfajta, kifejlett német juhász súlyával és magasságával rendelkezik. Más kutyákkal barátságos, de nem nagyon tud mit kezdeni az agresszív állatokkal. Inkább odébbáll. A cicákkal óvatosan bánik, nagyon jól megérti a jelzéseiket, ha nem akarnak vele játszani, akkor nem piszkálja õket feleslegesen. Nem ugrál fel az emberekre, és nem rágcsálja a cipõket, a bútorokat (ahogy más kiskutyáknál tapasztaltam). Tudja, melyik az õ játéka, és melyik nem. Ha mégis ellop olyat, amit nem szabad, akkor mindig odahozza hozzánk (általában már elõre szégyenkezve), hogy 'leellenõriztesse'. Szereti a hosszú, nyugodt (fõleg az erdei) sétákat, nem is elsõsorban a mozgásigénye, inkább az új tapasztalatok miatt. Nagyon jó a memóriája, hazafelé mindig megtalálja az utat, amin mentünk, és rögtön arra indulna el.Az idegenekkel barátságos, érdeklõdõ. Az ismerõsökkel, vendégekkel aszerint viselkedik, ahogy megismerte õket. Emlékszik arra, ki hogyan foglalkozott vele, más határokat és korlátokat tart az egyes emberekkel. Aki nem foglalkozott vele különösebben, azzal az üdvözlés után õ sem foglalkozik, aki játszott vele, annak késõbb is viszi a játékát. (Aki durvábban játszott vele, azzal õ is durvább.) Az általad említett "élettelenség" valószínûleg azért tûnik annak, mert mentálisabban közelítik meg a dolgokat, nem annyira fizikailag, mint más kutyák. Nem tesznek felesleges mozdulatokat, békésen elvannak a maguk világában (amibe természetesen a gazdájuk, vagy gazdáik is beletartoznak), és annak, aki figyel rájuk, vagy ismeri õket, képesek közölni a "gondolataikat" tettek és "szavak" nélkül is.

#20 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 31. - 17:05

Nekem egy gyönyörû Kaukázusim van,de nem fajtához illõ tulajdonságokkal:Egyszer megálltunk az egyik boltnál és én bementem vásárolni õt addig kikötöttem (ez a bolt egy kocsma mellet van)jött egy részeg odament a kutyámat megcsodálni és õ erre csóválni kezte a farkát :huh: (körülbelül ilyen arcot vágtam)égett a pofám a boltban :kir:

#21 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 31. - 19:54

Itt van aKaukázusim :D :D :) (tudom h szép) :dev:

#22 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 10:13

Tényleg szép maci! :D :yeah:

#23 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 10:27

Kb. 6-12 hetes kaukázusi kiskutyákról van fényképetek?Nálunk van ideiglenesen - gazdát keresünk neki - egy állítólag kaukázusi kölyök. Tudom, ebben a korban nehezen megállapítható, hogyan fognak kinézni felnõtten, de kíváncsi vagyok, hogy ebben a korban hogyan néznek ki. Megköszönöm, ha küldtök fényképet, vagy olyan helyre irányítotok, ahol ilyen korú kölykökrõl találok képeket. Ír farkaskutyákhoz: ismertem párat. Az a tapasztalatom, hogy nagyon jól beilleszkednek, hamar megszokják mit szabad, mit nem. Szépek, és intelligensek. Ideális társai az embernek, ha van elég helyünk az elhelyezésükhöz, és idõnk a mozgatásukhoz. A többi állattal nem agresszív, ami kifejezetten jó, ha ilyen nagy testû állatról van szó. Figyelni kell a kölyök vásárlásnál a beltenyésztés veszélyeire!

#24 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 1. - 10:52

Itt egy két kép a Kaukázusi kölykökrõl :D Kaukázusi=) De nem biztos hogy nálatok Kaukázusi van mert nagyon össze lehet õket keverni a Sarplaninai juhászkatyával :dev:

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 11:03

A Jugoszláv farkasölõ-bõl (Sarplaninac) azért jóval kevesebb van itthon és az ugye csak ordas színben létezik, míg a kau nem.De egy laikus tényleg simán összekeveri õket, pláne kölyökkorban.Ráadásul ilyen macis tipusú kölyökre rá lehet fogni, hogy tiszta kau, aztán ahogy elkezd nõni, kiderül, hogy egy jól sikerült keverék. :D Az Ír farkas az egyik kedvencem, szívem szerint vennék egyet, de a lehetõségeim a tartására korlátozottak. :( Itthon össz-vissz 2 tenyésztõrõl tudok.

#26 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 11:36

Remélem sikerül a másolás http://kep.tar.hu/ig...2963/27648101#2Így néz ki Kau. A kinézése alapján úgy gondolom lehet kaukázusi keverék, bár tiszta kaukázusinak mondták. Színe, alkata közel kaukázusi – szerintem -, de hosszúnak találom a testét, és nem elég erõs a stop-ja, viszont felünézetbõl határozottan ék alakú a feje. Na ilyen leírást is ritkán olvasni. J Viszont a természete mindenképpen kiváló, kiegyensúlyozott, nem ugatós, nyugodt, határozott, ami szerintem fajta jelleg. Nagyon fiatalnak nézem – még azt sem tudta megmondani hány hetes, aki egyszerûen sorsára hagyta.

Edited by igazi lóbarát, 2007 január 1. - 11:36.


#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 11:52

Már így képről megmondom neked, hogy nem tiszta kaukázusi.Nekem a szőre is túl rövidnek tűnik, a füle is túl nagynak talán..egy sokkal nyúlánkabb kutya lesz, ha megnő.Inkább németjuhászos lesz az alkata. Ugyanis a fej (is) sokat nyúlik növés közben.Így képről olyan 10-12 hetesnek saccolom.Egyébként nagytestű kutyáknál a legjobb elválasztási kor...Így kéne kinéznie ha fajtatiszta lenne:Posted Image

#28 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 12:01

Igazad lehet, a természete a német juhászéra is jellemzõ. Talán a feje miatt szállnék vitába, a német juhásznál is - úgy tudom - elõirás a határozott stop. A szõre nem sûrû, de szerencsére igazi kinti kutyus, nem fázik.Viszont nem most választották, kb. 3 héttel ezelõtt hozták a szomszédba, ahova két hete jártam át etetni-itatni, mert egy kis kennelbe volt bezárva egyedül. Egy hete - mióta itthon vagyok, és tényleg tudok rá figyelni - áthoztam a tanyánkra, azóta kap rendszeresen enni-inni. Amikor áthoztam, még csetlett-bottlott, azóta határozottan látszik a mozgásán is a fejlõdés. Elõélete ellenére nagyon kiegyensúlyozott, igazán jó kis házörzõ lesz. Ha nem találok jó gazdát, akkor nálam, pedig nincs szükségünk több házõrzõre, a meglévõ 5 is megteszi. :)Hú, ez nagyon szép kiskutya! Kau nagyon hasonlít rá, de tényleg nem ilyen. A képen milyen idõs a kiskutya?

#29 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 12:22

Azt nem tudom, de nem sokkal lehet idõsebb ez sem 12-14 hetesnél.

#30 Robin54

Robin54

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 481 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 23:32

Hali, bocsi, hogy belekotyogok, a büszkeségem teszi... Bár tulajdonilag az öregemé, együtt nõttünk fel... :)Egy igazi KauHa nem mûködne a link, válasszátok az "Alex&Sissi" nevû mappát itt : Alex&SissiRobin

#31 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 8:48

Robin szépek a kutyáid. :) Képzeljétek, tegnap megjelent a kiskutya "gazdája". Meglepõdött, hogy nálunk van a kölyök, és mondta, hogy elviszi, mert már van hova. Egy hete nálunk van, és még csak most tudta meg! Ha tõle függ, akkor már nem is élne. Ezt meg is mondtam neki. És azt is, hogy innen csak abban az esetben viheti el, ha elõször megnéztem ahova vinni akarja. Csak azt felejtette el, hogy már egyszer megkért, keressek neki gazdát. Tisztáztuk a helyzetet. :gm:

#32 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 2. - 18:20

Volt kedve egy kicsit ugrálni a Kaumnak:Szellem ugrás :D Mi van a kezedbe? :dev: :kir: Jövök :eek: :D Szeretlek te kis bolond kutya!!!!

Edited by Seabiscuit, 2007 január 2. - 21:10.


#33 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 21:46

Nekünk moszkvai õrkutyánk van, Õ már a 3. Igazi hõs, a petárdáktól retteg :gm:, tavaly szilveszterkor simán kirabolták a lakást, mert a kutyaházban rettegett :D Amúgy 82 kiló :D

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 14:58

Wazze! Komoly? :eek: Pedig az egy jó fajta õrkutya! És még nincs is túltenyésztve. :rolleyes: Úgy látszik nem a legjobb példányok kerülnek kis hazánkba. :(

#35 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 15:48

Tudtok valami érdekességet mondani vagy tanácsot adni a nápolyi masztiffokkal kapcsolatban?Hamarosan kertesházba költözünk és ilyet szeretnénk. Imádom a nagytestû kutyákat egyébként! :)

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 17:49

Van egy oldal róla ITTOtt szuperkutyaként állítják be, fõképp az egyik tenyésztõ, de a döntés a tiéd.Amiket én kiállításokon látok, nem nyerték meg a kutyá(k)ról alkotott elképzeléseimet.De ez egy dolog.Egyébként a szentkutyaként beállító tenyésztõ egy szót sem írt az elõforduló és sajnos nagyon gyakori egyészségügyi hibákról, öröklött betegségekrõl, amik sújtják ezt a fajtát.Az én szubjektív tanácsom csak 1 lenne: Ne ezt a fajtát! :dev:

#37 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 20:48

Wazze! Komoly? :eek: Pedig az egy jó fajta õrkutya! És még nincs is túltenyésztve. :rolleyes: Úgy látszik nem a legjobb példányok kerülnek kis hazánkba. :(

Sajnos komoly :(Õ már a harmadik moszkvaink, és egyik sem volt fenevad. Pedig nem egy helyrõl származtak. A kutyasuliban az örzõ-védõ gyakorlatot pl. kifejezetten NEM csinálta egyik sem :D

Tudtok valami érdekességet mondani vagy tanácsot adni a nápolyi masztiffokkal kapcsolatban?

Egyébként a szentkutyaként beállító tenyésztõ egy szót sem írt az elõforduló és sajnos nagyon gyakori egyészségügyi hibákról, öröklött betegségekrõl, amik súlytják ezt a fajtát.

Kezdve a szem, a bõr, és a csipõ igen gyakori bántalmaival...

Az én szubjektív tanácsom csak 1 lenne: Ne ezt a fajtát! :dev:

Az enyém is :dev:

#38 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 21:02

Köszi! :DIgazából nekem még sok más fajta vagy keverék vagy akármilyen kutty is jó lenne, de párom ragaszkodik ehhez a fajtához.Igen, a napolyimasztiff.lap.hu-t már átnéztem, az eü problémáikról sehol nem írnak sajnos. :rolleyes: De ilyen dolgaik más fajkutyáknak is lehetnek, nem?Gyakorlati tanács vagy személyes tapasztalat jó lenne!

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 22:09

A masztiffok (bull, nápolyi) és masztiff-bulldog típusú kutyák (kanári-szigeteki, amerikai bulldog, stb.) szinte mindegyike csípõizületi- vagy térdizületi (kisebbek könyökizületi) diszpláziában szenved. Ez mint tudjuk öröklött, de szerzett is lehet.Sajnos az én mixemnek sem stimmel a térde, a doki ránézésre megmondta. Még fiatal a kutya, de majd lesznek nem kicsi problémái(nk). Elsoroltuk a benne lévõ fajtákat, aztán felkiáltott: -Masztiff is van benne? Na akkor azért!Ez azt hiszem mindent elmond. Pedig keverék.A ráncos bõrû kutyáknál (Nápolyi, shar-pei, csau, bulldogok) szinte mindegyiknél bõrproblémák vannak, mert a ráncoknál nem szellõzik, amik igen nehezen kezelhetõk, vagy egyáltalán nem. Ugyanezeknél a szemhéj befelé fordulása (ugyancsak a bõr ráncossága miatt) gyakori, amit csak mûtéttel lehet korrigálni.Nevetséges és számomra már az állatkínzással határos, hogy pl. a masztínók, bassettek, vagy a shar-peiek többségét születésük után, szinte mindet, meg kell operálni emiatt!Vannak nagytestû juhász-pásztor kutyák, melyek sokkal aktívabban õriznek. Vannak köztük családi kutyák is, ha majd gyereket szeretnétek. Ezt sem árt szem elõtt tartani. ;) De azt tudni kell, hogy minden nagytestû kutyánál a diszplázia a legfõbb betegség, amit a gazda is elõidézhet nagyon könnyen, a növekedési szakaszban (tehát kölyökkortól egész kifejlett korig, kb. 2 évig) elkövetett helytelen, nem megfelelõ táplálással.

#40 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 4. - 8:30

Köszönöm szépen! :)Mint este kiderült párom már tudott mindhárom problémáról, õ már utánaolvasott. Ugyanezeket mondta: csipõ, szem, bõr. Tehát tisztában van vele...eddig nem sikerült lebeszélnem...Hát én is sokkal szívesebben vennék egy hosszú szõrût. A tibeti masztiff pl nagyon szép! Vagy egy berni pásztor vagy labrador (bár az már közepes testalkatú).Bár a berni pásztorok elég hebehurgyák, nem vagyok biztos benne, hogy házõrzésre alkalmas, de gyerekbarátnak és a kert tönkretételére mindenképp. :D