Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Parasztélet

• Please log in to reply
9042 válasz a témához

#9041 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.701 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 22. - 21:21

Ma nem szakadtam meg a munkában.

A reggeli körmölés elmaradt forgalmi akadályoztatás miatt.

Az egyik ifjonc kutyával a délelőttöt  doktor bácsinál és úton töltöttük toklász fülből való kicsalogatása ügyében.

Megtöltöttem egy kádat melegedni.

Délben elfogyasztottam második reggelimet.

Etetések után a fokozott barnulást elkerülendő és az előző időszak hiányainak pótlására sziesztázásba kezdtem, ami nem tartott sokáig, mert szaunázás lett belőle a házban.

Így nyaralás lett a tengernél. (Anno a Balatont a mi kis lavórunknak hívtuk így a kád már legalább a mediterrán tenger.)

Az etetés és itatás után lemostam a tengerben a munka porát, majd némi adminisztrálás után moziban (híradó) uzsi hideg kávéval.

A kávé levét a szaunában mindjárt ki is izzadtam, így újabb pancsolás. Ez tetszett az éledező 3 ifjoncnak, akik szorgalmasan elkezdték lecsapolni a tengert. Majd megmutatták, hogy az áztatás hol nem volt elég hatékony, így  reszelős nyelvükkel fülem, nyakam teljes nagytisztát kapott.

A traktor kímélése céljából a lelegelt legelő tisztítását csak ezután kezdtem el, ami a szárazság miatt úgy porzott, hogy migránsnak néztem ki. Újabb fürdés.

A fejés már megvolt. Most itt a szaunában már csak 36,4 fokot mutat a hőmérő. Megyek etetni, vizezni.

A holnapi sziesztához valami jobb helyet kell találnom. Talán az itató melletti fa alatt...

• Eva és Panka21 kedveli

#9042 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.896 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 24. - 16:13

Tegnap és ma merre nyaraltál? :D

#9043 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.701 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 24. - 18:26

Szaunáztam és a tengerparton. Ma egy kicsit sikerült elszúrni a tenger hőmérsékletét. Még egy kicsit akartam engedni hozzá, hogy dagály legyen, de elfelejtettem a dagálygátat elzárni és beúszott egy jéghegy. Így csak később sikerült lebegnem a vízben. nem is egyszer.

Reggel kaszálással kezdtem. Most voltam összerakni. Uzsi után egyek hamszterral behozni egy fordulót. A második már holnapra marad. Lehet, hogy ha bebáláznám sem lenne baja.

Mióta jegyzem az időjárást, a mai nap volt a harmadik legmagasabb átlaghőmérséklet, 33,833 fok. A dobogó tetején két 34 fok áll 2013. 08. 08. és 2017. 08. 04. napokon.