Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pónis topic


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
134 válasz a témához

#41 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 13:08

De jó régi ismerõsöket látni :) Mini aranyos, nem meglepõ, hogy a kicsije is az. Elég régóta akarok átmenni meglátogatni õket :)

#42 Zabocska

Zabocska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 146 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 14:41

Nagyon tündéri! :)

#43 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 15:01

A csikszi kb. akkora, mint egy közepes termetû kutya és nagyon kíváncsi. Igaz, hogy a mérete kicsi, de nagy öntudata van, nagyon vagány kiscsaj. :D

#44 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 21:19

Ha [url="http://"http://www.extra.hu/lovasalbum/balint/arab.jpg"]rá[/url] gondolsz, õt még anno domini 1999-ben az õszi leányvári póni tenyésszemlén sikerült lencsevégre kapni. Annyi rémlik csak róla, hogy nem kapott fedengedélyt a nagyoknál (asszem Shagya), mert túl kicsi a marmagassága, viszont sportpóniba ajánlották. Fiatal volt még akkor, talán három-négy éves. Az egyesület honlapján nincs fent a fedezõmének között, nem tudom mi lett vele :confused:

#45 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 14:30

A világ 2 legkisebb lova. Legalábbis ez van a fotó alá írva. :)

#46 konee

konee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 16:27

Én a cenki kis paccokat ismerem. /Vicc, Vidám, Ousor,Sátán/ Nagyon aranyosak és szeretetre méltóak. Azt hallottam,hogy a pónik nagyon kekeckedõek és önfejûek. Nos ez nem mindegyikre igaz. Csupán "nevelés" kérdése. Amelyik jól van tartva, és nincs ütve-verve,az tényleg lehet kedves és aranyos,ugyan úgy mint a többi más ló.

#47 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 10:54

Sziasztok!A haflingirõl tud valaki bõvebben infót, konkrétan az érdekelne, hogy tényleg csökönyös-e, és az ára is érdekelne.Köszönöm!

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 11:08

Szia MaciLaci!Mielõtt fjordom lett, ültem 2 haflingin, és hamar leszálltam róluk.Igen csökönyösek, bár a szakkönyvek a fjordot makacsabbnak írja. Én pont fordítva tapasztaltam.A fjordommal semmi gond. Aztán az is lehet, hogy pont 2 rossz haflingit fogtam ki.Úgyhogy nem általánosítok.Neked kell kipróbálnod többet..és döntened.Az áraikat nézve, most hírdetnek egy elég szép csõdört, 550 ezerért.Ez az átlagáruk, bár láttam már 350-ért is hirdetve.

#49 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 8:30

Köszönöm a válaszokat!Csikasz, írtad, hogy szerinted nevelés kérdése, ezt vehetem úgy, hogy azt javaslod csikót vegyek?Szerintetek egy ló természetének "kialakulásánál" milyen arányú a környezet (nevelés),- és milyen a fajtára, nemre jellemzõ (belsõ) tulajdonságok hatása?

#50 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 9:52

A rosz dolgokat, /szokásokat/ nagyon nehéz kinevelni, elõ fordulha, hogy csak hosszú idõvel, vagy nem is lehet.

#51 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 10:32

Tudtommal a szokások tanult dolgok, tehát a nevelés sorám sajátítják el az állatok.Igazából azért vetõdött fel bennem a kérdés, mert vannak olyan fajták (ezt több topicban is olvastam) amelyekre azt mondják, hogy ilyen meg olyan rossz tulajdonsága van és az érdekelt volna, hogy ha van ilyen akkor ezeket megfelelõ neveléssel (csikó kortól) elkerülheti-e a lóbarát?

#52 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 15:02

Ismerek egy sportpóni,mely 3 éves és olyan mint az idöjárás.Minden póni ilyen szeszélyes vagy csak az enyémet áldotta meg az ég:)?Egy hétig normálisan dolgozik(vihar elötti csend) a következö héten meg lázadás van,pedig nincs megeröltetve.Ki érti ezt?a póni 144cm magas,én 62kg vagyok.elkocog alattam,de én félek hogy nehéz vagyok neki,ráadásul szörén lábtöig leér a lábam.kicsit murisan nézünk ki..szerintetek elbir?nem akarom kinozni szerencsétlent...

#53 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 16. - 10:02

Ezt bemásolom ide, hátha eredeti helyén (Eseménynaptár) elkerülné a pónikedvelõk figyelmét.

idézetEredeti szerzõ: Eva: Szeptember 18-án Póni szemle és egyéb lesz Üllõn a Dóra-majorban.Lesz póni karüsszel és ha minden igaz egy 2 és fél éves lányzó lesz a megnyitó egy tündéri minivel. Sajna elfelejtettem szórólapot hozni, de akinek van ideje és kedve az jöjjön el, érdemes!Chico! Esetleg te tudsz részletes programot?



#54 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 16. - 15:21

Igen, tudok. Holnap beirom.

#55 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 1. - 15:59

Chico!Elköltöztél??? :confused:

#56 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 1. - 16:33

idézet:Eredeti szerzõ: Eva: Chico!Elköltöztél???  :confused: 

Igen. :)

#57 Gazella

Gazella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 14:38

Sziasztok Pónikedvelõk! mivel Dart vödör pónis megmozdulását bezárták, ezért ide írok, de remélem van itt valaki más is rajtam kívül, mert az utolsó hozzászólás itt aggasztóan régen volt! Ha van itt valaki akkor kiabáljon!!! És én majd beszédbe elegyedem vele! Várok! :kocc:

#58 Snippy

Snippy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 16:39

Szia Gazella!Hát itt vagyok, mint azt a Lovastusa témánál már ígértem!Elõször is lenne egy kérdésem. Már szóba került a balatonfenyvesi edzõtábor-sorozat(?), errõl tudnál egy kicsit bõvebb felvilágosítást adni? Nyugi, nem akarok felcsapni pónilovasnak, csak érdekel, hogyan zajlik egy ilyen edzõtábor. Kik az edzõk? Mik az oktatás elsõdleges szempontjai? Erre csak pónilovasok mennek/mehetnek, vagy szervez a Póni Klub edzéseket kifejezetten a "nagy lóval" rendelkezõknek is? Mekkora az érdeklõdés a pónis rendezvények iránt? Vannak a pónisok között olyanok, akik esetleg terveznek a késõbbiekben militaryversenyen való részvételt?

#59 Guest_lovasember_*

Guest_lovasember_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 27. - 15:08

Milyen fajta az a ló amelyiknek a sütése TA?

#60 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 14:37

idézet:
Eredeti szerzõ: lovasember: Milyen fajta az a ló amelyiknek a sütése TA? [/QUOTE]Tolna megyei illetõségû, de a fajtájára ebbõl nem lehet következtetni. Tényleg, miért pont itt kérdezed?

#61 Guest_lovasember_*

Guest_lovasember_*
  • Guests

Közzétéve 2005 február 3. - 15:27

Azért, mert annak a póninak ilyen a sütése TA.110cm, deres kocsis hátas. De nem tudjuk hogy milyen származású.

#62 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 15:15

Marad a lótenyésztési felügyelõ, de idõközben felfedeztem, hogy a származás topicban már kaptál erre tippet...(Sajnos elõfordulhat, hogy a sütés alapján nem fogják tudni megmondani a fajtát - vannak erre vonatkozó tapasztalataink -, de lehet szerencséd is.) Legyen!

#63 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 22:19

Ta szerintem is tolna megyében valami várost, vagy falut jelöl, de milyen szám van alatta, vagy utána????

#64 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 18:13

Szia Deni!A TA a megyét jelenti, az utána következõ szám /vagy számok/ pedig a paci születési évét.A jobb oldalán a nyaknak pedig az addigi évben bélyegzett csikók, lovak sorszámát látod/ vagyis hanyadikként sütötték/.

#65 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 3. - 9:26

:( :( :( :( Sziasztok!Segítsetek!Van egy lovam és szeretném tudni hogy hány centiméter.Megmértem ostorral: 129cmMegmértem szalaggal: 132cmMegmértem bottal: 125cmMost melyik a jó??? Szeretnék párját venni és ott a magasság is fontos

#66 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 9:28

ostorral? :gm:a lovak magasságát kétféleképpen mérjük, szalaggal és bottal. az a ketõ számít. az ostor nagyon egzotikus módszer :D

#67 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 3. - 9:33

:) Hogy csináljam akkor! Megszeretném tudni a lovam magasságát.Akkor ezt a kettõt átlagoljam?

Edited by Róbert, 2005 november 3. - 9:34.


#68 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 9:42

nem. a bot pontosabban mér, csak szokták szalaggal is. de most tényleg 7 centin vacakolsz? senki nem fog odaállni lemérni, hogy centire ugyanakkorák-e a pónik. vegyél egy 125-132 cm közötti pónit és rendben lesz a lelked.

#69 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 3. - 9:50

Baj van!A Lovam jobb hátsó lábára nem tud menni. Szökdécsel. Olyan mintha görcs kapta volna el. Mi ez vértályog? Kérem gyorsan írjatok ne hogy késõ legyen. A doktor most nincs a településen. Segítsetek

Edited by Róbert, 2005 november 3. - 9:50.


#70 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:21

[quote name='Róbert' date='2005.11.03, 10:50']Baj van!Hátrafelé kinyújtva tartja vagy felhúzza és nem teszi le?

#71 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 5. - 12:11

ja!De már elmúlt a doki megnézte

#72 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 14:09

:(  :(  :(  :( Sziasztok!Segítsetek!Van egy lovam és szeretném tudni hogy hány centiméter.Megmértem ostorral: 129cmMegmértem szalaggal: 132cmMegmértem bottal: 125cmMost melyik a jó??? Szeretnék párját venni és ott a magasság is fontos

Hozzászólás megtekintése

Vidd magadal a a meglévõt és állítsd mellé! Ha egyformák akkor jó lesz, ha nem akkor keresgélj tovább! :gm: :dev:

#73 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 18:31

Vagy vidd magaddal a pálcát, a szalagot és a botot, amelyiknél mindhárom méret stimmel, az a párja ;)

#74 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:12

Mivel nemvolt értelme új topicot nyitni,és Anikó is azt mondta inkább valamelyik ilyen topicba írjak-bár ez nemtudom jó e :confused: -így hát megteszem.Van egy pónifajta a Német hátaspóni.Nemtudom,h mennyire ismerõs nektek ill itt kis hazánkban,de nekem nagyon tetszenek és gondoltam megtudakolom,h Ti mit tudtok errõl a fajtáról,van e tapasztalatotok velük kapcsolatba és stb...A német hátaspónit a tenyésztõszövetségek a brit hátaspóni mintájára tenyésztették ki.Egy olyan sportlovat szerettek volna a gyerekeknek, amely a lehetõ legjobban hasonlít a nagy, melegvérû lovakra, valamint térölelõ járással és jó ugróképességgel rendelkezik. Ezért a hazai póni kancákat angol hátaspóni csõdörökkel fedeztették.A nemesítésbe arab telivéreket is bevontak, bár ezek kissé nagyok a pónitenyésztéshez. Azok a kancák amelyek a 60-as években Németországban elõfordultak, sok esetben egészen kicsik, shetlandi vagy fjord típusúak voltak. Arab csõdöröktõl származó utódaik ezért a kívánt maramgasság, vagyis 148 cm alatt maradtak.Élénk vérmérséklet:Az arab keresztezés révén gyorsan elérték a célként kitûzött pónitípust. Ma sok hátaspóni jobban hasonlít a telivérre, mint a melegvérûre, elegáns testfelépítésük és könnyed járásuk egyaránt megnyerõ. A jellem tekintetében sokkal nehezebbnek bizonyult a tenyésztés.Gyerekpóniként az új fajtának sokkal kiegyensúlyozottabbnak kellett lennie, de sok arab vér ezt nem feltétlenül segítette elõ. A német hátaspóni is nehéz természetû fajta lett. Idõközben valamelyest javúlt, mert mostmár fõleg pónicsõdörökkel fedeztetik és csökken a fajta telivér jellege. Ám a legtöbb német hátaspóni még mindíg tapasztalt lovast igényel.Sikeresek a sportban:Némi tapasztalattal rendelkezõ gyerekek számára nincs jobb sport-és versenyló, mint a kis német melegvérû ló. Nagy rokonaihoz hasonlóan rendkívûl tehetséges díj-és ugrólovak. Szabadugrásnál könnyedén veszi azokat az akadályokat is, melyek lényegesen meghaladják a marmagasságukat. Tenyésztõik szívesen mutatják be õket, bár a többnyire finom alkatú állatok egészségének ez nem tesz jót. A megerõltetés a pónik lábait is tönkreteszi, akár a nagy sportlovakét.Hátaspónik a szabadidõsportban:A német hátaspóni tömegesebb egyedi a felnõtteket is elbírják. Ezek fõleg a távlovaglásban szerepelnek jól. A hosszú útszakaszok érvényre juttaják gyakran heves vérmérsékletüket, pulzus-és légzésszámuk pedig legalább olyan jó, mint arab õseiké.Különbözõ besütések:A német hátaspóni tenyésztését az egyes német tartományok tenyésztõ szövetségei támogatják. A különbözõ besütések arra a tartományra utalnak, ahol tenyésztették õket.Marmagasság: 130-148 cmKüllem: elegáns, kicsi melegvérû lóSzín: minden alapszín, ritkán tarka isEredet: NémetországÉrdemes tudni: A német hátaspónit különbözõ német területeken tenyésztették ki a gyerekeknek. A fajta alapját robosztus pónikancák, angol hátaspónik és arab telivérek képezték. Fõleg díjlovaglásban és -ugrásban szerepelnek.Ui:Képeket nem találtam :( ,pedig gyönyörûek

#75 lovasbetti

lovasbetti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 224 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 25. - 7:55

német sportpóni mén 1 van Magyarországon , õ Baleno.Biotop versenyeken vesznek részt vele gyerekek :D

#76 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 8:40

Sziasztok!Akit érdekel esetleg:Kis súlyom adta elõnyöket kihasználva(47 kg) vállalom pónik, kis lovak belovaglását, vagy átlovaglását.06-20-970-6383Üdv:Zsófi

#77 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 22:56

Nem tudom, ti találkoztatok-e ezzel a jelenséggel, de én már egy ideje rágódom rajta. Gyakran tapasztaltam, hogy a pónikat sokan nem veszik lószámba, szinte selejtnek tekintik és lenézik õket és sokszor a gazdáikat is.Mikor elmondom, hogy majd kislovat szeretnék venni, ha egyszer eljutok odáig, hogy saját lovam legyen, általában úgy néznek rám, mintha megõrültem volna.Szerintetek ez miért van így? :confused:

Edited by Mézszín Sörény, 2006 november 20. - 17:14.


#78 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 23:06

Igen, sajnos ezt a reakciót én is tapasztaltam. :mad: Az ilyen kislovat-lenézõ embereket szoktam megkérni, hogy csak összehasonlítás képpen jöjjön el velünk egyet lovagolni.Két lovat szoktam lovagolni, az egyik egy pinduri shagya, akit rendszeresen le-sportpóniznak, a másik pedig egy haflingi.Mindkettõjüket imádom. Sok elõnye van annak, ha az ember kislovat választ. :kir:

#79 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 8:27

De mi az oka?

#80 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.593 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 10:43

De mi az oka?

Kisló vagyok (130 cm), ráadásul tarka. Olyan jól esett lenézni rám. Mikor találkoztunk, elõször csak nevettek. Aztán csak mosolyogtak. Mikor ott hagytam õket (nem is tudom, miért nem bírják a tempót), csak néztek, a következõ találkozáskor már kérdeztek is. A nyári 300 km-es túra óta már (kis)lószámba vesznek.lehet, hogy nem ismernek sokan eléggé?