Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pónis topic


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
134 válasz a témához

#1 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 20:00

Asszem ilyen még nem volt. (Vagy csak figyelmetlen voltam :)) Viszont nekem van néhány pónis kérdésem.Naszóval ...A haflinger az most póni, vagy sem? Láttam már ennek is, & annak is :)Izlandi pónit lehet valahol látni Magyarországon? Már sok jót hallottam rólluk. Szívesen megnéznék egyet.Menyibe van mostansá egy póni? Tudom, hogy attól függ, meg hogy az árfekvés az olyan x -> csillagos ég, de még is. kb-ra. Mandjuk mennyi az az x?

#2 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 20:30

Szia Imre!Pónis topik ugyan volt már, de egyik sem kifejezetten arról szólt, amiket kérdeztél, vagyis mind egy konkrét dologról. Ez tényleg érdekes kérdés, az én lovas könyvem nem különbözteti meg a kislovat a pónitól, itt 105-155 cm marmagasság közt minden póninak számít. Én a hafit inkább kislónak mondanám. Vagy sokszor találkoztam már a "lovaglópóni" kifejezéssel, de ezt inkább az arabbal keresztezett, nagyobb marmagasságú, a melegvérû lóéhoz hasonló testalkatú pónikra láttam használni.Többiek?Az izlandi nekem is nagyon tetszik, egyszer valamelyik lovasújságban olvastam egy izlandi túrabeszámolót igazi izlandi pónikon; azóta az egyik vágyam, hogy én is részt vegyek egy olyanon. :)És akkor már legyen itt egy izlandi képe: Posted Image

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 22:39

A lovaglópóni kifejezés, a nem fajtatiszta pónit jelöli. Ezekben másfajta, általában melegvérû ló vére csörgedez. Az mindegy, hogy hány %-ban...lehet akár 1% is, már nem lehet törzskönyveztetni, fajtatisztára!A haflingit és fjordot, hucult, highland-et, izlandit, camargue-t, connemarát, Welsh "C" és W.Cob fajtákat inkább a kisló kategóriába sorolják. (137-147 cm)Ezek elég nagyok ahhoz, hogy egy normális súlyú felnõttet elvigyenek a hátukon.Ezen belül szét lehet választani melegvérû, avagy hidegvérû tipusú kategóriákra.A haflingi, fjord és highland stb. inkább a hidegvérûekre jellemzõ tulajdonságúak.Az izlandi érdekessége az 5 jármód. A 3 alapon kívül képes a poroszkára és a töltre.Töltmozgásban versenyeket szoktak rendezni.Az áruk változó, bár szerintem itt MO-on elérhetõ (már ami van), a legtöbb a haflingiból van, van fjord is, connemara is, hucul, welsh.A kisebbek közül gyakori a shetland póni és a welsh A-B.Izlandi nincs MO-on, vagy nem reklámozott magánkézben van...Ausztriában a határhoz közeli Neckenmarkt-ban tartanak izlandiakat.Nagyon szívósak, néha makacsak, de ezt mindenki tudja.. :)

#4 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 10:55

Sziasztok!én a Második Lovas Világtalálkozón láttam izlandi pónikat.Nagyon szépek voltak és tök mutatós ez a furi jármódjuk.fúúú nagyon klassz ez a kép.elfogadnám ;)

#5 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 12:59

A póni méretének hivatalos meghatározása, mely szerint a nemzetközi versenyeken és egyéb megmérettetéseken nevezhetõk: 147 cm mezítláb, vagy 148 cm vasalva. Szóval hivatalosan õk számítanak póninak.Izlandi pónit nem tudok Magyarországon, de megjelent egy új fajta nálunk, a bardiggiano. Van egy 15 fõs tenylszet az országban. Sóskútra most érkezett meg az elsõ három. Egy hat éves és két három éves. Kiképzésre jöttek. Valamelyik lovasújságban lehetett mostanában olvasni róluk. olyanok, mint egy andalúz, egy muraközi és egy póni keveréke. Mókásak, hihetetlenül békések és jóindulatúak.

#6 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 15:57

Kedves ImRe !Ilusta válasza elég alapos volt, néhány gondolattal mégis megtoldanám a hozzászólását.A póni nem fajta, hanem méretjelölõ kifejezés: 148 cm-ig póni a póni.A legkisebbek, shettland, welsh A,B gyermekek lovagoltatására való, meglehetõsen sok van belõlük már M.o-on, tervszerûen tenyésztik, áruk kb. 100e-tõl, elsõsorban származástól függ. Welsh C, ill.Cob kis hazánkban 1-2 egyed van csupán, tenyésztésrõl tehát nem beszélhetünk. Póni az is, termete miatt felnõtt lovast is elbír.Az izlandi kistermetû ugyan, de mint tudjuk mindenki lovagolja és igen népszerû. Hazánkban hivatalosan nem tenyésztik, de van már az országban egy kis ménes Vas m-ben (talán Pinkamindszent?). Osztrák a tulajdonos, de a populáció sütetlen, emiatt hatóságilag (áll.eg.ügy, teny.szerv.) azonosíthatatlan és ellenõrizhetetlen.!!!Vigyázzatok, ilyen helyrõl nem szabad lovat venni, sok kellemetlenség forrása lehet a késõbbiekben!!!! - Ám megnézni, simizni bocsánatos bûn! A haflingi, hucul fjord kislovaknak hazánkban is hivatalos tenyésztõ egyesületük van. Hafi, mint a tenger, hucul is elég sok, fjord kevés, illetve sok olyan, mintha..., de igazi csak kb. 15-20 tenyészállat. Ez az egyetlen fajta (mint az arab tv.), ami más fajtával nem keresztezhetõ, ára ennek megfelelõen a fajtatiszta egyedeknek viszonylag magas: választott csikó 400e-tõl.A lovagló póni gyûjtõfogalom, de önálló fajtaként tenyésztik M.o-on is. Valóban melegvérû lovakkal nemesített póni, v. kisló, a fajtába kerülés feltétele a min. 25% póni vérhányad.Bardiggiano kisló van néhány szintén Vas m-ben, Nagymizdón.Tinker pónit láttam hirdetni a febr.-i Lovaséletben. Argentin póló póni hirdetést is láttam, egyéb póni és kisló fajták is felbukkannak elvétve, de ezen fajtáknak még nincs elismert teny. szervezete nálunk.Remélem segítettem valamit... ;) [ 17 Február 2003, 15:41: Az üzenetet átszerkesztette: Csermely ]

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 15:58

Amikor még nem tudtam, hogy fjordom lesz, én is érdeklõdtem a bardiggiano után, rendesek voltak, küldtek képeket, fajtaleírást is és árat is.De aztán jött a fjord.... :D

#8 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 16:07

Most látom, hogy idõközben Haflingi is hozzájárult néhány infoval és kicsit meg is elõzött, bocs az esetleges átfedésekért! :kocc:Ilusta!Tudod, hogy imádlak, ha a szívembõl beszélsz! :cool: ;) :ang: :D

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 16:13

Szintén zenész! :D :kocc: :ang:

#10 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 20:50

Eredeti szerzõ: Csermely:...van már az országban egy kis ménes Vas m-ben (talán pinkamindszent?). Osztrák a tulajdonos...

Hát ez meg ki lehet :confused:

idézet: ...hucul is elég sok...

Mutatóba sok, de tenyésztéshez kevés :hupp: [ 15 Február 2003, 19:51: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#11 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 22:04

Szia ImreA hafflingi Tirolból származik eredetileg hidegvérü hegyipóni, amit a parasztok, a fakitermelök és a hadsereg is elöszeretettel használ-t szivóssága és biztos stabil járása miatt.Könnyü testü változata az arabohaflingi. Már a nevéböl is kiderül, hogy a hafi és az arabtelivér keresztezéséböl származik. Ezt a könnyed mozgású, mutatós lovacskát igen sokoldalúan használják. Fogatozásra, lovaglásra ( dijlovaglás, ugratás, western). Számos ilyen versenyen és bemutatón voltam, nagyon megnyerö fajta a sokoldalusága miatt.Ára változo.... aukciókon Ausztriában és Németországban nagyon olcsón hozzá lehet jutni igen jó papirokkal rendelkezö csikókhoz. Mivel ezekben a régiókban túltenyésztés van az el nem adott csikók fillérekért cserélhetnek gazdát.( akár 150 euroért)Sajnos magyarországi adatokkal nem szolgálhatok.Az isladi póni Németo-ban igen drága, mert ötsebességes mint már olvashattadt ára 3000 euronál kezdödik. A fjord is igen népszerü Németo-ban. Ez a fajta is sokoldalu a haflingi társához hasonlóan. Nekem is van egy kancám. Fantasztikus kis lovacska! Ezek ára is olyan 2000 eurónál kezdödik!

#12 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 17:00

Barefoot!Teljesen igazat adok Neked, hogy a "sok" a tenyésztéshez esetleg még "nem elég"! De mindent el kell kezdeni valahol és a topic létrehozója különben sem tenyésztési kérdésekben kért tanácsot. ( Mellékesen megjegyzem: ha egy fajtának ilyen komoly Méneskönyve jelenik meg, ott már elkezdõdött valami... ;) ) Én hazai viszonylatban és relative értettem , amit írtam, az említett fajták egymáshoz való mennyiségbeli viszonyát próbáltam érzékeltetni a birtokomban lévõ ismeretek alapján.A másik, "Ki kicsoda" kérdésedet nem igazán értem, :confused: bár elismerem: Pinkamindszentet kisbetûvel írni komoly figyelmetlenség volt a részemrõl - ha erre céloztál volna -, de már ki is javítottam! :yeah: Mindenesetre az eredeti kérdést illetõen ez szintén mellékvágány. Üdv Mindenkinek (a tenyésztõknek pedig :kocc: )

#13 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 1:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Csermely:Barefoot!Teljesen igazat adok Neked, hogy a "sok" a tenyésztéshez esetleg még "nem elég"! De mindent el kell kezdeni valahol és a topic létrehozója különben sem tenyésztési kérdésekben kért tanácsot.[/QUOTE]Persze, persze, nem is kekeckedni akartam, csak kesergek egy kicsit, amiért kis szívem csücskei ilyen kevesen vannak. Pedig láthatólag van igény pónira, mert egyre több haflingi, fjord, welsh és egyéb pónit látni, csak a huculnak úgy látszik nem elég jó a sajtója. És mielõtt sokadszorra is rámsütik, hogy (ló)fajgyûlölõ vérmagyar vagyok, elmondom, hogy nem az fáj nekem, ha behoznak egy fjordot, sõt örülök neki, mert szépek is, okosak is (lovaknál van ilyen Posted Image ), csak épp jó lenne, ha a hucul is a megérdemelt helyére kerülne.
idézet:
( Mellékesen megjegyzem: ha egy fajtának ilyen komoly Méneskönyve jelenik meg, ott már elkezdõdött valami... ;) )[/QUOTE]Esetleg meg is van neked az a méneskönyv? A neten már megtaláltam, hogy létezik, de arra nem tudtam rájönni, hogy hogyan lehetne hozzájutni.
idézet:
A másik, "Ki kicsoda" kérdésedet nem igazán értem, :confused: [/QUOTE]Az illetõ Vasmegyei és osztrák állampolgár, vagy mondjam úgy labanc? ;) [ 18 Február 2003, 00:48: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#14 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 9:09

Hali Blue!Szép szép az amit az Osztrák árakról írsz. De ha ott valaki megveszi azt a csikót, nam veszti el a vámon a nyereségét? Egyltalán, hogy lehet lovat behozni?Barefoot!Nemrég találkoztam Erdélyben Huculnak nevezett lovakkal. (Állítólag Moldvából hozta a tulajuk.) Azok nekem elég katasztrofálisaknak tûntek.Mondjuk a tulaj is. :gm: Szóval lehet, hogy csak õt láttam viszont a lovakban :dev:Tudnál valamit írni arról, hogy milyenek is mifelénk a huculok?

#15 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 10:12

Barefoot, szerintem van remény arra, hogy a hucul elterjed szép hazánkban, egyre többet hallani arról, hogy milyen kis szívós, igénytelen jószág, kitûnõen alkalmas hobbi-, illetve gyereklónak. Bár nem tudom, hogy ez igaz-e? Szerinted gyereklónak tényleg alkalmas a többség?

#16 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 11:18

Tegnap én is elkezdtem keresgélni a huculról, mert mióta Gyémántot megismertem egyre jobban érdekel. A lovaslapon a magyar lófajták között meg sem említik. :( Egy fajtaismertetõt nagyon megköszönnék, de az elõzõ írások alapján, úgy gondolom, mást is érdekelne. Mit lehet tudni a természetérõl? Kiegyensúlyozott, izgága, makacs? Milyen egy hucul? Egyébként valahol olvastam, hogy Papadimitriu Athina és férje is huculokat tartanak a tanyájukon Leányfalu(?) mellett. Ezeket a lovakat láttam is néhány éve a visegrádi várjátékokon. Akkor a szünetben tizenéves lányok vágtázgattak rajtuk, a lovak pedig tök nyugisnak tûntek.

#17 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 22:05

Szia Imre!Nem veszitesz semmit! Ugyan kell vámot fizetni, de ha megvásárolt paciról az adásvételi szerzödés és minden papirod meg van akkor ez nem olyan vészes! Tavaly még 12% volt a vám + egyéb költségek! Ami sok az a ló szállitása. Fontos, hogy karanténról gondoskodj! Szükség van a hatósági állatorvosi engedélyre, no meg a paci hatósági állatorvosi vizsgálatára! Én majdnem egy idegroncs lettem mire kideritettem mi mindenre van szükségem. Pedig nem nagy ügy, ha tudod mire van szükséged!Üdv Blue

#18 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 22:54

Hogy milyenek nálunk a huculok? Hát [url="http://"http://kep.tar.hu/kotenbatir/images/pic467805.jpg"]ilyenek[/url] meg [url="http://"http://www.egsys.hu/~bazs/Silverado/DSCF0084.JPG"]ilyenek.[/url] Feltöltöttem még gyorsan néhány képet [url="http://"http://kep.tar.hu/kotenbatir/index.phtml?aid=27552657"]ide[/url] és érdemes még megnézni a szlovák [url="http://"http://www.nztopolcianky.sk/hucul/hucul.htm"]hucul fedméneket[/url] meg [url="http://"http://www.gorlice.pl/uscie/huculy/hucul/dnihucul.html"]ezt[/url] az oldalt - sokat mondó képek vannak rajta. Ha a katasztrófálisat a viselkedésükre értetted, arra azt tudom mondani, hogy a katasztrófális embereknek elõbb-utóbb a lovai is katasztrófálisak lesznek, bármilyen fajtájúak is.Szerintem a többség alkalmas gyereklónak, ez szerepel a hucul mai tenyészcéljai között is. A januári LovasNemzetben azt írták, hogy az elmúlt három évben osztrák lovasiskolák gyereklónak 100 körüli hucul kancát és heréltet importáltak fõleg Lucsinából, biztos nem véletlenül. Még a hozzánk járó kovács is azt mondta, hogy nagyon jófej kis lovak, pedig õ nem szokta túldícsérni a patásokat. Szintén õ mondta, hogy látott a sógoréknál gyerekek számára rendezett militari versenyt, és a mezõny egy része hucullal indult.Kimerítõ fajtaismertetõ található [url="http://"http://kep.tar.hu/kotenbatir/index.phtml?aid=27531425"]itt.[/url] Ahogy én ismerem õket, szelídek és kezelhetõek, ezt is szokta kiemelni minden róluk szóló írás. Persze minden lovat el lehet rontani... A Magyar Gábor/Papadimitriu Athina féle huculokból találkoztam kettõvel egy íjászversenyen. Kikötötték õket olyan jó ötméteres pányvára, jó erõsen, kézzel lenyomott sátorcövekhez :) Rátapadtak a fûre és vonulhattak az íjászok, gurulhattak az utók, kitörhettek a lovak a karámból, a huculok legeltek. [ 18 Február 2003, 21:57: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#19 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 10:54

Bálint, köszönöm. Alapos vagy, mint mindig. ;)

#20 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 17:34

Barefoot!Örülök, hogy nem akartál belém veszni, hidd el, nem kifizetõdõ és ezt NE vedd fenyegetésnek! :kocc: Ja, hogy dühös vagy, az más! Én is, úgyhogy megértelek, ha lesz idõm, majd le is írom egyszer! :rolleyes: Nagyon jól látod, hogy van igény a pónikra és ne hidd, hogy a hucul kirekesztett fajta, sõt!A méneskönyvben 72+11 regisztrált kanca és 13+5 mén található - ne mondd, hogy kevés! :confused: A Póni- és Kislótenyésztõk Országos Egyesülete minden tagjának megküldték ezt a szép kivitelû kiadványt (és az összes általuk fenntartott fajta közül a huculé készült el elsõként!).Az osztrákokat mifelénk is "labancozzák", talán nem véletlenül - ebbe most ne menjünk bele!ImRe! A lóimport meggondolandó, ha tenyészállatként hozod be (rengeteg ktg, még több macera, infarktus, agyvérzés garantálva)! Azt mondják, ha "zsebibabaként" hozod be, tehát nem tenyésztési céllal, akkor nem annyira húzós a dolog. Lehet, hogy Blue errõl beszélt? Ha nem olyan sûrgõs, szerintem várd meg az Uniós csatlakozást, ezen a téren állítólag könnyítések várhatóak.Más: csak Neked, csak most, csak itt, hogy Barefoot meg ne hallja..... Én is találkoztam már huculnak csúfolt (erdélyi?) lovakkal, hát nem minõsíteném...... :eek: De szerencsére nem hiszem, hogy ez lenne a jellemzõ, jó ellenpélda a már említett Magyar Gábor féle populáció, vagy kukucskáld meg Barefoot adatait és nézd meg, milyen édi lovon ül!! ;) :D A Magarországon tenyésztett póni és kisló fajták mindegyikérõl van fajtaleírás, ha kéritek, rövidített formában leírom..(Hucul már kilõve :dev: )

#21 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 21:31

Csermely, az adataid alapján [url="http://"http://www.extra.hu/lovasalbum/balint/fjord08.jpg"]ezen a képen[/url] ismerõsöd lakik. Talált?

#22 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 12:16

Bare! Te kis álnok! Hogy jutottál hozzá? :cool: Utána kéne már néznem, hogy kik lopkodják a személyiségi-lósági-fotózási jogainkat, vagy mifene.. :dev: Na jó, belátom: a képen látottakhoz van némi közöm. A mén a Matador, a csõdõr pedig (aki fogja) a férjem. A fénykép pedig Leányváron készülhetett, talán '99-ben? De ki az elkövetõ????Na, most örülsz? Örüjjé' ám! :guny: :ang:

#23 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 12:27

Ezt a képet már én is megtaláltam itt a neten, de már meg nem mondom hol... :D Talán valaki fotóalbumában? :D [ 20 Február 2003, 11:27: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#24 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 18:49

Talán az enyémben? :) [url="http://"http://www.extra.hu/lovasalbum/balint/index.htm"]http://www.extra.hu/lovasalbum/balint/index.htm[/url]A jelszót ugyan már rég elfelejtettem... :)A kép tényleg Leányváron készült 99-ben, és az elkövetõ egészen hihetetlen módon én vagyok :)

#25 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 24. - 21:22

ÉN is tudok egy helyet, ahol pónikat tartanak 20-30 pónit, szerintem nem is nagyon foglalkoztak ott lovaglással inkább tenyésztésével. Azt hiszem TAB nevezetû falu határában, vagy ha a Balaton déli oldalán vagytok akkor ott van vhol Kaposvártól északra.A HUCUL lovakat meg ne szídjátok, mert tök nyugodtak, attól még, hogy erdélyi, és az ott levõ emberek teherbírásra használják, attól még jól lehet róla lovasíjászkodni!!!!

#26 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 7:29

Chico figyelsz? :)A hozzánk került póni fedezõmén: Twan, welsh "B", 1989-es születésû, sötétpej. [url="http://"http://www.lovasszervezetek.hu/szervezet_poni_menbeosztas.html"]Részletes adatok (valahol az oldal 1/3-ánál.)[/url] Tegnap kiraktuk a pályára. Ment, mint a golyó, nagyon kis izgága, de szemrevaló és nem rosszindulatú. Egy idõ után bementem, hogy megfogjam, ekkor még vagy 2-szer elhúzott mellettem, aztán amikor nem számítottam rá, megindult nyílegyenesen felém. Azt hittem nekem jön, erre elöttem 1 méterre megtorpant és teljes nyugalommal hagyta, hogy megfogjam. :)

#27 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 8:33

Figyelek! :yeah:Egyébként a leirt elõzetes adatokalapján rá tippeltem. Én úgy tudtam, hogy Gyúron van Dr. Pallos Andreánál. Részletes adatokat a www.ponik.hu-n is találsz.

#28 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 8:59

Ja, látszik, hogy nõkhöz van szokva. :)

#29 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 16:05

Aki nem túl magas emberke, olyan 1,60 körüli és nincs pénze annyi frízre, tudom ajánlani a fell és dale pónikat.Ha nem lenne lovam, és mindenáron fekete, nagysörényû, dús bokaszõrû kiköpött frízt szeretnék akkor válogathatnék az alábbiak közül, igaz, kicsit masszívabbak:Fell póni: Posted ImagePosted ImagePosted ImageDale póni:Posted ImagePosted Image Szerintem gyönyörûek!

#30 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 19:58

Tényleg azok!( :mad: mi a bánatért nõttem ekkorára!? :mad: )

#31 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 21:59

Ez igen, [url="http://"http://www.freeweb.hu/ponik/menek/kepek/ploskor_n.jpg"]ez már ló![/url]

#32 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 22:14

Csak nem hucul?? :D :dev: Tényleg jól néz ki.. :yeah:

#33 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 23:05

Azannyát, de szép lovak!!!! Nekem kell egy fríz! Errõl a csodás póniról leérne a lábam :(

#34 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 12:11

Hucul kanca: Posted Image [url="http://"http://alag3.mfa.kfki.hu/vendeg/inetto/oez/allatkert/kis125_2518.JPG"]Közelebbrõl[/url] és [url="http://"http://alag3.mfa.kfki.hu/vendeg/inetto/oez/allatkert/kis125_2525.JPG"]egészen közelrõl.[/url] A mellette látható kicsiny tábla szerint a hucul fajta kezessége, szelídsége, könnyen kezelhetõsége miatt közkedvelt. A szintén mellette található, jóval nagyobb tábla pedig arra hívja fel a figyelmet: "Vigyázat, a ló harap!!". Hümm. :D :D

#35 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 15:32

Õz!Ez az állatkertben van...már én is megcsodáltam a csikójával együtt.. :D Ami a feliratot illeti hülyeség, simán megsimogattam, szelíd, csak a látogatók "elrettentése" miatt írhatták ki.Valahol jogosan, ne szedjen össze mindenféle betegséget és ne etessék minden marhasággal. :dev:

#36 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 15:38

Tudom hogy ott van, és tudom hogy nem harap, agyondédelgettem fényképezés elõtt, alatt és után; és csak utána mentem el zoocsemegét venni, szóval még korrumpálni se kellett hozzá. De a két tábla így egymás mellett akkor is vicces. :D Egyébként nem igazán vagyok bennfenntes állatkerti ügyekben, de mintha nem mindig ugyanaz a kanca lenne; hanem cserélgetnék (gondolom: ménesbõl).

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 15:44

Azt nem tudom, hogy cserélgetik-e, meg azt sem mikor készítetted a képet? Ez a kanca ugyanaz, akit tavaly õsszel láttam. Akkor volt vele egy csikó is, de azt látom a képen, hogy vemhes.

#38 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 20:38

Ehhez a csikóhoz már nem kell sok idõ, ahogy nézem, meg kéne nézni két hét múlva :)Én három vagy négy éve jártam az állatkertben utóljára, és akkor egy pej kanca volt a parasztudvarban. A hucul géntartalék Jósvafõn az állatkerté, gondolom onnan származnak a lovakok.Egyébként ha nem harap, az a csoda, mert az lenne a természetes egy lónál, amit naponta százan kézbõl etetnek.

#39 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 21:45

A képek tegnapiak.És csipked, persze hogy csipked, fõleg ha hagyják; gondolom a nem-lójártas közönség védelmében van a felirat mert aligha hagyna rajtuk ruhát... De úgy nem harap, éééérted :D

#40 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 12:52

Mini csikszi Csömörön: [url="http://"http://kep.tar.hu/moldiko/index.phtml?aid=27633917&pid=4860604"]http://kep.tar.hu/moldiko/index.phtml?aid=...917&pid=4860604[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/moldiko/index.phtml?aid=27633917&pid=4860605"]http://kep.tar.hu/moldiko/index.phtml?aid=...917&pid=4860605[/url] [ Április 16, 2004, 14:58: Az üzenetet átszerkesztette: Hókusz ]