Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#441 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 26. - 12:54

Naszegény. Hogy szedte össze ez a csini sebesülést? Nagy volt a csikó, vagy mi a szösz?

#442 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 26. - 14:10

Elképzelni sem tudom(alig három hete ismerem a kishölgyet), meg azt sem, hogy hogyan hagyhatták így- állítólag évekig. Biztos rosszul feküdt, vagy nagy volt a csikó, vagy mindkettõ, de valami hihetetlenül összeszakított mindent.

#443 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 14:34

Ma végre megnézzük a kisasszonyt.

#444 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 14:43

Csókoltatom! :ang: Bizti nem lesz valami barátságos és vidám a sok orr-nyelõcsõ szondától. Remélem minden rendben vele és továbbra is jól van

#445 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 14:48

Csókoltatom! :ang:

... átadom. :)

#446 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 14:55

De kérünk majd híreket! (az intim részeket azért mellõzzük a nyilvánosság elõtt, mégiscsak hölgyrõl van szó ;) )

#447 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 21:13

Átadtam. :yeah: Lénácska köszöni jól van. Nem volt bizalmatlan, inkább érdeklödõ, a kis kabátcibáló. :D Még ki van kötve a box oldalához. Nem tudom, hogy miért. Csak maccsot és szénát ehet, a kiírás szerint. Dokit nem láttam sehol, bár ez nem azt jelenti, hogy nem volt ügyeletes. Valóban, szépséges, bár nekem egy kicsit vékonykának tûnik, de majd az otthoni koszt csodát tesz vele. ( is ) A héten majd még megvizitálom. Ha mentek a lónõciért a kólikás istállóba nézzétek meg a Fritz nevû póni csikót. Az valami tüneményes. Picike és nagyon bújós. Nagyon el akart jönni velem. :) ( haza is hoztam volna )

#448 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 21:24

Ha mentek a lónõciért a kólikás istállóba nézzétek meg a Fritz nevû póni csikót. Az valami tüneményes. Picike és nagyon bújós. Nagyon el akart jönni velem. :) ( haza is hoztam volna )



és mi baja a kis póninak???
Jól érzem Donqi hogy még mindig egy nyerítõ fûnyíró az álmod?! :kir:

#449 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 21:27

és mi baja a kis póninak???
Jól érzem Donqi hogy még mindig egy nyerítõ fûnyíró az álmod?! :kir:

Nem tudom mi a baja.
:yeah:

#450 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 27. - 21:36

Lótusz kitartás! Sok puszi a lovacskádnak. Innen már csak jobb lesz. :)

#451 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 28. - 8:03

Köszönjük :)

#452 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 30. - 14:26

és mi baja a kis póninak???

Na, ma megtudtam: a mája körûl van valami gond. Leültem hozzá a boxba . Éppen feküdt, de aztán felált. Pont a szemem magasságában volt a feje. Picurka. :ang: Ma inkább a Fuszekli érdekelte jobban. :)

Léna azért van kikötve, hogy a mûtét helyét ne dörzsülhesse a falhoz. Biztos viszket neki, ahogy gyógyul.
Köszöni, jól van. :)

#453 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 1. - 10:34

De jó, bizti örült nektek :)

#454 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 10:42

Tegnap hazaengedték Lénát :) . Szegény, még egy csomó mindent nem szabad/muszáj csinálnia. De nagyon reméljük, hogy tartanak a varratok, semmi nem szakad és nem válik el sehonnan. Ha minden a terv szerint halad, akkor még tesz 3 hónap múlva egy rövid látogatást Üllõn és aztán soha többé (kopp-kopp-kopp) Donki (és mindennki, akinek megígértem, hogy csörgök, ha Pesten leszek), bocsi, hogy nem hívtunk, tegnap 1kor döntötték el a fiúk, hogy fél kettõkor már indulnak is a lóért. De lassan a lovaink nagy részét megismered anélkül, hogy lejönnétek Nyiregyre :) . Nagyon jó üllõi kabalák vagytok, az tuti ;)

#455 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 11:41

Tegnap hazaengedték Lénát :)
Nagyon jó üllõi kabalák vagytok, az tuti ;)

Dejó! :)
Akkor a Fritz öcsit nem láttátok?
Igyexünk! :)

#456 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 12:02

Nem voltam, az ilyen hirtelen felindulós kirándulásoknak ált az a vége, hogy én maradok a bolttal/lókkal. Nem néztek szét. Jó hogy vagytok, csak egyszer megmutatnánk már a bandát itthon is, úgy hogy épp mindenki egészséges :)

#457 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 12:26

Jó hogy vagytok, csak egyszer megmutatnánk már a bandát itthon is, úgy hogy épp mindenki egészséges :)

Megyünk, megyünk. :)

#458 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 24. - 12:12

Sziasztok! Ma a lovardánkból bevittek Üllõre egy sárga csõdört, Hadnagy a neve. Azt mondták mûteni fogják, kólikázott és a belei elmozdultak, azt pontosan nem tudom, hogy miképp'. Légyszi ha valaki arra jár, mondjon neki pár jó szót, hisz pont karácsony napján kellett bemennie szegénynek. Nagyon várjuk haza, kedves kis csõdörke.

#459 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 24. - 15:21

Jobbulást a betegnek. :ang: Ó, pont ma??? Ha arra járok megnézem, de ez csak 26-án lesz legközelebb.

#460 doktorferi

doktorferi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 24. - 16:27

Hadnagyot még mûtik, az elmondottak alapján jól van - a lehetõségekhez képest -. Azért még sok minden vár rá, de a diagnózis alapján jó eséllyel indul neki a mûtét utáni életének. boldog ünnepeket!

#461 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 24. - 21:16

Köszönjük a híreket. Boldog Karácsonyt a Klinika ügyeletes dolgozóinak.

#462 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 25. - 10:10

Hadnagyot még mûtik, az elmondottak alapján jól van - a lehetõségekhez képest -. Azért még sok minden vár rá, de a diagnózis alapján jó eséllyel indul neki a mûtét utáni életének.

boldog ünnepeket!

Köszönjük a jó híreket, azért ez megnyugtató! :ang: Drukkolunk neki sokan!

#463 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 25. - 17:45

Jobbulást kínánok minden beteg pacinak az üllõi klinikán. Nem tudja valaki h végeznek e Üllõn eccerû kivizsgálást? fõleg a lábakra és kehességre nézve de ugy zusammen mindent ? És h az mennyibe kerül? Elõre is köszi Kellemes Ünnepeket mindenkinek

#464 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 25. - 19:09

Jobbulást kínánok minden beteg pacinak az üllõi klinikán.
Nem tudja valaki h végeznek e Üllõn eccerû kivizsgálást? fõleg a lábakra és kehességre nézve de ugy zusammen mindent ? És h az mennyibe kerül?
Elõre is köszi

Kellemes Ünnepeket mindenkinek

Csinálnak ott mindent. Ha szeretnéd, magánban küldök telefonszámokat.
Persze, minden vizsgálatot más és más doki végez. Õk tudnak mondani árakat.

#465 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 25. - 19:46

Csinálnak ott mindent. Ha szeretnéd, magánban küldök telefonszámokat.
Persze, minden vizsgálatot más és más doki végez. Õk tudnak mondani árakat.


Köszi

még ráér mert tavasszal venném meg álom jószágom csak elõre érdeklõdöm de azért elküldhetnéd nekem...köszi

#466 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 28. - 18:06

Nem volt senki Üllőn azóta? Nem tudtok valami bíztatót Hadnagyról? Legutóbb azt a hírt kaptam, hogy már hallottak valami bélmozgást nála, de csak gyengén és hogy még nem volt biztos a felgyógyulása. Azóta semmit nem tudok felőle. Nem tudom, hogy ez most jó vagy rossz hír?!?!

Edited by Satin Speed, 2008 december 28. - 18:07.


#467 Bruck

Bruck

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 2. - 16:31

Én 30-án voltam ott, akkor jól volt, voltak bélhangok és sétáltam is vele egy negyed órát a hidegben (megfagyott a kezem).

#468 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 2. - 19:51

sziasztok, nem tudja valaki, hogy hogy lehetne megtudni, hogy pontosan mit csináltak Üllõn egy bizonyos paccal, aki nem tudom hogy mikor járt ott pontosan, max annyit, hogy az elmúlt 1,5 évben 3szor....és tuti, hogy Auer prof is nyeszetelte.... mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#469 Bruck

Bruck

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 13:06

Csak akkor adnak felvilágosítást, ha Te vagy a tulaj. És elvileg az ad, aki kezelte, ez esetben gondolom Bodó volt az. Fel kell hívni és elmondják, de ha Te vagy a tulaj kaphatsz zárójelentést is szerintem email-ben. Meg a többi dokumentumot is. Ha közel leksz, érdemes személyesen elõre egyeztetett idõpontban odamenni.

#470 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 15:42

Csak akkor adnak felvilágosítást, ha Te vagy a tulaj. És elvileg az ad, aki kezelte, ez esetben gondolom Bodó volt az. Fel kell hívni és elmondják, de ha Te vagy a tulaj kaphatsz zárójelentést is szerintem email-ben. Meg a többi dokumentumot is. Ha közel leksz, érdemes személyesen elõre egyeztetett idõpontban odamenni.



gyõri vagyok, tehát kicsit messze van. a tulaj én vagyok, de amikor mûtötték, nem én voltam....

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#471 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 18:49

Én 30-án voltam ott, akkor jól volt, voltak bélhangok és sétáltam is vele egy negyed órát a hidegben (megfagyott a kezem).

Örülök, hogy jól van. Sokat gondolunk rá. Reméljük mihamarabb újra köztünk lesz a lovardában! :ang:

#472 Bruck

Bruck

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 17:30

gyõri vagyok, tehát kicsit messze van. a tulaj én vagyok, de amikor mûtötték, nem én voltam....



Akkor most már Te kérhetsz felvilágosítást. Telefonálj oda és kérd, hogy email-ben küldjenek el mindent.

#473 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 20:05

köcci, már csak valami telószám kellene:) m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#474 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 22:26

köcci,

már csak valami telószám kellene:)

m



Itt biztosan találsz valami használhatót... ;)
Nagyállat Klinika

#475 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 9. - 21:44

El is felejtettem megírni, hogy Hadnagy drága végre otthon van! Egész jól néz ki, bár takaróban láttam eddig még csak. Egész nap lóg elõtte a szénaháló, eszeget, élénk, jó kedvû aránylag, legalábbis amíg ott voltam vele, érdeklõdött, figyelt, stb. Reméljük most már nem lesz baj vele! :ang:

#476 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 12. - 1:10

Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek az aggódást, és a jókívánságokat. Hadnagy pacim már újra otthon van és lábadozik. Kicsit lefogyott, kicsit változott az életmódja, de életben van és ez a fontos. A ¨házi½orvosunknak, a mûtétet végzõ orvosnak, és az összes Üllõn dolgozó és tanuló embernek nagyon köszönöm, hogy még Karácsonykor is megtettek mindent a lovamért, és tartották bennem a lelket. :) Üdv.: A lábadozó Hadnagy és Anikó

#477 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 12. - 14:04

Akkor most már Te kérhetsz felvilágosítást. Telefonálj oda és kérd, hogy email-ben küldjenek el mindent.

Ez érdekes, a klinikán kb egy éve még nem voltak hajlandóak ekkor sem felvilágosítani. Pedig úgy gondoltam jogom van tudni, mi történt pontosan a lovammal pár évvel azelõtt, hiszen most az enyém. Ki is akartam menni személyesen, de azt mondták, akkor sem adnak infót.

Amúgy nagyon kedves, segítõkész asszisztens volt akivel beszéltem, visszahívott, megkérdezte Bodó tanár urat is (õ mûtötte), de õ is elzárkózott ez elõl, pedig elküldtem a lóútlevél tulajdonlásra vonatkozó oldalait is faxon, de hiába. Viszont szerencsém volt, az évekkel ezelõtt mûttetõ tulajt sikerült elõkeríteni és néhány kérés után elküldte a zárójelentést (ezúton is köszönet!), amit nem biztos, hogy mindenki meg tud oldani.

Szerencsére másik orvost sikerült telefonon kikérdezni, aki, ha jól tudom jelen volt a mûtétnél is, így kaptam pár infót pluszban, köszönöm neki! A számát persze nem a klinika, hanem az õ nem-klinikai kollégája - én ismerõsöm adta meg, szóval nem volt egyszerû információkat szerezni, de megnyugtató volt, amit hallottam, mégha a ló nem is 100%-os, csak 99. :-)

Edited by messi, 2009 január 12. - 14:12.


#478 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 11:51

Akárhogyan is nézem a naptárt, ma van Schnappi lovam elsõ születésnapja. Igaz, hogy 2002ben született, de tavaly január 15-én, mikor egy nagyon hosszú nap után túlélte a mûtétet kapott egy vadiúj szülinapot :) . Ebbõl az alkamlomból most meg is köszönném mindenkinek, hogy segített. Köszönöm szépen a Donki családnak, hogy befogadtak és a látogatásokat is, Satin Speednek és az anyukájának, hogy tartották bennem a lelket, Landgrafnak, hogy teljesen ismeretlenül is önzetlenül és azonnal próbált nekünk segíteni, és köszönöm a rengeteg magáüzenetet, hívást, smst, érdeklõdést és drukkolást mindenkinek aki gondolt ránk. Jó hogy vagytok!!! :ang: Este pedig hatalmas istállóbulit tartunk, mert ez egy nagyon szép nap :)

#479 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 14:19

Köszönöm szépen a Donki családnak, hogy befogadtak és a látogatásokat is,

Téged? :ang: Bármikor! :yeah:

#480 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 9:20

:ang: