Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak és biztosítás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
15 válasz a témához

#1 Atlantisz

Atlantisz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 16:39

Sziasztok!A Magyar Western Lovas Egyeslettel karöltve komoly erõfeszítéseket tettünk a Lóbiztosítás megteremtésére. Jelenleg a biztosítás még formálható. Kérném segítségeteket, hogy szerintetek mire szóljon a lóbiztosítás.Jelenlegi koncepció:1. A ló elhullása, vagy kényszervágása2. Tûz és elemi kár biztosítás3. Ellési kockázatok4. Balesetbõl, vagy betegségbõl eredõ kórházi, vagy klinikai gyógykezelés költsége a ló értékének 20%-áig.A biztosítás éves díja a ló értékének 2.8-14%-a között mozog a ló használatának módjától és a választott kockázatoktól függõen.Nagy segítséget jelente minden javaslat, hozzászólás, hogy olyan biztosítást dolgozhassunk ki mely minden lovas számára kedvezõ.Statisztikai szempontból kérlek írjátok meg, hogy ha lenne, kötnétek-e ilyen biztosítást a lovatokra.Köszönettel:Bársony Csaba

#2 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 17:01

Akkor kell egy " referencia " lókatalógus, amibõl az árakat ki lehet találni, mert hát ugye jelenleg minden ló annyit ér amennyiért el lehet adni... :rolleyes:

#3 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 18:27

Így nem tûnik soknak a megadott százalék. Valszeg kötnék biztosítást.Viszont az ügyfélszolgálaton még volna mit javítani. Eddig írtam egy levelet amire még semmi válasz. És két hete hívtalak Titeket telefonon. Azt igérte egy kollégád, hogy hamarosan küld egy ismertetõt postán. Azóta jön. :(

#4 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 18:29

Itt a fórumon is volt már példa arra, hogy egy ló elszökött az istállóból, karámból vagy terepen lovasától megszabadulva elporzott az ismeretlenbe.Ez egy potenciális veszélyforrás, a biztosításnak erre ki kell terjednie.Másik potenciális veszélyforrás a lopás, rablás. Itt a fórumon is említettek példát erre. Ez ellen is biztosítani kell.Komoly veszélyeket rejt a szállítás. Egy rosszul sikerült fékezés és borulás vagy egy belénk rohanó másik jármû könnyen elhulláshoz vezetõ balesetet okozhat. Ez ellen is biztosítani kell.Egy elszabadult ló akár tömeges szerencsétlenséget, katasztrófát is okozhat. Nem tudom milyen felelõsség terheli az állat gazdáját, ha pl. egy távolsági busz borul fel az úttestre kivágtató lóval való ütközés miatt, s meghalnak, vagy kórházi kezelésre, esetleg rokkantsági ellátásra szorulnak miatta emberek? Ha a ló gazdájaként felelõs vagyok, akkor ezt a felelõsséget legalább részben szeretném a vállamról letudni.Az, hogy én kötnék-e biztosítást, a feltételektõl függ. Nekem van 6 lovam. Ezek közül kockázat 4-5 re vélelmezhetõ. Mondjuk az öt lovam értéke 1,5 mFt. Ennek 5%-a: 75.000 Ft. Ha szökés+lopás+baleset elszenvedése+baleset okozása ellen biztosítva lennék, akkor valószínûleg rászánnám ezt az összeget. Lovanként fél havi bértartási díj/év szerintem minden tulajdonos számára elfogadható. Kérdés mit kapok érte.Én gyûlölöm a biztosítókat. Építettem egy irodát a lakásom mellé. Másik telekre, de a faluk összeér. Mikor még csak a födém volt meg, egy nagy felhõszakadás során az összes esõvíz a közös falra folyt, s a nappalinkban csónakázni lehetett. Parketta felpúposodott, festmények, könyvek, bútorok, szõnyegek, stb. eláztak. 20 éve fizettem lakásbiztosítást, s az új épületre is volt kötve, mert a hitelnek alapfeltétele volt. Soha nem vettem igénybe a biztosítót, gondoltam itt az ideje. A biztosító kárfelmérõje kiszállt a helyszínre, szörnyülködött, felbecsült, s közölte, hogy nem fizet. Miért? - kérdeztem csendesen. Azért, mert a másik ház födémjére esett az esõ, onnan folyt be a lakásba, fizessen annak a biztosítója, hosz õ okozta a kárt.Nincs semmi baj! - mondtam vidáman, azt is maguk biztosítják, annak is én vagyok a tulajdonosa.Tényleg nincs semmi baj! - mondta õ is nevetve. Nem fizetünk ugyanis! A 14 oldal alján lábjegyzetben van ugyanis egy kitétel, hogy nem fizet a biztosító, ha a károkozó és a károsult egyenesági rokonságban van. Márpedig én saját magammal egyenesebb ági rokonságban már nem is lehetnék.Nem anyáztam! Nem káromkodtam! Másnap felmondtam az összes biztosításomat. Azóta is remekül megvagyok! Minden kötvény alján vannak lábjegyzetek. Ezek rendszerint mindig adnak lehetõséget a biztosítónak, hogy ne fizessen. A lovakkal is így lesz?

#5 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 18:56

A biztosítók és a máltai lovagrendek között nem feltünõ a hasonlóság, de azért egy ilyen biztosítás is több a semminél.A lovak árának megállapítása szerintem is kényes pont.A másik a biztosítás megkötésekor a ló egészségi állapota. Egy komplett kivizsgálás annyiba kerül, mint egy hobbyló.A felelõsségbiztosítás szerintem is fontos! Itt valami olyan megoldás kellene, aminél mindig fizet, ha a lovam kárt okoz.Ferenc

#6 Omega

Omega

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 19:42

Ha jól értelmezem az írást, akkor 2,8 % a biztosítási dij, ha ki sem mozdul a ló a boxból.Ha kiviszem a pályára ill.kirakom karámba, akkor már lehet 3%-tól 6 %-ig. Ha kiviszem a pályára és hetente kétszer ugratok és kikarámozom, akkor lehet 6%-tól 8%-ig.Ha kiviszem a pályára, + hetente kétszer ugrok vele, háromszor terepezek és kirakom karámba, akkor 8 és 10 % között?Ha mindennap dolgozom a pályán vele, hetente háromszor ugratok, és mindennap terepezek vele, minden hét végén ill.minden második hét végén megyek vele versenyre, akkor 14 % az éves dija a biztosításnak??A kocsimat egész nap használom, minden nap forgalomban vagyok vele, a havi casco dija fullcascoval 24500 ft.A gk értéke 8000/m Ft. A lovam értéke ennél kevesebb, de a biztositási dija magasabb lenne, mint a gépkocsinak.KIsebb az esélye annak, hogy a lovammal karambolozzak,összetörjem, ill.betegségben elpusztuljon, esetleg ellopják, mint egy mindennap a nagyvárosi ill.országúti forgalomban rendszeresen részt vevõ személygépkocsi balesetének, ill.feltörésének, esetleg ellopásának.Egy lovasbarát biztosítást kellene kitalálni.A lovasok többsége így is ingét-gatyáját már a lovára költi, mivel mindenki igyekszik a többedik bõrt lehúzni róluk. Az egyszerû állatorvosi költségektõl pld.oltások, hogy a többit ne is említsem, patkolás stb. De ezt mindannyian ismeritek.Egy ló és lovasbarát biztosítást elfogadnék. Omega

#7 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 20:03

A másik neházség, hogy mi alapján ítélik meg a ló értéjét? Szakértõ határozza meg, vagy bármilyen papírt elfogadnak? (Ebben az esetben igen jó üzlet hobby-lovat 4 millió forintos lónak beállítani, majd lopás címén két istállóval odébbkötni - ebbe nem hinném, hogy belemenne a biztosító.Érdemes alapul venni a németországban és hollandiában igen jól kidolgozott lóbiztosításokat, igen sokmindenre kiterjednek, nagyon jó a szerkezetük, csak az összegük horribilis.Egyébként lóra köthetõ felelõsségbiztosítással mi is rendelkezünk, ez érvényes a lovakra felülõ bérlovasok esetében, valamint, ha a ló kárt okoz. Ennek az összege igen piti (talán pár ezer forint lovanként) - holnap megírom a biztosítót és a biztosítás általános feltételeit, ha ezzel segítek.

#8 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 20:13

Szerintem ebben a formában ez a biztosítás csak a nagy értékû, több milliós sportlovakra lenne jó. Akinek "csak" egy 200 e Ft-os hobbilova van, az kitörölheti a sejhaját a ló értékének 20%-áig tartó balesetbiztosítással.Szerintem is eléggé könnyû egy lovat "ellopatni", stb... Nem hinném, hogy erre lehet jó biztosítási formát kitalálni.Mivel nekem kisebb értékû lovam van, nem hiszem, hogy kötnék rá biztosítást. Amúgy sem vagyok egy biztosításkötõ emberke, talán azért, mert dolgoztam biztosítónál :D Igazán csak a kötelezõ gépjármû-felelõsségbiztosítást éri meg fizetni (azt is csak azért, mert kötelezõ...), bár, ha valami hasonló felelõsségbiztostás lenne lóra (ha valami kárt okoz, akkor azt a biztosító fizesse), azon elgondolkoznék.

#9 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 20:24

Nekem olyan 400-450 koruli a lovam erteke, eves dijkent megfizetheto az a 3-14% kozotti dij. De persze ez fugg hogy mit kapok ezert. Az szerintem is fontos lenne, hogy ha a Ló elrohan, es netalan balesetet okoz, akkor a biztosito ezt levegye a vallamrol. Mert ez az egyik legkockazatosabb dolog talan a lovaglasban, foleg ha valaki terepre jar.A masik a lopas elleni vedelem, mert legyen akar 200 akar 1 millas egy lo, nem hinnem hogy minden fajo szivu gazda kivagja ugyan azt az osszeget az asztalra. Ha a biztosito beszall x % al azert mar az is valami. Bar en valami modon akkor mar igyekeznek erdekelte tenni a vagosokat, hogy igenis jelentsek ha ketes papiru lovak erkeznek hozzajuk. Szerintem elegge csokkentene a lopasi kedvet ez iranyban. Szerintem ilyen esetben eleg sokan kotnenek biztositast. Ez a biztosito es a vagos kapcsolatan mulna. Nemi penzt gondolom a biztositonak is megerne, ha az altala biztositott lopott lovakrol infot kapna, nemi penzmagert. Biztos nem egyszerû, de egy ötlet a sok közül..Angi

#10 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 5. - 17:17

Tekintettel arra, hogy nem lovas téma, hanem inkább üzleti, magabiztosan igyekszem hozzászólni. Sheriff vázolta nagyjából, hogy mire kell kiterjednie a biztosításnak, ugye nem túl banális, ha azt mondom, hogy az igények alapján különféle biztosítási csomagokat kell(ene) összeállítani. A legideálisabb persze az lenne, ha minden egyes lótulajdonos maga dönthetné el, hogy a rendelkezésre álló kockázatátvállalásból mire fizet elõ. De asszem ez automatizmus bizonyos fokig a biztosítóknál.Ami viszont ennél is fontosabb, hogy minimalizálják a kockázatátvállalás kizáró okait. Tehát, ha ellopják a lovam, akkor ne mondja azt a biztosító, hogy nem fizet, mert az istálló nem volt nyolc méterrel a föld alatt teljesen betonba öntve. Ha a lovam felrúg egy másikat, ne határolódjék el a biztosító a kármegosztási kötelezettségétõl azzal, hogy a sértett fél irritálta a sértõt. De asszem mindenki érti mirõl beszélek. Úgy tudom, hogy Mo-n jelen pillanatban csak a Providencia foglalkozik lóbiztosítással, kértem tõlük ajánlatot, végülis azért nem biztosítom a lovam (noha szívem szerint megtenném), mert a kizáró okok miatt abszolút felesleges. Kidobott pénz, mert bármi történik, a biztosító könnyûszerrel visszatáncolhat a kárfizetéstõl.

#11 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 március 20. - 9:22

Van egy kalkulátor a www.lobiztositas.hu-n. Ott belehet jelölni a kívánt pontokat és ki adja a végösszeget. Úgy tudom hogy minumum 25000 Ft .

#12 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 22. - 17:47

25.000-. Ft per mi? Hónap? Év?

#13 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 március 23. - 8:26

25000/év

#14 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 13:40

Szerintem nem is olyan sok! Ahhoz képest hogy számunkra mennyit ér kedvencünk!

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 14:11

Nem tudom ti hogy "pontoztok" abban a kalkulátorban, de nekem sose jött ki olcsóbban havonta 6-8000 Ft-nál.. :D

#16 Guest_Fahya_*

Guest_Fahya_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 19:25

Sziasztok!A lovam értéke (vételára) 170 000 volt, ennek ellenére kötni fogunk rá biztosítást. A kalkuláció szerint 4710 Ft/hónap.