Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#161 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 20. - 9:45

Mi a diagnózis? Szívelégtelenség, hasvízkór? Láza van? Vérképet néztek nála?


A diagnózis mellhártyagyulladás.Állítólag néztek vérképet,és néztek vizeletet is.Bakteriális fertõzése van a kutyának(állítólag).A vizeletébõl kimutattak valami bacikat.
De sajni ezeknek a vizsgálatoknak nem tudom az eredményét,aztokat nem kaptam meg a kutyával.
Láza is volt a kutyának,nagyon is sokáig.Most szerintem nincs neki,mert nedves az orra,és szép fényes is(úgytudom ez a jó).

#162 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 20. - 11:33

Így a távolból nehéz okosakat mondani. Bár a leírásodból inkább az derül ki, hogy szívproblémái /is/ vannak a kutyának a gyógyuló mellhártya /szívburok?/ gyulladása mellett.
Az a legjobb, ha megfogadod a kezelõ állatorvos tanácsait.
Egy kicsit furcsa az együtt adott anti- és probiotikum, meg a szmha föccstej bogyó.
C-vitaminból adhatsz nyugodtan 500 mg-ot, meg még többet is, mert a felesleg úgyis kiürül.
A speciális táplálék -amit kifejezetten ilyen problémákra fejlesztettek ki- leírása (sajnos csak angolul):
http://www.royalcani...t/recovery.html

#163 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 20. - 12:24

Így a távolból nehéz okosakat mondani. Bár a leírásodból inkább az derül ki, hogy szívproblémái /is/ vannak a kutyának a gyógyuló mellhártya /szívburok?/ gyulladása mellett.
Az a legjobb, ha megfogadod a kezelő állatorvos tanácsait.
Egy kicsit furcsa az együtt adott anti- és probiotikum, meg a szmha föccstej bogyó.
C-vitaminból adhatsz nyugodtan 500 mg-ot, meg még többet is, mert a felesleg úgyis kiürül.
A speciális táplálék -amit kifejezetten ilyen problémákra fejlesztettek ki- leírása (sajnos csak angolul):
http://www.royalcani...t/recovery.html


Köszönöm a válaszodat!
Sajni nekem is nehéz így,mert rámbíztak egy nagyon beteg kutyát,egy használati utasításal.
Ha jól tudom a pribiotikum,az anibigyó belekre kifejtett káros hatása ellen van?
Sajni a kutyatápot jelenleg nem eszi meg,így ez kilőve.
Amúgy ha jól tudom,a kutya szivét nem is vizsgálták/nézték.
A kezelőorvosa múlt héten 2-3 napot adott a kutyának.Ezzel szemben én úgy látom,azért annyira még nem akar elmenni.
Jön megy,érdeklődik,iszonyatosan örült a fiacskámnak az elöbb mikor kimentünk.És bíztatónak veszem,hogy ma már megevett kb 2szeletnyi zyíroskenyeret(tudom,ez nem kutyának való de,örülök,hogy legalább ezt megette)és 3-4 csirkeszárnyról a husit,és egy fél csirkemellet.Ha úgy összeadom ez egy teljes kajaadagjának a negyede.
Megpróbálok neki 3-5x kajcsit kínálni,eszik amennyit eszik,ha csak maréknyikat az is több a semminél.
Amúgy mitöl lehet egy kutyának mellhártya/szívburok/gyulladása?
Ja és nekem úgy tűnik,hogy nehézkesen is nyel.Mintha fájna a torka,v a nyelőcsöve...

Edited by Mimi, 2007 november 20. - 12:25.


#164 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 11:22

Tegnap felhívtam a kutya orvosát. Jól kikérdeztem,a kutya bajárol.Azt mondta,hogy valami véres gennyes trutyit szívott le a kutyábol,és kb 4litert. Nekem az az érzésem,mintha a torka is fájna a kutyusnak,nagyon nehezen nyel,és olyan mintha a rágás is fájna neki.Vagy ez lehet esetleg amiatt,hogy nagyon legyengült? Amúgy próbálom 2-3óránként etetni.Reggel és este a zsíroskenyeret eszi meg.Tudom nem épp kutyának való de,legalább valamit eszik.És minden nap fõzõk neki husikát.Tegnap megevett kb 8-10 csirkeszárnyat kicsontozzva(csontot nem merek neki adni,nagyon nagyon össze van esve az egész kutya,nehogy a csonttol legyen baja),és kukoricadarával sûrítettem be neki.De csak kézbõl eszik.De talán így 3nap után,nekem úgy tûnik,mintha a gyomra/belei kicsit kezdenének telítõdni. A torka fájhat esetleg attol,hogy nem nagyon evett és a gyomorsav marja neki?(vagy az a sok trutyi ami volt benne,esetleg kimarhatta?) Ja és tök sápadt,fehér az inye de,az orra viszont nedves,és ezt bíztatónak látom.

#165 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 14:30

Mégis csak a Recovery-t kellene vele etetni.

#166 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 15:46

Mégis csak a Recovery-t kellene vele etetni.


Köszi!
Majd szólok valakinek hogy hozzanak valahonnan.Bár,hogy hogyan tömöm a kutyába azt még nem tudom.
Holnap viszi a sógórom az állatorvoshoz.Kíváncsi vagyok,mit mond az orvos?

#167 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 16:14

A Recovery egy koncentrált energiatartalmú, akár fecskendõbe is felszívható állagú táp 195 g és 100 g konzervben. Egy 25 kg-os kutya napi adagja csak 3x195 g. Könnyen etethetõ, mert szinte gél állagú. Mi is forgalmazzuk és postán is tudok küldeni.

#168 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 17:02

A Recovery egy koncentrált energiatartalmú, akár fecskendõbe is felszívható állagú táp 195 g és 100 g konzervben. Egy 25 kg-os kutya napi adagja csak 3x195 g. Könnyen etethetõ, mert szinte gél állagú. Mi is forgalmazzuk és postán is tudok küldeni.


Ja,így már más :)
Köszönöm!
Megkérdem,hogy van e az állatorvosnak ilyenje.Ha nincs akkor visszatérünk rá.
Egyébként,még érdekelne,hogy most jelenleg úgy látom,kicsit mintha kapkodná a levegõt.Lefeküdni le tud,mikor nagyon rosszul volt,állítólag nem tudott lefeküdni de,mikor veszi a levegõt,kinyitja a száját(vagy ez az õ állapota mellet normális?)Lehet,hogy megint telítõdik neki a trugyi?Normális ez?Szombaton szívták le neki azt a sok trugyit.
Ááá,olyan tehetettlen vagyok.
Azért teszem fel itt a kérdéseimet,mert a doki Budán van,én meg Érden.És sajni az agyam szita,sok mindent amit telefonon elmondanak,azt elfelejtem de,az írtat vissza tudom olvasni :D

Opsz.Most néztem,hogy Tatán vagytok.A kutyus a nagybátyáméké,és õk Bicske mellet laknak.Ha hazajönnak,elirányítom õket Tata felé

#169 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 17:22

Ja,így már más :)
Köszönöm!
Megkérdem,hogy van e az állatorvosnak ilyenje.Ha nincs akkor visszatérünk rá.
Egyébként,még érdekelne,hogy most jelenleg úgy látom,kicsit mintha kapkodná a levegõt.Lefeküdni le tud,mikor nagyon rosszul volt,állítólag nem tudott lefeküdni de,mikor veszi a levegõt,kinyitja a száját(vagy ez az õ állapota mellet normális?)Lehet,hogy megint telítõdik neki a trugyi?Normális ez?Szombaton szívták le neki azt a sok trugyit.
Ááá,olyan tehetettlen vagyok.
Azért teszem fel itt a kérdéseimet,mert a doki Budán van,én meg Érden.És sajni az agyam szita,sok mindent amit telefonon elmondanak,azt elfelejtem de,az írtat vissza tudom olvasni :D

Opsz.Most néztem,hogy Tatán vagytok.A kutyus a nagybátyáméké,és õk Bicske mellet laknak.Ha hazajönnak,elirányítom õket Tata felé

Az a javaslatom, hogy vidd el a kutyát ide amíg nálad van:
http://www.petvet.hu/
Egyeztess egy idõpontot Dr. Winter Gáborral vagy Dr. Antal Lászlóval. Hivatkozz rám! Itt biztosan rendberakják a kutyádat és az utókezelést is meg lehet oldani késõbb akár Tatán. Szerintem nekik van Recovery-jük is. Biztos, hogy szívproblémája is van a kutyának. Ezt meg nem szmha föccstej kapszulával kell kezelni.
BB

#170 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 27. - 13:40

Sziasztok! Cayenne elég szépen gyógyulgat, bár most kicsit nyugtalanít, hogy a hosszú seb közepe ahol talán a legcsúnyább volt, egy centin jól szét nyílt, a többi talán már jól összefort. Remélem nem lesz vele baj, amikor a varratot szedte ki a doki belevágott és ott el is nyílt. Azt mondta még a dolgára is pórázon. De nem megy, ez egy 1,5 éves energiabomba, nagyon unja már a bezártságot, pedig nem boxba vagy ilyesmi hanem a házban, meg a munkahelyemen van velünk. De ugat, nyüszög kimenne, de nem merjük kiengedni mert macska, postás, egy rossz mozdulat és vége. Lehet hülyeség, de valami nyugtatót vagy valamit nem lehet neki adni, hogy ne kinlódjon ennyire, mert nem egy két napról van szó?!

#171 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 14:40

Sziasztok!

Cayenne elég szépen gyógyulgat, bár most kicsit nyugtalanít, hogy a hosszú seb közepe ahol talán a legcsúnyább volt, egy centin jól szét nyílt, a többi talán már jól összefort. Remélem nem lesz vele baj, amikor a varratot szedte ki a doki belevágott és ott el is nyílt.
Azt mondta még a dolgára is pórázon. De nem megy, ez egy 1,5 éves energiabomba, nagyon unja már a bezártságot, pedig nem boxba vagy ilyesmi hanem a házban, meg a munkahelyemen van velünk. De ugat, nyüszög kimenne, de nem merjük kiengedni mert macska, postás, egy rossz mozdulat és vége.
Lehet hülyeség, de valami nyugtatót vagy valamit nem lehet neki adni, hogy ne kinlódjon ennyire, mert nem egy két napról van szó?!

Szintetikus szerekkel (barbiturátok, acepromazin, xilazin, stb.) ne nyugtasd, fõleg hosszú távon.
Teszek fel néhány sokkal jobb megoldást ide:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=545215

#172 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 9:11

Az a javaslatom, hogy vidd el a kutyát ide amíg nálad van:
http://www.petvet.hu/
Egyeztess egy idõpontot Dr. Winter Gáborral vagy Dr. Antal Lászlóval. Hivatkozz rám! Itt biztosan rendberakják a kutyádat és az utókezelést is meg lehet oldani késõbb akár Tatán. Szerintem nekik van Recovery-jük is. Biztos, hogy szívproblémája is van a kutyának. Ezt meg nem szmha föccstej kapszulával kell kezelni.
BB


Szia Debebe!
Pénteken a sógórom elvitte a kutyust,a saját kezelõorvosához(a kutya orvosához).
Megint 4l lötyit szívtak le róla.Kapott még antibiót,kapott Kliont(gombásodásra)és még valami bakrériumfertõzésre gyógyszert.
Kértem a sógóromat,hogy szóljon a dokinak ,hogy a szívét nézze meg a doki.Szólt,a válasz annyi volt,hogy egy ilyen betegség tuti ad a szívének de,nem nézte meg.De állítólag kb 2hete csinált EKG-t,és az lázas állapotot mutatott.
Pénteken még 40fokos volt a láza,lázcsillapítót nem kapott.
Én úgy látom,nehezen is rág a kutya,mert egy félig fõtt marhahúsdarabkát,nem tudott megrágni.
De a lényeg,tegnap hazajöttek a nagybátyámék,a repülõtérröl az elsõ ótjuk ide vezetett a kutyáért.Én elnézést kérek de,elirányítottam felétek õket.
Valószínü a mai nap,jelentkezni is fognak a kutyával.Amúgy szerintem megint telítõdik neki a mellhártyája lögyivel,mert úgy láttam kezdte nehezebben venni a levegõt.

#173 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 28. - 15:03

Szintetikus szerekkel (barbiturátok, acepromazin, xilazin, stb.) ne nyugtasd, fõleg hosszú távon.
Teszek fel néhány sokkal jobb megoldást ide:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=545215


Köszönöm a gyors választ!
Csakis azt adunk neki amit felírtak vagy megbízható helyen ajánlották pl. Te.
Az elsõ, a 30 db-os bogyó talán jó is lenne nekünk. Nem tudom mi a különbség a szimpla és a forte(erõs) között. Nekem arra kell, hogy egy kicsit nyugisabb legyen, ne szidással tudjam csak csitítani, erre talán elég lenne a szimpla? Talán még a gyógyulásban is segítene.
Hogyan tudnád elküldeni nekem? Milyen ktg-e lenne?
Köszönettel!

Edited by Mona84, 2007 november 28. - 15:06.


#174 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 18:18

Köszönöm a gyors választ!
Csakis azt adunk neki amit felírtak vagy megbízható helyen ajánlották pl. Te.
Az elsõ, a 30 db-os bogyó talán jó is lenne nekünk. Nem tudom mi a különbség a szimpla és a forte(erõs) között. Nekem arra kell, hogy egy kicsit nyugisabb legyen, ne szidással tudjam csak csitítani, erre talán elég lenne a szimpla? Talán még a gyógyulásban is segítene.
Hogyan tudnád elküldeni nekem? Milyen ktg-e lenne?
Köszönettel!

A szimpla és a forte között a hatóanyagtartalomban van. A nyugtatatás mindenképp segíti a sebgyógyulást is.
A többit megírom magánban.

#175 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 29. - 7:30

A szimpla és a forte között a hatóanyagtartalomban van. A nyugtatatás mindenképp segíti a sebgyógyulást is.
A többit megírom magánban.


Kedves debebe!

Ma vissza megyünk a dokihoz mert azon a szakaszon 1-1,5 cm, a seb már jó 4-5 mm-t elnyílt és látszik a fém a csavarok. Mit ad, mit mond, a doki és akkor jelentkezem!

Köszönettel!

Edited by Mona84, 2007 november 29. - 7:31.


#176 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 12:42

Most nem kiröhögni, de az én drága fijam bizony rendszeresen nem rest depresszióra hajtani hegyes búráját. Az ilyen megesik havonta legalább egyszer és egész pontosan abban nyilvánul meg, hogy nem akar semmit megenni (aminek a többiek ilyenkor nagyon örülnek), elbújik, ha embert lát, még ha minket is, ingerlékeny a banda többi tagjával szemben és bizony odaszarik ahol alszik. Ez komoly, mert állatira bírnám, ha kicsit meghízna, de ez így, ilyen idõnkénti böjttel nehezen abszolválható. Kb. két éve csinálja ezt és õ maga 8 éves. Mi lehet erre a magyarázat?

#177 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 5. - 12:45

Tuti nõ van a dologban...

#178 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 9. - 15:25

Sziasztok!

Kétségbe estem! A korábban írt seb ugyan olyan! 26-án plasztikai mûtéten esett át Cayenne, sok apró vágással meghúzta a doki a bõrt, hogy a nagy sebet összevarhassa. Már amikor kiadta a kutyát mondta, hogy mûtét közben már elpattant egy szál amivel vart tehát nem számít sok jóra. Egy hét múlva visszavittük, kiszedte a hurkákat amiket belerakott mert elengedtek. Most ugyan ott tartunk! Mit csináljunk? Hogyan lehet bõrt növeszteni?????Seb
Akinek akármilyen ötlete van kérem írjon!

Edited by Mona84, 2008 január 9. - 15:27.


#179 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 18:47

Vazze, milyen orvos az, akinél mûtét közben elpattan egy szál és nem varrja újra? Ti meg 1 hét múlva viszitek csak vissza? Keress más orvost!

#180 Guest_nagydalton_*

Guest_nagydalton_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 9. - 19:57

Csatlakozom az elõttem szólóhoz. Egyébként a kérdésedre válaszolva: úgy tudom, hogy bõrnövesztés vagy annak serkentése céljából a krumplihéj (csak a héj) csodákra képes. Súlyos égési sérülések kezelése kapcsán hallottam errõl, spéci módon lehántolt héj elhelyezve a sérült területen, fáslival kerül rögzítésre. Ettõl sokkal hamarabb és jobban gyógyul a bõr, mint az elterjedtebb csupafásli+gyógyszerezés. A sérülések gyógyítására ismert és alkalmazott módszer még a (sterilizált) bébilegyekkel* való kezelés, de az otthon szinte kivitelezhetetlen. Mindezek persze embereknél alkalmazott gyógymódok, de szerintem megér egy próbát. Ha gyógyul a bõr, akkor már a szõrnek is van esélye gyarapodni. *már bocsánat, de nem jut eszembe a neve :D

#181 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 21:50

Mondom, ami a VÉLEMÉNYEM. Az alapján, amit mi tanultunk, csánk alatti sérülésekrõl.
Ezen a részen, ha csonttörés van, azt ún. fixateur externa alkalmazásával célszerû rögzíteni (ezt a képet sikerült találnom egy humán betegrõl illusztrációképp); a bõrt pedig nem varrjuk, hanem a másodlagos sebgyógyulásra (ami "magától" történik) hagyatkozunk, mert általában nincs hozzá elegendõ hogy feszülés nélkül normálisan gyógyuljon a varrot seb.
Ettõl függetlenül, a ti dokitoknak lehetett oka ezt a mûtéti eljárást választania.

Kicsit problémásnak érzem, hogy azáltal hogy ennyire szétnyílik a seb, kikerül a szabad levegõre a csont is; és ez sterilitási, vérellátási stb problémák özönét okozhatja. ( -> lerothad és/vagy elhal és leesik a lába, és/vagy szepszisben megbetegszik és elpusztul a kutya. Ha pechetek van.) Ezenkívül, ha (egyáltalán) begyógyul, utána még mindig ott lesz az az eshetõség, hogy egyszer majd ki kell venni a fémet; és akkor kezdhetitek elölrõl a cécót.
Mindenképpen az lenne a legtisztább, ha keresnétek egy hozzáértõ ortopéd szakorvost - akár Pesten; az a gyanúm hogy távolsági szállítgatással is könnyebben és gyorsabban megússzátok ti is és a kutya is, mintha helyben kísérletezgetnétek tovább.
Itt szétnézhetsz, orvosért:
http://www.kisallato...allatorvostagok

#182 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 22:20

Nekem nem tûnik vészesnek ez a seb, a gond az, hogy amíg a lemez bent van nem nagyon fog a bõr a lemezre ráhúzódni, mert nem tud rendesen megtapadni. Másodlagosan ezek, különben nagyon szépen meg szoktak gyógyulni, csak idõ és türelem kérdése :) Gond akkor van, ha a csont illetve a csonthártya is kilóg, mert az szeret kiszáradni, elhalni, porózussá válni, és akkor nem vagy nagyon nehezen gyógyul. Mindenképpen kötni kell a sebet, hogy ne fertõzõdjön, rendeszeresen fertõtleníteni, és én Aloe Vera First-el kezelném a mihamarabbi sebgyógyulás érdekében.
Mondjuk én, az állatorvos helyében naponta, a rendelõben kötném át, és kezelném le a sebet.
Vannak nagyon spéci, sebgyógyulást elõsegítõ, ezüsttartalmú kötözõanyagok, amikket receptre gyógyszertárban meg lehet kapni, és sterilizálnak is, és meggyorsítják a sebgyógyulás folyamatát.

Acticoat
Allevyn
Cuticerin
Bactigrass

#183 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 10. - 8:16

Vazze, milyen orvos az, akinél mûtét közben elpattan egy szál és nem varrja újra? Ti meg 1 hét múlva viszitek csak vissza?
Keress más orvost!


Nem zoknit stoppolt!
Mi ezért a kutyáért megteszünk mindent, hetente visszük a klinikára, nem kuruzslóhoz, eddig kb. két havi Mo.-i átlagfizetésben van nekünk, de ez a legkevesebb!
Az orvosban bízunk, ötleteket, tapasztalatokat vártam!

Edited by Mona84, 2008 január 10. - 8:50.


#184 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 10. - 8:35

Naponta kötjük, elõször Betadine kenõcs és igen, Aloe Verás szintelen kenõccsel, ekkor betrutyisodott. Kapott a kutya egy antibiotikum kezelést és a doki kristálycukrot ajánlott. Eddig bevált, akkor a gyulladás lement azóta nem jött vissza, most Aloe Vera, bõ kristálycukor és napi kötözés. A seb kb 20 cm- es volt "térdtõl" újjakig mivel az is eltört, ennyi maradt vissza makacsul. A fém miatt kicsi lett a kutya bundája. A második mûtétkor 12-14 apró vágással körbevágta a lábat és ilyen mûanyag csövekkel varta, de így sem kapott akkora plusz hibátlan bõrt hogy azt egyszerûen " bestoppolhassa". (Csak gondolom háziasszony ésszel, ha a lyuk két széle nem ér össze varráskor, az addig is tart.) Más kenõcsöt stb. nem ajánlottak. Igazából a kutyát nem gátolja, mi kötjük rendszeresen, csak ugye a fertõzés. Mert valami olyasmit mondot, hogy megoldhatja a csavarokat és az a nagy baj. Szerintem, ha eljutunk a kiszedésig, akkor kevesebb lesz a cucc a lábban és elég lesz a bõr, talán nem lesz ilyen nehéz. Az ajánlott orvosokat, szereket köszönöm, utánuk nézek.

Edited by Mona84, 2008 január 10. - 8:36.


#185 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 10. - 8:46

Köszönet! Pana Veyxal találtam spray-ben is.

Edited by Mona84, 2008 január 10. - 8:57.


#186 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 10. - 11:49

Köszönet! Pana Veyxal találtam spray-ben is.


:yeah: Én is azzal fújtam Maláj oldalát, amikor felszúrta magát egy 20 cm-es kapuriglire, és nála is nyom nélkül gyógyult. Úgyhogy használd bizalommal! Csak egy horpadás maradt az oladlán, gondolom, onnan az izom hiányzik, de sem a varratok helye nem látszik, sem a szõr nem más, mint a többi testfelületén. Próbáltam keresni képet, de valahogy mindig jobbról fotóztam, nincs is olyan teljesalakos, ahol a bal oldala látszik. Vicces...

#187 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 23. - 13:49

Sziasztok! Hálistennek nincs nagy "kutyabaj", csak egy kis puklit vettek le Fülesünk orráról. Néhány öltéssel összevarrták a sebet, és azt mondták, 2 hét múlva lesz varratszedés. Én ezt sokallom egy kicsit. Szerintetek? (Én sajnos nem voltam ott, párom és fiam intézték, nem tudtam megkérdezni) Annál is inkább, mert az orrnyergén van a seb, tehát nem olyan helyen, ahol könnyen szétnyílhat, ahogy mozog a bõr. Örülnék, ha tudnátok tanácsot adni, cseszegessem az orvost, v ez a normális ideje a varratszedésnek.

#188 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 23. - 14:34

En 7-10 napra szoktam varratot szedni. Ha van otthon Aloe Activator, akkor 6-7-re. :D

#189 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 23. - 14:43

Köszi, akkor bepróbálkozom a dokinál. Az aloés, amit írtál, gyorsítja a gyógyulást? MLM-en kívül hozzá lehet jutni valahogy?

#190 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 23. - 14:48

Igen, az nagyon-nagyon meggyorsitja, legalabbis nekem ez a tapasztalatom. En a dokitol szoktam hozni.

#191 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 30. - 13:58

Sziasztok! Újabb kérdésem lenne. Tegnap reggelre a Cayenne szemében ilyen sárga nagy trutyis csipa képzõdött. Ma már észreveszem alvás után a kiskutyán is. Huzatot kaphatott a nagy, aztán megfertõzte a kicsit? Mivel kezeljem? Jövõ héten megyünk a lába miatt, meg a pici következõ oltása miatt állatorvoshoz. Mennyire komoly dolog ez, tudom kezelni, vagy fussunk ezzel is dokihoz? Köszi

Edited by Mona84, 2008 január 30. - 13:59.


#192 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 30. - 15:31

A mieinknek õsz óta van ilyen randa csipájuk, mindig reggelre. Szerintem a hidegtõl lehet, mert amúgy semmi bajuk. Vagy a portól is, esetleg, pl nálunk rengeteget játszanak a homok-kupacon, meg a szénában, ami eléggé porzik. De ha mond valamit a doki, arra kíváncsi lennék.

#193 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 31. - 7:35

http://www.vasarnapt...2...h=1&id=2988

#194 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 6. - 9:02

A mieinknek õsz óta van ilyen randa csipájuk, mindig reggelre. Szerintem a hidegtõl lehet, mert amúgy semmi bajuk. Vagy a portól is, esetleg, pl nálunk rengeteget játszanak a homok-kupacon, meg a szénában, ami eléggé porzik. De ha mond valamit a doki, arra kíváncsi lennék.


Szia!

Tiacil nevû szemcseppet kaptunk! 4-5X naponta 1-2 csepp 10 napig

#195 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 6. - 9:48

Szia!

Tiacil nevû szemcseppet kaptunk! 4-5X naponta 1-2 csepp 10 napig


:huh: huhh, köszi.

#196 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 11. - 15:27

:huh: huhh, köszi.


Hát ez nem jött be. Persze, hogy nem hagyja magát! Csak meglátja a szemcseppet és usgyi!
Nem tudom ez másoknak hogy sikerül????

#197 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 20:03

Esetleg, ha pórázra vennéd elõtte....vagy akár sétáltatás közben, rengeteg variációt tudnék még mondani. :dev:

#198 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 12. - 9:34

Esetleg, ha pórázra vennéd elõtte....vagy akár sétáltatás közben, rengeteg variációt tudnék még mondani. :dev:


Jó, akkor helyesbítek. Természetesen meg tudjuk fogni a kutyát, odajön, ezzel semmi hiba, akár sokadszori próbálkozás után is. A lábkötözését szinte mozdulatlanul tûri 3 hónapja napról-napra. Nem ilyen elmenekülõs, jaj nem tudom elkapni bajunk van. Csak a fejét nem tudom olyan paszentosan lefogni, hogy belemenjen a szemébe a csepp, és nehogy megbökjük vagy valami.

Máshogy kérdezem.
Adott már valaki kutyának szemcseppet egynél többször?????
Kutya=45kg, nagytestû.

#199 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 9:48

Igen, én. Kicsikutyám, Bébi, bullmasztiff leányzó. Be volt gyulladva egy kicsit a szeme, az állatorvos által előírt szemcsepp egyhetes használatával rendbejött (felső légúti fertőzés kezelése mellett történt a dolog). Sok-sok türelmet igényelt az eljárás kidolgozása :D. Az jött be végül, hogy nem fogta le nekem senki (akkor szabadulni próbált), hanem a homlokára-fejtetejére tett tenyérrel "döntötem" egy picit hátra a buksiját, közben a hüvelykujjammal lehúztam a szemfenekét. Így tudtam belecsepegtetni. Pislogott, de hamar megértette, hogy most nem mocoroghat. Nem szerette, de a kedvemért eltűrte - nomeg biztosan érezte idővel a javulást is. Szóval kitartás, türelem, határozottság. :)

Edited by maugly, 2008 február 12. - 9:50.


#200 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 9:51

Adott már valaki kutyának szemcseppet egynél többször?????
Kutya=45kg, nagytestû.


Igen, pl. én :) , ha nem olyan nyuszi-muszi, akkor mindenféleképpen 2 ember kell hozzá :cool: , egyik a fejét fogja, másik a szemet nyitja és csöppent. Biztonságosabb ha az oldalára fektetitek, és úgy próbáljátok ;)