Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

(Vad)nyugaton a helyzet változatlan


  • Please log in to reply
12212 válasz a témához

#121 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 20:33

Bocs Timi alias Félkarú Rabló alias Vörös Haj! Nemcsak királynak lennék rossz, ha ez megvigasztal. Vagy csak a szilva? Viszek a hétvégén megint abból a karcosból. Jó már a kezed? Jössz lovazni?

#122 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 22:28

Originally posted by Huxley:Mindenrõl a hold tehet! De holnap megint megyünk, és ezúttal nem ússza meg!    Posted Image

Szóval ez bekövetkezett, mármint az, hogy mentünk, de a Hold megúszta. Valószínûleg õ is olvasta Hux közleményét, mert el se mert jönni, inkább otthonmaradt. Ennek az lett az eredménye, hogy a lovaglás elég kalandos lett, mert kb. a lovunk orráig láttunk és nem tovább, de ezt is át kellett élni egyszer...Mindenesetre most már tudom, milyen az, amikor úgy száguldozol a lóval, hogy ráhajolsz a nyakára és teljesen rábízod magad (másra ugyanis nem tudod - a füledbe a szél süvít, a szemed elõtt meg semmi látható nincs, akár csukva is lehetne). Én mindenesetre vártam az ágakat, amikrõl tudom, hogy ott voltak, de nem jöttek az arcomba csapódni. Lehet, hogy a ló is tudott valamit? Posted Image Posted Image (na, ilyet is csináltam Posted Image )[This message has been edited by Zsuzska (edited 17 October 2001).]

#123 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 22:39

Ilusta meséje, Sheriff bosszújáról:Ilusta elmegy Silveradóba félvér lován, hogy bocsánatért esdekeljen, amiért Sheriff nevezetû cowboy súlyára gúnyos megjegyzést tett. Nyújta jobbját, de Sheriff nem fogadván el a jobbot, dühösen elõkapja coltját (nem Mitsubitshi)és figyelmeztetésként a levegõbe lõ! Ilusta alatt a ló megriad és gazdájával a hátán elkezd menekülni! De a hiúságában megsértett Sheriffnek ez nem elég, kaján vigyorral az arcán, gyorsan Faradzs nevû telivér lova hátára pattan és üldözõbe veszi Ilustát. Ilustának eddig kb 1 km elõnye lett, de Faradzs tép, mint a szélvész! Faradzs csak repül, csak repül..Úristen! Hiszen mindjárt beéri szegény Ilustát és Pezo nevû lovát! Ilusta megpróbálja alkalmazni Ferenc által tanácsolt vágtagyorsító módszert, és a lova fülébe ordítja: Fuss! Fuss! Fuss Pezo!Lova gyorsít, teljesítõképessége végén jár, de Faradzs, Sheriffel a hátán, csak rohan utána, csak rohan utána! Segitség! Mindjárt beéri! Ezek, hogy száguldoznak!.. Az út mellett lévõ traffipax sem tudja bemérni, mennyivel is mennek! A rendõrök, csak a nagy porfelhõbõl állapították meg, hogy valami ott elszáguldott..A mai napig nem tudják mi volt az!!Sheriff beérte Ilustát, jaj! mi lesz most?! Lelövi a fegyvertelen lányt? Ilusta oldalra pillant és látja, hogy Sheriff fél kézzel, már a pisztolyt markolássza és céloz...De mi ez?! Sheriff nem lassít!! Így nem fogja eltalálni a menekülõt! Ilusta is néz értetlenül, elméjében lepergett elõtte (nem annyira) szánalmas élete, és elképzelte, ki, hogy fog sírni, vagy nevetni a temetésén!Sheriff még mindig nem lassít, már teljesen melléjük ért...sõt már el hagyta õket!Hé, Sheriff hová szaladsz!?- kérdezi Ilusta.De Sheriff mintha nem hallaná, csak vágtat, vágtat tova, egészen Bugacig míg meg nem áll!Ilusta így megmenekült, lova is halálosan fáradt, de ÉLNEK!Itt a mese vége, fuss el véle! Posted Image

#124 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 22:47

A nevetés állítólag meghosszabbítja az ember életét. Ilustának hála tovább fogok élni egy jó nevetésnyivel.

#125 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 0:03

....most arra gondoltam, hogy ez a nevetés Ilustának fogja megrövidíteni az életét Posted ImageSheriff, megyek is Silverado közelébe, még ha esetleg nem is távozhatok élve Posted ImageMosthétvégén sajnos nem lehet, mert én is terveztem egy túrát, ráadásul kovácsot is intézni kell...de hamarosan, mindenképp.Bazs

#126 timi

timi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 12:43

Sheriff és mindazok, akik a hétvégén jönnek (mennek?) túrázni!Sajna kézileg még nem állok úgy, hogy négy lábon menjek, de négykeréken annál inkább!Illetve majd Idegen jótékonyságára bízom magam...Semmiképp nem szeretném kihagyni a talán utsó lehetõséget az idén, hogy egy klassz hétvégét töltsek lóbarátaimmal El Broncoban. Már sok mindenkit megismertem Sheriff túráinak hála a Fórumosok közül, s remélem számuk csak növekedni fog!El Bronco és csodás környéke azt hiszem gyógyír a héten kapott, munkából eredõ, vélt vagy valós sebekre. Mindenkinek, aki eddig csak kacérkodott a gondolattal, hogy egyszer velünk tart, csak ajánlani tudom.A társaságról nem is beszélve!A Sheriff által bográcsban fõzött lebbencset már nem is említem. (Mellesleg nagyszerû vérebét is e névre keresztelte...)Egyszóval, üdv mindenkinek, Broncora fel!Idegen!Légyszi, légyszi, légysziiiii!!!!!Avagy:hogy hívják a süket nyuszit?

#127 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 13:20

NYUSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!!!!!(Jó hangosan!)

#128 poppy

poppy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 100 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 21:48

Nagy kár, hogy én vasárnap nem leszek ott, amikor a sok kedves ismerõs és ismeretlen beveszi el Bronco-t. Viszont vigasztal a tudat, hogy szombaton igen, amikor is Sandokannal együtt 'véres' tervet eszelünk ki a ti fogadásotokra. Majd meséljétek el, milyen volt. Kellemes hétvégét mindannyiótoknak.P Posted Imageppy

#129 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 20:45

Sziasztok! Igazán nem akarok kezdõ tetteros létemre :rolleyes belekotnyeleskedni a nagyok dolgába Posted Image, csak meg szeretném kérdezni, hogy nem e lovagol valaki a Fecske lovardában -azt hiszem így hívják.Azért kérdezem, mert kivittük pihenni a lovakat Isaszegre, a Reiter Lovardába -ott voltak lovasok, akik a Fecske Lovardából lovagoltak át-, és ott láttam pár lovast, akik úgy néztek ki, mint... amilyennek titeket képzellek! Posted ImageBocsi, ez nem megkülönböztetés vagy ilyesmi, egyszerûen csak a fórunosok jutottak eszembe róluk.Kíváncsi vagyok, hogy tényleg van -e közöttük ismeretlen ismerõs, vagy csak azt szerettem volna! Posted ImageÜdv., Klári

#130 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 20:49

Hehe, akartam olyan menõ kis fejecskét rakni a szövegbe, de sajna nem jött össze Posted ImageHa most ez nem jött össze, nem árulná el vk, hogy is kell?

#131 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 0:06

Majdnem jó volt, csak kihagytad a kettõspontot a :rolleyes végérõl. Posted Image

#132 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 8:00

Posted Image

#133 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 8:02

megy ez! Posted Image

#134 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 18:38

Klári!Hosszú évekig lovagoltam a Fecske Lovardában, elmondhatnék róluk mindent. Csakhogy, jót nem tudnék, rosszat meg nem akarok.Üdv: Bazs

#135 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 21:44

Sziasztok!Akkor egy kis vadnyugati beszámoló El Bronco Cityrõl.Tegnap Meggyes komával elindultunk Oliva kecske átmeneti otthonába (hála Sandokánnak) El Bronco Citybe.Az út a többszöri eltévedés ellenére is tök jó volt, azt még külön meg kell említsem, hogy Oliva úgy utazott a Ford Ka hátsó ülésén, mint egy jól nevelt kiskutya, nem kis feltünést keltettünk vele.Mikor odaértünk, El Bronco gyönyörû rönkkerítésén túl Sandokánék igen jókedvû társasága fogadott minket és az új lakót.Oliva hamar otthonérezte magát, csak a Picike nevû, fiatal, német spicc kutyus zavarta meg nyugalmát rövid idõre, de megbarátkoztak végül.Miután végignéztük a fellelhetõ összes érdekességet, (ami számomra az ott fellelhetõ MINDENT magába foglalt) Sandokán elvitt minket, Timit és néhány ifjú lovast, hogy megcsodálhassuk igazi, hús-vér amerikai bölényeit, akik egy nem messze lévõ másik tanyán élnek. Kezdeti félelmünket legyõzte az irántuk érzett csodálatunk, így sikerült viszonylag közeli fényképeket készítenünk és etetésnél, -azt túlzás lenne állítani, hogy megsimogattuk- de megérintettük õket! Egyszerûen csodálatosak voltak, ha jól emlékszem Tatanka 3 éves bika, Tankaranka 2 éves tehén.(???) A lényeg, hogy Meggyessel azóta is bölénylázban égünk. Képek lesznek!El Broncoba visszaérve Sheriff és csapata: Idegen, vágtabetolós Ferenc Posted Image, Véres Penge és Hamiskártyás már ott voltak, (Ha valakit kifelejtettem, ezer bocsánat) majd folyamatosan érkeztek még további lovasok a környezõ tanyákról.Az esti program szuper volt, a lókipróbálásoktól (Sandokan Kánja és Kata Tökije volt a sláger), a kerti lángossütésig, amihez fogható finomat még sosem ettem (fokhagymával, tejföllel, hmm)és a szokásos dumapartin át minden volt.Sõt Sheriff elvitt néhányunkat a híres, sokak által vitatott létezésû Katlanba. Igaz már vak sötét volt és terepjáróval mentünk lovak helyett, de jelentem a hely gyönyörû, békés, és nagyon is létezik. Ferenccel és Sheriffel meg is másztuk a Katlant három oldalról szegélyezõ, süppedõs, humuszos domboldalakat.Az esti program még folytatódott egy western versenyes videózással, de sajnos nekünk indulni kellett haza, így errõl lecsúsztunk.A buli, a régi és új ismerõsök, a hely, a környezet, így is csodálatos volt és örülök, hogy személyesen is megismerkedhettem többekkel a fórumról!!! Ezért külön köszönet meghívóinknak Sandokánnak és Katának.Volt még valami, ami engem Tatteros csajszit nagyon megfogott. A westernes társaság és maga az életforma sokkal fesztelenebb, barátságosabb és összetartóbb volt, mint bármelyik Tatteros társaság ill. összejövetel amin résztvettem. Ez számomra nagyon kellemes meglepetés volt. Minnél többet látom ezt a westernezést, annál inkább kacsingatok felé.....persze egyenlõre csak érdeklõdés szintjén. Posted ImageSzóval a buli kitûnõ volt, nagyon szépen köszönjük!!!Puszi, Lombardo

#136 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 12:09

El Broco City letámadásaLombardo rövid beszámolóját kiegészítendõ, mellékelten beszámolok El Bronco bevételérõl és zsoldos hadaim szõrnyû dúlásáról.Kissé féltem a rám váró túrától. Félelmem oka az volt, hogy három napja szenvedtem valami vírusos gyomorfájástól, képtelen voltam enni, állandóan émelyegtem és kóvályogtam. Le is fogytam 4 kg-t. Vasárnap délben még egy kis enyhe láz boldogtalan tulajdonosaként indultam tehát összeszedni a (Mongol után szabadon) zsoldosokat (Véres Penge, Hamiskártyás, Suttogó). Az elõjelek sem sok jót ígértek, de a nemzetközi helyzet tovább fokozódott, ugyanis Suttogót Idegenék kivitték magukkal, csak errõl nekem nem szólt senki. Nem volt náluk otthon élõ emberfia, s percekig hiába próbáltunk bejutni hozzájuk. A túrához beöltözve, szakadt-topis cowboy cuccainkban nem festhettünk valami bizalomgerjesztõen a Kecskemét elit negyedében lévõ lakásuk ajtajában. Mielõtt a Sheriff miatt kihívták volna a szomszédok a helyi seriffet, s miután telefonhívásunkra (Hol van Suttogó?) Suttogó szülei halálra rémültek, azt gondolván valami baj van a kislánnyal - odébbálltunk. Irány Hamiskártyásért! Az õ édesapja arca is hamuszínûre változott, amikor kiszálltunk a kocsiból a kapujukban. Õ is azt hitte, hogy valami baj történt, hiszen Hamiskártyást meg az édesanyja vitte ki Silveradora, de nekem errõl sem szólt senki. Mivel az anyuka még nem ért haza, megjelenésemkor azt hitte, hogy én vagyok a rossz hír hozója.Silveradon a kezdeti viszontagságaimról és gyengén palástolt egészségi állapotomról (De szarul nézel ki! Mi van veled?) mit sem tudó, vidáman készülõdõ zsoldosok (Idegen, Vörös Haj, Sancho, Bori, Dénes) fogadtak. Egészségi állapotom javítása irányába ekkor hatalmas lépést tettem, megittam ugyanis egy jó adag unicumot. Nem szeretem ezt az italt, de el kell ismerjem azonnal jobban lettem. (Egyébként mire elértük uticélunkat, El Bronco Cityt, majd az összes unicumot és szilva pálinkát megittuk Idegennel, s jószerivel meg is gyógyultam. Hogy Idegen minek ivot annyit, mint én? Nem is volt beteg!) A Vágtabetolós Ferenc kompániájába tartozó vendégek, Bori és Dénes reggel 8-tól egy kisebb túrán vettek részt, s érkezésemkor kászálódtak le a lovakról. Hiába kapacitáltam õket elõzõ nap, elfoglaltságuk miatt nem tudtak eljönni El Broncoba, csak egy rövid lovaglásra volt lehetõségük. Még egy zsoldos, Marcsi is lemondta az utolsó pillanatban az utat. Családjából egyedül Õ lovazik, s bizony nem könnyû egyszerre eleget tenni a családi programoknak és a saját kedvtelésnek. Ezúttal fájó szívvel kívánt jó utat, s hangján még a telefonon keresztül is érezhetõ volt, hogy hangulata ezen a napon -ünnep ide vagy oda- nem lesz túl ünnepi.Normaidõn belül indultunk (nem késtünk egy egész órát). Az El Bronco Citybe vezetõ út olyan eseménytelen volt, hogy magunk is meglepõdtünk. Idegennel meg is jegyeztük, hogy régen lovagoltunk ilyen gondtalanul. A három csitrivel már kevesebb baj van, mint saját magunkkal. Összesen három említésre egyáltalán méltó valamirõl számolhatok be.1. A három lány állandóan kitalál valami marhaságot a saját unalma és a felnõttek nyugalma elûzésére. Hol virágot szednek lóhátról, hol tobozokkal labdáznak vágta közben. Ezúttal a vaddohány tengerek szétgázolása volt a legfõbb céljuk. A vaddohány így összel a gyapothoz hasonló "termést" hoz. Felénk olyan sûrûn nõ a parlagon hagyott területeken ez a haszontalan növény, hogy helyenként tengerre emlékeztet, ahogy a fehér pamacsokat ringatja a szél. Egyszer a lányok jócskán eltávolodtak tõlünk, s egy hatalmas vaddohány tengeren át vágtattak felénk. Mögöttük fenyõerdõ adta a hátteret. Idegennen a szavunk is elakadt a látvány gyönyörûségétõl. Három westernlovas vágtatott felénk a ringó vaddohány tengerben gázolva, s a fehér pamacsok úgy kavarogtak a zöld fenyõerdõ elõtt, mintha hóvihar lenne. És nem volt nálam kamera!!!!!! Talán soha nem lesz alkalmam ilyen szép dolgot lefotózni. Díjnyertes kép lett volna!2. Megálltunk a Szecseta Árpit meglátogatni. Váltottunk néhány szót a bajnokkal (számtalan kulcs, slalom és hordókerülõ verseny gyõztese). Mindig meglep, hogy az olyan egyszerû emberekkel, mint ez a romániai magyar, falusi fiú, milyen jó érzés eldiskurálni. 3. Faradzs lovam nagyon vehemens volt az egész úton. A múltkori esztelen száguldás nem múlt el nyomtalanul. Ezúttal minden gond nélkül tartottam Idegen lova mögött, de ha elõre keveredtünk, erõsen fogni kellett. Szája érzékennyé vált, fejét sokszor felkapta, hátát beejtette. Meggyes gonoszkodó mosolyát láttam lelki szemeim elõtt, minden szármozdulatnál. De mit tehetnék? Nem én akartam, hogy így legyen, magára vessen Faradzs koma. Eltart majd egy ideig, mire visszatérünk vele a rendes kerékvágásba. Közvetlenül El Bronco City elõtt újra csak én voltam a csapat élén, s a leléptetés elõtt még egy utolsó vágtaszakaszt indítottunk. Idegen szokása szerint odaszólt: Csak röviden! Ehhez képest egy olyan fergeteges vágtát nyomtunk vagy 3 km-en át, hogy azt hittem Faradzs már soha nem áll meg. Ez a nyomorult, gizdasovány, elsõ és hátsó lábain egyaránt komoly sérülések nyomait viselõ ló, ilyen súllyal a hátán, 40 km erõs tempójú túra végén mi a fenétõl bírja még így a kiképzést. Miért nem akar lassítani magától? Ki érti a lovakat? Megfogni sem nagyon lehet! Meddig kéne hajtani, hogy azt mondja: Elég! Pihenjünk! Nem tudom megérem-e vele kapcsolatban ezt az állapotot, vagy elõbb döglik bele a saját maga által kikényszerített tempóba.Két km-es leléptetés után -a stílszerû érkezés miatt- az utolsó 200 métert újra vágtában tettük meg, s pisztolyainkkal adtunk nyomatékot a ténynek: Megérkeztünk, meneküljön aki fél!De senki nem félt tõlünk. Sandokán, El Bronco City földbirtokos ura egy akkora stetson kalap alól mosolygott felénk, hogy azt hittem ki sem tud mászni alóla. Meggyes, Lombardo, Vágtabelós Ferenc és számos kedves ismerõs és ismeretlen fogadott minket. Lovainkat lenyergeltük, becsaptuk egy-egy homokos karámba hemperegni, s kényelembe helyezkedtünk.Sandokán ideális házigazdának bizonyult. Minden volt, amit lovas szeme-szája kívánhat. Vadonatúj, a mi érkezésünk miatt befejezett boxok és állások, abrak, széna, víz a lovaknak, nyerges a nyergeknek. Sandokán közölte, hogy a cowboyok ellátása minibár jelleggel mûködik. A társalgóban lévõ hûtõbõl mindenki szolgálja ki magát. Ez nagyon diszkrét eljárás, hiszen senki sem kontrollálhatja a tisztelt vendég fogyasztását. Az elején azonban -legalábbis számomra- komoly problémák forrása volt ez a módszer. Bementem ugyanis a társalgóba, kerestem a minibárt. A társalgó nem túl nagy szoba, de a minibárt nem találtam meg. Módszeres és a fokozódó szomjúság által sarkallt, egyre türelmetlenebb kutatásom eredménytelensége elõször felbõszített. De úgy döntöttem, nem fog velem Sandokan kibabrálni, azért is megtalálom a minibárt. Hátamat egy hatalmas fehér szekrénynek vetettem és figyelmesen tanulmányozni kezdtem a szoba minden zegét-zugát. Amikor kudarcom teljesen nyilvánvalóvá vált és éppen egy hajszál választott már csak el a szomjhaláltól, valaki bejött és félretessékelt a hatlamas szekrénytõl. Kinyitotta az ajtaját és kivett belõle pár doboz sört. Becsukta a garázskapu méretû ajtót és annyit mondott: Kösz! Én nem mondtam semmit! De hogy mit gondoltam Sandokanról, aki az otthoni garázsommal egybevethetõ, brutális méretû hûtõkomplexumot nevezi minibárnak, azt remélem soha nem tudja meg. A hûtõben akkora italkészlet volt felhalmozva, hegy nemhogy pár cowboyt, de az észek-déli háború valamennyi csapattestét egyszerre vendégül lehetett volna látni. Mint vendéglátó, van még mit tanulnom Sandokántól.Az este tényleg jól sikerült. Kemecében sütött tejfölös, fokhagymás kenyérlángos volt a vacsora. Errõl nem lehet mit mondani. Aki nem evett még ilyet, frissen-melegében a kemencébõl kiemelt lapátról levéve, s nem ivott rá hideg Amstelt, annak nem is nagyon érdemes élnie. Hagyjuk!Amikor Lombardo aggódva kérte Sandokant, hogy rossz idõ esetén a kecskéjét tegyék valami fedett helyre, Sandokán arcán az addig jól palástolt zsoldos vigyor jelent meg, s szemében gonosz fénnyel mutatott a nyitott kemenceajtón keresztül a kemence izzó belsejébe: Oda jó lesz? Lombardo rémült mosollyal próbálta tréfának felfogni a dolgot! Állítom nem sikerült igazán neki.Közben a lovakat is megabrakoltattuk, a lányokkal lecsutakoltattam õket. Idegen behordta az összes nyerget a fedett nyergesbe. Rövid idõre átjött Walter András is, állítása szerint leginkább azért, hogy velem beszéljen. Kb. egy teljes órát dumáltunk kötetlenül. Nem túl "maradi" módon intézi ez a fickó a nézeteltéréseit. Egyik hozzászólásomban emlegettem õt, mint negatív példát. Egy bértartásban nála lévõ lóval való bánásmódját kritizáltam, melyet az Ópusztaszeri túrán láttam. Walter Bandi egy nagyon rendes ember. Nem pofozkodni jött, nem anyázott (zsoldosozott) le, hanem eljött elmesélni, hogy mi is történt valójában. Nem vonta kétségbe azt, amit írtam, hanem elmesélte, hogy a lóval milyen problémák voltak, miért láttam azt, amit láttam. A beszámolóhoz nem tartozik szorosan, de ideírom, hogy mit mondott:Az említett ló egy atombomba volt. Beélesítve. Ezt én is tanúsítani tudom, hiszen ilyen izmos, erõtõl szó szerint kicsattanó lovat sem elõtte, sem azóta nem volt alkalmam megcsodálni. A tulajdonosa is ott ült mellettünk ezen az estén, ezért pláne elhiszem Andrásnak, hogy egyrészt a tulajdonos teljesen szabad kezet adott neki, azaz tudott mindenrõl. Másrészt András korábban már mindent kipróbált a lóval, hogy jobb belátásra bírja. A lónak az volt a baja, mint Faradzsnak: nem állt meg, nem lehetet rá hatni semmivel, azt csinált, amit akart. A hosszú túrára is azért küldte el a tulajdonos Andrással, mert remélte, hogy a sok-sok km megtöri majd a ló rendíthetetlen menõkedvét. Bandi azért kormányozta rendre a másik lovak mögé, mert szárral nem lehetett megállítani, s remélte, hogy a rárúgó lovak majd móresre és megállásra tanítják. Miután ezt a témát megbeszéltük, elbeszélgettünk még élményeinkrõl, lovaglási szokásainkról. András személyében egy intelligens, olvasott, nagy tudásszomjjal megáldott, barátságos és közvetlen embert ismertem meg, aki talán még nálam is fanatikusabb westernes. Elkötelezettsége lángoló lelkesedéssel és nem kevés önbizalommal, határozott elképzeléssel párosul. Kölcsönösen meghívtuk egymást lovagolni, s tavasszal a magam részérõl az elsõ komoly túrám Kaskantyúra vezet majd a Walter Ranchre. Anrás qh lovain és edzésein kívül Sandokán nála lévõ bölényeire is baromi kíváncsi vagyok.Éjszaka bebizonyítottam pár hitetlen gyaúrnak, hogy a KATLAN létezik! Ezt ma már tömegek igazolják. Csak Sandokán rontotta kissé a lelkesedést ezzel kapcsolatban, mivel kijelentette, hogy pusztán az õ saját birtokán fene tudja hány ilyen katlan van. Azt állítja, hogy számolgatni sincs már kedve, mennyi ilyen szép hely van a környéken. Kilóg azonban a lóláb! Sandokán hosszabb távon vendéglátóhelyként szeretné üzemeltetni El Bronco Cityt, s most a beetetési idõszakban lévén nyilván mindent elkövet, hogy minél jobb színben tüntesse fel a környéket.Éjszakába nyúló baráti eszmecserénket egy kiadós zuhé szakította félbe. A társalgóban azért még folytattuk egy darabig. A társaság azonban széledezni kezdett, s hamarosan ketten maradtunk ébren Vágtabetolós Ferenccel. Mivel Feri igazából a beígért videózásra érkezett, matatni kezdtünk a video körül. A Futority kazettáját ugyan nem találtuk, de volt ott számtalan western témájú szalag. Ketten két perc alatt úgy elállítottuk a tv-t, hogy nemhogy videot, de még tv-t sem lehetett rajta nézni. Bánatosan aludni tértünk hát mi is.Éjszaka 3-kor kilopakodtam a lovainkat leellenõrizni és megitatni. Minden rendben volt velük, aludtam tovább.Reggel Feri adott egy originál fogkefét, mert azt elfelejtettem pakolni, s természetesen egyik lánynál sem volt ilyen úri huncutság. A kényelmes fekhelyek, a bõséges reggeli újra csak Sandokán dicséretét indokolják. Hamarosan meg is jelent személyesen (van egy másik tanyája is, õ ott aludt), s közölte, addig sehova nem mehetünk, amíg meg nem néztük a kutyaszános szomszéd bemutatóját. Vártuk a szomszédot. Meg is érkezett hamarosan egy rokkant kocsira emlékeztetõ, kerékpárokból összebuherált kerekes "szánnal" és a beléfogott 6 huskyval. A szánt gondosan kikötötték egy combvastagságú karóhoz, amit a kutyák egyetlen nekirugaszkodással kitéptek a homokból. Vastag volt ugyan, de csak 10 centi volt a földbe beásva. Miután az utolsó pillanatban megakadályozták, hogy a kutyák elhúzzák a sulkyt és a csíkot, a tulaj elmagyarázta a mûködési elvet, ami lényegében a következõ: Felugrasz, rákiáltasz a kutyákra, kapaszkodsz és lesz, ami lesz. Tényleg egyszerû! Kormány, gyeplõ vagy bármi ilyesmi nincs. A kutyák iszonyú sebességgel viszik a kordét. Beállnak a keréknyom szélére, s nem foglalkoznak azzal, hogy õk jól elférnek a behajló gallyak alatt, de a hajtó fejét azok letépik. Nem törõdnek gödörrel, kanyarral, semmivel. Csak mennek, mintha az életükért futnának. Hát nem tudom?! Nem kaptam kedvet a kipróbálásához. De érdekes látvány volt.9 óra elmúlt, amikor hazaindultunk Silveradora. Sandokan nem fogadott el semmiféle hozzájárulást a költségekhez. Minden meghívott nevében mégegyszer megköszönöm neki a kedves és baráti vendéglátást. Annyira jó volt, hogy megfenyegettük a viszontlátással. Jövünk még!Hazafelé még eseménytelenebb volt az út. Faradzs eleinte most is hasítani próbált, de próbálgatni kezdtem rajta egy-két olyan fogást, amit elõzõ este Walter Bandi ajánlott. Olybá tûnt, eredményre vezet a dolog. De ez majd csak késõbb derül ki, hiszen nehéz lenne egyértelmûen az új fogások számlájára írni a sikert, hiszen a ló elõzõ nap ment 40 km-t kemény tempóban, most meg benne volt már megint 20. Ettõl is lelassulhatott annyira, hogy zsoldosaimtól begyûjthettem az elsõ elismerõ megjegyzéseket a diktált tempó vonatkozásában.Kicsit unatkoztunk a hazaúton. A magam részérõl szomorkodtam is kissé, hiszen eszembe jutott, hogy az idén minden valószínûség szerint ez volt az utolsó több napos túrám. Na de majd tavasszal! Megyek Walterhoz Kaskantyúra bölényezni, Mongolékhoz Maklárra kocsmai verekedésre, Djangohoz Nemtibe pornófilm forgatásra, Billy Boyhoz Vértestolnára marhahajtásra, hogy csak a különlegesebbnek ígérkezõ programpontokat említsem. Eljönnek még hát a jobb idõk is. Addig meg lovasszánozunk és sí-jöringezünk a télen. Az sem rossz mulatság!

#137 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 13:10

Azért érik az ebert kellemes meglepetések is néhanap. Idézet Lombardo hozzászólásából:"Volt még valami, ami engem Tatteros csajszit nagyon megfogott. A westernes társaság és maga az életforma sokkal fesztelenebb, barátságosabb és összetartóbb volt, mint bármelyik Tatteros társaság ill. összejövetel amin résztvettem."Nagyon, de nagyon meglepõdtem Lombardo fenti sorain! Minket általában bunkózni és zsoldosozni szoktak. Mi hatott rá ennyire? Hisz ez csak egy laza kis összejövetel volt. Mit írna, ha eljönne egy 4 napos igazi, kemény túrára, ahol együtt fõznénk, gitároznánk és énekelnénk a tábortûznél az egész napi lovaglás után, ahol kemény próbákat kellene kiállni együtt, ahol szó nélkül osztanánk el a munkát, ahol bátran rábízzuk magunkat egymásra, ahol mindig kiderül, hogy ki az aki csak velünk van, s ki az aki valóban közénk tartozik.Köszönöm Lombardo, hogy nyilvánosan leírtad kedvezõ véleményedet a westernesekrõl. Úgy látszik te látsz is, nem csak nézel.(Olíva kecskédet tehát mégsem esszük meg!)

#138 poppy

poppy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 100 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 20:31

Jaj de ürülök, hogy beszélgetettek Andrással. Ugye, hogy igazam volt? Posted Image Rendes a krapek, s kiérdemelte a védelmemet? Az én tiszteletemet már rég elnyerte. Csak azt sajnálom, hogy nem lehettem ott vasárnap. Annyira fáj a szívem, ahogy olvastam az élménybeszámolókat. Sebaj, szombaton legalább láthattam az elõmunkálatokat, s azt, ahogy Sanyi okosította Idegen lovát, Aladdint. (Nagyon szép Pacc)A bölények nagyon jó fejek valóban. Ha Andi hívja õket, akárhol vannak szaladnak hozzá. Azért én még nem vállalkoztam közelmenni hozzájuk. Sõt, egyszer pont bent keresgéltem a lovamat a karámban, benéztem a fedelesekbe is, s ahogy fordultam ki éppen Tatanka jött velem szembe. Hát, meghûlt bennem a vér. Nem volt elég megszokni a rengeteg szürkemarhát a tûhegyes, tiszteletet parancsoló szarvaikkal, most itt vannak Sandokan õrületes bölényei. Elmesélések alapján tudom, hogy amikor a lovak elõször látták meg a félelmetes, különös lényeket, pár napig 'lábujjhegyen' jártak és kocsányon lógtak a szemeik. Posted ImageP Posted Imageppy[This message has been edited by poppy (edited 23 October 2001).]

#139 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 20:36

Ohh Sheriff köszönöm, hogy megkímélitek Oliva életét!!! Posted ImageAmit írtam komolyan gondoltam és ki is tartok állításom mellett. Bevallom elõtte nekem is voltak elõítéleteim a westernes bulival kapcsolatban, de életem legkellemesebb csalódása volt ez! (Elõítéleteimnek lõttek!)Egy olyan tábortüzes, éneklõs western-bulira egyszer beneveznék, ha lehet, sõt, ha kapok kölcsön egy hangszert is, erõsíteném a gitárosok sorát szívesen!Na pussz, Lombardo

#140 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 7:27

Sort fogunk keríteni rá! Szervezek majd egy újabb fórumos Silveradoi túrát. Csak a tavaszi nagy esõzéseket várom!!!

#141 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 12:02

Hali!Részemrõl is köszönet Sandokannak a vendéglátásért. Szerintem mindenki remekül érezte magát /Én legalábbis igen/. Örülök, hogy találkoztam Forumosokkal is, sokkal kellemesebb ismerössel veszekedni.Sandokan: az az éjféli kecskesütés a katlanban valami fantasztikus ötlet volt, gratulálok. Az interneten küldhetõ kecskés képeket nem felejtettem el, amint megvan, küldöm.Ferenc

#142 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 21:20

Fereeeenc!Ez nem volt szép tõled! Posted ImageMár pakolok is és megyek meglátogatni Olivát! Posted ImageNa jó, inkább nem hiszek Neked.... így könyebb a lelkemnek.Sheriff!!!Jó jó jó, sõt szuper! Már alig várom a tavaszt. Remélem addigra hazakeveredek Qatarból, bár az is lehet, hogy ki sem keveredek addig, ahogy a kinti ügyintézés halad. De addigra szerzek egy saját gitárt!Pussz, Lombardo

#143 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 21:59

Sziasztok! Végre sikerült végigolvsanom az El Bronco-s beszámolókat, és nagyon jól szórakoztam! Egyre jobban izgatja a fantáziámat a westernlovizás kipróbálása, ugyanis régóta szeretnék egy hosszabb túrára elmenni, de az angol nyeregben a jobb lábam mindig begörcsöl a sok lépés után - így nem valami kellemes, kíváncsi lennék, egy wesco-nyereg segítene-e a problémán.És ért egy meglepetés is: Lombardoról egészen eddig azt hittem, hogy a másik nemet képviseli. Ne haragudj, Lombardo, nem tudom, miért... Posted Image Bocsi!Zsu

#144 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 22:04

Semmi gond Zsuzska! Nem Te vagy az egyetlen, aki így gondolja. A név a lovam után van szabadon és õ ugye hímnemû! Posted ImagePussz, Lombardo a csajszi

#145 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 20:42

Sandokannal elkezdtünk konspirálni. Kérdezte mi legyen a következõ dobásunk, ami a fórummal is kapcsolatos lehetne. Egy érdekesnek tûnõ túraötletet vágtam hozzá válaszként. A meghökkenéstõl nem válaszolt még. Vagy a szánokra való subákat és meleg téglákat készíti elõ? Tõle kitelik! (Van két lovasszánom és arra gondoltam, hogy ha leesik az elsõ hó, szervezhetnénk egy szánkózós+lovaglós túrát Silverado-El Bronco vagy El Bronco-Kaskantyú vagy akármilyen útvonalon.) Na? Ki van ellene?

#146 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 20:57

A munkahelyem Posted Image

#147 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 21:00

Feltettem a téglát melegedni! Posted Image

#148 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 21:12

Beneveznék bármelyikre, akár a szánkózósra, akár a tavaszi esõsre! Vagy ebben a sorrendben Posted ImageSheriff!Hozzátok is tervezünk mégegy látogatást, Iván nem felejtette el ugyanis a lányoknak tett ígéretét, de egyenlõre nagyon sûrû a program, minden hétvégén van valami tenyésszemle, egyesületi közgyûlés, meg fajtabemutató.De hamarosan jelentkezünk! Posted ImageÜdv: Bazs

#149 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 0:50

Sheriff, engem írj fel... Posted Image Szánkózni csak jövõre, esõsre meg mindenképpen jövõre tavasszal. Mikor forgatjuk azt a filmet??? Posted Image Én betyárzorro szeretnék lenni... Posted ImageCav

#150 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 1:39

Hû, Sheriff, mindig is szerettem volna lovasszánon utazni. Körözötteknek is lehet?

#151 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 9:12

Hux! Ha elég tejföl van a túróban, akkor igen.

#152 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 9:48

A körözöttbe egy kis fagyállót is tegyetek!Sheriff, Sandokan: ha ilyeneket találtok ki, akkor a végén még szégyenszemre dicsérgetnem kell Titeket!Nagyon király! Megyek!Ferenc

#153 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 10:01

Én is mehetek? (ajjaj, sok lesz a körözött...) Posted Image

#154 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 10:58

Sheriff, egy szánon hány fõ fér el? Felétek a hó meddig marad meg? (Csak a szervezés miatt, mert elõre nem tudhatjuk, hogy mikor esik. Vagy ha leesett az elsõ hó, közzéteszed és mi megrohamozuk Silveradót?) Az ötlet egyébként szuper, én is jelentkezem! Adrienn

#155 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 11:41

Adrien! Fõbõl nagyon sok fér egy szánra, de fagyos idõben két testnél többet nem vagyok hajlandó elásni.Ferenc

#156 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 12:25

Ferenc! Posted Image (Egye fene! ...személy...)

#157 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 15:43

A kõrözöttbe nehogy vagyállót tegyetek, mert akkor Ferenc kénytelen lesz valóban elásni a tetemeket. Posted Image Én inkább a vodkát javaslom, az kevésbé veszélyes, mint a 2 értékû alkohol, mert a glikol hiába 2 értékû, ha beledöglesz. Posted Image Cav

#158 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 15:56

Egy ilyen engem is érdekelne, meg lehet, hogy egy ismerõsömet is! Lehet nem-fórumost is hozni? És lehet úgy, hogy az ember lovagolhasson is meg szánkózhasson is?

#159 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 19:50

Originally posted by Zsuzska:És lehet úgy, hogy az ember lovagolhasson is meg szánkózhasson is?

Meg kell próbálni nyeregbõl hajtani. Posted Image

#160 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 22:05

Hmm, hogy ez nekem nem jutott még eszembe... Posted Image Posted Image