Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Extrém képzés


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
206 válasz a témához

#41 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 21. - 16:00

Melyik bal kézre? A jobbra?

#42 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 21. - 17:26

Attól is függ, hogy milyen a politikai beállítottsága a lónak. A rendszerváltás óta például egyes lovaknak a futásiránya is megváltozott. A szélsõ jobbra futó galopplovak meg nagyon radikálisak. Télen a szõrük sem nõ meg annyira.

Edited by Foltoscsikó, 2008 december 21. - 17:26.


#43 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 21. - 21:09

:D :D Amúgy valószínûsíthetõ, hogy a galopp az oka, de azt nem értem, hogy mikor már nem fut akkor miért ágaskodik futószárazásnál, ez legalább akkora rejtély, mint a Pannika (az ágaskodós lovacska) esete. :)

#44 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 8:56

Szmötyi, ha térdelést, bókolást v. fekvést kérek tõle elõlrõl érintem meg, ha kapálást akkor lábat! és hátulról. :-)

#45 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 17:50

Tegnap sikerült Antharest letérdeltetni!! :) Már vagy 1 hónapja szenvedek vele, hogy almát tartok a hasához, nem egyszer harapta le kis híján az ujjaimat, úgy hogy folyt le rajta végig a vér. De inkább nem kellett neki a kaja ha túl hátra tartottam, akkor inkább elment legelészni, vagy csinált valami mást, ami éppen eszébe jutott. És nagyon büszke voltam rá, hogy sikerült végre erre rávenni Õt. :) Sajnos fotó nincs róla, de majd gyakoroljuk, hogy jutalomfalat nélkül is menjen és akkor majd megkérek valakit, hogy fotózza le. Én a bókoláshoz azt a jelet akarom majd kombinálni, amit Francois Pignon-nál láttam anno, hogy húzta a kezét a ló marján hátra és a ló erre térdelt le, de beletelik egy "kis" idõ mire ezt megtanulja.

#46 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 22. - 18:14

Amikor a fektetést tanultuk, amikor a kovács körmölte majdnem lefeküdt egyszer-kétszer mert azt hitte az a feladat... :dev: szóval vigyázz milyen jelre tanítod. ;) (pl. fektetésnél nálam marad az elsõ láb érintésd, és ha kötõfék nélkül kérem tõle a jobb oldalt a nyakát szoktam megcsípni finoman vagy megsimogatni, akkor odahajtja a fejét)

#47 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 23. - 16:44

Amikor a fektetést tanultuk, amikor a kovács körmölte majdnem lefeküdt egyszer-kétszer mert azt hitte az a feladat... :dev: szóval vigyázz milyen jelre tanítod. ;)

Hihi, hát az érdekes lehetett :gm: Hát majd ha ott tartunk a fejlõdésben akkor még elgondolkozom rajta mi is legyen a jel, a fektetést meg örülök ha életében egyszer sikerül tõle kérnem, én nemtudom, de az a ló utál feküdni, sose látom, még hemperegni se. :D

#48 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 28. - 18:15

Hihi, hát az érdekes lehetett :gm: Hát majd ha ott tartunk a fejlõdésben akkor még elgondolkozom rajta mi is legyen a jel, a fektetést meg örülök ha életében egyszer sikerül tõle kérnem, én nemtudom, de az a ló utál feküdni, sose látom, még hemperegni se. :D



Áhh az nem akadály... Az én régi lovam is ilyen volt. Sokáig tartott mire rávettük, hogy egyszer megtegye.
De utána rájött h hoppá de jó így feküdhet, közben csipkedte a fûszálakat...
Egy idõ után felállítani volt nagyobb feladat... Mert rendesen becsukta a szemét és pihenésre adta a fejét.
:D :D :D :D

#49 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 28. - 22:30

Áhh az nem akadály... Az én régi lovam is ilyen volt. Sokáig tartott mire rávettük, hogy egyszer megtegye.
De utána rájött h hoppá de jó így feküdhet, közben csipkedte a fûszálakat...
Egy idõ után felállítani volt nagyobb feladat... Mert rendesen becsukta a szemét és pihenésre adta a fejét.
:D :D :D :D

Hát ez velünk nem fordulhat elõ. :D Le fog feküdni ha megérti, megteszi ha kérem rá szerintem, de hogy õ még pihenjen is ha lefektetem, és boldogan legelésszen közben meg becsukja a szemét magától, nem tudom elképzelni. Bár lehet, hogy így lesz. Én hiszek a tapasztaltabbaknak, csak ezt most még nem tudom elképzelni. :D

Hoztam letérdelõs képet:
itt van :) nem tökéletes, de ez a fotó így sikerült, még nem szeret lent maradni, hamar fel szokott állni, vagy elõfordul olyan is, hogy 2 lábára egyszerre akar letérdelni és olyankor elõre esik :)

#50 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 28. - 23:54

Nálam ez a bókolás (fej be, egy térd le), ahhoz hogy letérdeljen, érdemes megpróbálni, hogy miután pálcával (v. kézzel) kérted a lábát maga alá, megtartod a kezedben lábát ha kell és a kötõfékkel fokozatosan addig húzod hátra, míg a talajon támaszkodik ténylegesen (idõvel). (saját hiba: nekem megtanult eleinte profin hasizomgyakorlatot végezni, és a két térdét letenni úgy hogy 2cm-re van a talajtól valóságban nem támaszkodik rajta vagy mindkettõn) ;)

#51 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 10:00

Akkor a letérdelés ugyanez csak nem hajtja be a fejét? :kir: Ezt most megtanuljuk tökéletesen, kajáért még mindig szívesebben csinálja és utána már kaja nélkül is megteszi, csak eleinte jutalmazni kell. Aztán majd megtanítom akkor "fejfenntmaradósan" térdelni. :)

#52 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 10:24

A térdelés ha a térde lent van a földön és azon támaszkodik. ;)

#53 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 10:50

hmmm.....a lábtõ? vagy a térd? Azaz, hogy nem is a lábtõ, hanem a lábtõizület vagy elülsõ lábközép :D

#54 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 17:38

Nálam ez a bókolás (fej be, egy térd le), ahhoz hogy letérdeljen, érdemes megpróbálni, hogy miután pálcával (v. kézzel) kérted a lábát maga alá, megtartod a kezedben lábát ha kell és a kötõfékkel fokozatosan addig húzod hátra, míg a talajon támaszkodik ténylegesen (idõvel). (saját hiba: nekem megtanult eleinte profin hasizomgyakorlatot végezni, és a két térdét letenni úgy hogy 2cm-re van a talajtól valóságban nem támaszkodik rajta vagy mindkettõn) ;)


Azért ciki,hogy lovasok,és nem tudják,hol a ló térde :( Na,hol van :confused:

#55 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 17:54

Én is vizuálisan próbáltam elõször magamra erõszakolni ahogy a ló leteszi a térdeit :D :D :D

#56 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 17:57

Igen érdekes tornamutatvány lenne szegény ló részérõl :) :) :(

#57 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 18:11

Ezek szerint a ló leereszkedik az elülsõ lábtövére (t.k.) akkor érthetõbb? Egyszerûen fogalmazva sokszor használunk ilyen kifejezéseket, mégha azok nem is teljesen fedik a valóságot. ;)

#58 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 18:32

Egyszerûen fogalmazva sokszor használunk ilyen kifejezéseket, mégha azok nem is teljesen fedik a valóságot. ;)

Pontosan! Egy nemlovasnak mondhatod, hogy "tud elülsõ lábtõre ereszkedni a lovam", a többség nem hiszem, hogy értené, de ha azt mondod letérdelés, eddig még minden nemlovas és lovas értette. Persze ha jobban belerágjuk magunkat a dolgokba ez így tényleg helytelen, ha a ló anatómiai szempontjait nézzük, mert valóban kicsit nehéz elképzelni egy térdre ereszkedõ lovat...:dev:

#59 Ferenczi

Ferenczi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 21:11

Alternatív megoldási javaslatom: "letérdel", így, idézõjelesen. Ezzel érzékeltetem, hogy NEM térdelésrõl, van szó (anatómiailag) hanem arra hasonlító jellegû mozdulatról, pozícióról.

#60 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 12:45

http://cavalier.hu/g...hp?g2_itemId=62

Képek lóról. Érdekes állat ez, van karja, könyöke, meg ugyanazon a végtagon térde is.

Itt a 25-ös a térd elöl is, hátul is:
http://cavalier.hu/g...hp?g2_itemId=64

#61 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 19:34

hehe....ez nem az, amit én az m. kir. lovasemberektõl olvasok/tam. A magyar nem így mondja, márpedig elõbb volt lovunk, mint akármelyik angol-származéknak, úgyhogy nekünk van igazunk és punktum. :D

#62 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 20:01

Alternatív megoldási javaslatom: "letérdel", így, idézőjelesen. Ezzel érzékeltetem, hogy NEM térdelésről, van szó (anatómiailag) hanem arra hasonlító jellegű mozdulatról, pozícióról.


Valami hasonló jutott eszembe,csak akkor pont nem voltam gépközelben. :) Egyébként nekem már zsigerből jön,ha megbotlik,felborul,hogy "lábtőre esik".És én inkább elmondom egy nem lovasnak a lábtő jelentését,minthogy tévhitben éljen,hogy elöl van a ló térde :rolleyes:

Edited by Szehmet, 2008 december 30. - 20:02.


#63 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 21:46

... Helyzetjelentés az ágaskodós lovacskáról: Ma voltam nála és az ágaskodást semmiféle csoda folytán nem hagyta abba, tettünk rá gumis kikötõszárat és elég jól behúztuk a fejét így elsõre, hogy meggátoljuk az ágaskodást. Hát a buta kis lovacska nem ágaskodott így is? De...:( Pár perc küszködés, ágaskodás és rugás után sikerült kiküldeni körre és egy ostorral kintmaradásra bírni. 10-10 percet dolgozott mind a 2 oldalra, nem vártunk csodát tõle, csak hogy legalább ne ágaskodjon és ne forduljon be. Az elején olyan ideges volt, majd szét robbant, olyan fullrövid vágtát ment, hogy még egy quarter is megirigyelte volna. :) Nah szóval úgy néz ki ez lesz a megoldás...kikötõszár egy jó darabig, amíg észhez nem tér. :rolleyes:

#64 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 7. - 11:57

Ez elég extrém, bár nem annyira a lónak mint a lovasnak :)
dzsigit

#65 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 8. - 10:09

Ezeket két watoska között szülte az anyjuk. :D Nagyon extrém ez a lónak is, rengeteg tanulás van mögötte, mire ilyen egyenletesen vágtázik nyílt terepen, kontroll nélkül és a változó testsúlyhelyzetek dacára.

#66 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 6:55

Miért nem esik le a kucsma a fejérõl? :eek: :D jó pár éve volt hasonló bemutató Kecskeméten is.

Edited by firtato, 2009 január 15. - 6:57.


#67 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 22:01

A Hortobágyi Lovasnapokon is voltak kozákok. Nagyon jó volt élõben nézni, jó gyorsan mentek, izgalmas. :D

Néhány kép róluk:
2 lóval
nagyon durván ment, azt hittem a kanyarban elnyalnak...
3an 3 lóval
ló alatt (azért ehhez is mekkora erõ kell már..hmm nem semmi)
volt 1 lány is közöttük
sokan
nagyon megy..

Hát a minõség az sajnos telefonos. :rolleyes:

#68 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 12:36

Õk nem azok az ukrán kozákok voltak, akik voltak 2005ben Szarvason is?
A mi lovaink mellett voltak az övéik, bár marha félelmetesen néztek ki, hatalmas arcok voltak :yeah:
Nem voltak normálisak, az biztos :D

#69 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 17:18

Innen olyan egyszerûnek tûnik... :(

#70 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 17:55

Hát mert az is! Bármelyik gyerek megcsinálja! (majdnem :))

#71 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 18:01

Õk nem azok az ukrán kozákok voltak, akik voltak 2005ben Szarvason is?

Dede! :)

Ügyes a gyerek! ;) Olyan jól csinálják, hogy így videón nézve tényleg egyszerûnek tûnik.:P

Edited by Szmötyi, 2009 január 19. - 18:03.


#72 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 19. - 18:44

egyebkent a vagtaban le es fel ugras az tenyleg nem olyan nehez...nem nagyszajusagbol modnom :D

#73 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 17:53

Lehet, még nem próbáltam. :gm: Lendület kell hozzá meg egy csöpp kis karizom. :D

#74 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 17:55

anniyra nagy izmot nem igenyel,a lendulet visz:)szoval az egyenletes vagta es a lendulet kell hozza,meg hogy a lovad hozza legyen szokva e sne kapjon fraszt,hogy mit csinal a gazdi :dev:

#75 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 19:15

Háromféleképpen lehet megoldani: -kiváló súlypontemelkedéssel -izomból (komoly tornászizmokkal) -technikával (ehhez nem kell se izom, mindegy, hogy valaki sovány, kövér, alacsony, magas - csak ismerni kell a dolog fizikáját, kihasználni a talaj sebességkülönbségbõl adódó "felhajtóerejét", valamint jól átgondolt testkontrollal rendelkezni)

#76 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 19:19

Nekem egyelõre az 1.60 körüli lóra állásból is elég nehézkesen megy, ha nyereg is van rajta. Azon a kis fakón nem lehet annyira egyszerû, kívülrõl.

#77 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 20:12

A kölöknek egyébként nem túl kiforrott a technikája, a ló meg magas neki, mint a pokol)
Ezek miatt olyan csodálatos amit csinál, hiszen jóformán mindent karból és hasból old meg. :hu:

Nekem egyelõre az 1.60 körüli lóra állásból is elég nehézkesen megy, ha nyereg is van rajta.
Azon a kis fakón nem lehet annyira egyszerû, kívülrõl.


Ezt az egyet kell elfogadni, hogy álló lóra ötször olyan nehéz felugrani, mint vágtázóra.
Ha álló lóra fel tudsz ugrani, a vágtázót kétszer is átugrod, ha jó a technikád.
Aki pusztán ügyességbõl ugrik, anna elõbb utóbb komoly bajai lesznek, ha más nem 40 km/h fölött, ott már ugyanis csak a technika segít az emberen.(azzal viszont annál könyebb, minél nagyobb a tempó)
Ha nem ugrasz a ló elé, lemaradsz tõle.

#78 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 21. - 7:20

igy igy,elotte kell mozdulni,amugy a fizika mindent megold.en is nehezkesen szallok fel az 170.es lovamra allasban...a lendulet meg a felhajtoero megkonnyiti,nem is gondolnank mennyire :yeah:

#79 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 21. - 8:56

Akkor ez a "Lovasok szokatlan, speciális dolgokhoz való szoktatása" topic... :)

#80 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 21. - 14:05

:D