Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas filmek


  • Please log in to reply
949 válasz a témához

#121 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 12:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Arodoet: Látta valaki a Suttogó végét? [/QUOTE]Hát ezt kérdem én is!! (lásd fentebb)

#122

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 13:46

Mindenki nagyon hepi volt, Grace, meg a fater hazarepültek, a csaj, meg Tom érzékeny búcsút vettek és a csaj elautózott a lóval együtt, nagy könnyes szemekkel, miközben Tom kilovagolt a hegytetõre, hogy onnan kísérje tekintetével, amint a jeep eltûnik a horizonton... *hüppszipp* ;)

#123 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 14:07

Én sajnos még nem olvastam a könyvet, de pl. a film eleje olyan erõteljes volt, hogy a hideg szaladgált a hátamon! És voltak benne igazán szívbemarkoló jelenetek, mégha itt-ott talán "csöpögõs" is volt egy kicsit...(No meg az egyik kedvenc színésznõm Kristin-Scott Thomas:)Lehet, hogy "elcsépelt", de itt a lovas filmek alatt muszáj megemlíteni a Gyûrûk Urából azt a fenomenális részt, amikor Arwen Asfaloth nevû lovával menekíti Frodót a Gyûrû-lidércek elõl - ezt a részt végtelen sokszor megtudom nézni, többször visszatekerve!

#124 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 15:24

Ruffian!Szerintem megéri elolvasni a könyvet, fõleg, ha szereted a lányregényeket! ;) Ajánlom figyelmedbe!Amúgy nekem nagyon tetszik ez a film, már vagy százszor megnéztem....És most végre megszereztem a "Vágtát" és a "Tûz óceánját" is!Tud még vki vmilyen jó lovas filmet?(a "szabad, mint a szél" már meg van) ;)

#125 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 19:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé: Mindenki nagyon hepi volt, Grace, meg a fater hazarepültek, a csaj, meg Tom érzékeny búcsút vettek és a csaj elautózott a lóval együtt, nagy könnyes szemekkel, miközben Tom kilovagolt a hegytetõre, hogy onnan kísérje tekintetével, amint a jeep eltûnik a horizonton... *hüppszipp* ;) [/QUOTE]Kösz Dé!Ruffian! A könyvet én is ajánlom!

#126 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 19:38

Örömmel konstatálom, hogy nem maradtam le semmirõl.Igaz nem is törtem magam, hogy megnézzem inkább aludtam :D .

#127 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 20:10

tomsawyer:Én a köztes megoldást választottam: felvettem videóra. Le is maradtam a végérõl... (rövid volt a háromórás kazetta) :( Pedig jó film, bár sehol sincs a könyvhöz képest. De szép lovak és tájak vannak benne. Bár én is ilyen helyeken lovagolhatnék...

#128 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 20:48

én is megszereztem a vágtát és azt néztem amíg kórházban, ill. otthon voltam.volt egy "kis" lovasbalesetem.!!!!!!! tongue.gif

#129 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 0:49

Lehet, h meg fogtok kövezni, d enkem nem tetszett a film. Olyan vontatott volt már, meg unalmas. Monnyuk má elsõre se teccett, de gondoltam megnézem még1x. Má nagyon nyûglõdtem a vége felé, de én mostmácsakazértis kibírom címszóval küzdöttem, és végignéztem :D Amúgy maga a történet jó, szal maj inkább könyvben olvasom el... Ha má a bakiknál tartunk, ma a loviban az 1ik lánnyal pont azt beszéltük, h az milyen volt már, h a versenyen egy széles hókás sötétpej ló volt a kiscsaj alatt, amúgy meg épp h egy kis folt volt a ló homlokán...na meg az, h amikor a baleset után Grace elõször látogatta meg Zarándokot, a ló feje össze volt kenve sárral. de kicsit azé észre lehetett venni, h ez is egy hókás ló, bár ez legalább már sárga volt...Meg elég hamar begyógyult a seb Zarándok fején...

#130 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 16:32

Végigolvastam ezt a topicot, összefoglalom:Az ezüst BrumbyÉn kicsi pónimFehér villám Fekete MénFekete szépségHidalgóHosszú vágtaLókötõk (bányapónik)Lóvá tett milliomosLovagregényLovak lovagjaLóverseny winchesterre és musztángokraNagy vágtaNyolcvan huszárPalominoSuttogóSzabad, mint a szélSzilajSzívgaloppSzóbeszédVad lovakVágtaVakvágta a jövõbeSomi: a Vad lovakat láttam, megvan DVDn, szerintem nagyon jó film, csodálatos felvételekkel.

#131 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 21:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: Somi: a Vad lovakat láttam, megvan DVDn, szerintem nagyon jó film, csodálatos felvételekkel. [/QUOTE]Okés köszike akkor én is megveszem DVD-n! ;)

#132 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 21:19

És A KALLÓDÓ EMBEREK? :D

#133 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 21:46

...és igen, a Kallódó emberek. Elveszett a lényeg sok locsogás között...

#134 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 22:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Lóbarát: Ruffian!Szerintem megéri elolvasni a könyvet, fõleg, ha szereted a lányregényeket! ;) [/QUOTE]Na most jó hülyeséget fogok kérdezni.Szóval a Suttogót megírták regényként is ami nem auonos az Igazi Suttogó címûvel? :confused:

#135 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 22:35

Ahh! Micsoda észjárás.. Posted Image

#136 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 23:14

Nicholas Evans Suttogó címû regényébõl készült évekkel késõbb az azonos címû film Redfordék által.Monty Roberts Az igazi suttogója meg gyanúm szerint az elõbbiek keltette divathullámot lovagolta meg. (A magyar kiadása legalábbis mindenképpen.) [ November 04, 2004, 22:16: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#137 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 21:29

Jó vastag könyv ;) De jó is:)Viszont a filmhez (tudom, hogy már túl vagyunk rajta. . .)nem vagyok sírós típus de amikor mutatják, hogy Zarándok, hogy néz ki hát azt nem állom meg könnyek nélkül Posted Image így vagyok a Fekete Szépséggel is:)

#138 állatbarát

állatbarát

    Csikó

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 20:27

Szerintem mindkét film (A suttogó, Fekete Szépség) szomorú, de a vége jó. Nagyon jól meg van csinálva mindkét film, nagyon tetszenek! Én sem vagyok sírós típus, de a szomorú jelenetek bennem mindig mély nyomot hagynak. Posted Image Sziasztok!Ui.: Hogy tudok rajzot feltölteni az oldalra? Mármint a többi rajzhoz és festményhez?

#139 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 21:51

Halihó! Az õrült vágtát látta valaki rajtam kívül? Egy foghibás televér az egyik fõszereplõ. Don. ??? ismerõs valkinek?

#140 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 16:58

Én nem is hallottam róla:))

#141 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 17:37

hát az az igazság, hogy én is végigbõgtem magam a Suttogón meg a Fekete Szépségen!!!!! Posted Image

#142 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:02

A fekete Szépségen én is...a Suttogón nem...ott a csaj bõgött a filmben! :D

#143 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:25

Hát a Suttogó nem volt befejezve. Kellet annak a csajnak összejönnie Redforddal? :mad: Különben jó lett volna a film.

#144 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:32

Anikó! Ez a lista nagyon jó, megtennéd hogy mellé írod hogy melyik film, melyik rajzfilm?Akkor elkezdeném a böngészést hogy melyiket honnan szerezhetném meg. Köszi

#145 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 21:04

idézet:
Eredeti szerzõ: liviakonrád: Anikó! Ez a lista nagyon jó, megtennéd hogy mellé írod hogy melyik film, melyik rajzfilm?Akkor elkezdeném a böngészést hogy melyiket honnan szerezhetném meg. Köszi [/QUOTE][url="http://"http://port.hu/mozi/"]http://port.hu/mozi/[/url] Posted Image

#146 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 7:57

Hát a Suttogon nem sírtam, a Fekete szépségen se, ott inkább meghatodtam! Az õrült vágtát én se láttam, de ha lovas akkor csak jó lehet! :D Én a Nagy vágtát szeretném végre látni, de nincs meg sehol, mert a videokazettámat már rongyosra néztem! ;)

#147 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 11:51

idézet:
Eredeti szerzõ: jm-horseman: Hát a Suttogó nem volt befejezve. Kellet annak a csajnak összejönnie Redforddal? :mad: Különben jó lett volna a film. [/QUOTE]ez a film Robert Redford és az anyuka egymásba esésérõl szólt, lovakkal a háttérben. a könyv nagyon tetszik, de ez nagyon zavar a filmben, hogy azon volt a hangsúly, hogy Redford hogyan viaskodik az érzelmeivel, és nem a könyvbéli szálat hozta tovább a rendezõ..

#148 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:23

Igen, nekem is az volt az érzésem, anyu jobban tette volna, ha a lovat meg a lányát otthagyja vidéken, Õ pedig hazamegy. Rövidebb lett volna a film, és nagyobb hangsulyt kapott volna a baleseten kívül a gyógyító munka, mind a ló, mind a gyerek esetében.

#149 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 14:06

Ma már, hogy mások is megnézzék inkább a szerelmi dolgot hozzák elõtérben! Na meg nem egy könyvet filmesitnek meg "rosszul"! :mad:

#150 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 14:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Somi: Na meg nem egy könyvet filmesitnek meg "rosszul"! :mad: [/QUOTE]Milyen igaz! Az ember jobban jár, elõbb nézi meg a filemt, ÉS UTÁNA elolvassa a könyvet. Kellemesebb a csalódás mint fordítva. Egy jó könyv után jót vársz, aztán...

#151 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 19:14

Meg pl. ott van a Monte-Cristo, ami bár nem lovas film, de jó példa erre. Két és fél köteten keresztül arról van szó a regényben, ahogy bosszút forral a gróf, a filmben meg elsõ találkozásukkor belelöki a tengerbe Danglars-t. [ November 08, 2004, 18:16: Az üzenetet átszerkesztette: jm-horseman ]

#152 állatbarát

állatbarát

    Csikó

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 6:41

Sziasztok!Azt hallottam, hogy A suttogó igaz történet. Tényleg az?Tanúlsága: Sose térj le a jó és hosszú útról bizonytalan és rövid út kedvéért. --> Fõleg ne télen! ;)

#153 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 7:52

Vagy hogy csitrik ne diszkódalokat énekelve marháskodjanak télen, lovon.

#154 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 7:56

Ez igaz! Posted Image A Suttogó könyv én úgy tudom, hogy nem igaz történeten alapul ezáltal a film sem!

#155 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 9:35

20:00 Varázslatos tárgyak (francia dokumentumfilm sorozat, 1998 - 3.) 51' A western csizma Szerdán, november 10-én a filmmúzeum mûsorán.

#156 Taraxacum

Taraxacum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 18:45

Sziasztok!Én a Suttogó könyvet nagyon nem szeretem! Rémesen lány regény. A vége a legrosszabb. A film azért már más. Redfordban bíztam már az elején, hogy nem rontja el. Egyébként nekem az Igazi Suttogó könyv sokkal jobban tetszett, meg a többi is amit Roberts írt. Meg asszem volt, talán a spektrumon, egy dokumentum film is róla. Nem értek a lovakhoz, tehát nem tudom mennyi igaz, de tettszett!

#157 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 8:11

Szerintem, ha valaki lovas filmet készít annak tényleg a lovakról kell szólnia! Lehetett volna több lovas dolog és kevés szerelmi, mert úgysem visszi végig az eredeti könyv szerint!

#158 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 23:45

Ezért jó az Õrült vágta. Kár hogy én vagyok az egyedüli élõ példány, aki látta azt a filmet... Posted Image

#159 Somi

Somi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 8:12

Azt én is sajnálom, de remélem elõbb vagy utóbb kiadják már a filmeket DVD-n vagy VHS-en! Bár nekem nagyon tetszet a Vakvágta a jövõbe és a Nagy vágta! Szeretném már megvenni DVD-n! Bár hozzá kell füznöm, hogy se Vad lovak se a Szabad mint a szél filmeken nincs magyar szinkron, csak magyar hang! Bár lehet, hogy lustának fogtok venni, de én szeretem a szinkronos filmeket! tongue.gif

#160 Száva

Száva

    Csikó

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 23:29

Sziasztok, én már elég régóta rajongok a lovakért, de úgy igazán az utóbbi néhány hónapban jött elõ belõlem, mikor elõször(és utoljára) elvittek szüleim úgy igazándiból lovagolni. A felsorolt filmek többségét sajnos nem láttam, de nagyon örülnék neki, ha néhányról elmesélnétek, hogy mirõl szól:)Köszi! Posted Image Posted Image :D [ November 12, 2004, 22:42: Az üzenetet átszerkesztette: Száva ]