Jump to content


Photo

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 replies to this topic

#161 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 January 6. - 21:41

CSIGAGYILKOS!!! Posted Image

#162 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 January 23. - 2:07

Mi tortent itt? Mindenki teli almot alszik? Na mindegy, csak azert irok, mert van nehany felesleges csigam, hogy most mifelek (achatina vagy immaculata) azt en meg nem mondanam, de eleg jol neznek ki, kb. 4 cm a pancelhosszuk, es eleg tettszetosek, mintas (mondhatni csikos) a hazuk. Akinek kell, az jelentkezzen, es jan. 31. utan Budapesten atveheti oket INGYEN. [ 23 Január 2003, 12:13: Az üzenetet átszerkesztette: Ilycsin ]

#163 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 January 29. - 18:47

Ilycsin,Csak nem kaptál párat? Posted Image A csigák is tudnak gonoszak lenni. kb. másfél hete rendberaktam a csigákat, erre mi történik? Következõ reggel ott virít egy csomó pete. Lehet újra rendberakni :mad: .Már 7 hónapja vannak külön...

#164 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 January 30. - 0:47

Ja, kaptam Posted Image Most meg csak ugy nyuzsognek a terrariumba, naprol napra nagyobbak, es nem tart rajuk igenyt senki :confused: Egyebkent velem ugyan ez tortent a minap, csak en nem peteknek, hanem kiscsigaknak orulhetek ;) [ 29 Január 2003, 23:49: Az üzenetet átszerkesztette: Ilycsin ]

#165 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 April 25. - 0:23

No mi van?Senki sem tart mar csigat? Az en csigaim, az utolso hozzaszolas ota 10 cm-esre nottek!!!

#166 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2003 April 25. - 9:34

Az enyémek is kb. ott tartanak. Jön a jó idõ, lehet õket kicsapni a legelõre. Csak pásztorkodni kell mellettük, mert hamar szétszaladnak. :D

#167 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 April 25. - 12:03

ez a szetszaladas akkor okoz kulonosebb gondot, mikor az iradelik szulnek egy kiadosat, akkor aztan ahanyan vannak annyi fele szaladnak.....es altalaban sokan szoktak lenni.... tongue.gif

#168 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 posts

Posted 2003 May 5. - 10:58

Hosszú kihagyás után visszatérek.Elkezdtem olvasgatni a csiga fajtákról szóló eszme futtatásaitokat és 2ségbe estem... Lehet, hogy nem is csigákat tartok? Valami nyálas izék, az tuti. De milyenek? :confused: Hux! Méghogy nem nyikorognak akváriumban...Hányszor ébredtünk fel éjszaka közepén arra, hogy valaki nyekereg, mint állat...Ja egyébként én csigáim nem szaporodnak, vagy túl fiatalak, vagy a sexuális felvilágosítás hiánya, de mindenesetre nincs kiscsiga.. persze nem vagyok elkeseredve emiatt.. :D Képzeljétek! Lesznek GEKKÓIM!! :D :D :D :D

#169 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 posts

Posted 2003 May 6. - 14:43

Hát ezt nem bírtam kihagyni, bocsi...Egy építkezésen a kõmûvesmester mérgesen agyontapos egy csigát. A segéd kérdi: - Mit ártott az a csiga? - Teljesen az idegeimre ment azzal, hogy egész nap követett. :D Posted Image Posted Image :D :D

#170 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 May 12. - 9:56

Érdekes dolgokat mûvelnek a csigák.Van egy üvegben 2 fiatal csiga, egy Fulica (vagy mittudoménmi) kb. 8 cm hosszal, és egy Iradeli, kb. 7 cm hosszal.Tegnap valamelyik lerakott néhány valamit. Vagyis petének látszanak, de nem kemény, hanem kocsonyás héjuk van, és az egész átlátszó. Látszólag csak kocsonyacsomók, belül semmi. Színben olyan, mint a borostyánkõ, vagy a fákból kijövõ mézga. Ráadásul az Iradeli mellett találtam ezeket, és nem a földben ahogy a Fulicák teszik, hanem a plafon közelében.Tapasztalt már ilyet más is?

#171 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 May 12. - 14:05

En csak olvasok, es ámulok. Egy csomo valami a plafon kozeleben, megdobbento. :eek: Ha utanajartal mi az, legyszi ird ide le.

#172 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2003 May 12. - 14:46

Koraszülés?

#173 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 May 13. - 11:05

Úgy néz ki, eltûnt a bigyók nagyrésze. Olyan, mintha megették volna a csigák. Egyébként nekem is a "koraszülés" jutott eszembe.

#174 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 posts

Posted 2003 May 14. - 11:48

A vizicsigák is az üvegre valahova a felszinhez rakják nem?

#175 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,911 posts

Posted 2003 May 23. - 8:21

Ma reggel meglepett kedvenc kollégám egy csigával. :D Itt legelészik az asztalomon, az alá rakott papírt már felfalta. Rátettük egy levélkére aminek több mint a felét negyed óra alatt elintézte.Mit gondoltok az íróasztalt is megeszi???? :confused: :D :D [ Május 23, 2003, 08:22: Az üzenetet átszerkesztette: Eva ]

#176 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,911 posts

Posted 2003 May 23. - 10:50

Jelentem a levélbõl már csak egy nagyon kis darabka maradt :D Most gyûri be a repce virágát Posted Image

#177 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3,911 posts

Posted 2003 May 23. - 13:43

Csiguci elaludt. Belakmározott és most emészt. Nagyon jó fej :D

#178 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 May 23. - 14:35

Újabb peték a már 10 hónapja különélõ felnõtt csigáknál. Már csak röhögök az egészen, és várom, hogy ezt hány évig képesek produkálni. :D

#179 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8,060 posts

Posted 2003 June 28. - 0:59

Magam és gyermekei nevében megkésve tudatom mindenkivel aki személyesen is találkozott Emmával,(képernyõ bal sarok fent)hogy életének ki tudja hanyadik de a PKN. ranchen eltöltött harmadik év után, folyó hó 14.-én házából végleg kiköltözött. Temetésérõl a nagy melegre való tekintettel azonnal intézkedtem. Posted Image

#180 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 June 28. - 16:23

Üdv,HIBRIDEK!!!Korábban már írtam két csigámról, akik kiskoruk óta együtt élnek, és külön faj(tá)hoz tartoznak (iradeli és fulica). Ma reggel találtam náluk két kicsi csigát. Ezek fehérek, és elevenen jöttek világra, vagyis az iradelitõl származnak. A papa minden kétséget kizáróan a fulica (kivétel, ha a csigák szûznemzésre is képesek, de ez tudtommal kizárt). Kíváncsi vagyok, felnõve milyenek lesznek.

#181 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2003 June 28. - 20:27

Salátában gazdag túlvilági életet kívánok a néhai Emmának a boldog csigamezõkön!Lehet, hogy nálam is lesznek hibrid csigák. Átköltöztettem õket egy nagyobb viváriumba (felvilágosítottak, hogy amiben a csigákat tatjuk az nem terrárium, hanem vivárium), és most az iradelik és a fulicák együtt vannak. Láttam, hogy érdeklõdnek egymás iránt.

#182 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2003 November 21. - 14:30

S vegül is lettek hibridjeid?

#183 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 posts

Posted 2003 November 23. - 12:53

Eddig se nálam, se Hux-nál nem jelentek meg további hibridek...

#184 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,993 posts

Posted 2003 December 18. - 15:55

A hibridek lesznek a legjobbak,azok nem tudnak majd szaporodni =nincs kiscsiga gond Posted Image

#185 Ilycsin

Ilycsin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 posts

Posted 2004 March 22. - 18:56

Hmm, most en vagyok teljesen hulye, vagy akkor most mi van? Egy eve, megeskudnek, hogy mindenhol Achatina iradeli-ként emlegettek az elevenszulo csigaimat, most meg hirtelen A. iredalei all mindenhol.... Tud errol valaki valamit?

#186 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2004 March 22. - 20:16

Ez érdekes, iradeli vagy iredelai? Eddig én is iradeli-ként ismertem. A google több találatot ad iredelai-ra, iradeli-re csak kettõt. Akkor valószínûbb, hogy az iradeli elírás (mindkét név ugynazt a csigát takarja a megtalált oldalakon).Találtam egy érdekeset:[url="http://"http://users.skynet.be/adrizoo/achatina_iredalei.html"]http://users.skynet.be/adrizoo/achatina_iredalei.html[/url]Ezek szerint az iradelik/iredelaik alapban nem is mind fehérek, csak nekünk vannak albínó példányaink? Találtam régebben olyan oldalakat, ami barnának mutatta az iradeliket, de azt hittem, csak valami tévedés.

#187 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2004 October 12. - 21:25

Igen! Végre találtam egy fulicát a kiscsigák között! Aludt, felébresztettem, és külön üvegbe raktam, hogy szem elõtt legyen. Most épp egy akkora szelet uborkát eszik, ami nagyobb nála. :D De lehet, hogy nem is fulica, hanem iradeli-fulica hibrid. Bár ennek kicsi a valószínûsége.

#188 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 9. - 16:03

Hali mindenkinek! Én nekem 3 afrikai csigóm van! Imádom õket!Több mint féléve vannak meg!Nevük:Uszi-Doboz,Nitro és Turbo!Naon aranyosak majd hogy nem "kis" koruk óta én "nevelem" õket! Pussz:Dorco

#189 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 9. - 16:05

Miért vivárium? Van valmi különlegessége?

#190 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 9. - 16:13

Nekem 3-szor petéztek le de sosem maradtak meg! Segítenétek???

#191 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 9. - 17:25

Achatina immaculata csigóim vannak ha jol néztem!

#192 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 10. - 19:19

Ilyen ritkán járnak erre emberkék? A tozeget lehet sima virágföldel keverni vagy nem ajánlatos?

#193 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2,920 posts

Posted 2005 January 10. - 19:49

Kevés a fórumos csigatartó.Nyugodtan keverheted virágfölddel. Nálam a talaj úgy néz ki, hogy alul van egy réteg homok, fölötte virágföld. A homok azért jó, mert a föld nem tud elmocsarasodni, ha véletlenül túl sok vizet öntenék be nekik, vagy nagy nedvességtartalmû kaját (pl. kígyóuborka) kapnak huzamosabb ideig.

#194 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 11. - 14:41

Köcce Huxley!És mit tudnál mondani a petékkel kapcsolatban?Naon jó a képed!!!!!!!!!8)És aranyos a kiscsigód!Mekkora lett?

#195 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,519 posts

Posted 2005 January 11. - 16:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Dorco: És mit tudnál mondani a petékkel kapcsolatban?[/QUOTE]Sokan vannak és én már csak akkor veszem észre õket, mikor százfelé másznak kiscsiga alakban! tongue.gif :D Ennek köszönhetõen már nem tudom megsaccolni sem, hány csigát tartok, de sok-sok generációt nevelek az biztos! :rolleyes:

#196 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,519 posts

Posted 2005 January 11. - 16:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Dorco: Nekem 3-szor petéztek le de sosem maradtak meg! [/QUOTE]Csak most olvasom! Mázlista!!! Posted Image

#197 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 11. - 18:17

Hali Lombardo!De mért nem maradnak meg?Jó a klima...kaja...páratartalom...Az "anyák" is hordják õket(1.petézésnél, a többinél nem )!Mit tegyek? :rolleyes:

#198 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 11. - 18:29

És tod mi a jó h az elsõ petézés sikerült a legjobban pedig akkó még csak 5 hónaposak voltak!Naon büszke voltam rájuk! De most meg semmi...nem maradnak meg...épphogy kikellnek... :(

#199 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,519 posts

Posted 2005 January 12. - 12:14

Fogalmam sincs miért nem maradnak meg, de szerintem addig örülj!Ha kikelnek egyszercsak azon kapod magad, hogy 100 feletti létszámú a csigaállományod! Hát kell ez neked??? :confused: Persze, ha van teknõcöd meg lelkierõd feletetni õket, akkor no problem. :D Én egy idõben lelkesen próbáltam elajándékozni a horror mennyiségû szaporulatot, de ahogy megszabadulok néhánytól 10x annyit produkálnak helyette. :rolleyes:

#200 Dorco

Dorco

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 posts

Posted 2005 January 12. - 14:41

Nincs teknösöm de akko is szeretném ha egyszer még lennének kiscsigóim, öröm õket nevelni!!!!! Mer neked kb hány fajta csigád van, és hány?Mióta tartod õket? Posted Image