Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas könyvek


  • Please log in to reply
878 válasz a témához

#121 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 11:48

Ezt pedig karácsonyra kaptam, nagyon szép könyv: Posted Image

#122 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 11:58

Anikó!Szép paci van az elején Posted Image , de mi van a belsejében? Konkrétan nem arra gondolok, hogy lapok, meg képek, hanem a témájára. Jártam ugy, hogy nem volt idöm belelapozni az uj lovaskönybe, otthon meg kiderült, ugyanaz mint egy másik, csak más borítóval, és a témákat más sorrendben tárgyalják. Azóta óvakodom a gyors vásárlástól, mivel egy könyv, ha ló kerül az elejére, rögtön 3-4000 Ft-nál kezdödik.

#123 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 20:37

Misi!Ezzel a könyvvel én rosszabbul jártam ugyanis le volt fóliázva és bele se tudtam nézni.Azért meg vettem,de lényegében semmi új infóvalo nem lettem gazdagabb(a képek szépek).Bocs Aniko nem akartam leszólni az ajándékod Posted Image csak a véleményem írtam le.

#124 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 22:34

Pettko-Szandtner Tibor: A magyar kocsizasAnnyira nagyon alapmu, hogy ihajj (meg csuhajj)... 1931-es, asszem, 98-ban adta ki a Lapu Bt reprint.

#125 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 15:06

Találtam egy "lovas" könyvet, ajánlom mindenkinek, ha látjátok valahol feltétlenül vegyétek meg. Én magam lassan egy hónapja hurcolom magammal mindenfelé, és ha akad egy kis idõm, buszon, kocsiban, fogorvosi váróban, akkor ezt olvasgatom. A könyv "vegyesfelvágott", tematikus válogatás 350 oldalon. Mûfaji korlátok nélkül, de éppen ezért nagyon érdekes. Van benne minden, ami a lóhoz kapcsolódik, többek között vers, novella, mûvészettörténeti fejtegetés arról, hogy mit jelképez egy középkori németalföldi naiv festõ páros táblaképének lóábrázolása, leírás pl. a lipicai és arab lovakról, tanulmány a szekér és a kocsi kialakulásáról, gyönyörû kocsi, hintó és szán vázlatokkal, összegzés arról, hogy a ló és a lótartás eszközei hogyan köszönnek vissza magyar nyelv szólásaiban. Vannak visszaemlékezések, riportok ismert lovasokkal, vagy nem lovasokkal, mint pl. Polgár Judit, de a beszélgetés apropóját azért itt is a sakk ló figurája adja.A könyv címe: Alibi hat hónapra-LOVAKKiadó: Alibi Kiadó Kft. 1118 Bp. Mányoki u. 6/b.Telefon: 315-1139e-mail: alibialibi@ freemail.huKapható a könyvesboltokban és a kiemelt hírlapterjesztõknél. (Ha megrendelik nektek, a két lovasboltosunknál is. ;) )Ja, és amikor rábukkantam, pont egy jõringezõt ábrázoló képeslapnál nyílt ki!!! Ez a silveradói szánkózás másnapján volt, így gondolkodás nélkül megvettem, de végül nagyon bejött. [ 07 Február 2003, 14:11: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]

#126 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 16:28

Ez az! Volt a kezemben és más témájú beszélgetés közben leskelõdtem illetlenül beléje, magamban pedig azon járt az eszem, hogy milyen jó könyv.A jöringes képet be tudod tenni a topicjába? Mert nem semmi, ahogy ott élõadja a fazon!

#127 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 21:15

Adrienn!!Köszi az info-t, én már rendelem is!!!!! Posted Image Akinek kell csak szóljon, jövõ héten már lesz nálam is! (és elkezdem olvasni!!!! tongue.gif )Bye, PH Posted Image Anikó!Az milyen könyv???? még nem láttam. Megírnád a pontos szerzõt, címet, kiadót???köszike, PH Posted Image [ 07 Február 2003, 20:17: Az üzenetet átszerkesztette: Paint Horse ]

#128 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 8. - 2:42

Dr. Repkény IstvánSzekerezésKocsizásSzánkózásBábolna Rt. üzemi nyomda 1992A borítón fekete-fehérben egy szürkemarhás fogatkocsik, szánkók, hámok, befogási módok, lovak kocsizással összefüggõ betegségei, megelõzés, takarmányozásSzerintem praktikus

#129 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 9. - 3:23

PH!Nem nekem címezted, de nálam is kéznél van.Lovak-tartás és gondozás-lovaglási technikák-fajtákMary Gordon WatsonRussel LyonSue MontgomeryKiadó:Gabo

#130 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 9. - 9:59

Posted ImageKiadó: GABO KönyvkiadóÁrat nem tudok, de kb. 6000 Ft lehet. Elõször is szép a kiadvány, gyönyörû fotók, igényes kivitel, szép nyomás, jó papír. (Megszólalt bennem a nyomdász.)Nos, van benne történelmi áttekintés a lovak fejlõdésérõl, aztán a lovak csontozata, izomzata, belsõ szervei, azok mûködése, színek, jegyek ismertetése.Aztán a lovak viselkedését tárgyalja a könyv, tanácsokat ad a lóvásárláshoz.Külön fejezetet szentelnek a lovak egészségének, különbözõ betegségeket írnak le részletesen, tünetek, stb.Újra meg kell jegyeznem, hogy nagyon jók a fotók, szemléletesek azok számára, akiknek esetleg nincs kitõl kérdezni.Újabb fejezet a sportlovakról, a lovas- és lósportokról. Pályarajzok, magyarázatok.(Van szó a western-lovaglásról is! Posted Image )Aztán egy fajtabemutató fejezet (szintén jó fotókkal) Végül egy mitológiai lovak c. fejezet, ez is nagyon érdekes.Szép ajándék egy lókedvelõnek, nem állítom, hogy a szakkönyvekkel versenyre kelhetne, de azért nekem tetszik! tomsawyer: Én biztosan kicsomagoltattam volna a könyvesboltban, nem szeretek zsákbamacskát venni. Posted Image

#131 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 14:02

Jártam ma egy könyvesboltban és teljesen véletlenül megláttam néhány lovas könyvet. Akkor jöttem rá, hogy valakivel valószínûleg nem ugyanarról a könyvrõl beszéltünk, ugyanis létezik egy Lovaglótanárok a lovaglásról és egy Gondolatok a lovaglásról címû könyv is. Az elõbbinek a szerzõje Ernst József. Én a második könyvre gondoltam, de most már mindkettõ nagyon érdekel, csak nem akarok/tudok rájuk pénzt költeni. :( Megvenném õket, ha csak ezek érdekelnének, de túl sok mindenre fáj a fogam és nem vehetek meg mindent.Ezen kívül lenne egy kérdésem. A Lovasakadémia Díjugratás a Némethy-módszerrel címû 11. kiadványa megegyezik a Némethy-módszer címû zöld könyvvel vagy csak alapoz a Némethy-módszerre?

#132 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 14:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:Ezt pedig karácsonyra kaptam, nagyon szép könyv: Posted Image[/QUOTE]Én is megkaptam ugyanwezt karácsonyra, errõl már írtam is ebbe a topicba! Posted Image

#133 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 14:08

az ára azt hiszem (bele volt nyomtatva) 7-, vagy 8ezer forint.

#134 Cobbler

Cobbler

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 15:33

AnikóEz tényleg szép könyv. Nekem is meg van.Csak van benne néhány elírás.Na, nem is emiatt szóltam hozzá, csak ehhez a könyvhöz kapcsolódik egy számomra kedves történet:A fiam (4 éves) elõszeretettel lapozgatja ezt a könyvet. Egyszer, amikor a ló csontvázához ért, hosszasan nézte, majd így szólt:- Nézd, apa! Robotló! Egyébként kedvelem ezt a topic-ot. Ez alapján bõvítem a lovaskönyvtáram. Bár néhány ajánlott könyvet még nem sikerült megtalálnom.

#135 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:43

Tomsawyer, Aniko!Köszönöm az infot! Bõvítem lovasboltom kínálatát!!! :D Hali, PH (szerintem lovaskönyvekben én vagyok a legjobb!! Posted Image )

#136 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:55

Nekem is megvan már vagy 1éve. De tuti 6000 alatt van. Tényleg szép ajánlom mindenkinek. Én gyûjtöm a lovaskönyveket. Már van:26.(Van külföldi is 4 német 1 angol. Imádom olvasgatni. A kedvencem a Lovasakadémia sorozat. Tele van jó dolgokkal.

#137 Cobbler

Cobbler

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 17:04

Paint Horse:Nem Te ajánlottad valakinek, hogy a Lótartás a családban c. könyvet el tudod küldeni postai utánvéttel?Ha igen, akkor én is vevõ lennék egyre... persze, ha megtalálom, hogyan kell magánüzenetet küldeni...

#138 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 20:18

Cobbler! Én voltam! Posted Image Ha nem sikerül a magánüzi, hívjál fel, a számom úgyis publikus: 06-30/9-600-120.Szia, PH Posted Image

#139 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 20:32

Frankie!Nem tuti.Jelenleg a Librinél 6990Ft, én is e körül vettem.Tegnap számoltam össze mennyit költöttem eddig könyvekre az elmúlt 9 hónapban, elég durva az eredmény(24 kötet,ebbõl 22 az enyém)az összeg nem pontos de olyan 55000Ft jött ki.És még nem teljes a könyvtár :D .

#140 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 0:19

Visszaolvasva az eddig írtakat arra a következtetésre jutottam, hogy két könyvvel feltétlenül gazdagítani kelle könyvkészletemet:A Némethy Bertalan féle könyvvel és a Lovasakadémia "Fiatal hátasló kiképzése" címûvel. A kérdésem csak az lenne, hogy merre találom õket.(a kerepesi út meglehetõsen kiesik útvonalaimból)

#141 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 0:25

én vhol 30-40 körül járok, van olasz, német, angol is :-P megígérem, mexámolom

#142 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 20:13

Sellõ!Paint Horse megoldja a gondodat! Posted Image Mint pizza párduc a RózsaszínPárduc címû alkotásból! :D Csak egy telefon, email, és máris repül a keresett könyv! Posted Image Hali, PH ;)

#143 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 21:06

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Csak egy telefon, email, és máris repül a keresett könyv![/QUOTE]"Emil" ment, köszi

#144 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 17:09

Jajajaj! Sellõ! Légy kedves mégegyszer azt az emilt elküldeni, éppen gépet cseréltünk és szerintem valahol elkallódott az éterben! Elõre is köszi és bocs!Üdv, PH :(

#145 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 18:32

Hát nekem kereken 84960 ft jött ki. Nekemis van még amit meg kell venni.

#146 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 15. - 19:48

Frankie!Látom van még mit behoznom :D .

#147 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 19:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Jajajaj! Sellõ! Légy kedves mégegyszer azt az emilt elküldeni, éppen gépet cseréltünk és szerintem valahol elkallódott az éterben! Elõre is köszi és bocs!Üdv, PH :( [/QUOTE]Ezen ne múljék, küldöm máris Posted Image

#148 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 20:15

A terembura által is említett Alibi címû könyvben szerepel, hogy hamarosan meg fog jelenni egy Xenophon összes sorozat. Benne természetesen a lovaglásról szóló alapmûvével.Valaki nem látta már boltokban???

#149 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 20:48

Sellõ!Valami nem stimmel!Írom az emil címet,amire küldhetsz, mert szerintem máshova ment, ugyanis nem kaptam semmit!!! :( painthorse@painthorse.hu vagy,painthorse29@hotmail.comEzek bármelyikére jöhet. Nem értem, miért nem kaptam meg....Szia, PH :( Posted Image

#150 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 16. - 21:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Nem értem, miért nem kaptam meg....[/QUOTE]Igazán nem értem, hogy miért nem kaptad meg, ha egyszer NEM nyomtam rá a "küldés" gombra.Az elsõ elment, de a maiba ez a kicsi kis malõr csúszott be. Posted Image (magamnak)Bocsi és köszi a figyelmeztetést, nem tudom mikor vettem volna észre. Posted Image

#151 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 10:38

Már "A lótartás a családban" c. Novotni Péter által írt könyv felénél tartok, és az elsõ oldalakon megrökönyödtem attól, hogy helyesírási hibák vannak a szövegben. Pl. mindíg, minnél, stb. Posted Image Ezt nem értem, mielõtt nyomdába adnak egy könyvet nem ellenõrzik a helyesírását?!

#152 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 12:34

Zapolya!Végre másnak is égnek áll a haja a helyesírási hibáktól!!!!!! Posted Image

#153 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 12:38

Nem vagyunk egyedül ezzel: [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=2;t=000072;p=2"]vannak még rajtunk kívül, akik kiakadnak ilyesmin. Helyesírás ügyben Moly a legszigorúbb, de azért egy könyvben ne legyenek helyesírási hibák, az már nagyon túlzás.[/url]

#154 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 13:42

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya:Ezt nem értem, mielõtt nyomdába adnak egy könyvet nem ellenõrzik a helyesírását?![/QUOTE]Elvileg de. Kérdés, hogy mennyire igényes a kiadó, illetve a szerzõ. Bár az utóbbi sokszor nem tehet a hibáról, ha pl. egy szövegrészt újra be kell szedni, és azt valami anti-helyesíró teszi. A kézirat leadása után meg többnyire a kutya sem ajánlja fel a szerzõnek, hogy nyomdába kerülés elõtt még egyszer átnézheti a mûvét, így már csak a boltban köszönnek vissza az ordító hibák, amikért, ha õ maga vétlen is, mégiscsak õ ég.Elvileg ezért lenne olvasószerkesztõ meg korrektor, hogy ilyen hibák ne legyenek.Bár néha azok is tesznek csúf dolgokat, nekem pl. egyszer egy fordítás alkalmával az általam igenis JÓL fordított lófajta elnevezés helyett valami katasztrofális baromságot írtak, így is jelent meg, aztán nesze neked, magyarázd meg bárkinek, hogy nem te voltál a hülye.De szvsz sokszor már a kiadó neve is sokat elárul. Mert nem mindegy, hogy pl. a Mezõgazda Kiadó Lovasakadémia sorozatából vásárolsz egy igényes kötetet, vagy mondjuk az Alexandra Kiadó katasztrofális, igénytelen, hibáktól hemzsegõ fordításaiból, ahol max. a fotók érnek valamit.

#155 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 13:07

Sellõ! Ment vissza egy válasz mail, röstellem, de értetlenkedésem van benne! Várom válaszod,Hali, PH Posted Image

#156 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 13:41

PH! A Fiatal hátasló kiképzése c. könyv engem is érdekelne! Neked van? Én egy ideje nem találok sehol :(

#157 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 20:11

Posted Image Elfogyott nálam is, és a kiadó 1 hónapra ígérte. Viszont az új, 11. kötet már van, úgyhogy azzal tudok szolgálni! Posted Image Ha vártok 1 hónapot, jegyzem addig az igényeket, és friss meleget kaptok! :D ;) Hali, PH

#158 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 20:23

idézet:
Ha vártok 1 hónapot, jegyzem addig az igényeket, és friss meleget kaptok! :D ;) [/QUOTE]Várok, addig olvasom a másikat (ha lehet ;) )(emil ment!)

#159 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 21:31

Várok, hisz' nem tudok mit tenni :( A 11. kötetnek mi a címe?

#160 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 21. - 13:13

Sac! A pontos cím:Lovasakadémia 11. Némethy BertalanDíjugratás - a Némethy-módszerrelUgrólovak és lovasok edzésének korszerû módszere.Szia, PH Posted Image