Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Parasztélet


  • Please log in to reply
9342 válasz a témához

#161 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 9:27

http://gallery.site....ma_211.jpg.html

Hát eggazi parsztjánynak született no.

kolbászos naon :kir: :kir: :kir:

#162 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 9:40

De! Nagyon sok kép van. Sztem csodálatosak a lovak, majd látni fogjátok, ahogy lesz idõm teszem fel. Azt figyeljétek majd meg, hogy mennyire más az ilyen félvad, abszolút nem elrontott lovak szeme, mit a vásárokat, több gazdát megjárt, rosszul tartott vagy nevelt lovak szeme. Nagy élmény volt, és fantasztikus volt látni dolgozni, a mi helyi "suttogónkat", aki nem suttogó, de ahogy erre mondják látott már lovat.

A házaspár is rendkívül kedves volt, végül azt mondták megtartanak bennünket, és szeretnének meglátogatni is. Hát jöhetnek bármikor, és remélem a jövõ évi termésbõl (csikós és vackor pálinka, is tudunk vásárolni/inni). :kir:

A fotókon néhol, hiányoznak a fülvégek, vagy orrvégek, és biztos az élesség stb. is hagy kivánni valót maga után, egyrészt én sem vagyok profi fotós, másrészt a lányom sem. A hangulat és a lovak szépsége átjön.

Mihók jelenleg boxban van, jól viseli. Barátságosan dugja ki a buksiját, ahogy bemegyünk az istállóba. Az abrakra elsõ nap csak néztek, hogy mi lehet, ma reggel már rávetették magukat. Ha lesz idó délután, a hucult felnyergeljük, mert õ hátas, Mihóknak pedig megszeretnénk mutatni a körkarámot.

Én jól megfáztam, mert az akció végén már vert az esõ, most teázom. :kv: :rolleyes:



http://gallery.site....ma_211.jpg.html

Hát eggazi parsztjánynak született no.


Látom kóbászbó van a kerítés! :kir:
Oszt nem párót zõdségen kéne tartani a szentemet? Az a sok zsír, meg hús, meg fûszer, jujj! :kir: :yeah:

#163 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 12:57

Ha látnád, úgy csap le az ilyen csemegékre mint a héja! :D
Próbáld már meg máshol feltenni a képeket, ez a képfeltöltés mostanában olyan sz*r.
Nekünk is van egy pár eladó kecskénk, ide is bebököm, hátha még rákaptok a kecsketejecskére is. :)
http://www.teszvesz....bak_jerkek.html

#164 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 13:03

Az a baj, hogy nagyon béna vagyok mûszakilag, aztán végre ezt a képfeltöltést már tudom kezelni. Te melyik, vagy ti melyik fotótár helyet ajánljátok? Ez a Teszvesz - ahol fenn vannak a kecskéid, forgalmas hely? Ez a licitálósdi nagyon bonyolult?

#165 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 13:16

Gallery.site.hu, én is innen koppintottam, egyszerû és ottmarad mindig, ha feltöltesz csak elõ kell venni. A tesz-vesz meg nagyon egyszerû, én már sokmindent adtam-vettem. Érdemes megpróbálni, amit eddig kidobáltam vagy elajándékoztam is elkelt még mindig, fillérekért ugyan, de valaki hasznát vette legalább. Erre a házaspárra egyébiránt én is kíváncsi lennék. Ha bevállalnak gyerekestül lehet leruccanunk pár napra, persze nyaralási jelleggel, nem a nyakukra, a nyáron.

#166 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 13:26

Ezen a gallery site-n regisztrálni kell?És azután?

#167 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 19:56

Gallery.site.hu, én is innen koppintottam, egyszerû és ottmarad mindig, ha feltöltesz csak elõ kell venni.
A tesz-vesz meg nagyon egyszerû, én már sokmindent adtam-vettem. Érdemes megpróbálni, amit eddig kidobáltam vagy elajándékoztam is elkelt még mindig, fillérekért ugyan, de valaki hasznát vette legalább.
Erre a házaspárra egyébiránt én is kíváncsi lennék. Ha bevállalnak gyerekestül lehet leruccanunk pár napra, persze nyaralási jelleggel, nem a nyakukra, a nyáron.


Akkor megpróbálom a Gallery-t, meg a tesz-veszt is. A házaspár sztem télen fogadó készebb, megkérdezem azért tõlük, mivel nyáron Ópusztaszeren bemutatóznak. De! Oda pl. Ópusztaszerre, is le lehet menni nyáron, aludni is lehet ott, mi voltunk idén, de sajna csak egy napra értünk rá.

#168 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 20:07

A galleryn minden ott van érthetõen. Még én is elboldogulok rajta, pedig mûszaki hülye vagyok, értsd szó szerint.

#169 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 20:12

ÁÁÁ! Regiztem, és nem értek semmit. Nem találom, hol a képfeltöltés opció? A "Te albumodnál" kapok egy oldal angol dumát. Ha telepíteni kell vmit a gépre, akkor feladom!

#170 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 20:22

Van a bal sarokban egy lekattinthatós nyelvválasztó. azt magyarra állítod, azt elemek hozzáadása-ra kattintasz alatta a sok választható közül, és onnan már egyértelmû kell legyen. Azt hiszem rögtön a tallózást dobja ki.

#171 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 22:54

Sikerült! Köszi ez télleg sokkal jobb hely, mint a képfeltöltés! Zseni vagy! :yeah:

http://gallery.site....ok/073.JPG.html

#172 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 7:50

Wáááááá tök jó képek! Az a szõke kis csikó nekem nagyon begyere. :) Meg nagyon jól néznek ki azok a piros kötõfékek.

#173 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 8:23

Én nem szeretem ezeket a kötõfékeket. De úgy tapasztaltuk, ez a legstrapabíróbb. Sajnos a többi elszakad, ha komoly igénybevételnek van kitéve, és hát egy-egy még soha meg nem kötött csikó, próbára tudja tenni a cuccot. Amúgy napi használatra a csomózott kötõféket favorizálom, de sokszor elszakadt, persze a legrosszabbkor, és pl. a hafink tarkójáról rendszeresen lecsúszott.

#174 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 10:38

http://www.webvizio....m_content=w_inf

Edited by kátyus, 2009 december 2. - 10:43.


#175 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 11:17

Hány ló lett a tiétek?

#176 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 12:06

5-öt vettünk. Kettő márciusi csikót egyik kanca, másik csődör, (a képeken, a kendersörényű, meg a másik sárga, férjem szerint az utóbbi pej), egy másfél éves csikót, az a hókás pej kesely lábakkal. A két pej édestesók, a kendersörényűvel pedig féltesók. Egy hucul heréltet, 9 éves, ő bemutatós ló volt, a többi nyers. És Mihókot, aki öt éves csődör. Származásuk szerint, a házaspár első lovai akhal-ok voltak, azt tették mfv-re, majd az így született csikókra arabot tettek, hogy kisebb lovakat kapjanak, mert nekik az kell a bemutatókra. Egy kupec barátunk vett szintén 5-öt, és akit a képen a mi helyi "suttogónknak" tituláltam, ő vett 3-at. Így tudtuk megoldani, hogy mindenki megvehesse a neki tetszőt, mert csak egyben adták a lovakat, annyiért-amennyiért. Persze a házaspárnak is segítettünk, nem akarták meghírdetni, hogy ne legyen ott busójárás, sem egyenként szarakodni a vevőkkel. És ha már ennyit firkáltam, a hucul herélt és a három csikó is eladó. Mivel, mint írtam, legelőn nevelkedett, félvad lovak, akik abszolút bizalommal vannak az ember felé, jó lenne hiozzáértő gazdát/kat találni számukra, olyat ki remek lovat nevel belőlük, mert a nyersanyag adott. Ha tudtok vkit, aki ilyen, és szokott lovakat venni, megemlíthetnétek neki. Nem kér a férjem sok pénzt értük, fontosabb, hogy ki veszi meg. A huculért 170 ezret, a három csikóért, ha egybe viszik 260 ezret szeretne kapni.

#177 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 12:19

Gilice hucult keres nagyon.

Edited by tipara, 2009 december 2. - 12:19.


#178 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 13:15

5-öt vettünk. Kettõ márciusi csikót egyik kanca, másik csõdör, (a képeken, a kendersörényû, meg a másik sárga, férjem szerint az utóbbi pej), egy másfél éves csikót, az a hókás pej kesely lábakkal. A két pej édestesók, a kendersörényûvel pedig féltesók. Egy hucul heréltet, 9 éves, õ bemutatós ló volt, a többi nyers.
És Mihókot, aki öt éves csõdör.
Származásuk szerint, a házaspár elsõ lovai akhal-ok voltak, azt tették mfv-re, majd az így született csikókra arabot tettek, hogy kisebb lovakat kapjanak, mert nekik az kell a bemutatókra.

Egy kupec barátunk vett szintén 5-öt, és akit a képen a mi helyi "suttogónknak" tituláltam, õ vett 3-at. Így tudtuk megoldani, hogy mindenki megvehesse a neki tetszõt, mert csak egyben adták a lovakat, annyiért-amennyiért. Persze a házaspárnak is segítettünk, nem akarták meghírdetni, hogy ne legyen ott busójárás, sem egyenként szarakodni a vevõkkel.

És ha már ennyit firkáltam, a hucul herélt és a három csikó is eladó. Mivel, mint írtam, legelõn nevelkedett, félvad lovak, akik abszolút bizalommal vannak az ember felé, jó lenne hiozzáértõ gazdát/kat találni számukra, olyat ki remek lovat nevel belõlük, mert a nyersanyag adott. Ha tudtok vkit, aki ilyen, és szokott lovakat venni, megemlíthetnétek neki. Nem kér a férjem sok pénzt értük, fontosabb, hogy ki veszi meg. A huculért 170 ezret, a három csikóért, ha egybe viszik 260 ezret szeretne kapni.


Megtelt a postaládád....nem tudok neked pü-t küldeni.

#179 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 2. - 15:34

Ûrítettem. A postaládát. :kir: Este jövök, vissza kell mennem a lovakhoz. A hucul közben telefonáltunk, nem tisztavérû, az egyik szülõje hucul, a másik mfv.

#180 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 10:47

Mihókna úgy össze van állva a farka a bogáncsoktól, hogy bárkit letudnék vele csapni! Van tapasztalatotok, hogy, hogyan tudnám szétbontani? Ollón kívûl. Zsírral már bekentem, nem használt. Továbbá egy részen tenyérnyi nemezesedett rész van. ????

#181 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 11:00

Sok-sok türelemmel. Összefogod az egészet és szép lassan elkezded kifele szedni belõle a bogáncsot, fenntrõl lefele haladva jobb talán, mert utána könnyeb kihúzgálni a már nem bogáncsos részt. Azt is mindíg fentrõl lefele, mert forgítva csak még jobban gubancolódik. Nemezesedésre nincs tippem, ha fentrõl nem tudod megbontani, akkor szerintem vágni kell, de a bogáncsos részt 1-2 h alatt ki lehet bontani, na jó, lehet akár kevesebb is, de nekem min annyinak szokott tünni. Nem próbáltam lóra, de nekem annó a hajamra nagyon bejött, lónál is fontolgattuk, pont a bogáncsos korszakba, de akkor nem volt otthon, és a bolthoz 30 km-t kellett volna autózni érte. Szóval én kipróbálnám, talán Gliskur ? fésülés könnyítõ spray. De szerintem akkor is a végsõ megoldás sok türelem, csak esetleg valamivel könnyebb lehet ha befújod elõtte. (csak a saját agyongubancolódott hajamon próbáltam eddig, arra annó bevált, ha kipróbálod lovon, tájékoztass a hatásról, de ne várd tõle, hogy magától kibomlik :) , legjobb esetben nem lesz annyira sprõd, és könnyebb lesz kézzel szétgubacolnod :D )

Edited by tipara, 2009 december 3. - 11:17.


#182 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 12:33

A Gliss Kur nálunk is bevált márka.... A nemezes részre olló, a többire jó ez a "kegyszer". Nekünk a "Hair Repair " feiratú - a magyar szöveg szerint "teljeskörû azonnali hajregeneráló balzsam" van használatban, és tényleg hatékony. :) Meg ahogy Tipara írja, rengeteg türelem.... ;)

#183 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 15:25

mi is glisskurt használunk, javítja a helyzetet mindenképpen, de nem oldja meg. ami most ebben a pillanatban eszembe jutott, hogy trimmelõvel(asszem így hívják)lehetne fésülgetni és akkor a hajveszteség tépett, trendi lesz, nem cikkcakkos béna, ollós :D

#184 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 20:41

én is gondoltam a trimmelésre is! :yeah: Hát megpróbálok mindent, szerencsére nem kell vásárolni, a trimelõn kivûl minden van itthol, azt meg legfeljebb kérek a fodrászomtól, ha másként nem megy. Ami még kérdésem, hogy dolgozott vmelyikõtök, ilyen legelõn nevelkedett félvad lóval?

#185 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 12:11

Egyszerûen, határozottan. Sokkal "lovabbak", sokkal hamarabb értenek az egyértelmû jelzésekbõl. Konkrétan mire vagy kiváncsi? Ilyenkor elsõ pár nap nagyon fontos, mikor kiveszed a ménesébõl, hiányzik nekik a társaság és szinte maguktól csatlakoznak.Nagyon fontos (mint más lónál is ) a folyamatos következetesség, határozottság. Mindíg társként kezeld, de a rangsorban nincs kecmec. Az elsõ felülések szinte teljesen problémamentesek voltak nálunk, megmutattuk mit szeretnénk, õk meg nagyon jól állták a dolgokat, bár ez szerintem fajta/jellem függõ is.

#186 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 15:45

Teljesen az van, amit leírtál. Késõbb kifejtem és azt is, hogy milyen kérdéseim vannak. :yeah: :kocc:

#187 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 16:07



Ami még kérdésem, hogy dolgozott vmelyikõtök, ilyen legelõn nevelkedett félvad lóval?


Csak azze jottem ide be, hogy bekoszonjek EndyPapanak, es BUEK-ot kivanjak :ang:
SzuletesNapja alkalmabol :)

De ebe beledugom a zorrom, mert sok ilyen loval foglalkoztam ezidaig .
remelem meg sokat fogok. A legjobbak :yeah:
Richard Borgmann-ek csak ilyen lovai vannak a lotenyeszeteben, marmint a fiatalok :gm: , az elvalasztastol 3 eves korukig igy, menesben, felvadon tartja oket. A tenyeszkancakon , menen es masik nehany cutting lovan kivul kb minden evben vagy 30 vegyes fiatalsag :ang:
Csak neha fogjuk be, oltasokra , atvinni masik legelokre stb..
Csak akkor vannak kihozva a menesbol, amikor elkezdodik a napi rutinos folyamatos munka.
Es Tiparaval mar megint :rolleyes: :D egyetertesben vagyok, igy ahhoz nem 'veszek el semmit ' :gm: :D

#188 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 16:34

Csak azze jottem ide be, hogy bekoszonjek EndyPapanak, es BUEK-ot kivanjak :ang:
SzuletesNapja alkalmabol :)

De ebe beledugom a zorrom, mert sok ilyen loval foglalkoztam ezidaig .
remelem meg sokat fogok. A legjobbak :yeah:
Richard Borgmann-ek csak ilyen lovai vannak a lotenyeszeteben, marmint a fiatalok :gm: , az elvalasztastol 3 eves korukig igy, menesben, felvadon tartja oket. A tenyeszkancakon , menen es masik nehany cutting lovan kivul kb minden evben vagy 30 vegyes fiatalsag :ang:
Csak neha fogjuk be, oltasokra , atvinni masik legelokre stb..
Csak akkor vannak kihozva a menesbol, amikor elkezdodik a napi rutinos folyamatos munka.
Es Tiparaval mar megint :rolleyes: :D egyetertesben vagyok, igy ahhoz nem 'veszek el semmit ' :gm: :D

Köszönöm! :) :kocc:

#189 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 17:20

endypapa! Nagyon nagyon sok boldogságot! QS : NAON ÖRÜLÖK NEKED! :yeah: Remélem építõjellegû hsz-iddel segíted a munkámat Mihókkal. tipara és a te tapasztalatod is kincs lesz a számomra! :kocc: Nagy teher gördült le a vállaimról.

#190 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 19:43

Ez itt témába vág azt hiszem: Hol lehet jó kolbászhoz való belet kapni sos? (300kg-hoz!)

#191 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 19:48

Ez itt témába vág azt hiszem: Hol lehet jó kolbászhoz való belet kapni sos? (300kg-hoz!)

Privát-Hús Kaposvár

#192 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 19:49

Köszönöm, attól tartok az kicsit kiesik nekem. Budapest-Kecskemét-Segesvár háromszögben kéne hozzájutnom.

#193 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 20:26

Köszönöm, attól tartok az kicsit kiesik nekem. Budapest-Kecskemét-Segesvár háromszögben kéne hozzájutnom.

Bp. Gubacsi u

#194 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 20:38

Köszönöm, megnézem õket (hétfön).

#195 Kikki

Kikki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 21:59

Hol lehet jó kolbászhoz való belet kapni sos?


Érd Bagoly u.

#196 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 5. - 14:32

Tudja valaki,hogy a nagy-kocka/inkább téglalap/ kb.2,5m hosszú széna milyen árban mozog? Ez milyen mennyiség lehet,mennyi átlagos nagybálának felel meg?

#197 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 8:03

:hu:

Tudja valaki,hogy a nagy-kocka/inkább téglalap/ kb.2,5m hosszú széna milyen árban mozog?
Ez milyen mennyiség lehet,mennyi átlagos nagybálának felel meg?

Ha magaságot és széleséget is megadod nagyjából lehet következtetni.

#198 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 6. - 15:50

:hu:

Az utolso mondatokkal teljesen egyetertek, csak az a szomoru, hogy mire a hivatalos agrarpolitika is hasonlo allaspontra jut, addigra mar nem lesz kit tamogatni. Az ugynevezett kisgazdasagok, csaladi gazdasagok, "onfentarto" gazdasagok, az utobbi idokben felszamolasra voltak itelve, mind hatekonytalan termelesi rendszerek. Pedig szerintem meg mindig jobb ha valaki egy onfentarto gazdasagon belul, par hektaron, kepes eltartani onmagat, mintha egy tulzsufolt nagyvarosban munkanelkulinkent acsingozna segelyert, vagy miert ne, egyebb kilatas hianyaban bunozesre adna a fejet. De ugy latszik a jelenlegi vilagpolitika az utobbiakat jobban kedveli. Ami a szojat illeti, a nagyuzemi allatartas nagyban igenyli az ilyen "koncentralt" feherjeforast, es egyelore a holgy altal is emlitett egyebb novenyekkel, egyes esetekben a nehezkesebb termesztesi es feldolgozasi technologiak miatt, nem epp olyan egyszeru helyetesittenni. Meg gondolom, a nagy magtermeszto meg vegyszerelloallito cegek lobbija sem elhanyagolhato ilyen teren.

#199 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 7. - 14:20

Vasárnap ismét voltunk Ópusztaszeren. Végig volt szerencsém nézni, hogyan lop magának kancát egy csõdör a másiktól. Sajnos a bunyójukat nem tudtam fotózni, mire elszaladtam a gépért már végeztek. És azt sem, ahogyan nem engedi vissza a saját csoportjához a csõdör, és végül eltereli az õ területére, mert akkor meg segítebnem kellett. Mindegy ezt a pár fotót feltettem.

http://gallery.site.hu/u/mihok/csodor/

#200 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 7. - 17:33

Felénk a szalma 4000 a széna 10000.

Tudja valaki,hogy a nagy-kocka/inkább téglalap/ kb.2,5m hosszú széna milyen árban mozog?
Ez milyen mennyiség lehet,mennyi átlagos nagybálának felel meg?


Erre volt a válasz. Rosszat szúrtam be. :kir:

Edited by kátyus, 2009 december 7. - 17:31.