Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8938 válasz a témához

#8441 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 23. - 16:23

https://www.facebook...25556110923170/



#8442 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 31. - 6:53

...Galilei azt is kiszámolta, hogy a Sátán 1180 méter magas...

"Az eredményekkel az egyház elégedett volt, és Galilei jutalomból matematikaprofesszori állást kapott a pisai egyetemen. Csakhogy a levezetés hibás volt. Erre Galilei is rájött, és kerek fél évszázaddal később, 1638-ban, a Két új tudomány című művében korrigált."

 

Kár, hogy ez a kúp ma fordítva áll.

 

 



#8443 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 6. - 12:11

12961703_1001729959864267_56206452481177



#8444 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 15. - 13:30

A régieknek talán ismerős: http://zablaeskengye...dvesebb_trollom

:D :D :D



#8445 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 15. - 19:51

Olvastam, István jobban kezeli a jelenséget, mint a paci közönsége. :rockon:


  • Kistáltos kedvelte

#8446 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 13:56

11628959_46c3748e7537c148004ba86d4626058

 

Ha kevés a fű, jó lesz a napelem a csacsira.


  • Kistáltos kedvelte

#8447 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 11. - 21:42

http://index.hu/tudo...katasztrofatol/



#8448 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 12. - 7:54

Ami újabb katasztrófát okoz, csak más módon, más szinten és időben eltolva.



#8449 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 12. - 8:28

Vagy Mitől lehetne jobb...

 

A kiesett Puskás is megkapta az NB I.-es licencet

 

Néhány idény múlva pedig 32 résztvevős lesz az NB I.

 

 



#8450 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 14. - 9:10

Nem tudtam, hova tegyem, de jeeeejeeeeejeeee!!!!!!

 

http://index.hu/mind...dai_erdotuztol/


  • Annamari kedvelte

#8451 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 14. - 19:37

Egy Ausztrál kutatás bizonyította, hogy az orrszíj stresszt okozhat. A kísérletben az orrszíj négy féle állapotában nézték meg a lovak stressz-szintjét, teljesen laza, két ujjas szabálynak megfelelő, egy ujj beférjen, és teljesen szorosra húzott helyzetben. A lovak pulzusa és szemhőmérséklete az orrszíj szorosságával együtt nőtt, a szívfrekvenciájuk variablilitása csökkent, ezek pedig a stressz élettani jelei a lovaknál. 

 

A kutatást végző Paul McGreevy arra figyelmeztet, hogy nem minden ló mutatja egyértelmű jelét a stressznek, ezért a lovasoknak tisztában kell lenniük a kockázattal, még akkor is, ha úgy látszik, hogy a lovaknak nincs problémája az orrszíjjal. Csak azért, mert a ló nem mutatja jelét, még nem biztos, hogy minden rendben van. A lovak gyakran saját maguk legnagyobb ellenségei.

 

http://www.thehorse....e-horses-stress

 



#8452 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 14. - 19:50

Huh, köszi, ez a orrszíj téma előkerült nálunk nemrég, mert én nemes egyszerűséggel levettem a kantárról, és edzőnk sérelmezte. Hozzáteszem, Zengő soha semmilyen zablára nem tátogott vagy produkált bármi nemkívánatosat.



#8453 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 15. - 9:25

Fúúú, ez a téma nálam vörös posztó. :gm:

És mivel indokolta az edző az orrszíj szükségességét? (Ja, hogy a zabla nyomását átviszi az orrhátra? És egy szabályosan csatolt angol orrszíj esetében mekkorát kell a lónak tátogni, hogy ez megtörténjen?)
És ha tátog a ló, ezt a "problémát", (ami tulajdonképpen nem a probléma, hanem a probléma tünete) az orrszíj megoldja? Nyilván, mivel utána nem tátog.

Ha sír a gyerek, beragasztom a száját, világos. :dev: Nálam egy ilyennel az edző simán elásta magát.

Egy helyesen csatolt angol orrszíj gyakorlatilag dísz.

 

Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen orrszíjról van szó (nem álltam neki kibogarászni a cikkből, de majd megpróbálom) de a mellékelt képeken kétféle van: angol, ami szabályosan csatolva elvileg nem zavarja a lovat, de a képen fullra van húzva, és segédorrszíj, amit kivételes esetekben csatolnak szabályosan, és még úgy is leszorítja az orrjáratot, ha nincs szorosra csatolva, szóval erre simán igaz lehet, hogy lazára csatolva is stresszt okoz, mert lehet, hogy nyugodt állapotában csak simán ráfekszik a lágy orrjáratra, de munka közben a ló hiába "nyitja ki" a külső orrlyukait, a lágy rész nem tud tágulni.

 

(Hogy miért érint ennyire a téma: a kicsi lovam gyanúsan nehezen viselte a zablához szoktatási procedúrát. Volt ott minden, fejrázás, nyelvlógatás, vicsorgás, stb. MINDENKI azt javasolta, hogy tegyek rá kisorrszíjat. Én vettem a fáradságot, és belenéztem a szájába. Kiderült, hogy az amúgy is kicsi szájában van két farkasfog, plusz kanca létére kinőttek az alsó szemfogai, a felsők pedig ott vannak közvetlenül az íny alatt, az egyik egy-két milliméterre ki is látszik, de csak ha nagyon nézed, és tudod, mit keresel. Namost innentől nem érdekel, hogy hiszti vagy nem hiszti, ennek a lónak nem teszek a szájába zablát. Pont.

Bárhol máshol 99%, hogy ez a ló a szájába kötözött zablával dolgozná végig az életét, mert a lovasnak csak annyi a probléma, hogy a ló tátog. :angry: )

 

Mi meg már öt éve így nyomjuk: :cool:

 

10423695_816212815093073_238166682414833

 



#8454 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 15. - 10:19

Ahogy olvasom a cikket, viszont felmerül egy-két kérdés: úgy gondolom, a helyesen csatolt angol, vagy egyéb nem szájzár funkciójú orrszíj - amellett, hogy lovaglásilag teljesen fölöslegesnek tartom - nem kellene, hogy stresszt okozzon a lónak. Nyilván, ha a ló már megszokta, mert amúgy egy kötőfék is stresszt okoz, ha először van a lovon ilyen.

A cikkből kiderül, hogy "crank" orrszíjat használtak (ez nemtommilyen, talán svéd?) és nagykantárt, valamint hogy a lovak eddig egyiket sem ismerték. (a nagykantár minek ehhez a kísérlethez amúgy?) Az viszont nem világos, hogy egyéb fajta orrszíjhoz hozzá voltak-e szoktatva.


Edited by Gisari, 2016 május 15. - 10:23.


#8455 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 15. - 22:48

A crank orrszíj olvasmányaim alapján az, amikor visszafordul a szíj, és úgy van becsatolva, és azért szeretik, mert így jobban meg lehet húzni az erőátvitelnek köszönhetően. Most hogy ez a svéd vagy nem, azt nem tudom. :)

Azért ezt használták nagykantárral, mert ez egy általánosan használt felszerelés az elit díjlovas versenyeken. 

 

A szoktatás hiányán először fennakadtam én is, viszont mivel gyakorlatilag a nulla hatástól kezdve folyamatosan nőttek a stressz-tünetek, szerintem nem lényeges. A kísérlet tíz percig tartott mindenféle szár hatás nélkül, de így is szignifikáns kompenzáló tevékenységet mutattak a lovak utána, ásítottak, rágcsáltak, nyalogattak (mindezeket a szabályszerűen, két ujjnyira csatolt orrszíj is gátolja). Aztán persze biztos sok mindent meg lehet szokni és akkor jó esetben kevésbé stresszes, csak kérdés, hogy egy olyan eszköznél, aminek gyakorlatilag annyi a funkciója manapság, hogy díjlovas versenyen ne tátogjon a ló, mert azért pontot vonnak le, érdemes-e erőltetni. 

 

Az én lovamon kb. két-három éve nincsen orrszíj, szóval én sem vagyok pártatlan. :)

 

 

Ezen nagyon jót mulattam, aszondja az orrszíj célja:

- finoman (!!) csukva tartsa a ló száját, mert így segíti a kapcsolatot a zablán keresztül, ami a kommunikáció és kontrol alapja (WTF!? Így pont nem tud nyomorult kommunikálni, mert jól befogtuk a száját, de mindegy. Egyoldalú kommunikáció, na.)

- ló ne tudjon zabla elkerülő manővereket csinálni, pl nyelve alá veszi, meg keresztezi az állkapcsát (hát igen, ez kínos, nehogymár szóljon a ló, hogy valami gáz van, pláne ne láthassa már ezt minden arrajáró)

- a fix martingált hozzá lehessen csatolni (ja, ez bizony fontos, hogy le tudjuk kötni a ló fejét valamivel, ezt mindenki megértheti)

- helyén tartsa a kantárt (nemtom, nekem nélküle is helyén szokott maradni...)

- (és a végére a legjobb) kiegyensúlyozottá tegye a ló fejének látványát.  :D

 

http://practicalhors...nosebands-11817

 



#8456 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 16. - 13:03

kész beszarás....



#8457 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 16. - 13:12

Félelmetes amúgy, hogy az a rengeteg cuki paciimádó lovaskislány (amilyen én is voltam 20 évvel ezelőtt  :D ) eljut oda, hogy azon agyal, hogy tudja minél jobban redukálni az imádott állat fájdalmának/kényelmetlenségének látható jeleit. Ha beírom a gugliba, hogy noseband, csupa fullra húzott szájzárat ad ki elsőnek. Köztük ezt az újhullámos szutykot, amit lehetetlen úgy csatolni, hogy ne gátolja a lovat légzésben (is).

 

muserolle-double-dyon-2039.jpg

 

És az egy dolog, hogy az edzőbácsi/néni szava szent, és a cél szentesíti az eszközt meg egyéb baromságok, de ehhez a képhez facebookon láttam kommentelni szivecskéket, "kell"-eket, meg hogy jajdeszép, meg dejólnézki, meg hogy ez biztos nagyon kényelmes a pacinak. Hát ez a teljes agylágyulás biztos jele, mást nem tudok feltételezni.

 

 

 

 

 

 


  • Annamari kedvelte

#8458 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 16. - 16:27

http://www.abc.net.a...s-study/7386074

 

Más is felvetette a nem szoktak hozzá kérdéskört. Erre a válasz Kate Fennertől, hogy "Nem vagyok biztos benne, hogy valaha is hozzászoknának valamihez, ami megakadályozza, hogy rágjanak, nyaljanak és nagyjából azt is, hogy nyeljenek, szövet és ideg károsodást okozhat" Azt is mondta, hogy ahhoz, hogy erre hivatkozhassanak, az Ausztrál, vagy a Nemzetközi Lovas Szövetségnek meg kellene ismételni a tanulmányt olyan lovakkal, amik szokva vannak ehhez a felszereléshez. 
 
Az RSPCA a crank orrszíj teljes betiltását javasolja.


#8459 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 22. - 7:48

"A ló zsokéja a kulcscsontját törte el az esésben, de őt nem altatták el, hanem kórházba szállították."

 

 



#8460 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 22. - 8:22

Robi, végre egy kis humor. Bár fura, hogy 2012 óta most jutott el ide a cikk.

 

 

Az orrfék témához: A tiszti hátasom is igényelne valami hasonlót, mert bár ha tünemény, kötőfékkel is lehet, de terepen, vágta után megy a tátogás, zablába feszülés, hiába minden. Már feszítőt is próbáltam, ideiglenes sikerrel. Most épp sima kantárt csak, de gondoljátok, hogy ez hatékonyabb lehet? 

13263736_1832086523685326_89538184956811



#8461 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 11. - 7:27

"Történészek szerint a baloldali közlekedésnek praktikus, önvédelmi okai voltak. Az emberek nagy része jobbkezes, így ha valaki az út bal oldalán halad (jellemzően lóháton), a fegyvert forgató keze van a szembejövő sávhoz közelebb - vagyis ha egy szembejövőről kiderül hogy ellenség, hatékonyabban tud megküzdeni vele."


  • Eva kedvelte

#8462 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 12. - 22:06

:D

 

http://index.hu/mind...oregoni_cowboy/



#8463 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 14. - 7:18


  • Annamari kedvelte

#8464 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 17. - 22:57

http://kronika.ro/sz...int-allatmentok



#8465 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 18. - 12:59

Az ilyenre soha többé állatot bízni! Le a kalapot az állatmentők előtt!



#8466 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 8. - 15:19

12214795_6547ab960712990b4a0a8f78699d977

 

 



#8467 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 8. - 15:50

Itt nálunk most van egy mozgalom, ezt a fajta szórakozást betiltani. Egyetértek vele, ezt műanyaglovakkal is meg lehet oldani, egy ló nem ringlisspiel....



#8468 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 8. - 18:02

Itt nálunk most van egy mozgalom, ezt a fajta szórakozást betiltani. Egyetértek vele, ezt műanyaglovakkal is meg lehet oldani, egy ló nem ringlisspiel....

Ez is egyfajta munka, simán vállalható , akkor a jártatógépet is tiltsák be.


  • N.C. kedvelte

#8469 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 8. - 18:49

"Egyetértek vele, ezt műanyaglovakkal is meg lehet oldani, egy ló nem ringlisspiel...."

 

Igen. Lehet műanyag lovakkal is. Műanyag nyeregben, műfüves pályán, fedettben, műanyag répával, műanyag simogatással, dezodor és fertőtlenítő szaggal, winchester zúgással a szénaropogtatás helyett,...

A futószár, a járatógép, a körverseny, a dresszúra, az ugri-bugri, mint nem ringlispíl (ringelspiel), lókímélő lóhasználat.

Régebben a vásárokban, vurtsliban, sátoros ünnepeken a körhintát a mezitlábas gyerekek hajtották némi felülésért. Örömmel tették.

 

Gondolom, ettől lesz jobb a lovas helyzet.

 


  • emeset, N.C. és fafaragó kedveli

#8470 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 9. - 16:31

Itt még irányváltás sincs, ne bosszantsatok!



#8471 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 15. - 18:55

Cairoban működő lómentő csapat, le a kalappal nekik, irtózatos eseteket kapnak, ez az egyik:

https://www.facebook...?type=3

Itt ilyen szinten dolgoztatják a jószágokat egyébként hogy legyötrik róluk még a húst is?



#8472 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 15. - 21:16

A húst lehet legyötrik - bár ez inkább takarmányozási (vagy annak hiánya) kérdés szerintem -, de ez a nagy nyílt "seb" akár egy törés, sipoly és a kairói áldásos klíma (és higiénia) eredménye is lehet. A dologhoz hozzá tartozik, hogy egy ilyen mértékű gyulladás, gyorsan leapasztja a húst bármilyen gerincesről.

 

 



#8473 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 5:50

Ezeket a lovakat lekéne lőni, meg azt is aki ide juttata öket

 


  • Kistáltos kedvelte

#8474 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 21. - 19:29

Itt van egy kisebb összefoglaló cikk az Egyiptomi lovak és tevék helyzetéről:
http://www.boredpand...hy-wiebke-haas/



#8475 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 25. - 13:43

Besze Gábor csikós Puszta 17-est mutat be a Bács-Kiskun megyei Bócsán, a Vincze Lovardában 2016. július 24-én. A csikós tizenhét lovat fogott be és hajtott lépésben, ügetve és vágtában. A produkció Guinness-rekord, a korábbi csúcstartó tizenkét lovat hajtott egyszerre.

D__US20160724012-1024x681.jpg

 

 

http://www.hirado.hu...a-puszta-17-es/

 



#8476 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 25. - 15:50

húazannyát!!! :rockon:



#8477 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 29. - 12:20

http://mindenamikuty...veres-az-oltas/

 

A sok doki éhenhalna.



#8478 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 30. - 13:36

http://mindenamikuty...veres-az-oltas/

 

A sok doki éhenhalna.

Ráadásul egy vakcina ára 600 ft , nagy lehuzás ezért oltom magam a kutyákat évek óta.



#8479 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 30. - 15:56

Majd jól seggberúg a kamara.



#8480 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 30. - 16:39

Melyik?