Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8938 válasz a témához

#8281 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 24. - 22:22

http://www.lovasok.h...dex.php?i=96351



#8282 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 24. - 22:40

Pánikkeltés, mi???



#8283 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 7:10

az



#8284 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 7:36

Hát ugye , ki hogy látja...

 

Én másként: egy ilyen súlyú és következményekkel járó betegség esetén a fertőzési lánc felderítése szerintem - és a járványtan szerint is :cool: - alapkövetelmény.

 

A Vépen talált ló - ez ugye állami, mezőgazdasági szakiskola, a jövő mezőgazdáit képzi, itt tanulják, hogyan kell majd.. - Harkáról került oda.  Ez tőlünk cc. 10 kilóméter, a faluból fedeztettek ott póniménnel - persze nem engedélyezett -, történtek lócserék, stb.

 

Egyébként van Harkán egy fed. állomás is, Akha-teke ménekkel.

Na, ez a pozitív vérvétellel rendelkező ló erről a telephelyről került Vépre.

 

... ugye, kinek mi éri el az ingerküszöbét.


  • Kistáltos kedvelte

#8285 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 10:07

Ez a betegség is mint a többi csak úgy maradhat fent hogyha létezik,minthogy eddig is létezett s nem lett járvány,gondolom ezután is így lesz ,most több okból kifolyólag amit most nem tárgyalnék, nagy nyílvánoságot kapott és sokakat sokkolt a hír ,pedig ez ellőt is volt és ez után is lesz.Persze amit lehet meg kell tenni ,követni a beteg lovakat s ha szükséges elpusztítani.De páníkolni nem kell ,magam részéről mindenkit elzavarnék a klinikától,mert bárki lehet felelőtlen csak ők nem. Mellesleg úgy tudom egy beteg állat sem került ki az un köztenyésztésből.



#8286 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 10:58

"..úgy tudom egy beteg állat sem került ki az un köztenyésztésből."

Nem szoktunk róla tudni, mert elássák.

Nem tom', az ATEV megkérdi, mit visz el kutyaeledelnek?



#8287 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 11:04

nem hiszem  :D

de elássák......

ennek ellenére kiderül az ilyesmi "híre menne"



#8288 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 12:20

Hát híre van is...



#8289 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 13:23

Hülye kérdés - csak mert épp azon morfondírozom mostanában, jó lenne pár napra futót bérelni, hogy a lovak ismerkedjenek a dobozzal - elvileg, ha nincs alaposan kifertőtlenítve,  a lovakon kívül a kórokozó is (potya)utazik?



#8290 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 13:49

Egyember, nincs pánik, csak azért abajgunk, hogy rábírjuk az illetékeselvtársakat arra, hogy valamit csináljanak is a pénzükért. Mert az ok, hogy szerintetek nincs járvány (szerintem senki nem tudja mi van, miután az állomány nagy része szűretlen), de jó lenne tenni érte, hogy ne fajuljon el a helyzet. Tudtommal itt sokáig mentesség volt, aztán valami alacsony szinten megjelent, és a helyzet nem javul azzal, ha állateü intézmények exportálnak pár fertőzött lovat az ország különböző részeibe. Ennek, ahogy te is írtad, nem lenne szabad következmények nélkül maradnia.

Nekem a szomszédomban van elásva ló, aztán a mellettünk levő csalitosban is oszladozott egy, amíg a horgászok el nem vitették a bűz miatt. És hát ja, az Atev nem nagyon firtatott semmit, amikor szegény Lindát odavittük nemrég.

Ja, NC. fertőzési lánc, hát Tengerszemmel kapcsolatban is azon ment az egyik pánikkeltés, hogy a szállítót, amivel bevitték utána vígan használták egy darabig, és a hatóság nem igazán sietett ezt a szálat felgöngyölíteni. A fene se tudja, pl. ezen az úton történt-e fertőzés, és ha igen, az terjedt-e tovább. Én nem pánikolok, mert messze van és amúgy se nagyon szállítózok. :dev:

 


Edited by ori, 2015 július 25. - 13:53.

  • melodia91 kedvelte

#8291 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 25. - 14:04

http://www.rosenheim...ch-5268414.html

Németországban is kezdődik...


Edited by börni, 2015 július 25. - 14:06.


#8292 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 26. - 12:26

Veresegyházi lószállítós ismerősömnél felesleges flancnak ítéltem a fertőtlenítési naplót és a többit, amit felsorolt, ha valaki üzletszerűen akar lószállítani. 

Már nem tartom annak. 



#8293 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 26. - 19:26

Ori, ez erőszakal nem  fog menni,kis hazánkban magas szinten van a legnagyobb zűr a fejekben, ahoz hogy itt rend legyen 400 ft körüli lófelvásárlási ár kellene s tömegével kéne vágni a lovakat ,persze ezt mindent csakis rendezet papírokal oltásokal stb,hogy érdeke legyen normálisan csinálni. Nyugaton ezt magasfokon csinálják, müködik is , jót tesz a lótenyésztésnek is.Mi a szalálmiba való lóhust hollandoktól hozzuk be,pedig minimum önellátóak birnánk lenni,megoldódna a köztenyésztés anarhikus állapota,az igazán jó lovaknak lenne respektjük s mostani hisztéria sem lenne. 



#8294 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 27. - 5:24

Ugyanezt mondta a dokink is egyszer. Ettől függetlenül kitartok amellett, hogy a Nébih végezhetne érdemi munkát a köztisztviselői meg kitudja milyen fizuért.


  • N.C. kedvelte

#8295 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 27. - 8:52

"... ,hogy érdeke legyen normálisan csinálni."

Ez a lényeg.


  • Tom Forest kedvelte

#8296 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 27. - 22:25

Ori, ez erőszakal nem  fog menni,kis hazánkban magas szinten van a legnagyobb zűr a fejekben, ahoz hogy itt rend legyen 400 ft körüli lófelvásárlási ár kellene s tömegével kéne vágni a lovakat ,persze ezt mindent csakis rendezet papírokal oltásokal stb,hogy érdeke legyen normálisan csinálni. Nyugaton ezt magasfokon csinálják, müködik is ,

Te írtad múlkor, hogy az erőszakból minenki ért. az okos is, meg a buta is - amíg a szép szóból csak az okos. :cool:

Ahhoz, hogy 400 ft legyen az ár, ahhoz igen is ki kell kényszeríteni a rendezett állapotokat, ez lenne a feladata a Nemzeti Élelmiszerlánc Biztonsági Hivatalnak.

Amíg 160 lovat le lehet vágni az udvan végében, - lopott,csempészet, beteg?- addíg hülye lesz valaki normális árat fizetni...

A keresletet nem dobja föl a hegyekben rothadó lókoponya - egy kis lógyulait? Gondolod, hogy a fölvevőpiac szélesedik egy ilyen botránytól?

 

A megyei főállatorvos mesélte az előadása oldottabb részében, hogy kiment Olasz'ba a ló magyar útlevéllel és román chippel.

Visszaküldték, majd kiment  román ÉS magyar chippel. Visszaküldték, majd kiment román, magyar ÉS holland chippel.Visszaküldték, majd a kiszállított lóhúst a benne megtalált chippekkel visszaküldték.

 

Az évekkel ezelőtt kibukott tömegével hamisított útlevelek ügyében  csak én nem tudom, mi történt ?

 

Komolyan, valaki csodálkozik rajta, hogy az export nem húzza föl az árat??

 

Egyébként ez nem az én terepem, csak ugyan ez van az "élóló" piacon is, igénytelenség, rendezettlenség, ennek megfelelően bizalmatlanság. 

Mondhatni, vakmerőségszámba megy normálisabb nyugati érdeklődőt valami lóáruló udvarába bevinni...


Edited by N.C., 2015 július 27. - 22:34.

  • Tom Forest kedvelte

#8297 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 28. - 7:14

Veresegyházi lószállítós ismerősömnél felesleges flancnak ítéltem a fertőtlenítési naplót és a többit, amit felsorolt, ha valaki üzletszerűen akar lószállítani. 

Már nem tartom annak. 

 

Mi múltkor lószállítóval mentünk volna valahová és Nikollal abban maradtunk, bárki bármit mond, kifertőtlenítjük a futót mielőtt beletesszük a lovat.

 

Az állatorvostudományi egyetemmel szembeni állatpatikában elég tanácstalanul néztek rám, amikor lószállító fertőtlenítéshez kértem anyagot, nem nagyon tudtak mit ajánlani. Gyakori igény lehet.

 

( a dokink a formalinos oldatot ajánlotta, de az vényköteles és csak humán patikában kapható, úgyhogy maradt a jóöreg domestos)



#8298 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 28. - 13:14

Kérdés, hogy érsz-e vele valamit? A mostani fertőzésre gondolva, mikor is elégették a Makovecz-deszkákat. S ez megint nem pánikkeltés, mert senki nem tudja, pontosan hogyan és mennyire fertőz egy FKV-s. 

(A lószállítós formalinoz. )



#8299 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 28. - 21:44

van nekem valahol Virocid, ha meglelem, megkapod :-)



#8300 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 29. - 15:22

Szerintem egy alaposan elvégzett, "tömény" hypos takarítás elegendő mindennek.



#8301 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 29. - 20:06

"tömény" hypos takarítás

 

Ha van idő várni. Különben a lúállat tüdeje is "kifehéredhet".



#8302 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 30. - 8:20

Önálló állatorvostudományi egyetem jön létre

 

A korábbi budapesti Állatorvostudományi Egyetem 2000-ben a gödöllői központú Szent István Egyetem kara lett. A VII. kerületben lévő oktatási épületekkel, és az üllői rezervátummal, állattartó teleppel, lóistállókkal és Nagyállatklinikával rendelkező intézmény a SZIE részeként is sikeresen működött. A hallgatók 60 százaléka külföldi, a kar bevételének 80 százaléka saját bevétel. Komoly tudományos munka is folyik a karon. Mindez lehetővé teszi, hogy az intézmény újra önálló állatorvostudományi egyetemként működjön.

 

 



#8303 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 30. - 20:19

Elsőre nem tudtam eldönteni, hogy az Állatvédős vagy a Haszonállatosba tegyem, így csak egyszerűen érdekes:

"A nőknek az a megbecsülés, ha hamar nyugdíjba vonulhatnak, a férfiaknak az, ha sokáig dolgozhatnak - olvasható a ........* frakció közleményében."

 

* közéletmentesítve


  • ppr és fafaragó kedveli

#8304 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 31. - 14:15

"tömény" hypos takarítás

 

Ha van idő várni. Különben a lúállat tüdeje is "kifehéredhet".

 

Vagy fertőtlenítünk, vagy nem!  :smile2:



#8305 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 31. - 15:15

A nátrium-hipoklorit bomlékony, bomlásakor elemi oxigén keletkezik, ami nagyon reakcióképes, erős oxidáló szer. Ezt a hatását használják fertőtlenítésre, fehérítésre, de ehhez idő kell. Ha savval találkozik klórgáz fejlődik. Ezért nem célszerű a lúállatot a frissen töményhipózott futóba tuszkolni. Sem a naszcensz oxigén, sem a klórgáz nem használ nekik.



#8306 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 1. - 12:19

Robi!

Még igaz lesz a megjegyzésed a nagy tehetetlenségi miatti lassú, de bekövetkező mozgásbajövésről! :rockon:

Reméle, ez a tehetetlenségi nyomaték akkor is jelen lesz, ha fékezőerők kezdenek hatni! :unsure:

http://www.lovasok.h...dex.php?i=96498

(Mert mit mondott a parókakésazítő a kopasz embernek? HAJRÁ!!!)


  • telivér és Kistáltos kedveli

#8307 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 2. - 8:50

Az a baj, h ebben a cikkben semmi olyat nem látok, ami a "nem létező" - azaz necces helyeken vándorló teljesen papír - és azonosítás nélküli lovakat illetné. Vagy a zugméneket. Vagy a román-magyar határ menti helyzetet - pedig a tájékoztatón kivetített diagram jól mutatta, h ott a baj. Íme "bizottságot alakítottak" :dev: , és majd üléseznek és gyártanak néhány közleményt, illetve a jogkövető és kockázat nélkül b..ogatható lótartókat/tenyésztőket további vizsgálatokra és / vagy vakcinázásokra kötelezik, amiből megint nekik lesz bevételük.

Eközben az üllői történetben még mindig nincs (és szerintem nem is lesz!) felelős, mindenki nagyon ügyes, hatékony és 100%-s volt, miközben pl Felsőlajoson már 3 áldozata van a "szakértelmüknek".....



#8308 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 2. - 14:58

"a fertőző kevésvérűséggel kapcsolatos jogi szabályozás felülvizsgálata és a szükséges módosításokról javaslattétel a jogalkotó felé,"

 - Ez sokat lendíthet a dolgon!

Jelenleg a doktor is, a felügyelő is akkor vesz vért, jelöl, azonosít, HA a tulajdonos kéri!

Mert  ez van leírva!!!

 

"a lóútlevél kiadás egyszerűsítése, költségének csökkentése,"

 - Esetleg ez is segítheti a legalizációs kedvet, nem ?

 

"hosszú távú célként megfogalmazódott egy közös betegség-bejelentő felület kialakítása, mely bárkinek bárhonnan elérhető és aktualizálva tartalmazza az országban pozitív eredménnyel végzett járványos vagy egyéb fertőző eredetű betegségek helyszínét, a megbetegedett állatok számát és a betegség megjelenésének időpontját,"

- A mindenki számára elérhető, valós-pontos tájékoztatás nagyot dobna a helyzeten!
 

 


Edited by N.C., 2015 augusztus 2. - 15:00.


#8309 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 7. - 16:28

http://mttmuzeum.blo..._parlagfu_ellen



#8310 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 8. - 8:11

Mostantól sokkal körülményesebb lehet horgászat közben pisilni

 

De előnye is lehet. Új szakma alakulhat ki a horgászhelyeken: Pisilős leváltó, figyelő OKJ képzéssel, kamarai tagsággal, nyakában online pénztárgéppel. Végén még lesz teljes foglalkoztatás, csak azt nem tudom, mi lesz a vasárnappal. Szabad-e nekik vasárnap is leváltani vagy a horgászok vasárnap nem pisilnek. Az meg a sör kiskereskedelmi forgalmát csökkenti. Nehéz dió a szabályok összehangolása.

 

 


  • N.C. kedvelte

#8311 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 10. - 21:49

Asszem itt nem a "hogyan pisilje?" a leghúzósabb technikai probléma :unsure: :

http://www.lovasok.h...dex.php?i=96654



#8312 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 11. - 5:34

 

Mostantól sokkal körülményesebb lehet horgászat közben pisilni

 

De előnye is lehet. Új szakma alakulhat ki a horgászhelyeken: Pisilős leváltó, figyelő OKJ képzéssel, kamarai tagsággal, nyakában online pénztárgéppel. Végén még lesz teljes foglalkoztatás, csak azt nem tudom, mi lesz a vasárnappal. Szabad-e nekik vasárnap is leváltani vagy a horgászok vasárnap nem pisilnek. Az meg a sör kiskereskedelmi forgalmát csökkenti. Nehéz dió a szabályok összehangolása.

 

 

 

Körülbelül 10 éve kezdték meg a horgászok (mi) jogainak kurtitását ezel egyenes arányban növelték a köteleségégüket, egyre  több olyan jogszabályt hoznak amit ha jogkövetö módon be akarnál tartani akor nem horgásznál, ez is ilyen de messze sem a legfurább mert a fentit ellenörizni lehetetlen de pld a szemétszedést igen , én a tiszán horgászom vannak évek amikor a folyó sok illetve rengeteg szemetet hoz, föleg ciril betüs pet palackokat, eleméletileg adig nem kezdhetne horgászni az ember amig össze nem szedi , de ki szed ösze 3-4 köbméter szemetet minden horgászat elött ? Senki . Az ilyen szabályokal azt érik el hogy aki be akkarná tartani szabályokat az sem tudja, én már régen nem akkarom.



#8313 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 11. - 5:41

Én mennék, ha valaki fizetné a rávalót.:-)



#8314 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 11. - 22:16

http://www.lovasok.h...dex.php?i=96669



#8315 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 12. - 6:53

Ühümm... felesleges pánikkeltés... 

 



#8316 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 13. - 21:59

http://www.lovasok.h...dex.php?i=96746



#8317 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 14. - 15:49

... bár lehet, hogy ezt inkább a "Mitől Lehet MÉG JOBB a magyarországi lovashelyzet?" topikba kellett volna raknom? :unsure: 

http://www.lovasok.h...dex.php?i=94272



#8318 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 15. - 20:13

Nekik biztosan.  :unsure:


  • N.C. kedvelte

#8319 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 15. - 22:50

Akinek nem applikál a telefonja, az hogyan navigál el ezeken az utakon?

Vagy az említett helyeken lehet túra útvonal ismereti vizsgát is tenni, ami nélkül nem használható az útvonal?

Lovas túravezetők előnyben.


  • fafaragó kedvelte

#8320 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 16. - 17:30

Hidd el, nem ez a lényeg.