Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fotó


  • Please log in to reply
17489 válasz a témához

#161 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 20:10

Visszatérve az elõzõekre, én mostanában egy kicsit óvatos vagyokaz ilyen könyvekkel, mert elég rosszak a tapasztalataim. :( Na meg gyorsan elavulnak, mint a fényképezõgép. A legjobb szerintem a Digitális Fotómagazin, mert ott legalább válaszolnak azokra a kérdésekre, ami az embert tényleg érdekli. Fotós magazinból is kellene azért egy olyan jó, mint lovasból a Cavallo. :D

#162 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 22:43

Miért avulna el egy fotós szakkönyv? :confused:

#163

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 23:29

Na ja, és a Digitális Fotó kritizálós rovatába akkora marhaságokat bírnak írni, hogy besírok!.. Posted Image

#164 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 30. - 16:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley: Miért avulna el egy fotós szakkönyv? :confused: [/QUOTE]Mer' csak. Mer már ódivatú a nyelvezete. SZVSZ. Vagyis IMHO Posted Image :D

#165 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 30. - 18:22

Hux:Azért, mert digitális. A technika gyorsan fejlõdik és a programok is. Sokat írnak arról, hogy mit hogyan tudsz például megcsinálni a Photoshopban, de sokszor annak az újabb verziójában már nem úgy kell, stb. És ugyanez van még sok más ehhez használatos prg-mal is.

#166 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 30. - 20:33

Hm. És mi köze a Photoshopnak a fotózáshoz?? :D

#167 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 3:13

Például, ha egy digi gépben állítod be, hogy fekete-fehér képet szeretnél, az elég messze fog állni a hagyományos film alapú gépek fekete-fehér képeitõl. Többek között ezt is tudod korrigálni a Photoshopban. Ez a progi nem csak retusálásra jó. Posted Image

#168 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 11:12

Ezt tudom. Posted Image Arra szerettem volna utalni, hogy bár tudom, nagyon maradi vagyok, számomra a fotózás az, amikor meglátsz egy témát, egy pillanatot, és megörökíted, az pedig úgy jó, ahogy van, mindenféle alakítgatás nélkül. Ha fekete-fehérben szeretnék fotózni, akkor pl. veszek egy tekercs fekete-fehér filmet, meg Apu régi Zenit fényképezõgépét, és fényképezek... ennek a technikája pedig nem avul el, és ezt lehet megtanulni pl. a fotós könyvekbõl. Számomra ez a fotózás mûvészete. A Photoshop és társai pedig az átalakítás mûvészete maximum. Kieg: hogy abban mit hogyan kell csinálni, arra ott a leírása, errõl könyvet írni tényleg nincs sok értelme, mert mire az a könyv egyáltalán kijön, már rég elavult, valóban... [ December 01, 2004, 10:14: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#169 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 5. - 1:29

Elavul egy fotós könyv? Jézusom.. Ennél nagyobb butaságot régen hallottam.. Egy digitális könyvben általában az alapok is benne vannak, meg sok minden más.. De az soha nem fog elavulni..Fotózás nem egyenlõ a PhotoShoppal..Igen a fotóssuli nélkül is lehet jó képeket csinálni, sõt gyakran elõfordul, hogy egy lelkes amatõr jobb képet csinál egy olyannál, aki ezt egy suliban tanulja.Az iskola fõként azért kell, hogy munkát lehessen vállalni.Bár sajnos a mai világban boldog-boldogtalan munkát vállal, mert van digitális gépe. De a szakértelem elmarad..Ezért tart ott a fényképész szakma, ahol tart.Kontároknak áll a világ sajnos.. Ezért nincs munkája a fotósoknak..Jókat szoktam röhögni, amikor valaki nem kér profi fotóst például az esküvõjére. Aztán mutatja a képeket, hogy ugye milyen jók lettek?Vagy a másik eset, amikor rakom össze a weblapokat és küldik a fotókat.. Na, akkor szoktam sírva fakadni..Bocs, hogy hosszú volt, de ezt le kellett írnom..

#170 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 5. - 3:31

Azt, hogy elavul egy digitális fotózásról szóló fotóskönyv csak arra a részére értettem, ami a hozzá tartozó különbözõ digitális trükkökrõl meg a számítógépes háttérrõl szól, mert azokról is rengeteget írnak benne. Úgy látszik gyérül fogalmaztam a korábbiakban. Posted Image Abban természetesen egyetértek, hogy a digitális képalkotás alapjai mindig ugyanazok lesznek. Vagy legalábbis nagyon sokáig.Egyébként meg láttam a fotós Való Világ Gábor fotóit. Borzalmasak lettek! Posted Image

#171 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 5. - 12:41

Ja, az úgy már más.. Végülis a trükkök sem avulnak el, maximum újabbak jönnek be. Végig követtem a PhotoShop utolsó 3-4 kiadását. Mindig csak bõvült a régi dolgok nem igazán tûntek el..Ki az a valóvilág Gábor? Nem ismerek ilyen embert, remélem nem baj.Nem süllyedek le valóvilág szintre, így nem is nézem. Remélem ez sem baj. Gondolhatod, hogy egy ilyen vvgábornak milyen papírjai lehetnek, hogy õ fotós.. Szerintem semmilyen..

#172 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 5. - 14:11

Megnéztem az egyik digitális fotózásról szóló szakkönyvemet (A digitális fotózás mûhelytitkai) és teljesen véletlenül találtam rá az elõszóban:"E könyv elsõ kiadása-2002-óta a digitális fényképezõgépek és a hozzá kapcsolódó eszközök fejlõdése nem állt meg, sõt bizonyos értelemben felgyorsult. Így nem meglepõ, hogy az elõzõ kiadásban leírt információk már részben elavultak......."Na én asszem itt zárom le a hozzászólásomat az 'elavult' témához. Posted Image Egyébként meg a valóvilág Gáborral volt 'szerencsém' több ízben személyesen is találkozni és eléggé felkapták fotós témában, hogy mindehhez ne kelljen megnéznem a valóvilágot, elég volt mást is. Posted Image

#173 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 12. - 23:33

Egyre gyorsabban jelennek meg az újabb gépek a piacon, de egyelõre nincsenek hatlmas minõségi ugrások. Növekszik a megapixelek száma, érzékenyebbek lesznek a szenzorok, egyre olcsóbbak lesznek a nagyobb felbontású, több szolgáltatást nyújtó gépek. Ha egy fotós könyv konkrét géptípusokat is bemutat, akkor azok az információk persze pár év múlva már nem lesznek a legfrissebbek, ezért a legtöbb fotózással foglalkozó szakkönyvben nincs is sok ilyen rész. Általában be szokták mutatni az alap gépfajtákat (kompakt, tükörreflexes stb.), de konkrét típusokat nem. Aki gépet akar venni, az úgyis inkább a legfrissebb katalógusokat, fotós magazinokat nézegeti.Ha meg mégis van egy hosszabb ilyen rész a könyvben, annak egyszerû oka van: hogy jövõre újra el tudják adni az új, bõvített, korszerûsített, kiegészítet változatot, amelyben minden csilivili új gép benne lesz, de magával a fotózássl foglalkozó rész ugyanaz lesz, mint a tavalyiban, csak szépen átszerkesztve, újabb képekkel. A kopozíció szabályai nem fognak elavulni, ahogy a viszonossági törvény, vagy a blende szabványsor sem.

#174 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 12. - 23:59

Kicsit a könyvrõl témát váltanék, ha nem nagy gond.Érdeklõdnék hogy létezik-e Praktika FX sorozatú géphez zoom-optika, illetve ha igen, akkor hol, mint, mennyiért lehetne beszerezni? Illetve hogy ismertek-e olyan szervízt, vagy szerelõt, aki kisebb hibákat olcsón, gyorsan és szakszerûen tud eszközölni ilyen gépeken?

#175 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 16:43

Mano! Most kicsit megkavartak az információk, amiket innen-onnan hallottam. A práter ad fényképeszre OKJ-s papírt?

#176 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 2:36

Igen, ad! Reményem szerint nekem már júniusban lesz is.. Posted Image Egyébként tegnap megvettem álmaim gépét. Persze ez az álom reális álom volt. Igazi álom gépem, tényleg csak álom marad, de nem vagyok telhetetlen..Szóval egy Sony DSC F828as gépet vettem.. Mostanában még munka ajánlatokat is kaptam, mostmár élni is tudok velük, evvel a félprofi géppel..Hihetetlen milyen jókisgép.. Tegnap este óta kb. 1000 képet lõttem vele.. Posted Image Persze ezek csak teszt képek.. Úgyhogy most el vagyok, ismerkedem a masinával..

#177 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 19:57

Hmmm! Az már egy jó gép! Posted Image Nekem egy Nikon Coolpix 5700-esem van/volt (már majdnem eladtam Posted Image ). De én egy gépben sem csalódtam úgy, mint ebben. Azért vettem, mert a Nikon ugyebár egy elég elismert márka, nameg leírása alapján is elég jónak tûnt, de annyi hibája van és olyan gyógy megoldásokat alkalmaznak, hogy igazából ezek után senkinek sem ajánlanám, hogy ilyen gépet vegyen. Amúgy meg szép képeket csinál.De van két típushibája. Lefagy a gép és a vaku néha elfelejt villani. :( Úgy döntöttem, teszek még egy próbát a Nikonnál, aztán ha az sem jön be, márkát váltok. Most a Nikon Coolpix 8800-asat néztem ki, de ha van valami nagyon jó tapasztalatotok errõl vagy esetleg hasonló kategóriájú géprõl, nagyon szívesen venném, ha megosztanátok velem.mano83: pl.: a te géped is szimpinek tûnik. :D Írj róla légyszi, ha jobban megismerted! Köszi!

#178 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 23:27

Angora, a Panasonic DMC-FZ20-ast ajánlom figyelmedbe, igaz, "csak" 5 megapixeles, de nagyon tuti, és profi gép. Szerintem 8 megapixel felesleges, az optika úgysem olyan jó, hogy ki tudja használni. Viszont ez a gép egy százassal olcsóbb mint a Nikon. Egy Coolpix 2100-asom van, azért vettem, mert filmesben bejött a Nikon. Ellenben digiben nem. :(

#179 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 23:36

Egy kérdésem lenne.Olyan fotógépet keresek, aminél nem az a cél hogy minnél kisebb, és könnyebben hordozhatóbb legyen, hanem lehet nagyobb darab, de legyen kicsit nagyobb megapixel-számú, jobb felbontású, szal jobb. Jajjj ezt nem tudom elmagyarázni.Na megpróbálom képekkel:Szóval ne [url="http://"http://www.topachat.com/boutique/ressources/nu/nu4497/nu449701.jpg"]ilyen[/url] legyen, hanem [url="http://"http://www.photoweb.ru/image/canon/eos3b.jpg"]ilyesmi[/url] Rem. érthetõ valamennyire.És digitális..Na ebbõl a kategóriából, mennyiért lehet ilyen gépet kapni?Köszi :cool:

#180 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 0:03

Tötõ!Nézz körül a [url="http://"http://index.hu/tech/digicam/"]Index Digicam oldalán[/url] ! Van a legtöbb géprõl teszt, próbaképek, használói vélemények. Itt minden kategóriából találsz, nagy választékot, nagyjábóli árakkal, paraméterekkel.(megelõztek. Posted Image ) [ December 15, 2004, 23:06: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#181 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 0:10

Az elsõ kép a kompakt kategória. A második képen egy tükörreflexes gép látható (ami épp nem digitális, de mindegy). Tötõ, ha nem tudod mi a különbség a kompakt és a tükörreflexes között, akkor szerintem te egy jobbfajta kompaktot szeretnél, ami már nem egy kis kocka apró lencsével az elején. :D A digitális tükörreflexes gépek ára kb. 200.000 Ft-nál kezdõdik, de van ilyen gép 2 milláért is. Az objektívjük cserélhetõ, a legtöbbet úgy árulják, hogy csak egy vázat kapsz, az objektíveket és egyéb tartozékokat külön kell megvenni hozzá. Az obik ára kb. 40.000 Ft-nál kezdõdik, és vannak több milliósak is.A kompakt digi gépek objektívje nem cserélhetõ, a legtöbbre nem is lehet extra tartozékokat pakolni (szûrõk, konverterek az obikhoz, külsõ vaku stb.). Az áruk kb. 30.000 Ft-nál kezdõdik, és nagyjából ott végzõdik, ahol a tükörreflexesek kezdõdnek.Ha gépvásárlásra adod a fejed, a következõ kérdéseket kell feltenned:Milyen témákat akarsz lefotózni? (Lovakat vagy lódarazsakat? Netán mindkettõt? Esetleg még tájképeket is?)Mihez kezdesz a képekkel? Csak a netre rakod fel õket, vagy ki is szeretnéd nyomtatni? Ha ez utóbbi is, mekkorában? Megelégszel a képeslap méretû nyomatokkal, vagy nem adod alább a poszternél?Igényed van-e arra, hogy külsõ vakut csatlakoztass a géphez, vagy elég a beépített? Akarsz-e szûrõket, konvertereket, elõtétgyûrûket használni?És végül a legfontosabb: mennyi pénzt szánsz a gépre?Én is tudok még pár linket ajánlani:[url="http://"http://www.fotomarket.hu/"]http://www.fotomarket.hu/[/url][url="http://"http://www.edigital.hu/"]http://www.edigital.hu/[/url]

#182 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 13:44

Kicsit felpörgött a topic.. Posted Image Én már nem is tudok hozáfûzni semmit, mert mindenki mindent elmondott.. Posted Image Sony F828.. Ki kéne próbálnom élesben, csak nincs idõm rá sajnos.. Amik eddig tetszenek rajta.. Hologramm AF >> vak sötétben tûéles képet csinál, 28-200 mm-es obi >> 200 mm-nél már állványozni kell, forgatható az objektíve, 2 kártyát használ (CF, stick), éjszakai felvétel >> infraképek, deritõ(??) vakuzás, kamera minõségû filmezés >> 30kép/sec, rengeteg minden állítható rajta. Pl: vaku milyen erõsséggel villanjon, sorozatképnél milyen idõközönkét expozzon, AF/MF. Szóval rengeteg jó tulajdonsága van, de van negatív oldala is persze.Sajnos vakuzáskor a becsillanások mellett lila csík keletkezik. Szóval, ha dolgozom vele, akkor PSozzni kell mindenkép. Még ennek sincs igazán fényképezõgép fogása, de már közelít. 900g a súlya, ha megveszem hozzá a rendszervakut, akkor lesz 1200g. Az talán pont jó lesz, ha ki kell tartani a gépet. Vörösszemet csak körülményesen lehet bekapcsolni, nem logikus ahogy csinálták, de meg lehet szokni idõvel..Röviden ennyit tudok írni róla, mondom, ha lesz tesztelve élesben a gép, akkor majd írok egy hosszabbat. Én egyelõre meg vagyok elégedve a géppel.

#183 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 13:46

Ja! Még annyi, hogy a makrója borzalmasan gyenge, a hordótorzitása hatalmas.. Gondolom meg tudom majd oldani a makrózást is, de ahhoz nagyon ki kell ismernem a gépet..

#184 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 14:22

Sziasztok!Ajánlanék nektek egy gépet ha van olyan aki vásárlás elõtt áll és megteheti h 110 ezer Ft-árt vegyen egy gépet.Fuji S 7000 És szuper jó gép..én magamnak is elfogadnám,ha nem slr-t vennék.Könnyü jó fogású és mindent tud+ lehet belõle nagylátót csinálni,elõtét lencséket hozzárakni,stb..Szupi..Csak azért irtam hátha gondolkozik valaki kompakt gép vásárlásábanAndi

#185 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 16:05

Hosszúhomlok!Az én Sonymba CF és a Microdrive is belemegy..S7000.. Fotós suliban a padtársam vett most egy ilyet, mert nem volt pénze SLRre. Teljesen meg van vele elégedve. És az a gép is két kártyás már. Xd, CF..Úgyhogy lassacskán minden gyártó rájön, hogy CF/Microdrive a jövõ..

#186 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 17:30

Cav:Sajnos nekem már kell a 8 megapixel, mert a munkám ezt megköveteli. Van egy kis vállalkozásunk, így többnyire portré képeket, portfóliókat és digitális tablókat készítünk. Az uccsónál a nagy méret miatt (háttér) jobb a nagyobb felbontás.És sajna azt is tudom, hogy nem olyan sok a választási lehetõség a 8 megapixelesek között, ami még nem tükörreflexes. [ December 16, 2004, 16:31: Az üzenetet átszerkesztette: Angora ]

#187 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 18:59

A tablóhoz szerintem nem elég a 8megapixel.. Erra van a filmes gép.. Az tökéletes erre. Azt meg se merem kérdezni, hogy van-e fotós végzettséged........

#188 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 23:12

Akkor ne kérdezd. Posted Image

#189 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 23:16

Igazából én csak a páromtól tanulom a fotózást, akinek ugyan nincs fotós végettsége, de szerintem nagyon sok fotósnál sokkal többet tud.Igaz, hogy teljesen autodidakta módon tanult, vagy megkérdezett fotóstól ezt azt, de gyorsan tanul és a gyakorlat edzzi.

#190 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 1:30

Nekem is S7000 van, és én is nagyon szeretem, nagyon jó a zoomja (ugye, Andika? :D ), és ha kitanulja az ember, nagyon szuper képeket lehet vele csinálni. Ami nekem tetszik pl. hogy fedett helyen is lehet vele állvány nélkül éles képet csinálni, elég jó a fényereje. HH, az érved megdõlt ott, hogy jó bele a CF kártya is, én használtam már többfélét (többféle gyártótól), és mindet bírta... az meg kifejezetten tetszik, hogy egyszerre két kártya is tud lenni benne, ha az egyik megtelik, kikapcsolsz, bekapcsolsz és már kattoghatsz is tovább. Posted Image

#191 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 9:57

Nekem a Leica/FZ10 el gyûlnek a tapasztalataim, ha érdekel valakit, elmondom.

#192 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 10:28

Fec!Engem spec érdekel. Bár errõ a géprõl spec semmit nem találtam, így ha valami képet esetleg be tudnál róla linmkelni az is érdekelne.Magáról a márkáról részben ismeretlenül jó véleménnyel vagyok, így érdekelne, hogy jogosan-e.Meg ugyebár ha lenne pénzem, akkor valószínûleg szemeznék a Leica Digilux 2 -vel.Az optikája tényleg olyan jó, mjint a híre?

#193 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 11:00

mano83:Értem az aggályodat a papir nélküli fotósokkal kapcsolatban.Már csak azért is,mert aki nálunk volt "fotós" na az nagyon gáz volt.Kb én retusáltam 20 embert mert nem volt rá képes.De ha megnézed Mo legjobb fotósait v elsõ 50-t,kiváncsi lennék hánynak van fotóspapíeja ebbõl.Nem hiszem ,hogy sokaknak.És a másik,hogy szerintem a digitális nagyon is elég a tablóhoz.Persze a filmes még mindig jobb felbontásilag+szineiben,stbDe a tablóhoz igazán elégnek érzem.Azzal viszont egyetértek,hogy jó lenne,egy olyan iskola ahol megszerezhetsz egy OKJ-t v hasonlót,de olyan suli ami korszerû,igenis foglalkozik a dig technologiával és komoly fotósok tanítanak benne.Persze tudom,aztán felébredek..De külföldön mégis van ilyen..

#194 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 11:52

Artin, hamarjában [url="http://"http://index.hu/tech/digicam/cikkek/dmc-fz10/!1"]itt.[/url]Részemrõl hozzzátéve, hogy az újabb, az FZ20 változat 5 mpx, van aki szerint hasznára, más szerint rovására (érzékelõ sajátzaj). Nekem a menübõl tárcsára kihozott további módválasztás miatt a 20-as változat valamivel csábosabb.A kritikaként többször felhozott akku kapacitásról: kb. 200 képet lehet vele csinálni vissanézegetéssel együtt, és jó fél óra alatt feltölt. Memókártyát érdemes mielõbb hozzávenni, és ez a gyorsabb változatában se zsebfosztó, gyakorlatilag bármelyik gyártótól.

#195 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:06

idézet:
Eredeti szerzõ: andika1: mano83:Értem az aggályodat a papir nélküli fotósokkal kapcsolatban.[/QUOTE]Örülök neki!! Posted Image
idézet:
Eredeti szerzõ: andika1:És a másik,hogy szerintem a digitális nagyon is elég a tablóhoz.[/QUOTE]A tabló képekhez természetesen elég, de a háttérhez már nem. Az alap 100x70 cm, ha nem tévedek.. Ahhoz, hogy egy fotót ekkorára kinagyíts már 10 megapixel feletti gép szükséges. Persze ha jó minõségû képet szeretne a fotós felrakni háttérnek.. Ma számoltuk ki a suliban, hogy a 6 mpixeles géppel 30x40cm-es papírképet lehet készíteni. (pályázat küldés céljából, szóval ez elég jó minõség)

#196 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 20:50

Hosszuhomlok:Nem tudom pontosan mivel foglalkozol,de sajnos valószínûleg igazad van.Bár én sem vagyok fotós,igy nem tudhatom,de..mano83:Nem tudom pontosan mennyire lehet szép minõségre nagyitani egy 6mp-s géppel készült képet,de szerintem jóval tovább a 30szor 40 cm-nél..Igaz,hogy ez pályázatra elég,de szerintem simán lehet még tovább.A tabló hátteréhez már nem merem vállalni ezt a kijelentést,de még jóval 30 szor 40 felett van szerintem az a nagyitás ami minõségi..Más :Ti hallottátok h a Práterbe szemészeti vizsgálaton kell átesni és simán kiszornak ha nem ok?!!Én most hallottam és részemrõl felháborít..De mondjuk nem is akarok Práterbe menni.Nekem mûtötték a szemem ergo tuti kiszórnának.kérdem én:ezért nem lehetek jó fotós?!Vagy ha nem is jó,de egy olyan szintû mint sok 100 másik?Ti mit gondoltok ezzel a témával kapcs?Fec:Látogass már át légyszi a pályázat v lovasfotopályáázat topicba 1 percre.köszi.A lovas-ban találod

#197 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 21:03

Fec! Ez egy Lumix gép, Leica optikával. Ezt ismerem, legalábbis egy társával már szemeztem korábban.Valamki nem találkozott véletlenül már személyesen is egy Leica Digilux 2-vel? Érdekelne, hogy tényleg jó-e.

#198 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 23:25

Azért nekem is szándékomban áll elvégezni egy fotós sulit, mert mennyivel jobb érzés, ha azt mondhatod magadról, hogy fotós vagy, annak ellenére, hogy azért nem csinálod azt olyan rosszul papír nélkül sem. Csak meg kell várnom, amíg lediplomázok. Addig sajna nem megy.Mivel mi már csináltunk néhány tablót, ezért van arról némi tapasztalatom, mi az a felbontás, ami szükséges egy háttérhez és úgy vélem, a 8 megapixel már elég ehhez és szép is. Ennél nagyobb biztosan nem kell.

#199 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 23:28

andika1:Nekem csak annyi a véleményem, hogyha jól csinálod, akkor miért ne! ;)

#200 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 0:30

Nézzétek meg ezt, tök érdekes: [url="http://"http://www.tpd.tno.nl/smartsite966.html"]2 és fél gigapixeles fotó.[/url] Na persze nem a kamera felbontása volt akkora. 600 képbõl rakták össze az óriási fotót. 75 perc alatt készültek el a képek, amiket aztán 24 órás munkával optimalizáltak. Végül 5 csúcs pc-n rakták össze õket, ami 3 teljes napot vett igénybe. A képen egy holland városka látható, és olyan szinten bele lehet nagyítani, hogy látszanak a parkoló kocsik, meg a sétáló emberek.