Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Növények


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
142 válasz a témához

#81 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 23. - 19:07

Nem tudom, hogy az ugyanaz-e , mint a vízlágyítás?

Ez itt jó .

Edited by Kistáltos, 2012 december 23. - 19:12.


#82 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 0:06

Sziasztok! idén kaptam mikulás virágot, és kissé elakadtam a téli gondozásával kapcsolatban. Addig rendben, hogy évelõ, és miután lehullott az összeslevele, hasonlóan kell teleltetni, mint a kaktuszokat (sok kaktuszom van, így a hely, rutin, ismeret meg van). Viszont evvel az a gondom, hogy még van rajta 3 picike piros levél, amik még tartják magukat, de már elkezdtek kihajtani az ujjak is. Ilyenkor mi a teendõ? teleltessem, vagy már inkább ne?

#83 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 9:07

Én teleltetném - nézz a naptárra. Ez valami mutáns fajzat lehet, hogy ujjai vannak... Nem semmi.

#84 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 11:08

:kir: Igazad van, félre írtam :D Kissé már fáradt voltam, és kótyagos, de jogos a dolog :). Szóval teleltessem még akkor is, ha már hajtanak rajta a kis levelek? (mondjuk ebben a melegben még a kaktuszaimnak sem tudom biztosítani a megfelelõ 5 fok körüli teleltetést....).

#85 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 11:42

Én ezt tenném, igen. De mindenkinek saját a felelõssége, szóval ezalapján. Milyen kaktuszaid vannak? Apámnak is volt egy rakat, most, hogy írod, eszembe is jutott. Most meg valahogy már nincsenek. Egy idõben én is gondolkodtam, be kéne szerezni párat.

#86 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 14:09

Nem tudom, hogy az ugyanaz-e , mint a vízlágyítás?

Ez itt jó .

Kipakoltam a folyosóra, és reménykedem, hogy nem nyúlják le. Egy gyönyörû nagy diffenbachiám már tûnt el így. :-s

#87 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 15:51

Kaktuszból mindenféle van. Öszesen 11 féle :). Mondjuk ha télen kapok kaktuszt, ami addig fûtött kertészetben vlt, és locsolták, akkor azt abban az évben már nem teleltetem, ezért gondolkodom ezen a mikulás virágon is. Hát lehet, majd megvárom, hogy lehulljon az utolsó levele is, és megnézem addigra mennyire kezdi növeszteni a többit :). Én mondjuk nagyon szeretem a kaktuszokat, változatosan, szépek, nem nehéz a gondozásuk, de azt tavasszal szép virágokkal meghálálják :). Milyet szeretnél?

#88 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 17:58

Nem tudom - felelte maga elé bambán jóállatjóállat.

#89 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 18:22

Telivér! Teleltetni kell. Sötét helyen. Fokozatosan vissza kell venni az öntözést, amíg minden levele le nem szárad. Aztán mehet az asztal alá, sötét helyre. Nem nagyon számít a hõmérséklet, persze célszerû a hûvös, páradús hely. Ha nem kap elég párát, akkor kb 2hetente öntözni kell. Májusban újra fel lehet "éleszteni", mehet a szabadba is. A virágzáshoz csalni kell majd egy kicsit, mert rövidnappalos növény, ahhoz, hogy biztosan virágozzon, rá kell segíteni.

#90 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 20:58

Köszi MAckó!. És hogyan segítsek rá a virágzására?

#91 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 27. - 22:40

Még soha nem próbáltam, de mesterséges fénnyel, vagy mesterséges fényelvonással szabályozni lehet, hogy éppen milyen periódusban legyen a növény. A rövidnappalos növény akkor virágzik, ha 8-12 óra megvilágítást kap. Ciklámenhez még: Csak hûvös szobába menjen (zárt terasz is jó), mivel nem túl fényigényes, akár az északi ablakba is tehetõ. Ha sikerül ilyen helyre tenni, akkor az öntözésre figyelni kell, hogy a növény levelei közé került víz megrohaszthatja. Elvirágzás után hagyjuk visszahúzódni, és teljesen szárazon, a cserépben kell hagyni, kb május végén lehetne feléleszteni újra. Ezután lehet átültetni. SAját kútfõbõl, ha sikerül a menet, akkor eldugnám valamelyik kerti növény alá, ahol szûrt fényt kaphat, úgy mint az erdõben. A kerti ciklámenek nálunk pl nagyon jól érzik magukat az árnyékliliom alatt. :dev: Persze rajtunk kívül senki nem tudja/látja, hogy ott ciklámen van. Csak úgy lehet õket megnézni, ha felemeljük a leveleket. :gm:

#92 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 16:24

S.O.S . Kérlek segtsetek. Tavaly (él elején) kaptam ajándékba egy gyönyörû majomkenyérfát. Mindig is nagyon szerettem ezeket a növényeket is, régen is volt már, gy azt hittem ismerem, hogyan kell õket gondozni. Megfelelõ a földje, a fény, a hûmérséklet, és megfelelõ idõközönként is lcsolom. Erre a két fõágából az egyik elkezdett lehajlani oldalra (mivel már nagyobbacska növény, gy ez már fásabb szár). Megtámogattam, de csak tovább romlott a dolog. Ma megvizsgáltam, és láttam, hogy az alja kissé összecsoffadt, és el is törött. A belseje a szárának olyan, mintha egy zöld nyers, összedarabolt spenót lenne. Tudtommal a szárának szép világos, üde öldnek kellene lennie. Most megpróbálom levágni az egészséges részéig, és meggyökereztetni a maradékot, de szerintetek ez mitõl lehet? elrontottam valamit, vagy ez valamiféle betegség? Nagyon sajnálom, mert a kedvenc növényem :(

#93 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 22:29

Van nálunk pár, elég mostoha kiképzést kapnak. Télen a (fagymentes, de nem meleg) garázsban lesik a félhomályt, pár hetente némi vízzel. Ha már nem jön fagy, kikerülnek egy félárnyékos helyre. Úgy látom nincs ellenükre a bánásmód, stramm állapotban vannak régóta.

#94 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 22:52

Nem tudom, hogy az ugyanaz-e , mint a vízlágyítás?

Ez itt jó .

A kártevõ állatoknál megemlíteném még a macskát :gm: Mindent levernek mindenhonnan...

#95 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 15:08

Telivér! Lehet, hogy túlöntözted? Ilyenkor azok pihennek.

#96 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 17:14

Mackó, nem tudom. Mivel, ezek már eléggé a tél közepén kerültek hozzám (más kaktuszokkal együtt, így õket a rendes téli pihenõbe tényleg nem tudtam eltenni, mertnem volt helyem az átszoktatásra, és a hirtelen hûvösebb téli részlegbe nem akartam õket betenni) így csak félig pihenõs állapotban vannak. Ilyenkor mindig ezt szoktam tenni és nem is szokott ebblõ gond lenni, eddig minden kaktusz féle átvészelte az ilyet (azt jobban megsínylették, ha ilyenkor rögtön a hûvösebb teleltetõs szobába tettem õket...), tény így tavasszal nem viréágoznak a kövwetkezõ évben, de bajuk nem szokott lenni. És az érdekes az, hogy ez a fa közvetlen a talaj fölött ketté ágazódott, és csak az egyik ágnak lett baja, a másikkal semmi gond nincs. Ezért nem értem.

#97 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 28. - 20:34

Nem tudom mi lehet vele, viszont én azt tapasztaltam, hogy a kávézaccot szereti :-)

#98 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 19. - 9:33

Valószínûleg túllocsoltam az agglegénypálmámat (zamioculcas zamiifolia, http://www.oazis.hu/...cas-zamiifolia), mert az újabb hajtásai nagyon magasra nyúltak, nagyon világoszöldek és a végük sárgul. Tudok javítani a helyzeten valamivel?

#99 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 19. - 13:21

azt mondja a link, not found. Mi lenne, ha a felnyúlt hajtásokat visszavágnád?

#100 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 19. - 13:43

ez nem igazi pálma, sõt...
talán ez a link mûködik
http://hu.wikipedia....iki/Zamioculcas
ujjnyi vastagságú és vagy "hajtásai" vannak, olyan csonkításnak tûnik levágni a tetejüket
meg nem is az zavar, hogy sárgul, hanem hogy állítólag nagyon nem szereti a sok vizet
mosttegyem ki a napra "kiszáradni?" de azt se szereti...
vagy csak várjak és bizakodjak?

#101 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 19. - 13:48

Igen, én is az utóbbira gondoltam pont. :)

#102 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 19. - 17:37

Ha öntözöd is, és fényt is kap... az a biztos halála. :) Minél kevesebb fény, és 3-4 hetente minimális öntözés lenne a jó. Öntözni csak annyit, amennyit a földje felvesz. Most csak reménykedni tudsz, hogy a kiszárítás után magához tér-e.

#103 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 21. - 17:28

Sziasztok! Kb másfél hónapja vettünk egy fokföldi ibolyát, arra emlékeztem, olyat kell választani, amin rengeteg a bimbó. Így meg is leltem "az igazi"-t. Volt rajta sok virág, sok bimbó, így elkísért haza. A virágok azóta elnyíltak, de az a rengeteg bimbó meg sorra szárad el. Egy darab se nyílt belõle, pedig némelyik már elég nagy, hogy nekilásson nyílni. De azért se :( Pedig volt régen fokföldim, épp ilyen lila, csak nem voltak ilyen hosszú szárai és nagyon szerettem, évekig virágzott (míg otthon nem hagytam anyuval, mert koleszos lettem :gm: ). Már ezeket is túlnemesítették volna?

#104 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 21. - 22:00

Nincsen túlnemesítve, valószínû éppen most fogyott ki belõle az a tápdózis, amit korábban kapott. Csak türelem kell, és amint tud, saját erejébõl táp nélkül is virágozni fog.

#105 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 12:36

balkonos táp rásegít esetleg. :)

#106 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 20:15

Téli hónapok jó kis projektjei a különféle magvak elõkészítése és csíráztatása:

Sequoiadendron giganteum - Óriás Mammutfenyõ
4-bõl 1 kikelt
Vettem már egyszer de a cserepesnek vásárolt tönkrement.
Posted Image

Cercis Siliquastrum - Júdásfa
6-ból 2
Ez például azért is érdekes, mert bokorfának nem nagyon lehet kapni, saját keltetés viszont bokorfává alakítható.
Posted Image


Paulownia Elongata - Smaragdfa
40-bõl 23
Szép kékes virágzata van lesz!
Posted Image

Edited by moon, 2013 április 27. - 20:18.


#107 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 20:32

Téli hónapok jó kis projektjei a különféle magvak elõkészítése és csíráztatása:

Sequoiadendron giganteum - Óriás Mammutfenyõ


Ez aztán a pozitív, optimista életszemlélet! :kv:

#108 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 27. - 20:58

Moon! A fenyõnél figyelj majd, mert hajlamos a palántadõlésre. Érdemes kezelni ellene. (az, amikor közvetlen a föld felett elhal a szára.) Nálunk meg mandulafenyõ vetés sikerült tavaly, már szépek. Ámbrafa, selyemakác lett rengeteg. Párom mamutfenyõje már hatalmas a dédinél, szintén magról. Ha jól emlékszem 10 éves elmúlt. Tavaly kertészetben vettünk egy konténereset.

#109 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 13:29

Posted Image

Tudna valaki segíteni, milyen virág lehet?

#110 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 15:25

Nagyezerjófû vagy boszorkányfû

#111 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 19:18

Posted Image

Tudna valaki segíteni, milyen virág lehet?



Nagyezerjófû vagy boszorkányfû



Segíts magadon, Isten is megsegít :D
De egyébként gyönyörû virág ;) Hol fotóztad?

#112 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 19:50

Honlapom

#113 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 9:28

Honlapom


Igen, itt is ezzel riogattak, de ez nem igaz, átrágtam magam az egész szabályozáson az itteni konyhakertészeti klub vezetőjével (aki mezőgazdász, és egyébként a magyar burgonyafajták és paradicsomfajták nagy rajongója), az ún. régi fajtákat egyszerűen csak katalogizálják, a vetőmagokat pedig a kiskertészek továbbra is csereberélhetik maguk között, ugyanis az ki van véve a törvényi szabályozás alól (1-es és 2-es cikkelyek). Az meg egyszerűen nem igaz, hogy felhatalmazás alapján arról dönthetnek szavazás nélkül, amiről akarnak, aki ilyet mond, az nem érti, hogy miről szól a delegált rendeletalkotási jog, ami elég gáz, ha EU szinten lobbizik valaki. Azt mondta, hogy ez a szervezet nem először riogat Angliában úgy, hogy nem volt igaza. Engem ez annyira nem lepett meg, a zöldszervezetek és a fogyasztóvédelmi szervezetek időnként elképesztően nem értik, hogy miről szól egy javaslat. Jelen esetben egyébként a biodiverzitás növeléséről.

Más. Merre tudok jó vetőmagot venni? Konyhakertet szeretnénk jövőre, idén csak cserépben meg zsákban próbálkozok, viszont szeretnék magyar fajtákat (ritkább, régi fajták is érdekelnek) termeszteni. Sok az eső meg a csiga :) bio módszerekkel próbálkoznék. Paradicsom, paprika, csipős paprika, burgonya, hagyma, újhagyma mindenképpen érdekelne, de lehet, hogy brokkoli, káposzta, esetleg borsó is szóba jöhetne, illetve salátafélék pl mizuna. Én ugyan kezdő vagyok, de apósom és a párom értenek hozzá (bár szerintük olcsóbb, ha megveszem a szupermarketben :D ). Előre is köszönöm.

Edited by forkissima, 2013 május 21. - 9:30.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#114 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 22. - 20:25

Ha biokertészkedni akarsz, nem feltétlenül olcsóbb a szupermarketben vett zöldség, sõt. A biozöldség és gyümölcs szemérmetlenül drága. És ami a saját kertedben nõ, arról legalább tudod, hogy tényleg bio. A csicsókát javasolnám még, egyszerû a termesztése, dísznövénynek is szép, és nem utolsósorban nagyon egészséges.
http://viragcenter.h...asznos-noevenyt
http://www.naturegif...-hatasa---.html

#115 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 5:08

Más. Merre tudok jó vetõmagot venni? Konyhakertet szeretnénk jövõre, idén csak cserépben meg zsákban próbálkozok, viszont szeretnék magyar fajtákat (ritkább, régi fajták is érdekelnek) termeszteni. Sok az esõ meg a csiga :) bio módszerekkel próbálkoznék. Paradicsom, paprika, csipõs paprika, burgonya, hagyma, újhagyma mindenképpen érdekelne, de lehet, hogy brokkoli, káposzta, esetleg borsó is szóba jöhetne, illetve salátafélék pl mizuna. Én ugyan kezdõ vagyok, de apósom és a párom értenek hozzá (bár szerintük olcsóbb, ha megveszem a szupermarketben :D ). Elõre is köszönöm.
[/quote]

Én nem tudom merre laksz Forki, de van óriás paradicsomfám, még legalább 5 pohárral, mindegyikben 5-10 db. Ha valaki igényli, szívesen adok belõle. Olyan 20-30 cm magasak most. Ebbõl raktam el magoncot. Olyan kilósak a termések rajta darabonként. És nekem nagyon finom íze van.
Posted Image

Tegnap a trágyadombot igazgatta a párom, és a tetején 4 tõrõl valami tökféle futó növény fakadt. Gyönyörû nagyok, már amit én ültettem ahhoz képest. Reménykedem hogy sütõtök lesz belõle, de inkább a kiszedett tökmaradványból lehet amit ráhajintottam a trágyára. Tavaly a tököt a trágyadomb tövébe tettem, nem mertem bele nehogy kiégjen, ott nem jött ki a kb 20-ból csak egy, erre tessék.

#116 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 9:08

Sok az esõ meg a csiga :) bio módszerekkel próbálkoznék.


"Zöldség társítások" gugliba írva millió ötletet dob

#117 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 9:17

Csiga ellen nekünk a futókacsák váltak be. Felügyelettel behajtani reggel, este egy-egy órára a konyhakertbe, nem fognak kárt tenni. Amíg csigát látnak, csak azzal foglalkoznak. Mondjuk a salátákat fokozottan figyelni kell, arra képesek elcsábulni. Már ha van lehetõség kacsát tartani. Ha nem, akkor én reptetni szoktam õket.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#118 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 9:39

Ha biokertészkedni akarsz, nem feltétlenül olcsóbb a szupermarketben vett zöldség, sõt. A biozöldség és gyümölcs szemérmetlenül drága. És ami a saját kertedben nõ, arról legalább tudod, hogy tényleg bio. A csicsókát javasolnám még, egyszerû a termesztése, dísznövénynek is szép, és nem utolsósorban nagyon egészséges.
http://viragcenter.h...asznos-noevenyt
http://www.naturegif...-hatasa---.html


Igen, ez nagyon jó ötlet, és jó a vércukorra. Egyelõre csak cserépben próbálkozok leküzdeni a családi ellenállást, remélem abban is megterem a csicsóka. :D

"Zöldség társítások" gugliba írva millió ötletet dob


Köszi, találtam is jó párat, a kurzuson hagyma közé javasoltak vetni.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#119 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 23. - 10:57

Én nem tudom merre laksz Forki, de van óriás paradicsomfám, még legalább 5 pohárral, mindegyikben 5-10 db. Ha valaki igényli, szívesen adok belõle. Olyan 20-30 cm magasak most. Ebbõl raktam el magoncot. Olyan kilósak a termések rajta darabonként. És nekem nagyon finom íze van.


Hú, nagyon jól néz ki a paradicsomfa. Angliában lakom, Liverpool mellett egy félszigeten, a tengerparton, saját mikroklímája van, enyhe és viszonylag száraz az idõ a környékhez (Wales, Pennine-hegység) képest. Most itthon vagyok egy hétig, fõleg Pesten, de megyek le az Alföldre is. Te merre laksz?

Vetõmag vásárlás ügyében ha van ötletetek, azt megköszönném.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#120 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 9:44

Én ugyan kezdõ vagyok, de apósom és a párom értenek hozzá (bár szerintük olcsóbb, ha megveszem a szupermarketben :D ).

Lehet, hogy olcsóbb, de amit a bótban kapsz, az köszönõviszonyban nincs (ízét tekintve) a saját termesztésûvel. :) Hajrá!