Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#121 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:40

Mi van már a lócserével? A cigány már engem agitál, hogy miért nem viszlek el?

#122 69Eyes

69Eyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:49

Ezt nekem írta Endrebá?. Ha igen és a csikóról van szó akkor: Nagyon sokat forogtam rajta, de a cigány sokat mondott azért ér annyit a lovam, h ne pazarolljam el. :) (rem nekem szólt:D)

#123 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 18:55

Indulatokkal telve itt csak egy személy leledzik...sztem. És az nem én vagyok. Endre bácsi! Nem én kezdtem.

zsebcirkálóért befizetném egy olasz túrára. gyetvadékkal lógnóm

Ez az én lovam Endre bácsi szerint. Akkor mégis mi a csodát várt?

Engem is sértegetni tetszett, de az tényleg teljesen hidegen hagy. Csárdás jellemzésén sem húzom már fel magam, mert tudom mire megy ki a játék...de megvédem, mert badarság az egész... Istennek hála vannak akik nem ezt gondolják róla, és igazából az õ véleményük érdekel...nem ezek a butaságok.

Nem érzem magam rosszindulatúnak...én elejétõl fogva próbáltam normálisan állni Endre báékhoz. Voltak nézeteltérések, de aztán elvileg elrendeztük...ezt bizonyítja több magán is a levelesládámban. Tényleg nem értem miért van erre szükség... Mással is volt nézetletérésem, túlságosan magára vett dolgokat, amit nem kellett volna, mégis képesek vagyunk normálisan társalogni.... Erre Endre báékkal kapcsolatban már nem is vágyom - õszintén szólva - de azért ez a köpdösés abbamaradhatna. Járja már mindenki a saját útját...miért kell a másikba folyton belekötni?

"Ez az indulatokkal teli hablaty csak arra volt jó, hogy egyre rosszabb véleményt alkossanak rólad." Ez most tulajdonképpen kinek is szólt és kitõl? :D

"Egyébként ezt a topikot nem azért nyitotuk, hogy neked legyen hol tornázni agyilag. " Akkor meg miért tetszik ezt folytatni? Számomra unalmas, erre próbáltam utalni, reménykedtem benne, hogy abbamarad már ez a ..... Komolyan, mostmár vicc ez az egész. És a legviccesebb az, hogy még mindig itt túráztatom az agyam. :kir:


A túráról írtam a debreceniben. Én is, meg Ori is. Sztem Boti és Laci is jól érezte magát, legalábbis nekem úgy tûnt. Laci meglátásom szerint már egész jól összeszokott Sárikával, aki egyébként irtó sokat javult küllemét tekintve is.
Gyémánt is tök normális volt, nem volt vele se semmi baj. És nekem õ kifejezetten tetszik, nem egy nagydarab ló, de tetszetõs. Boti jól tud krumplit pucolni, jó a zenei ízlése, bár homályos fotókat készít. :dev: Laci meg isteni pirítóst süt a cserépkályhában. :D Lehetne még mit írni, de nem akarok untatni senkit... :)



Boti miért áruló? Neked üldözési mániád is van? Azért mert elment Nórával, veled meg Lacival kirándulni közülünk senki nem nevezi árulónak. Még ha veled hált egy fedél alatt akkor sem.


Csak vicceltem. ;)
Hát, Boti, nem is nekem ha már cigányról vagy kupecrõl van szó.... :D

#124 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 19:26

Nem akarok beleszólni, deee . Én a barátaimat se cserélem le, csak mert vmelyiknek egy keze van, vagy szemüveges. Pedig õket se én szültem. Ezen kb ötpercig röhögtem.. Shába én imádom amiket írsz.. :D

#125 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:00

Jaaj,de jóóóó.. Holnap én is válaszolok.Most nincs idõm. Elöljáróban: Shápika! A családot szerintem nem kellene emlegetni,belekeverni.....gondolom neked qrva szarul esne,ha az egyik rendezvényen odamennék apádhoz és lecsörgetnék neki egyet. Márpedig,ha elkezded a családomat baszogatni,akkor szegény öreged így fog járni. Természetesen kacagánnyal lehet "harcolni". folyt.köv. jobbulás shábi!

#126 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:01

Mi már hetek óta röhögünk. Az egy vizespohár abrakon. Az az igazság, hogy Shába még kéjes ábránd se volt amikor én már lovat gondoztam. Most pedig Õ oktat engem. 10 liter víz és egyebek. Egyébként úgy látom a debreceni topikosok teljes pályás letámadással operálnak. A jobbak mind itt vannak és fogyelik a tündéri Shába mûködését. Kár a gõzért. Ettõl nem lesz a lovad sem nagyobb sem szebb. Marad ami volt, egy haszonállat. A végén fehérjefeldolgozási alapanyag, vagy lókolbász adalék. Hiába finnyáskodssz, ez van. Boti! Ezért mondtam, hogy ez a Te bulid, én nem tudok bele szólni. Menjetek a Vateroddal és mérközzetek meg. A c. mindig min 50%-al többet mond mint amennyiért oda adja. Z. csak nyugalom. A papa nem tehet rólla, hogy igy sikeredett. A dolgok elnyerik méltó jutalmukat. Ha valaki õv alá üt az legközelebb ne számítson sportszerûségre. Az a baj, hogyha valakinek a génjeibe valahogyan bekeveredett a debreceni pulykakakas azt nem tudja levetközni és mindenre csak egy a válasza rút..rút..rút, akár a kanpúlykának.

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:07.


#127 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:06

hmm..most akkor már a topikot sem lehet olvasni??? Lehet beteges hogy élvezem, de tényleg vicces, poénos momentumok vannak egy egy hozzászólásba, miért baj ha ezt valaki elovlassa, nyilt forum, lehet engem utálni. :D :yeah: És ki támadott le kit? :rolleyes: Olyan fenyegetõek lehetünk. :D És nem feltétlen Shába érdekel mondjuk engem. Csak ezen olyan jót röhögtem. :D (mellesleg nem azon amit mondott, hanem ahogy kifejezte azt)

#128 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:09

Bab téged itt nem bánt senki. Itt Shába királyné harcol a hétfejûvel. Persze jobb lenne, ha szeretkezne, de mit tegyünk, van akinek ez az élvezet. Látom már írja is az igét.

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:10.


#129 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:16

Gyõzzétek meg hogy mást csináljon ;) Nem én vagyok a férfi :D :gm:

#130 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:18

Én már öreg vagyok ehhez. Majd Boti, Laci meg a többiek. Elég népszerûek vagyunk. Nyolc szempár várja Shába írását. Hajrá ne csüggedj!

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:20.


#131 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:20

Mindjárt gondoltam, hogy nem tartod be a szavad, Krisszike. A család, az nem tudom hogy jött ide... 2 ember piszkál itt folyamatosan, 2 fórumos, és épp apa és fia. Én nem a család többi tagjára utaltam, csak rátok(értsd Zé és Kacagány). A többit pedig vegyem fenyegetésnek? :eek: Komolyan...ez már gáz.... Lehiggadhatnál. Úgy elképzelem a helyzetet: ott áll apám, te odamész és lekeversz neki egyet. Igaz, vagy 20 évvel idõsebb nálad, és köze nincs semmihez. Hát ez valóban ésszerû cselekedet lenne. :D És úgy elképzelem, hogy mindenki tudomásul veszi, hogy minden ok, Krissz elégtételt vett...mostmár minden rendben... Nem gondoltam volna, hogy ekkora hatással vagyok...agresszív hajlamokat hozok ki bizonyos emberekbõl... Bár azt vettem, hogy már nagyon felhúztátok magatokat, de hogy min ennyire? Ti piszkálhattok mást, de ha vki nem hagyja magát, az már nem tetszik. :rolleyes: Más lova egy sz*r, de ha válaszul vki a tiétekre ír, arra már ugrani kell... :rolleyes: Valóban, Endre bácsi, az elõbbi indulatos válasz is tökéletesen arra mutatott rá, milyen jókat tetszenek nevetgélni.... Én nem lennék büszke arra, ha 22 éve lovat gondoznék és még mindig nem lennék tisztában alap dolgokkal. Sztem a többieket nem kéne belekeverni. Õk tényleg jól szórakoznak ezen, de vannak annyira bölcsek, hogy a mi idióta vitánkba nem szólnak bele. Én meg továbbra is itt koptatom a billentyûzetet...de már csak azért se hagyom szó nélkül. :kir: Legalább felszabadul a bennem mélyen szunnyadó kisördög. És levezetem az energiámat. :dev: Erre jó ez a topik. Bár jónak indult, de sajnos elfajult. Nem vágyok sem nagyobb, sem szebb lóra, de azt hiszem ezt már tisztáztuk. ;) És köszönöm a figyelmességedet, Zé, jól vagyok. :) Egy pontosítás még: az én lovam sosem lesz lókolbászadalék...neki ez kijár. :ang:

#132 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:27

A döglött ló egy idõ után büdös, úgy, hogy meg fog változni a véleményed néhány nap után. Nem húsz hanem õtven éve kezdtem lóközelbe kerülni. Miért nem kérdezel, hátha kiderülne, hogy egy kicsit csak értek valamicskét a lóhoz. Tudom csípi a szemed a tíz liter víz, de ezt a kártyát még most nem játszom ki. Ez az én titkom, majd ha eljött az ideje közre adom. Az atomfegyvert sem kürtölték világgá.

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:28.


#133 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:29

"......makacs ez a család, mint a csacsi" Tehát ezzel a mondatoddal te kezdted a családi balhét. Indulat miért lenne bennem?Viszont a család az tabu....nálunk. Az,hogy mi hogyan akaszgatjuk egymást hasba...az egy másik dolog. A madárkák azért nekünk meg azt csiripelték,hogy a te kis kolbászjelölted emberhúsra éhezett meg a túrán. Ejnye Shába...hazudni nem szép dolog gyurcsány ferkó is megmondta.

#134 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:30

Jaj ittenem idevergõdik az ember a nehéz nap után, hogy kikapcsolódjon és olvasson OLYAN FAJTA IDIJÓTASÁGOKAT :D mint a "kecske 1x megforgatva" meg hasonlók :kir: ... miért nem teszi túl magát mindenki az ilyen hülyeségeken? Itt lovas emberek gyülekezete lenne nem!?> 1 nagy család, ugyan már MINDENKI HAGYJA ABBA utálom mikor olyan emberek veszekednek akiket kedvelek :hupp: :mad: Ahelyett, hogy a fórumon kötekednek egymással, üljenek le egymással szembe és igyanak meg valami meleget :kv: ott kell az ehhez hasonlókat megbeszélni! /Itt teljesen másképp jön le .../ és vigyor tárgya lenne a vége nem úgy mint itt :huh:

#135 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:38

Zsupi! Két kemény ellenfél veti itt egymásnak a vállát.Meglátjuk,hogy ki bírja tovább.Shába nem gyenge játékos ebben.Meg amúgy is...olyan fiatal az idõ még.

#136 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:38

"......makacs ez a család, mint a csacsi"

Tehát ezzel a mondatoddal te kezdted a családi balhét.
Indulat miért lenne bennem?Viszont a család az tabu....nálunk.

Az,hogy mi hogyan akaszgatjuk egymást hasba...az egy másik dolog.
A madárkák azért nekünk meg azt csiripelték,hogy a te kis kolbászjelölted emberhúsra éhezett meg a túrán.

Ejnye Shába...hazudni nem szép dolog gyurcsány ferkó is megmondta.


Abban igazad van, nem kellett volna belekevernem a többi családtagot...jaj elnézést...én tényleg csak rátok értettem! ;)

Kétlem, hogy nem csak vicceltek ezzel... Mert valóban volt egy vicces helyzet ezzel kapcsolatban, és jót röhögtünk rajta. De ezt te is tudod, mert kétlem, hogy az az illetõ rólam rosszindulatúan beszélt. ;)

Nem szoktam hazudni. Többek közt ez a baromságot is ennek köszönhetjük, kényszeres vagyok, Kacagány is megmondta, kényszeresen az igazságra törekszem.

Zsupa! Tényleg vicces ez a helyzet...de ez van... :D Én csak megvédem magam, vissza lehet olvasni... ;) Mondjuk erõsen gondolkozok hogy lassan tényleg be kéne fejeznem, nem vezet ez sehova...

#137 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:41

Zsupa! Neked van igazad. Kár, hogy nem jöttél el a túrára. Megértelek mert akinek olyan gonosz apja van, hogy még a túrára sem engedi az vágyik a szépre , jóra, szeretetre. Én is arra vágyok. Egy szebb jövõre. De ne csüggedj szebb lesz jövõre. A hortobágyi túrán Shábával kéz a kézben fogunk lovagolni. Csak addig még ki kell cserélni a lovát mert fáj a derekam és nem tudok mélyen lehajolni. Az ivásról. Én ívtam volna túrán csak nem jöttek el a sokadalomból. Szerinted miért csak tíz liter vizet iszik naponta a lovam? A többiek is válaszolhatnak. A nyeremény egy sütni való idei kecskefi.

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:42.


#138 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:57

Shába! Nem pályázod meg a kecskémet? Nyárson sütve igen finom. 22 óráig még van idõ. Aztán megyek aludni. Na látom beindúltál.

Edited by kacagány, 2007 október 25. - 20:57.


#139 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:03

Ha most ezt megfejtem...akkor megmenthetek egy kecskét... áááááá gondoklkozz-gondolkozzz-gondolkozzz.... :D :D Á, most fáradt vagyok. Jó pörkölt lesz abból, vagy mifene. Nem tudok Endre bá fejével gondolkodni. :dev: Ha ez az egész arra megy ki, hogy kié az utolsó szó...hát legyen a másik félé. Én nem arra hajtok, hanem arra, hogy hagyjanak már békén a lovammal együtt. :rolleyes: Vagy sült, na. A farnc tudja, nem is ettem még kecskét. De nem is fogok. :D Kéz a kézben...azért ez enyhe túlzás. Sztem fogjuk be a szánkat, én ennyivel már megelégszek. Hogy õszinte legyek, másra már nem vágyok. Pedig nem vagyok haragtartó, de ami sok, az sok - nem tudok a heylzettel mit kezdeni. Biztos vagyok benne, hogy Endre báék se kíváncsiak rám, ezt világosan kifejezték.

Edited by Shába, 2007 október 25. - 21:07.


#140 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:06

Nem az utólsó szó a lényeg hanem az igazság. Más is megfejtheti, de miután Te kritizáltál meg Tied az elsõbbség. Bebizonyíthatod, hogy Te tudod a választ.

#141 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:12

Nem tudom elképzelni, hogy egy ló egészséges és csak 10l vizet iszik/nap. Max. ha vmi nagyon lédús takarmányt fogyaszt. Hogy Csárdáskámmal példálózzak( :D ).... pl. tegnap kint a legelõn egész nap nem ivott, mert vizes füvet zabált. Nyáron mihelyst kiviszem, iszik, ilyenkor nem azzal kezdi a napot, mivel harmatos a fû. Vagy mittomén...pl. vmi vízbe áztatott cuccot etetnek azzal a lóval(pl. Csárdásnak az ellés elõtt és utána pár nappal korpást ivóst adtam, ezt szokás; és ilyesmit a kupecek is szoktak etetni, ha fel akarnak hízlalni egy lovat...) Asszem kifogytam a tippekbõl.

#142 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:16

Minden reggel és délután egy-egy púpozott talicska fûvet vágok neki és ez reggelre elfogy. Még a lucerna szénát is ott hagyja érte. Talán öt liter vizet iszik, ha iszik. Most a fû az esõ miatt kivûl, belül vizes. Na látod mégsem vagyok olyan hülye mint, ahogy elsõre kinézett. Csak gondolkozni kellett.

#143 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:21

Ennyi? Füvet eszik? Most tényleg mindenféle hátsó gondolat nélkül... Attól még ihatna többet, mint 10l/nap. Na jó, nem vitatkozok, Endre bá látja. Hé, enyém a kecske! Kitaláltam! Felszabadítottam egy kecskét! :D :D

#144 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:30

ááá....a kecske meg fog halni! mivel te találtad ki. :) Na,elmentem én is alukálni. Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát! holnap adjuk egymásnak? :kir:

#145 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 21:33

Jaj, most biztos rosszat fogok álmodni. :D Miattam hal meg egy kecske...mert amúgy nyilván életben hagytátok volna.... :gm: Vicces-ennyi. Ja-ja holnap adjátok egymásnak! :D

#146 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 9:11

JÓNAPOT! Olvasgattam egy kicsit: hmmm :) Bassz, bébútt a róka a hálózsákomba!! Nem fértem tõle, oszt kiengedtem :D :D De tényleg ku*va meleg volt az a hálózsák. Nem lett volna problemám, ha azt teszem amit Zé mond. Egy kicsit túlöltöztem. Gondoljatok bele, ha egy olyan helyen kellene aludnotok ahol csak egy pizsama kellene a jó konfortérzethez, ehhez képest felvettem egy vastag pamutmelegítõt erre egy háromévszakos túranadrágot, meg két pulóvert. ÁÁÁÁÁÁ Abban a hálózsákban tényleg csak egy pizsama kell. A zsákon kívül meg volt vagy öt fok. Hihetetlen mit tudnak ezek a mai, korszerû zsákok. Tetszett a csapat hozzáállása a túrához. Jót ettünk, ittunk. Sierült elpuszítani vagy tíz kiló csirkehúsot :D meg egy pár pohár veresbort csapatva hpval. Ja, a kérdésre: NEM KAP TÖBBET A GAZDÁJÁTÓL! :D :D :D :D

#147 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 9:16

Mikor jössz a kecskéért? Hogy kívánod? Élve vagy halva? Ha gondolod a nyúzásnál segíthetsz. Legalább sok minden mellett ehhez is fogsz érteni. Azért megérte az a kecske, hogy tisztázódott nem is mondok olyan hülyeségeket. Csak egy kicsit gondolkoznod kell. A lókolbászról meg csak annyit, hogy most amikor ilyen hazug világban élünk, biztos vagy Te abban, hogy a lókolbász az tényleg lóból van. Nyugottan vegyél és egyél.

#148 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 9:34

Kevesebb volt az Saka! Torda kocsija le volt fagyva. :) Megittam azt a sok kólát....3-ig nem bírtam aludni,de aztán 8-ig húztam egy jót. A rókát meg te fogtad meg....lol.Pedig a többiek is keresték.Torda be volt eléggé lassulva.

#149 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 10:41

Rosszul vagyok!

MH-ról olvastam....hogy az hogy tud nyújtani...hmm.....tuti,hogy a nyújtón született.

Posted Image

#150 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 10:51

Háát, én tényleg eléggé be voltam lassulva! :eek: Éppen ezért nem álltam le kergetni a rókát, hanem lefeküdtem aludni a Motelban. :D Nem kellett sokat forgolódnom, hogy elaludjak! :) De másnap reggel nem voltam beteg! :P Amúgy a csirkesült tényleg jó volt, a különféle borokról nem is szólva! :kocc:

#151 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 13:29

Hol van Shába? Ki látta??? :)

#152 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 14:22

Élek még, csak vannak kötelezettségeim is, nem foroghatok állandóan itt. :) Visszaolvasva néhány gondolatot, gáz, nagyon gáz. Asszem ezt a vitát lezártuk, nekem ennyi bõven elég volt. Ezentúl igyekszem kerülni ezt a topikot...talán eljutok már én is arra a szintre, hogy be tudjam fogni a szám, még ha piszkálnak is. Így a 22 határán ideje lenne. A kecskét köszönöm szépen nem kérem(elég a tudat :D ), fogyassza a karcagi társaság jó étvággyal! Én nyúzva nem kérném, max. élve, de úgysem tudnék vele mit kezdeni.

#153 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 17:20

Hát ezt már télleg nem lehet kihagyni. :dev: Shába nem hadja annyiba :D De mi persze szívesen olvassuk,a karcagi topikot!!! :ang:

#154 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 31. - 17:22

Most ilyenkor mi van,hogy senki se ír?

#155 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 31. - 19:25

Büntet bennünket a sors. Shába nem vitázik a topik haldoklik. Persze vannak történések. Saka meg Torda elmentek lókérõbe. Az etnikusnak csoda lova van. Valódi MH. B2-ben ment még egy hete(?). Megtekintés tárgyát képezi. Mostmár lesz anyi csodaló vagy lócsoda Karcagon, hogy verhetetlenek leszünk elméletben és gyakorlatban. Csak még azt nem tudjuk, hogy miben. Hét végén lovagolunk, ha az idõ is kegyes lesz hozzánk. Mi el voltunk foglalva. Napközben a munkahely délután a lovak. Nekem reggel hattól csikó etetés, kaszálás, trágyázás stb. Ez is hozzá tartozik a lovazáshoz. Közben még istálót is építünk. Na ezért nem írogatunk, de ne csüggedj ha egyszer belelendûlünk lesz itt írás meg sírás.

#156 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 1. - 7:26

A sírás az kire vonatkozik? Ma ha jó idõ lenne akkor,Fannira felûlnék,persze csak ha lefutószáraztam. Tegnap elõtt Holló rá rugott a csikóra,vágta közben és nem estem le. :D Ügyes vagyok? :ang:

#157 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 3. - 9:02

Saka! Ma hánykor mennyünk ki?

#158 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 5. - 14:49

Szóval! Qrva sokat melóztunk és alig volt idõnk fórumozni. Hol is kezdjem. Ott kezdem,hooogy...... ....Carinát kivittük terepre. Megmondom õszintén,hogy nagyon be voltam tojva.Valami miatt olyan érzésem volt,hogy "Mit keresek én egy sport lovon".Eddigi lovainkhoz képest egy nagyágyú és mivel az ember nem nagyon szeret egy nagy ágyúra felülni,ezért minden féle gondolat járt a fejemben.Carina lovaglásainál az amúgy már nem annyira használt kobakot is felvettem. Kiballagtunk a kapun,Holló+kacagány,Sára+ani,Carina+én."Elrohantunk" B.Sanyihoz,akivel meg volt beszélve,hogy jön velünk. Carina szépen ment,semmi okoskodás,semmi ijedezés.Nála ez azért nagy szám,mert õt nem erre találták ki. Szegénykémet a lovardák,négy fala közzé szánta a sors.Aztán jött egy nagy árok...na,ott nem nagyon akart átmenni.A végén szépen leszálltam és átvezettem rajta.Az elsõ pocsojáknál is megállt.Nem tudta,hogy mi az.Csak bámulta,bámulta,aztán hopsz átugrotta szépen.Ugrottunk még kicsi árkot,kicsi tócsát,nagy tócsát.B.S meg csak röhögött..."ezen kifinomulsz",mondogatta. Az út végére eléggé megszokta a sarat,vizet.Én is megnyugodtam,hogy nem annyira emberevõ az én "kis" kancám. Sára annyira helyre jött súlyilag,hogy minden féle rossz gondolatai támadtak.Tordát,anit is megviccelte. Ezért ráültem,hogy egy kicsit foglalkozzak vele.Az volt az elsõ,hogy lefutószáraztam....ót meg rápattantam. Rögtön rápróbált,hogy ki ült rá és mit lehet és mit nem.Természetesen nem engedtem neki semmit. Ez annyira jól sikerült,hogy igen hamar vízhólyagos lett a kezem.Szinte mindent megpróbált,egyedül bakkolni nem bakkolt,pedig vártam,hogy megteszi.Szóval egy kicsi harc után rájött,hogy nálam nem lehet a dolgait megcsinálni...szépen bele is törõdött. Aztán Eduát ültettem fel és lovagolt egy darabot vele,minden gond nélkül. Edua után visszaültem és kivittem vágtázni egy kicsit...hihetetlen az a ló...nem fárad...nyomja magát keményen elõre. Mentem vele vagy 20 percet.Szépen nyugodott megfele én meg egyre jobban éreztem magamat rajta.Hazafelé már egykezes szárfogással jöttünk.Bekötöttem,hogy leszáradjon. folyt köv. van egy kis melóm. ;)

#159 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 9:35

Sziasztok! Írok egy pár sort én is. Szóval pörögnek a dolgok nálunk. Szegényebbek lettünk 2 lóval :( . Illletve csak 1-el :( . Az történt, hogy múlt héten amikor a téli menedéket készítettük jött egy hívás Kacagány bának, egy hanoveri lovat ajánlottak. Nem telt egy napba se a hanoveri elkelt. Aztán jött egy hívás nekem: "Sanyikám, itt a lovad, rá van írva a neved!" :D Na mi lehet ez a mutatvány :) ? Tordával beugrottunk a fél négyes autóba és elviharoztunk meglesni a lovat. Ez mint kiderült egy Gringo apaságú, Ramses IV. - Újhold Anyaságú, '96-os születásû, jegytelen gesztenyepej, MSL kanca. Elsõ látásra megtetszett. Tegnapelõtt meg is érkezett hozzánk. A próbalovaglást Fintadzsoké :D hajtotta végre. Sötétbe próbálta. Kedden, azaz tegnap délután ismét ráült, próbálgatta a paccot. Aszonta,: "Ez a ló megtanít lovagolni!" :) Meg is ugrattuk, persze nem nagyot, (elvégre B2 -ben minõsült). Fint szépen, nyudodtan -ahogy szokta :)- megállapította: " Ráront az akadályra." Mosolyogtunk is Zéével. A lovazás után az embereimmel nekiestünk lebetonozni a lóépület tartóoszlopainak alapját. Mire végeztünk elkezdtt cseperegni :( . Etetés, sárbatiprás, röhögés és egyéb mókák következtek. Röviden ennyi. viszlát

#160 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 9:53

Saka! Hogy álltok az építkezéssel? Szólj, ha menjek segíteni!