Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lógyógyítás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
171 válasz a témához

#81 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 28. - 12:10

Valóban nem egyezik a kondijavitás a zabáltatással. Azt irtad, alaposan leharcolták a lovat, én ugy értettem, hogy lesoványodott,rosszul néz ki. A pelyhesitést azért ajánlottam, mert az ilyen leharcolt lovaknak az emésztését is megviseli az abrak hiánya, vagy nem megfelõ összetétele, és ha roppantott, vagy amire én gondoltam pelyhesitett abrakot kap, azt sokkal nagyobb részben tudja hasznositani, mintha egész zabot, kukoricát vagy bármit kap. Evvel együtt el is kell kezdeni vele foglalkozni, mert ha most megemeled az adagját, attól csak elhizik, bezabál, kólikázik stb.stb.. Megtaláltam a hozzászólást amire utaltam, keresd a lovas apró-egyéb-utolsó hozzászólást,B Angi irta.

#82 zsolti

zsolti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 15:24

Sziasztok!Egy lábsérüléssel kapcsolatban kérném a tanácsotokat.9 éves telivér kancám vasárnap hatalmasat esett a sárban és ennek következtében nagyon sántít és egy dudor nõtt a bal hátsó lábán,a térde belsõ oldalán kb. a horpasza alatt.Algopirin injekciót adok Neki reggel-este és Dolobene géllel kenem a dudort és a környékét.A pukli nem kemény,hanem vagy vízzel,vagy vérrel teli.Úgy lötyög,mint egy tejes zacskó.Napról,napra javul,de nagyon fájhat Neki,mert alig megy(de rááll a fájós lábára).Elõre is köszi a tanácsokat!

#83 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 23:30

Az állatorvos mit mond? ... Posted Image Imho a legcélravezetõbb lenne tõle megkérdezni.Amúgy egy kis pókháló, meg pipamocsok biztos segít, Regõs Bendegúztól lehet kérni, vagy a piócás embertõl. :D Cav

#84 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 4. - 23:59

Lehet az ízület, lehet szövetnedv, lehet vérömleny... Akármi is lehet. Algopyrinezni szerintem halál fölösleges; ha kevésbé érzi a fájdalmat és ettõl jobban terheli, az akár árthat is.Mutasd meg állatorvosnak!!!

#85 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 0:05

Ja és ha ráérsz, bepötyögnéd a Dolobene gél leírását?... Érdekelne, mibõl van, mire jó, stb...

#86 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 10:06

Zsolti!Mutasd meg állatorvosnak! Igy távolból nehéz bármit is mondani. Egy biztos ne nyomkodd tele Algopyrinnel. Ha tényleg komoly fájdalmai vannak és nagyon sántít akkor a Quadrisol-t vagy a Butasan pasztát javaslom használni. A dudor minden lehet amit Õz felsorolt, talán még a tályog esélyes. A Dolobene gél csak akkor használ valamit ha az a duzzanat meleg, tehát gyulladásban van.Õz!A Dolobene humán készítmény. Tessék felütni a Pharmindexet, ott majd meglátod mi van benne. ;) ultimo

#87 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 20:15

Üdvözlet!Én most találtam ezt az oldalt és lenne egy kérdésem mivel látom itt mindenféle ember van.Igaz,hogy a szürkehájog leszedhetõ ha porcukort fujunk a lo szemébe? Elõre is köszi!!!!! :confused:

#88 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2002 december 5. - 20:16

:D :D :D Én nem tudomMég nem hallottam róla

#89 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 6. - 0:26

idézet:
Eredeti szerzõ: csajszika13:Üdvözlet!Én most találtam ezt az oldalt és lenne egy kérdésem mivel látom itt mindenféle ember van.Igaz,hogy a szürkehájog leszedhetõ ha porcukort fujunk a lo szemébe? Elõre is köszi!!!!! :confused: [/QUOTE]Szürkehályog, porcukrot, helyesírás rulz. És nem igaz. Ajánlhatom még a pipamocskot és a pókhálót ebben az esetben is, kb. ugyanannyit segít... :-/ Cav

#90 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 16:10

Ultimo! Segíts légy szí'!Kb. 1 órával ezelõtt csinálták a karámját (nagyobbították a területét) a [url="http://"http://kep.tar.hu/ikacska/midsize/pic1528780.jpg"]pacim[/url] . A hegesztéstõl megijedt, és kiugrott a karámból, helybõl 130 cm-t. A bal elsõ lábát azt mondják, hogy beverte, és ezt én is alátámaszthatom, mert megnéztem. Van rajta egy 10 cm hosszú, vékony seb, de ez a legkevesebb, ezen nem is izgulok. Csak ahogy tovább néztem, a patája is berepedt. Szembõl látszik a bal elsõ lábán, rögtön a pártától kiindulva lefele vagy 1 cm. Nem lehet túl mély, úgy vélem, max. 1-2 mm. Nem sántít és nem fájlalja. De nagyon izgulok, hogy végigreped. Pont lovagolni akartam, de így nem mertem rá felülni. Mit tegyek? Van rá valami gyógyszer? Meddig nem terhelhetem? Meg kell várnom, amíg telejesen lenõ, és eltûnik a patáról, vagy elég csak annyit megvárni, hogy pár mm-es egészséges köröm nõjön le? Vagy ekkora repedésnek nincs is jelentõssége? Van rá esély, hogy végigrepedjen?Segítségedet elõre is köszönöm. Bárkinek a hozzászólását szívesen veszem, ha tud érdemben hozzászólni. [ 08 December 2002, 15:19: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#91 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 10:04

Csajszika!A köztudatban a szürkehályog a szemlencse megbetegedését jelenti. Amire te gondolhatsz, az szerintem a szaruhártyán levõ homály lehet, ami szaruhártyasérülés után maradhat vissza, fõleg ha nem kezelik. Elvileg a porcukor mint ozmotikusan aktív anyag ekkor segíthet, de ennél sokkal többet érnek a célirányos szemcseppek. Szóval senki ne fújjon cukrot a ló szemébe.Cav!A pipamocsok szemre nem jó, ne beszélj butaságot. Napi 2x1 g. viszont kitûnõ hánytató! :D Ikácska!A pártaszélbõl induló hosszanti repedés tényleg komoly dolog. Van egy spéci szer amivel a pataszarut meg lehet ragasztani. Ezzel megakadályozható hogy a repedés tovább terjedjen lefelé. Természetesen érdemes megvárni míg a repedés lenõ. Addig pedig az orvosi utasítás:Langsam spacíren, nix ugri-bugri!ultimo

#92 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 16:00

Köszi a segítséget!!!Mármint attól aki normálisan tudott válaszolni és nem pedig mint egy kutyát lenézni és lehurrogni.Csak annyit neki,hogy lehet hogy én naiv parasztkislány vagyok,de mindent megtennék azért a loért.Erért nem akartam neki semmi rosszat és mivel láttam itt vannak szakértöbb emberek is ezért mertem feltételezni talán nem néznek hülyének...Teljesen.Ja és úgyebár ha az ember siet nem mindig figyel a helyesírásra.Bocs ha ezzel megsértettem valamilyen személyes követelmény rendszeredet,azon téren hogy ki szolhat hozzád.Többet nem fordul elõ ne agodj.Csáó! Posted Image

#93 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 0:13

Bocs, ha magadra vetted, nem lehurrogásnak szántam, de azt hiszem, hogy nem bárki másnak kéne megfelelni azzal, hogy helyesen ír az ember, hanem saját magának. Nem kifogás az, hogy siet az ember, attól még ugyanúgy odafigyelhet az írására. Szoktam én is rosszul írni, szégyellem is magam miatta rendesen. Posted Image Cav [ 10 December 2002, 05:22: Az üzenetet átszerkesztette: Cavalier ]

#94 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 6:20

Például "ugyínúgy", igaz Cav? :D tongue.gif Jó, persze, ez látszik, hogy elírás, és nem helyesírási hiba. Ilyen elírásokkal az én hozzászólásaim is rendelkeznek.

#95 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 6:25

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:Például "ugyínúgy", igaz Cav? :D tongue.gif Jó, persze, ez látszik, hogy elírás, és nem helyesírási hiba. Ilyen elírásokkal az én hozzászólásaim is rendelkeznek.[/QUOTE]Huh, gyorsan ki is javítottam. Posted Image De most tényleg, ha az ember ír, bármit, bárhova, akkor az alapján ítélik meg, hogyan ír. Ezért próbálok mindig a lehetõ leghibátlanabbul írni..Cav

#96 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 6:28

Ultimo! Nagyon köszöünöm a választ, meg a gyorsaságodat. Az a spéci ragasztó micsoda? Kerestem, [url="http://"http://www.anivet.hu/NetShop.cgi?H5.11341.1038.962.1038"]és itt, az ANIVET-nél találtam[/url] valami hasonlót. Ilyenre gondoltál? Illetve nem tudom jár-e Neked az ANIVET újság, de abban is hirdetnek Pataragasztó szett QPC névvel 2.466 Ft-ért egy terméket. Jó valamelyik? Ha nem, akkor mit javasolsz?Azt is értem, hogy akkor az orvosi javaslat lassú séta ugra-bugra nélkül. Meg hogy érdemes megvárni, amíg lenõ. De azt érdemes megvárni, ameddig teljesen lenõ a patáról, és eltûnik onnan (az legalább fél év!), vagy hogy csak a pártaszéltõl lenõjön wgy kicsit. Valamint ha ilyen pataragasztóval megragasztom, akkor sem lehet vele egy teljesértékût lovagolni? Szóval akkor is kímélni kell?Válaszodat nagyon köszönöm.

#97 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 10:28

Valaki nem tudja véletlenül, hogy miért nem lehet egy csödört 8 vagy 9 éves kor után kiherélni?

#98 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 10:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Bubus:Valaki nem tudja véletlenül, hogy miért nem lehet egy csödört 8 vagy 9 éves kor után kiherélni?[/QUOTE]Honnan van ez az infó!!!!!!!Ez nem igaz,az ivartalanitás nem korhoz kötött!

#99 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 11:07

Pont ezért kérdeztem, mert csak szájhagyomány útján hallottam. Miután a kutyát és a macskát minden további nélkül lehet így nem igazán értettem, hogy a lovat miért nem.

#100 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 17:35

Bubus!Lehet ebben a korban is heréltetni, csak nagyobb a szövõdmények kockázata, különösen akkor, ha fedezett is már a paci. Mi is heréltettünk már ilyen lovat (9 évesen). Maga a beavatkozás simán ment, de gyógyszeres megelõzés mellett is belázasodott, napokig mellette voltunk éjjel-nappal, hogy az orvos utasításainak megfelelõen gyógyszerezzük és figyeljük. Kb. 1 hétig lázas volt antibiotikumos kezelés mellett,és kb. 1 hónap alatt jött teljesen rendbe.

#101 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 20:29

Az egyik helyen meg egy kiváló, 21 éves tenyészmént heréltettek ki. Hogy miért? A mai napig sem értem. Annyira kezelhetõ volt még kancák jelenlétében is, hogy még kezdõk is lovagolták. Mellesleg kiváló díjló és ugróló. :(

#102 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 20:32

Ennek lehetnek egészségügyi okai is. Az én kis kedvencemet pl. azért herélték ki most, 17 éves korában, mert begyulladtak a heréi, ettõl pedig kólikázott. Szerencsére vele nem voltak komplikációk, teljesen rendben van. Posted Image

#103 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 11. - 22:23

Hát nem tudom. Régen ezen a helyen lovagoltam. Többek között ezen a ménen is. Életemben nem ültem még ilyen kényelmes lovon. Akkoriban még semmi problémája nem volt semmijével sem. Nehezen tudnám elképzelni, hogy most hirtelen... Az ottani egy-két emberkébõl viszont kinézem, hogy csak úgy fogták magukat.

#104 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 14:45

Neki is csak úgy hirtelen lett...

#105 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 16:16

Köszi, így már világosabb lett a dolog.

#106 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 2:09

Hali mindenki!Van egy lovam,a becsületes neve Gyémánt,de én csak sütinek hivom,9 éves kanca(sétatéri keverék,de én nagyon imádom).Egy olyan lónögyogyászati problémája van amihez hasonlóval,ezzedig nem találkoztam a lovasbaráti körömben.A probléma a következõ:a méhszájon van három borsónagyságú érkitülemkedés,olyan valami mint az embereknek a viszér,namármost amikor sárlik a kanca és kinyilik a méhszáj a kitülemkedett ér megreped és elkezd vérezni,de nagyon,kb:három négy napig,oly modon,hogy a farka a lábszára tiszta vér,és még dió nagyságú alvadt vérdarabok potyognak ki belõle.Meg vizsgáltattam sok állatorvosal,alaposan,és mind a következöt monta "nem tudok vele mit csinálni"!Egyetlenegy lehetõséget vázolt fel az egyik álatorvos,fedeztesem be akkor talán 11honap alatt begyogyul a kitülemkedett ér,de ennek 50% az esélye.Nos én nyolc hónapja ezt a lehetõséget választottam,de most két napja ujból elkezdett vérezni,és nem tudom hogy mit csináljak.Ha van valakinek valami épkézláb ötlete,vagy javaslata nagyon megköszöném, mert nagyonszeretem ezt e lovat(is),és a tehetetlenségtõl teljesen kikészülök.Azt hogy nincs megoldás nem akarom elfogadni!Elõre is meg köszönök minden segitõ szándékot.üdv amigo

#107 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 2:48

Ha valóban olyan mint az embernél a visszér, akkor talán mûtéttel eltávolítható. Elvileg azoknak megnagyobbodott ereknek kell lenni, szóval nem nélkülözhetetlenek. Ilyen szempontból nem nézték még meg a dokik? Cav

#108 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 9:14

Szia Amigo!Nem vagyok orvos ugyan, de belegondolva a doki rosszabb tanácsot nem is adhatott volna. A terhességnél nincs nehezebb megterhelés a méh számára. Csak logikusan gondolkodva.Nem tudom, hogy a kancád ellett e már elötte. Csak tippelek, hogy igen, és a szülés következménye képpen jöhetett létre az erõlködéstõl. Gondolom olyan lehet, mint a szült nõk 90%-ánál a méhszáj seb.Van kinél kellemetlenebbül zajlik, de van aki elél vele simán.Nálunk nõknél erre találták ki a méhszáj plasztikát. Csak akad ilyesmi a lovaknál is, nem??Szerintem keress másik orvost.De, ha rossz felé gondolkodom és tényleg érkitüremkedések ezek, szerintem az is hasonlóan mûthetõ, mint nálunk az aranyér. Az is egy érkitüremkedés, szintén az erõlködéstõl.Csak azt ne mondjátok nekem, hogy ilyenek manapság gondot okoznak az állatgyógyászatban. Az már tényleg döbbenet lenne. :rolleyes: Itt egy szerintem jó állatorvos telefonszáma.:Hirtelen nem tudom milyen Gabriella.06-20/945 0178Inszeminátor a Dóra-majorban. Neki pont idevágó a téma. [ 17 December 2002, 08:19: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#109 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 11:24

Hello Amigo!A kancád problémája szerintem két dologra vezethetõ vissza. Elsõként Az ivarzás idején kifejezett ösztrogén(tüszõhormon) hatás uralkodik. Egyik hatása az hogy vérbõséget okoz, ami fiziológiásan szükséges az ivarzás során. A vemhesség 60. napjától is kezd ösztrogén termelõdni, maximumát a 7.-8. hónap körül éri el. Úgy tûnik a tünetek megjelenése kapcsolatban van a vérbõséget is okozó ösztrogén hormon jelenlétével.A másik probléma a külsõ méhszáj körülírt területén az érfalak rendellenes állapota. Nekem így a távolból úgy tûnik hogy ez a két probléma együttesen okozza a vérzést. Mit lehet tenni? Ha nem túl vészes a dolog meg kellene várni az ellést és utána a normálisan jelentkezõ sárláskor elektrokauterrel eltávolítani azt az érgomolyagot. Szerintem ez kivitelezhetõ. Mindenesetre ez csak egy öt mondatos leírás alapján született "diagnózis" úgyhogy nem 100%.Ha még van kérdésed ne habozz feltenni!ultimoUi. : Angi! Ha már állatorvos akkor szaporodásbiológus és nem inszeminátor. ;) Köszi.

#110 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 12:32

Errõl jut eszembe; pár hónapja kijött Jármy doktor a lovardába, szaporodásbiológiai ügyek miatt; és a lovász a következõ szavakkal jelentette be: "Itt a berakóember!". Kész, feküdtem :D :D

#111 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 12:37

idézet:
Eredeti szerzõ: ultimo:Ui. : Angi! Ha már állatorvos akkor szaporodásbiológus és nem inszeminátor. ;) Köszi.[/QUOTE]Bocsi, fene se tudta, hogy köll ezt mondani. :D Na látod Amigo, vannak itten jó orvosok.

#112 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 19:29

Az én Csinosomnak is elõjött egy ilyen problémája halála elõtt úgy 2 hónappal. De elõtte 15 évig soha ilyen problémája nem volt. Az akkori doki azt mondta, hogy a lovaknál is létezik menstruáció, csak a méhe felszívja, és most valamiért nem szívja fel. Nem mondom, hogy kielégített a válasza. Meg se vizsgálta, csak ránézett. Szegénynek a farka is tocsogott a vértõl, és az istálló, meg a környéke vértócsákkal volt tele. De igazi vértócsákkal. De nem ez lett a veszte.

#113 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:11

idézet:
Eredeti szerzõ: ultimo:[QB]Hello Amigo!A másik probléma a külsõ méhszáj körülírt területén az érfalak rendellenes állapota. Nekem így a távolból úgy tûnik hogy ez a két probléma együttesen okozza a vérzést. Mit lehet tenni? Ha nem túl vészes a dolog meg kellene várni az ellést és utána a normálisan jelentkezõ sárláskor elektrokauterrel eltávolítani azt az érgomolyagot. Szerintem ez kivitelezhetõ. Mindenesetre ez csak egy öt mondatos leírás alapján született "diagnózis" úgyhogy nem 100%.Ha még van kérdésed ne habozz feltenni!ultimoQB][/QUOTE]Ma délben megvizsgálta(meg is tükrözte) a lovat Dr Pallos Andrea,és szinte szórol szóra ugyanezt mondta. A méhszájon három darab szederalakú kitülemkedés található,ami valószinû,hogy a legutóbbi ellés alkalmával keletkezett,és egyáltalán nem lett kezelve.Meg kell várni az ellést, és a csikó leválasztást, utánna elektrokauterrel eltávolitható.Hát valamelyest megnyugtatott a doktornõ,és ultimo azzal hogy gyogyítható,és nagyon bizom ebben a lehetõségben,de az ellés még három honap,vajon kibirja-e,és az eddigi szakemberek miért nem vázolták fel ezt a lehetõséget.....stb stb? Húú de mérges vagyok! :mad: :mad: :mad:

#114 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:25

Amigo!Ez minden szakmában így van. Vannak ügyes, okos, lelkiismeretes, nagy tudású emberek, és vannak azok, akik belesz**nak a dolgokba, vagy pénzéhesek, vagy kevés a tudásuk, vagy felületesek, vagy mindez együtt... :(

#115 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 20. - 20:47

Lehet-e köze a lovam sántaságának ahhoz, hogy a bal lábát a csûdje belsõ oldalán vakargatja? :confused: Kb. azóta csinálja, mióta nem lép tisztán. Furcsán mozog (egyszerû ütemhiba + mintha a bal elejét egy picit jobban elõrenyújtva tenné le), de nem tudom megállapítani, hogy mi lehet a baja. Mielõtt ezt a furcsa szokását észrevettem volna, már azelõtt is a bal lábára gyanakodtam, mégpedig a csûdje környékére vagy egy picit fölötte. (Persze ez közel sem biztos.) A sántaságnak semmi külsõ jelét nem találtam és a bõrén se látok semmit, ami viszkethetne.

#116 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 9:44

Elõször is piaffe-ra szeretnék reagálni,hogy azt nem tudom,miért vakargatja a ló a lábát,amire nem tiszta,de azt viszont kérdezném,hogy mi lett a kimenetele ennek a nem tiszta járásnak,mert ezt csinálta Irokézem is a múlt héten,de aztán elmúlt csak úgy magától az egész...Lehet,hogy csak megrántotta a legelõn?Vagy izomláza lett valami kinti futkározástól?Nincs semmi baja a patájának,az inai is szárazak voltak,és mégis olyan volt,mintha a bal elejével egy kicsit rövidebbet lépne,és ettõl nem volt tiszta a járása.Köszi a segítségeteket elõre is!saroltaA másik kérdésem pedig az lenne,hogy milyen lóbetegség a FLEGMONE? Mert itt a rajtengedély munkafüzetben van ilyen,és nem írnak róla semmit azon kívül,hogy meleg kötést kell rátenni fertõtlenítõ oldattal...Mi ez?

#117 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 11:28

A flegmone gennyes gyulladás. Abban különbözik a tályogtól, hogy ez nincs körülhatárolva; a genny beszûri a szöveteket. Ha meleg kötést teszel rá, fertõtlenítõve, az egyrészt hat a bacik ellen (amik okozzák), másrészt elõsegíti hogy "meggyûljön", tályoggá alakuljon, és ne terjedjen tovább. A tályog aztán kifakad, és már csak az üregét kell fertõtlenítõvel kezelgetni amíg be nem gyógyul. [ 19 Február 2003, 10:33: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#118 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 14:07

És ez mitõl alakulhat ki?Egyébként köszönöm szépen nagyon a tájékoztatást,és a szakértelmet!sarolta

#119 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 19:01

Örülök, hogy úgy jó két hónap elteltével valaki felfedezte a problémánkat. :D Továbbra is gõzöm sincs, hogy mi lehett az. De elmúlt, az a lényeg! Posted Image

#120 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 1:29

Piaffe: Ultimonak nyoma veszett, más sántaság-szakos meg nem jár erre, sajnos:( Örülök, hogy már nincs vele gond.Sarolta: szívesen Posted Image Amennyire én tudom, sebzésekhez kapcsolódóan tud ilyen kialakulni. Fõleg, ha az elején elhanyagolják.