Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hhhmmm..... :-/ hogyan fogyhatok?


  • Please log in to reply
3251 válasz a témához

#121 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 18:33

idézet:
Hol vagy te 60kg??? [/QUOTE]Vagy a szemmértéketek rossz, vagy a mérleg :confused: . Az is sokat számít, hogy vki, hogy eszi + azt amit betermel. Pl. én napokig nem eszek semmit, utána ha jó kaja van degeszre tömöm magam, mint öregnéni egyetlen libáját. Ennél jobban már nem is terhelhetném a gyomromat :D .

#122 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 21:03

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya:Hány kg gyümölcssaláta elfogyasztása után múlik el az éhségérzet? [/QUOTE]Én a gyümölcssalátától csak éhesebb leszek... de neked azért sok szerencsét Posted Image

#123 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 22:17

Eszembe jutott a "kérdezzük meg magunktól evés közben, hogy éhesek vagyunk-e még" témával kapcsolatban egy nagyon régi beugratós találóskérdés:Hány gombócot tudsz megenni éhgyomorra? :D (szóljatok, ha valaki nem ismerné)

#124 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 22:20

Zserbo! Szerintem inkább a mérleg! :D pl. nekem is két itthoni mérleg ugyanazt mutatja, míg a barátoméknál 5-tel többet. Vagy csak ott nagyobb a gravitáció? :D

#125 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 22:30

Lehet hogy ott épp a barátod úgy állt mögéd hogy nem vetted észre, hogy egyik lábával rálépett a mérlegre Posted Image Posted Image

#126 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 22:37

Akkor 50-nel mutatott volna többet legalább Posted Image tongue.gif

#127 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 12:27

idézet:
Eredeti szerzõ: esti: Reggelizzünk úgy, mint egy császár, ebédeljünk úgy, mint egy polgár, és vacsorázzunk, mint egy koldus.[/QUOTE]Esti! Ezt én is így tudtam, de asszem a testkontroll diéta szerint kell délelõtt csak gyümölcsöt enni. De lehet hogy ez nagy baromság, mert mindenhonnan vannak félinformációim. :D Módszertelenül fogok fogyni (ha egyáltalán), ez már biztos. Úgy érzem, hogy a hétvégén is sikerült mindent megtettem az ügy érdekében. Acélos akarattal visszautasítottam a 2. konyakosmeggyet, a 2. szaloncukrot ÉS a fél szombat éjjelt egy discoban töltöttem aktív testmozgással. Lehet, hogy ennek az értékébõl levon valamennyit az elfogyasztott sörmennyiség egy kis tequilával keverve, de ne akarjunk túl sokat egyszerre. Meg is lett az eredménye, olyan izomlázam volt másnap (azaz inkább aznap), hogy alig bírtam felkapaszkodni a ló hátára.Palo! Nem ismerem, szerintem jöhet a megoldás. :D

#128 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 12:34

Jajjj, ne legyél már ilyen butuska szöszi!Természetesen csak 1 darabot, a második már nem éhgyomorra lesz....

#129 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:39

Sziasztok túlsúllyal, karácsonyi zsírpárnáktól szenvedõk!Azért írok, mert párommal fogyókúrába kezdtünk.sajnos több zsákutcába is belefutottunk már. az egyik az, hogy tél van, a zöldségek , gyümölcsök drágák.Rengeteg olyan recept van, amit egy férfival nem lehet megetetni (pl. csírák).Illetve sok olyan csodamódszer is van, ami betarthatatlan, (pl egyik nap egyél ezt, a másik nap amazt), egészségtelen stb.Azaz segítséget keresek, betartható, megfizethetõ, ehetõ receptek, ötletek, kivitelezhetõ (idõben, pénzben) mozgásformák terén. Mindenféle tippnek, fortélynak, sikertörténetnek örülnék, amivel megkönnyíthetném közös szenvedésünket.

#130 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:51

Jó, akkor ide írom:Októberben kezdtem a "fogyókúrát", azóta 15 kilót adtam le úgy, hogy tulajdonképpen nem fogyókúráztam.Megmagyarázom!Én az akupunktúrás módszer mellett döntöttem, ugyanis az a baj velem, hogy nincs akaraterõm, és nem tudok nemet mondani az ételnek. Amíg a tûk a fülemben voltak - akár hiszitek akár nem - nem éheztem meg. Persze az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy ha elkezdtem enni akkor nehezen tudtam abbahagyni, de ilyen néhány alkalommal volt csak.A tûk mellett természetesen elkezdtem futkározni is. Egy idõ után észrevettem azt is, hogy nem tudok már annyit enni mint elõtte, gondolom azért mert összeszûkûlt a gyomrom.Kaptam fogyókúrás recepteket is. A doki - aki a tûket a fülembe tette - azt mondta, hogy ez a módszer tulajdonképpen csak a fogyókúrát teszi elviselhetõbbé,úgy hogy nem éhezik meg az ember, nem lesz annyira lehangolt fogyókúra során.A környezetemben több olyan ember van akinek ezzel a módszerrel sikerült lefogynia.Nekem már nincsenek a fülemben a tûk, de már nem eszem annyit mint elõtte, így is tudom tartani a súlyomat annak ellenére, hogy leálltam a futással.Ha van kérdésed szívesen válaszolok rá, persze csak ha tudok.Hajrá és sok sikert kívánok!

#131 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:53

Van egy másik problémám...Hús és csokifüggõ vagyok.ezekrõl nem tudok lemondani, szinte szó szerint elvonási tüneteim vannak.akenyeret viszont, ha nem létezne, nem sajnálnám, elvagyok nélküle.sajnos nálam nem járhtó út az, ha : egy kis édességre vágyik, pótolja gyümölccsel. Mert a gyümölcs nem csoki!!!!A szója pedig nem hús!!!!Erre van valami ötlete valakinek?

#132 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:55

mozgásmozgásmozgásmozgásmozgás :D Én is újra edzeni járok, minden nap suli elõtt, 6-tól. Ha olyanom van, akkor délután is lemegyek, ott is úszom egykét órát.Sokkal könnyebb Posted Image

#133 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:57

De hogy vegyem erre rá a pasimat?Zsarolás?Fenyegetés?Tünci-münci gyere el velem lécci-lécci?

#134 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 15:57

Vacsi helyett esti lovaglás. Posted Image

#135 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:01

Most akkor fogyni akar a pasi, vagy nem?

#136 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:07

agrobe, rá kell venni Posted Image

#137 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:11

Akarja, azt mondja legalábbis, utána rágja a fülemet, hogy mit lehet még enni, zsibbaszt egy ideig aztán abbahagyja, csak néha bûnözik, meglepõen rendesen betartja.Egy olyan informatikust kell elképzelni, aki hazajött a munkából és leült az otthoni gép elé.Néha meg végigtúrázott egy napot a Tátrában, utána izomláz.Amúgy majdnem 100 kg most. Kb 80-85 lenne az ideális súlya.

#138 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:14

Ha csak majdnem 100 akkor ne akarjon lefogyni!!! Én most vagyok 100 és azt mondta egy ismerõsöm, hogy 100 kg alatt a férfi csak karácsonyfadísz.Az ideális súlyom - táblázat szerint - nekem is 82 kg lenne, de kb. 17 éves koromban voltam annyi. [ Január 26, 2005, 15:16: Az üzenetet átszerkesztette: MaciLaci ]

#139 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:16

DE szeretne lovagolni, egy kis arab lovunk van, aki csikó.És õt is zavarja a pocakja és tudja is, hogy ez az életmód nem jó, nem egészséges.

#140 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 16:20

Kb. mennyi kalória van egy tányér gulyáslevesben?

#141 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 17:14

agrobe.Sok!!De ha krumpli,és kenyér nélkül eszed,akkor ok.Már írtam,az én tapasztalatomrol.Önkéntelenül,utána nem olvasva,valamiféle,testkontrol szerint sikerült lefogynom.Nem számoltam a kalóriákat sosem.Csak megpróbáltam a szénhidrátot kihagyni az étrendbõl.Lehet enni,húst.Sõt én ettem amennyit jólesett.Fõként szárnyas husit,de annak is a szaftosabját.Pipi comb,szárny.A husikat többféle változatban meg lehet csinálni,izlés szerint.Lényeg,próbáld meg,nem tésztával,kenyérrel,krumplival enni.Tudom télen nem,egyszerû a dolog.De saláta,ubi,paradicsom,káposzta,karfiol,brokkoli,s.répa,mindig akad a polcokon.Egy kis fantáziával,príma köretet lehet kerekíteni belõlük.Én pl:elõszeretettel pátoltam egybe amit lehet.Hagyma,gomba,sárgarépa,fehérrépa,zeller,karfiol,ami jött.Olíva olajon,kicsit megfûszerezve,jó tárkonyossan.Szerintem fincsi,és kíválló köret a husikhoz.Egészséges,és nem is hizlal.Aztán újabban,elõszedték a pucolt kölest/nem a madáreledelt/,szinte már mindenhol lehet kapni,ott a lisztek,tészták,rizsek környékén,keresendõ az üzletbe.Ez álítólag null kalóriás.Meg lehet csinálni hasonlóan mint a rízst,köretnek.Nem mondom,hogy,de nagyon finom de,ehetõ.Na igen és a mozgás.Ha más nem kezdetnek,legalább egy kis séta.

#142 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 17:20

A köles nem "nullkalóriás", annyi benne az energia mint a rizsben.És a legjobb édesen, mazsolával (nem fogyókúrás de finom Posted Image ) és fahéjjal.

#143 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 18:11

Na ezt akkor buktam.Nekem édesen nem jön be.Inkább mint a rízst úgy elkészítve.Azt mondják a rízs sem fogyókúrás.Hajjj,pedig én mennyit ettem belõle és mégis fogytam.Amúgy szerintem,biztos jobb fogyis köretnek,a tésztafélék,krumpli helyett.Én a kalóriákat,meg hasonlóakat sosem zámolgattam,figyelgettem.Valamiért bejött a mit,mivel eszem.No meg a türelem,és kitartás.Az hogy nem 3-4 hónap alatt,akartam megszabadúlni a feles súlyomtól,hanem szépen ráérõsen.És ma már látom,ennek eredményét.Ehetek szinte bármit,amennyi belém fér./na jó,ma már azért ésszel/már nem jönnek vissza a kilók,ha mégis,1hét diéta és lemegy.

#144 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 18:40

Felhívom szíves figyelmeteket, hogy ezen esztendõben február 09-tõl húsvétig (illetve nagyszombat-március 27.- napnyugtáig) tart a böjti idõszak, amely a legalkalmasabb idõszak a fogyásra. Teljesen "mindegy", hogy vallási, csillagászati, ezoterikai, fiziológiai úton kezeljük ezt az idõszakot, tény, hogy az emberi szervezet ekkor a legfogékonyabb a (külsõ-belsõ) felesleg elhagyására.De még egy általam fontosnak vélt dolgot meg kell említenem, amit egy kedves barátom mondott, aki ennek a témának avatott szakértõje, miszerint akkor eredménytelen a fogyás, ha valamit (belsõ-lelkit) nem tudunk elengedni. Ezért az "igazi" fogyokúra (böjt) belsõ megkönnyítést is jelent. Szemlélet, vagy életmód változást. Nem drasztikust, de a székbõl bizony néha fel kell állni, mert egyébként nehéz lesz a hátsónk is. :D

#145 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 20:11

Köszi.A kenyérrel nincs problémám, eddig se ettem, mert nem szeretm. A köretrõl is le tudok mondani, viszont a saláta+ csirkemell mindennap nem túl változatos. Sajnos egy idõ után farkasétvágyat érzek a csoki, fokhagymás oldalas, vagy egyszerûen csak a zabáljuk tele magunkat érzés után. Mindegy hogy ilyenkor mit eszem, csak sok legyen!Ilyenkor mire kell gondolni, mit lehet tenni, hogy eltereljem a saját figyelmemet?Régen egyátalán nem volt ilyen bajom, ezért állok értetlenül elötte.

#146 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 20:23

Hát Agrobe, ha érdekel a véleményem, tanácsot rizikós látatlanba adni. Ehhez ismerni kellene az életmódodat és a személyiségedet. S itt lép be a képbe a szakember, vagy a szakirodalom, amelybõl vonatkoztathatsz magadra. Természetesen lehet, sõt kell is megosztanunk a saját tapasztalatainkat, de ezt a másikra "eröltetni" sokszor károsabb, mint hasznosabb.Mára csak azt írhatom, hogy a mértékletesség a legnagyobb erény az életünkben, de ha néha-néha elszalad a ló velünk (étel ügyileg), ne érezzük, hogy hibáztunk, mert a rossz lelkiismeret megfojt minden kezdeményezést.Ha tényleg akarod és tényleg keresed a lehetõséget, ne aggódj, találkozni fogtok!

#147 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 20:28

Hát igen a lelkiismeret furdalás az elég sokszorvan. amikor érzem, hogy a ruháim szorosabbak, amikor a nagy kajálás után rossz a közérzetem. ilyenkor azt nem értem, hogy ez mire kellett?Olyan fura, hogy régen ugyanennyi kajától nem jöttek így a kilók, pedig ugyanúgy élek, csak öregebben.

#148 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 20:58

Agrobe, ne aggódj, hanem éld át minden pillanatát, minden dekáját ;) Számomra a legszebb nõ az, aki együtt él a korával, elfogadva azt. (Ez nem a beledörõdést, a "punnyadást" jelenti, hanem a korához megfelelõ harmonizációt.) Erre manapság sem a fiatalok, sem a "fiatalabb" nõk sem képesek.Természetesen kivétel van mindig, és természetesen ezt egy pasi mondja. Posted Image A nõt a lelke teszi széppé, de kétségtelen, hogy a fenekét nézzük meg elõször..Engedd el a lelkiismeret hangját a füled mellett és szólítsd meg.Az akadály leküzdésének elsõ foka az, hogy felismerjük az akadályt, vagyis megnevezzük azt.(Na jó, megyek eszem valamit, mert már annyi vizet prédikáltam, hogy megéheztem :D ;) ) [ Január 27, 2005, 20:00: Az üzenetet átszerkesztette: Lófalójófaló ]

#149 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 21. - 13:12

Úgy látszik, hogy van valami abban, hogy a fokozottabb testmozgás hatására fogyni kezd az ember. Miután beláttam, hogy a koplalást nem nekem találták ki, elkezdtem heti két alkalommal tornára járni.A brutális hétvégi farsangi bulin többen megkérdezték, hogy fogytam-e, gyorsan meg is mértem magam, és büszkén jelenthetem, hogy kemény másfél kilót lefogytam idén. Már csak három és fél kg-t kell lefogyni a köv. három hétben, hogy megnyerjem a fogadást. Posted Image Drukkoljatok! :D

#150 MaciLaci

MaciLaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 15:44

Én durkolok :D

#151 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 11:07

MaciLaci! Ha a durkolás is olyan, mint a drukkolás, akkor köszi! Posted Image

#152 Tündee

Tündee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 14:07

Én azon a véleményen vagyok, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem minél többet tornázni, mozogni!!! Na jó, persze egészségesen kell táplálkozni, de semmiképp sem keveset...

#153 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 15:03

Én meg azon a véleményen vagyok, hogy semmit sem kell, csak lehet. "Mindent szabad nékem, de nem minden használ."- írja Pál apostol. Posted Image Mindenki a saját sorsát éli, és a saját súlyát cipeli. Indiában azt mesélik, hogy mikor megszületünk, megkapjuk az egész életünkre kiszabott étel mennyiséget. S annyit élsz, amennyi idõ alatt ezt elfogyasztod. Természetesen ez egy tanmese.Az éhezés és a mértékletes táplálkozás között van némi különbség. A böjt nem nélkülözés, hanem tudatos lemondás valami megfoghatóról azért, hogy megkapjunk cserébe valami megfoghatatlant.

#154 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 15:22

Nem mondod...!

#155 Tündee

Tündee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 20:36

Igen, igazad van Lófajfaló! Rosszul fogalmaztam!Amúgy nagyon tetszik a tanmese! Posted Image

#156 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 23:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Tündee: Én azon a véleményen vagyok, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem minél többet tornázni, mozogni!!! Na jó, persze egészségesen kell táplálkozni, de semmiképp sem keveset... [/QUOTE]Én is ezen a véleményen vagyok, aztán mégsem sportolok - egyelõre. Már nagyon erõs az elhatározás, hogy elmegyek a konditerembe! Posted Image Viszont megint sikerült leadnom 14 kilót, ami csak úgy hipp-hopp felugrott, amikor apukám meghalt... :(

#157 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 0:40

Tündee! Igazam az nincs, de tanmesém az sok van. [ Március 02, 2005, 23:45: Az üzenetet átszerkesztette: Lófalójófaló ]

#158 Tündee

Tündee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 14:52

Igen? És milyen tanmeséid vannak a tarsolyodban? Tudniillik nagyon érdekelnének... Posted Image

#159 Lófalójófaló

Lófalójófaló

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 17:19

Érdekel? S miért? Az olvasás, vagy a fogyás a célod?Nos, hát... van kék, piros és zöld, meg, narancszínû és sárga: :eek: redface.gif tongue.gif :cool: ;) S ha ez nem elég, idebiggyesztem Yesuidan történetét, mely szerint egyszer egy ember elvitte a kedvenc kutyuliját az orvoshoz, mondván, hogy a szentem, lelkem, bogaramnak nincs étvágya. Az orvos ránézett az igencsak túlsúlyos ebre és azt mondta, hogy hagyja itt néhány napig és meggyógyítja. A gazdi vissza is jött egy hét múlva és lássunk csodát, a kutya egész sportos lett és amikor a doktor egy darab almát elé dobott, az nagy étvággyal elkezdte falni. A gazda nem is tudta, hogyan hálálja meg és fizetett, mint a katonatiszt. De még mielõtt elment, megkérdezte az orvost, hogy mit csinált a kutyával, hogy így meggyógyúlt? A doktor meg mondta, hogy semmit. Egyszerûen nem adott neki enni egy hétig. (Természetesen ez is tanmese, és nem követendõ példa és nem kell feltétlenül szószerint venni.)

#160 Tündee

Tündee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 14:29

Az olvasás természetesen... :D A fogyás nagyon távol áll tõlem... most már...!Már 1-2 éve ugyanannyi a súlyom!19 évesen 51 kg vagyok, ami szeintem nem rossz! Posted Image