Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
528 válasz a témához

#361 kavpaca

kavpaca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 12:21

Katica! Küldj egy mailt, válaszban küldöm pdf-ben:) kasza_vera@citromail.hu

#362 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 18:27

A kanadai magyarok fórumán fent van rengeteg magyar nyelvû könyv, meg kell szerezni húsz hozzászólást és akkor lesz letöltési jogosultság, de ez pár perc alatt megvan (lásd tanácsok a 20 hozzászólás könnyû megszerzéséhez).

http://canadahun.com/forum/forum.php

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#363 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 19:39

Forki! Jó, hogy eszembe juttattad! :)

#364 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 18:34

Katica!
Küldj egy mailt, válaszban küldöm pdf-ben:)
kasza_vera@citromail.hu


Köszi,már màs forràsbol megszereztem(torrent),de am a net vmi borzaszto...

#365 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 14:42

"Rend és tisztaság:csak volt egyszer. Munka és biztos kenyér: csak volt egyszer. Elõrelépés és remény: csak volt egyszer.
A szegénység nem csak nyomor, a szegénység büntetésre méltó, a szegénység szégyenfolt, a szegénység gyanút kelt."

Nem volt finom végigolvasni heppiend nélkül. Egy olyan világ (a mienk is), ahol a becsület fényûzés.
Hans Fallada: Mi lesz veled, Emberke?



Szkenneltem még egy könyvrészletet, [url="http://"http://cav.paci.hu/olvasnivalo/Wass_Albert_-_Erdok_Konyve.djvu"] Wass Albert: Erdõk könyve[/url]
A Tavak és Erdõk könyve c. kötetbõl. Olvassátok el, érdemes rászánni egy pár órát.

Itt van hozzá megjelenítõ, válasszátok az auto installt alul:

[url="http://"http://www.lizardtech.com/download/dl_download.php?detail=doc_djvu_plugin&platform=win"]http://www.lizardtech.com/download/dl_down...mp;platform=win[/url]

Cav, ezekkel mi van, már kipusztultak?

#366 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 11:05

Ideiglenesen, vagy végleg örökbe fogadnék Patricia Cornwell könyveket. Vagy az elolvasottakra elcserélném. Két nap alatt kivégeztem a "Ragadozó"-t, megvan a Halálos bûnök és a Fekete halál. Illetve vannak Závada könyveim, vagy Coelho-k is....

#367 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 16:48

Van három könyvem (na jó, kettõ, a harmadik magazin vagy mi), mikbõl kettõ-kettõ van, egyet-egyet szívesen odaadok méltó fórumosnak: Történelmünkhöz magyarul - Szondi Miklós szerkesztésében és kiadásában Napút 2008. IV. szám - az alcím: Nyeregben Bazsi verseskötete, Álom és ébrenlét címmel Méltónak az minõsül, aki el akarja olvasni. :D

#368 Xenia

Xenia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 19:01

Keresem Stephen Budiansky: A ló természetrajza címû könyvet. Már egy ideje vadászom, de sem antikváriumban, sem könyves boltban nem lehet kapni. Esetleg van valakinek elfekvõben? :)

#369 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 22:00

Jegyeztesd elõ, és elõbb-utóbb biztos elõkerül egy példány belõle.
http://bookline.hu/p..._termeszetrajza

#370 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 8:16

Olvasta már valaki A boszorkány c. könyvet? (Ez a könyv az Oz varázslóéval határos birodalmon uralkodó gonosz nyugati boszorkányról szól, aki végülis egy politikai merénylet áldozatává válik, mint az köztudott.)

#371 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 9:37

Keresem Stephen Budiansky: A ló természetrajza címû könyvet.
Már egy ideje vadászom, de sem antikváriumban, sem könyves boltban nem lehet kapni.
Esetleg van valakinek elfekvõben? :)

Most fejeztem be az olvasását (nekem angolul van meg), az egyik legjobb könyv, amit lótémában valaha olvastam, pedig lassan méterben számolható a mennyiség ;) Mindenkinek kötelezõvé tenném, aki lovakat tíz méteren belülre megközelít, de olyanoknak is, akik csak egy íróasztal mögül döntenek lovaksorsáról.

Edited by Fifikusz, 2013 január 26. - 9:38.


#372 Xenia

Xenia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 9:56

Jegyeztesd elõ, és elõbb-utóbb biztos elõkerül egy példány belõle.
http://bookline.hu/p..._termeszetrajza



Köszönöm szépen az ötletet :), itt is illetve az antikvarium.hu-n is elõjegyeztem, de hónapok óta semmi. :(
Úgyhogy akkor türelmesen várok tovább.

Fifikusz!

Nagyon sok jót hallottam én is róla, azt hiszem itt a fórumon pedig Csikasz emlegette ezt a könyvet, s azóta próbálom megszerezni.

#373 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 10:07

Most fejeztem be az olvasását (nekem angolul van meg), az egyik legjobb könyv, amit lótémában valaha olvastam, pedig lassan méterben számolható a mennyiség ;) Mindenkinek kötelezõvé tenném, aki lovakat tíz méteren belülre megközelít, de olyanoknak is, akik csak egy íróasztal mögül döntenek lovaksorsáról.

Még csak éveket sem kellett kint ülnie a musztángok között. :gm:

#374 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 10:16

A Bazsi-verseskötet csodás, vigyétek! :ang:

#375 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 14:47

Köszönöm szépen az ötletet :), itt is illetve az antikvarium.hu-n is elõjegyeztem, de hónapok óta semmi. :(
Úgyhogy akkor türelmesen várok tovább.

Fifikusz!

Nagyon sok jót hallottam én is róla, azt hiszem itt a fórumon pedig Csikasz emlegette ezt a könyvet, s azóta próbálom megszerezni.

Én négy éve jegyeztettem elõ.

#376 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 12:14

Most fejeztem be az olvasását (nekem angolul van meg), az egyik legjobb könyv, amit lótémában valaha olvastam, pedig lassan méterben számolható a mennyiség ;) Mindenkinek kötelezõvé tenném, aki lovakat tíz méteren belülre megközelít, de olyanoknak is, akik csak egy íróasztal mögül döntenek lovaksorsáról.


Csatlakozom ehhez, én könyvtári példányt olvastam, nagyon megérte :)

#377 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 28. - 23:02

Köszönöm szépen az ötletet :), itt is illetve az antikvarium.hu-n is elõjegyeztem, de hónapok óta semmi. :(
Úgyhogy akkor türelmesen várok tovább.

Nekem kb. két évet kellett várnom egy elõjegyzett könyvre. Szóval türelem.

#378 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 28. - 23:31

Keresem Stephen Budiansky: A ló természetrajza címû könyvet.
Már egy ideje vadászom, de sem antikváriumban, sem könyves boltban nem lehet kapni.
Esetleg van valakinek elfekvõben? :)

Juteszembe: http://www.paci.hu/f...&...st&p=701042

#379 Xenia

Xenia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 11:26

Juteszembe: http://www.paci.hu/f...&...st&p=701042



Köszönöm! :) De jó lenne.... :)

#380 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 12:45

tévedtem, azt hittem, találtam nektek

Edited by Fifikusz, 2013 január 29. - 12:46.


#381 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 12:52

Én meg még mindig keresek Patricia Cornwell könyveket. Meguntakat. Illetve szintén megunt Joanne Harris-Csokoládé trilógiáját, illetve a Szederbort. Meg Dan Brown-t Adok érte Coelho-t, Závadát, Kunderát, vagy másik Joanee-t naaaa? Vagy ha elolvastam, visszaküldöm, becsszó. Mert nem tudok ilyen könyvekért többezreket fizetni (mert nem akarok :D)

Edited by agrobe, 2013 január 29. - 12:57.


#382 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 12:58

ne osszátok tovább, hogy megvannak ezek a könyvek, nem tudom már, hol vannak és mostanában nem is érek rá keresni. köszi.

#383 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 18:40

Párszázasért guberáltam egy Dick Francist, a dolog szépséghibája, hogy angol. Bár van, aki elolvassa. :)

#384 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 12:27

Pár könyv, amit az utóbbi 1 évben olvastam, és tetszett: Harry Sidebottom: Róma Harcosa (trilógia) Michael Curtis Ford: Az utolsó király (Mithridátészrõl szól) Századok-emberek sorozatból: - Brutus és a köztársaság végnapjai - Nero - Lucrezia Borgia ebbõl a sorozatból most beszereztem még "párat", nagyon jók eddig. A Mária a skótok királynõjét is elkezdtem, hamarosan folytatom, csak kölcsönkaptam a lentebb említett Veritas-t, azt kell elõbb kiolvasni, hogy vissza tudjam adni :) Monaldi & Sorti: Imprimatur; Secretum; -most következik a Veritas. Az Imprimatur nagyon megragadott, a Secretumnak az elsõ fele nagyon nyögve-nyelõs volt nekem, de a második fele némileg kárpótolt. Kíváncsi leszek a folytatásra Ken Follett: Titánok Bukása; A megfagyott világ Utóbbit tegnap fejeztem be, sok negatív kritikát olvastam errõl a trilógiáról (a harmadik rész jövõre lesz kiadva), nekem minden esetre nagyon tetszett ez a két rész, nehezen raktam le õket. Fonyódi Tibor: Isten Ostorai; Naptól vagyok, holdtól vagyok - Ezek Rólunk, Magyarokról szólnak. Elõbbi Atilláról, utóbbi Álmost és Árpádot megelõzõ korról, illetve a Szent Koronáról. Lesz harmadik rész is, a Fokos, az még nincs meg, de mindenképp meglesz :) És ami nem történelemmel kapcsolatos, de tetszett: Marlo Morgan: Vidd hírét az igazaknak

#385 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 19:58

Rossz hir Iain Banks rajongoknak, The Quarry az utolso konyve:

http://friends.banksophilia.com/

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#386 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 14:08

Vettem innen néhány ötletet, könyvügyileg, de elég sokszor csalódtam. :( Világirodalmi remekmûnek kikiáltott könyvön még aludni se lehetett... Aztán másfelé keresgéltem, de nem sok sikerrel, pl. Milos Forman neve nem garancia a jól megírt könyvre... Lehet, forgatókönyvnek elmenne, de regénynek unalmas volt és zagyva.

#387 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 14:45

Most olvastam Jeffery Deaver-tõl Az ördög könnycseppje c. könyvet. Nagyon jó kis krimi, tetszett, izgalmas volt.

Elõtte Fábián Jankától olvastam több könyvet is, más kategória, de egyre jobban tetszenek.

#388 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 16:38

Vettem innen néhány ötletet, könyvügyileg, de elég sokszor csalódtam. :(
Világirodalmi remekmûnek kikiáltott könyvön még aludni se lehetett...
Aztán másfelé keresgéltem, de nem sok sikerrel, pl. Milos Forman neve nem garancia a jól megírt könyvre...
Lehet, forgatókönyvnek elmenne, de regénynek unalmas volt és zagyva.


Kazuo Ishiguro konyvei?

Iain M. Banks Kultura sorozat?

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#389 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 16:51

Belenézek késõbb, köszi. Szerencsére most el vagyok látva, meg jön a lovas szezon, mikor nem sok idõm van olvasni. Lehet, kifejlesztem a terepvezetés közbeni olvasást. :)

Edited by Kistáltos, 2013 április 10. - 16:51.


#390 kavpaca

kavpaca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 15. - 10:45

Keresem Stephen Budiansky: A ló természetrajza címû könyvet.
Már egy ideje vadászom, de sem antikváriumban, sem könyves boltban nem lehet kapni.
Esetleg van valakinek elfekvõben? :)

Sziasztok!
A fent említett könyv nekem meg van. Sajnos a munkanélküliség nagy úr..., így megválnék tõle. Bolti állapotban van, nem szakadt, feslett-foszlott, mindenemet nagyon megvigyázom.
Zalaegerszegen, vagy Veszprémben személyesen átvehetõ, de postázom is.
Érdeklõdni: kasza_vera@citromail.hu

#391 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 10:03

Elég hosszú elemzés a mai magyar könyvhelyzetrõl, de szerintem nagyon jó. Száradjon le a keze annak, aki Szürke ötven árnyalatát vesz.

http://jobbklikk.hu/index.php?Cikk=786

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#392 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 11:49

"Könyvnek látszó tárgy." :D Érdekes olvasmány még a Leiter Jakab blogon megjelent gyûjtemény az amúgy is botrányos Szürke ötven árnyalatának félrefordításairól. Azért valljuk be, megvan a könyv(nek látszó tárgy) kultúrtörténeti szerepe: a Tótisz-mémeket neki köszönhetjük.

A cikk egyégként érdekes volt, de az e-bookokat és az elektronikus kereskedelmet ostorozó részével nem tudok egyetérteni.

#393 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 10:24

"Könyvnek látszó tárgy." :D Érdekes olvasmány még a Leiter Jakab blogon megjelent gyûjtemény az amúgy is botrányos Szürke ötven árnyalatának félrefordításairól. Azért valljuk be, megvan a könyv(nek látszó tárgy) kultúrtörténeti szerepe: a Tótisz-mémeket neki köszönhetjük.

A cikk egyégként érdekes volt, de az e-bookokat és az elektronikus kereskedelmet ostorozó részével nem tudok egyetérteni.


Jók a linkek, köszi. :)

Hát bármikor a kezembe fogok egy fóliót, tudom, hogy az e-book ezt sosem fogja pótolni. Egyébként nemrég olvastam valahol, hogy a nyomtatott könyv pár évtizeden belül nagyon értékes lesz. Fel fog nõni a már csak elektronikus úton olvasó, tanuló nemzedék és nemigen fognak könyvet nyomtatni, ha igen, az is luxuscikk lesz.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#394 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 13. - 19:35

Szeretem én is a könyvet, mint tárgyat, kézbe fogni, lapozgatni, szagolgatni, nézegetni (és persze olvasni :D ), de nincs bennem az a fene nagy idegenkedés az elektronikus változata iránt, ami sokakban megvan. Az biztos, hogy nagyon sajnálnám, ha kihalna a régi jó könyv - el sem tudnám képlezni nélküle az életemet, de ettõl még nem üldözöm tûzzel-vassal az elektronikus változatot, sõt. Minél többféle adathordozó van, annál jobb. :)

#395 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 13. - 19:42

Én nagyon örülök az ebooknak. Kisebb csomaggal utazom, és ami a legfõbb, a papírkönyveimnek nem kell elhagynia a házat. Nem rongálódnak, nem vesznek el, nem felejtik el visszaadni õket.

#396 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 19:26

Huxley és Foltoscsikó lájk. :) Bár egy kétségem van, vajon mi rongálja jobban a szemet. Kedves feleségemnek vettem egy Kindle papírwhite-ot, nekem meg egy tablettám van. Ez utóbbin eléggé tükrözõdik, ha van ok tükrözõdni. Azelõbbit meg, ha nézem, az az érzésem támad, hogy gyönge. Alighanem mindkettõ jobb, mint a kódexmásoló gyertája... De épp most olvastam egy fél cikket a modern mesterséges fényforrások szemrongálásáról. Van benne egy megállapítás, miszerint az ember szeme nem a fénybe nézésre született, hanem a fényben levõ objektumok látására. (Most fáztam rá a vonaton, letöltöttem tegnapelõtt egy free ebookot, és Kelenföldnél kivégeztem, realizálva, hogy ez egy fél könyv, s a végén olvasván, ha érdekel a folytatás, vegyem meg az Amazonon a második részt, csak pár dollár. :D )

#397 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 18. - 17:27

Ma befejeztem Monaldi & Sorti 3. könyvét, a Veritast. A hangulatom most ilyen: :hu: Alig várom a következõ részt!

#398 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 27. - 12:51

Még nem olvastam, de akit érdekel az ilyen, a nagylányom apukája írta, és a tesója illusztrálta. :)

https://www.facebook...page_fan_invite
http://mindennapinlp..._volt_te_voltal

#399 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 9:16

Keresem Stephen Budiansky: A ló természetrajza címû könyvet. Már egy ideje vadászom, de sem antikváriumban, sem könyves boltban nem lehet kapni. Esetleg van valakinek elfekvõben? :)

Akit érdekel maga a szerz? által írott szöveg (magyarul sem borító, sem irodalomjegyzék), az írjon nekem mangánt vagy emailtot.

Izé, magyar nyelven van.

 

 

(Fórumgazdik, ez az ékezetes bet? még nem annyira tökéletes...)


Edited by Ernest, 2013 október 3. - 9:24.


#400 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 23:44

Óvatosan nyúlnék ilyen topicokhoz, mert itt nincs szó pártkatonai hivségről, képzelt társadalmi egészségről, csak sima papirról.

De azért nem hiszem hogy a kitartó, régi, kemény pacisokból senki nem olvas. Ernestet tudom, ő nem. :D Ha olvasna se irná ide hogy mit. Főleg a többiek.

:)

Tudom, primitiv, de most sokadjára a tüskevárt olvasom. Nem keresek semmi filózófiát, a gyerekkorom hangulata kell csak most. kicsit erőt gyűjteni. :) Best celeb: Matula Bá'.


Edited by shepherd, 2013 december 12. - 23:47.

  • Filly kedvelte