Jump to content


Photo

Oldenburgi


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#41 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2009 December 9. - 17:21

szia, szerintem elég, mert nekem nem 4 õsös származásos az Orsi útlevele, ezért csak dns-t vett belõle, és elvitte a sima származási lapját. pü-be küldöm, kinél érdeklõdj:) m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#42 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2009 December 10. - 9:09

Köszönöm!! :) Kiscsikóról mikor mutatsz képeket? Biztos nagyon nagy már :ang: . Pej marad, vagy kiszürkül?

Edited by Lótuszvirág, 2009 December 10. - 9:14.


#43 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2010 January 10. - 1:07

Köszönöm!! :)
Kiscsikóról mikor mutatsz képeket? Biztos nagyon nagy már :ang: . Pej marad, vagy kiszürkül?




sötétpej:) 3 láb kesely, csillag:)
mostanában nincs kép, mert takarós, kinnlakós....majd tavasszal, ha addig el nem adom....mert sajna el kéne....

http://gallery.site..../Lovarda/Padre/

régebbi képek fenn:)

jah, és 148 cm bottal 8 hónaposan....óóóóóóriás:)

Edited by mercedes79, 2010 January 10. - 1:08.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#44 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2010 January 10. - 10:37

:eek: hu, tényleg jó nagy már, biztos hatalmas lesz. A képeken is látszik, hogy nagyocska, meg milyen hosszúak a lábai :) . Láttam, hogy hirdeted... Akkor új csikót nem is tervezel most?
(még a végén kihal a topic :rolleyes: )

#45 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2010 January 12. - 18:34

:eek: hu, tényleg jó nagy már, biztos hatalmas lesz. A képeken is látszik, hogy nagyocska, meg milyen hosszúak a lábai :) . Láttam, hogy hirdeted... Akkor új csikót nem is tervezel most?
(még a végén kihal a topic :rolleyes: )



de tervezem az új édestesót, csak most egészséges kancát, és megfogadom, hogy a szín mind1. azért árulom Púderkát, mert jön a saját utódunk.....és háááát kénye egy házikó:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#46 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2010 February 3. - 21:16

:) akkor megértelek, gondoltam, hogy komoly oka van, hogy hirdeted :ang:
Meglátogattuk ma az én álomlovacskámat, igaz, hogy már nem az enyém, de akkor is imádom :ang: és hogy ne maradjon képek nélkül a topik, gyorsan be is teszek párat. Õ High Life (Hill Hawk xx x Zeus). Már 18 éves, de simán letagadhatna párat :)
Képek még róla: barátkozós
nézelõdõs
kiskakas :ang:
és egy egész alakos
(a takaró ne tévesszen meg senkit, tényleg oldenburgi :D )

#47 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2010 May 31. - 15:40

Nem pezseg a topik... :D
Mercedes, mi újság a csikócskával (már ha jársz még erre...)?
És hogy ne maradjon utánpótlás nélkül az oldenburgi topik, bemutatom Carib Life -ot. Õ az én tündérpici Carismom, már két hónapos, igazi nagyfiú :). Pár kép:
figyel
száguld, csak úgy lobog a sörénye :)
kukucs
pózol
már legel is
jujj, de viszket

#48 tamara.domokos

tamara.domokos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 posts

Posted 2010 July 5. - 19:43

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni.Augusztus elején fog születni csikónk.Tisztavérû oldenburgi a kancánk,és egy tisztavérû holsteini mént tettünk rá.Milyen sütésû lehetne így a csikó?Lehetne combon sütött?Úgy tudom,hogy ahhoz be kell lépnünk valamilyen tenyésztési "klubba",ahol éves tagdíjért lehetne ilyen sütésû a csikónk.Téves az infóm?Légyszi segítsetek,nem vagyunk járatosak a lótenyésztésben,ez lesz az elsõ csikónk :) Elõre is köszi! :ang:

#49 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2010 July 5. - 20:10

Szia! Nem biztos, hogy én vagyok a leghozzáértõbb, de már jártunk így mi is, az is valami :) Ha a mén elfogadott oldenburgiban is (attól, h holsteini, még simán lehet), akkor süthetik combon oldenburgira a csikót. Nyilván többe kerül, mintha nyakon bélyegeznék, de nem lehetetlen. Merre laksz? A miénket Hajdúböszörményben fogják sütni (a papírokhoz nem értek, nem is szaladgálnék utána, de nagyon rendesek, mindent helyben elintéznek, segítenek :) )

#50 tamara.domokos

tamara.domokos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 posts

Posted 2010 July 5. - 20:19

Szia!
Nem biztos, hogy én vagyok a leghozzáértõbb, de már jártunk így mi is, az is valami :)
Ha a mén elfogadott oldenburgiban is (attól, h holsteini, még simán lehet), akkor süthetik combon oldenburgira a csikót. Nyilván többe kerül, mintha nyakon bélyegeznék, de nem lehetetlen. Merre laksz?
A miénket Hajdúböszörményben fogják sütni (a papírokhoz nem értek, nem is szaladgálnék utána, de nagyon rendesek, mindent helyben elintéznek, segítenek :) )



Békéscsabán lakunk.Szerintem akkor az elsõ lépés az lesz,hogy a fedmén gazdájától informálódom.Õ nyilván megmondja,milyen fajtákban engedélyezett a ménje.Igen,azt én is gondoltam,hogy attól,hogy a mén holsteini simán lehet oldenburgi sütésû is(Végülis majdnem "egykutya").Köszi szépen!

#51 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 posts

Posted 2010 July 5. - 20:41

Békéscsabán lakunk.Szerintem akkor az elsõ lépés az lesz,hogy a fedmén gazdájától informálódom.Õ nyilván megmondja,milyen fajtákban engedélyezett a ménje.Igen,azt én is gondoltam,hogy attól,hogy a mén holsteini simán lehet oldenburgi sütésû is(Végülis majdnem "egykutya").Köszi szépen!


Ha beleszólhatok, nekem az a véleményem, hogy magyarok vagyunk, fölöslegesen ne dobáljuk el a pénzünket és a bõrünket ezeknek a külföldi fajtaegyesületeknek. Most már síkon van a magyar sportló, és ha annyira combon akarod bélyegeztetni, szerintem jól fog mutatni a combján egy magyar korona. Olvasd el a mslt ezzel kapcsolatos céljait. Egyébként, mint a mén tulajdonosa annyit fûznék még hozzá, hogy ezek az egyesületek pl oldenburgi csak gyûjtõnek használnak bennünket, pénzkeresésnek. A ménnek szerintem nincs semmi akadálya, hogy akár oldenburgira, vagy más ilyen kis gyûjtõ sütést kapjon a csikója. A nagyobb szám az lenne, ha holsteini bélyegzést kapna. :dev: Na de hát ez már nehezebb mint egy oldenburgi.

#52 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 posts

Posted 2010 July 7. - 20:43

Ha beleszólhatok, nekem az a véleményem, hogy magyarok vagyunk, fölöslegesen ne dobáljuk el a pénzünket és a bõrünket ezeknek a külföldi fajtaegyesületeknek. Most már síkon van a magyar sportló, és ha annyira combon akarod bélyegeztetni, szerintem jól fog mutatni a combján egy magyar korona. Olvasd el a mslt ezzel kapcsolatos céljait. Egyébként, mint a mén tulajdonosa annyit fûznék még hozzá, hogy ezek az egyesületek pl oldenburgi csak gyûjtõnek használnak bennünket, pénzkeresésnek. A ménnek szerintem nincs semmi akadálya, hogy akár oldenburgira, vagy más ilyen kis gyûjtõ sütést kapjon a csikója. A nagyobb szám az lenne, ha holsteini bélyegzést kapna. :dev: Na de hát ez már nehezebb mint egy oldenburgi.



K.1-nek igaza van abban, hogy az oldenburgi egy gyûjtõfajta és a magyar nép csak a pénzéért jó. Ha jó lovat szeretnél venni akkor fölösleges a sütést nézni. :yeah: A sütés csak egy márkajel. Azért valljuk be, hogy sokan (külföldön is) többre tartják az oldenburgi sütést, mint a magyart. A magyar korona combra sütése már elég idõszerû :dev:, de még mindig csak elméletileg létezik ... Az új vezetés céljaival egyetértek, de a megvalósítás még várat magára. (Amennyiben az egyesület jól fog mûködni és nyújt is valamit a tagjainak akkor én támogatni fogom.)

#53 tamara.domokos

tamara.domokos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 posts

Posted 2010 July 12. - 18:53

Kedves Pál,
köszönöm válaszod,ezek szerint a mén engedélyezett az oldenburgi fajtában is.Lehet,hogy nem a sütés a lényeg,de szerintünk akkor is jobb,ha német fajtájúra van sütve a csikó,és szerintem mindenki többre tart egy oldenburgit,mint egy msl -t ....



Ha beleszólhatok, nekem az a véleményem, hogy magyarok vagyunk, fölöslegesen ne dobáljuk el a pénzünket és a bõrünket ezeknek a külföldi fajtaegyesületeknek. Most már síkon van a magyar sportló, és ha annyira combon akarod bélyegeztetni, szerintem jól fog mutatni a combján egy magyar korona. Olvasd el a mslt ezzel kapcsolatos céljait. Egyébként, mint a mén tulajdonosa annyit fûznék még hozzá, hogy ezek az egyesületek pl oldenburgi csak gyûjtõnek használnak bennünket, pénzkeresésnek. A ménnek szerintem nincs semmi akadálya, hogy akár oldenburgira, vagy más ilyen kis gyûjtõ sütést kapjon a csikója. A nagyobb szám az lenne, ha holsteini bélyegzést kapna. :dev: Na de hát ez már nehezebb mint egy oldenburgi.


Edited by tamara.domokos, 2010 July 12. - 18:53.


#54 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 posts

Posted 2010 July 12. - 23:48

Én némelyik msl kancámat nem adnám oda egy oldenburgiért, mert hiszek abban, hogy ebben a fajtában is van minõség és azért vagyunk magyarok, hogy itt tevékenykedjünk, ne a németeknek hozzuk a dicsõséget. Hidd el, nem a bélyegzés számít. ;) :dev:

#55 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2010 July 13. - 7:16

Nekem is volt combon sütve csikóm, aztán küldték a számlát az oldenburgi szövetségtõl, és akkor úgy döntöttem, hogy én ezt inkább nem fizetem be. :D

#56 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2010 July 13. - 18:43

Hú, akkor te vagy az egyetlen eddig a csapatban akinek van combon sütött oldenburgi csikója :kir: . Te mondtad, hogy még Gyurihoz kellett vinni? (ez az a ló ami most van?) Olyan mindegy hol sütik õket, semmivel sem lesz rosszabb vagy jobb tõle a ló. K.1 te nagyban tenyésztesz, ha az olyan tenyésztõk, mint te átállnának külföldire süttetni, az tényleg kár lenne. De ha a ,,kicsik" egy-egy csikót combon süttetnek, mert az az álmuk, hogy legyen oldenburgi/hannoveri/bármilyen lovuk, az még kisebb csorba a magyar lótenyésztésnek :) Tamara, teszel majd fel képet a csikóról? Esetleg a kancáról, milyen pac? jav.: és melyik mén??-már ha lehet kíváncsiskodni

Edited by Lótuszvirág, 2010 July 13. - 19:43.


#57 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2010 July 14. - 7:51

Hú, akkor te vagy az egyetlen eddig a csapatban akinek van combon sütött oldenburgi csikója :kir: . Te mondtad, hogy még Gyurihoz kellett vinni?
(ez az a ló ami most van?)


Nem van, csak volt! :D
(De igen, Gyurinál lett sütve.)

Ami most van, az is combon sütött ugyan, de ez egy 10 éves vesztfáliai kanca, és nem Magyarországon készült. :)

#58 dreamgirl

dreamgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 posts

Posted 2010 December 30. - 14:02

Sziasztok! tudnátok nekem honlapcímeket vagy akár konkrét fed. méneket a fajtában ajánlani? köszi f.

#59 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 5. - 13:15

Nem hagyhatom így pangani az elsõszülött topikomat :kv: !
Dreamgirl, itt egy honlap, itt találhatsz oldenburgi fedméneket.
Meg hogy kis élet költözzön a topikba, hoztam képeket az én meseszép öreg (már sokszorosan) exlovacskámról: õsszel megint nálunk volt egy darabig, csak úgy legelészett egész nap a tó körül :) . Rá se hederített a többiekre, csak élvezte a boldog nyugdíjas létet. Jókat heverészett a napsütésben, néha szundított egy kicsit :ang: , nagyokat hempergett. Az én legszebb öreg oldenburgi kancám :) , 19 éves, 7 csikó után milyen jól tartja még magát :) .

Jav: már egy évvel öregebb lett

Edited by Lótuszvirág, 2011 January 5. - 14:06.


#60 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 8. - 16:10

Ha már így fellendült a topik, hoztam képeket a kiscsikóról, akirõl tavasszal is tettem fel. Õ már nem a miénk, de ott voltunk amikor sütötték, mert kellett a mamika DNS mintája is. Szóval Õ Carib Life 9 hónaposan. Jó nagyra nõtt :) .
Kellemes meglepetés volt, hogy hogyan bélyegzik õket. Semmi stressz, semmi beszorítás, semmi kötõfék rángatás, még csak pipa sem volt. Az emberke, aki az oldenburgi szöv.tõl jött szépen odament a csikóhoz, elõször megsimogatta a farát, aztán már csak egy pillanat és kész is volt. Nem csak a kicsi Caribi tûrte így, amíg ott voltunk, mind ugyanígy zajlott. A végeredmény és mégegyszer. Igazából a chiptõl jobban megriadtak a kicsik, a sütésnél még csak hátra sem néztek.
Kicsit fura, hogy kell az anyuka jelenléte is, de megdícsérték a mamit, hogy milyen jól tartja magát, kellett pár hosszt sétálnia, ügetnie, vettek tõle szõrmintát és már mehettünk is :).
Jó volt látni a kicsit újra :ang:

#61 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2011 January 8. - 17:29

Szerintem itt több van, mint az Aranykapunál (ahol 2 db old. mén található :) ):
http://www.oldenburg...rde.com/pferde/

és itt is van néhány
http://www.schockemo...ngstkollektion/

http://www.sosath.co...nt.php?idcat=57

http://www.gestuet-s...de/deckhengste/

Edited by Franke, 2011 January 8. - 17:34.


#62 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 9. - 10:57

au, tényleg, már látom, h összekevertem dreamgirlt kladannyal, mert mindketten kerestek holsteinit is, azt hittem oldenburgiból is csak itthoni számít.

#63 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 24. - 9:53

Ha már ekkora pezsgés van a topikban, bemutatom a legújabb (és most egyetlen) oldenburgi barátomat, Bélust. Franke kért egész alakos képet is, íme: 1, 2, 3, 4.
Bocsi, fedelesben nem nagyon lehet jobb képet kreálni, majd ha hazajön, tavasszal biztos lesz több.
Nagyon csípem, õ olyan igazi szerelem elsõ látásra volt, nekem valahogy nagyon tetszik ahogy néz. Mint itt, meg itt. Kis bohóc.
Szóval õ az én Bécim :ang:

#64 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2011 January 24. - 10:35

Köszi, hány éves õ most, 3, 4?

#65 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 24. - 11:36

Idén lesz öt.

#66 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 posts

Posted 2011 January 24. - 22:47

És mi a származása? :rolleyes:

#67 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 24. - 22:54

khmmm... Most érzékeny pontra tapintottál, ugye az öreg kancám az olyan igazi régi oldenburgi származás volt, Béci meg nem. Igazából sokkal holsteinibbet kigondolni sem tudnék, de mivel oldenburginak ,,anyakönyvezték" nekem az és kész :kir:

Edited by Filly, 2011 January 26. - 22:25.


#68 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,809 posts

Posted 2011 January 25. - 7:26

Lótusz, itt is gratula Bécihez! :ang: Idén láthatjuk már versenyen is? :)

#69 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 25. - 10:14

Itt is köszönöm szépen :) !! Nem tudni mit hoz a jövõ, igazából kicsit le van maradva, ez a versenyzés olyan ,,majd meglátjuk" kategória az idén

#70 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2011 January 25. - 10:58

khmmm... Most érzékeny pontra tapintottál, ugye az öreg kancám az olyan igazi régi oldenburgi származás volt, Béci meg nem. Igazából sokkal holsteinibbet kigondolni sem tudnék, de mivel oldenburginak ,,anyakönyvezték" nekem az és kész :kir:


Hát ez bizony színtiszta holsteini pedigré, valóban, méghozzá a Lord kancacsaládjából. Sőt, az a kanca ott leghátul, legalul a Lord édestestvére! (Valószínűleg a nagy fej innen jött... :D )

#71 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 25. - 11:03

Fiance? Majd este jól megmondom neki, hogy milyen kékvérû felmenõi vannak (mondjuk ezért a buksiért már megérte :kir: ) Amúgy szerintem annyi volt a történet, hogy így OS-ben olcsóbb volt a papírmunka, mintha holsteinire papírozták volna

#72 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2011 January 25. - 11:42

Nem tudom, de szerintem ez mindegy is. :) A lényeg, hogy ugorjon, mert van neki mitõl! :D

#73 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 25. - 11:55

A lényeg, hogy legyen egészséges és boldog háti, a többi csak részletkérdés ;) (najó, ha akar majd nagyon ugrani, akkor igyekezni fogok nem gátolni benne :kir: )

#74 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 25. - 13:05

Megkerestem Lordot, tényleg tiszta Bécis feje van :kir: , meg az a tekintet... :ang:
De jó, köszi hogy írtad!

#75 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,861 posts

Posted 2011 January 25. - 13:19

http://stallionsofin...e.com/Lord.aspx

itt van lovassal is, hát tényleg nagy a hasonlóság! :)

Edited by Franke, 2011 January 25. - 13:19.


#76 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 posts

Posted 2011 January 25. - 21:18

A szarvasi romáktól van vagy Szuhaitól? Schökemöhle ló? :kir:

#77 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 26. - 0:01

:kir: vártam... Lewitzbõl, de egyenesen Nyiregyre jött ;)

Edited by Lótuszvirág, 2011 January 26. - 0:11.


#78 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1,435 posts

Posted 2011 January 26. - 0:54

Itt pár kép az én oldenburgimról.
A képen eddigi elsõ, és utólsó ugrása látható :D . a képeken 16 hónapos és 1 hetes.
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#79 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2,722 posts

Posted 2011 January 26. - 8:33

A szarvasi romáktól van vagy Szuhaitól? Schökemöhle ló? :kir:



:kir: :kir: :kir:


Ancsika! A nyergelésre nem ártana kicsit precizebben odafigyelni! :ang:

#80 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4,260 posts

Posted 2011 January 26. - 8:39

Mercedes, ez a Parker csikó? Én valahogy szürire emlékeztem Hajjajj lebuktam, nyergelni, kantározni eleinte macerás volt :D , nem volt akkora kantár ami jó rá, a nyereg meg állandóan vándorolt hátra... De a kezdeti problémák kiküszöblõdtek :) (Levettem a származását, gyanúsan sokan nézték az albumot, még mielõtt tényleg megjelenne Szarvason egy ilyen papír... :dev: Jav: itt még látható maradt, csak a képtárból már nem elérhetõ.)

Edited by Lótuszvirág, 2011 January 26. - 8:43.