Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#161 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 19:06

Szia Terembura!Örülök, hogy végülis minden jóra fordult! Posted Image Nagyon szurkoltunk nektek!!Arra szeretnélek megkérni, légyszíves írd meg a lovad származását Posted Image Köszi Orsi

#162 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 21:01

Terembura,Csak ilyen hírekkel gyere! Nagyon örülök, hogy jól van a ló!

#163 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 11:01

Gondolom, nem is kell mondani, hogy milyen jó érzés hallani hogy ilyen jól mennek a dolgok, de azért mondom. Posted Image

#164 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 21. - 19:12

Terembura,Milyen jó, hogy ez a topik lekerült az elsõ oldalról!

#165 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 21. - 19:34

Kedves Teremburák!!Szivbõl örülök,hogy már ezt a hirt hallhattuk,és szivbõl kivánom,hogy maradjon ez már mindig igy,és süllyedjen el jó mélyre ez a topic,és nyithassatok egy újat "Terembura jól van" cimmel!Küldök még angyalkát,de ezt már azért,hogy vigyázzon rátok! Posted Image sarolta

#166 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 23. - 11:20

Remélem már jobban/ a gyógyulás útján vagytok, mi is szorítunk nektek!Lényeg, hogy tarts ki mellette, akármi történjen. De NEM fog:rendbejöttök! Posted Image Posted Image

#167 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 21:06

Ma munkám volt Debrecenben. Megállok a parkolóban, pakolok, megszólal a telefon. Lányunk hívott otthonról, Terembura orra vérzik. Megállt az ütõ bennem. Mennyire! Hát, összekente a karám fát, a lábát, és már le is csöppen. Na most mit csináljak? Telefon a kórházba. Bodó dr. elértem, de már éppen menni készült. Sokra nem mentem vele. Vigyem be hagondolom, mondta. De ha tényleg gond van? Legalább 4 óra az út hazáig, onnan felpakolással másfél a kórház. Ennyi idõ alatt simán elvérzik! Mentõ ötlet, Kurucz dr., aki elõször megnézte. Elértem, úton van Mohácsra. Közben ismét telefon haza, nincs változás. Tehetetlen vagyok, kiszolgáltatva a sorsnak. Nem tehetek semmit ami segítene. 3 óra után értem haza, addigra elállt a vérzés. Ütközben más rossz hírt is kaptam - nem a lóról -, így aztán teljesen elszállt az agyam. Este 5 után megérkezett Kurucz dr. az endoszkóppal. Belenéztünk az orrába. A beinjekciózott haematoma, mint egy kifordított kesztyû újja, úgy lógott. Ahogy a levegõ áramlott az orrjáratban, láthatóan elmozdult, kilengett. Ennek egy része frissen véres volt. Innen jött a délelõtti vérzés. A képlet igen érdekes képet mutatott. Egészen sötét lila színû, nem szabályos felületû, kb. 1,5 cm hosszú. Még eleven kapcsolata van egy nyélszerû részen át az élõ nyálkahártyával. Ha szerencsénk van, leválik az egész és nem kell megismételni a beavatkozást. Azonban az a gyakoribb, hogy 2-3 alkalommal elvégzik, mert csak így érhetõ el a kívánt rész teljes elhalása.

#168 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 21:39

Jajj nekem! Megijedtem! Remélem semmi baja nem lesz Teremburának!!! :( Angyalkák menjetek vissza vigyázni! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#169 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 21:46

Remélem hamar véget ér a rémálmod!Teremburának újfent minden jót kívánok!!!! Posted Image Posted Image Posted Image

#170 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 9:45

Posted Image Posted Image Posted Image

#171 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 10:09

Jajjaj!szegény Terembura!továbbra is drokkolok nektek,és küldöm vissza sebesen az anygalkáimat! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image sarolta

#172 Nagy Pej

Nagy Pej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 10:46

mindenki szurkol nektek!!!!!!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image kitartás!!!!!!!!!!!

#173 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 22:03

Egy hónap telt el az utolsó hír óta. Mi újság Teremburával, hogy van? [ 25 Február 2003, 21:04: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#174 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 22:11

Jó kérdés!Engem is érdekelne!Remélem nem azért "tûnt el" mert történt valami...

#175 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 22:15

Én úgy láttam, hogy most itt van a gazdi. Remélem mindjárt megtudjuk. Posted Image

#176 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 23:25

Már engem is foglalkoztatott a gondolat, hogy mi is lehet velük. remélem semmi rossz! Addig is drukkolok tovább! Posted Image

#177 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 12:15

Remélem én is, hogy nincs semmi baja Teremburának. Küldtem is a gazdinak magánüzenetet, de nem olvassa el. :(

#178 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 23:14

....remélem NINCS baj?????!!!!Valami hírt nekem is!Simba Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#179 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 16:39

Totális felfordulás az életem (munkahely, család stb.), így ide is csak nagy ritkán tudok benyitni. (Megváltozott az emil címem is, csak az adatokban nem tudtam átírni az újra, denesp.@freemail.hu ) Annak viszont örülök, hogy nem felejtettétek el Teremburát. A múlt héten (11-én) vittem vissza kontrol vizsgálatra. Az endoszkópos képen egyértelmûen látszott, hogy egy része eltünt a haematomának. Viszont még maradt belõle egy valamekkora darab. Ezért úgy határoztunk, hogy ismét kapjon egy adag formalint. Most viszont nem altatták el, csak elbódították. Igy viszont állva meg tudták csinálni a beavatkozást. Ez természetesen a szervezet számára se jelentett akkora megterhelést, mint a mély altatás. A szerda délutáni befecskendezést követõen pénteken volt egy endoszkópos megtekintés és szombaton már haza is hozhattam. (Januárban 10 napig volt bent.) Most valami sárgás váladék ürül folyamatosan az orrából, de ebben semmi vér nincs. 1,5 - 2 hónap múlva kell ismét vinnem, persze csak, ha addig nincs semmi probléma, mert akkor azonnal. És most hétvégén felülök rá, és lassan, óvatosan elkezdhetek vele ismét lovagolni. Nagyon várom azt a pillanatot, amikor ismét a hátán ülhetek!

#180 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 17:53

remélem jobban lesz. Kitartás!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image [ Március 19, 2003, 16:54: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#181 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 0:31

Kitartás! Meg sok-sok Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image A lovagláshoz sok sikert. Posted Image

#182 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 20:16

De jó jó hírt hallani felõletek! Jobbulást és jó lovaglást! Posted Image Posted Image

#183 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 23:18

Hogy valami jó hír is legyen ezen a napon - ma hallottam, hogy Terembura, a ló, a nemrégiben lezajlott kontrollvizsgálaton teljesen egészségesnek bizonyult; nyoma sincs a haematomának.

#184 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 1:44

Végre egy jó hír is a sok szomorú között! Posted Image

#185 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 8:32

Na végre! Ezer év meg egy nap, hogy nem hallottam felõletek. A kitartás meghozta az eredményt. További sok sikert és nagyon jó egészséget kívánok!GL

#186 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 9:35

Köszi a jó hírt, Terembura mostanság nem jár errefelé. Posted Image

#187 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 12:53

Úgy látom a jó hír is tud szárnyakon járni, nem csak a rossz. Valóban!Tegnap délután Kurucz dr. idehaza bekukucskált Terembura orrába, és azt mondta: Ez meg eltünt!Fantasztikus érzés volt. Azt reméltem, hogy még kisebb lett a márciusi beavatkozás következtében, de hogy el tünt azt azért csak nagyon merész álmomban reméltem. Alaposan át és átnézte az orrjáratot, de nincs, csak hegesedési nyomok láthatóak! Egy fél év múlva azért még teszünk egy újabb ellenõrzést.Itt szeretném megköszönni mindenkinek, hogy aggódott egy kicsit is Teremburáért. Hiszem, hogy a közös fohász is benne van a gyógyulásában. És most már jöhetnek a boldog lovazások, terepezések. Ezt kívánom Nektek is!És még valami. Ha komoly betegséggel, vagy a kezelések ellenére nem gyógyuló lovatok van, hívjátok Kurucz dr-t. Az egész országot járja és diagnosztizál. Azt hiszem elfogultság nékül mondhatom, hogy a legjobb diagnoszta az országban. Nem csillagászatiak az árai és biztos, hogy megéri! És persze köszönettel tartozunk a kezelõ orvosoknak dr. Bodó Gábornak és dr. Bakos ?-nak/nek.

#188 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 17:12

Ezt igazán öröm volt olvasni!! Posted Image

#189 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 19:27

Igazán örülök :D Légyszi írd le a származását!Köszi: Orsi

#190 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 13. - 21:50

Bakos Zoltán.Ti vagytok most a sikersztori a honi lógyógyászatban ;) Örömteli közös lovaglást-emberegelést néktek!

#191 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 9:32

Orsi! Nijinsky II.- Northern Dancer Ile de Bourbon Roseliere Baby Bourbon Petingo BundlingTerem- Courting bura Dukát-Duce-Pázmán-Pardon Direktor Dárius Rio Rita - - Kincsem Glasperle Tengelice Indikátor-Birkhahn -- Herold Terilén Terike Nem tudom mennyire vagy ismerõs a telivérek között. Két nevet azonban mindenképpen kiemelek.1. Kincsem. Gondolom nem kell külön bemutatni.2. Northern Dancer. A XX. század 2. felének talán legnagyobb hatású telivére. 2002-ben Nyugat-Európában 1 olyan Derby volt, melyet nem ND leszármazott nyert!

#192 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 9:35

Hát ez nem éppen úgy mutat ahogy elküldtem. Táblázatot viszont nem tudok feltenni. Ha valaki segítene talán sikerülne a családfa közkicsé tétele

#193 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 10:13

idézet:
Eredeti szerzo: terembura: Hat ez nem eppen ugy mutat ahogy elkuldtem. Tablazatot viszont nem tudok feltenni. Ha valaki segitene talan sikerulne a csaladfa kozkicse tetele [/QUOTE]Képként le tudod menteni? Sima 2 színű GIF-ként, és azt be tudod illeszteni. Ha látod a képernyőn a táblázatot amit megszerkesztettél nyomj egy print screent, és egy képszerkesztőbe be tudod illeszteni ami a monitoron látszott. Ha nincs tárhelyed küldd el, felteszem. Cav

#194 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 18:35

Bocs, de nem tudom kanca-e vagy herélt a lovad.Ha kanca, nem szeretnél csikót? Vagy volt már csikója? Ha igen, ki volt az apuci?Légyszi írd le! Komolyan érdekelne!Orsi

#195 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 18:46

Írta még ebben a topicban is, hogy van csikója, és hogy a kórházba is vitték magukkal. Vagy én emléxem rosszul? Posted Image

#196 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 7:50

Terembura kanca. (9 éves)Eddig 2 csikója volt. 1. apja Bûvölõ angol telivér, aki Magyar Derbyt nyert. Ez a csikó sajna 4 napos korában elpusztult.2. apja Malik B arab telivér (Junior Európa sampion). Ez a csikó most 2 éves. Ez egy gyönyörû jószág. Még minden lóértõ ember megdícsérte szépségét, eleganciáját, kedvességét.Több csikót viszont saját magamnak nem akarok (nem tudok velük mit csinálni). Csak úgy, eladásra nem elletek. Ha viszont valaki "megrendelne" a kancámtól és egy kiválasztott méntõl egy csikót, az érdekelne.

#197 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:27

WoW!!! Malik B-tõl angloarab csikó Posted Image ? Ez igeeen! Posted Image Nem lehetne egy képet (vagy méginkább sokat) feltenni ide, hogy legalább képernyõn át csoroghasson a magamfajta PC lovasok nyála? :( Légyszi-légyszi!

#198 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:32

Lehetni éppen lehetne, ha lenne digitális gépem. Most éppen nincs. Én is szeretném, ha lenne - máshoz is kellene, de nem fussa. Igérem, ha valakivel tudok csináltatni, felteszem és nem csak nyálcsorgatási szándékkal.

#199 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 18:40

Termbura!Engem érdekelne az ajánlatod, bár nem idén hanem mondjuk egy kicsit késõbb.Tudod egy ismerõsöm azt mondta, aki nagyon ért a lovakhoz, hogy Kincsem vérvonala nagyon sokat ér, ezt kellene szerintem megõrizni valahogy.Én egyébkébnt a Kincsem lovasparkban lovagolok, és ott van a hely szelleme....Minden reggel melõtt edzésre megyek Kincsem szobra elõtt megyek el, minden reggel máshogy néz rám....Na mindegy, befejezem, mielõtt bolondnak tartasz.

#200 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 16. - 20:46

OrsiCavnak elküldtem a családfát, hogy tegye fel. Gondolom hamarosan olvashatod.A "béranyaságot" meg, ha aktuálisnak látod, beszéljük meg.