Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Árak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
279 válasz a témához

#201 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 12:45

Szia Maugly! Azt hiszem félreérthetõen fogalmaztam, természetesen a lovaglás a végsõ célom, viszont 'mgy'-nél megvan a tanulás menete, amit szeretnék végigcsinálni. Még csak földrõl dolgozok, de biztosan eljön az idõ, amikor fel is ülhetek. Én sem sürgetem a lóvásárlást, mivel érzem, hogy még nem vagyok kész rá.

#202 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 12:45

Sziasztok! A fogreszelést fogászati ellenõrzést mi évente szoktunk. Idõsebb lovaknál vagy ha tüneteket jelentkeznek célszerû esetleg sûrûbben. De hozzám is most került a lovam és célszerû megnézettetni mi ujság fogazat ügyben. A többit meg a doki ugyis elmondja!Konzultálj vele egészségügy témában. Hozzánk éppen mostanában jön ki Dr.Sahin-Tóth Tibor és nálla kb.25 000 a kezelés + ha húzás vagy valami egyéb dolgot is kell csinálni. A bértartásban benne van a ló etetése helyének rendbetertása a ló karámozása és teljes felügyelete. Mozgatás pucolás már nem.Extra etetés sem. Belel lehet rázódni a lótartásba:) Az elején igen nagyok a köldségek: - Szállítás - felszerelés (nyereg kantár stb) - Oltás, féregtelenítés - esetleg fogreszelés De mikor ezt rendezted akkor már a bértartás körmölés/patkolás Félévente oltás féregtelenítés ha minden rendben megy ennyi rendszeres köldség van egy lóval. Ja és ha szeretnél + az edzés. Sok sikert a lovadhoz!!!

#203 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 26. - 22:23

Azért annyira nem horror a helyzet, nálunk a félheréjû csikó kapott pár injekciót, amitõl leszállt a heréje és helyben, döntve, hasfalon keresztül lett mûtve, garanciával együtt nem volt 50.000.ft.



sziasztok,

ki tudja, hogy gy-m-s megyében, vagy környékén ki foglalkozik félheréjû ló mûtétjével??? nos az egyik here már nincs, a másik meg hát hasüregben...

m

ui: jah, és árban mire lehet számítani?

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#204 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 1. - 19:34

Mi a körbálás széna ára? Én hallottam idei kaszálást (125 cm-es körbála) 4000 Ft-ért. Ki mirõl tud? Szalma? Kukorica?

#205 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 1. - 20:31

Szia Maugly!

Azt hiszem félreérthetõen fogalmaztam, természetesen a lovaglás a végsõ célom, viszont 'mgy'-nél megvan a tanulás menete, amit szeretnék végigcsinálni. Még csak földrõl dolgozok, de biztosan eljön az idõ, amikor fel is ülhetek. Én sem sürgetem a lóvásárlást, mivel érzem, hogy még nem vagyok kész rá.

Ha tényleg a lovaglás a célod, akkor felejtsd el 'mgy'-t és keress egy jó lovasedzõt.
'Mgy' a levevésrõl szól, semmi másról. Ott soha nem fogsz megtanulni lovagolni.
Elõbb tanulj meg lovagolni, aztán menj 'mgy'-hez, ha még érdekel és van sok pénzed!
De ez csak az én szerény véleményem.

#206 dreamgirl

dreamgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 2. - 9:15

sziasztok,

ki tudja, hogy gy-m-s megyében, vagy környékén ki foglalkozik félheréjû ló mûtétjével??? nos az egyik here már nincs, a másik meg hát hasüregben...

m

ui: jah, és árban mire lehet számítani?



Szia!

Szerintem Boros István elvállalja az ilyeneket! ha kell akkor megszerzem az elérhetõségeit! De szerintem ha a lónak nem száll le(vagyis már nem csikó, és nincs rá kilátás) akkor õ is felküldi Ülûûre, ott a közelben van egy állatklinika, és ott mûtik, máskülöünben elfertõzõdne szerintem, ha nem annyira steril a hely. De mondom, ez attól függ, mennyire van a hasában...

De szerintem a Boros a legjobb, én imádom :kir:

#207 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 3. - 22:36

Ha tényleg a lovaglás a célod, akkor felejtsd el 'mgy'-t és keress egy jó lovasedzõt.
'Mgy' a levevésrõl szól, semmi másról. Ott soha nem fogsz megtanulni lovagolni.
Elõbb tanulj meg lovagolni, aztán menj 'mgy'-hez, ha még érdekel és van sok pénzed!
De ez csak az én szerény véleményem.

meg az enyem is, szorol szora.
mgy konkretan nem megy semmire a problemas lovakkal, amit latsz, az parasztvakitas.
amugy pedig a jo edzo mellett esetleg vegyel par igenyes lovaskonyvet, amikbol tajekozodsz a lo felepiteserol, gyakoribb betegsegeirol, etologiajarol, a felszerelesekrol, a loval uzheto sportokrol, kikepzeserol (nem, nem a Parelli 7 jatekra gondolok), es akkor nem all elo az a hihetetlen helyzet, hogy szeretnel egy lovat, de fogalmad sincs mi az az izzaszto.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#208 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 11:58

Mi a körbálás széna ára?

Én hallottam idei kaszálást (125 cm-es körbála) 4000 Ft-ért.

Ki mirõl tud?

Szalma?

Kukorica?


Budapest 100 km-es körzetében érdekelnek az árak.

#209 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 12:07

Felénk 5000-ért van nagy heston bálás eladó széna. 6000-ért vettem ugyanekkora bála lucernát, de ennek havonta megy fel az ára. 2500-ért vettem nagy kocka bála szalmát. Kukoricát én nem veszek, vettem, de 2300-2500-ért mondtak. Remélem segítség volt ez is ;)

#210 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 13:07

Köszi lilith! :) További árak?

#211 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 14:03

Anikó, széna, szalma (Nagy körbálás) abban az árban, ahogy Lilith írta. A kukorica felénk 2000 Ft/mázsa.

#212 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 14:45

Gyúró környékérõl 4500-ért vettünk nagy körbálás szénát. A kisbálás szalmának meg tán 200Ft volt darabja,de erre nem emlékszem pontosan,de valahogy így...

#213 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 16:08

Még egy kérdés: mekkora mennyiségeket vásároltok? 1-5-10 körbála, v. 100-200-500?

#214 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 19:00

Lovanként 1-1 körbálát számolok egy hónapra, de mindíg tervezek biztonsági tartalékot is, sosem lehet tudni. ;) Ez pl. két lónál azt jelenti, hogy 24 bála helyett, 30-at veszek egy évre. Persze szezonban és egyszerre az egész mennyiséget.

Edited by hubertus, 2008 november 4. - 19:03.


#215 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 19:01

Mi 20db-ot.

#216 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 20:28

Ezek nálunk viszonylag nagy tételek voltak, (100-30-30)de 1-1 bála is ennyi kb.

#217 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 22:07

Köszönöm a válaszokat. :)

#218 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 14. - 21:53

Meg tudja valaki mondani, mi az ára mostanság a kötelezõ vérvételnek/ló?

#219 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 15. - 13:44

Meg tudja valaki mondani, mi az ára mostanság a kötelezõ vérvételnek/ló?

2008-ban ha jól emlékszem 3500ft.-ot fizettem lovanként, + az akkori dokim 1000ft.-ot kért a lecsapolásért /ló!!

#220 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 15. - 18:39

Köszönöm! :)

#221 Bruck

Bruck

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 11:17

Attól is függ, hogy mén e, mert akkor több vizsgálat kell úgy tudom. Alap a fertõzõ kevésvérûség és a takonykór, méneknél még van a tenyészbénaság és az arteritis. De nem vagyok biztos benne, hogy az is kötelezõ e.

#222 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 22:14

Az arteritis akkor kötelezõ,ha fedménrõl van szó.Ha nem fedez,akkor nem kell :)

#223 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 19:33

sziasztok nem tudja megmondani vki h 1 szamárnak mien oltásokra és egyéb orvosi beavatkozásokra van szükség?(körmölés féreghajtást tudom de ezeken kívül?) és a megközelítõ árakra is kíváncsi lennék

#224 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 19:45

Én úgyanúgy oltom a Zsanit mint a lovakat, és ugyanakkor mint õket.

#225 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 19:10

Én úgyanúgy oltom a Zsanit mint a lovakat, és ugyanakkor mint õket.


köszi közben megkaptam az infot a tulajtol is ahova vinném ha vennék. Csak azt gondoltam volna h mivel fele akkora mint 1 ló ergo kevesebb mennyiségû vakcina kell így olcsóbb de nem...

#226 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 19:22

köszi közben megkaptam az infot a tulajtol is ahova vinném ha vennék. Csak azt gondoltam volna h mivel fele akkora mint 1 ló ergo kevesebb mennyiségû vakcina kell így olcsóbb de nem...

A vakcináknál nem így mûködik a dolog :) gondold el, egy yorkinak is annyi vakcina kell mint egy ír farkasnak :)

#227 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 27. - 3:30

A vakcináknál nem így mûködik a dolog :) gondold el, egy yorkinak is annyi vakcina kell mint egy ír farkasnak :)


télleg. nem is tom mért gondoltam az ellenkezõjét :D

#228 Niki005

Niki005

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 17:44

Sziasztok!!Szeretném kérni a segítségeteket!!Most vettem egy Új lovat 5 éves kanca!!papirjai rendben viszont....Semmi féle oltást nem kapott az 5 év alatt!!!(Féregtelenítve sem lett)Milyen oltásokra lenne szüksége ??és ezek mennyibe kerülnek?? Elõre is köszönöm :(

#229 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 22:47

Nekem most az éves oltások(tetanusz, influenza, herpesz)+vérvétel (vérvizsgálat 3 betegségre) 17ezer volt. Féreghajtó meg attól függ melyiket veszed. Én ilyen esetben Equimaxot adnék a lovamnak, az pedig olyan 7000 körül.

#230 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 23:02

és féreghajtást ismételj 3 havonta elsõ évben aztán meg min 4 havonta férehajtasd. az évi 2 az a nagyon minimum, 3 már jó, és 4 lenne ideális.

#231 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 27. - 23:13

Ha még sose volt oltva, alapimmunizálással kéne kezdeni, elõrehaladott korára való tekintet nélkül. Az kapcsiból azt jelenti, hogy ismételgetni kéne az oltásokat -> dupla árban gondolkodj. Plusz, általában úgy szokás, hogy az egy helyen tartott lovakat egyszerre oltják, így a kiszállási költség megoszlik. Neked ebben az évben erre nincs esélyed. Kérdezõsködj a környékbeli lovasoktól, hogy milyen állatorvost ajánlanak, és aztán vele egyeztess, hogy pontosan mit, milyen sorrendben és mennyiért kell csinálni; mert nincs abszolút érvényes oltási sor, és az árak is orvosonként változhatnak.

#232 Szabina91

Szabina91

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 20:08

Üdv mindenkinek! Én elég furán kezdtem lovas pályafutásom, mivel így visszagondolva, amikor megvettem a lovam, annyit tudtam, hogy miképpen lehet megmaradni rajta, de semmi mást, így a lóvásárlásban is edzõm segített, utána pedig egy darabig bértartásban volt. Mikor megvettük, akkor nem volt oltási könyve, se útlevele, se semmi, csak a ok õsi soros származási lapja, és egy marhalevél, amit ott kellett hagyni a tanyán, ahol a lovam lakott. Idõ közben vitték a bértartás árát, meg hol erre, hol arra kérték a pénzt, de nagyon nem emlékszem már rá, hogy mikor mi, mivel nem mindíg volt nyomon követhetõ, de már ezt bánom, hogy így történt. Végül mikor már "megtanultam" a lótartás csínját-bínját hazahoztam, és azóta itthon éldegél, azóta kiváltottam a lóútlevelet is, mivel idõvel rájöttem, hogy ilyen is kell neki, így csak azóta vannak beírva az oltásai és egyebek, de elõtte semmi nem volt neki, sehova feljegyezve. Gondolataim szerint nem kockáztatta volna a bértartó a saját lovait az én "beteg" lovammal, tehát bízom benne, hogy megkapta az alap immunizálást is meg mindent. Sajnos ez már nem derül ki, mert õk sem "emlékeznek". Mostani dokim, azt mondta, hogy mivel egyedül van, elég egy évben egyszer féreghajtózni ( késõ õsszel, ha befagy a talaj), influenza ellen is egyszer van oltva (resequin) tehát ezzel herpesz is lerendezve, valamint egy tetanusz. Most, hogy vemhes, így 3 havonta kapott herpesz vírus ellen oltást. Vérvétele szerintem életébe nem volt, így mivel most 4.éve van nálam már úgy gondolom egyet csak kéne csinálni, és állatorvost is váltani, mivel nekem kell utána könyörögni, hogy jöjjön már, ráadásul amikor említettem neki, hogy hamarosan ellik a lovam szépen lepattintott, hogy bocs, de nem vagyok itthon valószínûleg, meg amúgyis nem vagyunk jóba a lovaddal.... hát... kénytelen voltam keresni egy dokit, aki természetesen szívesen vállalta, ha bármi gond lenne közben, akkor szóljak neki nyugodtan. Úgyhogy hamarosan jobban lesz terhelve a pénztárcám, mivel eddig nem kellett külön kiszállásért fizetnem, csak az anyagkölcséget, de inkább fizetek többet, de "normális" orvosom legyen, aki esetleg fel is világosít arról, hogy mikor mit tegyek a lovammal. Dehát...ez már egyéni szociális problémám. Egyébként nem volt gondom az árakkal nála soha, mûtétet is csinált a lovamnak. Oltásokat is anyagáron végezte, de most valahogy megrendült a bizalmam benne. Szabina

#233 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 10:56

Valaki meg tudja nekem mondani hogy mennyiért oltanak egy lovat mostanság Equilis Prequenza Te-vel?

#234 szandikah

szandikah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 15:34

sziasztok megtudjátok mondani hogy 1 vérvétel milyen árkategóriában mozog? pl: a 7000ft drága? köszönöm :)

#235 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 6:44

sziasztok
megtudjátok mondani hogy 1 vérvétel milyen árkategóriában mozog? pl: a 7000ft drága? köszönöm :)


Ha a 3 évente kötelező vérvételtre+vizsgálati díjra gondoltál, akkor olcsó:

A vérminták levétele magán-állatorvosi munka, díját a MÁOK Pest Megyei Szervezetének Vezetősége brutto 8.000 Ft + kiszállási díj összegben javasolja meghirdetni.

Összetevői (brutto):

INTÉZETI:
1.250 Ft Takonykór (komplement kötési próba)
3.125 Ft Lovak fertőző kevésvérűsége (agargél immundiffúziós próba)
Vigyázat! Az ELISA 6.875 Ft!
375 Ft 750 Ft intézeti leletezési díjból (nem lovanként, hanem mintacsomagonként kell fizetni)

ÁLLATORVOSI:
2.500 Ft Munkadíj
750 Ft Egyéb költségek (a kiszállás nélkül)

ÖSSZESEN:
8.000 Ft

Edited by Eva, 2010 október 22. - 6:46.


#236 szandikah

szandikah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 22. - 15:10

Ha a 3 évente kötelezõ vérvételtre+vizsgálati díjra gondoltál, akkor olcsó:

A vérminták levétele magán-állatorvosi munka, díját a MÁOK Pest Megyei Szervezetének Vezetõsége brutto 8.000 Ft + kiszállási díj összegben javasolja meghirdetni.

Összetevõi (brutto):

INTÉZETI:
1.250 Ft Takonykór (komplement kötési próba)
3.125 Ft Lovak fertõzõ kevésvérûsége (agargél immundiffúziós próba)
Vigyázat! Az ELISA 6.875 Ft!
375 Ft 750 Ft intézeti leletezési díjból (nem lovanként, hanem mintacsomagonként kell fizetni)

ÁLLATORVOSI:
2.500 Ft Munkadíj
750 Ft Egyéb költségek (a kiszállás nélkül)

ÖSSZESEN:
8.000 Ft



köszönöm! :)

#237 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 9:58

Hello! Meg tudna mondani valaki, hogy kb. mennyibe kerul egy szovettani vizsgalat? Vegbelnyilason levo melanomabol kellene mintat venni, hogy kideruljon rossz- vagy joindulatu-e a daganat. Koszonom!

#238 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 10:07

Tavaly novemberben volt nekünk, ha jól emlékszem, 8000ft volt a labor, a mintavétel ára gondolom dokinként változó.Nálunk bõrdaganat volt, egyszerûen lekapható.Ha megtalálom a pontos árat,beirom. ;) Tévedtem, 10 500volt decemberben.

Edited by lilith, 2010 október 26. - 10:10.


#239 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 10:39

Koszi Lilith! Es vegul joindulatu volt?

#240 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 11:01

Igen, szerencsére :ang: