Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#281 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 22:55

Már írom is Õz! Kétir C gerinc felv: A nyaki lordosis íve kiegyenesedett, C-lV-Vl között enyhe kyphoticus ívbe megy át. C-Vl ventrocaudalis peremszéle megnyúlt. A corposuk és discusok magassága megtartott. Csontos nyaki borda nincs. ÖH váll felv: Szerkezeti eltérés nem látható. Lágyrészmeszesedés nem ábrázolódik Sportorvos tényleg a legjobb ötlet, sajna ilyen ismerõs nincs (sincs), illetve nem is igazán tudom hol érdemes. Izland is írta, hogy valamelyik közeli nagyváros esetleg, csak mégis melyik, ez az ország hetedik legnagyobb városa... - mi lehet a többiben :rolleyes: ? Meg hát na, kb fél tyúktojásnyi púp egy kulcscsonton ha nem fájna, sem lenne normális szerintem. Próbálom felidézni üthettem e meg, eshettem e rá, úgy konkrétan nem rémlik, de estem sokszor csúnyán, meg borultam is lóval. Ha kipróbáltátok a koktélt és jó akkor elkezdek én is turmixolni. És köszi, hogy írtok :) kezdtem úgy érezni, hogy kicsit stikkes vagyok, vagy visszatérõ táppénz-vadásznak néznek a dokik, vagy képzelõdök, vagy hasonlók

#282 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 9:19

vagy visszatérõ táppénz-vadásznak néznek a dokik, vagy képzelõdök, vagy hasonlók


Én csak azt tudom mondani, hogy menj utána, ha kell menj el 100 féle helyre, mert a Te egészségedrõl van szó! Fiatalon könnyen legyint az ember, nem számít, ha fáj itt-ott, majd elmúlik. Kicsit késõbb már nem múlik el... Még késõbb meg már néha eszébe jut az embernek, hogy jó lett volna jobban odafigyelni, amikor még lehetett... (Szar dolog egyszer csak észlelni, hogy csak az ajtófélfába kapaszkodva tudsz felkelni az ágyból, és hiába akarod az eszeddel, egyszerûen nem fogadnak szót az izmaid és nem tudsz kiegyenesedni...)
Az orvosoknak egy a fontos (tisztelet a kivételnek!!!): hogy fel tudjun írni valami gyógyszert vagy valami úton-módon le tudjon gombolni rólad egy kis pénzt.
Legyél határozott, nyugodtan mondd el a dokiknak, hogy nincs javulás. Kérdezz meg minél több embert, lovast, sportolót, hogy tudnak-e ajánlani valakit, akirõl már tapasztalat is van.
Ja, és csak úgy ne szedjél fájdalom-csillapítót, mert a fájdalomnak oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni. A gyógyszertõl csak nem érzed, hozzászoksz + tönkreteszi a gyomrodat is. Azért fáj, hogy tudjad, hogy kimélni kell!

(Szerintem simán lehet erõltetéstõl is, nem kell sérülés hozzá. A lovaglás maga, illetve a ló körüli többi munka erõs igénybevétel, ráadásul nem egyenlõen mozgat meg mindent, hanem bizonyos izmokat, inakat, izületeket extrém igénybe vesz. Ezért lenne jó valami olyan szakember, aki érti, átlátja a mozgásokat, és rájön a miért-re.)

#283 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 9:44

(Koca, valószínûleg valami galiba támadt a begyûjtés rendszerében, hogy "nem fussa" már egészségre és tudásra...)


Hja, 89-ben volt egy rendszer-visszaváltás. Nincs már begyûjtés, de egészség és tudás nem is a nép jussa többé. Marad Lapoczkáné módszere, ha mûködik, mûködik, ha nem, hát nem.

#284 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 11:30

...Ja, és csak úgy ne szedjél fájdalom-csillapítót, mert a fájdalomnak oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni. A gyógyszertõl csak nem érzed, hozzászoksz + tönkreteszi a gyomrodat is. Azért fáj, hogy tudjad, hogy kimélni kell!

A fájdalom felesleges, életminõséget rontó, káros érzés.
Igaz, ezt az állatvédõk mondják. :gm:

#285 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 16:52


Ja, és csak úgy ne szedjél fájdalom-csillapítót, mert a fájdalomnak oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni. A gyógyszertõl csak nem érzed, hozzászoksz + tönkreteszi a gyomrodat is. Azért fáj, hogy tudjad, hogy kimélni kell!

Nem minden esetben, a balesetem után pölö nyomták a fájdalomcsillapítót, mert mozogni kell. Sokan a fájdalomtól elfekszenek, mint a döglött õz (bocsi, nem személyeskedés :D ), aki ortopéd orvossal találkoztam, mind azt mondta, mozogni, mert lemerevedik az izom, izület, mittudomén, és akkor már senki nem javítja meg. Minden mûtétest két nap múlva tornáztattak, felállítottak- ha kellett, fájdalomcsillapítással. Igaz, akkor már volt diagnózis.

Persze a vállad lehet más ... de kíméletes mozgatás nem árt.

Feribácsi okos magántanácsát :D már elõre megfogadtam, mivel utálok unatkozni, dolgozgatok, cipekedek, egyre jobban megy, és ha nagyon fáj, megállok.
Nem szeretek nyavalyogni, néha elsiklok a normál fájdalom felett.

ma voltam kontrollon, kicsit morgott a doki, mert bejelentés nélkül mentem, õ meg egy balesetin átmulatott éjszaka után volt, így meg sem említettem a nyûgjeimet, ó, én kiválóan, kérem, holnap indulok az el caminón...
Jobb is, hogy nem nyavajgok, mondja Õ, mert közel az a nyitott ablak (az ötödiken) és nehogy kizuhanjon a kedves páciens :dev: 3 hónap múlva vár vissza, ha nincs panaszom, ha mégis van, elõbb, a kollegájának van egy nagyon jó vadászpuskája, elvégre humánum is van a világon, ne szenvedjen a kedves beteg :gm: *

Lovagolhatok, hogyne, persze...

Még nem tudom, hogy fogom kivitelezni, de istenuccse nagyon hiányzik, nekem terápiás céllal is nagyon bevált, ha egy hétig nem lovagoltam, úgy éreztem magam, mint a mosott kaki. Már két hónapja nem ültem lovon... A napokban én is úgy éreztem, leugrok az emeletrõl... De nincs. :D

Viszont szereznem kéne egy olyan falépcsõt, amivel a terápiás lovasokat segítik fel a lóra.


*Egyébként nagyon jó fej doki, csak mindig azt gondolom, a sok mísz pcsa nem veszi a lapot, akkor mit tesz? Vagy van radarja, amivel rájön, kivel lehet viccelni? :D

#286 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 0:07

Már írom is Õz!
Kétir C gerinc felv:
A nyaki lordosis íve kiegyenesedett, C-lV-Vl között enyhe kyphoticus ívbe megy át. C-Vl ventrocaudalis peremszéle megnyúlt. A corposuk és discusok magassága megtartott. Csontos nyaki borda nincs.
ÖH váll felv:
Szerkezeti eltérés nem látható. Lágyrészmeszesedés nem ábrázolódik

Sportorvos tényleg a legjobb ötlet, sajna ilyen ismerõs nincs (sincs), illetve nem is igazán tudom hol érdemes. Izland is írta, hogy valamelyik közeli nagyváros esetleg, csak mégis melyik, ez az ország hetedik legnagyobb városa... - mi lehet a többiben :rolleyes: ?
Meg hát na, kb fél tyúktojásnyi púp egy kulcscsonton ha nem fájna, sem lenne normális szerintem. Próbálom felidézni üthettem e meg, eshettem e rá, úgy konkrétan nem rémlik, de estem sokszor csúnyán, meg borultam is lóval.
Ha kipróbáltátok a koktélt és jó akkor elkezdek én is turmixolni. És köszi, hogy írtok :) kezdtem úgy érezni, hogy kicsit stikkes vagyok, vagy visszatérõ táppénz-vadásznak néznek a dokik, vagy képzelõdök, vagy hasonlók


Tudom, hogy ez nem vigasztal, de szerintem a leírtak alapján a nyaki gerincedben is van egy púpod... (a normálisan homorú görbület helyett egyenes, illetve a nyakad alsó felében domború; aztat mondja a lelet) Amivel normális viszonyok között minimum gyógytornára, fizikoterápiára etc be kéne hogy utaljanak.
Reggel félórát keresgéltem gugli bátyóval hogy rájöjjek, az anatómia mely irányát jelenti az "ÖH", de nem sikerült kisakkoznom. Mindenesetre ha lágyrész nem meszesedik, ellenben szerkezeti eltérés sincs, van viszont egy dudorod a kulccsontodon, az fura állapot.
Csak azt tudom mondani, amit Izland is: ne hagyd magad, nyomuljál, kérdezd körbe az ismerõsöket meg az ismerõsök ismerõseit, hogy ki tud ajánlani egy jó ortopéd szakdokit/sportorvost. Komolyan fontold meg azt is, hogy a lódoktortól kérsz másodvéleményt; egyrészt általában jobban kommunikálnak a pácienssel, másrészt elég sokan ismernek megbízható humán kollégákat akikhez el tudnak irányítani.

Ja, és csak úgy ne szedjél fájdalom-csillapítót, mert a fájdalomnak oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni. A gyógyszertõl csak nem érzed, hozzászoksz + tönkreteszi a gyomrodat is. Azért fáj, hogy tudjad, hogy kimélni kell!

Ez igaz, de...

A fájdalom felesleges, életminõséget rontó, káros érzés.
Igaz, ezt az állatvédõk mondják. :gm:

... ez is teljesen megalapozott. Tartós fájdalom = tartós stressz.

Nem minden esetben, a balesetem után pölö nyomták a fájdalomcsillapítót, mert mozogni kell. Sokan a fájdalomtól elfekszenek, mint a döglött õz (bocsi, nem személyeskedés :D ), aki ortopéd orvossal találkoztam, mind azt mondta, mozogni, mert lemerevedik az izom, izület, mittudomén, és akkor már senki nem javítja meg. Minden mûtétest két nap múlva tornáztattak, felállítottak- ha kellett, fájdalomcsillapítással. Igaz, akkor már volt diagnózis.

Persze a vállad lehet más ... de kíméletes mozgatás nem árt.

És pont erre találták ki a gyógytornász meg a gyógytorna intézményét, ami egy kiváló dolog :)

*Egyébként nagyon jó fej doki, csak mindig azt gondolom, a sok mísz pcsa nem veszi a lapot, akkor mit tesz? Vagy van radarja, amivel rájön, kivel lehet viccelni? :D

Gondolom ha nem sikerül eltalálnia, kivel mit lehet, akkor sûrûn kéri a bocsánatokat. A humor nélküli embereknél kevés borzalmasabb van a világon :(

#287 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 7:06

Ja, és csak úgy ne szedjél fájdalom-csillapítót, mert a fájdalomnak oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni. A gyógyszertõl csak nem érzed, hozzászoksz + tönkreteszi a gyomrodat is. Azért fáj, hogy tudjad, hogy kimélni kell!


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam: azt akartam volna írni, hogy az nem megoldás, ha csak a fájdalomcsillapítót szedi valaki, és nem megy utána a fájdalom okának, mert ha valami mozgó alkatrész nem jól van, de a gyógyszer elnyomja a jelzést és ezért csak ugyanúgy használják, mintha nem fájna, akkor - szerintem - még több kárt okoz(hat).
Nekem mûtét utáni gyógyulásom még nem volt (szerencsére) - kopp-kopp), a gerincemmel nyüglõdtem sokat, de újra csak azt tudom írni: ha az elsõ 3 (!!!) orvosra hallgatok, akkor már szétszabdalták volna a derekamat, beszedettek volna velem egy tonna gyógyszert, és nem hiszem, hogy jobb lenne, mint most (olyan 90%-osra saccolom, ez azt jelenti, hogy ált. panaszmentes, ha megerõltetem, akkor nyilván nem, de igyekszem figyelni arra, hogy mit-hogyan).
Ja, és még valami: az összes klasszikus orvos, aki nézte (sebész, ideggyógyász, röntgenes, stb) kizártnak tartotta, hogy lovagoljak, szó sem lehet róla, mit képzelek, stb. A gyógytornász azt mondta, hogy nyugodtan csináljak bármit, amit eddig, csak óvatosan, lassan, "ésszel". Persze, a lovaglás óvatossága nem csak rajtam múlt, de próbáltam olyat nem csinálni, ami várhatóan nem lenne jó.

#288 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 7:47

Koca, ez szenzációs :yeah: ÖH - összehasonlító :ang: Ha natív röntgenen nem látszik eltérés, a hiba a lágyrészekben lehet, bár a kulccsonti dudorral is jó lenne megismerkedni közelebbrõl, mert alatta ideg - bár tudtommal az az ideg nem befolyásolja a válltájék érzését s mozgását. Gyógytorna jó dolog, ha megvan az ok - ergo csak az instabilitást és az izomegyensúly-problémát tudod vele befolyásolni, mást nem. a váll környékén sok szûk, szalagok által határolt terület van, melyben mintegy csatornában siklanak a mozgatóizmok inai és az idegek, környékükön sok nyálkatömlõ, ez utóbbiak küldetése, hogy galibát okozzanak :dev: ha az ízülettel magával van baj, gyógytornász megtanít, hogy izommunkával hogy tudod levenni részben a terhelést - jómagam is épp azt tanulom, bár a tanya körüli munkában sokszor elfelejtem :dev: s tanultakat. az én humerusfejem mindkét oldalt meg van roppanva, ehhez képest jól bírja :dev: - s a doki kerüli a mûtétet, nem véletlen. sokszor olybá tûnik, az, hogy nem akarják azonnal radikálisan megoldani, elbagatellizálása, félresöprése a dolognak, de a váll elég érzékeny ízület, mûteni tán nehezebb, mint a térdet, s ahány betegtársat láttam, egyik sem lett sokkal jobb, legfeljebb fájdalommentes. a rehabilitáció észveszejtõen lassú... szteroidtartalmú gyulladáscsökkentõt ne szedj, a porcfelszín nem szereti kívülrõl bevitt kollagénrost-anyag - glükozamin, és porcanyag - kondroitinszulfát nehezen épül be és drága, az elsõ akár jó is lehet, a szalag készülék és az inak szeretik. Ha fel tudsz jönni Pestre, priviben ment egy vállas doki elérhetõsége.

#289 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 11:08

Köszönöm mindenkinek! :) Õz köszi, hogy lefordítottad, így legalább tudom már hogy ha megtaláltam a megfelelõ dokit meg kell mutassam ezt a papírt is. Amúgy teljesen komolyan hosszú ideje aggódtam, hogy esetleg nem vagyok teljesen komplett (pláne hogy pszihomukihoz is akartak küldeni valahonnan), hogy ha egyszer semmi baj nincs, akkor mitõl fáj. Mikor nem fáj, néha hetekig minden rendben, de mikor fáj néha hetekig teljesen belassulva üzemelek. Volt már hogy vezetés közben kellett megálljak, mert ülni sem bírtam és mindehhez volt jópár papírom ami szerint semmi bajom. Az az igazság, hogy én is mozgáspárti vagyok, egy darabig csakazértis üzemmódban, aztán fájdalomcsillapítóval csakazértisben. Ami amúgy valóban lehet jó is, meg rossz is, de nálam eddig mindig az volt a vége, hogy pihentetve fájdalomcsillapítóval/gyulladáscsökkentõvel viszonylag hamar lesz elviselhetõ. Börni nagyon szépen köszönöm!!! BPvel semmi probléma nincs, simán megoldható a feljutás, pláne hogy szerinted megéri felmenni. Most van pár nyiregyi ortopédos szám, hátha tudnának most mondani amíg épp nem jó. Azért nem semmi, hogy élsportolókat úgy össze tudnak foltozni, hogy keresztszalagszakadás/bármilyen törés/stb után is pár hónappal újra versenyzik, mûködik, a normál földi halandó meg...

Edited by Lótuszvirág, 2012 július 12. - 11:09.


#290 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 11:42

A ló újabb csodát tett! Reggel elhatároztam, hogy felülök. Eddig halogattam: meleg, fájdalom, izé.. de hogy a doki is mondta, rájöttem, csak a para, tehát azonnal nyergelni, mert ha halogatom, semmi nem lesz belõle. :D Elõzmény, hogy a doki tanácsára el kéne dobni a mankót, de azért nem tettem teljes mértékben, mert a jobb csípõízület lépéskor erõsen nyilal. volt ott is pici repedés, de ez már nem indokolná, mert összeforrt már. Felnyergeltem, székrõl felmásztam (áldom, hogy nem nagy a lovam! :D) és belényilalt a jobb oldalamba a jeges mennykõ... Üldögélek fönt, most mi legyen, leugrani nem tudok, megmozgattam a lábam, helyére pakoltam a kengyelbe, aztán... Csak pár lépés, ha már fent vagyok, legalább az érzés kedvéért. Ahogy mozogni kezdett a ló, egyre kevésbé fájt. (Ülni nem kényelmes, most még rondábban ülök, mint eddig, de lovam érti és nem tiltakozik.) Felsétáltunk a dombra, talán 15-20 perc lehetett. Óvatosan lemásztam, a lábam remegett, mintha 6 órás túra után lettem volna, de a csípõm nem fáj! Utána sem, azóta sem, ennyi.

#291 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 14:37

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam: azt akartam volna írni, hogy az nem megoldás, ha csak a fájdalomcsillapítót szedi valaki, és nem megy utána a fájdalom okának, mert ha valami mozgó alkatrész nem jól van, de a gyógyszer elnyomja a jelzést és ezért csak ugyanúgy használják, mintha nem fájna, akkor - szerintem - még több kárt okoz(hat).

Ezzel mélységesen egyetértek :yeah: Idegbaj kerülget az összes olyan fájdalomcsillapító-reklámtól, amikor azt nyomatják hogy Mári néni túlerõltette a kezét/derekát/bármijét, de sebaj, mert csak be kell kapja a bogyót és erõltetheti tovább ugyanúgy :mad:

#292 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 23:36

Izé, a röggöny ezt mutatja? /már a nem sokéveset/
video lejátszása sárga nyomóka

#293 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 23:48

Az izületi kopásokra egy egyszerû segítség: Vegyétek meg a legolcsóbb zselatint. Azt, amelyik még valóban csontból készült. Otthon keverjétek ki, kenjétek a fájó felületre, dunsztot is tehettek rá. Ezt esténként tegyétek föl. Emellett egy-egy evõkanállal bekaphattok belõle minden nap. Szépen visszaépül az izületbe. A gerincsérvekre, isiázra pedig keressetek megbízható csontkovácsot, 5-6 alkalom és helyreteszi.

#294 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 9:23

Gerinckopás? Bármi kopás, Márkus-por.

Ezt is kár volt írnom Kistáltosnak, pedig volt egy kollégám, a Márkus-por úgy helyrehozta, hogy a kollégám visszacsinálta a csontritkulásos leszázalékolást, és örömmel dolgozott még 12 évig, míg a nyugdíjat el nem érte - és akkor is csak a leépítések és átszervezések miatt ment el.

#295 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 14:03

Ne károgj, nem hiába. De gondolom, a kollégád se két hónap alatt fiatalodott meg. :D Örömmel dolgozom én is, ami zavar, nem a kopások meg a törések, hanem egy óra függõleges után a keresztcsontom iszonyúan fájni kezd (ez elmozdult az esés-lórámeseé következtében) , ülve meg nem lehet futószárazni, talicskát tologatni. Ez a keresztcsontosdi zavar nagyon, de csontkovács általi tekergetést még nem merem kipróbálni. A fájdalomcsillapító meg erre nem hat. A mozgásom javulgat, köszönhetõen a rendszeressé tett esti tornáknak, már futni is tudok - helyben. :D Lovaglást mindennapossá teszem, mert az jó, végre a gyerkõcök suliban vannak, ráérek . :D Felszállni a lóra már megy, hála a láberõsítésnek, lefelé még szék, nem merek ugrani. Ügetés ma volt a legtöbb, a vágtát még mellõznöm kell. Azt sajnálom, hogy a hétvégén levõ amatõr versenykére nem mehetek lovon, az még hosszú túra lenne, hiába edzettem rá. :( Már értem, miért bakolnak a hátfájós lovak. Ha mindenki érezné, amit én, vigyázna a lovára...

#296 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 16:55

Nem mondtad. :D

#297 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 11:56

Nem kérdezted.

#298 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 7:45


Már értem, miért bakolnak a hátfájós lovak.

:D

#299 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 15:47

Azééééé bakol a hátfájós ló, mert nem hívjátok hozzá a lócsontkovácsot :D

#300 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 22:43

Ezt is kár volt írnom Kistáltosnak, pedig volt egy kollégám, a Márkus-por úgy helyrehozta, hogy a kollégám visszacsinálta a csontritkulásos leszázalékolást, és örömmel dolgozott még 12 évig, míg a nyugdíjat el nem érte - és akkor is csak a leépítések és átszervezések miatt ment el.

Na, most már azért érdekelne, kollégád csinált/szedett még valamit a Márkus por mellett? Speciális torna, masszás, vitamin, kuruzslótablette, bármi?
Elég sok idõ telt el és érdemi változást nem tapasztalok. Türelmetlen lettem (4 hónap az az? ), mert mikor elkezdett hullani a hajam, azt mondták, az altatástól van, oszt majd kihullott az egész, mire a bõrproblémák jelentkezése után kiderült, hogy a B1 hiányzik, most reménykedhetek, hogy visszanõl talán, amit elhagytam. Igaz, mondhatta volna bárki orvosféle, hogy nem árt szedni polybét mûtéteknél, de nem mondják, mert azért nem kapnak jutalékot. :(
Egyetlen helyzet a fekvésen kívül, mikor nem fáj semmi, a lovaglás, de 24 órán át csak nem ülhetek lovon, ha meg császkálok, recseg-ropog mindenem, elõjön mindig valami nyilallás, de fõleg a hátfájás, erõsebben, mint azelõtt.
Örömmel szeretnék én is dolgozni még 12 évig. :)

#301 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 22:55

Semmit, de a Márkus-port az elõírás szerint. Te is úgy eszed? Vitaminokkal?

#302 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 23:46

Ha izületi komoly bajok vannak... harmincegynehány éves karate edzõ ismerõsöm szerint, aki majdhogynem nem tudott lábra állni, a szelénes kiegészítõ segített. Ennek az oka, hogy Mo-n nem tudod bevinni a szelént, mert hogy a talajban sincs elég, emiatt semmiben sem, ami itt terem. Õt a Bio-Szelénium nevû cucc állította helyre, ezt õ is egy hasonló túlmozgásos, késõbb majdnem mozgásképtelen ismerõse javasolta, akinél szintén bevált. Én most próbálom, mert mert. Beszámolok késõbb.

#303 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 18. - 11:32

Semmit, de a Márkus-port az elõírás szerint. Te is úgy eszed? Vitaminokkal?

Milyen vitaminokkal? D3-at mondtak hozzá, de azt meg azért nem vettem, mert a porcerõsítõ egyéb vacakokban van az is, másodsorban egész napom Napon töltöm, gondoltam, csak elég, harmadszor és nem utolsósorban egy fél bértartást költök havonta bogyókra...
Hát még bioszelént is kéne... :eek:
Akkor már a nutellának nem marad hely.

#304 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 18. - 20:36

Az, hogy most sokat vagy a napon, nemigen segít a D-vitamin háztartásodon, hacsak nem bikiniben lovagolsz, mert különben nem éri a bõrödet a nap. Másfelõl a D-vitamin adagolásával csínján kell bánni, mert zsírban oldódó vitamin lévén kumulálódik és könnyen túladagoláshoz vezet, ami nem kevésbé káros, mint a hiány. Ha nincs elég D-vitamin, akkor nem tud a kalcium a bélcsatornában a táplálékból felszívódni, és ez vezet - többek között - csontrendszeri zavarokhoz. Mozgásszervi panaszoknak ezer oka lehet, a kalcium- ill. szelénhiány (ez utóbbi az izommûködéshez kell) csak kettõ a sok közül.

#305 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 9:47

Fifikusz, én hiszek neked. :) De azért hadd kérdezzem meg, melyik iskola híve vagy? :gm: Mert a szelénrõl mindenki mást ír. Mármint, hogy mire jó. Izé... ez: "zsírban oldódó vitamin lévén kumulálódik" azért ez úgy van, hogy a fölösleg, nem? Mert ha nem úgy lenne, elég lenne egyszer kimenni a napra fél évesen, oszt megvan egy életre az adag. Némi D vitamin mérlegelés: Az emberi szervezetnek napi ~4000 NE D3-vitaminra van szüksége. Ebbõl az átlagos magyarországi étrend ~200 NE-t biztosít [13]. A többi a bõrben a nap ultraviola B (290–315 nm) sugárzásának hatására alakul ki, majd a májban alakul át 25(OH)D3-má. Ideális esetben tavasztól õszig, 10 és 15 óra között, napi 10–30 perces direkt napsugárzás – ami a fedetlen végtagokat, a vállat és az arcot éri – elegendõ ehhez. Azonban Magyarországon is számos civilizációs tényezõ gátolja a megfelelõ mennyiségû D-vitamin képzését: 1. A bõr D-vitamin-termelõ képessége nem lineárisan függ a fény mennyiségétõl. Nagyobb fénymennyiség mellett a D-vitamin-képzés gyorsan csökken, plató alakul ki. Ehhez még a bõr növekvõ pigmentációjának gátlóhatása is hozzáadódik [14]. 2. Napvédõ faktorok mellett [15] és az ablakon keresztül jutó fény hatására nincs D-vitamin-termelés. 4. Az életkorral csökken a D-vitamin-képzés [16]. 5. Magyarországon október közepétõl márciusig, az alacsonyan beesõ fény miatt, a napsugárzás D-vitaminképzésre alig (nem) hasznosítható [17]. Kistáltos, ez volt a Márkus úrnak tulajdonított szöveg: Szükség van A vitaminra, mert A vitamin nélkül nincs új sejttermelés, és szükség van D vitaminra is az említett okok miatt. Ebbõl a kettõbõl egy Polivitaplex 8 drazsé fedezi a normális szükségletet. Ha nagy a hiány, tehát súlyos esetrõl van szó, akkor javasoljuk, hogy kettõt vegyünk be, mert a nagy sejtépítés fokozott igényt képvisel. Fontos, hogy E vitaminnal el legyen a szervezet látva, mert az E vitaminnak fontos antioxidáns szerepe van, védi a sejt-membránokat, a sejthártyákat és a finomabb sejt alkotórészeknek, a sejt organellumoknak a membránjait az oxidáció ellen. E membránok nagyon fontos szabályozó szerepet töltenek be, lipoidokat tartalmaznak, melyek az oxigénhiányra érzékenyek és ha oxidáció következik be, akkor a membrán rosszul mûködik, rosszul szabályozza, hogy a különbözõ elemek milyen mennyiségben, milyen ütemben haladjanak rajta keresztül. Természetesen fontos a C vitamin ellátás is. A mész – akármilyen formában visszük be – oxidál, tehát székrekedést keltõ hatású. Ezt ki lehet védeni, nem hashajtóval – a hashajtónak ellensége vagyok -, mert fokozott emésztõnedv elválasztásra serkenti a szervezetet és ez elektrolit-veszteséggel jár, ez már nem szívódik fel, ez a széklettel elmegy, és nehéz ezt pótolni. A béltartalom keresztülhaladásának ütemét a rost mennyisége határozza meg. Körülbelül 3 jól púpozott evõkanálnyi mennyiségû (zab)korpa, az körülbelül napi 30 grammnak, 3 dekának felel meg – nagyon sok betegnél egyhamar megoldja a kérdést. De ajánlom, hogy tessék nyers, finomra reszelt sárgarépát, karalábét, céklát fogyasztani – ez igen nagy segítség arra, hogy a széklet rendben legyen.

Edited by Ernest, 2012 november 19. - 9:53.


#306 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 10:11

...Azért elég sok manuál terápiás eljárást tanulmányoztam az elmúlt néhány évben. Megállapítható,hogy "nincs új a Nap alatt". Gyakorlatilag a mûfogások hasonlóak,hanem ugyanolyanok. A különbség a terapeuta felkészültségében van.

Ebben kételkednék, saját tapasztalataimat alapul véve. Ami engem helyrehozott, azt egy csontkovács (és követõi) tudják, más meg nem tudja. Igaz, én csak hármat próbáltam ki "más"-t. Valamint egy negyedik fogásgyûjtemény-leírásában sincs benne.

Ez így ebben a formában nem teljesen így van.
A kezelés menete: masszírozás-nyújtás vagy közelítés( direkt v indirekt technika)-ritmikus mobilizáció- ízület manipulációja.
Az,hogy a "csontkovácsok" rögtön a manipulációval kezdenek, az "erõszakos nemi közösülés" kategóriába sorolható.

Hát igen, csak én nem errõl írtam. Én azt írtam, hogy: "No, el kell, hogy keserítselek, ami nyújtással helyrehozható, ahhoz nem kell csontkovács, és vice versa, amihez csontkovács kell, az meg nyújtással nem jön helyre. Utóbbi esetben a nyújtás csak elfedi a problémákat." ami annyit jelent, hogy ha a beavatkozás egyszerû nyújtás, és nem pedig azt, hogy ha nyújtás nincs jelen bevezetõként.

#307 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 21:51

Hö, hát ez gubancos... Biovant zabálom, már borulás elõtt is kúraszerûen, abban van E meg A meg a fene tudja. (Nem mellékes, hogy mégis hullani kezdett a hajam, de ez más vágány, a fodrász is furcsállotta, hogy B1 és egyéb B hatására állt meg, nem pedig A és E... Nos, a B1 - B2-t az állatorvos javasolta és bevált. :gm: ) Polibé van, Biovan, Bék, (jé, ez tetszik a helyesírás-ellenõrzõnek :D ) porcerõsítõ, MSM, C, kálcium, biloba, már sok is. Gerinctorna, csípõtorna, lovaglás... Pillanatnyilag a diclofenac megoldja a problémát. :/

#308 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 10:01

Nem kell a fejemhez vágni, amit nem mondtál eddig még... :) Amúgy a bilobával kapcoslatban belinkelhetnék két cikket, az egyik arról szól, hogy agyvérzést okoz, a másik arról, hogy szedésével az agyvérzés általában kisebb súlyosságú. :D :gm: Én ugyan nem szedem, de ajándékba vettem többször, és aztán olvastam, hogy vérnyomás emelõ. Ez az én ajándékommal kapcsolatban be is jött.

Edited by Ernest, 2012 november 20. - 10:02.


#309 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 19:33

Na de kérlek ... :) Nem vágtam a fejedhez semmit. Csak soroltam, a Magnebé ki is maradt. Jó az a Bilobil, alacsony a vérnyomásom, a balesetiben meg is kérdezték, minek ehhez bétablokker? Kusza vagyok, ez van. :gm: Éjjelente meg úgy zsibbad a bal kezemen a középsõ 3 új, hogy fel kell kelnem, addig járkálni (nem négykézláb :D ), míg elmúlik. Talán ez is a gerinckopástól van, kicsit csökken, ha bilobilt veszek be. Vagy nem. De mindegy, mert feledékeny is vagyok :D

#310 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 10:11

Akinek ajiba vettem, neki is egész életében alacsony volt. :D Na de komolyra fordítva, nem tudnám bizonyítani, hogy a biloba emelte fel. Elvégre az idõ múlik, a vérnyomás emelkedik. Így hatvan felé. :)

#311 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 14:29

Van vkinek tapasztalata a kineziológiai tapaszokkal? (színes szalagok, sportolók használják) Hol lehet "felrakatni"?

#312 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 14:35

Erre már én is próbáltam itt választ kapni...... :D

#313 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 14:37

Erre már én is próbáltam itt választ kapni...... :D


Hátha most sikerül nekem :D
(eddig úgy hallottam, hogy gyógytornászok esküsznek rá, gondolom akkor velük lehet kooperálni)

#314 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 14:38

Én úgy tudom, hogy csak õk rakhatják fel, kell hozzá elõképzettség.....

#315 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 21:43

Múltkor volt egy adás a tvben, magyarokkal akik már csinálják, keress rá a neten.

#316 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 17. - 16:15

Érdekes elnevezése egy medence- izomnak: "open book" Nem volt finom, hogy csúsztam egyet terpeszállás irányában, és újra fáj, ami szakadt a nyáron. Egyébiránt egész jól haladok, mégis tudhat valamit ez a Márkus-por, ha csak bebeszélem és placebo, akkor is. Ugyanis jobban mûködök tõle, nem csak mozgásszervileg, hanem pl. jobb a vércukorszintem és nem kívánom mázsaszám a csokit. Meg jobban bírom a melót. Meg úgy általában a közérzetem. Szóval nem tudom... De jó.

#317 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 17. - 16:45

Csoki ellen én is használom akkor majd. :D Meg az alacsony vércukor ellen. :D Nekem tényleg volt egy kollégám, akit leszázalékoltak már (és azt mondták neki, leginkább feküdjön, úgy ritkul a csontja), és a Márkus-portól visszajött a munkavállalók sorába 10 évre. Persze, az orvos rokona azt modta, ez nem a Márkus-portól van, csak épp véletlenül akkor állt lábra, maikor a Márkus-port szedte. :D

#318 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 14:47

Csoki ellen én is használom akkor majd. :D


Nem hasonítható össze a két ízérzés. :gm:

#319 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 13:07

Megette a fene. Az hagyján, hogy nem érzem magam kövérebbnek, minden régi rucimba ugyanúgy beleférek, könnyebben mozgok, és mégis nehezebb vagyok. Két lehetõség van: a beépített vastraverzek súlyosabbá tettek, na meg a megzabált kálcium szorgalmasan beépült és ettõl. Ráadásul napok óta nem alszom jól, mert piszkosul zsibbadnak az ujjaim, csak éjjel , most kerestem rá: nyaki csigolya probléma... Lehet, hogy ide rakódik le a megzabált mész? De akkor ezek a kopások mégsem gyógyulnak? Nincs más hátra, tényleg keresnem kell egy csontkovácsot.

#320 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 5. - 13:39

Ne csontkovácsot keress, hanem gerincspecialistát. Valószínûleg nyaki porckorongsérved van. Nekem is van, talán nem olyan rossz, mint a tied, de ismerem az érzést, amirõl beszélsz. Vannak hagyományos kezelési módok, nem kell mindig kés alá feküdni. A csontkovács legalább annyit tud ártani is, amennyit szerencsés esetben segít.