Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Paso


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
48 válasz a témához

#41 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 15:30

Posted Image

#42 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 15:41

A poroszkálás során két patadobbanást hallunk,amivel az azonos oldali lábak egyszerre érnek talajt ( jobb elülsõ és hátulsó egyszerre ,majd a bal hátulsó és elülsõ) Ennek a jármódnak a leggyorsabb változatával az amerikai ügetõk ''pacerek'' vagy poroszkalovak versenyeiben találkozhatunk.Az izlandi lovak igen gyors és speciális jármódját ,a négyütemû''rohanó'' lépését kivéve a poroszkáló jármód az amerikai kontinens fajtáira jellemzõ,de néhány ázsiai fajta is hajlamos a poroszkálásra. A perui Pasónak ez a különleges jármódja több mint 400 év alatt alakult ki.

#43 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 9:23

Arról vajon van adat, hogy a keresztezett lovaknál milyen arányban öröklõdnek a spec. jármódok?



#44 Doxamigo

Doxamigo

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 11:42

Paso fino és peruáno esetében 100%-ig öröklõdik a jármód :) amit poroszkában hallasz az kb Taka- taka-és így tovább a tested az jobbra, ballra nagyon enyhén mozdul ki

Edited by Doxamigo, 2010 február 14. - 11:44.


#45 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 12:51

Úgy értem, ha egy Paso ménnel fedeztetek egy akármilyen kancát, a születendõ csikó vajon örökli a jármódot?

#46 Doxamigo

Doxamigo

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 14. - 16:08

Úgy értem, ha egy Paso ménnel fedeztetek egy akármilyen kancát, a születendõ csikó vajon örökli a jármódot?

így értettem én is :)

#47 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 18:50

Ma lehetosegem volt kiprobalni egy Florida champion Paso Fino mént. Hihetetlen erzes. Semmihez nem hasonlithato. :) Aki teheti, mindenkeppen probalja ki. ;)

#48 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 20:43

Gondolom Floridában van?! Nekem idehaza kéne egy fedeztetésre!

#49 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 3. - 4:18

Igen, itt van Floridaban. Milyen celbol akarsz fedeztetni Paso Finoval? Mi a cel?