Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mustang


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
37 válasz a témához

#1 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:06

A mustangok számomra egy olyan életérzést és szemléletet képviselnek, melynek fontos része a szabadság az érzéseik kimutatása.Ide várom mindenki véleményét a mustangokról , ha esetleg volt szerencséjük találkozni 1gyel , vagy valamilyen információjuk róluk.Mindenki figyelmébe ajánlom Monty Roberts :Shy Boy-egy vad musztáng megszelídítése c. könyvét.Nagyon fontos, hogy beszéljünk ezekrõl a lényekrõl, mert egyre inkább elfelejti õket a világ, pedig ugyanolyan értékesek, mint bármelyik másik lófajta lovai.

#2 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:02

Nekem van:A KlubA Tag

#3 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:11

Kocsiban is szépek...de én inkább a lovakra gondoltam, bár az elnevezés nem véletlen, vagy nincs semmi köze a lófajtának a kocsihoz? ;)

#4 Mester Ranch

Mester Ranch

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:59

Sajnos ma már nagyon nehezen lehet ilyen lovakhoz hozzájutni...csak egy évben egyszer van befogás Amerikában és nagy szerencse kell ahoz hogy mi legyünk a szerencsések akik szert tehetnek egy ilyen fantasztikus állatra.Csodálatos hogy Monty Robertsnek sikerült megszelidítenie Shy Boyt.Én még csak az Igazi Suttogó címû könyvét olvastam de abban is sok sok részletrõl beszámol a csatlakozással kapcsolatban.. :rolleyes:

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 18:02

Ezt nem tudom, csak azt, hogy némelyik magyar (zoldmagazin.com) állatvédõs honlap, néha arról számol be, hogy az elszaporodott musztángokat halomra lövik és amiket állatvédõsök próbálnak megmenteni és elajándékozni (!!), gazdát szerezni nekik, a kutyának nem kellenek. :(Mondjuk ezzel csak az a probléma, ha ott be is lehet gyorsan szerezni vad musztángot, elég keserves és a lónak is megterhelõ, míg ideér.

#6 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:20

Sajnos ma már nagyon nehezen lehet ilyen lovakhoz hozzájutni...csak egy évben egyszer van befogás Amerikában és nagy szerencse kell ahoz hogy mi legyünk a szerencsések akik szert tehetnek egy ilyen fantasztikus állatra.Csodálatos hogy Monty Robertsnek sikerült megszelidítenie Shy Boyt.Én még csak az Igazi Suttogó címû könyvét olvastam de abban is sok sok részletrõl beszámol a csatlakozással kapcsolatban.. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Én olvastam már a Shy Boyt is, jó nagybetûsek az oldalak, és sok kép is van benne, úgyhogy hiába sok az oldalszám, hamar fogsz végezni vele... :) Egyébként van valaki, aki a könyv hatására kezdett a Monty-féle módszerrel dolgozni? Tapasztalatok?

#7 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 13:31

Nem is most, hanem jó néhány éve betíltották a vadászatukat

Sajnos Bush engedélyezte X példány kilövését, mert a farmerek addig lobbyztak nála, amíg mosolyogva hozzájárult jónéhány mustáng lemészárlásához. Nem akarok hülyeséget terjeszteni, nem tudom hány egyedrõl volt szó (nem 10 lóról az biztos), de én nagy számra emlékszem, legalábbis én nagyon meglepõdtem és felháborodtam a hír hallatán.Francia lovasújságban olvastam, még aláírásokat is gyûjtöttek ellene.....

Edited by Pluto, 2005 október 11. - 13:32.


#8 Mester Ranch

Mester Ranch

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 15:24

Helloka!!Én már alkalmaztam a Monty féle módszert és csatlakozott hozzám már két csikónk is...nem egy nagy örjöndõség csak türelem,bátorság és önbizalom kell hozzá meg hogy az ember ne gondolja azt hogy õ felsõbb rendû a lovaknál..Ha valakit érdekelnek a lovaink QH-k meg App.ok akkor itt megnézheti..http://pg.photos.yah...14f.jpg&.src=ph

#9 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 23:52

Fotóztam pár Musztángot nektek. :)

#10 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 13:15

syastok!én most láttam ezt az oldalt ahol lehet adoptálni ezeket a csodalovakat.beleolvasgattam a honlapon leirtakba is.miért lehetetlen biztositani a tartási feltételeket?és tényleg egy lo behozása 1,5-2milloba kerül?? :hu: mi az ami igy megdobja az égig az árát? :huh:

#11 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 13:21

syastok!én most láttam ezt az oldalt ahol lehet adoptálni ezeket a csodalovakat.beleolvasgattam a honlapon leirtakba is.miért lehetetlen biztositani a tartási feltételeket?és tényleg egy lo behozása 1,5-2milloba kerül?? :hu: mi az ami igy megdobja az égig az árát? :huh:

Hozzászólás megtekintése

a szállítás kb 500 ezer ft vám stb 250 ezer Ft ráadásul sorsolják az új tulajokat, meg külföldre nem engedik ki mert USA ban sem kap mindenki aki szeretne.stb....

#12 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 13:55

én sem gondoltam h most azonnal veszek egyet :kir: nem engedik ki az USA-bol??akkor vmi nem stimmel a leirtakkal. :confused:

#13 DED

DED

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 624 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 13:28

[?és tényleg egy lo behozása 1,5-2milloba kerül?? :hu: mi az ami igy megdobja az égig az árát? :huh: [/quote] Ha van idõd kérdez meg Chillyt, most hozatott be Texasból kettõ lovat, pontos adatokkal szolgál a szállítást illetõleg. Dollárban és címekben.

#14 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 14. - 0:19

A mustangok számomra egy olyan életérzést és szemléletet képviselnek, melynek fontos része a szabadság az érzéseik kimutatása.Ide várom mindenki véleményét a mustangokról , ha esetleg volt szerencséjük találkozni 1gyel , vagy valamilyen információjuk róluk.

Mindenki figyelmébe ajánlom Monty Roberts :Shy Boy-egy vad musztáng megszelídítése c. könyvét.

Nagyon fontos, hogy beszéljünk ezekrõl a lényekrõl, mert egyre inkább elfelejti õket a világ, pedig ugyanolyan értékesek, mint bármelyik másik lófajta lovai.



Szervusztok!

En uj vagyok ezen a forumon.. Nehany napja irtam bemutatkozast, es ahogyan idom engedi, probalok beleolvasgatni temaitokba. Sajnos altalaban csak ejjel..
Most itt omlik az eso, eppen bejottunk az istalobol, igy most van idom bongeszni.
Itt van nalunk neha Mustang, most is van egy 4 eves pej kanca, a neve Grace, es egy baratonke, akinek most lovagoltuk be 3 hete. Szivesen kuldok rola kepet valakinek ha keri. Lyn es ferje Robert adobtaltak 6 Mustangot tavaly Wyomingbol. Ez a kanca nagyon kedves, es megkell mondjam, okos!! Elso napokban megfigyeltuk, addig addig bogozta a kotelet, amikor kikotottuk tisztitani es nyergelni, hogy 2-szer is sikerult kioldania magat!!!
Igy mas modszerrel kotottuk ki.. :)) Eloszor bakkolt, tobbszor is , azutan egy hetig nem, majd egy nap 3-szor is, es azota megint nem.. Futoszarazasnal mar mindent nagyon jol csinal, igaz mindennap azzal kezdunk, legalabb 20 percig lovankent. Lovaglasnal iszonyuan eber, meg meg megugrik idegen nylonzacsik stb az ut mellett, de szarvas , nyul, prerifarkast meglat, nem foglalkozik veluk csak megy es nezi oket.. Azt nagyon erdekes volt latni, ahogyan felfedezett egy csorgokigyot, mert van itt az is, es a mi lovainkal szemben, nem kezdett kivancsian nezelodni, szaglaszni stb mi az, hanem odaugrott szoszerint, felketlabra, es taposta, taposta, eltaposta!!!! Elkepesztoen erdekes volt, ilyet eloben meg soha nem lattam, szinte belevadult a hevuletbe, es taposta, majd nezett korul , nezte a tobbi lovat, minket, es mint aki jol vegezte dolgat , tovabb ugetett.. Rajta nagyon jol meglehet figyelni az osztonos viselkedest, amit kinn a nagy prerin a vad menesben tanult...

A tobbi Mustang Lynneknel sokkal vadabb volt mint Grace. Meg egy evvel ezelott a Paint igen csak attepte nehanyszor a keritest... Majd imatsaggal voltak, hogy mikor fordul vissza az oveihez, ne rohanjon bele auto, kamion, barmi... Azutan attereltek hatso legelore, ahol ket masik legelo igy tobb kerites valasztotta el az uttol. Ha 100 meter tavolsagbol elindultunk fele, eloszor nekunk indult vadul, mintha elakarna kergetni, majd azutan amilyen hirtelen felenk iramodott, olyan hirtelen fordul, s nekiiramodott a legtavolabbi helynek amit keritesen belul talalt. Majd Lynnek elkovettek azt a hibat, hogy mielott barki is dolgozott volna a Mustangokkal, 2 kancat egybeengedtek a sajat hatasaikkal, majd par nap utan realizaltak, hogy egyszeruen nem tudjak a sajat lovaikat befogni lovaglashoz , a legelorol nem jottek be enni, csak ha ok nem voltak ott, mert a Mustangok mindig neki indultak, rottak a nagy koroket, s hat ertelemszeruen mindenki egymas nyomaba.
Igy kortelefon, baratok kivonultunk a farmjukra, es mindenki hozott lassot, ilyen olyan vastag hosszu koteleket, es a legelo szelessegeben lassan elkezdtunk felsetalni kotelet kifeszitve magasan kezunkben, es lassan "felszoritottuk" oket , persze tisztes tavolsagban a keriteshez, es az egyik oldalon neha beljebb alltunk, hogy ha egy Mustang elindul akkor had menjen, majd a masik kovette, de ha a tobbi hatas is elindult, akkor elalltuk az utjukat, majd amikor csak ok maradtak, mar konyen rajuk kerult a kotofek, es elkulonitettuk oket a Mustangoktol. Azutan kezdtek el meg tobbet foglalkozni a Mustangokkal, mindenki sokat tanul a sajat hibajabol , de sajnos az Indian fiu, egy Lakota Oglala srac , akinek segitseg keppen adtak a munkat, / mert eredetileg O miattuk kezdtek adoptalni a Mustangokat , a Lakotaknak ajandekoztak.. de penzhiany miatt viszaadtak nekik... / , eleg aggressziv volt veluk, igy nem engedtek tovabb..
Azutan kertek meg minket, hogy egyel-egyel foglalkozzunk, mert mas lovukat mar treningeztuk , lovagoltuk be korabban, es mi kormoljuk, patkoljuk a lovaikat par eve.

Amugy szigoru szabalyok vannak az adoptalashoz, meg van hatarozva, milyen kerites kell legyen, es milyen magas. Kijonnek ellenorizni, milyen a hely, hol hogyan tartjak, milyenek a korulmenyek.

huuhh.. van meg tortenetem... Egy masik 5 eves men 2 evvel ezelott, vagy peldaul a "Wild Horse Sanctuary" , Hot Springsnel , a Cheyenne folyo parjanak menten South Dakota/Del Dakotaban szinten 2005 Juliusaban , /van weboldala, ahol megnezhetitek, ha esetleg meg nem ismeritek... ahol a Hidalgo elejet is forgattak , ott volt indian taborunk 2 hetig, ahol mindig szinte mindenkinek van lova... es az elso ket napon amig nem hajtottak at oket masik teruletre, volt hozzajuk szerencsenk... Megkell mondjam eletem egyik legnagyobb elmenye volt, azokrol a pillanatokrol is van par kepem, de nem sok, mert a nagy izgalomban es szajtatottsaggal az ember hirtelen elfelejti.. legalabbis en igen...
Szivesen megirom majd azt is.

Most befejezem, remelem nem fejeltetek le a monitort... vagy aluttatok el... :)
Jo hetveget,
Kriszta

http://www.wildmustangs.com/

Edited by QuarterSister, 2008 január 14. - 2:26.


#15 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 14. - 0:44

ezt meg gyorsan elkuldom most, Marcius elejen kaptam ezt az oldalt egy itteni notol , Patricia Burge , /talalhattok Orola infot a "Today's Horse Trader " magazinban, az aprilisi szam, "breed Profile- The Fell Pony" cim alatt , fenn avn a neten ugytudom, a cim;lapon is O van, es O kampanyol a Mustangokert.
http://www.wildhorsepreservation.com/

udvozlet,
Kriszta

#16 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 2:54

Ezt nem tudom, csak azt, hogy némelyik magyar (zoldmagazin.com) állatvédõs honlap, néha arról számol be, hogy az elszaporodott musztángokat halomra lövik és amiket állatvédõsök próbálnak megmenteni és elajándékozni (!!), gazdát szerezni nekik, a kutyának nem kellenek. :(
Mondjuk ezzel csak az a probléma, ha ott be is lehet gyorsan szerezni vad musztángot, elég keserves és a lónak is megterhelõ, míg ideér.


Szia HosszuHomlok :))
Most ebben a topicban talalkozunk ;))
Elolvastam egy hozzaszolasodat azt hiszem talan erre a levelre reagalva... (??) :) ... tudom hogy regi... de most olvasom, es ne haragudj.. de most ellent kell mondanom neked ... :( :( :) :) :ang:
/ugye nem veszed skalpomat? :yeah: :) /
Bar igaz, ez azota lett "engedelyezve" .. De tenyleg halomra olik a Mustangokat... A fontiekben ezert kuldtem azt a web oldalt..

Sajnos a marhatulajdonosok hatalmas teruleteket berelnek a nemzeti parkoktol kezdve mindenfele, /itt korulottunk is... sokszor bizony 3 x 10 ora csordahajtas, mire egy masik legelore tereljuk a marhakat... /
es az O erdekeiket serti, hogy a mustang menesek lelegelik a jo fuvet... (!!!!)
S mivel nincs termeszetes ellensege mar igazan.. farkasok mar nem igazan vannak, csak Wyomingban a Yellowstone Nemzeti Parkban.. de ott nincs Mustang.
Szoval azt kifogasoljak, hogy tul is van szaporodva...
/illetve Prerifarkas van mindenhol... de azok csak kissebb allatokat tudnak levadaszni... es gyavabbak is.. egyedul jarnak, nem falkaban... /

Sajnos az csak egy dolog, mit mutatnak a vilagnak kifele... :hu: :( :eek: :mad:
de azt nem mutatjak ami valojaban tortenik...
/szinte sajnos ugyanaz mint az indian rezervatumokkal... pedig nemelyiket nyomortanyanak neveznek azok, akiknek volt reszunk ott jarni... pl: RoseBud- Lakota-Oglala rezervatum... A vilag , sot az USA legnagyobb nepessege egyaltalan nem tud rola..!!!! /

Valahol mar irtam is rola, hogy van dokumentum film arrol, hogyan s mikent jatszak ki az embereket.. s vasaroljak fel a mustangot a vagohidra... Oriasi penz van benne... A dokumentumfilm keszitojet eletveszelyesen meg is fenyegettek, a kamera elott vertek meg stb..
En szemelyszerint ismerek embereket, akik resztvesznek a Mustangok vedelme erdekeben ilyesfajta kampanyokban, mert Bush jovahagyta, hogy lojjek ki a mustangok nagy reszet, hivatkozva a marhatulajdonosok "felhaborodasara, panaszaira" , es arra , hogy a Mustang eredetileg nem volt honos az Egyesult Allamok teruleten, csak a spanyolok etcetc miatt lettek azok, amik... akik... es NINCS rajuk a termeszetnek szuksege!!!!
Sajnos ez van... De hat mindig vannak vedelmezok , akik kiallnak eme csodas allatok mellett...
S amig ok leteznek, addig van remeny is... :yeah:

Amugy pedig manapsag mar lehet $150-$300 licittel nyerni az Adoptacios Aukciokon Mustangot...

udv nektek!

Edited by QuarterSister, 2008 január 14. - 3:13.


#17 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 11:56

De ez azért nem olyan egyszerû,mint ahogy még anno hallottam.Szigorú feltételekhez kötött,mind a tartása,mind a leendõ tulaj.És minket nem is érint. :) (tengerentúlra szállítás kizárva)

#18 Kinta

Kinta

    Csikó

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 22. - 18:29

Sziasztok! Én is olvastam Monty Roberts mindkét könyvét, és nagyon tetszett, amit a lovakkal tett. Szívesen kipróbálnám a "csatlakozást", sõt, ki is fogom, ha lesz saját lovam. Nektek mik a tapasztalataitok errõl? Üdv, Kinta

#19 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 23. - 20:34

De ez azért nem olyan egyszerû,mint ahogy még anno hallottam.Szigorú feltételekhez kötött,mind a tartása,mind a leendõ tulaj.És minket nem is érint. :) (tengerentúlra szállítás kizárva)


O Chilly, :) Azok a szigoru feltetelek nem is olyan szigoruak itteni helyzetet nezve..
Egyre tobb emberrel talalkozunk, akik fogadnak orokbe Mustangot..
S a penzzel itt is barmit meglehet oldani.. meg is oldja aki akarja!!
...latom..

#20 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 23. - 20:43

És õk hogy boldogulnak a vad lovakkal amúgy? Mennyire egyszerû az élet velük?

#21 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 24. - 3:48

És õk hogy boldogulnak a vad lovakkal amúgy? Mennyire egyszerû az élet velük?


Szia Chilly!
Jol.. hozzank is hoztak belovagolni.. es mi imadtuk oket..
Tudod a morbid az egeszben az, hogy a "mustangok gazdai" elhozzak, viszik aoket trainerekhez, mint pl hozzank.. es amikor kapnak ellenorzest esetleg, hova hogyan viszik a muastangokat,
ok egyszeruen mondjak "trainernel vannak' ..
es enyi..
Minket meg egyszer sem jottek ellenorizni, milyen helyen vannak, hol hogyan.. semmi...
Meg sem kerdeztek hol vannak, kinel.. cim stb... Enyit a szigoru tartasrol...
En szemelyszerint imadom oket.. Mint irta is, en nagyon szeretem a sajat lovaim kozeleben oket, mert sokkal termeszetesebb loviselkedest tanulnak el toluk..
Sok peldat mutatnak meg az elelem megosztasrol is..

Sister lovam pl sulve fove egyutt volt Grace-el, imadtak egymast, pedig Grace nagyon dominans volt.. a 20-24 eves lovaktol elso nap atvette a vezer poziciot seperc alatt.. A lovak azonnal kiszurjak a mustangokat a termeszetes viselkedesuk miatt, es hagyjak is hogy ok legyenek a vezerek..
Ezt mindig igy tapasztaltuk.. es a barataink is...
Par kepet talalsz Grace-rol a kepeim kozott..
itt van egy masik, egy spanyol mustangver..
O Pat mustangja, juliusban adoptalta..
http://www.putfile.com/pic/7728064

ha tovabbmesz, talalsz meg rola kepeket..
Nagyon ugyes, okos, es hihetetlen gyorsan tanul.. Imad menni..

hihetetlen okosak!!
Eppen ma beszelgettunk arrol, hogy naluk mindig masfele kikotesi modszert kell alkalmazni, mert addig okoskodnak , amig nem tudjak magukat elszabaditani..
Vagy amerre tudnak, megtalaljak a kivezeto utat, es vezetik a tobbieket..
Ha termeszetes ellensegnek tartott allattal talakoznak, mint itt csorgokigyo stb, ok azonnal megmutatjak a tobbinek, hogyan kell veluk elbanni..
Nagyon okosak!!

Nincs veluk baj.. egyszeruen megmutatjak es tanitjak az embernek, hogyan kell oket tisztelni... es aszerint banni veluk!! es szerintem ezzel adjak fel a lecket az embereknek..
s ez szerintem igy is van rendjen..
Tul sokan, tulsagosan leegyszerusitik a "lo" fogalmat.. es sajnos ugy is bannak veluk..

Edited by QuarterSister, 2008 február 24. - 3:54.


#22 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 24. - 4:15

Itt talaltok par kepet a mustangokrol Del Dakotaban Hot Springsnel..
www.putfile.com/pic/6895939

es itt a volt a vezer men.. nekunk szemelyszerint volt elmenyunk vele.. Elmondhatom, majd osszecsinaltam magam a csodalattol!!!! :hu: :yeah:
Olyan egyenesen, buszken, celtudatosan es hihetetlen tartassal jott oda hozzank, es vizsgalta meg a lovainkat, en meg betojtam, mert ott alltunk ketten, ket loval , levittuk oket a taborhelyunkon inni a Cheyenne folyohoz, de meg senki mas nem volt ott..
Majd hirtelen megjelent a mustang menes, jottek inni a folyohoz.. de ok voltak vagy otvenen..
A Men azonnal kiszurt minket , s elindult felenk.. korulvettek szoszerint.. es a csodor korbevizsgalta a lovainkat, a tobbi lo meg csak figyelt mozdulatlanul... total bevoltam tojva, ebbol rugdosas lesz vagy valami ilyesmi..
A szivem az majd kiugrott.. ott tartottam Thundert, Gary Smokiet, ok is izgatottak voltak...
Miutan a csodor korbetancolt bennunket, nehanyszor lokdoste a mi hereltjeinket, odakapott nekik, majd zaszlozo farokkal , magasraemelt fejjel ugy elvagtazott hirtelen, mint amilyen hirtelen ott teremtek.. !!!!
A menes pedig hihetetlen fegyelmezettseggel kovette oket..
En nagyon elvoltam ragadtatva a viselkedesetol..
Soha nem fogom elfelejteni!!
www.putfile.com/pic/6895868

Majd masnap amikor meg a terulet karbantartoi nem tereltek at oket mas teruletre , ismet megjelentek a folyohoz inni, es a men mivel ujjabb lovakat talalt, mint indian taborozotarsaink lovait, oket is korbetancolta, megszagolgatta, stb..
Hihetetlen volt latni, hogyan nyilvanitja ki felenk, ez az O terulete, es mi mit keresunk ott..
Vizsgalgatta a lovakat, korbesetalta a tabort, es hiaba probaltak odebbtessekelni masok a kancaiktol, O ugyan nem ment odebb, amig nem latta jonak!!!!!
Itt egy kep rola, amint egy par kancait vizsgalgatta:
http://www.putfile.com/pic/6895940

Itt lathatod a "buckskin stallion" feneket, fekete farkat stb.. amit az elozo kepen, es a kancak gazdai szorgalmasan kerestek a lehetoseget, hogyan kergessek el onnan..

Engem reszemrol nagyon elvarazsolt!!!!
De nagyon... :yeah:

Edited by QuarterSister, 2008 február 24. - 4:26.


#23 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 24. - 6:37

Ez a másik álmom,egy mustang... :ang: (illetve 2,mert kocsiban is ez :kv: ) Nem kell egyenesen a vadonból (ahhoz én kicsi vagyok),jöhet már szelíd is. :cool: Talán egyszer majd nyargalok vele a nagykozári dombokon. :D :D

#24 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 16:45

Ez a másik álmom,egy mustang... :ang: (illetve 2,mert kocsiban is ez :kv: ) Nem kell egyenesen a vadonból (ahhoz én kicsi vagyok),jöhet már szelíd is. :cool:
Talán egyszer majd nyargalok vele a nagykozári dombokon. :D :D


:ang: Hat kivanom neked, egyszer valoravalik szamodra..
Sose lehet tudni, hogyan valtoztatjak meg a "szabalyokat" ...
Tudod, az emberek azok emberek... :ang:

#25 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 1. - 4:38

egy erdekes weboldal.
http://www.midthunde...m/ProdHome.html

A "Silent Thunder" nagyon jo dokumentumfilm egy mozgasserult indianrol, aki lotrener.
2 eve lattam eloszor, de bizony tatott szajjal neztuk..

#26 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 5. - 21:48

Sziasztok!
Bemutatom az uj Mustangunkat. :)
Little Smoke nevre hallagat, 3 eves herelt.
A lanyok az elso precben beleszerettek, igy ablakon keresztul, elsokent Sister :D es tudattak vele, eppen "idejukben" vannak... :dev: :D
Nagyon kedves, erdeklodo fiu.
Helyes csik van a hatan /hatszijj/ ;)
http://www.putfile.com/album/182920

Edited by QuarterSister, 2008 április 5. - 21:50.


#27 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 7:56

Sziasztok! Elõször is üdvözlök mindenkit!Olvasgattam itt a hozzászólásokat és én is rég azon töröm a fejem és azt kutatom , hogy mégis miként lehetne hozzájutni egy ilyen csodás állathoz!Igazából nem sok mindent találtam arról a neten hogy egyáltalán lehet e kihozni az USA területérõl Mustangot!Az is érdekelne ha igen akkor kb mennyibe lehet megúszni az egészet(szállítással együtt).És hogy melyik az olcsóbb hajó vagy repülõ.Bár most felcsillant a remény bennem mert egy ismerõs ismerõsének állítólag van egy ilyen pacija.Õ nem egy szegény ember ebbõl gondolom hogy pénzzel mindent meg lehet oldani(ami eddig is így volt).Ha tud valaki nekem segíteni, megválaszolni a kérdéseimet azt megköszönném.Én is megpróbálom felvenni a kapcsolatot azzal az ismerõssel és ha van valami hírem szólok. Elõre is köszi nektek a segítséget:Prery Mary

#28 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 30. - 15:43

Sziasztok!

Elõször is üdvözlök mindenkit!Olvasgattam itt a hozzászólásokat és én is rég azon töröm a fejem és azt kutatom , hogy mégis miként lehetne hozzájutni egy ilyen csodás állathoz!Igazából nem sok mindent találtam arról a neten hogy egyáltalán lehet e kihozni az USA területérõl Mustangot!Az is érdekelne ha igen akkor kb mennyibe lehet megúszni az egészet(szállítással együtt).És hogy melyik az olcsóbb hajó vagy repülõ.Bár most felcsillant a remény bennem mert egy ismerõs ismerõsének állítólag van egy ilyen pacija.Õ nem egy szegény ember ebbõl gondolom hogy pénzzel mindent meg lehet oldani(ami eddig is így volt).Ha tud valaki nekem segíteni, megválaszolni a kérdéseimet azt megköszönném.Én is megpróbálom felvenni a kapcsolatot azzal az ismerõssel és ha van valami hírem szólok.

Elõre is köszi nektek a segítséget:Prery Mary


Szia!
Szereny ismereteim szerint, legalisan egyenlore nem engedelyezett a Mustangok eladasa a tengeren tulra.
Persze ahogyan irtad, a penz nagy ur, s ezt lehet is tapasztalni kinn.
Az megint mas teszta, ha estleg az a lo felver, Mustang/Quarter.. S akkor Mustangnak emliti meg a gazdaja, mert ugy kulonlegesebbnek "hat".
De megkerdezem egy kozeli szomszedunkat, aki igen jartas ebben a temaban, mert sok eve probal a Mustangokon segiteni a kormannyal, rendelkezesekkel szemben, s Omaganak is van Spanyol Mustangja, s rengeteg embert segitett mustangokhoz.
Majd amint tudok , megirom a valaszat.

#29 Prery Mary

Prery Mary

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 29. - 16:56

Sziasztok! Quarter Sister tõled lenne annyi a kérdésem, ha nagyon szépen kérem megadnád az email címed?Lenne 1-2 dolog amit kérdeznék tõled.Lehet hogy kicsit hosszú lenne ezért szerintem nem a legjobb itt a fórumon.Fõleg hogy nem akarom untatni a többieket! :) Igérem nem zaklatni akarlak!!! :ang: Elõre is köszi!!!!!

#30 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 28. - 5:21

Chilly, Prey Mary, es akit erdekel meg :ang: Wow.. reg jartam a forumon, de latom nincs is nagy mozgas... Szoval van egy farm Daniaban, ahova mostansag szallitottak Mustangokat, 5 kancat es egy ment, tenyesztesi cellal. Eloszor Amszterdamba vittek oket repulovel, majd 30 nap karanten. Azutan Dania. Allitolag 7000 dolcsi volt a szallitas + karanten lovankent. Egy masik csapatot Angliaba vittek, de roluk nem sok infot mernek kiszivarogtatni allitolag, mert nagyon rossz allapotba kerultek a lovak az utaztatas es karanten utan. Az allatvedok maris rajtavannak a Mustangok tengerentulra szallitasa miatt ezert. Mert allitolag nagyon rossz passzban vannak... Sok sok penzbe kerul az egesz procedura, es valoszinuleg hosszu folyamat, turelem, munka etc amig az allatokat helyrehozzak. Kulonosen ha BLM, azaz szabad , nyilvanos, ugynevezett "publicland"-rol szedik ossze a mustangokat, es nem mint pl a Del-Dakota vadlo rezervatumbol, ahol a hatalmas terulet fel van osztva legelokre, s terelik oket, szamlaljak, ellenorzik, emberekhez vannak szokva. persze vannak hazi mustang tenyesztok is, igy ismet mas a viselkedesformajuk. /bar szerintem azokat csak a pedigreejuk miatt lehet mustangnak nevezni, az , amit a "Mustang" jelent a lovak kozott, mar nem pontosan igaz rajuk. De legtobben a vadonbol akarnak adoptalni, ami termeszetesen osztonosebb, nyilvanvaloan termeszetesebb igazi lo-viselkedest hoz magaval, de tobbet is kell veluk foglalkozni sokkal, turelmesebben es kitartobban, valamint bizony mindig hatarozottabb , "fonokibb" hozzaallassal/pfuujjj be undrito kifelyezessel irom ezt/ de akkor is igy hagyom :) Hiszen a vadmenesbol szarmazo mustang tenyleg tudja, neki olyan valaki kell , aki mellett bisztonsagban erzi magat, akirol azt erzi "rad van szuksegem" .. persze ez attol is fugg, menyi idosen fogtak be. Sokan azt tartjak, az regen baj, hogy a mustangok okosabbak , mint haznal szuletett, nevelt tarsaik .. Ezert van az, hogy sokszor hallani, tobb honapos vagy akar eves foglalkozas utan is , ha valami maskent sul el az ember szamara , mint ahogyan elotte, es azt nem korrigalja azonnal, akkor azt bizony legtobbszor a mustang azonal ki is hasznalja... "nem varja meg a tobbszori alkalmat, azonnal kapcsol" , s csunya eredmenyek szulethetnek a gazdi szamara , egeszen amig "emberere talal.. " Szoval folyamatos foglalkozast igenyel, kulonosen amig fiatal, nem eleg a "lovardaban van a lovam, de csak ket hetente erek ra vele foglalkozni egy orat" . /jol tudom, ez igaz a tobbi lora is... de megis kicsit mas/ Ezeket a dolgokat szerencsere nekem is szerencsem volt tapasztalni, de nyilvanvaloan minthogy ilyen helyen , es lovakkal dolgozom, igy konyen beszelek, hogy mi mindennap dolgozunk veluk. No de a lenyeg, ha valaki meg mindig, vagy mar ugy dont, mustangot szeretne, kosse fel a gatyeszt, a kobakot, nezzen a zsebe aljara, a felelossegtudataba , es dontse el, van e eleg ideje, es turelme , kitartasa, mert ott vannak a tengerentulon... jelenleg ezeket az infokat tudom Patriciatol, es Gabrielle-tol , akik a szovetseg tagjai. Sok szerencset aki megprobalja! :ang: /Prery Mary bocsi, azt hiszem neked veletlenul Nemetorszagot irtam az emailemben/ Udv

#31 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 7. - 10:54

Chilly, Prey Mary, es akit erdekel meg :ang:

Wow.. reg jartam a forumon, de latom nincs is nagy mozgas...
Szoval van egy farm Daniaban, ahova mostansag szallitottak Mustangokat, 5 kancat es egy ment, tenyesztesi cellal. Eloszor Amszterdamba vittek oket repulovel, majd 30 nap karanten. Azutan Dania.
Allitolag 7000 dolcsi volt a szallitas + karanten lovankent.

Egy masik csapatot Angliaba vittek, de roluk nem sok infot mernek kiszivarogtatni allitolag, mert nagyon rossz allapotba kerultek a lovak az utaztatas es karanten utan. Az allatvedok maris rajtavannak a Mustangok tengerentulra szallitasa miatt ezert. Mert allitolag nagyon rossz passzban vannak...


Kábé ennyi hazahozni egy lovat,igen (de ebben benne van a karantén ára is). Amúgy nem engedik ki az Államokból karantén nélkül, amennyire tudom, vagyis ott kell a 30 napos karantént letölteniük,nem itt Európában. Itt a megérkezés után van még 2 hét karantén pluszba. Legalábbis Mistynél így volt.

Nálunk azon kívül,hogy Misty fogyott egy picit,semmi bajuk nem volt.Igazság szerint nagyon nem jellemzõ,hogy lerongyolódnak a lovak a hosszú szállítás miatt. A szervezés alatt nagyon nagyon sok emberrel beszéltem,állatorvosokkal,karanténosokkal,olyanokkal,akik már nem egy lovat vettek kintrõl,és mind azt mondta,hogy remek állapotban érkezett meg a ló.Misty is inkább a csikó miatt fogyott,stresszelt miatta kicsit meg Bubi hesszelt keresztbe-hosszába a kamionon,Misty meg lábujjhegyen állt 30 órát miatta,csak hogy Buborék kényelmesen tudjon aludni. :D

#32 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 10. - 18:52

Draga Chilly, :) Tudom jol, irtal nekem rola emailben, es tudom jol hogy rengeteg lovat hoznak - visznek.... De itt a vad lovakrol van szo. Idezem Gabriele levelet, akit emlitek Hosszuhomlok altal nyitott topicban is. O mar tobb mint 10 eve el a mustangoknak, aktivan jelen van a Mustang-eletben, es 6 mustang tulajdonosa. En nem lebeszelek, vagy rabeszelek, vannak ervek es ellenervek. Minden ervet, amit benneelok mondanak, erdemes fontolora venni, en ugy gondolom. De tudod, velemenyek megoszlanak! :ang: Udvozollek! :D "...in regard to our tel conversation: I thank you for your call . Your compassion for the mustang (american and spanish) shows through your words and questions. I am afraid, that as all things come to an end, the MUSTANG, as we know it will disappear from the American landscape together with the cowboy and the wild west. In the Colorado Roan platteau extensive mining and drilling contracts have been awarded and the BLM tries to remove as many horses as fast as possible since they interfere with the economics. The same is the case for the Sandwash Basin and the Picaence Basin in Colorado (Good contact here Marty Felix of the www.friendsofthemustangs.com . Similar circumstance forces the horses into increasingly inhospitable terrain, where ranching overtakes the Federal grazing grounds and leaves the horses out. Times are hard and the younger generation has a difficult relationship with NATURE as a whole, whether it is a medical conflict, allergies and unfamiliarities or cultural, the virtual world does not value dirt and weeds and animals. A great fascination stems from the association with the WILD and free, yet when we take these horses in, they demand from us what we don't have. Endless time and space, room to make a big mistake, patience, dedication and commitment, intensity and forgiveness...They are always good for a dream. More than I can say, I have wondered why we want what is far and hard to get. Why do I want to import Duelmener Wildpferde from Germany, and Camargue Horses from the Rhone Delta? Why do my friends pay 100 s of thousands of dollars to import European Warmbloods, when right here in front of our door, is a versatile glorious and typy horse, that can do it all. And it goes on with the mustangers. Instead of taking the horses from the range, as we need them, we take some and then start our own expensive breeding program, calling them this and the other. And with that ,removing them from what is most valuable about them: That they have grown up in their social structure and in a land that taught them all they needed to know by the time they are two years old. I don't know how the BLM exports horses, since they have to be monitored for a year, before ownership papers are transferred. But my friends, who are riding the Continental Divide on BLM mustangs, might consider taking them with to Germany, when the ride is done. And I don't anticipate any legal difficulties. Yet already they have noted, that it will be difficult to hold the same horse, that rode along the Rocky Mountain Continental Watershed, in a small corral somewhere in the German countryside. The transport is stress and trauma, more for a wild horse than for a domesticated one. Quarantaine in Florida, a couple of weeks and then a flight into another climate. One of the reasons why the slaughter question surrounding the feral horses is so heated, is that the wild horse does not go to slaughter like the domesticated horse or cow. It fights and suffers considerably more. I would like to propose to support the american Mustang through demanding that these horses are kept on their respective protected areas, because they are part of the american heritage, a tourist attraction and a tremendous site to see. I also would like to invite everyone in Hungary who can afford it in time and money to come over here and ride with us and the mustangs onto the continental Divide (www.mustangecotours.com) and to travel to the Wildhorse viewing areas to observe these fantastic animals in their natural habitats as long as that is still an option. Related links: www.cayuseranch.com www.spanishmustangregistry.com www.heritagebreeds.com www.berber.de www.horseoftheamericas.com www.rbi.it www.spanishbarb.com www.thelongridersguild.com www.southwestspanishmustangassociation.com google the Bureau of Land Management Wild Horse Program This went a little different than our tel conversation, I hope you can still use it. Please let me know if I can answer more questions. Gabriele"

#33 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 19. - 7:53

Elvesztem a részletekben meg a sok hozzászólásban,bocs. :o Bár te már tudod,mert beszélgettünk róla,de a többiek kedvéért:egy vad mustangnak a behozatala néhány akadályba ütközik. 1. nem engedi az amerikai kormány a vad,adoptált mustangok tengerentúli exportját 2. ha valamilyen oknál fogva mégis engedné,egyik exporta specializálódott lószállító cég sem vállalja be.Ez 100%. 3. és a tetejében csak regisztrált,származási lappal rendelkezõ lovat szállítanak. Ezeknek az oka az,hogy az exportra szánt ló 30 napot tölt kötelezõen az USA-ban a repülés elõtt,sok vizsgálatot végeznek rajta és sokszor vesznek tõle vért. A karantén szerzõdés aláírásakor te felelõsséget vállalsz azért,hogy a lovad kezelhetõ,kötõfékhez és emberhez szokott.Ha ez másképp van,nehezen fogható meg a karámban,nem volt még kötõfék rajta,nem volt még szállítva és nem szelíd,emberhez szokott,bármennyit is kaszálnak egy úton,nem hozzák el. Veszélyezteti mindenki és minden egyéb más állat életét a szállítás során. Vagyis én a már "domesztikált", regisztrált mustang importját javasolnám,ha valaki ilyen lovat akar.Bármelyik nagyobb amerika lovas hirdetõ oldalon lehet eladó mustangot találni. :)

#34 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 21. - 5:38

;) Hja. Egy a bibi amit nem tudok, miert voltak rossz allapotban a legutobb szallitott mustangok... S ha azt nyilatkozta a Spanish Mustang Registry vezetoi, sokkal nehezebb dolguk van felkesziteni a mustangokat a hosszu utazasra, /pedig azok nem a total vadmenesbol valok voltak/ ... akkor megis vannak ott atgondolando dolgok, es hosszabb ideju felkeszites stb... A lenyeg akkor is az , a haznal nevelkedett Mustangok a nevukben Mustangok, de nem az, amit az embereknek a "Mustang" jelent... a Nagy Almok, a jobbara vadon befogott allatok, a viselkedesuk miatt .... Ha valaki a tengerentulra akar Mustangot maganak , akar ott veszi, akar innen kerul oda, ne szamitson hudekulonlegeserremegarra , mert nem azt fogja talalni a lovan, amit egy vad mustangtol var......

#35 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 22. - 11:24

Nem tudom mitõl lehettek rossz állapotban. Nyilván minden cégnél vannak elégedetlen ügyfelek,de összességében szólva nagyon ügyelnek mindenre. Egyrészt a veszélyességi fok miatt,másrészt ebbõl élnek.És ha csak saját magamból indulok ki,nyilván azt a céget fogom ajánlani másnak is,akivel már szállíttattam és jó tapasztalataim voltak.Így nem hiszem,hogy a musztángok rossz állapota teljes mértékben a szállító cég javára írható.Nem tudom melyikkel jöttek,de van egy csomó más tényezõ is,ami szerepet játszik a dologban: milyen állapotban kerültek oda a szállító céghez (ha már akkor sem gurultak a hájukon,és még abból le is passzoltak,akkor nyilvánvalóan ezért néznek így ki) a karanténba,milyen idegrendszerû egyedek (amelyik 1 hónapig fel-le rohangál az idegtõl,az igen sokat fog fogyni,magától értetõdõen),mennyire voltak emberhez és bezártsághoz szokva,ésatöbbi. Szvsz itt belekötöttek volna egy deka mínuszba is,ugyanis erre álltak rá,hogy keressék a hibát és végre tudjanak kit okolni és mondhassák,hogy na látjátok,mi megmondtuk,hogy nem szabad áthozni. Nézzétek meg milyen állapotban jöttek át. Misty úgy került karanténba,hogy az elõzõ gazdája még a sörényét sem fésülte ki. :)

#36 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 29. - 4:34

Szia Chilly! hat a szallitocegrol szo sem volt... De azert gondolni lehet, hogy a Sapnish Mustang Registry jo sokat dolgozott veluk mig szallitani lehetett oket, /rajtuk keresztul ment a dolog , hiszen eppen ezt mondtak... hozzateve, tovabb tart mint gondoltak.. / Majd rakerdezek kesobb a talalkozon... / De most azze irok ide, mert Boldog Szulinapot, es tessek nagyon szep napodnak lenni :yeah: :kocc: Udv, Kriszta

#37 Kisgudi

Kisgudi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 20:16

Én olvastam már a Shy Boyt is, jó nagybetûsek az oldalak, és sok kép is van benne, úgyhogy hiába sok az oldalszám, hamar fogsz végezni vele... :)

Egyébként van valaki, aki a könyv hatására kezdett a Monty-féle módszerrel dolgozni? Tapasztalatok?


Sziasztok!
Én is használom a csatlakozást, és csodálatos dolog egy ilyet átélni. Amikor elõször próbáltam egyszerûen felfoghatatlannak tartottam hogy sikerült. Azóta is használom elrontott lovakon, csikókon, eddig még sikerrel:)
Kisgudi

Én olvastam már a Shy Boyt is, jó nagybetûsek az oldalak, és sok kép is van benne, úgyhogy hiába sok az oldalszám, hamar fogsz végezni vele... :)

Egyébként van valaki, aki a könyv hatására kezdett a Monty-féle módszerrel dolgozni? Tapasztalatok?


Sziasztok!
Én is használom a csatlakozást, és csodálatos dolog egy ilyet átélni. Amikor elõször próbáltam egyszerûen felfoghatatlannak tartottam hogy sikerült. Azóta is használom elrontott lovakon, csikókon, eddig még sikerrel:)
Kisgudi

#38 jeansgirl

jeansgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 160 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 10. - 12:35

Olvastam egy régi lovasújságban egy riportot, és úgy gondoltam, hogy ezt megosztom veletek, mert ez-az ember annyira, de annyira szimpatikus lett nekem... A riport Reno-ban készült Bryan Neubert-el, ahol fiatal mustángok vártak egy hétvégén "örökbefogadásra". Az amerikai kormány útjára inditott egy úgynevezett "mustang-programot", amely a kihalástól hivatott megmenteni ezeket a vadlovakat, amelyek az elmúlt századok során áldozatul estek a marhatenyésztõknek, akik a legelõiket féltették. A marhatenyésztõk sokáig olyan intenzitással üldözték az itt élõ vadlovakat, hogy létszámuk vészesen lecsökkent, így ma már a fennmaradásukért fáradoznak a program elkötelezett hívei. Az örökbefogadás két napos (egy hétvége), de az elsõ nap csak a nézelõdésé, és vasárnap kerül sor a tényleges "örökbefogadásra". A szombati nap a ugyan a szemlélõdésé, de ilyenkor is elõfordul, hogy valaki nem tétlenkedik, most is van valaki a Round Pen-ben (ez a palánkkal körülvett körkarám), farmerek ülnek szalmabálákon, és érdeklõdve figyelik a körkarámban zajló eseményt. Bryan Neubert próbálja egy 3 éves musztáng mén bizalmát elnyerni. Az állat ezektõl a próbálkozásoktól eleinte kicsit idegesnek tûnik, és többször is megindul a cowboy felé. A helybéliek és a messzirõl érkezettek is a jelenetet megbabonázva nézik, egynémelyik megjegyzi, hogy ez az ember jobb még Robertsnél is. Nem hallani egyetlen hangos szót sem, és nem látni egyetlen agresszív mozdulatot sem, pedig a mustángok igen veszélyessé is válhatnak, ha nincs lehetõségük a menekülésre. A Round Pen-ben lévõ szürke mén is megpróbál a 3 m magas korláron átugrani, majd dühöngve visszafordul. A ló viselkedése a cowboyt láthatóan nem igen zavarja, mert látszólag a legnagyobb lelki nyugalommal bont fel egy üdítõt. "Legfontosabb a nyugalom"- mondja a nézõknek. "Ez egy igen jó csikó, talán ma este már lovagolni fogok rajta." - persze ezt a nézõk hitték is meg nem is, de estére Bryan a tõle megszokott nyugalommal ült a 3 éves csikó hátán. A ló még nem tûnt túlságosan magabiztosnak, de türelmesen várta és elfogadta a dolgokat, amik vele történtek. Bryan kötõféken átvezette az imént még vad mustángot a körkarámon, miközben a nézõk csak azért nem mertek tapsolni és ujjongani, nehogy a lovat megijesszék. Bryan egy marhatenyésztõ farmon nött fel, arra már nem is emlékszik, hogy mikor ült elõször lovon. Egy sajátos edzésmódszert épített fel, ebben elejében pár barátja volt a segtíségére. Nevadába került elõször kapcsolatba a mustángokkal egy ranch-en, ahol végül 5 évet töltött el. Itt gyüjtött rengeteg tapasztalatot, a mustángokat nem tartja intelligensebbnek más lovaknál, csak erõsebbeknek, akik a vadonban nõnek fel a sziklás hegyvidéken sokkal erõsebbek és ellenállóbbak az izületeik és a patáik is. Lovak közül szívesebben foglakozik a háziasított fajtákkal, mint vadlovakkal, mert azok mindig speciálisan valamilyen célra lettek tenyésztve, és könnyebb velük dolgozni. A quater horse fajta áll a legközelebb a szívéhez, ezeb belül pedig a cow horse-ok, amelyeket kifejezetten a marhákkal való munkák megkönnyítésére tenyésztettek. Bár mustángokat is képeztek hasonló célra, és nagyon jók voltak, de azért a quaterekkel ebben nem vehetik fel a versenyt, a vadak egyszerûen nehezen tartanak lépést a quaterekkel. Egyszer egy vadló megtámadta, megsérült, szétnyílt az arccsontja, amikor a patájával eltalálta. Voltak még törései, de az igazán komoly balesetek eddig elkerülték. Bát tart bemutatókat felkérésre, nem ezek tartja fontosnak, nem szereti, ha azt amit csinál showmûsornak nézik, mert ezt õ a munkájának tekinti, és otthon is ugyanúgy csináln mindent, csak közben nem magyarázza a dolgokat hangosan. Jó "horseman" -nak azt tartja, aki ellenörzése alatt tartja a lova mind a 4 lábát, és közben a lova is élvezi a munkát, és ez alegfontosabb. Soha, de soha nem kényszeríti a lovat arra, hogy megtegyen valamit, és semmiféle büntetést nem alkalmaz. Egyszerûen úgy alakítja a dolgokat, hogy valamilyen módon nyomást gyakoroljon a lóra, amit aztán csökkent, és így felbátorítja a lovat arra, hogy önállóan megtegyen valamit. Tehát felbátorítja a lovat arra, hogy megtegye azt, amit szeretne, mert csökkenti a nyomást, és megakadályozza azt emit nem szeretne, mert ilyenkor ismét érezteti a nyomást. Megjutalmazza a legkisebb elõrelépést is azzal, hogy csökkenti a nyomást, a legfontosabb, hogy a kívánt iránybatörténõ legkisebb változást is meg kell jutalmazni, sõt még annak a gondolatát is :D . A lovak gondolatát a kifejezéseibõl, a mozdulataiból - a szemek, fülek, a fejtartás - a legfinomabb ismertetõjelei annak, hogy a ló kezdi érteni, hogy mit is kívánsz tõle, bármi legyen is az. A problémás lovakkal megpróbál mindent a legelején kezdeni, bár ezekben az esetekben, sokkal nehezebb dolga van, mint avadlovaknál. Még egy vadló a tõle megszokott módon reagál, természetes óvatosággal, addig egy rosszul nevelt ló, gyakran rájött már arra, hogy hogyan kell megvédenie magát, mert ezt nagyon gyorsan elsajátítják. Ilyen lovaknál elõfordulhat az is hogy támadnak, ilyenkor megpróbál valami meglepetéssel szolgálni neki, és védeni magát, ami éppen adódik, de az is elõfordult már, hogy a lehetõ leggyorsabban kiugrott a karámból. Inkább lesz gyáva ember, de élõ, mint halott hõs. Számára alovak a legfontosabbak az életben, nagyon szeret velük dolgozni, együtt lenni, együtt haladni, így belülrõl erõsödik az ember és újat tanul. Egy hívõ ember, aki úgy gondolja, hogy az Isten akarta, hogy lovakkal foglalkozzon, és a nap amikor az élete befejezõdik, úgy gondolja, hogy csak a kezdete lesz egy jobbnak. Reméli, hogy ahová került, ott is lesznek lovak, és akkor minden rendben lesz. Jelenleg két fontos dolgot jelentenek neki a lovak, egyrész lehetõséget arra, hogy eltartsa a családját (és, hát ez sem mellékes), másrészt kitûnõ elfoglaltságot. Szerencsésnek érzi magát, hogy a szenvedélye megegyezik a hivatásával. A mustángokkal foglalkozó emberek körében az Államokban õ számít a legjobbnak, mindegyikük szívesen vinné hozzá a lovát Alturasba, hogy nála tegye meg a ló a kritikus kezdeti lépéseket. Az Államokban õt tartják az "igazi suttogó"-nak, bár nálunk Európában sokkal ismertebb Monty Roberts. Bryan valószínûleg jóval nagyobb népszerûséget is kivívhatott volna, mint amekkorát már eddig elért - mondják a "mustángosok" - de õ egy igazi családközpontú ember, akit alig lehet kimozdítani a ranch-érõl.