Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Oldenburgi


  • Please log in to reply
126 válasz a témához

#81 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 8:46

Szarvason jelen pillanatban Schökemöehle különítmény van, ilyen és hasonló papírokból áll Szarvas összes kis konyhája. Csak most már egy állatkórházat is kéne Szarvasra építeni, hogy ott helyben lehessen õket mûteni. :kir: :kir: :kir: :kir: :kir: :kir: :kir:

#82 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 8:46

Hajjajj lebuktam, nyergelni, kantározni eleinte macerás volt :D , nem volt akkora kantár ami jó rá, a nyereg meg állandóan vándorolt hátra... De a kezdeti problémák kiküszöblõdtek :)


Akkor a fotókon pont az az állapot látható, amikor az igazítás után jól elõre van nyergelve. :D

#83 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 9:11

én nem is értem K1 miért mondja...

#84 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 9:41

Lótusz: két szüribõl pejt vártam, és pej lett:)))...csak a kancasága nem jött be:(((

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#85 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 10:07

Így már emlékszem, a mama volt szürke. Visszakerestem a babaképeit, jó sötét színe lett :) Ha még nincs másfél éves, akkor jó nagy lesz!! Nekem tetszik nagyon, szerintem nem kell már sokat várni, hogy legyen megint versenyzõs lovad ;) (nekünk is van ám szemünk fénye kiscsikónk, õ már három éves az idén és csak kicsit off, mert oldenburgi lenne, csak nyakon süttettük, majd ha lesz kis idõm, hozok képet is :) )

Edited by Lótuszvirág, 2011 január 26. - 10:07.


#86 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 10:55

Így már emlékszem, a mama volt szürke. Visszakerestem a babaképeit, jó sötét színe lett :) Ha még nincs másfél éves, akkor jó nagy lesz!! Nekem tetszik nagyon, szerintem nem kell már sokat várni, hogy legyen megint versenyzõs lovad ;)
(nekünk is van ám szemünk fénye kiscsikónk, õ már három éves az idén és csak kicsit off, mert oldenburgi lenne, csak nyakon süttettük, majd ha lesz kis idõm, hozok képet is :) )



...hááát õszinte leszek, én nagyon szeretném eladni...
(elvileg van versenyzõs lovam, mert egy paccom aug végéig lovagolva volt, csak aztán kiment a lovas némertországba:( versenyezni, így maradtam egy felkészített lóval, akin a 7végén ültem elõször a szülés óta, ill. õ is állt a karámban eddig...és még fog is, mert sajna senkire nem tudom rábizni a fiamat, így hiába a sok ló, nem tudok lóra ülni.

jah, kiscsikó bazi nagy...165 cm körül volt bottal akkor...most nem tudom mekkora:))), mert ha felé járok, csak messzirõl benézek a karámba hogy ottvan, jólvan, aztán ennyi:)))

Edited by mercedes79, 2011 január 26. - 10:56.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#87 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 28. - 10:48

Bocsi, valahogy a lóvevõsbõl az rémlett, hogy nincs.. Akkor viszont nemsokára telefutóval tudtok járni versenyre :). Lehet, hogy most nem tudsz lovagolni a picúrtól, aztán pár év múlva meg majd azért, mert õ akar mindre felülni :D
Csikót eladni most azért nagy kihívás. Tényleg hatalmas lesz!
Ha már így pezseg a topik, bemutatom a mi csikónkat: Méz három hónaposan, kis Pumukli, félévesen, és két és fél évesen már itthon, próbál elvegyülni :D , kis tünemény.

#88 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 28. - 21:17

Bocsi, valahogy a lóvevõsbõl az rémlett, hogy nincs.. Akkor viszont nemsokára telefutóval tudtok járni versenyre :). Lehet, hogy most nem tudsz lovagolni a picúrtól, aztán pár év múlva meg majd azért, mert õ akar mindre felülni :D
Csikót eladni most azért nagy kihívás. Tényleg hatalmas lesz!
Ha már így pezseg a topik, bemutatom a mi csikónkat: Méz három hónaposan, kis Pumukli, félévesen, és két és fél évesen már itthon, próbál elvegyülni :D , kis tünemény.



SZÉP CSIKASZ!!!!

a próbál elvegyülni a kedvencem:)))...te nem úgy van hogy ti s e szeretitek a szürkéket???? :yeah:

jah, és jelenleg 3 lószállítónk van...ja nem 4:)))....(egy apué)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#89 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 10:16

:D olyankor nem kedvenc a szürke, amikor pucolni kell. Most csak három van, régen hat volt és amint belépett az ember az istállóba, csak trágyafoltos, koszos lovakat látott :rolleyes: . Ha lehetne választani, akkor inkább pejt szeretnék, de valahogy mindig más színû talál meg, én meg hagyom magam 4 lószállító? Hát kérem, akinek bejött az élet :kir: Méz köszöni szépen (amúgy tudja is magáról, kis primadonna)

#90 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 11:11

:D olyankor nem kedvenc a szürke, amikor pucolni kell. Most csak három van, régen hat volt és amint belépett az ember az istállóba, csak trágyafoltos, koszos lovakat látott :rolleyes: . Ha lehetne választani, akkor inkább pejt szeretnék, de valahogy mindig más színû talál meg, én meg hagyom magam
4 lószállító? Hát kérem, akinek bejött az élet :kir:
Méz köszöni szépen (amúgy tudja is magáról, kis primadonna)



..hát van eladó futó, kiadó futó, saját lovaknak futó...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#91 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 23:33

Hát kérem, akinek bejött az élet :kir:



#92 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 29. - 23:37

:))) ...vannak eladó lók is...költözni akarunk:)))...már 3 éve:)))

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#93 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 10:57

Megint jó el lett felejtve ez a topik...
Hogy fellendítsem, bemutatom a vadonatúj heréltemet: Bélát :)
Hoztam róla pár ügetõs képet is: 1, 2, 3, 4
Meg pár játszósat is, ez még annyira nem megy, szerintem még nem esik túl jól neki...: rodeó 1, 2, 3
Na, hajrá-hajrá oldenburgisok élesszük fel a topikot!! :kir:

#94 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 4. - 14:15

Kiheréltétek szegényt?

#95 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 4. - 14:40

Ki bizony ;)

#96 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 7:34

Nem volt esélyes, hogy mén maradjon? Lehet kapott volna pár kancát a környékrõl... :)

#97 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 8:12

Háááát, lehet hogy lehetett volna mén, de ki lát a jövõbe :confused: Lehet még szupersztár is, de ugyanúgy lehet, hogy csak egy átlagos ló marad, akkor viszont nagy öngól, hogy éveket küzd az ember egy ménnel feleslegesen. Bõdületesen nagy, én biztos nem bírnék vele, ha nem lenne nagyon jó fej és most még az és így már nincs is esélye begorombulni Olyan sok JÓ mén van a környéken és olyan kevés kancát akarnak fedeztetni... Ha ismersz ilyet, igazán ajánlgathatnád a Concorde spermánkat 9 szál-800 euró áron, vagy van még egy Aranykaus fedeztetésünk is, amin már áron alul továbbadnék, most hogy nincs már a Mamika :ang: nincs olyan kanca aki után szeretnék csikót

#98 edicsaj

edicsaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 6. - 11:25

Sziasztok! Most írok elõször hozzászólást szóval bocs ha valamit elrontok... :D Nekem van egy lovam aki oldenburgi, Antinak hívják és imádom. :)

#99 edicsaj

edicsaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 7. - 20:47

kihalt minden... már régóta nem láttam itt friss hozzászólást..emberek dobjuk fel egy kicsit ezt a topicot!! teszek fel képet hátha ez segít: õ Anti még a régi helyén file://localhost/N:/KÉPEK/Anti_2010.08.31-09.02/PICT0008.JPG

Edited by edicsaj, 2011 július 7. - 20:53.


#100 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 8:09

kihalt minden...
már régóta nem láttam itt friss hozzászólást..emberek dobjuk fel egy kicsit ezt a topicot!!

teszek fel képet hátha ez segít: õ Anti még a régi helyén
file://localhost/N:/KÉPEK/Anti_2010.08.31-09.02/PICT0008.JPG


Csak én nem látom?? :)

#101 edicsaj

edicsaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 8:26

nem bocsi, csak nem tudom hogyan kell felrakni :"D de VÉGRE valaki visszaír!

#102 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 22:27

Jajj, az elsõszülött topikom! Mi ez a kongó üresség??
Edicsaj, ha jársz még erre, akkor írj és megpróbálok segíteni :) . Bocsi, de mentségemre szolgál, hogy mikor írtál akkor gyanús, hogy épp az Oldenburger Landesturnier-on tátottam a számat (csak, hogy stílusos legyek :kir: ), ami nagyon szép volt, nagyon színvonalas, csak sajnos rettentõ hideg...

De ha már újra felbukkantam a topikban, hozok képeket. Ugye Méz csikónk oldenburgi anyukának és oldenburgi apukának a gyermeke, így bár hivatalosan nem is, de elméletben lehetne õ is oldenburgi. Négy éves az idén. Pár hétvégi kép:
Méz
mégegyszer
Minden csikó életében nagy dolog az elsõ felülés és az elsõ pár lépés lovassal. Megmutatom, nálunk hogy zajlott:
1
2
3
és az elsõ lépések
Méz nagylány lett :)
Mindenképpen örök élmény és nagy pillanat ott lenni minden saját csikó ,,felnõtté válásánál", de hogy így történt meg az felejthetetlenné tette :ang:

Mindenféle szócséplés nélkül azért kicsit válasz is az ideggyenge import fajtákra (mama is, papa is az, csak õ született már itthon) és az emberevõ sportló csikókra, akik belovaglásához komplett team kell

Edited by Lótuszvirág, 2012 március 6. - 22:27.


#103 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 6. - 22:41

Jajj, az elsõszülött topikom! Mi ez a kongó üresség??
Edicsaj, ha jársz még erre, akkor írj és megpróbálok segíteni :) . Bocsi, de mentségemre szolgál, hogy mikor írtál akkor gyanús, hogy épp az Oldenburger Landesturnier-on tátottam a számat (csak, hogy stílusos legyek :kir: ), ami nagyon szép volt, nagyon színvonalas, csak sajnos rettentõ hideg...

De ha már újra felbukkantam a topikban, hozok képeket. Ugye Méz csikónk oldenburgi anyukának és oldenburgi apukának a gyermeke, így bár hivatalosan nem is, de elméletben lehetne õ is oldenburgi. Négy éves az idén. Pár hétvégi kép:
Méz
mégegyszer
Minden csikó életében nagy dolog az elsõ felülés és az elsõ pár lépés lovassal. Megmutatom, nálunk hogy zajlott:
1
2
3
és az elsõ lépések
Méz nagylány lett :)
Mindenképpen örök élmény és nagy pillanat ott lenni minden saját csikó ,,felnõtté válásánál", de hogy így történt meg az felejthetetlenné tette :ang:

Mindenféle szócséplés nélkül azért kicsit válasz is az ideggyenge import fajtákra (mama is, papa is az, csak õ született már itthon) és az emberevõ sportló csikókra, akik belovaglásához komplett team kell


Gratula Méznek a felnõtt élethez! :D
..és milyen zép hosszú gyer,ekkora volt, nem mindennapi a 4 évig semmi meló.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#104 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 7. - 8:20

Köszöni :) ! Szerintem jár nekik, minél tovább gyerekek, annál jobb. A pej most három lesz ugye?

#105 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 17. - 10:51

Gondoltam hozok pár májusi képet Mézrõl.
Méz üget
megint
Méz vágtat
Kicsi Méz

Tiszta nagylány már, hihetetlen, hogy csak négy éves.

Edited by Lótuszvirág, 2012 július 17. - 10:51.


#106 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 9:27

Mi is neki a származása?

#107 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 9:34

Nahát, mozgás van az oldenburgi topikban, juhéééé A mama Hill Hawk xx x Zeus, a papa pedig Leonce.

#108 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 12:53

ééértem, szóval az anyja oldenburgi, az apja holsteini, ettõl persze simán lehetne õ maga oldenburgi, lesütötték volna. Jópénzért. :)

#109 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 13:02

Ja, írtam is kicsit feljebb. De basszus, ha a félvéresbõl kidobtak, mondván, hogy attól, hogy nyakonsütött, még nem lesz magyar félvér (?!), akkor hova tegyem? Õ Méz, 4 éves és nem pacihukompatibilis :kir:

#110 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 9:08

Végülis mondhatod, hogy azért van itt, mert az oldenburgi (volt?)kancádnak a csikója, szóval innen nem dob ki senki. :D

#111 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 7:59

Bemásolom ide is, nem adom fel a topik élesztgetését

Az ilyen volt, ilyen lett-be hoztam legutóbb képet róla, még õsszel. Ez a Kiscsikóm tavaszi arca :)
Meg kicsit büszkélkedek, perszepersze tudom, hogy mindenkinek a sajátja a legesleg... de azért megmutatom hogy ügetgetett (ma tettünk rá elõször nyerget): egy kép, még egy kép



#112 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 11:17

Egy képsor az idegileg instabil meg-még-nem-is-tudom-milyen sportlovak kezelhetetlenségérõl, az elsõ lenyergelés (a felnyergelés is ugyanígy ment):
1, 2, 3, 4, 5
:ang:

#113 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 9:31

Minden csikó életében nagy dolog az elsõ felülés

Tavaly így mutattam be Méz belovaglását, idén az öccse volt soron. 3 éves és tegnap volt a nagy nap, az elsõ felülés. Pár kép:
felhasalós
az elsõ felülés
az elsõ lépések
sétál :)
az ügetés
jobbra is megy
ezt mi sem gondoltuk volna
Nagyon büszkék vagyunk rá, nekünk vannak a legokosabb csikóink :ang:

Mindenképpen örök élmény és nagy pillanat ott lenni minden saját csikó ,,felnõtté válásánál", de hogy így történt meg az felejthetetlenné tette angel.gif

Mindenféle szócséplés nélkül azért kicsit válasz is az ideggyenge import fajtákra (mama is, papa is az, csak õ született már itthon) és az emberevõ sportló csikókra, akik belovaglásához komplett team kell



#114 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 13. - 9:26

A tegnapi második felülés egyik kedvenc képe
már kész ló :ang:

#115

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 27. - 3:16

Csudálatosszép ez a pejkó, és nagyon ügyes is, gratula hozzá! :)

#116 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 27. - 10:38

csudaszép csudaokos :ang:

#117 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 28. - 6:46

Köszönjük szépen :) (és jipppíííí, végre nem csak magammal beszélgetek ebben a topikban :kocc: )

#118 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 19. - 11:59

Mielőtt megint eltelik fél év úgy hogy senki nem jár erre, bemutatom a kiscsikó háromésfeledik születésnapi képeit
három és fél
már majdnem felnőtt


  • juice kedvelte

#119 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 21. - 17:08

Mielőtt megint eltelik fél év úgy hogy senki nem jár erre, bemutatom a kiscsikó háromésfeledik születésnapi képeit
három és fél
már majdnem felnőtt

Pedig ha másért nem ,akkor ezért a két képért érdemes volt benézni ide is. :smile2:

Nagyon szép csikó,gratulálok! :rockon:



#120 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 27. - 13:43

Köszönjük fafaragó :smile2: