Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kislovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
237 válasz a témához

#201 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 9:28

azt nem tod esetleg ha hucul kancát és arab csõdört összehozunk mi lesz, huculos lesz-e, ill nem -e baj az anyának.Lehet job a hucul apa

Kelemen Zsolt Sanija is ilyen származék. Nekem tetszik az a ló! :kir:Egyébként nagyon szeretem a kislovakat és újabban többre is tartom õket, mint a nagyokat. Egészségesebbek, szívósabbak, keményebbek, sokkal többet kibírnak, mint a nagyok, és jóval olcsóbb a tartásuk is, ami nem mellékes szempont, ha az ember tisztességes munkával keresi a kenyerét. A nagylovak már rég kidõltek, mikor ezek a kis vakarcsok még mindig körberöhögik a világot. Szoktam is ilyeneket lovagolni.

Edited by Mézszín Sörény, 2006 október 31. - 9:33.


#202 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 1. - 16:52

hát iggen tele vannak energiával!! :D

#203 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 14:52

Mihez kellene neked???Fejér megyei tanya nem felel meg?Szia Deni!Hát, most változott a helyzet, mert már megvan a kiszemelt áldozat, ...csak pénz kéne hozzája... ;) Baracskán lenne, 35 km-re Pesttõl.Zs.

#204 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 21:19

Mihez kellene neked???Fejér megyei tanya nem felel meg?Szia Deni!Hát, most változott a helyzet, mert már megvan a kiszemelt áldozat, ...csak pénz kéne hozzája... ;) Baracskán lenne, 35 km-re Pesttõl.Zs.

Baracskán, a Krucsóéknál???Mézszín, azért a nagy lovak is bírnak ám menni, de a kis huculok nekem is tetszenek, csak a magam majdnem 2 m-ével, elég érdekesen festek a kislovakon... :gm: :gm: Meséljetek, meséljetek,mert unatkozom:):) (!!!) :dev:

#205 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 20:57

Nem mondtam, hogy a nagylovak nem tudnak menni, de mivel én nem vagyok két méter és 100 kiló, csak 160 cm és 55-56 kg, nekem tökéletesen elég egy 140 marmagas jószág is. Igaz, az áruk nem mindig alacsonyabb a nagylovakénál, de a tartásuk olcsóbb, mert kevesebb takarmány is elég nekik, féreghajtóból, gyógyszerbõl is kevesebb fogy, stb. Bár, az elõbb nézegettem a frízes topicot és benne a képeket... Ha lenne lehetõségem lovakat tartani, azért a kisló mellé beszereznék egy ilyet is. (Sóhajtozás, epekedés, nyálcsorgatás.)

Edited by Mézszín Sörény, 2006 november 26. - 21:01.


#206 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 29. - 9:57

Egyetértek veletek. :) A kislovak rettentõ kitartóak, szívósak tudnak lenni. Ja és a bátorságot kifelejtettem!Szóval nekünk a fríz mellett egy kislovunk van (fjord kisló) és meg kell, hogy mondjam sokmindenben messze lepipálja a frízt. Azt olvastam anno, hogy a fjordok hidegvérûek. :D A mi tapasztalataink szerint -legalábbis a miénk sokkal tûzesebb, mint jónéhány melegvérû. Egyszerûen hihetetlen, hogy mennyi energiája van. Versenygaloppban is otthagyja a frízt. (Arab telivéreket is sokszor legyorsúltunk már.) :yeah: Viszont sokkal rafkósabb és makacsabb is tud lenni (hogy valami rosszat is írjak..).

#207 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 29. - 15:12

na igen én is teszek egy szavazatot melléjük :dev: a hafi mellett van egy arab lovam is és hát mit mondjak öt is lepipálja,nemcsak gyorsaságban hanem a "problémamegoldo" képessége is hihetetlen :D tehát olyan hogy az ö kis személyi szabadságát korlátozzák,na olyan nincs neki :) és ha valahol bátornak kell lenni akkor az nagyon megy neki,nem tudok olyan dolgok igy hirtelen mondani amitöl huh de nagyon félne,na jo a tehenek nem a kedvencei :kir: de tényleg nem tudok az eddigi tapasztalataim alapján rosszat mondani,jo oké puszta életörömböl szép kis játékot tud elereszteni de szerintem ez legyen a legnagyobb baj. :)

#208 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 30. - 10:19

Szóval: kislovat fogok venni. (Majd egyszer, ha lesz rá módom. Remélem, nem túl sokára.)

#209 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 1. - 19:33

Jahhhj olyan rossz h most nem tartozok a kislovasok közé :( ugyanis egy magas telivéren lovaglok.. de azér még mindig remélem h vá rám egy kis sárga hókás kisló valahol :) :ang:

#210 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 21:46

Hát én mostanában 2 kisebb lovat lovagolok, ja hozzám képest kisló! :) :D :D

#211 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 2. - 11:38

hát..irigyellek.. :) nem is kicsit.. :D

#212 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 3. - 16:36

horsy majd nyáron egyszer elhívlak hozzánk, most nem nagyon, mert egy 2hónap múlva eltûnök az országból 5 hónapra, meg nincs valami jó idõ!

#213 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 6. - 20:00

Az szeretném kérdezni h egy Falabella vagy egy Setland póni eltürné-e egy Kaukázusi juhászkutya társaságát ? A kutyárol annyit kell tudni h egy lélekne se tudna ártani Fajtájához eltérõen nagyon szelíd és kedves jószág. De erre mondják azt h a kivétel erõsíti a szabályt.

#214 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 6. - 20:02

lótól, kutyától és a köztük levõ kapcsolattól függ. amúgy ezek pónik, nem kislovak :)falabellát amúgy itthon szerintem aranyárban kaphatsz csak, ha egyáltalán kaphatsz, bár olasz tenyészetrõl tudok, de az áraikról semmit.

#215 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 7. - 17:33

horsy majd nyáron egyszer elhívlak hozzánk, most nem nagyon, mert egy 2hónap múlva eltûnök az országból 5 hónapra, meg nincs valami jó idõ!

köszi nagyon aranyos vagy :) :ang:Mit csinálsz külföldön?

Edited by h¤r$y, 2006 december 7. - 18:02.


#216 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 18:20

Ha már így kérdezed, akkor elmondom, Anglia mellé Shadwell-ben egy lovardában, fedeztetési szezon lesz, aztán megyünk dolgozni 3-an a suliból. Majd ha megjövök akkor írok majd hosszan, hogy mi volt, hogy volt, de lehet onnan is fogok tudni írni.... De majd csak olyan jan vége-febr eleje körül repülök el....Addig a tanyán tevékenykedek.... (meg tanulok)Felétek mi a helyzet???

#217 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 19. - 18:34

:) na az tök joo!!! remélem jol fogod agad érezni :D nekem nem tudom mi lesz a lovas jövõmbõl.. :( remélem majd összejön ;)

#218 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 23. - 12:16

remélem, hogy összejön, bár neked még messze van, de azért megkérdezem, hogy milyen irányba szeretnél, majd tovább tanulni??? Ha lovas, akkor tudok segíteni!!!Hát nem tudom, hogy fogom magam érezni, távol a hazámtól, de bizti jó lesz, más kultúrákkal megismerkedni...

#219 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 23. - 17:46

remélem, hogy összejön, bár neked még messze van, de azért megkérdezem, hogy milyen irányba szeretnél, majd tovább tanulni??? Ha lovas, akkor tudok segíteni!!!Hát nem tudom, hogy fogom magam érezni, távol a hazámtól, de bizti jó lesz, más kultúrákkal megismerkedni...

hát..én edzõként tudnám magam elképzelni de van még egy irány..a galoppon zsoké lenni :P állatorvos nem tudok lenni mer nem bírom a véres dolgokat..nem tudom merre lehetne még

#220 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 25. - 11:40

Két évfolyamtársam zsokénak megy ki Angliába. Tudom neked Bábolnát ajánlani, mert ott tanulok...Boldog karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok a kislovasoknak!

#221 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 25. - 14:32

köszi!BOlDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK ÉS MINDEN KISLÓNAK :P

#222 Guest_h¤r$y_*

Guest_h¤r$y_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 31. - 9:41

BOLDOGÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

#223 Pajkoska

Pajkoska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 22. - 20:51

Sziasztok!Végigolvastam az írásaitokat, és érdekes.Mindenki kihalt?Végre nekem is van egy kis lovam, igaz õ ügetõ, de 150 körüli marral.Szerintetek mekkora súlyt bírnak ki a pici lovak?Egy forrás szerint a tömegük 1/5-ét, de ez póniknál nem igazán igaz. Szerintetek??Ha sikerül, teszek rólunk képeket is!

#224 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 23. - 9:58

sya!ez szerintem nagyban függ attol,hogy rendszeresen,vagy csak alkalmattán kell azt a sulyt vinnie :) mindenképpen többet bir,mint egy "átlag" lo(senki meg ne sértödjön!!! :D ) nem a kisméretü lovakra gondolok,hanem az ebbe a tipusba tartozokra,pl haflingi,fjord,hucul stb.saját tapasztalat,mikor az én haflingimre felült egy 90kilos ember akit nem igazán kedvel,olyan szép katapultokat bizotsitott számára,hogy nézni is fájt :dev: kb 10 perc alatt 4x vágta földhöz ugy szép eröböl és amint látam rajta 2 oráig még szivesen csinálta volna :gm: .ugyanakkor mikor egy másik illetö ült rá,akit nem utált,igaz nem is szereti az idegeneket,de még ugy ahogy hajlando is volt vele menni jo alapos felügyelettel,na vele sem volt semmi probléma.általában az én 55kilommal kell neki "megbirkozni",de akármikor vki mögénk felül(jo,nem 90kilos ember ül hátra) nem okoz neki gondot semmilyen formában.semmiféleképpen nem akarom tulterhelni,de szerintem nagyon birja a strapát és szeret is menni nagyon.ponikba is van szerintem rengeteg fajta,például szerintem azok a ponik amik már eléggé tul vannak tenyésztve nem birnak annyit és sajnos ez nem csak a ponikra igaz..én ugy gondolom hogy ez is egyedfüggö tud lenni.ha gondolod mutatsd meg nekünk a lovadat ;)

#225 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 12:31

Sziasztok!Én is elolvastam , amiket írtatok.Nekem is van egy kislónak mondható herélt pacim, aki egyszerûen csak nem nõtt meg akkorára, mint fajt beli társai.( kb. 155cm)Az apukája telivér.És próbálnám eladni, mert rajta kívül még 7 másik van, én meg nem tudom már lovagolni, mert babát várok, a párom meg nehéz neki, a belovaglására.Én már ültem rajta, és nagyon szépen dolgozott, terepen is voltam vele...csak hát abba kellett hagynom a lovaglást...Szóval ajánlottam már sok embernek, de kisló, na az senkinek nem kell, mert pici!pedig nagyon szívós, és jó fejû, no meg fiatal, 4 éves még csak, tehát elõtte az élet, hogy valakinek sokáig a saját lova lehessen.sajnálom, hogy nálunk nem csinál semmit, pedig most lehetne neki mindent megtanítani, meg izmosítani, de egyelõre csak futószáron tudom edzeni, ami nem túl egészséges túl gyakran.Nem tudtok valakit, akit érdekelne?Származásival kikért útlevele van, minden õse ismert, nyakon van bélyegezve.Nem adnám drágán, de szeretném, ha igazán jó helye lenne, és valaki lovagolná rendszeresen....Hát ez van.Nekem még az is jó lenne, ha feles tartást vállalna , vagyis lovagolná, a bértartás feléért...Fontos kikötésem, hogy 60 kg alatti súlya legyen az illetõnek!köszi elõre is a segítséget mindenkinek!üdv:Zsófi206-20-970-6383

#226 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 22. - 18:15

Azt írod, az apukája telivér. És az anyukája? Képed nincs róla?

Más: Szerintetek Angyi milyen pej? Gesztenye? V. más?

ANGYI 1

ANGYI 2

ANGYI 3

ANGYI 4

#227 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 8:18

A gesztenye színek közös jellemzõje a rigószáj, a fecskehas és még talán az okula is.
Az ilyen lovak viszonylag könnyen elkülöníthetõek a többi színtõl.
Sötét gesztenyepej és gesztenyepej (bocsi, kicsit nagy a kép)
Ez is nagy kép és ez is gesztenyepej
ez is nagy kép, és gesztenyepej

#228 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 0:09

Sziasztok, vissza tértem Angliából... :D :D :D

#229 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 2. - 10:48

Szia! Na és milyen volt?

#230 Guest_gustilo_*

Guest_gustilo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 23. - 18:01

Sziasztok! Remélem, itt még vannak emberek... :rolleyes: Érdeklõdni szeretnék (tõletek, mint "szakemberektõl" :D), hogy melyik fajtának lovashát-kímélõbb a mozgása: a haflinginek vagy a fjordnak? Csak mert azt olvastam, hogy a haflinginek minden jármódja elasztikus, tértölelõ, a fjordról viszont azt írták, hogy az ügetése kicsit rövid. Nekem viszont gyenge a gerincem, és a rövid léptû lovakon ez jobban elõjön. Viszont mindkét fajta tetszik... :) És ha már itt vagyok, lenne még néhány kérdésem, hátha tudtok rá válaszolni (légyszi! :D ): szóval, nem megterhelõ egy kislónak hosszú távon (úgy értem, akár túrákon is, éveken át) egy kb. 65-70 kilós lovast cipelni (a súly évszak- és kajafüggõ :dev: )? (Bocs a kérdésért, egyetlen mentségem "nagylovas" múltam... ;) És még egy: ha ilyen fajtájú lovat szeretnék, mik azok a hibák, amiket feltélenül meg kell néznem vásárlás elõtt? Gondolok itt pl. jellegzetesen elõforduló lábállásra, betegségekre, ... bármire. Esetleg tudnátok valaki olyat ajánlani, akinek van ebben tapasztalata, ismeri ezeket a fajtákat, és meg lehet bízni a szavában? Elõre is köszi! :)

#231 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 20. - 8:23

Sziasztok! Keresek western nyerget vagy angol nyerget a fjordomra . Lehet, hogy ez nem a megfelelõ topic, de talán ti tudnátok segíteni. Ha valakinek van eladó 15-ös ülõfelületû, és "fjordra való" w. nyerge vagy 17-es körüli alacsony kápás angol nyerge kérem jelezze!!!! Kitétel: a nyereg jó állapotban legyen és széles hátú, nagyon kicsi marú lóra jól illeszkedjen. Már sok nyerget néztem, de mind szûk volt. Ha tudtok képet és árat is küldjetek a nyeregrõl. Köszi . Elérhetõség: magánban, vagy a rachlet@freemail.hu címen

#232 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 20:07

Gustilo, szerintem válaszd a hafi, vagy hafi félvért. Biztos vagyok benne, hogy van lovas ismerõsõd, aki tud ezekben a dolgokban segíteni, ha hobbizni akarsz, akkor szerintem ne gondolkodj ilyen láb dolgokba, sok hafi és fjord eladó lovat kell megnézni, illetve kipróbálni, aztán egyet közülük kiválasztani és megvenni. Sly, van kint a tanyán egy western nyereg, senki se használja, majd próbálok képet feltenni, ha sikerül, meg megnézem mekkore, elég olcsón eladnám, privibe majd írj. Mi volt Angliába????? Huh ide tudnék írni több oldalt, sok minden más, más a tartás technológia, ugye angol telivérekkel dolgoztunk, több yardból állt ahol dolgoztam, de majd írok egy topicot, lehetséges és leírom, hogy mik történtek velem....

#233 Guest_gustilo_*

Guest_gustilo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 30. - 13:12

Deni, kösz a tanácsot, de közben megoldódott a dolog - fjordot választottam. :dev: És jól tettem! :D És még valami: éppen a hobbizás miatt kellett teljesen egészséges lovat választanom. :) Mindjárt magyarázom: mivel nálunk a ló szinte családtag, ha bármilyen baja lesz, gondolok itt pl. egy eleve rossz lábállásból akár évek alatt kialakuló (és nem javítható) sántaságra, szinte biztos, hogy nem fogom a pacit lecserélni. Mert addigra már a családhoz tartozik, a szívemhez nõtt. Ezért inkább kerülöm az eleve látható problémákat, amibõl biztosan tudom, hogy gond lesz, hiszen adódhat még bármi váratlan az évek alatt. Elég lesz azzal megküzdeni. :) Nos, csak ezért kérdeztem a lábállásokat. Mert eddig nem foglalkoztam kislovakkal, és nem tudom, milyen tipikus hibák fordulhatnak elõ náluk - lehet, hogy ezeket az én "nagylovakhoz" szokott szemem észre sem venné, illetve nem tudnám helyesen megítélni az ebbõl eredõ használhatósági, és egészségi problémákat. De most megtaláltam a "tökéletes lovat" ! Nekem legalábbis az. :D

#234 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 10:51

Miniature Horse, Kentucky, 2003

#235 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 22. - 10:02

Egy történetet szeretnék nektek elmesélni. Jómagam, talán többen tudjátok, huculos vagyok. Szokásos netes köreim közé tartozik, hogy kb. hetente egyszer megnézem a lovasok.hu-n az eladó "hucul" lovakat. Gondolom tudjátok, hogy ezen az oldalon bárki hirdethet és azt ikszel be a lova fajtájának amit nem szégyell. Egyszer találkoztam egy 155 cm magas "hucullal"... de a legjobb az volt, amikor egy szürke lovat, (tényleg szürke volt) hirdettek úgy, hogy deres és azt mondták rá, hogy hucul... höhö. csak kicsit akadtam ki rajta. ezek után megnéztem a "póni" kategóriát, hogy ott azért elég nehéz lódítani, csak nincsenek hülyeségek... voltak. képzeljétek, a pónik között hirdetik az emberek a szamarakat. á. szóval éljenek az okos emberek.

#236 Csibito

Csibito

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 11:21

Sziasztok! Bocsánat, hogy ide is beírom, de kétségbe vagyok esve. A segítségeteket szeretném kérni. Keresek két lovat, akiket a tudtom nélkül eladtak, és szeretném tudni, merre vannak, jól megy-e soruk. Az egyik egy 1998-as születésû pej shagya kanca, 59 Sziena. 2 hátsó láb félszárkesely, fején virág, felsõ ajkon kis fehér folt. Sütései: bal nyereghely: Sh 28, jobb nyereghely: 98. Bal hátsó csüdnél kötélbelépés miatt valószínûleg még mindig vadhús található. A másik egy 1999-es születésû nyárifekete hucul herélt, Szultán. Bal hátsó láb félcsüdig kesely, jobb hátsó láb csüdben kesely. Sütései: bal nyak: BK 99, jobb nyak: 324. Bárki bármit tud róluk és szól, azt nagyon köszönöm - elõre is!

#237 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 21. - 2:04

Ha tiszta ügy volt /mármint az eladás/, az eladó miért nem felvilágosít? :)

#238 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 12:51

Kérni kell, akinek eladtad a lovakat, egy képes beszámolót! Kislovak, és kislovasok megjött az igazi tavaszi idõ! :yeah: