Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Parasztélet


  • Please log in to reply
9345 válasz a témához

#9281 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 15. - 8:02

Harminc év alatt több mint egymillió kistermelő tűnt el

#9282 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 18. - 15:04

Mostantól közvetlenül rendelhetünk majd házhoz élelmiszert bármilyen kistermelőtől

#9283 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 25. - 22:08

Póni ész

 

Öcsike (shatland) minimum 27 éves. Többek már régen is 4-6 évvel idősebbnek nézték, a kovács szerint "van az vagy 32 is".

Öcsike két csődörrel lakik, de kijár kirándulni, főleg az öreglány táljáből falatozni, aki ezt hangos sikoltozással jelzi, ami Öcsikének csak zene. Öcsike tesz a karámra, villanypásztorra, erődítményre, a kulcslyukon is kijön, bár a visszamenetel szokott gondot jelenteni, akkor már akadályokba ütközik. Ha rendszerető kutya van kint, akkor tudja, hogy hol a helye és iszkol is vissza. Vágtából átugrik a karámrudak között, mint oroszlán a tüzes karikán.

Öcsike vasárnap késő este rosszul lett, nem tudott nyelni. Ha ivott vagy evett, köhögött és orrán-száján jött vissza. Egyébként teljesen normálisan viselkedett, se láz, se köhögés, se szörtyögés, normál légzés... Orvos ilyenkor nem igazán ér rá, így hétfőre maradt a vizit és a kezelés. Nyelőcső elzáródás volt a gyanú. A doktornő megjelenésével már voltak fenntartásai, így a bódítás csak két lépcsőben jött össze, előbb izomba, majd vénába, mivel kígyó módjára tekergett. A szonda nem ment le, megtört, visszafordult többszöri próbálkozásra is. A gége után a nyelőcsőnél lehetett érezni valami duzzanatot. Kapott injekciókat. Mozgatás, 4 óránként buscopan volt az előírás. Reggelre érdemi változás nem történt, de két kortyot ivott. Délután ismétlődött az előző napi vizit infúzióval kiegészítve. Kapott chatetert, ami bent is maradt. Védendő a tapaszt, sállal be akartam kötni. Legalább öt sálam volt a tanyán, természetesen egyet sem találtam, így megkapta a piros-fehér kockás kendőmet, amit a nyakamra szoktam kötni. Nagyon csini volt.

Szerdán kis kortyokban már ivott, nagy esetén köhögött, de már csak kevés jött vissza. A híg pellet nem ment. A banánt nagyon szereti, csináltam neki turmixot, kicsi kutya tálból kínáltam, de elfordult, ha kézzel paszíroztam szét az orra előtt, akkor megette a kezemből. Újabb infúzió, szurik. Mozgatás, már csak napi kettő buscopan és szájon át három anyag. Mozgatáskor magától ügetett (nem futószár, azt nem szeretjük, minek elfutni egy helyről, hogy ugyan oda érjünk vissza), alig bírtam futni vele. Csütörtökön reggelre orra száraz, nyugodtan iszik, enne is, főleg legelne, amit eddig nem volt szabad. A hígra áztatott pellet nagyon nem ízlett neki, undorral elfordult. Jött a szájon át adag (ACC, fenylbutazon, sucrate). Elsőre az ACC. Mivel még nem vagyok Síva, így kikötve adtam be. Nagyon nem ízlett neki, fejét felcsapva hátra lendült, remegve eldőlt merev nyújtott lábakkal, Na, mondom, ez leszívta tüdőre és sokkot kapott vagy eltörte a nyakát. Aztán feállt és csúnyán nézett rám. Én meg rá, mert a szívbajt hozta rám. A fehér paszták már nehezebbem mentek be, de nem váltottak ki haszonló hatást. Az ACC-ről inkább letettem. Következő napra már ivott rendesen, legelt. A buscopant el lehetett hagyni, csak az antibiotikum maradt szurinak, holnap kapja remélhetőleg az utolsót. A híg kaja nem kell neki, inkább szénázik. Némi roppantott abrakot leforráztam, ázott 4 órát, majd tettem bele pelletet. Ezzel már nem folyt, még a krémnél is szárazabb lett. Ezt már megette.

Viszont kézből hiába kínálok neki bármit, elfordítja a fejét, nagyon gyanakvó lett. Nehogy már megint "megmérgezzem". Inkább elszalad ilyenkor előlem. Azért a nózipuszit kegyesen megengedi, de a szemei forognak. Több, mint 16 éve vagyunk együtt, kellet némi idő összecsiszolódni. Remélem, ez a sok nyektetés hatása azért nem tart évekig. Bár a kovácsom azt szokta mondani,: Amit a póni nem tud fizikálisan elérni, azt megoldja ésszel.


Edited by Robi, 2023 november 25. - 22:11.


#9284 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 5. - 15:36

Országos kéknyelv-betegség vizsgálatokat rendelt el a Nébih

#9285 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 12. - 11:49

Múlt vasárnap egy kis "baleset" érte Öcsikét. A szobatárs Ricsi szolidalításból nem evett répát almát. Öcsikét a keverttel átvittem a másik karámba, majd adtam két répát a Ricsinek. Öcsike vágtában, díjugrató módon odarohant és az egyiket egy pillanat alatt elorozta. Lett is köhögés belőle, de pár óra múlva már normalizálódott a helyzet. Azóta Ricsike is kényszerszolidalít.

A héten két nap hallottam néhány köhintést, de se orrfolyás, se takarmány vissza nem volt. Étvágya jó, napi 6 fandli pelletet eszik két csapott abrakkal. Böbögve kéri.
 
 
759DSCF0022.jpg


#9286 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 17. - 13:00

Több változás is életbe lép 2024. január 1-től a hazai agrárium területén



#9287 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 23. - 9:52

162d80679a92d8894f700ed33253ebf6.jpg

A Télmén és

b0251d05a848ac45d66b846123822081--merry-

 

a Patás eljöttek, ajándékot kapott a legkisebb.

 

f16df275bf43b7f67286e1fef0d40cf1.jpg


  • N.C. kedvelte

#9288 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 23. - 20:09

Sül a karácsonyi süti. A lovaknak.

A sütőm nem működik, így a vaskályha platniján. Négy fér fel egyszerre, már három menet elkészült. A leeső morzsát megettem, nekem ízlett, a beleseknek biztosan jó lesz. A vastagságra kell figyelni, hogy jól átsüljön. (Tegnap magamnak sütöttem lisztkeverékből, de az vastag lett, nehezen és nem is teljesen sült át, de elfogyott.) Van benne roppantott zab, roppantott árpa, napraforgómagos lisztkeverék, só. Holnap délután kerül felszolgálásra.

Karácsonyi hangulat inkább ma van, esett 12-13 cm hó, még most is esik. Simán jó a szánnak, holnap a csónak vagy inkább a légpárnás lenne a megfelelőbb.


  • N.C. és fafaragó kedveli

#9289 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 27. - 20:05

Állattartók vs. durrogtatók: megszólalt a kormány

 

Itt már karácsony előtt megjelent az arany ifjúság (nem egészen 1/2 órával az elalvásom után, ami az alap hangulatomat megadta). Hangos vigyorgás közben a tanya mellett dobálták a petárdát az út menti fűbe. Szóltam nekik, mire röhögve visszapofáztak. Oszt én is "pukiztam" egyet a kocsijuk fölé, mire a bátorság beszállt a kocsiba.

Rendesen körbe vagyok véve új lakóparkokkal. A tűzerő ott koncentrálódik. Már délután megkezdődik az előjáték, éjfélkor indul a fő roham, majd délutánig tart az utójáték. A kiáramló jövedelem az évi nagysága érezhetően befolyásolja a főroham erősségét és hosszát. Régebben 1,5 - 2 órát is tartott, tavaly  már egy órára sem futotta a főroham municiójából. Remélem az idén az infláció még farag belőle.



#9290 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 1. - 9:34

Túrtunk tavaly, túrunk az idén is, talán találunk is valamit.

 

bentheimer.jpg?w=768


Edited by Robi, 2024 január 1. - 9:35.


#9291 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 1. - 9:59

Budapest ostroma most kicsit szegényesre sikeredett, de ennyi se kellett volna.

Már délután elkezdtek a partizánok vaktában lövöldözni. Ez a szórványos harci tevékenység tartott éjfélig. Akkor megindult a roham. A nehéztüzérség nagyon maga alatt teljesített, mozsárágyút nem is hallottam, néhány aknavető fütyült és bummogott. 1/2 órát tartott a próbálkozás, aztán már csak némi utóvéd harc volt. A "pozitív 0" GDP itt is éreztette hatását.

1 óra körül kivittem a kutyákat. Akkor jött egy autó, hangos beszéd, gyerek kiabálás. Aztán indult a sorozatvető. A tanya mellett. A fűben. Kimentem szólni, hogy ezt otthon kellene az emberek örömére, nem egy állattartó telep mellett. Apuka azzal magyarázta, hogy nem akarták zavarni az embereket, meg egyébként is nemrég költöztek ki, így nem ismerik a környéket (ez a házaiktól 600-700 méterre volt). Megpróbáltam mondandómat nem lópokróc módon előadni, de nem is pehelypaplanra sikeredett. Elmentek. Remélem, jövőre nem jönnek. A városi kiköltözők okozta örömök már folyamatosan üldöznek.


  • fafaragó kedvelte

#9292 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 14. - 9:16

"A falusi ember lelkében zavart okoz, ha előírják neki, hogy hagyja veszendőbe az ételmaradékot, és dobja ki a kukába"



#9293 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 15. - 0:56

 

Mikortól számít mosléknak a maradék? Ha a tegnapi csirkepaprikást megeszem, akkor moslékot eszem, vagy még nem? Esetleg azon az úton változik moslékká, amíg kiérek vele a gyesznókhoz? :D 
Egyébként az ott emlegetett betegségek vírusosak, ergo főtt kajától nemigen kapná meg, csak akkor, ha érintkezik vele már fertőzött állat. Szóval erősen bullshit dumának tűnik. 


  • fafaragó kedvelte

#9294 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 17. - 23:34

És újra betudok lépni a paci.hu-ra a céges gépemen... :kir: itt legalább van időm írogatni. Készül a sokadik pados kocsim :dev: ez most majsai tipusú. Könnyebb mint a szentendrei kocsik kicsit kissebb is ,de nagyon stabil erős kocsi. Általában rugós ülésü ez is ,de fordított féderes és nincs ülés ládája. A plató méret 250x160 .Hajlított vagy metszett gerendás. Jellemzően lemezelt platóju. Szinte mindig zöld színű piros ,vagy fekete 16-os felnikkel. de ha piros,ha fekete akkor is díszítik körbe széles fehér csíkkal.  A kapcsok kőracélból  kovácsoltak. Magositókkal vannak ellátva az oldalak . szeríntem mutatós kocsi volt új korában ,Nem véletlenül terjedt el itt bácsmegyében annyira . Egy majsai cigány kovács készítette őket. Még az elejét meg az ülést kell megcsinálnom és lassan kész. úgy volt hogy nem nyúlok hozzá marad minden úgy ahogy van,trágyahordónak jó lesz úgy is, de nem bírtam ki ! előbb csak kicserélgettem a csapágyakat ,hogy könnyen guruljon majd, aztán széttúrtam az egészet ,lecsíszoltam ,lerozsdamaróztam ,lefestettem , kicseréltem az összes deszkát ,csavart ,szóval szinte teljesen új lesz. KB 200 ezer az anyagköltsége  :angry: szóval mindenkit lebeszélek róla ,hogy neki fogjon .Hacsak nem olyan dilis mint én :kir: hogy még élvezem is! :dev: Bár utóbb egy kicsit tanultam mikor a szentendrei kocsimat 3 szoros áron hirdette a cigány aki megvette ,és kb 2 hét alatt el is adta. :) Na de ez is egy szakma. Nem csak megcsinálni kell tudni, ha nem eladni is.


  • Cavalier kedvelte

#9295 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 18. - 0:47

És újra betudok lépni a paci.hu-ra a céges gépemen... :kir: itt legalább van időm írogatni. Készül a sokadik pados kocsim :dev: ez most majsai tipusú. Könnyebb mint a szentendrei kocsik kicsit kissebb is ,de nagyon stabil erős kocsi. Általában rugós ülésü ez is ,de fordított féderes és nincs ülés ládája. A plató méret 250x160 .Hajlított vagy metszett gerendás. Jellemzően lemezelt platóju. Szinte mindig zöld színű piros ,vagy fekete 16-os felnikkel. de ha piros,ha fekete akkor is díszítik körbe széles fehér csíkkal.  A kapcsok kőracélból  kovácsoltak. Magositókkal vannak ellátva az oldalak . szeríntem mutatós kocsi volt új korában ,Nem véletlenül terjedt el itt bácsmegyében annyira . Egy majsai cigány kovács készítette őket. Még az elejét meg az ülést kell megcsinálnom és lassan kész. úgy volt hogy nem nyúlok hozzá marad minden úgy ahogy van,trágyahordónak jó lesz úgy is, de nem bírtam ki ! előbb csak kicserélgettem a csapágyakat ,hogy könnyen guruljon majd, aztán széttúrtam az egészet ,lecsíszoltam ,lerozsdamaróztam ,lefestettem , kicseréltem az összes deszkát ,csavart ,szóval szinte teljesen új lesz. KB 200 ezer az anyagköltsége  :angry: szóval mindenkit lebeszélek róla ,hogy neki fogjon .Hacsak nem olyan dilis mint én :kir: hogy még élvezem is! :dev: Bár utóbb egy kicsit tanultam mikor a szentendrei kocsimat 3 szoros áron hirdette a cigány aki megvette ,és kb 2 hét alatt el is adta. :) Na de ez is egy szakma. Nem csak megcsinálni kell tudni, ha nem eladni is.

 

A képet meg a GLS hozza? :D 



#9296 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 18. - 1:35

Na jó ,mindenre én se lehetek felkészülve!  :smile2:  Megpróbáltam ,de itt máshogy kellene felrakni a képeket, és nem boldogultam vele :makacs: Na majd otthon... :smile2:



#9297 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 18. - 21:41

Na akkor most már itthonról...

420538707_6976078045836536_3834388344381

419897743_6976079179169756_5082080658916


  • Cavalier és Panka21 kedveli

#9298 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 20. - 14:55

Az iskolai farm nem állatsimogató, sokkal több annál

#9299 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 20. - 17:04

Tavaly csináltam egy 6 személyes lovasszánkót. Gondoltam hátha előbb utóbb ki is próbálhatom... :) Nos tavaly nem volt rá lehetőség, sőt az idén is már kétszer lecsúsztam róla. Pont amikor még alkalmas lett volna a kevéske hó szánkózásra nappalos voltam. Másnapra már esélytelen volt a dolog... :sad: Mikor másodszor is így járódtam eldöntöttem hogy csinálok alá kerekeket. Pontosabban egy teljesen külön álló vázat ami kompaktibilis a szánkó kasznival. Csak lekellett választanom a talpakról ,és kialakítani egy oldható kötést amivel újra visszalehet rá fogatni. Ez már megtörtént ,szóval várom a havat.. :kir:  A másik váz is el van kezdve ,de beelőzte a majsai kocsi meg az utánfutóm ,aminek lejárt a műszakija. A télen azzal foglalkoztam legtöbbet ,mert teljes körű felújításon esett át kikasznizva le alvázvédőzve újra húzva a villamosvezeték,új lámpák, prizmák, és új festést is kapott.   Jövő héten mehet műszakira. Aztán befejezem a majsai kocsit ,majd a szánkó kasznis jártatót. :smile2:  Szóval terv az van bőven  :biggrin: csak egészség legyen! :smile2:  Amít kívánok itt is mindenkinek, és BOLDOG ÚJ ÉVET! :smile2:



#9300 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 20. - 19:23

Itt ebben a szezonban eddig 22 nap volt hóborítás. Ebből legalább a fele alkalmas szánozásra.

Tegnap 8,5 cm esett. A földeken, földutakon a mai igazi napsütéses időben sem olvadt észrevehetően. Most olyan világos van a hó és a holdfény miatt, hogy simán lehetne szánozni. Csak hogy irigykedj egy kicsit.


  • fafaragó kedvelte

#9301 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 21. - 17:55

Ha most kéne nevet adnom Dámának,biztos ,hogy rontónak,vagy valami hasonlónak nevezném..

421001928_6985813998196274_1304756758600

Még véletlenül se enne a széléről, neki fel kell másznia a tetejébe..igaz hogy a feje már elérí a tetőt,de nem számít. :kir:


  • N.C. kedvelte

#9302 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 21. - 19:07

Ilyenből nálam is van néhány.

Az eléjük rakott szénakupac túloldalán találnak csak ehetőt, a többit pedig gyorsan terelik a lábuk alá. A karámba berakott szénánál sokkal jobb a kívül levő ugyan abból a bálából és ennek a karám szokta a kárát látni meg az én időbeosztásom.


  • fafaragó kedvelte

#9303 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 21. - 22:04

Almozni se tudok annyi szalmát alá ,hogy abból egy szál is alatta maradjon.. :) egyből kaparja az egészet hátra és utána fekszik a csupasz betonon. De cserébe legalább ő hátra tolat mikor trágyázik vagy vizel ,így a kevés alatta lévő szalma az száraz marad. Bogi viszont pont az ellenkezője. Pedig apáról anyáról testvérek. Dáma egy igazi kópé, minden csibészséget kitalál, és meg is csinálja :dev: de ugyanakkor bújós nagyon nyugodt csikó. Bogi egy évvel idősebb ,megfontoltabb, sértődékeny ,bizalmatlan szóval pont az ellentétje. Ő egy hétig is tisztán tartja a szalmát maga alatt, de egy tapodtat se lépne hátra mikor trágyázik,vagy vizel sőt inkább előre lép  :angry: Igy őt mindig tovább kell csutakolnom ,vagy akár vizzel lemosni.. 



#9304 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 4. - 18:28

Meg volt az első próba út a kocsival. Meglepően jól viselkedik terepen, nem úgy mint a lovak ! :dev: Olyan cikázással voltak ,hogy folyamatos kontrol alatt kellett őket tartani mert különben gond lett volna. mondtam is nekik ,na ma gyöztetek meg ,hogy megfelezzem az abrakotokat :) Mert ,hogy a télen megemeltem a mennyiséget a nagy hidegre való tekintettel  aztán úgy maradt. De a reggeli  adag most már törölve lett. A kocsi viszont elsőre nagyon jónak tűnik. 

425913061_7041011096009897_3287344944537

425930406_7041011442676529_6359688185891



#9305 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 4. - 18:40

Még Lütyőke szomszédom is "segített" igaz inkább ,csak szórakoztatott a műszaki egér , kém bagoly meg egyéb teoriáival, de legalábbnem kellet egyedül innom a forralt bort... :kir:

425930406_7041011442676529_6359688185891



#9306 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 4. - 18:41

422390494_7001316783312662_2175850141008



#9307 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 6. - 11:56

Ilyen volt.



A gázvezeték miatt már a gravitáció sem a régi.

 

IMG_7106.JPG

 

 

Ilyen lett. Egy basa.

 

695DSCF0040.jpg


  • N.C., fafaragó és Panka21 kedveli

#9308 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 6. - 22:24

Azért a sufni oldalát jól szétrúgta közbe! :kir: Ma újra befogtam "kicsit" csak a jó időre való tekintettel. :dev: Ma már egész normálisok voltak .Hiába csak kevesebb az abrak ,meg a gyakoribb befogás is segített. :smile2:  

 



#9309 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 7. - 0:14

Nem lábbal. Fejjel.

 A kerítés oszlop is apucija hasonló tevékenysége miatt került oda, de ez a basa megtalálta a gyengébb pontot, hogy legyen sikerélménye. A raklapokból is szokott gyújtóst csinálni.



#9310 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 9. - 10:47

eGN

 

Kitöltöttem. 4 nap alatt. Az adatok időnként eltűntek. A felület "IGAZÁN FELHASZNÁLÓBARÁT". 

Kezdve, minkor a tájékoztató kéri a csempe megnyomását. Itt a tanyán nincs egy csempézett felület sem, az oldalon sem látszott és ilyen felirat sem volt. Aztán úgy döntöttem, hogy megnyomom a gombot. Az működött.

Volt olyan adatsor, amit ötször is felvittem, mire ott maradt, pedig ugyan úgy csináltam. Minden táblán azonosan mentem végig, de kettőn a következő alkalommal nem engedett műveletet rögzíteni. ...

Több, mint harminc éve verem a számítógépet, de ehhez minimum két egyetemi végzettség kellene. Egy újkori gazdász és informatikai rejtjelfejtő.

Ha valakinek nem megy az adatfelvitel kisujjból, nem biztos, hogy a hiba az ő készülékében van.

Mi lenne, ha egy ilyen gazdáknak/parasztoknak szánt program elkészítésekor megkérdeznének néhány gazdát, akik józan paraszti észt is adnának a projeck-hez.


  • fafaragó és Panka21 kedveli

#9311 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 10. - 22:02

Robi !

Csak ,hogy egy kicsit vigasztaljalak! Szinte én is ugyan így jártam csak másik alkalmazásban... Arról már rég letettem ,hogy a fél évente kötelezően megváltoztatott jelszavaimat fejbe tartsam ,ezért amikor változtatom ,azonnal fel is írom őket .Biztos ami biztos rögtön két helyre is ,mert egyszere csak nem hagyom már el a telefonom meg a pénztárcámat is... :) Na ,ma mikor be akarok lépni ,nem enged! Biztos elgépeltem ,gondoltam és előveszem a noteszt ,most már nagyon odafigyelve újra gépelem. Nem enged be.. :angry: Még jó hogy nem zár ki három után mint a másik program . Kb 5 probálkozás után aztán egyszer csak beengedett. remélem én már nem fogom megérni azt az időt mikor csak számítógéppel meg okos telefonnal lehet mindent intézni! Mert akkor én vagy éhen halok ,vagy a méreg fog megölni ,ha nem akar elsőre sikerülni. :sad:    



#9312 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 22. - 19:10

Gondolatolvasó

 

Öcsike a nyelési gondjai miatt nem ehet almát és répát. Ez iszonyat nagy lelki fájdalmakat okoz neki. Ezért a karámtárs sem kap (szolidalításból?). Ők banánt kapnak csemegének. Alkalmanként azért a szenvedő társ szájába dugok egy-egy falatot, de Öcsike tekintete olyan szemmel verés, hogy szinte meg kell semmisülnöm.

Most, hogy a téli tavaszban elkezdett nyújtózkodni a fű (van, ahol már az egy cm-t is meghaladja), Öcsike fittyet hányva karámra, villanypásztorra, a kerítést megkerülve télakol a szomszéd kaszálóra. Ez a karámjuktól 150-200 méterre van légvonalban lent a völgyben, ahonnan nem látható a karám. Az alkalmat megragadva gyorsan viszek a társnak 5 almát és egy répát, majd a szomszéd karámban levő csődörnek is egy adagot. Egy szót nem szólok, a lovak is csendben vannak. A másik adagot is átadom. A társ épp a második alma felét harapta le, mikor Öcsike vad, porzó vágtában megérkezik. A fél almát már nem tudtam kikapni előle. Tágra nyílt, bikára hajazó szemmel adja tudtomra, ő tisztában van vele, hogy átvágás elszenvedő alanyának tekintettem és ha nem vagyok elég gyors a kiszedéssel, akár önbíráskodásra is képes. a jogos jussáért.


  • fafaragó kedvelte

#9313 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 23. - 1:58

Ez valahonnét nagyon ismerős !  :dev: Már mint az 1 cm fűért való mindent is elkövetés .Hiába bent az egyébként extra minőségű zöldre szárított ,ázásmentes, illatos ,fűszéna , Ahogy elengedem őket reggel rohannak ki mert hátha az éjjel is nőtt már valamennyit a fű, és nehogy már a másik egy szállal is többet egyen belőle. :) A téli szőrt viszont erőteljesen elkezdték ledobni. Remélem nem tévednek ,és nem kell visszaszerelnem a szánkó talpra a kasznit amit most raktam át kerekekre . :smile2:


  • N.C. kedvelte

#9314 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 23. - 20:00

Deli is vedlik, - tavaly nem tévedett, megvárta  az " igazi" jó időt!

https://www.idokep.h...FP9j8LJKDB6TZNo

"Komoly lehűlés jelei a hosszútávú előrejelzés szerint nem mutatkoznak."


  • Panka21 kedvelte

#9315 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 február 23. - 20:20

426595302_7088130934631246_8631870456615

426600865_7088131661297840_1300860918388

Most már jöhet a tavasz,meg majd a tél is ! :kir: Ha kell szánkó ,ha kell jártató...


  • N.C. és Panka21 kedveli

#9316 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 március 2. - 20:36

Elszaporodó rágcsálók, "takarékosan" vadászó vércsék - pocokinvázió az Alföldön

#9317 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 március 6. - 20:30

Ma ellógtunk kicsit kirándulni egy öreg TSZ kocsissal .. :kir:  Csak a jó időre való tekintettel :dev:

430782980_7170376449740027_8689446556305

430836007_7170375939740078_6246529521643

 


  • Panka21 kedvelte

#9318 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 március 6. - 22:39

Az ellátmányt látva, ez több napos is lehetett volna.


  • fafaragó kedvelte

#9319 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.008 hozzászólás

Közzétéve 2024 március 8. - 15:08

Maradjunk annyiban ,hogy nem éheztünk ! :dev: Mi se ,meg a lovak se. De azért egy jó 50 km-re sikeredett mire haza értünk. Még jó ,hogy kihasználtuk azt az egy napot mikor jó idő volt. Ne hogy ,még a végén vissza keljen szerelnem a szánkótalpat ! :)



#9320 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2024 március 16. - 10:19

"Az Európai Bizottság a közös agrárpolitika (KAP) stratégiai terveiről szóló rendelet egyes feltételeinek célzott felülvizsgálatát javasolja az uniós gazdálkodókra nehezedő adminisztratív terhek enyhítésére."