Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#441 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 15. - 16:34

Két nagy sárga karcagi kanca lábon volt odaát F.gyarmaton fedeztetésen, ha igaz ma szerencsésen hazaértek. :)


Qkesz! Hiába. :D Errõl itt az érintettektõl úgysem fogsz hallani. :) Van, ami nem változik.... ;)
Egyébként gratulálok a csikóidhoz! :kocc:

#442 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 15. - 20:35

Változik itt minden,csak a hülyeség örök. Ma megvolt a Kovács Mihály emléknap. Jól sikerült minden, csak a Lovarda csõdöre teleszkópozott a közönség örömére. A Táncos nyugodtan állt, rezesbandát fel se vette, kamion meg egyéb állatok álltal hajtott jármû nem érdekelte. Egyébként az emberi baromság határtalan. Fordúlunk be a SZIM-be, egy õrûlt mindenáron elõzni akart. Nem hagytuk. Carina olyat bombázott hátra, hogy ha sikerûl a manust az intenziven egy hétig dédelgették volna. Centiken múlott. Még neki állt feljebb. Persze rögtön lementünk alpáriba, úgy hogy jobbnak látta elsuhanni. Volt már az idén lovasbalaset elég. Most egy kis pihi jön. Pata karban tartás stb...

#443 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 16. - 9:10

Szép napot!

Készítettem egy pár képet a Huszárokról.

Van egy csomó rosz kép is.

http://picasaweb.goo...arcagiHuszRok02

#444 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 16. - 10:15

Van köztük azért jó is! ;)

#445 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 16. - 18:48

Sziasztok!
De régen írtam már.Ma kimentünk a tanyára, és örörmmel láttam hogy megszületett Mókus csikója is! :D Gazalka(Árvácska) csikója pedig már egy ideje megvan.Gazal csikó
Mókus csikó
sunyi dögöm :D
furcsa
csikó
harc-játék
Szilaj Cudar
Felleg

Beszéltem Sanyival, ha minden igaz nemsoká, vagy lehet hogy máris megérkeztek Pécsre.Jó nekik.Málhás lovuk nem volt.És a túra közben Alap is lesántult most õt vezetik.23-án indulás Pomázra! Aki tud jöjjön el!

Képek a szimbõl:Sári
Fanni
Táncos
roham
Kedvencem
Karina




Üdv.Katyca.

Edited by katyca, 2008 május 16. - 18:50.


#446 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 16. - 20:48

Kátya! Jók a képek. Adtál nekik egy kis PS-t? Igen-igen.Sajna Alap megsántult egy kicsit,ezért ma reggel már hárman sétáltak.Sanyi+Péter késõbb indultak lóháton utánuk.

#447 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 17. - 9:40

hali!


nem ps-ezek igazán nem szeretem.egy kép legyen úgy jó ahogy van.

megyünk ma is ki, és szerintem ujabb csikóval bõvül a lovas-bölcsi.Leila már hetek óta várható volt.ha meglesz a kicsi lesznek róla képek is persze.


Magfalva:
Lackó...
:]
Íjászverseny:
Lívi -Márkus
Balázs - Márkus
mindent kifejez



Szép lovas napot!

Edited by katyca, 2008 május 17. - 10:37.


#448 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 21. - 7:04

Hoppááá.... nekem véletlen kimaradt innen egy pár dolog. Apám hsz-e után én saka képeit láttam. A fórumvadász hozzászólását nem is láttam....hmm.

#449 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 21. - 13:04

Találtam egy pár régi képet a hõskorból.

Posted Image

A minõsége gyalázatos,de azért jót mosolyogtam rajta.
Az elsõ képen szerintem egyedül csak a bal oldalon álló srácnak nincsen családja.A többiek már rég az iskola,óvoda,bölcsi elõtt várakoznak.

:)

1994-es lehet ez a kép...

Edited by Zemann, 2008 május 21. - 13:05.


#450 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 21. - 18:56

Jó képek :) :D ZÉ!Jössz pénteken??

#451 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 21. - 21:12

Ma este megcsaptunk egy cserét. Egy nyugott renkivûli idegrendszerrrel megáldott lovat cseréltünk az etnikus barátommal. Szerinte ez egy igazi hátas ló. Saka rögtön szõrén rá is ugrott. A ló állt mint a cövek. Meg is hült bennem a vér. Ha most leesik a lóról egy fél évig megint nem látjuk. Aztán még Z. és Kele Gabi is rápróbált. A ló nem moccant. Még pálcára sem. Hat éves kanca de szerintem soha senki nem lovagolta. Az etnikus segítõje azt a magyarázatot adta, hogy nincs elõtte út, azért nem megy. Jót szórakoztunk. Végûl cserébe itt maradt a csoda paripa. Ezt elegalább nem kell tutujgatni. Akármilyen rosszúl bánok vele még mindig ezerszer jobb lesz neki mint korábban volt. Hat éves és kocsiba nem megy, lovagolták (elméletben), úgy hogy tök nyers. Így legalább nem rontották el. Majd belovagoljuk. Legalább Kócost kíméljük vele. Egy-egy felvonúláson elmegy, néha terep. Úgy, hogy kifogta a kánaánt. Indúlásra két pohár zabot adunk neki. (Van literes poharam!) Aztán majd javítunk a kondiján. Komisz nyerget teszek rá. Jósvafõit. Azt a fajtát imádom. Vagy a ruszki Bach nyerget elkérem Gábortól, vagy Palesz nyergét másolom le. Tulajdonképpen mindegy, csak történjen valami. Ha más nem, hát a lovam sántuljon le. Legalább kivívom mások együttérzését. Persze arra nincs remény. Tordával 65-öt nyomtunk le egy nap és semmi eredmény. Talán egy 100-as kinyírná a lovakat. Majd kipróbáljuk. Mi van ha nem? Veszünk olyat ami hozza az elvárást.

#452 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 22. - 18:46

Melyik ló lett elcserélve??és milyen az új ló?Endre bácsi ha túrára vágyik mehetett volna Sanyiékkal is akár :D .Beszéltem Sanyival és 2 ló bírja még a strapát: Borús meg Sólyom.Márkust vezeti Csanád, és van még Kara na róla nem tudok infót.Alapot pécsen hagyták a lába miatt.Márkus rengeteget fogyott a túra alatt de még ígyis dagi szegényke :D Holnap indulunk végre Pomázra. :kir: Üdv.

#453 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 9:23

A ló színe fekete, hat éves kanca. Most nem túrázunk. Szombaton a karcagi lovaspolgárõrök becsületét kell megmenteni Tiszafüreden. Állítólag két polgárör lova lesántult, Palesz oda van Pomázon, igy mint pártoló tagot megkértek, próbáljak segíteni. Majd utána beszámolok a történtekrõl. Az idén is szervezni kéne egy Hortobágy túrát. De csak kellõ számú jelentkezõ esetén érdemes szervezkedni.

#454 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 12:14

:D na várjuk a történéseket. a túra az jó lenne, meg akkor legalább jönne végre Kun Peti is mert beszéltük vele is hogy kéne csak nehéz az egyeztetés.Persze Jázminkának is nagyon jót tenne a túra mert hát most cska úgy van nagyon foglalkozni sem tudtam vele, meg akadnak problémái az emberekkel sajnos.azthiszi hogy õ az úr felettem.Na igen :rolleyes: de úgy nézett ki elõzõ hét vasárnap hogy hiányzotam neki mert a villanypásztoron belülrõl kikísért a kocsihoz.és egész messzirõl jött oda(persze miután szóltam neki hogy ott vagyok) sajnos mostanában nem érzem rajta a szeretetet.nem is szokott nyeríteni már nekem :nem: nemsoká lesz rá idõm és akkor próbálok vele majd valamit kezdeni.jövõhét pénteken lesz egy éve hogy felültem rá és 28-án lesz egy éve hogy Sanyiékhoz került.berakom a karámba kicsit meghajtom mert tele van aztán csatlakoztatom feltéve hogy közben nem sérülök meg mert megtámad...aztán megkapja a fél kiló répáját.jó hétvégét mindenkinek!

#455 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 26. - 14:15

Történések pedig voltak!


Szerdán Rigó Z. a karcagi polgárõrök vezetõje kért meg, hogy képviseljük a karcagiakat a II. Nemzetközi Lovasrendõr találkozón. A két sárlott sárga kanca sántát jelentett a párzási kísérlet eredményeként. Palesz, Bene S.-el Pomázon gyûrte az ellenfelet. Hadrafogaható ló se közel, se távol. :gm: Ráadásul olyan lovas meg amilyenek mi vagyunk minden 100 évben születik elvétve egy-egy. :D Így némi unszolás után igent mondtunk, megesküdtetve RZ-t, hogy semmi ugrás nem lesz, csak egy kis lightos utcai felvonúlás némi ügyeszségi és vége. :confused: Hogyan is lenne, hiszen mi csak polgárõrök vagyunk, nekünk csak sík terep meg aszfalt út való. Mint késõbb kiderült, közelrõl a dolgok másként festenek. :confused: Idõben megérkeztünk. Mikor a pályát megláttuk, légszomjunk támadt. Egy díjugrató pálya volt kiépítve, ügyeszségi számokkal megtüzdelve. Látva rajtunk a hülledezést, rögtön közölték, hogy a polgárõröknek könnyítenek a pályán. :guny: Ezzel a tudattal indúltunk el a városi felvonúlásra, ahol rendõrségi és tüzoltó autók sziréna kíséretében vonultunk végig a város közönsége között. Mindenkinek tetszettünk. Mi a Nemzeti Lovasõrség és a debreceni lovasrendõrök között feszítettünk. Természetesen bilincs nélkül. :dev: A felvonúlás után du. 1-kor megérkezett az államtitkár (Kondorosi úr) és kezdetét vette a móka. A lengyelek lenyûgözõen lovagoltak. Volt egy rendõrlány az is igen tudott.
Az ismerõsök noszogtattak bennünket, jó lenne már az edzõ pályán gyakorolni. Mondom nincs mit, mert én nem szoktam ugratni, a Holló meg amúgy se ugróló. Gondoltam, ha komolyodik a helyzet sántát jelentek. :D Nekünk úgy is azt mondták a jelenlét a lényeg. Idõközben megérkezett Beke Endre barátom, aki gyerek kora óta díjugrató. Azt kérdezi, miért nem gyakorolok. Leégni gyakorlás nélkül is tudok, válaszoltam. Aztán rábeszélésre elkezdtük az ugró edzéseket. :kir: Így ûlj, ezt csináld, sarkon ne fordúlj, hajcsad a lovat stb. Vagy 10-15 ugrás után szólítanak a pályára. Holló már akkor toporzékolt, alig tudtam megtartani a köszönéskor. Aztán tûz. Az elsõ akadály nagy csodálatomra sikerûlt, a másodiknál egy verõ hiba, aztán az össze többi csont nélküli. A lószálító tudtam, hogy reménytelen feladat, a hátraléptetés ment volna, de inkább kihagytam. Vargha Sanyi GySaka lovával jött. Kissé lassú volt, de végig ment Õ is a pályán. Még a lószállító is sikerült neki. Az eredményhírdetés után három kör búcsúvágta volt. Nyomtuk szigorúan, de figyelni kellett mert a rendõrlovakon hátúl is volt vas, a mieinken meg nem. Így Õk fordúlékonyabbak voltak és a mi lovaink tartani akarták a tempót velük. Szégyent nem valottunk. :yeah: Jövõre idõben felkészülünk. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mi karcagiak voltunk tényleges polgárõrök. A többi polgárõr csapat erre az alkalomra állt össze és profi lovasok voltak, akik évtizedek óta versenyszerûen lovagolnak. Jó hangulatú rendezvény volt. Sajnos rendõrök csülökpörkölt meghívásának nem tudtunk eleget tenni, lévén, hogy két kiskorú volt velünk. :dev: Na meg a futót is várta a gazdája.


Posted Image

Üdvözlés, mosoly nélkül. Itt még a kétségek vannak túlsúlyban

Posted Image

Túléltük. Osztják a díjjakat. Nekünk is jutott.


Posted Image

A felszabadult búcsúvágta idúló szakasza. Volt ez nyújtottabb is.

#456 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 26. - 17:58

Szép volt! További szép sikert!

#457 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 12:19

Sziasztok!

Ezt az E-mail-t kaptam:

Kedves hagyományõrzõ Bajtársam!

A katonai hagyományõrzésben egyre gyakrabban jelentkezõ, annak szellemiségével véleményem szerint összeegyeztethetetlen jelenség(ek) ellen fogalmaztam meg a csatolt elhatárolódást, tiltakozást.
Amennyiben egyetértesz a szöveggel, kérlek jelezd, hogy aláírásoddal és hagyományõrzõ rendfokozatoddal vállalod-e.
Kellõ számú csatlakozó aláíró esetén a Magyar Nemzet e heti, tehát vágta elõtti egyik számában szeretném megjelentetni, lehetõség szerint a vélemény (6.) oldalon. Mielõtt a laphoz elküleném, mindenkit értesítek arról, hogy kik az aláírók.

ERÕT (ha kell ahhoz is, hogy NEM-et mondjunk), TISZTESSÉGET!



Szilágyi Péter
hö. huszárõrmester

Melléklek tartalma:


Alulírottak, valamennyien a magyar katonai hagyományok õrzésének és népszerûsítésének elkötelezettjei elhatárolódunk azon társainktól, akik mammon csábításának engedve, hazánkat életük és vérük áldozásával védelmezõ elõdeink és példaképeink emlékét méltatlan szerepek elvállalásával beszennyezik.
Nem értünk egyet azzal, hogy a Nemzeti Vágtának elnevezett üzleti vállalkozásban huszár hagyományõrzõk közremûködjenek, annak népszerûsítéséhez, katonai hagyományainkhoz méltatlan módokon pózoljanak!
Szégyelljük magunkat azon huszár egyenruhát viselõk miatt, akik a nemzeti értékeinket rendszeresen kifigurázó és pocskondiázó kereskedelmi televízió mûsorban küldönc szerepet vállaltak, vagy akik a 2006. október 23-i gyalázatos és törvénytelen rendõrségi akcióban ártatlan honfitársainkat kardlapozó lovasrendõrökkel közös mûsorban felléptek.
Tiltakozunk a katonai hagyományõrzés eszméjével és szellemiségével összeegyeztethetetlen és azt lejárató szerepvállalások ellen!
Kelt 2008. május 26-án.

Szilágyi Péter hagyományõrzõ huszárõrmester





Mindenki,aki részt akar venni az elhatárolódásban, küldjön egy egyszerû E-mail-t Szilágyi Péternek
a szilagyip kukac tvnetwork pont hu címre.

Elõre is köszönjük.

zé.

Edited by Zemann, 2008 május 27. - 12:21.


#458 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 15:47

Egyetértek! A rendõrökre vonatkozó részhez egy kérdést fel tennék. Mit tegyen az a lovasrendõr akinek kard ki rohamra vezényszót vezényelnek? Vagy mit tett valamikor a huszár? Leûlt elõvette a törvénykönyvet és latolgatta az esélyeit. Mit kap ha igy, vagy úgy cselekszik. Egy olyan felfokozott hangulatban több ezer gyûlölködõ felheccelt embertõl körûlvéve Sz.P. barátunknak sem fért volna be az a bizonyos zabszem. Persze, hogy nem néztek se Istent se embert, csak túl legyenek az egész ügyön. Fentebb van a baj. Mint mindig. A parancs kiadóknál. Kevés kivételtõl eltekintve a parancs megtagadás következménye hadbíróság. Semmi jóra nem számíthatott volna aki megtagadja a parancsot. Röviden a kérdés: Mit tettél volna lovasrendõrként 2006 okt.23-án? Megkérek mindenkit, hogy csak olyanok szóljanak hozzá akik valaha, vagy most fegyveres testület tagjai voltak, vannak.

#459 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 18:36

Amikor majd eljön az elszámolás ideje,akkor nem lehet majd arra hivatkozni,hogy amit tettem parancsra tettem.Bûnõs aki parancsolta illetve az is aki végrehajtotta.Mindkettõ visszakapja amit adott.A választás minden ember saját joga.Fel lehet mondani ,ott lehet hagyni minden munkahelyet,még az avht is.Nekem parancsolhatta volna bárki ,hogy tapossak el Nõt férfit,fiatalt öreget,nem tettem volna meg.Az pedig,hogy saját honfitársammal tegyek ilyet az csak súlyosabbá teszi a dolgot.Az én sejhajomtol nagyon messze volt a zabszem,pedig ott voltam.Nem tudom nekik mitõl kellet volna parázni,hiszen teljesen felfegyverezve,törvény támogatásával álltak szemben a fegyvertelenekkel.Ha ettõl bent volt a zabszem az ne menjen ilyen munkára.Mert a félelem rossz döntésekhez vezet. Sajnos nem tudom a petíciót aláírni mert nem vagyok Hagyományõrzõ... Csak egy Magyarországon élõ magyar ember... Nem állt szándékomban megsérteni senkit,remélem nem tettem meg. Bocsi,hogy nem vagyok fegyveres testület tagja,szívesen lettem volna az azonban számomra a katonaságnál kiderült a múlt ha máshol nem is a fegyveres testületnél megmaradt. Tudtam nemet mondani a felkérésnek .....

#460 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 20:14

Könnyû a más f...val verni a csalánt. Szép karakán kiállás, hogy még az AVH-t is ott lehetett hagyni. Én éltem és eszméltem abban az idõben. Ez nem így volt. Valakit besoroztak AVH-nak, sok választása nem volt. Megkapta a kék parolint és végrehajtotta a feladatot. Ezek jó része egyszerû paraszt gyerek volt aki, ha még él, ma is szégyenli, hogy ott szolgált. Aztán, itt egy mocskos ávós felkiálltással, szépen felaggatták akinek nem volt szerencséje. A vezérek pedig 56 után jó zsíros állásokban polgárosodtak. Egyszerûen nem volt válsztás. Ha nem éltél abban a korban ezt fel se tudod fogni. Az, hogy teljesen fel vagy fegyverezve vajon 10.000 ember között mit számít. Van kb 30-40 töltényed, egy gumibot, jó esetben még kardod. Aztán, hogyan tovább. A végkimenetre semmi garancia. Lehet, hogy szétszednek mint floki a lábtörlõt. Ki tudja milyen pszihikai felkészítésen mentek keresztûl. Lehet az anyjukat is megölték volna. Az ember rendkivûl manipulálható. Csak gondolj az amerikai " hõsökre" akik megjárták Vietnámot. Némelyik hülyén hal meg, mert azóta se tudta feldolgozni az "élményeit". "Tudtam nemet mondani a felkérésnek....." Büszke lehetsz magadra. Határozott voltál. És mi van ha, jönnek pl. a románok. Majd apád kikél a sírjából és megvédi azt a hazát amit rád hagyott. Mer Te tudtál nemet mondani egyszer az életben. Maradjunk annyiban, hogy nem lehet üzletet csinálni a hagyományõrzésbõl. Az ilyen rendezvényekhez egy hagyományõrzõ ne statisztáljon. Nem jó ha néhány pénzhajhász ebbõl akar jót kaszálni, feldíszítve nemzeti hagyományõrzõ díszítményekkel a programot.

#461 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 20:50

Könnyû a más f...val verni a csalánt. Szép karakán kiállás, hogy még az AVH-t is ott lehetett hagyni.


Sajnálom már hogy írtam !
Számomra ma az avh egyenlõ a mai rendõrséggel.
Igazad van félreérthetõen írtam.
A jelenrõl írtam és " Mit tegyen az a lovasrendõr akinek kard ki rohamra vezényszót vezényelnek? "
Erre reagáltam.

" Maradjunk annyiban, hogy nem lehet üzletet csinálni a hagyományõrzésbõl. Az ilyen rendezvényekhez egy hagyományõrzõ ne statisztáljon. Nem jó ha néhány pénzhajhász ebbõl akar jót kaszálni, feldíszítve nemzeti hagyományõrzõ díszítményekkel a programot. "

Csak egyetérteni tudok!
Dehát mint tudjuk ma erõl szól a hagyományõrzés!
Tisztelet annak a nagyon nagyon kevés kivételnek.
Akinek nem inge....



"Tudtam nemet mondani a felkérésnek....." Büszke lehetsz magadra. Határozott voltál. És mi van ha, jönnek pl. a románok. Majd apád kikél a sírjából és megvédi azt a hazát amit rád hagyott. Mer Te tudtál nemet mondani egyszer az életben.

Ezzel nem tudom mire gondolsz?
Képzeld tudok többször is nemet mondani!
Nagyon nagyon félreértettél,de ezen nem vagyok meglepõdve jellemzõ az itt lévõkre.
Bocsi hogy bátorkodtam írni a topicotokba fõleg ilyen hülyeséget.
ígérem nem fogok többet.
Minden jót és Szebb Jövõt!

#462 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 27. - 21:30

Hát az kicsit durva! Azt hiszem nagyon elkanyarodott a dolog a Nemzeti Vágtától! Megint a kákán is csomót keresünk! Ez egy lovakat, lovaglást népszerûsítõ program, ahol városok versengnek egymással, és talán ez egy rendezvénysorozat, hagyományteremtõ jellegû dolog. Persze lehet rajta vitatkozni, hogy kinek is hoz hasznot! De úgy érzem, ha csak 1 gyerek közelebb kerül ezáltal a lovakhoz már megérte. És nem ilyen "kis stílû" dolgokaon kellene veszekedni, hogy ki a hagyományõrzõbb, meg ilyenek! Ez kicsit rosszindulatú, és jellemzõ! Nem segítek, hanem gáncsoskodok! Ha valami baj van a hagyományõrzéssel, akkor lehet, hogy segítõ szándékkal az esetleges hibákat ki lehetett volna küszöbölni, nem mindenféle hátulról jövõ gáncsoskodással a médiába kerülni. Ez az én privát véleményem! Az AVH-s dologról nem akarok nyilatkozni! De nehéz úgy bírálni, ha a tényeket nem ismeri valaki, és neki a mostani helyzet is "diktatórikus". Ezt a nagy "demokráciát" még tanulnunk kell! Illetve jó lenne rájönni, hogy a demokráciának is vannak szabályai. Talán egyszer majd felnövünk hozzá, hogy megértsük!

#463 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 28. - 7:25

Talán egyszer majd ....

Felüdülés az okos szó. :kocc:

#464 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 28. - 8:03

Bocsi,hogy nem vagyok fegyveres testület tagja,szívesen lettem volna az azonban számomra a katonaságnál kiderült a múlt ha máshol nem is a fegyveres testületnél megmaradt.
Tudtam nemet mondani a felkérésnek .....

Ebbõl arra következtettem, hogy saját elhatározásodból nem voltál katona. Ha 3/3-nak szerveztek volna be és erre mondtál nemet, akkor félreértettem és elnézést kérek.

#465 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 10:56

Hortobágyi lovastúra elõreláthatólag 2008 szept. második hetében. Bõvebbet késõbb.

#466 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 7. - 6:55

Hoppá!

Elõkerült a HAGAZS által keresett egyik Balassa Janibácsi ló amelyrõl azt hittük, hogy kupec kézrõl az élelmiszer ipar fele vette az irányt!
Formás II Piri!
Íme:Az eladó Formás II. Piri



#467 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 9:25

Posted Image

A karcagi lovasok, pontosabban a Bene Sanyi vezette Pusztai Róka hagyományõrzõ egyesûlet meghívást kapott a "Wallenstein-Sommer in Memmingen" rendezvényre. A rendezvény méretére jellemzõ, hogy 3000 fõ hagyományõrzõ fegyveres, valamint 300 lovas hagyományõrzõ részvételével zajlik. A rendezvényt minden második évben szervezik meg. Minden rendezvényre meghívnak egy-egy külföldi csapatot is. Legutóbb a kozákok mutatkoztak be. A szervezés, az edzések, az eszközök felújítása, lovak felkészítése már hónapok óta folyik. Közben néhány bemutató is volt belföldön és külföldön egyaránt. Tegnap este kilenc után luxuskamionban indultak a pacik a turnéra. Ma a megérkezés után közös gyakorlat a kintiekkel. Hazatértük után fényképes beszámolót készítünk.
A fiúk 11-kor megérkeztek, a pacik még valahol úton vannak.

Edited by kacagány, 2008 július 25. - 9:57.


#468 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 10:18

Gratulálok! Sok sikert!

#469 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 11:08

Bõvebbet http://www.wallenste...eiterspiele.htm itt.

#470 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 27. - 20:31

Ma megtörtént a városi felvonúlás. 30.000 fizetõ nézõ (5 €/fõ) 2.800 vonúló, köztük a mieink. Torda verte a sámándobot, fújták a tülköket, pattogott a karikás. Ennek hatására, Zémann szerint, a németek lovai még a villanyoszlopra is felmásztak. Végûl a kérésre, hogy hagynák mán abba, Mészáros kapitány teljes lekinyugalommal közölte, majd hozzá szoknak. Mit tudtak tenni? A csapat kezd összeállni és pörögni. Pedig ha Balogh uram beindul, sok csudát látnak a németek. Hátha még a magukkal vitt racka juh levágására is sor kerül, na akkor lesz csodálkozás. Ez is a folklór része. Ha már nyereg alatt nem puhítjuk a húst legalább egy jó karcagi juhúst kövessenek el.

#471 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 27. - 20:49

:yeah:

Edited by orditoszamár, 2008 július 27. - 20:49.


#472 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 10:30

Memmingenben zajlik az élet. Az elõadások "+telt házzal" mennek. Az 1.500 nézõ helyett már tegnap emelt létszámu (1.800) nézõ volt. A jegyek vasárnapig elõre elkeltek. Vasárnapra már csak 300 jegy van eladatlan. Tegnap rosszul sikerült az elõadás. Mészáros kapitány valami úton-módon leesett a lováról. A lába beszorult a kengyelbe, néhány métert, mig Zémann le nem ugrott a lováról és el nem kapta Broxit, a hátán szánkózott. Majd tíz perc kinlódás után sikerült kiszabadítani a lábát. A közönség igen megtapsolta Õket, gondolván, hogy ez is az elõadás része. Ma van a bírka halálozásának napja. Holnap hagyományõrzõék és a meghívottak nagykanállal esznek. Péntekre a város polgármestere meghívta a csapatot. Aki élt Bajorországban az pontosan tudja mekkora megtiszteltetés ez. Persze kicsit korábban, ezen a tájon más hagyományõrzõk megalapozták a hírnevünket. Gondolok itt egy Lehel vezér nevû õsünkre. (Akinek nem õse ne szégyenkezzen miatta). Mikor Ehingenben a történelem órán (ezelõtt kb. 20 évvel) a tanár ismertette a magyarok Augsburg környéki csínytevéseit, akkor Zémann kihúzta magát és a konkurenciának rögtön beígért két fülest. A dicsõség nem tartott sokáig, hiszen a történelemben is, mint másutt, hol kerék, hol talp.

#473 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 6. - 10:37

Szóval... tényleg nagyszerû 10 napot tudhatunk magunk mögött. Kell egy kis idõ,mire szépen összeszedjük az anyagot egy jó kis beszámolóhoz. Ami viszont nem jól került be a topikba: :) Wallenstein-t 4 évente rendezik meg.A XVII. századot felevelenítõ megmozdulások közzül,Németországban ez a legnagyobb. A felvonulás után 2 napra mondták,hogy a 30000 az csak egy sacc szám volt. Az eladott jegyekbõl megtudták,hogy aznap 50000 ember volt kíváncsi a felvonulókra. 4500 felvonuló+450 ló volt aznap jelen. Torda nem volt velünk....kacagány Fintára gondolt. Az Õ Sámándobját a kinti zenészek is nagy tisztelettel érintették meg.Érdekes kis dob az.....próbáltam. Az elõadások nagyon nagy sikerrel zárultak. A kinti nézõk sokkal jobban kimutatják az érzelmeiket,mint itthon. Kint egy-egy gyûrû felvétele,már tapsvihart eredményezett. Elõadások után mindig találkoztunk magyarokkal...jókat beszélgettünk.Látszódott rajtuk,hogy legszívesebben õk is HAZA szeretnének menni.És mint tudjuk,HAZA csak egy van. A lovak fantasztikusak voltak.Az 5.-6. napra már nem is kellett szárat használni,még vonalhoz felsorakozáshoz sem. Láttunk western ranche-t,szép lovakat és szereztünk egy csomó barátot. Képes beszámoló.....jön.

#474 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 10. - 6:38

Szerbia, Memmingen után Kurultáj aztán IV. Nagykunsági Kúlturális Napok és idénre még nincs vége. Kell ennél szebb sorozat. Aki tegnap ott volt a Kurultájon az láthatta milyen ha a hagyományõrzõk összefognak és megmutatják magukat. Ráadásul nem kotorásznak a zsebedbe, nincs belépõ, parkolási díj stb. Örûlnek neked mert Te is megtisztelted jelenléteddel a rendezvényt. Biztos vagyok benne, hogy nem a külföldet kell hozsannázni, hanem saját értékeinket ápolni és továbbfejleszteni. A világ erre kíváncsi. (Györfi István egyébként ezt már régen megmondotta).

#475 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 13:50

IV. Kun Hagyományok Napja címû rendezvény programja

Helyszín: Karcag Lógerpálya
Idõpont: 2008 aug. 17-én


Programok a „C” pályán 14 órától



Íjászpárbaj (ismertetõ:Balogh Péter) 14.00-14.20

A ló és az ember természetes kapcsolata (ismeretetõ: Bartók László) 14.20-14.40

Népies fogatok õshonos állatok bemutatója (ismeretetõ: Bartók László) 14.40-15.10

Bemutatott fajták (õshonos állatok):

- furioso north star (vásárra menõ fogat, gazda ember fogata)

- noniusz (kenyér sütögetõ asszonyok fogata, hátasok)

- shagya arab (hátasok)

- magyar hidegvérû (mûvelõeszközök, szántóföldi munkák)

- sodrott lovak (vásárra menõ fogat magyar baromfival)

- kisbéri félvér

- magyar szürke marha

- bivaly

- szamár

- fehér hortobágyi racka juh





III. Karcagi Talpas Íjászverseny eredményhirdetése (ism.: Balogh Péter) 15.10-15.20

Huszárbemutató (ismeretetõ: Bartók László) 15.20-15.40

Gyermek néptánc (ismeretetõ: Bartók László) 15.40-15.50

Pásztortánc (ismeretetõ: Bartók László) 15.50-16.10

Csikósbemutató I. (Hajdúszoboszló), (ismeretetõ: Bartók László) 16.10-16.30

Csikósbemutató II. (ismeretetõ: Bartók László) 16.30-16.50

Fonott ostoraink tüzes pattogása (ismeretetõ: Bartók László) 16.50-17.10

Pacsirta Népzenei Kör (citera) 17.10-17.30

Solymászbemutató (ismeretetõ: Bartók László) 17.30-17.50

Harc és játék a lovasnomád hagyományban (ismeretetõ: Bartók László) 17.50-18.30

IV. Lovasbirkózó verseny (ismertetõ: Balogh Péter) 18.30-19.00





Egyéb programok a „B” pályán, illetve a pálya mellett



Csontkovácsolás, elõadás a jurtában 11.00-15.00

Íjászverseny 11.00-15.00

Íjásztatás 14.00-18.00

Népi ételek fõzése 9.00-16.00

Népi játékok 14.00-19.00

Kézmûves bemutatók, foglalkozások 14.00-19.00

Edited by kacagány, 2008 augusztus 12. - 13:55.


#476 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 15:27

Sziasztok.
képek Memmingenrõl: http://gallery.site....ca/Wallenstein/

#477 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 17. - 18:45

Hoppá! Errõl lemaradtam: IV. Kun Hagyományok Napja :( :D :kir: :gm:

#478 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 18. - 10:36

Bánhatod. Remélem képeket raknak fel a lányok. Legalább többek látják, hogy a tavalyi jobbra húzom jobbra megy, balra húzom balra megy vita mennyire volt megalapozott. Kis plagizációval azt is mondhatnánk Igy írtok Ti, így lovagolunk mi. Várunk hasonló felvételeket a környékbeli lovasoktól is. Akár egy régiós lovastalálkozón is szivesen részt vennénk.


Kizárólag a megbékélés jegyében.



#479 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 19. - 11:33

Íme a képek:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Edited by édua, 2008 augusztus 19. - 11:39.


#480 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 24. - 5:54

Nem is irtátok, hogy portyázgatnak ezek a KUN gyerekek! Hisz a minap Füzesgyarmaton "vigéckedtek"! :)