Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovam nincs!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
99 válasz a témához

#1 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:30

Hogyan tegyük egyszerûbbé életünket? Ha nincs lovam, hol ne tartsam inkább, vagy hol ne tartsam kevésbé: otthon, bértartásban vagy sehol? Mik a tapasztalatok a kitömött szajkó otthoni, ill. bértartásos polcrahelyezésérõl? Kiböbög az ablakon, mikor épp azon gondolkodom, hogy hol ne legyen a lovam, ami nincs? Ha gömbházban lakom, kimenjek az illatszerboltba, mikor megveszem a húsvéti sonkát? (Ribicnek semmi sem drága, én errõl a topicról már végérvényesen lecsúsztam, de irigykedve olvasom a friss tapasztalatokat.)

#2 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:32

:D :yeah: :yeah: :D

#3 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:32

Ebben most akkor mi is a vicc?

#4 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:33

mi van, unod a másik topicot? :gm:

#5 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:43

mi van, unod a másik topicot? :gm:


Mi van, unatkozol tán és azt is olvasod? :D

#6 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:50

Szajkót csak bértartásba, rettegek a madaraktól.

#7 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:51

Rozi! :D :D :D :D :D

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 15:55

hülyéskedsz, dana? benne vagyok a sûrüjében. de most megyek. odaég a resztelt máj.

#9 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:05


(Ribicnek semmi sem drága, én errõl a topicról már végérvényesen lecsúsztam, de irigykedve olvasom a friss tapasztalatokat.)


igazán figyelmesen olvasgatom a blogodat, de nem emlékszem, mikor tettél szert a kitömött szajkóra :D

#10 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:30

Ha nem lenne lovam,akkor nem költöztem volna el vidékre,és a tatterban tartanám,mert baromi közel lenne,persze csak akkor,ha nem lenne lovam. Kitömött szajkót azt végképp nem adnám bértartásba,ha lenne,de mivel nincs,így akár bértarthatnám is,de ezen még elgondolkozok....

#11 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:34

Rozi, a kitömött szajkóm szárnya sajnos több helyen eltört, tudod vállalni a menhelyen, vagy adjam vágóba? Ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek. fizetni nem fizetek utána, de adok vele egy zacskó naftalint is :gm:

#12 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:39

ha gyereksétáltatásra, könnyû munkára jó még, engem érdekelne :D

#13 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:42

igazán figyelmesen olvasgatom a blogodat, de nem emlékszem, mikor tettél szert a kitömött szajkóra :D

Na ja, mindent én sem akarok az olvasóközönség elé tárni. Lisawicánál van bértartásban, de most ezzel a fals dumával el akarja vitetni. Persze, tudom én, vedlési idõszakban kicsit több afrik potyog belõle. :(

#14 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 18:53

és a tatterban tartanám


jaj na ott sajátot sosem!

Széphajnal te érdeklõdtél Norbi után?

#15 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 19:24

A padláson megfér, fizetni sem kell érte:
Posted Image

#16 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 19:27


jaj na ott sajátot sosem!

Széphajnal te érdeklõdtél Norbi után?


Ha nem lenne,akkor tartanám ott!
Igen,mi a helyzet Norbikával?

#17 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 19:30

Na ja, mindent én sem akarok az olvasóközönség elé tárni. Lisawicánál van bértartásban, de most ezzel a fals dumával el akarja vitetni. Persze, tudom én, vedlési idõszakban kicsit több afrik potyog belõle. :(

Méghogy én fals dumával? :eek: Mikor voltál utoljára meglátogatni? talán amikor kihullotak a tollai és egyesével ragasztottam vissza õket? vagy amikor leesett az álványról, és hosszú órákon át drótoztam a lábát, hogy újra állni tudjon? vagy amikor elgurult az üvegszeme, és napokig jártam a boltokat, hogy ugyanolyat találjak? Nem, nem és NEM! Te nem jössz, nem foglalkozol vele, nem látogatod, bezzeg a plénum elõtt õ a tied. *hüppögve síró, szemét törölgetõ szmájli* Hát tud meg, elegem van! Nem csinálom tovább.... Kész, vége, feladtam. Ha nem viszed el akkor megszabadulok tõle. Nem bírom már tovább....

#18 doralinda

doralinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 19:44

A padláson megfér, fizetni sem kell érte:
Posted Image


Érdeklõdnék, hogy a képen látható ló feles bértartásba kiadó-e? Illetve, hogy kezdõknek is jó szívvel ajánlod-e? (én pl. a libikókán elég hamar elszédülök :) ) Késõbb sportcélra is használnám.

Köszönöm :D

#19 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 19:55

Hova gondolsz, az asszonytól csak erre van engedélyem, nem osztozom :nem:

#20 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 20:23

Öreg, beteg kitömött szajkókat veszek, októbertõl tavaszig, extra vágó árat fizetek! Keresek még pikk szalámi belet, sokat.

#21 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 21:24

Friss hirdetéseket tettek fel a nemeladólovak.hu-ra! Nézzétek meg, érdemes :D És tényleg nagy öröm végre ez a topic, végre jól kibeszélhetjük, hogy mekkora élmény, hogy reggelente nem kell korán kelni. Hála az égnek a kitömött szajkókat elég havonta egyszer etetni :yeah:

#22 Lovasbandi

Lovasbandi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 3:00

A röptetõrõl lejött, angol denevér fajtájú szajkók olcsón eladók! Teljesen egészségesek, csak a teljesítményük nem volt megfelelõ nappal. Érd.: magánban Csak barlangban lakók hívjanak! Ornitológusok kíméljenek!

#23 Lovasbandi

Lovasbandi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 4:32

A röptetõrõl lejött, angol denevér fajtájú szajkók olcsón eladók! Teljesen egészségesek, csak a teljesítményük nem volt megfelelõ nappal. Mindegyik 2 láb keselyû, oldalra nyíló szárnyakkal. Rámás kacsa csere érdekel, fényképegyeztetéssel! Érd.: magánban
Csak barlangban lakók hívjanak! Ornitológusok kíméljenek!



#24 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 8:05

Hála az égnek a kitömött szajkókat elég havonta egyszer etetni :yeah:


Áh, de akkor aztán megzabál egy egész tollseprût

#25 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 8:40

Ha nem lenne lovam, itt tartanám.

Az irodám melletti helyiségben tartok kitömött szajkót, szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha valakit érdekel. Komoly odafigyelést igényel, annyit mondhatok.

#26 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 8:59

VILÁGHÍRÛ kitömött szajkó szakértõ érkezik hazánkba, szerény szervezésemben.Tulajdonképpen kitömött szajkók között született. Minden tud a velük való néma kommunkációról. Feltétlen el kell jönnöd, hogy soha többé ne kelljen a szajkódat kiporolnod! Jegyek még kaphatók nálam, rendelés pün.

#27 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:08

Nem a porral van a gond, hanem a molyokkal, meg a kölykökkel, akik mindig taperolnák. Errõl lesz szó a kurzuson? Gyöngybagoly is van, annak a tartása mennyiben tér el a szajkóétól?

#28 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:15

Hirdetni lehet?
Összefogdosott pézsmabundás rózsaszín egereimet elcserélném ausztrál görbekarmú szajkóra, értékegyeztetéssel. Csakis harz-i rollerkanáritól énekórákat vett szajkó jöhet szóba.
Sajnos a rózsaszín egerek tartását a helyi önkormányzati rendelet tiltani fogja, annyira elszaporodtak a kocsmák környékén, hogy lépni nem lehet.
Szóba jöhet még a lilacsíkoshátú teknõs, mert, mint tudjuk, kevésbé hasonlit a harci kutyához, igy házõrzésre is alkalmas. Csak lassabb.

Úgy gondolom, Rózi megirta a könyvét karácsonyra, amire régóta várunk, igy már unalmas óráiban irkál , amig a könyv kisül a nyomdából... :D

#29 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:37

Lovam nincs! Azonban tengerimalacom van, ami-mint valamely fórumtárs kifejtette-nem ló! Azonban abban nem vagyok biztos, hogy nem-e szajkó véletlenül?

#30 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:45

Ha küldsz DNS-mintát, lefuttatom a szekvenszeren, és összevetem a szajkóméval. A malac ki van tömve?

#31 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:46

Nem a porral van a gond, hanem a molyokkal, meg a kölykökkel, akik mindig taperolnák. Errõl lesz szó a kurzuson? Gyöngybagoly is van, annak a tartása mennyiben tér el a szajkóétól?


Hozd el a molyokat és a kölköket is a kurzusra, a Gyöngybagolyt azért, hogy le neveljük a ragadozóként való viselkedésrõl, így minden rendben lesz. Persze neked egy picikét többet kell fizetned. A ktmtt szajkó útlevelére is szükség lesz.

#32 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 9:57

Malac tömetlen. De ha kiderül, hogy szajkó, akkor azonnal kitömetem és elküldöm bértartásba! (Most olvasom a másik topikban, hogy a kutya se ló! Néha feldolgozhatatlan ez az információáradat, ami ezen a fórumon van!)

#33 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:00

AAAhhhhh.. pitianerek.. -1 szajko.. -1 denever.. -1 malac.. gondolkozzunk nagyban!!! Talaltam valakit nektek.. ez lesz a megoldas! Az illetönek nincs kb. 14-16 lova es ezert nem szeretne lovastanyat letrehozni. Az ötlet szerintem nagyon hasznalhato.. megvalosithatonak latszik. Kivalo alkalom!!! Szalljatok be!!! Legyünk tarsak!!! Partnerek!!!

#34 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:08

Csak abban az esetben érdekel a dolog, ha nem lesz fedeles! Esetleg pályán mezõ.

#35 Lovasbandi

Lovasbandi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:08

AAAhhhhh.. pitianerek.. -1 szajko.. -1 denever.. -1 malac.. gondolkozzunk nagyban!!!

Talaltam valakit nektek.. ez lesz a megoldas!

Az illetönek nincs kb. 14-16 lova es ezert nem szeretne lovastanyat letrehozni.
Az ötlet szerintem nagyon hasznalhato.. megvalosithatonak latszik.

Kivalo alkalom!!! Szalljatok be!!! Legyünk tarsak!!! Partnerek!!!


Beszállnék a 30 Ha nem létezõ patakparti legelõmmel. Ridegtartásra ideális! 300 tonna zab a rendelkezésre áll, hacsak a szajkók fel nem ették.
Minden ilyen jó ötletetet támogatok!

#36 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:17

Nem jó ötlet, 30 hektáron mi lesz a nemlétezõ lovak egyenkénti 24h állatovosi és biztonsági felügyeletével? Szerintem ezt még át kellene elõtte rágnotok. Én inkább kiadnám a területet valakinek és utána bértartésban adnám oda a fantomménest. Így biztos sokkal biztonságosabb lenne. Ha ez nem megoldható akkor inkább tartsatok nem tengeri malacot. Szajkó akkor is kizárva, írtózom a madaraktól. Egyébként a fentieket átbeszélve támogatom az ötletet, nem egy egészalakos fotóval.

Edited by tipara, 2009 október 21. - 10:21.


#37 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:20

AAAhhhhh.. pitianerek.. -1 szajko.. -1 denever.. -1 malac.. gondolkozzunk nagyban!!!

Talaltam valakit nektek.. ez lesz a megoldas!

Az illetönek nincs kb. 14-16 lova es ezert nem szeretne lovastanyat letrehozni.
Az ötlet szerintem nagyon hasznalhato.. megvalosithatonak latszik.

Kivalo alkalom!!! Szalljatok be!!! Legyünk tarsak!!! Partnerek!!!


Ebbe én is beszállnék,ha kapnék örökbefogadható szajkót,amivel lehet még szállni,esetleg repülni versenyszerûen is a késõbbiekben,és csak fedelesben használnám!

#38 sunny83

sunny83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:37

Örökbe fogadnék fekete, 35 cm-tõl nem alacsonyabb, arany és kék csíkokkal díszített szajkót! Fontos, hogy ne legyen 1,5 évnél idõsebb, mert versenyezni is szeretnék vele, és a törzskönyvét vissza lehessen vezetni i.e. 589-ig. Nagyon jó helye lenne, tágas, 10 négyzetcentiméteres kalitkában tartanám 5 társával, hetente egyszer a kalitkán kívülre raknék egy kis kaját, hogy legalább lássa. Régi gazdija 50 évente egyszer eljöhetne megnézni, de csakis akkor, ha 248 nappal elõtte bejelentkezik. Ha tudtok ilyen szajcit, léccike jelizzetek, mert úúúgy szeretnék egyet!

#39 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:38

Lovam nincs! Azonban tengerimalacom van, ami-mint valamely fórumtárs kifejtette-nem ló!
Azonban abban nem vagyok biztos, hogy nem-e szajkó véletlenül?


Lehet a tengerimalac nem hörcsög, de a hörcsög mégis kutya , persze csak akkor, ha a szajkót teljesen ki tudjukk zárni, a dns-e alapján.

#40 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 10:44


Lehet a tengerimalac nem hörcsög, de a hörcsög mégis kutya , persze csak akkor, ha a szajkót teljesen ki tudjukk zárni, a dns-e alapján.


Hát ez nagyon édes!
Kis törpe szörcsög!